PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خدایا چرا من ؟ ...

soham 313
26th June 2012, 06:22 AM
خدایا چرا من ؟ ...

آرتور اش , قهرمان افسانه ای تنیس هنگامی که تحت عمل جراحی قلب قرار گرفت، با تزریق خون آلوده، به بیماری ایدز مبتلا شد.
طرفداران آرتور از سر تا سر جهان نامه هایی محبت آمیز برایش فرستادند.

... یکی از دوستداران وی در نامه خویش نوشته بود: "چرا خدا تو را برای ابتلا به چنین بیماری خطرناکی انتخاب کرده؟"

آرتور اش، در پاسخ این نامه چنین نوشت:
در سر تا سر دنیابیش از پنجاه میلیون کودک به انجام بازی تنیس علاقه مند شده و شروع به آموزش می کنند.
حدود پنج میلیون از آن ها بازی را به خوبی فرا می گیرند.
از آن میان قریب پانصد هزار نفر تنیس حرفه ای را می آموزند
و شاید پنجاه هزار نفر در مسابقات شرکت می کنند
پنج هزار نفر به مسابقات تخصصی تر راه می یابند.
پنجاه نفر اجازه شرکت در مسابقات بین المللی ویمبلدون را می یابند.
چهار نفر به مسابقات نیمه نهایی راه می یابند.
و دو نفر به مسابقات نهایی.
وقتی که من جام جهانی تنیس را در دست هایم می فشردم هرگز نپرسیدم که "خدایا چرا من؟"
و امروز وقتی که درد می کشم، باز هم اجازه ندارم که از خدا بپرسم :"چرا من؟

محسن آزماینده
26th June 2012, 09:55 AM
از نظر من حرف اون درست نیست

او برای رسیدن به قهرمانی تمرین کرده و سخت کوشیده است و نتیجه زحمات خود را گرفته است

ولی برای بیماری ایدز،تاوان اشتباه پزشکانی را داده است که خون آلوده را بدون آزمایش به بدن او تزریق کرده اند.

به نظر شما حالا نباید بپرسد:خدایا چرا من؟؟؟؟

عرفان سلیم زاده
26th June 2012, 11:03 AM
از نظر من حرف اون درست نیست

او برای رسیدن به قهرمانی تمرین کرده و سخت کوشیده است و نتیجه زحمات خود را گرفته است

ولی برای بیماری ایدز،تاوان اشتباه پزشکانی را داده است که خون آلوده را بدون آزمایش به بدن او تزریق کرده اند.

به نظر شما حالا نباید بپرسد:خدایا چرا من؟؟؟؟

درست میگی ولی همون پزشک هم از میان کلی پزشک دیگه منتخب شده تا تونسته پزشک ارتور اش بشه.
خون اشتباه تقصیر پزشک نیست تقصیر اون کسیه که خون ها رو بایگانی کرده چون سهل انگار بوده.
خدا هر کسی رو تو راه خودش میزاره چون می دونه از پس اون کار ها بر میاد.
مهم اینه که نا امید نشیم[nishkhand]

محسن آزماینده
26th June 2012, 12:48 PM
درست میگی ولی همون پزشک هم از میان کلی پزشک دیگه منتخب شده تا تونسته پزشک ارتور اش بشه.
خون اشتباه تقصیر پزشک نیست تقصیر اون کسیه که خون ها رو بایگانی کرده چون سهل انگار بوده.
خدا هر کسی رو تو راه خودش میزاره چون می دونه از پس اون کار ها بر میاد.
مهم اینه که نا امید نشیم[nishkhand]

عرفان جان همه عوامل دست به دست هم میدهند

این درست است

ولی هر کسی مسئول کاری است که انجام میدهد

برای مثال در یرباز هر کسی که اسلحه را تحویل میگیرد باید گلوله ها را بشمرد

فکر کن سرباز قبلی گلوله ای شلیک کرده،و سرباز بعدی در هنگام تحویل گرفتن اسلحه به تعداد گلوله ها دقت نکرده است.اگر با این گلوله شخصی کشته شود،تکلیف سربازی که اسلحه در دست اوست و گلوله ای شلیک نکرده چه میشود؟؟؟

این یک اشتباه رایج در بین مسلمانان ایرانی است که همهکم کاری افراد را با قضا و قدر،خواست الهی و ... میخوانند.در صورتی که با کمی دقت میتوانند از وقوع حادثه جلوگیری کنند.

در اینجا نیز ذخیره کردن خون کار اشتباهی بوده،ولی ذخیره کردن موجب بیماری نمی شود بلکه تزریق عامل بیماری است.هرچند کسی که خون را ذخیره کرده،کارش نادرست بده ولی عامل اصلی دکتری است که بدون آزمایش کار را تمام کرده است

5866
30th May 2013, 10:52 AM
دوستان مسئولیت اشتباه پزشک یا مسئول بایگانی خون با خداوند است؟
مسلما اشتباهی بوده و رخ داده.
ولی ما انسانها باید همیشه شاکرباشیم و خدا رو دوست خود بدونیم.
افرین به روحیه این ورزشکار خوشحالم که روحیه ورزشکاری رو به نمایش گذاشته.

البته خواستار مجازات مقصر هم باشیم [tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh]

Capitan Totti
30th May 2013, 11:05 AM
آفرین
درود به ایشون
سپاسگزاری و شکرگزاری خدای یکتا تا چه حد
روی ما به اصطلاح مسلمونا در برابر خدا سیاه

zoh_reh
30th May 2013, 12:20 PM
منظور از این قهرمان موجه دونستن اشتباه بقیه نیست،

وضعیت فعلیش با پیدا کردن مقصر عوض نمیشه،

اون سهم خودش از این قسمت زندگی رو خیلی خوب باهاش کنار اومده.
واقعا درس بزرگیه.

"golbarg"
30th May 2013, 08:02 PM
این یچیزه عادیه حالا این ادم بادرکیه میدونه

ولی بعضیا.........موقع خوشی خدارواصلا نمیشناسن اما موقع گرفتاری تازه یادشون میاد خدادارن ؟؟بعد تازه خداهم دوستشون نداره

s_bagherinezhad
30th May 2013, 08:24 PM
=; =; =;

آس76
1st June 2013, 12:33 PM
ممنون ازتون عالی بود[tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد