PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک جهت درک مکانیسم یک اختراع

cosmic
4th July 2012, 11:08 PM
در مورد یکی از اختراعات که با قرار گرفتن جلوی آینه ضربان قلبتون اندازه گیری می شه کسی د مورد طرز کارش اطلاعاتی داره؟

حسین متقی
5th July 2012, 12:15 AM
باید گیرنده ای حساس به فرکانس صدای ضربان قلب داشته باشه روی بخشی از سطحش!!!!
ولی این فقط 1 حدسه!!

cosmic
6th July 2012, 12:44 AM
من این مطلبو ازسایت www.beytoote.comتو قسمت اختراعات منتخب سال2011خوندم (این آینه که مینگ ژر پو از دانشگاه ماساچوست آن را طراحی کرده و ساخته است، با استفاده از تجزیه و تحلیل اجزای صورت می تواند ضربان قلب شما را اندازه گیری کند. عملکرد این دستگاه به این ترتیب است که فرد با استفاده از یک وب کم که پشت شیشه آینه قرار گرفته، میزان نوری را که از صورتش تابانده می شود، اندازه گیری کرده و با استفاده از آن ضربان قلب را اندازه می گیرد. به این ترتیب برای اطمینان از طبیعی بودن ضربان قلب نیازی به مراجعه به پزشک نیست.)اما سوالی که ذهنمو مشغول کرده اینه که چه جوری میشه میزان نور بازتابی از اجسام رو تو 1 ثانیه اندازه گرفت و اینکه ایا میزان نوری که از افراد مختلف در شرایط جوی یکسان (دما و...)بازتاب می شه متفاوته یا نه؟اگه اره این تفاوت از کجا منشا می شه ؟ cosmics

s.e.z
23rd October 2012, 03:43 AM
باپردازش تصویر و یکم پزشکی میشه

hossien
23rd October 2012, 01:26 PM
http://www.uc-njavan.ir/images/cidwpk6btieep9z8f.jpg

http://www.popsci.com/files/imagecache/article_image_large/articles/PSC0611_IN_098-(1).jpg

سلام
دوست عزیز مکانیزم کار این اینه در بالا امده به وسیله دوربین عکس از چهره فرد میندازه سپس با پردازش تصویر چهره را تحلیل می کنه . اگر می خواهین توضیح بیشتری بدم.

saghe
23rd October 2012, 01:41 PM
pas tozih chi shod?????/????????

hossien
23rd October 2012, 11:20 PM
تصویری که از فرد می ندازه به سه قسمت rgb (قرمز، سبز، ابی) تفکیک می کنه میانگین ان را میگیره از همه پیکسل هایی که از این سه رنگ اندازه گیری می کنه . سپس با توجه به سیگنال خام rgb تصویر گرفته شده را تحلیل می کنه و از این سه رنگ قوی ترین سیگنال ارتباط مستقیم با تعداد حجم خون داره که اون را انتخاب می کنه و سپس تحلیل می کند و تعداد ضربان را با خطا 3 ضربان در دقیقه محاسبه می کنه.

http://affect.media.mit.edu/pdfs/11.Poh-etal-SIGGRAPH.pdf

در مقاله بالا توضیحات بیشتر را نوشته.

حسین متقی
23rd October 2012, 11:59 PM
تصویری که از فرد می ندازه به سه قسمت rgb (قرمز، سبز، ابی) تفکیک می کنه میانگین ان را میگیره از همه پیکسل هایی که از این سه رنگ اندازه گیری می کنه . سپس با توجه به سیگنال خام rgb تصویر گرفته شده را تحلیل می کنه و از این سه رنگ قوی ترین سیگنال ارتباط مستقیم با تعداد حجم خون داره که اون را انتخاب می کنه و سپس تحلیل می کند و تعداد ضربان را با خطا 3 ضربان در دقیقه محاسبه می کنه.

http://affect.media.mit.edu/pdfs/11.Poh-etal-SIGGRAPH.pdf

در مقاله بالا توضیحات بیشتر را نوشته.

بعد از توضیح دوستمون به این نتیجه رسیدیم ولی مشکل این نتیجه اینه که رنگ پوست همه ی افراد یکسان نیست
و میتونه متفاوت و در ارتباط با دما و رطوبت و نژاد و..... داشته باشه

hossien
24th October 2012, 09:57 AM
زیاد تاثیر گذار نیست چون شما تصویر را به سه رنگ تبدیل می کند و هر رنگ را مستقل تحلیل می کنید.
همچنین دما و رطوبت اگر تاثیر گذار باشه برای همه تاثیر می زاره (این را از دکتر باید پرسید) چون روی این مکانیزم تاثیر نمی زاره.

حسین متقی
24th October 2012, 11:20 AM
زیاد تاثیر گذار نیست چون شما تصویر را به سه رنگ تبدیل می کند و هر رنگ را مستقل تحلیل می کنید.
همچنین دما و رطوبت اگر تاثیر گذار باشه برای همه تاثیر می زاره (این را از دکتر باید پرسید) چون روی این مکانیزم تاثیر نمی زاره.

دما و رطوبت شاید
ولی وقتی رنگ پوست 1 نفر خیلی سفید و رنگ پوست دیگری خیلی نزدیک به سیاهه
تحلیل جداگانه ی 3رنگ برای هر دو(اگر ضربان قلبشون یکسان باشه)
خروجی کاملا متفاوتی میتونه بده!
تحلیل رنگ اگر مقایسه ای بود میتونستم باور کنم
مثلا با فناوری تشخیص چهره
چهره ی فرد شماره ی 1 در ضربان قلب مثلا 120 ثبت میشه و در 130 هم ثبت میشه و بعد هربار که میاد جلوی ایینه به نسبت تصاویر گذشته این تحلی انجام میشه
و وقتی فرد شماره ی 2میاد نمیتونه این تحلیل رو برای رنگ پوست اون به کار ببره مگه اینکه نتایج مشابه رو قبلا ثبت کرده باشه

hossien
24th October 2012, 11:46 AM
نه این طور نیست فشار حجم خون افراد رنگ و سیگنال های متفاوتی ساطع می کنه و این برنامه اون را تحلیل می کنه و ضربان را اعلام می کنه درصد خطا این وسیله در دقیقه فقط سه ضربان هست که خیلی خوبه.

حسین متقی
24th October 2012, 12:04 PM
نه این طور نیست فشار حجم خون افراد رنگ و سیگنال های متفاوتی ساطع می کنه و این برنامه اون را تحلیل می کنه و ضربان را اعلام می کنه درصد خطا این وسیله در دقیقه فقط سه ضربان هست که خیلی خوبه.

خب من دارم اشتباه میکنم-میدونم- ولی کجای قضیه رو نفهمیدم؟
-
-
-
-
فکر کنم فهمیدم
با تصاویر پشت سر هم و تحلیل تغییر این تصاویر میشه اینکارو کرد ولی حداقل زمان مشخصی(شاید 2تا 5 ثانیه) باید طول بکشه از شروع تصویر برداری تا اعلام ضربان و نبض
یعنی تعدادی تصویر پشت سر هم گرفته میشه
رنگها پردازش میشه و تصوری اول پایه قرار میگیره
و بعد تصویر دوم در فاصله ی زمانیه دقیق و مشخصی گرفته میشه و تفاوتهاش نسبت به قبلی سنجیده میشه
و بعد تصویر بعدی و بعدی
این تصاویر تفاوتهارو شمارش میکنند و تفاوتها با ضربان نبض ارتباط مستقیم و مساوی دارند
در هر ضربان در نقطه ی افزایش فشار رنگ پوست تغییر نامحصوصی میکنه و بعد در نقطه ی کاهش فشار ارنگ پوست دوباره تغییرنا محصوصی رو تجربه میکنه

و این تغییرات هستند که پردازش میشند و نه رنگ خود پوست!
این بود نکته ای که من درک نکرده بودم![sootzadan][kootak][khanderiz][soal][nadidan][khoobboodan][nishkhand]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد