PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث شهرام امیری به ده سال زندان و پنج سال تبعید محکوم شد

شه پری
8th June 2012, 12:54 PM
سلام
میخوام راجع به این بحث کنیم که شهرام امیری قهرمان ملی بود؟شهرام امیری جاسوس اطلاعاتی بوده؟شهرام امیری نخبه کشور بوده؟
سرنوشت شهرام امیری چه شد؟
عمل کرد ایران در رابطه با این موضوع چه بوده؟
..
..
..
..
..
..

hyper neo
8th June 2012, 01:05 PM
اصلا مهم نیست کی بود

شه پری
8th June 2012, 01:14 PM
اصلا مهم نیست کی بود
با احساسات مردم یه کشور بازی میکنند و توی رسانه ها اعلام میکنند که دانشجوی رشته فیزیک دانشگاه مالک اشتر ما رو دزدیدند و رسانه هاشون رو به مدت طولانی روی این قضیه معطوف میکنند...
حالا شما میگی مهم نیست...
دمت گرم بابا تو دیگه کی هستی...

محسن آزماینده
8th June 2012, 01:30 PM
اصلا همون موقع که رسانه ها بزرگش کردند،کسی پرسید چطور به کشور بازگشته؟؟؟

از اول مشکوک نبود؟

parvan
8th June 2012, 03:11 PM
اگه فهمیدید به ما هم خبربدید...
http://اگه (http://اگه فهمیدین) فهمیدین

parnia1367
8th June 2012, 03:51 PM
نمیدونم واقعا ؟ حالا کی هست این آقا؟

شه پری
8th June 2012, 04:45 PM
جوان: روز يکشنبه دهم خرداد 1388، او هم مثل بقيه زائرين ايراني، از خانواده‌اش خداحافظي و تهران را به مقصد جده ترک کرد. در آخرين تماس‌هايي که از مدينه النبي با خانواده‌اش داشته، گفته که مأموران سعودي هنگام ورود به جده بيش از زائرين ديگر از او پرس‌وجو کرده‌اند. سه روز بعد زماني که براي زيارت حرم نبوي هتل محل اقامتش را ترک کرد، ديگر به آنجا برنگشت و هيچ کس هم نمي‌داند که او الان کجاست. امروز درست 130 روز از مفقود شدن شهرام اميري مي‌گذرد، مردي که داستان‌پردازي درباره او به خبراول و داغ رسانه‌هاي غربي و عربي تبديل شده است. اميري محقق دانشگاه مالک اشتر بوده و آن طور که منابع غربي ادعا مي‌کنند و البته سناريوهاي خاصي را از طرح اين موضوع دنبال مي‌کنند نقش مهمي در پژوهش‌هاي هسته‌اي جمهوري اسلامي داشته، ولي نه موضع‌گيري‌هاي رسمي وزارت خارجه ايران و نه حرف‌هاي خانواده اميري چنين چيزي را تأييد نمي‌کند. منوچهر متکي وزير امور خارجه در آخرين موضع‌گيري درباره شهرام اميري از لفظ «تبعه جمهوري اسلامي» استفاده کرد. همسر شهرام اميري هم مي‌گويد که او يک پژوهشگر بوده و است. او مي‌گويد: ايشان تنها يک محقق بودند و هيچ سمت دولتي نداشتند و پژوهش‌هاي ايشان در زمينه فيزيک که رشته تخصصي است داشته‌اند. همسر اميري ورود او به عربستان را تأييد کرده و مي‌گويد: چون ايشان به طور رسمي وارد عربستان شده‌اند، دولت عربستان بايد جوابگو باشد که چرا حدود چهار ماه است که از ايشان اطلاعي نداريم. ايشان آخرين بار از مدينه تماس گرفت و با ويزاي زيارتي عازم اين کشور شده‌اند. سه نفر، يک سناريو حدود دو ماه قبل، زماني که منوچهر متکي در ملاقات با اسامه بن احمد التنوسي سفير عربستان در تهران از نحوه برخورد رياض با زائرين ايراني انتقاد مي‌کرد، تصور خيلي‌ها اين بود که حرف‌هاي وزير امور خارجه به نحوه برخوردهاي معمول«شورطه‌»هاي سعودي با زوار مدينه‌النبي برمي‌گردد. متکي به سفير رياض هشدار داد که در صورت ادامه اين وضعيت، ايران در اعزام زائرين خود بازنگري خواهد کرد. البته اين موضوع تا حدي صحت داشت، ولي واکنش متکي بيشتر به ناپديد شدن شهرام اميري برمي‌گشت البته شهرام اميري اولين ايراني نيست که طي يکي دو سال گذشته ناپديد شده، بلکه عليرضا عسگري معاون سابق وزير دفاع، نصرالله تاجيک سفير سابق ايران در انگليس و شخصي به نام اردبيلي هم در اين زمره هستند. عسگري در ترکيه ربوده شد و نصرالله تاجيک هم در سال 2006 در فرانسه ناپديد شده است، ولي نگاهي به سابقه ناپديد شدن اين افراد نشان مي‌دهد آنطور که غربي‌ها مدعي شده‌اند، هيچ‌کدام از اين افراد اطلاعات قابل ذکري درباره برنامه هسته‌اي ايران نداشته‌اند. سناريوي اميري: سناريوي ناپديد شدن شهرام اميري را اولين‌بار روزنامه الشرق‌الاوسط کليد زد و مدعي شد که وزير امور خارجه جمهوري اسلامي در سفر اخير خود به نيويورک يک يادداشت اعتراض رسمي به بان‌کي مون را «دبيرکل سازمان ملل» ارائه کرده و از ربوده شدن سه ايراني طي سال‌هاي اخير به طور رسمي شکايت کرده است. البته اين نکته که ايران از ربوده شدن اتباع خود به سازمان ملل شکايت کرده چندان بيراه نيست، ولي نکته مهم اين است که روزنامه‌هاي عربي و غربي سعي مي‌کنند ناپديد شدن اميري را با بحث آشکارسازي مرکز جديد غني‌سازي ايران موسوم به فورد و مرتبط کنند. اين سناريو بلافاصله بعد از تازه‌ترين اظهارات متکي کليد خورد. متکي روز چهارشنبه در گفت‌وگو باخبرنگاران در حاشيه نشست هيأت دولت گفت: ايران اسنادي به دست آورده که نشان مي‌دهد آمريکا در گم شدن شهرام اميري در عربستان دخالت داشته است. او همچنين عربستان را در اين زمينه مسؤول دانست. البته يان کلي سخنگوي وزارت خارجه آمريکا دخالت کشورش را در اين ماجرا تکذيب کرد و گفت که اين پرونده براي آمريکا ناآشناست. همزمان با اين اظهارات يان‌کلي، رسانه‌هاي غربي سناريوي «فرار» اميري را کليد زدند و مدعي شدند که او ناپديد يا دزديده نشده، بلکه از ايران فرار کرده و اطلاعات هسته‌اي در اختيار آمريکايي‌ها قرار داده است. آسوشيتدپرس در گزارشي نوشت: «ناپديد شدن دانشمند هسته‌اي ايران طي حج در ماه ژوئن، اين سؤال را مطرح کرده است که آيا او فرار نکرده تا اطلاعات برنامه هسته‌اي ايران را در اختيار غرب بگذارد؟ آسوشيتدپرس مي‌نويسد: «اميري چند ماه قبل از کشف تأسيسات غني‌سازي اورنيوم در قم ناپديد شده، تأسيساتي که آمريکا و متحدانش ايران را متهم به ساخت مخفيانه آن مي‌کنند. فاصله زماني اين دو حادثه کارشناسان را به اين سمت رهنمون کرده که احتمالاً اميري اطلاعات پنهان برنامه هسته‌اي ايران را به غرب داده باشد. ناظران سياسي در تهران با استناد به اسنادي که منابع اطلاعاتي غرب ارائه مي‌کنند، صحت اين سناريو را زير سؤال مي‌برند. اميري حدود 4 ماه قبل ناپديد شده و براساس سناريويي که منابع غربي مطرح مي‌کنند، طي همين مدت اطلاعات هسته‌اي ايران را به دستگاه‌هاي اطلاعاتي غرب داده است، درحالي که بيشتر منابع اطلاعاتي غرب مي‌گويند که حداقل از 6 ماه قبل از تأسيسات فوردوي قم مطلع بوده‌اند. لئون پانتا رئيس سيا روز پنج‌شنبه حتي پا را از اين هم فراتر گذاشت و در گفت‌وگويي که با مجله تايمز انجام داد، گفت‌ که آمريکا با استفاده از اطلاعات جاسوسي اسراييل از سه سال قبل از تأسيسات قم مطلع بوده است. رئيس سرويس اطلاعاتي آمريکا (cia) مي‌گويد: «حفاظت اطلاعات اسراييل در ويرايش و تصحيح اطلاعات از مرکز هسته‌اي مخفي ايران در قم که اخيراً اشکار شده، دست داشته است.» پانتا گفت: «cia از سه سال قبل از مرکز هسته‌اي ايران در قم آگاه بوده است». او اضافه کرد: سازمان اطلاعات آمريکا به همراه سرويس‌هاي اطلاعاتي فرانسه، اسراييل و انگليس در حال تنظيم اين پرونده بوده‌اند. سناريوي جايگزين ناظران اطلاعاتي در مقابل سناريويي که رسانه‌هاي غربي پيش‌ مي‌کشند سناريوي ديگري مطرح مي‌کنند. براساس اين سناريو که آخرين تماس‌هاي تلفني اميري با خانواده‌اش نيز آن را تأييد مي‌کند، پليس عربستان روز دهم خرداد بعد از چندبار پرس و جو در فرودگاه رياض، نسبت به سوابق شخصي اميري مظنون شده و بلافاصله آن را در اختيار دستگاه‌هاي اطلاعاتي عربستان گذاشته‌اند. اين اطلاعات به فاصله‌ کوتاه توسط دستگاه‌‌هاي اطلاعاتي عربستان در اختيار منابع اطلاعاتي آمريکا قرار گرفته و عناصر اطلاعاتي آمريکا نيز با همکاري دستگاه اطلاعاتي عربستان، شهرام اميري را ربوده‌اند. وجود يک فاصله 3 روزه بين ورود اميري به جده و ناپديد شدن او در مدينه صحت اين سناريو را تقويت مي‌کند، بويژه آنکه براساس اطلاعات موجود حساسيت رياض به فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران طي ماه‌هاي گذشته به شدت افزايش پيدا کرده است. تحليل‌هاي امنيتي نشان مي‌دهد براساس اطلاعات موجود رياض براي برقراري موازنه هسته‌اي با ايران طي سال‌هاي گذشته تلاش زيادي کرده و آن طور که منابع اطلاعاتي غرب مي‌گويند دستگاه‌هاي اطلاعاتي عربستان حتي به مرز خريد تسليحات هسته‌اي هم پيش رفته‌اند. در همين چارچوب مقام‌هاي عربستان به شدت نسبت به پيشرفت برنامه‌هاي هسته‌اي ايران و تغيير توازن منطقه‌اي نگرانند. اين موضوع به حدي جدي شده که منابع خبري چندي قبل فاش کردند عربستان به اسراييل براي حمله احتمالي به تأسيسات هسته‌اي ايران و استفاده از آسمان خود چراغ سبز داده است. قبول اين سناريو و يا سناريويي به مراتب خفيف‌تر، ما را به سمت قبول سناريويي ديگر سوق مي‌دهد: رياض براي مهار ايران هسته‌اي با آمريکا همکاري گسترده اطلاعاتي دارد، همکاري‌اي که ممکن است از انجام عمليات پوششي عليه تأسيسات هسته‌اي ايران تا ربودن اتباع و پژوهگشران ايران متغير باشد.
کد خبر:37677 -

شه پری
8th June 2012, 04:53 PM
این خبر موقعی بود که شهرام امیری وارد گشور شد...متن خبر از پایگاه اظلاع رسانی دولت

شهروند ربوده شده ایرانی که با تلاش جمهوری اسلامی ایران موفق به رهایی از دست نیروهای امنیتی آمریکا شده است بامداد امروز پنجشنبه در بدو حضور در تهران جزئیات ربایش خود را اعلام و تاکید کرد ایالات متحده آمریکا او را تهدید به انتقال به اسرائیل کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، شهرام امیری پژوهشگر ربوده شده ایرانی بامداد امروز پنجشنبه به تهران بازگشت و در بدو حضورش در ایران در تشریح ربوده شدن خود توسط نیروهای امنیتی آمریکا گفت: من از مسئولان که با جدیت و دلسوزی موضوع من را پیگیری کردند تشکر می کنم چون تبلیغات منفی گسترده ای علیه من طراحی شده بود اما ایران به شهروند خود اعتماد داشت و بر همین اساس از من حمایت کرد.
وی همچنین از دستگاههای امنیتی به خاطر تلاش برای آزاد سازی او قدردانی و خاطرنشان کرد: این اقدامات نشان داد که سیستم اطلاعاتی آمریکا یک سیستم پوشالی بیش نیست و می توان بر این غول استکباری غلبه کرد.
امیری تصریح کرد: 14 ماه پیش من در مدینه و در مقابل هتلم توسط عوامل جاسوسی آمریکا و عربستان به مکانی نامعلوم در عربستان منتقل شدم و سپس با یک فروند هواپیمای نظامی از عربستان به آمریکا منتقل شدم.
وی افزود: در دو ماه اول که در آمریکا بودم تحت شدیدترین شکنجه های روحی و روانی ماموران سازمان اطلاعاتی آمریکا (سیا) بودم و هدف اصلی آمریکا یک بازی سیاسی علیه ایران بود.
این شهروند ایرانی تاکید کرد: از من می خواستند که در رسانه های گروهی اعلام کنم که به خواست خودم به آمریکا پناهنده شده ام و در این فرایند اسناد مهمی به همراه یک لپ تاپ که حاوی اسناد محرمانه هسته ای است به آمریکا منتقل کرده ام.
امیری این نوع اقدام آمریکا را در راستای خوی خصمانه استکبار توصیف کرد و گفت: فکر می کنم هر کس که جای من بود حاضر نمی شد شرافت خود را فدای خواسته های مالی کند.
وی از مقامات ایالت متحده آمریکا این سئوال را پرسید که چرا با وجود ادعا مبنی بر همکاری ام با آمریکا حاضر نشدند وجود من در این کشور را تایید کنند و یا اینکه به من اجازه دهند با رسانه های گروهی مصاحبه کنم.
امیری اضافه کرد: آمریکاییها می گفتند که اگر خواسته آنان را تمکین نکنم من را به اسرائیل تحویل می دهند به نحوی که دیگر با حضور من در زندانهای مخفی اسرائیل اثری از من نخواهد ماند.
وی همچنین گفت: بازجویانی از رژیم صهیونیستی در برخی جلسات بازجویی من حضور داشته اند و مشخص بود برنامه آمریکا انتقال من به اسرائیل است.
امیری در خصوص نحوه فرار خود از دست ماموران امنیتی آمریکا و نیز نحوه انتشار فیلم هایش در سایت های اینترنتی گفت: این موضوعات به یک معما تبدیل شده و خودآمریکایی ها نیز می گفتند این موضوع واقعیت ندارد اما من اسنادی را در اختیار دارم که آنها را منتشر خواهم کرد تا مشخص شود که ادعای آنان دروغ است.
حسن قشقاوی معاون کنسولی پارلمانی و امور ایرانیان وزیرامورخارجه پیش از سخنان شهرام امیری در جمع خبرنگاران با اشاره به سالروز ولادت امام حسین(ع) گفت: با تلاشهای جمهوری اسلامی ایران و مقاومت سرفرازانه این شهروند ایرانی و خانواده ایشان و ملت ایران بعد از 14 ماه خبر خوش ورود آقای امیری را شاهدیم.
وی همچنین از پایداری امیری و تلاشهای دستگاههای ذیربط قدردانی کرد.

این هم چندتایی عکس از اون زمان

http://www.dolat.ir/Images/News/Smal_Pic/24-4-1389/IMAGE634147822010068750.jpg

http://www.dolat.ir/Images/News/Larg_Pic/24-4-1389/IMAGE634147822022256250.jpg

http://www.dolat.ir/Images/News/Larg_Pic/24-4-1389/IMAGE634147822015381250.jpg

محسن آزماینده
8th June 2012, 05:21 PM
این آقا توانسته بود از دست نیروهای امنیتی آمریکا فرار کند

همچنین او توانسته بود اسنادی را از اداره امنیت آمریکا برباید

Rez@ee
8th June 2012, 05:39 PM
من خوندم که به جرم همکاری با دشمن به زندان وتبعید محکوم شده[nadanestan]

سمانه بیات
8th June 2012, 06:04 PM
تا حدودی این قضیه پر ابهامه.اخه مگه سازمان جاسوسی امریکا کشکه یکی به راحتی فرار کنه. من که با خوندن این داستانا فقط فکر میکنم رسانه ها با چاپ این اخبار به شعور مردم توهین میکنن.اخه چجوری تونسته فرار کنه.اگه اطلاعات بیشتری در مورد نحوه فرار و چگونگی اون دارین که شفافتر و قابل تصورتره لطفا در اختیار بقیه هم بذارین.ممنون.

محسن آزماینده
8th June 2012, 07:47 PM
من خوندم که به جرم همکاری با دشمن به زندان وتبعید محکوم شده[nadanestan]

ببخشید خانم رضایی

میشه این جمله را توضیح بدین؟؟؟

Joseph Goebbels
8th June 2012, 08:04 PM
حالم از این دولت به هم می خوره .

یکی نیست بگه چرا باید یه نفر که وابسته به دانشگاه مالک اشتر هست باید از کشور خارج شه ؟

حالا که قهرمان شده باید زندان بره !

محسن آزماینده
8th June 2012, 08:09 PM
حالم از این دولت به هم می خوره .

یکی نیست بگه چرا باید یه نفر که وابسته به دانشگاه مالک اشتر هست باید از کشور خارج شه ؟

حالا که قهرمان شده باید زندان بره !

چرا نباید خارج بشه؟؟؟

رسانه های ما از هر فرصتی برای تخریب دولت های آمریکا و اسراییل و سازمانهای وابسته به آنها استفاده میکنند

این ماجرا اینقدر اونها را کور کرده که حتی اجازه فکر کردن هم به خودشون و اطرافیانشون را نمیدن

فقط کافیه توی این کشور یک حرف بر ضد دول بالا گفته بشه،بدون بررسی تایید میشه

اصلا اینها که دم از اسلام و صداقت میزنن،همیشه دروغ را از رسانه ملی به مردمشون یاد دادن

Joseph Goebbels
8th June 2012, 08:32 PM
چرا نباید خارج بشه؟؟؟

رسانه های ما از هر فرصتی برای تخریب دولت های آمریکا و اسراییل و سازمانهای وابسته به آنها استفاده میکنند

این ماجرا اینقدر اونها را کور کرده که حتی اجازه فکر کردن هم به خودشون و اطرافیانشون را نمیدن

فقط کافیه توی این کشور یک حرف بر ضد دول بالا گفته بشه،بدون بررسی تایید میشه

اصلا اینها که دم از اسلام و صداقت میزنن،همیشه دروغ را از رسانه ملی به مردمشون یاد دادن

حرف حقیقت رو زدی .

بگذریم زیاد سیاسی شد . از وقتی که کتاب نبرد من اثر ادولف هیتلر رو خوندم سیاست اینها رو بهتر شناختم .

تا جاییکه خودم به هیتلر بیشتر اعتقاد دارم تا این دولت . هیتلر واقعیتها رو در کتابش نوشت ولی اینها واقعیتها رو میگن و بعدش بر خلافش عمل می کنند ، بعد هم میگن ....

Rez@ee
8th June 2012, 09:16 PM
درست نمی دونم جریان چیه.
به گزارش تارنمای صبح امروز، شهرام امیری پژوهشگر و متخصص رادیو ایزوتوپ‌های پزشکی دانشگاه صنعتی مالک اش‌تر (وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح) که به اتهام «تماس و برقراری ارتباط مجرمانه با کشورهای متخاصم و اقدام علیه امنیت ملی و در اختیار گذاردن اطلاعات طبقه بندی شده به دشمن» بیش از ۲۰ ماه است که از سوی دادسرای نظامی تهران در بازداشت به سر می‌برد در هفته گذشته با حکم شعبه هفتم دادگاه نظامی تهران به ده سال زندان و پنج سال تبعید به شهرستان خاش محکوم شده است.
اینم لینک:
شهرام امیری به ده سال زندان و پنج سال تبعید محکوم شد (http://www.andishehnews.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1853:2012-05-26-17-34-59&catid=302:2012-05-04-00-29-11&Itemid=549)

ایده تا پدیده
8th June 2012, 10:16 PM
شاید طرف جاسوس دو جانبه بوده که زندانی شده... شاید مصلحت ش بود البته سوری

ایده تا پدیده
8th June 2012, 10:18 PM
حرف حقیقت رو زدی .

بگذریم زیاد سیاسی شد . از وقتی که کتاب نبرد من اثر ادولف هیتلر رو خوندم سیاست اینها رو بهتر شناختم .

تا جاییکه خودم به هیتلر بیشتر اعتقاد دارم تا این دولت . هیتلر واقعیتها رو در کتابش نوشت ولی اینها واقعیتها رو میگن و بعدش بر خلافش عمل می کنند ، بعد هم میگن ....

ژنرال میشه خواهشی کنم ازت ؟ اقا کتاب هیتلر اگه pdf باشه برام ایمیل کن

حسین متقی
8th June 2012, 10:24 PM
خوب حقش بوده حتما!!

aq saba
8th June 2012, 10:26 PM
من كه اصلا واسم مهم نيس كي بوده يا چي كار كرده انقد مشكل تو كشور هس كه اين يكي خيلي كوچيكه!

شه پری
9th June 2012, 12:24 AM
وزارت اطلاعات ایران از سازمان سیا بازی خورد...
....

mozhgan.z.1368
13th August 2012, 09:57 PM
چه جالب ممنون من نمیدونستم

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد