PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روش محاسبه استهلاک

امیرکیا
12th June 2012, 11:15 AM
روش محاسبه استهلاک ماشین آلات و تجهیزات و قطعات ساختمان و تسهیلات غیره و درصداستهلاک و مدت استهلاک هریک چگونه است؟
ممنون میشم از جوابهاتون

abab1
17th June 2012, 12:36 PM
با عرض سلام
روش استهلاک منعکس کننده الگوی مورد انتظار منافع اقتصادی اتی دارایی توسط واحد تجاری است. از این رو جهت تخصیص مبلغ استهلاک پذیر یک دارایی طی عمر مفید ان میتوان روشهای متفاوتی را به کار گرفت.
انواع روشهای استهلاک:خط مستقیم-مجموع سنوات-مانده نزولی-میزان تولید یا کارکرد
از انجا که مجموع سنوات یک روش شتابدار میباشد معمولا استهلاک ماشین الات رو از این روش محاسبه میکنند(به این معنی که ماشین الات کارایی سال قبل ا نخواهد داشت)
و بقیه موارد رو از میزان تولید یا کارکرد....
مدت استهلاک هم همان عمر مفید دارایی مورد نظر می باشد(مدت زمانی که انتظار میرود دارایی مورد استفاده واحد تجاری قرار بگیرد.
امیدوارم این توضیحات مفید واقع شده باشند

حساب 52
23rd May 2015, 04:18 PM
بسمه تعالی
با عرض سلام وادب
مبنای محاسبه استهلاک بر اساس ماده 151قانون مالیاتهای مستقیم بوده واستهلاک هر نوع دارایی ثابتی براساس موضوع فعالیت به دو صورت مستقیم ونزولی تقسیم بندی میشود. امیدوارم این پاسخ راهنمای خوبی باشد.

mostafahtsm
20th August 2015, 09:58 AM
سلام
من در سایتی نرم افزار محاسبه استهلاک دیدم ک هرایگان بود. خودم استفاده کردم کارکرد خوبی داره. می توانید از لینک زیر دانلود کنید.
نرم افزار محاسبه استهلاک (http://www.kanazspid.ir/acc/applicationsoftwares/12-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%AD%D8%A7%D8%B3%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%87%D9%84%D8%A7%DA%A9-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%B2.html)

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد