PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تـاثـیـرکـفـش بـر امـنـیـت رانـنـدگـی

ماری مریم
18th June 2012, 09:52 PM
http://www.aftabir.com/lifestyle/images/7b04c7dfb99a0e44033489b4afddb43c.jpg

برسی هانشان میدهد به طور متوسط ۲۵درصد رانندگان به علت پوشیدن کفش های نامناسب هنگام رانندگی کنترل کامل خودرو را در اختیار ندارند...
بررسی های صورت گرفته در انگلیس نشان می دهد پوشیدن کفش های پاشنه بلند باعث می شود زنان هنگام رانندگی با مشکل مواجه شوند.
۲۵ درصد از رانندگان گفته اند پوشیدن چکمه های بلند لاستیکی هنگام رانندگی کنترل خودرو را برایشان دچار مشکل کرده است. پوشیدن دمپایی های معمولی بیش از دیگر انواع پاپوش ها برای رانندگی نامناسب است.
آزمایش های انجام شده با کفش های مختلف نشان می دهد با کفش های مناسب برای رانندگی، راننده در کمتر از نیم ثانیه می تواند پا را از روی پدال گاز بردارد و روی پدال ترمز قرار دهد. این فاصله زمانی برای کفش های نامناسب نزدیک هفتاد صدم ثانیه است و همین فاصله زمانی کافی است که راننده نتواند به موقع خودرو را متوقف و از بروز تصادف پیشگیری کند.
منبع:آفتاب

mamadshumakher
18th June 2012, 11:15 PM
دقیقا.من عادت دارم با یه کفش رانندگی کنم.یعنی اگه مجبور شم کفش رانندگیمو تو ماشین میذارم تا موقع رانندگی بپوشم.وقتی کفشم عوض میشه و یه کفش دیگه میخرم چند روزی محتاط تر رانندگی میکنم تا بهش عادت کنم.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد