PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خبر کودکان از هدیه دادن بیشتر خوشحال می شوند

نارون1
6th July 2012, 09:03 PM
پژوهشگران دانشگاه کلمبیا در انگلیس در تحقیقات خود دریافتند: کودکان در زیر 2 سال سن وقتی بیشتر خوشحال می شوند که هدیه های خود را به دیگران می دهند.

پژوهشگران به برخی از کودکان هدیه داده و بعد از چند دقیقه از آنها خواستند که یکی از آنها را به یک عروسک بدهند و آنها همچنین درقبال اینکار به آنها یک هدیه دیگر دادند.به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس ؛ یک نوار ویدئویی واکنش کودکان را ثبت کرد و سپس میزان خوشحالی آنها ارزیابی شد.

این ارزیابی روشن کرد که این کودکان وقتی هدیه خود را به عروسک دادند، خوشحالی بیشتری نشان دادند.پژوهشگر لارا اکنین مسئول این تحقیقات گفت: افراد بیشتر بر این باورند که کودکان خودخواه هستند اما این نتایج نشان داد که کودکان در واقع زمان بخشیدن بیشتر از وقت گرفتن، خوشحال می شوند.پژوهشگران گفتند: این نتایج نشان می دهد احساس خوشایند ناشی از کمک به دیگران جزئی ریشه دار و عمق در ماهیت انسان است.

91/4/12

mamadshumakher
6th July 2012, 11:49 PM
شاید درست نباشه اینجا بپرسم.اما جایی خونده باودم کودکان بر خلاف بزرگتر ها از عروسک های زشت و غیر معمول بیشتر خوششون میاد تا عروسکهایی که از نظر بزرگترا خوشگلو خوش رنگ هستن.درسته؟
انگار بعضی از مسائل در کودکان دقیقا بر عکس رفتار در بزرگا هست.

BaAaroOoN
7th July 2012, 11:09 AM
آره منم اینطوری بودم.مامانم میگه بچه که بودم اگه ولم میکردن همه ی خوراکیا واسباب بازیامو پخش میکردم به غریبه و آشنا!!!![labkhand]
من از عروسکایی با چهره های آرامش بخش خوشم میومد.مثلا از عروسکای سیاه پوست و .....دست و پا دراز و ...خوشم نمیومد.البته بیشتر اهل ماشین بازی بودم تا عروسک بازی![nishkhand]عروسکامم از بس باهاشون بازی نکردم تا حالا سالم موندن!البته یه عروسک داشتم که یه خرگوش کوچولوی نرمالو بود که قدو قواره و قیافه ش شبیه یه خرگوش واقعی بود.من عاشق اون بودم

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد