PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تشکیل تیم ساخت بازی رایانه ای

farzadsw
21st June 2012, 10:37 PM
با سلام
اگه اجازه بدید در مورد بازی های کامپیوتری به عنوان یک رسانه جدید و اهمیت بازی های کامپیوتری در خصوص سرگرمی سالم ، انتقال مفاهیم و درآمد زایی ، صحبت نمی کنم و میرم سر اصل مطلب :
هدف تشکیل یه تیم کوچیک نهایتا 10 نفره هست که روی ساخت یک بازی کامپیوتری نه چندان عظیم (!) کار کنند . بازی هایی که اصطلاحا Independent Game عنوان میشن .
قرار نیست یه بازی به تقلید از بازی های معروف یا حتی در جواب به اونها بسازیم . هدف ساخت یک بازی بزرگ و وسیع هم نیست .
واقعیتی که هست اینه که برای شروع کار و تشکیل یک تیم خوب ، باید یک تجربه موفق روی یک پروژه نه چندان بزرگ داشته باشیم و بعد از اون و با مطرح شدن توانایی های تیم ، میشه پروژه های بزرگ تر رو انجام داد (قدم اول نباید خیلی بزرگ برداشته بشه) . تو ایران و خیلی از کشور های دیگه نمیشه انتظار داشت اول که یه سرمایه گذار پیدا بشه و بعد شروع به کار کرد ، باید یک کار خوب با هزینه کم تولید کرد و بعد دنبال سرمایه گذار رفت (اگر کار به اندازه کافی خوب باشه ، سرمایه گذار خودش جذب میشه) .

کیفیت از کمیت خیلی مهم تره ، به همین دلیل :

بازی باید یک ایده جدید و جالب داشته باشه و تنها تقلید کردن ارزشی نداره
بازی باید داستان خوب و قابل باور (هر چند ساده ) داشته باشه ، صرفا gameplay مناسب به تنهایی کافی نیست ( ولی اکیدا لازمه!)
بازی حتی المکان دوبعدی خواهد بود ، چون همونطور که خودتون میدونید ساخت یک بازی سه بعدی با گرفیک قابل قبول (قابل قبول یعنی در حد بازی های رایج نسل الان) برپایه موتور UDK یا CryEngine به افراد ، زمان و هزینه خیلی زیادی نیاز داره . میشه یه بازی با UDK در عرض 6 ماه ساخت ولی کیفیت اون اصلا قابل مقایسه با یک بازی 2 بعدی که در همین مدت ساخته میشه نیست .

پلتفورم ای که قرار هست بازی تو اون اجرا بشه PC یا موبایل های Android / IOS خواهد بود .
به عنوان نمونه ، چندتا پروژه کاملا موفق که با یک تیم کوچیک شروع شده و تمام مشخصات بالا رو داره خدمتتون معرفی می کنم :
Braid : یک بازی با یک ایده نو و بسیار جالب داشت که باعث شد با جابه جایی زمان ، سبک Platformer و Puzzle رو با هم ترکیب کنه و یک پروژه بسیار موفق بشه . این پروژه در ابتدا توسط یک نفر شروع میشه و نسخه اولیه اون که گرافیک افتضاحی داشته بعد 1 سال ساخته میشه . البته بازی به دلیل ابتکارات و نو آوریش جوایز مختلفی میگیره . همین باعث میشه 200 هزار دلار برای توسعه بازی سرمایه گذاری بشه و گرافیک بازی به شدت بهبود پیدا میکنه ، طوری که از نظر من بهترین گرافیک بازی های 2 بعدی هست که تا حالا دیدم . البته در مقیاس بازی های رایانه ای جهان 200 هزار دلار خیلی کم خرج محسوب میشه ! و نهایاتا بازی چند برابر این مبلغ رو در میاره .
Limbo : یک شاهکار دیگه در سبک Platformer-Puzzle که در ابتدا توسط 2 نفر ساخته شد و بعدا با استخدام چند نفر دیگه شرکت Playdead رو تاسیس کردند و بازی رو تونستند تکمیل کنند . هزینه ساخت بازی کمتر از 200 هزار دلار بوده ولی نهایتا 7.5 ملیون دلار در آمد داشتند ! ویژه گی این بازی نسبت به سایر بازی ها در استفاده از شبیه سازی فیزیک برای حل معماهاست به طوری که معماها کاملا طبیعی به نظر میرسند ، گرافیک و فضای سیاه بازی هم بسیار منحصر به فرد هست .
Angry Birds : این بازی رو هم که همه میشناسن و بر روی گوشی یا کامپیوتر بازی کردند به همین دلیل توضیح بیشتری نمیدم ، فقط اینکه این بازی هم توسط یک شرکت کوچیک ساخته شده.
Broken Sword : این بازی یکی از بهترین بازی های سبک Adventure یا Point and Click هست . اگر با این سبک آشنا باشید میدونید که گرافیک (طراحی صحنه) ، طراحی شخصیتها و از همه مهمتر داستان در این سبک بازی ها نقش حیاتی داره که بازی Run Away از این نظر ها بسیار کامله . این بازی هم در ابتدا توسط یک تیم 3 نفره استارت خود و بعدا کامل شد . البته بازی های بسیار موفق دیگه ای هم در این سبک وجود دارند مثل اکثر محصولات LucasArts که معروفترینشون Monkey Island هست که دیالوگها بسیار حساب شده نوشته شدند و ظنز بسیار جالبی داره .

همونطور که میبینید بیشتر بازی های کم خرج موفق ، دوبعدی ساخته میشن و البته بازی های سه بعدی کم خرج ولی موفق هم وجود داره ، مثل MineCraft ، ولی گرافیک این بازی ها اصلا تعریفی نداره و چیزی که باعث موفقیت میشه ابتکار در نوع GamePlay هست .

با توجه به توضیحات داده شده ، به احتمال زیاد بازی در یکی از سبک های زیر خواهد بود :
Platformer
Puzzle
Adventure
ویا یک سبک ترکیبی جدید

به افراد با تخصص های زیر برای تکمیل تیم نیاز هست :

گرافیک : 2 الی 3 نفر برای طراحی شخصیت ها و محیط بازی.
برنامه نویس : 3 الی 4 نفر مسلط به زبانهای C , Java,Python و آشنایی کلی با موتورهای گرافیکی (موتور گرافیکی خاصی مد نظر نیست و بعدا انتخاب میشه).
طراح داستان و مراحل بازی : 2-3 نفر برای طراحی داستان بازی ، سبک بازی و به طور کلی هسته اولیه بازی.

افرادی که علاقه به عضویت در تیم رو دارند ، توی همین تاپیک اعلام کنند . شرایطی که برای این افراد هست اینه که ترجیحا ساکن تهران باشن (بیشتر کارها به صورت گروهی و طی جلسات حضوری پیش خواهد رفت) ، وقت آزاد کافی (هفته ای حداقل 10 ساعت) داشته باشند و البته تخصص لازم در یکی از زمینه های عنوان شده رو داشته باشند .

دوستانی که اعلام آمادگی می کنند ، مشخصا بگن تو کدوم بخش قرار هست کار کنن ، چه تخصص هایی دارند و نمونه کارهای مرتبط قبلیشون چی بوده . لطفا این طوری پاسخ ندید که : " آقا منم هستم " یا " بخش گرافیک" ، کامل پاسخ بدید .

بعد از اینکه اعضای گروه مشخص شدند در مورد بازی و سبک و سایر مشخصه هاش صحبت می کنیم .(الان در مورد سبک بازی ، موتور گرافیکی و غیره صحبت نمی کنیم ، الان هدف تشکیل تیم هست)

*پیشاپیش این رو بگم که ، بنده هم اطلاع دارم سایتها و فرومهای مختلفی مختص ساخت بازی کامپیوتری وجود داره ولی من میخوام اعضای تیم از این سایت باشن چون افراد با تخصصهای مختلف تو سایت هستند ، تعدا اعضا زیاده و ممکن هست بتونیم یه حمایتهایی از طریق مدیریت سایت دریافت کنیم .

rayarasool
22nd June 2012, 09:20 AM
با سلام
از همین الان میگم که من ساکن تهران نیستم!که اگه شرط لازمه ادامش رو خونید !!
من در بخش برنامه نویسی به زبان جاوا میشه گفت مسلطم
البته با یه گروه هم کار میکردم توی خود دانشگاه که در بخش طراحی بازی بودم .
در رابطه با موتور بازی که گفتید مسلط باید باشه هم من فکر نکنم با موتور هایی که شما مد نظرتون هست آشنایی چندانی داشته باشم.
دیگه همینd:

farzadsw
22nd June 2012, 12:04 PM
ممنون از اعلام آمادگی
تهران بودن شرط لازم نیست ولی بهتره که اکثر اعضا تهران باشند.
در مورد موتور بازی من گفتم "آشنایی کلی" داشته باشند یعنی بدونن (به طور کلی و عمومی نه تخصصی) یه موتور گرافیکی (نه فلان موتور گرافیکی خاص) چی هست و چطور میشه راه اندازی و استفادش کرد .
منتظر اعلام آمادگی دوستان گرافیست هم هستیما !

reza_phoenix
12th November 2012, 09:36 AM
سلام من ساکن تهران هستم و به موتور udk آشنایی دارم و از سال 86 هم کار طراحی فتوشاپ انجام دادم و هم طراحی و کدنویسی سایت برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس (برای ایجاد پایگاه اطلاع رسانی اینترنتی گروه) من توی زمینه فضاسازی و کار با udk می تونم برای شما مفید باشم و خوشحال میشم با شما فعالیتم رو توی این زمینه شروع کنم. با محیط 3ds max هم آشنایی دارم و در حد مدلسازی مبتدی می تونم کار کنم. کورل هم کارای نسبتا خوبی انجام دادم مثل طراحی لوگو و طراحی تصاویر (مثل تصاویر کارتونی و .. ).

farzadsw
16th November 2012, 01:42 AM
سلامآقا رضا به فروم خوش آمدی!باید یکم بیشتر منتظر بمونیم تا تعداد بیشتر بشه. اگه تعداد اعضا واقعی به 5 نفر برسه میتونیم کار رو شروع کنیم.

reza_phoenix
22nd November 2012, 09:18 AM
باشه من منتظرم!
ولی یه انجمن هست به نام udk.ir اونجا انجمن طراحان بازیه فکر کنم اونجا بتونی چندتا از بچه های خوب و فعال رو گلچین کنی یا حداقل اونجاهم یه درخواست همکاری بدیم شاید سریعتر به نتیجه برسیم.
نظر شما چیه؟؟[shaad]

rezazare1000
25th November 2012, 02:56 AM
من استعداد خاصی در بازی سازی دارم باید چه کار کنم ؟ البته بازی هایی که گرافیک زیادی نیاز دارن.

SUB-Z3RO
28th January 2013, 05:52 PM
سلام . . .
اول بگم كه من دانشجو تبريزم ، نميتونم زود به زود بيام . . .
ولي اگه اين قضيه رو تابستون برگذار ميكنيد . . . من 3 ماه تابستون رو در خدمتم [cheshmak]

(اين حرفايي رو كه ميزنم يه وقت تعريف از خودم برداشت نكنين ها ! [sootzadan] )

از 5 سالگي كلم تو بازي بوده . . . تجربم زياده ، GAMEPLAY هاي زيادي رو ديدم . . .
تقريبا نقاط قوت و ضعف بازي ها رو ميدونم چيه . . .
سعي كردم هر بازيي كه به دستم رسيد رو تا تهش بزم . . .
(تو اين راه ، تجديد ها و مشروطي ها و مردودي هاي زيادي هم بدست آوردم) [khande]

از نظر كاري هم . . . به محيط 3D-MAX كاملا تسلط دارم . . . ولي فكر نميكنم تو بازيه 2D نيازي به 3D-MAX داشته باشين [negaran]
چون بازي هايي كه گفتين ، تقريبا هيچكدوم 3D-MAX نداره . . .

چندتا مثال هم بزنم . . .
اينا هم مثل مثال هاي شما ، بازي هاي كم حجم و معروفي هستند !

super MEET BOY

the world of GOO

Snail Mail

Plants Vs Zombies

Diner Dash

اين بازيها رو كه حتما ميشناسين . . .
اينا از مدل همون بازيهايي هستن كه مثال زدين ، ولي از شانس من بجز Snail Mail ، هيچكدومشون 3D-MAX ندارن [nishkhand]

زيادي حرف زدم . . . سرتون رو هم درد آوردم . . .
به هر حال ، با حرفايي كه زدم خيلي خوشحال ميشم تو ساخت بازي كمكي كرده باشم . . .[golrooz]
tanQ[tashvigh]

farzadsw
5th February 2013, 07:33 PM
باشه من منتظرم!
ولی یه انجمن هست به نام udk.ir اونجا انجمن طراحان بازیه فکر کنم اونجا بتونی چندتا از بچه های خوب و فعال رو گلچین کنی یا حداقل اونجاهم یه درخواست همکاری بدیم شاید سریعتر به نتیجه برسیم.
نظر شما چیه؟؟[shaad]
بله ، البته فرومهای تخصصی بهتر نتیجه میدن، ولی من انتظار داشتم با توجه به تعداد بالای اعضای سایت برخی از افراد فعال تو این زمینه تو این سایت باشن(هم اینجا اکانت داشته باشن و هم اونجا). ممکنه بتونیم از طریق سایت یکسری حمایت برای شروع کار بگیریم. به هر حال من تا تابستون 92 منتظر می مونم و تعداد افراد علاقه مند به اندازه کافی بود که استارت کار رو میزنیم ولی اگر نتیجه حاصل نشد از طیق سایتهای دیگه اقدام می کنیم.

farzadsw
5th February 2013, 07:38 PM
من استعداد خاصی در بازی سازی دارم باید چه کار کنم ؟ البته بازی هایی که گرافیک زیادی نیاز دارن.
یکم بیشتر توضیح بدید، تو چه زمینه ای استعداد دارید؟ برنامه نویسی، داستان نویسی یا گرافیک؟
اگر قبلا هم تجربه بازی سازی داشتید بگید.

farzadsw
5th February 2013, 07:48 PM
سلام . . .
اول بگم كه من دانشجو تبريزم ، نميتونم زود به زود بيام . . .
ولي اگه اين قضيه رو تابستون برگذار ميكنيد . . . من 3 ماه تابستون رو در خدمتم [cheshmak]

(اين حرفايي رو كه ميزنم يه وقت تعريف از خودم برداشت نكنين ها ! [sootzadan] )

از 5 سالگي كلم تو بازي بوده . . . تجربم زياده ، GAMEPLAY هاي زيادي رو ديدم . . .
تقريبا نقاط قوت و ضعف بازي ها رو ميدونم چيه . . .
سعي كردم هر بازيي كه به دستم رسيد رو تا تهش بزم . . .
(تو اين راه ، تجديد ها و مشروطي ها و مردودي هاي زيادي هم بدست آوردم) [khande]

از نظر كاري هم . . . به محيط 3D-MAX كاملا تسلط دارم . . . ولي فكر نميكنم تو بازيه 2D نيازي به 3D-MAX داشته باشين [negaran]
چون بازي هايي كه گفتين ، تقريبا هيچكدوم 3D-MAX نداره . . .

چندتا مثال هم بزنم . . .
اينا هم مثل مثال هاي شما ، بازي هاي كم حجم و معروفي هستند !

super MEET BOY

the world of GOO

Snail Mail

Plants Vs Zombies

Diner Dash

اين بازيها رو كه حتما ميشناسين . . .
اينا از مدل همون بازيهايي هستن كه مثال زدين ، ولي از شانس من بجز Snail Mail ، هيچكدومشون 3D-MAX ندارن [nishkhand]

زيادي حرف زدم . . . سرتون رو هم درد آوردم . . .
به هر حال ، با حرفايي كه زدم خيلي خوشحال ميشم تو ساخت بازي كمكي كرده باشم . . .[golrooz]
tanQ[tashvigh]
از 3d Max توی بازی های دو بعدی هم میشه استفاده کرد (تو بخش طراحی صحنه) و خصوصا بازی های سبک adventure (طراحی صحنه و شخصیت ها).
به هر حال امیدوارم بتونیم باهم همکاری داشته باشیم. باید منتظر باشیم تا تعداد افراد کامل بشه. طبق صجبتهای این تاپیک، الان 2 نفر در بخش گرافیک و یک نفر در بخش برنامه نویسی علاقه به همکاری دارند. اگر در بخش برنامه نویسی ، طراح داستان و مراحل بازی 2-3 نقر دیگه اعلام همکاری کنند میشه بحث های اولیه رو شروع کرد. چون اکثر اعضای سایت دانشجو هستند تابستان زمان مناسبی برای شروع کار هست و به همین دلیل تا اون موقع منتظر افراد جدید هستیم ( البته امیدوارم افرادی که قبلا اعلام آمادگی کردن نظرشون عوض نشه).

BaAaroOoN
7th February 2013, 12:31 AM
سلام دوستان
زبان های برنامه نویسی ای رو که ذکر کردین(یعنی همون 3تا)دقیقا باید روی هر سه مسلط باشیم یا نه؟مثلا دو تاشونم مسلط باشیم کافیه؟؟؟
یه سوال دیگه،و اون هم اینه که شما توی این کار به زبانهای دیگه ای نیاز ندارین؟؟؟؟اگر جواب مثبت هستش قیدشون کنید
ممنون

آسد مرتضي
8th February 2013, 12:12 PM
سلام
من هم يه تجربه كوچيكي دارم با يونيتي و جاوا اسكريپت ...
يه تيم كوچيك هم تو دانشگاه داريم
اگه كمكي بود هستم

farzadsw
8th February 2013, 01:26 PM
سلام دوستان
زبان های برنامه نویسی ای رو که ذکر کردین(یعنی همون 3تا)دقیقا باید روی هر سه مسلط باشیم یا نه؟مثلا دو تاشونم مسلط باشیم کافیه؟؟؟
یه سوال دیگه،و اون هم اینه که شما توی این کار به زبانهای دیگه ای نیاز ندارین؟؟؟؟اگر جواب مثبت هستش قیدشون کنید
ممنون
مسلما زبان برنامه نویسی نهایی یک زبان مشخص (و شایدم استفاده از یک زبان کمکی برای بعضی از کتابخونه های خاص) هست. لزومی نداره که هر سه زبان رو مسلط باشید. پایتون استفاده کمتری داره ولی از C )C++) و جاوا حتما یکی استفاده میشه که البته با توجه به شباهتهای زیاد C++ و java معمولا کسی که یکی رو بلد باشه یا اونیکی رو هم بلده یا اینکه با یکم مطالعه اون یکی رو هم یاد می گیره. بنابرابن تسلط به java یا C++ الزامی هست.
تا اونجایی که من اطلاع دارم عموما از یکی از این سه زبان برای برنامه نویسی بازی استفاده میشه، اگر شما مورد پرکاربرد دیگه ای رو میشناسید بگید.
انتخاب زبان اصلی و بحث های دیگه وقتی انجام میشه که اعضای تیم نهایی بشن. اونوقت با توجه به توانایی اعضا ، سبک بازی، پلتفورم مورد نظر و امکانات موجود، زبان برنامه نویسی و موتور بازی و بقیه بحث ها انجام میشه.

farzadsw
8th February 2013, 01:29 PM
سلام
من هم يه تجربه كوچيكي دارم با يونيتي و جاوا اسكريپت ...
يه تيم كوچيك هم تو دانشگاه داريم
اگه كمكي بود هستم
ممنون،
با این حساب تا اوایل اسفند یک جمعبندی می کنیم که چند نفر هستند و بعدش میریم سراق شروع کار.

SUB-Z3RO
14th February 2013, 06:28 AM
ممنون،
با این حساب تا اوایل اسفند یک جمعبندی می کنیم که چند نفر هستند و بعدش میریم سراق شروع کار.

OK
خيلي خوبه . . . فقط يه سوالي . . .
مگه قرار نبود شروع كار تو تابستون باشه . . .[soal]
(يه وقت فكر نكنين ميخوام كارتون رو كند كنم[taajob]) ولي اگه قراره از الان كار شروع بشه
اسم من رو خط بزنيد چون من فقط تو تابستون وقت و زمان همكاري دارم
(گفته بودم كه دانشگام به تهران دوره ، تو زمان ترم تهران نيستم)

farzadsw
14th February 2013, 10:35 PM
شروع کار به معنای شروع طراحی و کد نویسی نیست. یکسری مقدمات نیاز داره و خصوصا تو این حالت که تیم تازه میخواد تشکیل بشه، زمان بر هست. کار اصلی همون تابستون شروع میشه.
به عنوان اولین قدم مقدماتی، یک معرفی مختصر از خودتون داشته باشد (لطفا اغراق نکنید، قراره روی این اطلاعات حساب باز بشه) تا هم تعداد و هم توانایی های اعضا مشخص بشه. در انتها هم نظرتون رو در مورد اینکه زمینه کاری آینده چطور باشه یگید.
لطفا تا 15 اسفند این موارد بالا رو طبق فرمت زیر بگید (به دوستانی که اینجا پست دادن یه پیام خصوصی میزنم):

وضعیت تحصیلی: دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد ( این مورد برای مشخص شدن حدود وقت آزاد عنوان میشه)
سابقه فعالیت در زمینه ساخت بازی: ساخت 6-7 مورد بازی کوچک با نرم افزار Macromedia Flash MX و Visual Basicدر دوران دبیرستان (9-8 سال پیش)
مهارت در زمینه گرافیک: خیلی کم، آشنایی اولیه با نرم افزار های گرافیکی Fireworx,P.S,3Dmax
مهارت در زمینه برنامه نویسی: متوسط، تسلط بر زبان C/C++، آشنایی با زبان Java,Python
مهارت در زمینه موتور بازی: کم، آشنایی مختصر با موتورهای unity,UDK و box2D
مهارت در زمینه داستان نویسی و خلق شخصیت: متوسط، البته در این خصوص کار مشخصی نکردم که به اون استناد کنم ولی با توجه به تعداد زیاد فیلم هایی که دیدم و یازی هایی که انجام دادم میتونم بگم تجربه کافی در این زمینه دارم.
مهارت در رمین صدا گذاری و ساخت موسیقی: ---
پیشنهاد در مورد پروژه: همونطوری که قبلا عنوان کردم به نظر من بهتره بازی به صورت دوبعدی باشه چون بهتر میشه از پسش بر اومد. سبک بازی هم adventure یا Platformer (با موتور فیزیک) یاشه در مورد موضوع (ایده داستان) بازی فکر کنم بهتره گروهی تصمیم بگیریم (نظر خاصی ندارم).

لطفا طبق فرمت بالا توضیحات رو بدید و اگر چیزی رو نمی دونید جلوش خط تیره بگذارید. منتظر ارسال پست شما هستم.[tashvigh]

SUB-Z3RO
15th February 2013, 01:50 AM
وضعیت تحصیلی: دانشجو مهندسی معماری ( حدودا 2 ترم ديگه مونده تا ليسانس)

سابقه فعالیت در زمینه ساخت بازی: تاحالا بازی نساختم
مهارت در زمینه گرافیک: استعدادم تو كارای 3D خوبه ، يعنی تخيلم 3D رو ميكشه [cheshmak] Graffitti زياد كار كردم . . .
با 3D-MAX هم كاملا آشنام (مدرك بينلمللي از مجتمع فني تهران هم دارم)
تو آلبومم تو پروفايلم . . . عكس كارهام هست !

مهارت در زمینه برنامه نویسی: -

مهارت در زمینه موتور بازی: -

مهارت در زمینه داستان نویسی و خلق شخصیت:
من هم مثل جناب farzadsw (http://www.njavan.com/member.php?69877-farzadsw)بخاطر بازيهاي زيادي كه بازي كردم ، تقريبا ميدونم چجور شخصيت هايي تو چه بازي هايي جواب ميده
علاوه بر اون ، 1 شخصيت هم ساختم ولي با كمي كمك گرفتن از بازيه Machinarium

_____

http://uc-njavan.ir/images/7qbgron4p6hr46m6ea.jpg
http://uc-njavan.ir/images/zl2aptouejml3ctxz6s.jpg
http://uc-njavan.ir/images/yr9tyy1k71b51d3h19.jpg
http://uc-njavan.ir/images/k31tabat4gzed84jt2ap.jpg
http://uc-njavan.ir/images/fwrie4tdkexi52vpsr56.jpg
_____

مهارت در رمین صدا گذاری و ساخت موسیقی: -

پیشنهاد در مورد پروژه: من يه پيشنهاد كوچیك دارم كه يكم طولانيه . . . ببخشيد

كارتون هاي شركت هاي بزرگ خارجي و كارتون هاي ايراني رو با هم مقايسه كنيد
يه مشكل خيلي بزرگ تو كارتون هاي ايراني هست . . . اونم اينه كه صحنه هاي كارتون زياد تكرار ميشه يا خيلي كند پيش ميره (توضيح ميدم)
مثلا يه گرگي ميخواد به گوسفندا حمله كنه . . . اين صحنه تو يه كارتون خارجي خيلي سريع و جالب اتفاق ميوفته
ولي تو بيشتر كارتون هاي ايراني . . . صحنه ي دويدن گرگ رو نشون ميده ، بعد صحنه ي ترسيدن گوسفندا رو نشون ميده
دوباره دويدن گرگ رو نشون ميده و دوباري ترسيدن گوسفندا . . . هي اينو نشون ميده و اون رو نشون ميده . . .
خب اولش قشنگه ، ولي بعد كسل كننده ميشه . . .
(اميدوارم منظورم رو كامل متوجه شده باشين)
يه همچين كاري رو تو بازي انجام نديم!!!
مثلا شايد سر يه صحنه ي بازي ، حدود 1 هفته وقت گذاشته باشيم و يه صحنه ي خيلي قشنگ رو ساخته باشيم
ولي اگه اين صحنه رو زيادي تو بازي تكرار كنيم ، يه جورايي بيننده خسته ميشه !
(چون بيننده زحمت هاي ما رو نديده ، انتظار داره صحنه هاي بعدي رو ببينه و زيادي تكرار شدن يك صحنه كسل آور ميشه واسش!!!)

اين پيشنهاد من بود . . . باز نظر همه مهمه [shaad]
با تشكر از farzadsw (http://www.njavan.com/../member.php?69877-farzadsw)

آسد مرتضي
15th February 2013, 10:58 AM
وضعیت تحصیلی: دانشجوی ترم ۴ رشته نرم افزار
سابقه فعالیت در زمینه ساخت بازی: یه بازی مار نوشتیم برا پروژه پایانی ترم اول که گرافیکی و خوب بود با زبان پایتون.
مهارت در زمینه گرافیک: خیلی کم، آشنایی اولیه با نرم افزار های گرافیک3Dmax
مهارت در زمینه برنامه نویسی: ضعیف در حد آشنایی خوب با ++Cو ‍ پایتون.
مهارت در زمینه موتور بازی: متوسط آشنایی خوب با unity
مهارت در زمینه داستان نویسی و خلق شخصیت: نمیدونم!!
پیشنهاد در مورد پروژه: فعلا پیشنهاد خاصی ندارم و داریم با بچه های دانشگاه رو یه پروژه کار میکنیم و من تو قسمت گیم دیزاین فعالیت دارم

reza_phoenix
18th February 2013, 03:00 AM
شروع کار به معنای شروع طراحی و کد نویسی نیست. یکسری مقدمات نیاز داره و خصوصا تو این حالت که تیم تازه میخواد تشکیل بشه، زمان بر هست. کار اصلی همون تابستون شروع میشه.
به عنوان اولین قدم مقدماتی، یک معرفی مختصر از خودتون داشته باشد (لطفا اغراق نکنید، قراره روی این اطلاعات حساب باز بشه) تا هم تعداد و هم توانایی های اعضا مشخص بشه. در انتها هم نظرتون رو در مورد اینکه زمینه کاری آینده چطور باشه یگید.
لطفا تا 15 اسفند این موارد بالا رو طبق فرمت زیر بگید (به دوستانی که اینجا پست دادن یه پیام خصوصی میزنم):

وضعیت تحصیلی: دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد ( این مورد برای مشخص شدن حدود وقت آزاد عنوان میشه)
سابقه فعالیت در زمینه ساخت بازی: ساخت 6-7 مورد بازی کوچک با نرم افزار Macromedia Flash MX و Visual Basicدر دوران دبیرستان (9-8 سال پیش)
مهارت در زمینه گرافیک: خیلی کم، آشنایی اولیه با نرم افزار های گرافیکی Fireworx,P.S,3Dmax
مهارت در زمینه برنامه نویسی: متوسط، تسلط بر زبان C/C++، آشنایی با زبان Java,Python
مهارت در زمینه موتور بازی: کم، آشنایی مختصر با موتورهای unity,UDK و box2D
مهارت در زمینه داستان نویسی و خلق شخصیت: متوسط، البته در این خصوص کار مشخصی نکردم که به اون استناد کنم ولی با توجه به تعداد زیاد فیلم هایی که دیدم و یازی هایی که انجام دادم میتونم بگم تجربه کافی در این زمینه دارم.
پیشنهاد در مورد پروژه: همونطوری که قبلا عنوان کردم به نظر من بهتره بازی به صورت دوبعدی باشه چون بهتر میشه از پسش بر اومد. سبک بازی هم adventure یا Platformer (با موتور فیزیک) یاشه در مورد موضوع (ایده داستان) بازی فکر کنم بهتره گروهی تصمیم بگیریم (نظر خاصی ندارم).

لطفا طبق فرمت بالا توضیحات رو بدید و اگر چیزی رو نمی دونید جلوش خط تیره بگذارید. منتظر ارسال پست شما هستم.[tashvigh]

شما از نرم افزار udk استفاده کردین تاحالا؟؟؟
کاش میشد یه تیم واقعا بزرگ ایجاد کنیم تا از ابزارهای فوق العاده ساده و کاربردی یو دی کی استفاده کنیم.
این نرم افزار به قدری جذابه که میشه به راحتی اجسام تآثیر پذیر ایجاد کرد. مثلا پارچه و یه توپ که با پا پرت میشه اینور و اونور و کلی متریال آماده داره و تمام تحرکات فیزیکی رو به صورت پیشفرض در اختیارت میذاره!!
واااقعا جذابه! من به صورت تستی یه خیابون اصلی با میوه فروشی و تعمیرگاه ماشین و کوچه و تیرهای چراغ برق ایجاد کردم با امکانات و متریال های آماده ایی که داره ( البته با فتوشاپ هم چندین متریال) ایجاد کردم که در نهایت کار کاملا با کیفیتی از آب در اومد.
اما خب طراحی بازی فقط به یه کوچه ختم نمیشه و واقعا باید سطح وسیعی رو به صورت لند اسکیپ طراحی کرد و این نیاز به یه گروه بزرگ داره که به صورت عرضی و با سرعت مناسبی پروژه جلو بره!

حیف که یه چنین بسترهایی پشتیبانی نمیشن وگرنه اصلا تجربه بالایی نمی خواد استفاده از این نرم افزارها!!

فقط و فقط نیروی انسانی متخصص این کار رو احتیاج داره.

farzadsw
20th February 2013, 01:53 AM
کاش میشد یه تیم واقعا بزرگ ایجاد کنیم تا از ابزارهای فوق العاده ساده و کاربردی یو دی کی استفاده کنیم.
این نرم افزار به قدری جذابه که میشه به راحتی اجسام تآثیر پذیر ایجاد کرد. مثلا پارچه و یه توپ که با پا پرت میشه اینور و اونور و کلی متریال آماده داره و تمام تحرکات فیزیکی رو به صورت پیشفرض در اختیارت میذاره!!
واااقعا جذابه! من به صورت تستی یه خیابون اصلی با میوه فروشی و تعمیرگاه ماشین و کوچه و تیرهای چراغ برق ایجاد کردم با امکانات و متریال های آماده ایی که داره ( البته با فتوشاپ هم چندین متریال) ایجاد کردم که در نهایت کار کاملا با کیفیتی از آب در اومد.
اما خب طراحی بازی فقط به یه کوچه ختم نمیشه و واقعا باید سطح وسیعی رو به صورت لند اسکیپ طراحی کرد و این نیاز به یه گروه بزرگ داره که به صورت عرضی و با سرعت مناسبی پروژه جلو بره!

حیف که یه چنین بسترهایی پشتیبانی نمیشن وگرنه اصلا تجربه بالایی نمی خواد استفاده از این نرم افزارها!!

همونطور که عرض کردم، بله آشنایی مختصری با UDK دارم، ولی استفاده صحیح از این ابزارها به این سادگی ها نیست.
اول اینکه Asset های مورد استفاده باید جدید و اورجینال باشن و اینکه چندتا مدل از اینور اونور پیدا و استفاده کنیم ارزش کار رو پایین میاره.
یه مورد مهم دیگه سخت تر بودن مدیریت پروژه یک بازی سه بعدی هست. مثلا تو بخش برنامه نویسی باگهای خیلی زیادی میتونه ایجاد بشه ( مثل خطا در کالیژن و هوش مصنوعی ) و البته یک مورد مهم optimize بودن بازی هست که الکی توان پردازشی بالایی لازم نداشته باشه (یه بازی با گرافیک در حد HL2 ولی سیستم مورد نیاز در حد crysis2). نکات ریز و درشت اینقدر زیاد هست که قطعا باید تعداد زیادی عضو با تجربه تو تیم حضور داشته باشند.
قدمهای اول رو باید کوچیک برداشت . نمیشه یکدفعه و از صفر یه پروژه بزرگ رو به خوبی انجام داد. تاکید من بیشتر روی کیفیت هست تا کمیت. الان پروژه های نسبتا موقق تو بازی های 3 بعدی، یک تیم حداقل 40 نفره از آدمهای با تجربه دارند و مدت زمانی بین 1 الی 3 سال روی پروژه به صورت تمام وقت کار می کنن. ولی از اونطرف بازی های 2 بعدی زیادی بودند که توسط تیم های 6-7 نفره تو مدت حدود 1 ساله انجام شدن.
یک سری واقعیت هم هست که باید اینها رو در نظر بگیرید: تو ابران قانون کپی رایت وجود نداره! بنابراین کار روی پروژه های بزرگ (صرف نظر از نیاز به تعداد و تجربه افراد) هزینه زیادی خواهد داشت که به احتمال بسیار زیاد هزینه ها هم برگشت نداره! این باعث میشه سرمایه گذار برای این کارها پیدا نشه. از دولت هم نمیشه انتظار کمک مالی داشت (نباید هم داشت). بنابراین بهترین کار ایجاد اسم و رسم و یک سرمایه کوچیک برای تیم و توسط خود تیم هست. روی همین حساب بازم نظر من روی یک پروژه کوچیک . جمع و جور برای شروع هست(چه سه بعدی و چه 2 بعدی)

لطفا مشخصاتتون رو طبق فرمت گفته شده عنوان کنید.

- - - به روز رسانی شده - - -

همونطور که عرض کردم، بله آشنایی مختصری با UDK دارم، ولی استفاده صحیح از این ابزارها به این سادگی ها نیست.
اول اینکه Asset های مورد استفاده باید جدید و اورجینال باشن و اینکه چندتا مدل از اینور اونور پیدا و استفاده کنیم ارزش کار رو پایین میاره.
یه مورد مهم دیگه سخت تر بودن مدیریت پروژه یک بازی سه بعدی هست. مثلا تو بخش برنامه نویسی باگهای خیلی زیادی میتونه ایجاد بشه ( مثل خطا در کالیژن و هوش مصنوعی ) و البته یک مورد مهم optimize بودن بازی هست که الکی توان پردازشی بالایی لازم نداشته باشه (یه بازی با گرافیک در حد HL2 ولی سیستم مورد نیاز در حد crysis2). نکات ریز و درشت اینقدر زیاد هست که قطعا باید تعداد زیادی عضو با تجربه تو تیم حضور داشته باشند.
قدمهای اول رو باید کوچیک برداشت . نمیشه یکدفعه و از صفر یه پروژه بزرگ رو به خوبی انجام داد. تاکید من بیشتر روی کیفیت هست تا کمیت. الان پروژه های نسبتا موقق تو بازی های 3 بعدی، یک تیم حداقل 40 نفره از آدمهای با تجربه دارند و مدت زمانی بین 1 الی 3 سال روی پروژه به صورت تمام وقت کار می کنن. ولی از اونطرف بازی های 2 بعدی زیادی بودند که توسط تیم های 6-7 نفره تو مدت حدود 1 ساله انجام شدن.
یک سری واقعیت هم هست که باید اینها رو در نظر بگیرید: تو ابران قانون کپی رایت وجود نداره! بنابراین کار روی پروژه های بزرگ (صرف نظر از نیاز به تعداد و تجربه افراد) هزینه زیادی خواهد داشت که به احتمال بسیار زیاد هزینه ها هم برگشت نداره! این باعث میشه سرمایه گذار برای این کارها پیدا نشه. از دولت هم نمیشه انتظار کمک مالی داشت (نباید هم داشت). بنابراین بهترین کار ایجاد اسم و رسم و یک سرمایه کوچیک برای تیم و توسط خود تیم هست. روی همین حساب بازم نظر من روی یک پروژه کوچیک . جمع و جور برای شروع هست(چه سه بعدی و چه 2 بعدی)

لطفا مشخصاتتون رو طبق فرمت گفته شده عنوان کنید.

عرفان سلیم زاده
20th February 2013, 10:35 AM
ایده پرداز نمی خواید؟
من یه کاراکتر تخیلی رو تو وجودم خلق کردم که یه ابر قهرمان هست.
اسم این ابرقهرمان رو " اپسیلون " گذاشتم و یه محقق و مخترع درجه یک هست.
این شخصیت قصه ما بصیرت خیلی خیلی بالایی داره اما به هر حال دنیا ضربه خودش رو به روح و روان این ادم زده و اپسیلون دچار بیماری فوبیا و بدبینی نسبت به جامعه خودش هست.
در بچگی و نوجوانی مشکلات شخصیتی این کاراکتر باعث میشد آدم منزوی،خجالتی،ساکت و خیلی حساسی باشه.
اما در دوران جوانی سعی می کنه با بصیرت بالاش به این مشکلات چیره بشه و میشه.
بصیرت بالای اپسیلون باعث میشه بتونه با محیط اطرافش چه زنده و چه غیر زنده بتونه ارتباط برقرار کنه
و همانند یک سیاست مدار قدرت مند جهت حل مشکلات ازشون بهره برداری کنه.
داستان از انجایی شروع میشه که اپسیلون در دوران رکود اقتصادی تصمیم میگیره که... بقیه شو باید خصوصی بگم داستان لوث میشه.

farzadsw
20th February 2013, 08:59 PM
از ایده برای داستان و شخصیت پردازی استقبال می کنیم(به عنوان یکی از اعضای تیم). فقط جزییات بیشتر بعد از نهایی شدن تیم صحبت میشه( تا 15 اسفند باید تیم نهایی بشه).

rezazare1000
4th March 2013, 10:34 AM
داستان نویسی . شما فقط بگید که در چه زمینه ای می خواهید بازی بسازید(استرا تژیکی.اکشن.ماجرایی و . . . ) تا من بتونم کمکتون کنم

امـیـر بـیـگـی
4th March 2013, 07:25 PM
سلام اگه واسه طراحی مدل باشه من هستم

farzadsw
7th March 2013, 02:01 PM
خب، 15 اسفند هم گذشت. تا الان حدود 4-5 نفر اعلام همکاری کردند. میتونیم بحثهای مقدماتی رو شروع کنیم. به عنوان اولین موضوع، نظرتون در مورد سبک بازی چیه؟
من سبک Adventure (اشاره و کلیک) رو مدنظر دارم، تو این سبک داستان و شخصیت پردازی و بعدش گرافیک صحنه ها از همه چیز مهمتره. نظر شما چیه؟

rezazare1000
8th March 2013, 12:15 AM
به نظر من خوبه

reza_phoenix
2nd April 2013, 01:20 AM
خب، 15 اسفند هم گذشت. تا الان حدود 4-5 نفر اعلام همکاری کردند. میتونیم بحثهای مقدماتی رو شروع کنیم. به عنوان اولین موضوع، نظرتون در مورد سبک بازی چیه؟
من سبک Adventure (اشاره و کلیک) رو مدنظر دارم، تو این سبک داستان و شخصیت پردازی و بعدش گرافیک صحنه ها از همه چیز مهمتره. نظر شما چیه؟

آره این سبک واقعا عالیه. مثل سبک بازی پرندگان خشمگین.
یه مطلب دیگه : نمیدونم چند نفر از بچه ها تبلیغات اداره گاز رو توی تلویزیون دیدن (همونی که موضوعش عبور لوله های گاز از زیر زمین های کشاورزی هستش ) اون تبلیغات واقعا کاراکترهای جذاب و با نمکی داشت ( حتی اون تراکتورش که واقعا با نمک بود. )

من می تونم توی فضاسازی و طراحی کاراکترها ( مخصوصا همین دوبعدی که توی برناممون هست ) فعالیت زیادی داشته باشم.
اینم یکی از نمونه کارهای کارتونی من ( که واقعا خودم عاشقشم [cheshmak] ) این طرحو به طور کامل خودم طراحی کردم و مفهومی اعتراضی داره و حتی توی رنگ بندی گرم (بیابانهای وسترن) و حجم طراحی وزنی چپ و راست تصویر سعی کردم تمام دقتم رو داشته باشم.

نمونه طراحی (http://atolietarahi.ir/download/goossfand-low.jpg)

من طراح سایت هم هستم (حتما روی ایجاد پایگاه اطلاع رسانی اختصاصی و پشتیبانی فکر کنید)
حتی میشه بازی رو جوری طراحی کرد که به اینترنت وصل بشه و یه سری پلاگین ها و آپدیت های جدید رو به طور اتوماتیک از توی سایت اختصاصی دانلود کنه.

به صفحه شخصی من هم سری بزنید ( سعی کردم محیط صفحه کاملا بیانگر فعالیت هام باشه ) http://FARZADNIA.IR

روی بنده حساب کنید....واقعا دووس دارم توی این پروژه جذاب و بانمک هم فعالیتی داشته باشم [esteghbal]

farzadsw
2nd April 2013, 09:27 PM
منظور من از سبک بازی adventure با اشاره کلیک سبک بازی هایی مثل syberia، monkey island , run away و غیره هست. توی این سبک، داستان و شخصیت پردازی (دیالوگها و طراحی) بخش اعظم کار هستند و گیم پلی خیلی ساده هست و اگه داستان و معما ها جذاب نباشه حوصله بازی کن سر میره! شاید یکی از دلایلی که تو ایران این سبک طرفداران کمی داره همینه (داستان به زبان انگلیسی هست و مخاطب منظور رو متوجه نمیشه!). ولی اگه یه داستان جالب به زبان فارسی برای بازی باشه مطمئنا مثل خارج از کشور طرفداران زیادی پیدا خواهد کرد.
البته سبک بازی action مثل پرندگان خشمگین هم سبک جالبی هست و من هم علاقه دارم ولی تو این سبک، طراحی مرحله و طبیعی بودن فیزیک محیط خیلی اهمیت داره و خود داستان تقریبا نقشی نداره ( مثل داستان 1 خطی پرندگان خشمگین). برای فیزیک این جور بازی ها خوشبختانه چندتا پروژه متن باز هست که کار رو خیلی راحت میکنه. یکیش Box2d هست که اگه اشنباه نکنم همین پرندگان خشمگین بر اساس اون ساخته شده اند. بحث طراحی و گرافیک رو هم امیدوارم با کمک دوستان طراح (از جمله آقای فرزادنیا) به خوبی از پسش بر بیایم.
سبک بازی پرندگان خشمگین از یک طرف این خوبی رو داره که طرفدار زیادی براش هست و از طرف دیگه همیشه سایه بازی پرندگان خشمگین بالای بازی ما خواهد بود و اکثرا تو نگاه اول میگن بازی به تقلید از فلان بازی ساخته شده (کار دسته اول نمیشه). البته میشه اثر این حرفها رو با ایجاد تغییرات نسبت به بازی اصلی کمتر کرد، مثل استفاده از المانهای ایرانی تو طراحی شخصیتها، یک داستان جالبتر، یا یکسری نو آوری (که خودمم نمیدونم!).
سیک بازی های adventure از طرف دیگه نیاز به تیم برنامه نویسی کمتری داره (تیم سازنده خیلی از بازی های این سبک کمتر از 10 نفر هست) ولی از طرف دیگه یکم ریسک داره چون برای ما ایرانی ها کمتر شناخته شده هست (ممکنه استقبال خیلی خوب بشه یا خیلی بد).
من با هر دوی این سبک ها موافقم، لطفا بقیه افرادی که دوست دارن تو تیم باشن بیان و نظرشون رو در مورد سبک بازی بدن، قبل از شروع کار اصلی (تو تابستون) باید این بحثهای مقدماتی که فقط صحبت کردن هست، تموم بشه.
*پی نوشت: آقا رضا طراحی سایتت خیلی گرافیک جذابی داشت، واقعا تبریک میگم.

reza_phoenix
3rd April 2013, 12:30 AM
منظور من از سبک بازی adventure با اشاره کلیک سبک بازی هایی مثل syberia، monkey island , run away و غیره هست. توی این سبک، داستان و شخصیت پردازی (دیالوگها و طراحی) بخش اعظم کار هستند و گیم پلی خیلی ساده هست و اگه داستان و معما ها جذاب نباشه حوصله بازی کن سر میره! شاید یکی از دلایلی که تو ایران این سبک طرفداران کمی داره همینه (داستان به زبان انگلیسی هست و مخاطب منظور رو متوجه نمیشه!). ولی اگه یه داستان جالب به زبان فارسی برای بازی باشه مطمئنا مثل خارج از کشور طرفداران زیادی پیدا خواهد کرد.
البته سبک بازی action مثل پرندگان خشمگین هم سبک جالبی هست و من هم علاقه دارم ولی تو این سبک، طراحی مرحله و طبیعی بودن فیزیک محیط خیلی اهمیت داره و خود داستان تقریبا نقشی نداره ( مثل داستان 1 خطی پرندگان خشمگین). برای فیزیک این جور بازی ها خوشبختانه چندتا پروژه متن باز هست که کار رو خیلی راحت میکنه. یکیش Box2d هست که اگه اشنباه نکنم همین پرندگان خشمگین بر اساس اون ساخته شده اند. بحث طراحی و گرافیک رو هم امیدوارم با کمک دوستان طراح (از جمله آقای فرزادنیا) به خوبی از پسش بر بیایم.
سبک بازی پرندگان خشمگین از یک طرف این خوبی رو داره که طرفدار زیادی براش هست و از طرف دیگه همیشه سایه بازی پرندگان خشمگین بالای بازی ما خواهد بود و اکثرا تو نگاه اول میگن بازی به تقلید از فلان بازی ساخته شده (کار دسته اول نمیشه). البته میشه اثر این حرفها رو با ایجاد تغییرات نسبت به بازی اصلی کمتر کرد، مثل استفاده از المانهای ایرانی تو طراحی شخصیتها، یک داستان جالبتر، یا یکسری نو آوری (که خودمم نمیدونم!).
سیک بازی های adventure از طرف دیگه نیاز به تیم برنامه نویسی کمتری داره (تیم سازنده خیلی از بازی های این سبک کمتر از 10 نفر هست) ولی از طرف دیگه یکم ریسک داره چون برای ما ایرانی ها کمتر شناخته شده هست (ممکنه استقبال خیلی خوب بشه یا خیلی بد).
من با هر دوی این سبک ها موافقم، لطفا بقیه افرادی که دوست دارن تو تیم باشن بیان و نظرشون رو در مورد سبک بازی بدن، قبل از شروع کار اصلی (تو تابستون) باید این بحثهای مقدماتی که فقط صحبت کردن هست، تموم بشه.
*پی نوشت: آقا رضا طراحی سایتت خیلی گرافیک جذابی داشت، واقعا تبریک میگم.

مرسی. توضیحاتت واقعا کامل و واضحه. من هم کاملا موافق این هستم که تقلیدی نباشه کارمون ، قانع شدم کاملا.[kootak]
ولی در کل منظور من سبک گرافیکی فانتزی و کارتونی بود (منظورمو بد رسوندم)
بیشتر دوس داشتم نظرت رو در مورد این کاراکتر گوسسفنده (http://atolietarahi.ir/download/goossfand-low.jpg) بدونم! چون این طرح مرتبطه با اون منظور فانتزی بودن کار. ( البته این تنها یه نظر شخصی بنده ست)

farzadsw
3rd April 2013, 09:29 PM
طرح اون گوسفنده ، فانتزی، با نمک و البته کمی خشن هست! کلا محیط فانتزی و کمدی به نظر من هم جذاب هست.

امـیـر بـیـگـی
19th May 2013, 03:03 PM
منم هستم

farzadsw
19th August 2013, 01:56 PM
از بین دوستان کی امسال نمایشگاه بازی های رایانه ای رفت؟
اگر رفته باشید می بینید که کم کم سبک adventure یا همون point and Click داره بین بازی سازهای داخلی جا باز می کنه. یک بازی داخلی تو این سبک که برای فروش گذاشته بودن بازیه "شبان" بود. من یک نسخه خریدم.
بازی از یه نظر گرافیک و انیمیشن جالب هست ولی از نظر داستان و خصوصا معما ها و مکانیزم بازی ضعفهای زیادی داره! اما در کل برای یک بازی ایرانی تو این مقیاس بازی خوبی هست. گویا تو جشنواره سال پیش هم منتخب بهترین بازی سال شده!

همه اینها رو گفتم که برسم به تیم سازنده، تیم سازنده این بازی دونفر گرافیست هستند+ یک نفر برنامه نویس+ یک نفر انیماتور+ یک نفر موسیقی. یعنی کلا یک تیم 5 نفره. همونطور که می بینید ساخت بازی به سبک adventure امکانات عجیب غریبی هم نمی خواد.

خب حالا دوستانی که قبلا اعلام آمادگی کرده بودند الان دیگه وقتشه بحث رو جدی پی گیری بکنیم. من تا هفته بعد (5 شهریور) منتظرم دوستانم (اگر نظرشون عوض نشده) بیان تو تاپیک تا کار رو شروع کنیم!

farzadsw
19th August 2013, 02:57 PM
به عنوان جمع بندی، افرادی که اعلام آمادگی کرده بودند رو اینجا لیست می کنم:

rayarasool: تو بخش برنامه نویسی
reza_phoenix: بخش گرافیک / انیمیشن
rezazare1000: داستان؟
SUB-Z3RO: گرافیک سه بعدی (برای طراحی صحنه و حتی انیمیشن کاربرد داره) / Game Mechanics
BaAaroOoN : برنامه نویسی؟
آسد مرتضي: برنامه نویسی/ گرافیک
عرفان سلیم زاده: داستان
امـیـر بـیـگـی: گرافیک (طراحی صحنه)

من به همه افراد لیست بالا (به جز BaAaroOoN که امکانش نبود) هم پیام خصوصی فرستادم و هم ایمیل زدم. بنابراین امیداورم تا هفته بعد (5شهریور) اعضای نهایی مشخص بشن و کار رو شروع کنیم.

امـیـر بـیـگـی
19th August 2013, 04:12 PM
به عنوان جمع بندی، افرادی که اعلام آمادگی کرده بودند رو اینجا لیست می کنم:

rayarasool: تو بخش برنامه نویسی
reza_phoenix: بخش گرافیک / انیمیشن
rezazare1000: داستان؟
SUB-Z3RO: گرافیک سه بعدی (برای طراحی صحنه و حتی انیمیشن کاربرد داره) / Game Mechanics
BaAaroOoN : برنامه نویسی؟
آسد مرتضي: برنامه نویسی/ گرافیک
عرفان سلیم زاده: داستان
امـیـر بـیـگـی: گرافیک (طراحی صحنه)

من به همه افراد لیست بالا (به جز BaAaroOoN که امکانش نبود) هم پیام خصوصی فرستادم و هم ایمیل زدم. بنابراین امیداورم تا هفته بعد (5شهریور) اعضای نهایی مشخص بشن و کار رو شروع کنیم.
ببخشید من توی قسمت طراحی 3بعدی و داستان هم میتونم کمک کنم

rayarasool
19th August 2013, 09:18 PM
با سلام

خیلی وقت بود تو اینجا نیومده بودم تا حالا که دوست عزیزم فرزاد ایمیل دادند .

اینکه ما میتونیم یه بازی بسازیم درسته اما باید همین الان مشخص کنیم :

آیا مثلا با زبانی که من بلدم مثلا جاوا میشه بازی ساخت ؟ یا میخوایم از موتور های بازی سازی مثله unix یا حتی gamemaker استفاده کنیم.

من در حوزه ی خودم گفتم نمیدونم توی بقیه ی جهات همچین چیزایی هست در کل باید پایه ی کار مشخص بشه تا بعد دچار مشکل نشیم .
بعد از روی تجربه میگم که گروه طراحی (داستان ) باید از همین الان روی یه چیزی به توافق برسند بعد شروع کنند به بال و پر دادن به موضوع.

یه مسئله ی دیگه هم اینکه یه نفر مثله خود آقا فرزاد باید مسئولیت هماهنگی گروه ها رو داشته باشه(مثلا گروه داستان یه کار خارق العاده از برنامه نویسی نداشته باشه)

بعد بخش داستان کم نیرو داره منم خودم توی داستان میتونم شرکت کنم . اون مسئله ای هم که آقا فرزاد گفت خوبه : منظورم همون بازی های ماوسی (point and click) کد زدنش هم راحته:))

در پایان بازم میگم بیاید همین اول کار بگید چی احتیاج دارید چی کار میکنید و..... تا بعد دچار مشکل نشید.

farzadsw
19th August 2013, 10:56 PM
با سلام

خیلی وقت بود تو اینجا نیومده بودم تا حالا که دوست عزیزم فرزاد ایمیل دادند .

اینکه ما میتونیم یه بازی بسازیم درسته اما باید همین الان مشخص کنیم :

آیا مثلا با زبانی که من بلدم مثلا جاوا میشه بازی ساخت ؟ یا میخوایم از موتور های بازی سازی مثله unix یا حتی gamemaker استفاده کنیم.

من در حوزه ی خودم گفتم نمیدونم توی بقیه ی جهات همچین چیزایی هست در کل باید پایه ی کار مشخص بشه تا بعد دچار مشکل نشیم .
بعد از روی تجربه میگم که گروه طراحی (داستان ) باید از همین الان روی یه چیزی به توافق برسند بعد شروع کنند به بال و پر دادن به موضوع.

یه مسئله ی دیگه هم اینکه یه نفر مثله خود آقا فرزاد باید مسئولیت هماهنگی گروه ها رو داشته باشه(مثلا گروه داستان یه کار خارق العاده از برنامه نویسی نداشته باشه)

بعد بخش داستان کم نیرو داره منم خودم توی داستان میتونم شرکت کنم . اون مسئله ای هم که آقا فرزاد گفت خوبه : منظورم همون بازی های ماوسی (point and click) کد زدنش هم راحته:))

در پایان بازم میگم بیاید همین اول کار بگید چی احتیاج دارید چی کار میکنید و..... تا بعد دچار مشکل نشید.

سلام
من تو این مدت به این نتیجه رسیدم که اگر قرار باشه آخر این پروژه "یه کوچولو" پول هم تهش برامون بمونه، در حال حاضر بهترین راهش ارائه بازی تحت پلتفورمهایی مثل اندروید ( در کنار ویندوز) هست. چون اندورید یه مارکت نصفه نیمه داره و اگر قیمت بازی مناسب باشه بعد مدتی میشه یه درآمدکی داشت. پلتفورم اندروید هم همونطور که میدونید با جاوا براش برنامه نویسی میشه. البته زبانهایی مثل c++ هم عمومیت دارند (خصوصا برای بازی) که اون هم خیلی به جاوا نزدیک هست.
بله قطعا قبل شروع باید نقشه و ساختار کلی تعیین بشه، منم قصدم اینه که تا 5 شهریور دوستانی که هنوز علاقمند هستند اعلام کنند تا بعد از اون یکسری جلسه هماهنگ کنیم و این موارد رو تو جلسات به نتیجه برسیم.

عرفان سلیم زاده
21st August 2013, 05:20 PM
سلام پس میخواین شروع کنین.برای شروع من یه پیشنهادی دارم اونم تشکیل یه میز کار مجازی تو بخش همکاران سایت هست. ممنون میشم اجرا بشه.

امـیـر بـیـگـی
21st August 2013, 08:41 PM
من برای موسیقی مهدی را پیشنهاد میدم
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
از دوستان همکار میخوام این فرم را کامل کنند.

نام نام خوانوادگی:
فعالیت ها در زمینه کامپیوتر(نرم افزار):
نمونه کار:
وقت آزاد در هفته:
نرم افزار هایی که توش حرفه ای یا نیمه حرفه ای هستید:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
راستی من یه پیشنهاد دارم برای بهتر پیش رفتن کار ها ما یک چت روم میزنیم و آدرسش بین خودمون میمونه و اونجا هر هفته یک جلسه میزاریم.
اگه موافقین توی فرم بالا این را ذکر کنید

امـیـر بـیـگـی
21st August 2013, 08:57 PM
نام نام خوانوادگی:امیر بیگی
فعالیت ها در زمینه کامپیوتر(نرم افزار):آشنایی با نرم افزار های 3dmaxوautocad--آشنایی با نرم افزار های ادیت صدا و فیلم--آشنایی با فتوشاپ و پریمیر و فتولایت و افتر افکت شرکت ادوبی--آشنایی با نرم افزار گیم میکر و کمی یونیتی--آشنایی با ویرایش بازی ها به صورت دستی و نرم افزار--آشنایی به زبان htmlوکمیphp--و.......
نمونه کار: (به زودی میزارم)
وقت آزاد در هفته:5یا 4روز
نرم افزار هایی که توش حرفه ای یا نیمه حرفه ای هستید:autocad-3dmax-gamemaker-Photoshop-- ExpressionWeb-after effects-premiere.....

farzadsw
23rd August 2013, 02:54 AM
محل جلسه مجازی رو آقا امیر زحمتش رو کشیدن، فعلا (تا 5 شهربور) منتظر اعلام حضور بقیه دوستان هم هستبم. امیدوارم اگه به سایت سر نمی زنن، لااقل تو این مدت ایمیلشون رو چک کنند!

farzadsw
28th August 2013, 11:49 PM
خب فعلا با rayarasool ، آقا عرفان و آقا امیر و البته خودم استارت کار رو می زنیم.
جلسه اول رو به نظر من پنجشنبه (فردا) شب یا جمعه شب تو چت رومی که آقا امیر آماده کردند برگزار کنیم. اگر در مورد ساعت برگزاری جلسه نظری دارید لطفا سریعتر مطرح کنید.
به نظر من پنجشنبه ساعت 21 خوبه.

امـیـر بـیـگـی
28th August 2013, 11:58 PM
خب فعلا با rayarasool ، آقا عرفان و آقا امیر و البته خودم استارت کار رو می زنیم.
جلسه اول رو به نظر من پنجشنبه (فردا) شب یا جمعه شب تو چت رومی که آقا امیر آماده کردند برگزار کنیم. اگر در مورد ساعت برگزاری جلسه نظری دارید لطفا سریعتر مطرح کنید.
به نظر من پنجشنبه ساعت 21 خوبه.

پنجشنبه ساعت21 عالیه

SUB-Z3RO
20th September 2013, 01:34 PM
متاسفانه به خاطر كاری كه اين ماه برام پيش اومده بود ، نتونستم به هيچ وجه به انترنت دسترسی داشته باشم . . .
قبل از اون هم يه بار به سايت سر زدم ولی خبر خاصی نبود . . .
و به همين راحتی جلسه ی روز پنجشنبه رو از دست دادم [negaran]
.............................
اميدوارم آقای farzadsw (http://www.njavan.com/member.php?69877-farzadsw) و آقای امـیـر بـیـگـی (http://www.njavan.com/member.php?270054-%D8%A7%D9%85%D9%80%DB%8C%D9%80%D8%B1-%D8%A8%D9%80%DB%8C%D9%80%DA%AF%D9%80%DB%8C) و بقيه دوستان از دست من ناراحت نشده باشن . . .
تشكر از farzadsw (http://www.njavan.com/../member.php?69877-farzadsw) بخاطر اطلاع رسانیی كه كردند (و من هم اصلا سر نزدم كه ببينمش . . . )[negaran]
.............................
چند تا عرض كوچيك داشتم :
من هر چهار روز نمايشگاه بازی های رايانه ای رو رفتم (يه جورایی منو شناخته بودن ديگه [nishkhand])
بازی های CLICK كه شما فرمودين ، كاملا جای خودشون رو پيدا كردن . . .

كاراگاه علوی
بيداری
قهرمان ما
...

و برخلاف انتظار من ، بازی های واقعا خوبی هم شده بودن
به نظر من اگه يك بازی بشتر از 2 ساعت شما رو به صندلی‌ كامپيوتر بچسبونه . . . اين بازی موفقيت آميز بوده . . .
و بازی های اين دوره ی جشنواره . . . كاملاً موفقيت آميز بودن . . . "شتاب در شهر" من رو 4 ساعت رو صندلی چسبوند . . .[tashvigh]
...........................
سرتون رو درد نيارم ، يه خبر بد دارم 2تا خبر خوش . . . [shaad][narahat] :

من تو اين مدت كار با GAME MAKER pro رو كاملا ياد گرفتم و تونستم 2 تا بازی 10 مرحله ای عالی بسازم . . .
حجم بازی 12MB و 600x800 هست !
و
بازیه دوم اصلاح شده ی بازی اوله و فعلا تموم نشده . . .
حجم حدود 30MB و 1312x768 هست (برای منيتور های wide)
البته اين بازی تو منيتور های 1024x768 هم مياد ولی تصفير يكم از چپ و راست فشرده شده !
اين عكس رو از بازی گرفتم . . . (همونطور كه ميبينيد بازی از چپ و راست فشرده شده چون منيتور خودمم هم 1024x768‌هست !

http://uc-njavan.ir/images/xo6o85aoa5wvx7r44dby.jpg

و خبر ديگه اين كه مدرك V-RAY‌رو هم گرفتم . . . مهارتم رو 3D-MAX و V-RAY خيلی بيشتر شده . . .
با اينكه كلاس V-RAY‌بود ولی باعث شد من كلی مهارت مدل سازيم پيشرفت كنه !!!
--------------
خبر بد هم اينه كه تابستون داره تموم ميشه ، يعنی تموم شد !!!
اصلا دلم نميخواد از گروهتون جدا شم . . . ولی من ديگه از اوايل مهر ماه ميرم تبريز دانشگاه و اونجا به اينترنت دسترسی ندارم
(وقتش هم ندارم هر روز هر روز برم Cofenet و تو اينترنت بگردم)
...

تو اين مدت با اينكه هيچ كار مفيدی واستون انجام ندادم . . . ولی خيلی خوشحال شدم كه كنار شما بودم [shaad]
ممنون از همه ی عزيزان كه اينجا بودن
.
بودن من تو گروه باعث كند شدن كار ميشه . . .
اميدوارم نبودن من باعث سرعت كارتون بشه . . .
اميدوارم موفق بشين
تو جشنواره ی بازی های رايانه ای سال 1393 ، منتظر ديدن بازيتون هستم [shaad]
[golrooz]
به اميد ديدار
خدانگهدار

farzadsw
21st September 2013, 11:23 PM
بله متاسفانه فرصت تابستون از دست رفت. الان هم کم کم درس و دانشگاه داره شروع میشه. اگه خدا بخواد من زمستون امسال از تزم دفاع می کنم و بعدش با خیال راحت تر میرسم به علایق شخصی!
برای شما هم آرزوی موفقیت و دسترسی به اینترنت در دانشگاه رو دارم!
موفق باشید.

reza_phoenix
8th November 2013, 09:30 PM
سلام آقا فرزاد خوبی؟؟ راستش کل یکی دو ماه اول تابستونو سر زدم دیدم خبری نیست گفتم شاید منصرف شدید دیگه پیگیری نکردم. اتفاقا سر من هم به شدت شلوغ بود این تابستون. باز هم زمستون سری میزنم ببینم اوضاع چطوره! [cheshmak]
ایشالا که کارای تزت خوب پیش برن!

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد