PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تهویه معادن؟

مجیدرحیمی
9th July 2012, 07:30 PM
دوستان برا ی پروژه ی نیاز داریم بدونیم چقدر هوا رو باید اگزاست کنیم ولی فرمولاشو نمیدونیم
کتاب حس مدنی معرفی نکنید
کسی میتونه کمک کنه ،اگه جزوه دارین یا مطلبی تو سایتا دارید

حسین متقی
9th July 2012, 09:30 PM
http://hoomanpage.150m.com/hvaclist.htm
استانداردهارو این مجمع تایین میکنه

محسن آزماینده
10th July 2012, 08:34 PM
سلام دوست عزیز سوال شما خیلی کلی است هوا را برای چه منظوری می فرستین؟؟؟اگر برای افراد باشد،به ازای هر نفر 6 کیلوگرم هوار در هر ساعت باید بفرستین یکم جزئیات را بگین تا راهنمایی کنم

مجیدرحیمی
14th July 2012, 11:44 PM
برای تهویه مترو

حسین متقی
15th July 2012, 01:51 AM
حساب کنین در زمان حداکثر استفاده از ایستگاه چقدر هوا مصرف میشه؟؟؟
این ظرفیت رو دستگاه های تهویه باید داشته باشند همین
هر نفر در هر دقیقه 6تا10 لیتر هوا مصرف میکنه
یعنی در هر ساعت حداکثر6000 لیتر هوا-برای همین استاندارد 8متر مکعب هوا برای هر ساعت به ازای هر نفر بازدید رو انتخاب کردند
یعنی اگه 100 نفر قراره طی 1 ساعت از ایستگاه استفاده کنند باید حساب کنین 100 نفر هرکدوم چند دقیقه میمونند
در واقع باید نفر ساعت رو مشخص کنین و ضربدر8مترمکعب کنین در ساعت
البته من خیلی بد توضیح میدم معمولا ببخشید
البته این میزان در صورتیست که هوا 1نواخت به همه ی قسمتها ی چگال جمعیت برسه
پس 20درصد هم معمولا این عدد رو افزایش میدن ولی هیچوقت تا حداکثر ظرفیت از فنها استفاده نمیشه

بهتره از استاندارد های مصوب سایتی که پیشنهاد دادم در پستهای قبلی استفاده کنین خیلی کارتون راحتتر میشه

مجیدرحیمی
16th July 2012, 12:45 AM
مرسی،تو سایت های ایرانی تو بیشترشون عضو هستم ولی کسی دنبالش نیست
بازم ممنون چاره ای ندارم میرم کتاب حسن مدنی رو میخونم بازم ممنون

محسن آزماینده
16th July 2012, 09:39 PM
سلام........لازم نیست همه کتاب را بخونید..........البته سوالتون مبهم بود..........من نفهمیدم هدف تهویه در حال حفاری است،یا تونل آماده بهره برداری یا ایستگاه؟؟؟....اگر تونل آماده بهره برداری باشد،تهویه زیاد اهمیتی ندارد،چون به صورت طبیعی و با استفاده از تهویه ایستگاهها ،تهویه انجام می شود.برای تهویه ایستگاه مترو،چون تعداد نفرات زیاد است و مشخص نیست،باید از حداکثر توان تهویه استفاده کرد و این به صورت زیر به دست می آید..............با توجه به سطح مقطع تونل و حداکثر سرعت مجاز جریان هوا در تونل و ایستگاه،مقدار جریان هوای عبور کرده از باریکترین مقطع را در هر ساعت حساب کنید(دبی=سرعت*سطح مقطع)..................حال با توجه به ین مقدار هوا در هر ساعت،بادبزن مناسب را انتخاب کنید..........دقت کنید که بادبزن مناسب برای ایستگاهها از نوع حلزونی است تا در مواقعی نظیر آتش سوزی با برعکس کردن جهت چرخش،اقدامات لازم انجام شود............بادبزن مناسب برای تونل هم از نوع محوری است............امیدوارم به در بخور باشه................(ببخشید،تهویه پاس نکردم)

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد