PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال احتراق اهسته در محلول

عرفان سلیم زاده
10th July 2012, 10:41 AM
سلام خدمت اساتید شیمی[shaad]
من برای پروژه ای نیاز به یک منبع گرما دارم حدود 150 تا 200 درجه
واکنش میان سوخت و اکسید کننده.
منتها می خوام که این واکنش درون یک محلول انجام بگیره و در واقع اتشی نداشته باشیم.
مثلا هم سوخت و هم اکسید کننده مایع باشند و وقتی ترکیب بشن با این حرارت (200 درجه) بسوزند و تبخیر بشوند.
البته اگر سوخت مایع یا جامد باشه و اکسید کننده گاز مثل اکسیژن هم خوبه.
ممنون میشم یه مثال بگید[alaghemand]

عرفان سلیم زاده
10th July 2012, 11:30 AM
ایا میشه کاری کرد که سوخت و اکسید کننده درون اب با هم واکنش بدند؟
محصولات رو هم به راحتی بشه از اب جدا کرد؟[soal]

عرفان سلیم زاده
27th August 2012, 05:03 PM
یه مورد پیدا کردم.
واکنش بین هگزا فلوراید گوگرد و فلز لیتیم.
لیتیم در دمان 190 درجه اب می شه.
هگزا فلوراید گوگرد هم یه گاز بی اثر به حساب میاد با نقطه جوش منفی 60 درجه ولی با لیتیم واکنش گرما زا داره.
این گاز سنگینه و هر مول از اون حدود 160 گرم هستش در ضمن قویترین گاز گلخانه ای هم هست.
محصولات این واکنش سولفید لیتیم یا فلوراید لیتیم هستش.
مورد اول جامد هست و در دمای 900 درجه اب میشه.
مورد دوم مایع هستش و سمی. به همراه فلوراید برلیم به عنوان کولانت تو راکتور های توریمی بکار میروند.
حجم تولید گرما در این واکنش به حدی زیاده که برای منبع گرما در سیستم پیشرانش اژدر های مدرن بکار میره.
در این اژدر ها از یک سیکل رانکین و سیال اب دریا جهت تولید پیشرانه لازم استفاده می کنند.برد این اژدر ها 15 کیلومتره.
دیگه خودتون بدونید چقدر گرما تولید می کنه.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد