PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عناصر دیروز در معماری امروز

eev
5th June 2012, 12:22 AM
معماری دیروز ایران بسیار غنی و آکنده از عناصر زیباست مانند شباک ، رواق های زیبا ، گنبد ، مناره ، حیاط مرکزی ، هشتی ، پنجره های زیبا ، آجر چینی ها و...
حالا اگه ما بخواهیم یک طرح با هویت ایران بزنیم که معرف معماری کشورمان باشد چگونه باید از این عناصر الگو بگیرم؟
برای همه ما مسلم است که نمیتوانیم از این عناصر مستقیم در طراحی استفاده کنیم چون کاربردی نیست
به طور مثال ما در معماری امروز نمیتوانیم از بادگیر استفاده کنیم زیرا کاربردی نیست و نیاز جامعه امروز را برطرف نمیکند پس از این المان زیبای ایرانی چگونه باید استفاده کرد؟

من در حال طراحی یک دانشکده معماری در اقلیم گرم و خشک هستم ( کاشان) میخوام شما رو جای خودم قرار بدم!
اگر شما جای من بودید به چه نکاتی در طراحی توجه میکردین؟

به طور مثال من در طراحی به نکاتی چون آرامش ، بازی احجام با نور ، سایه و نیم سایه اهمیت زیادی میدهم
ولی چون در طراحی دانشکده معماری ما باید معرف معماری گذشته و حال خود باشیم (روح مکان در زمان) کار را برایم کمی سخت کرده و اتود هایی که میزنم با شکست روبرو میشه امیدوارم دوستان بتونن کمکم کنن!
یا حق

وحید 0319
30th June 2012, 12:14 AM
سلام خیلی خوبه که به همه اینها فکرکردین ولی درمورد کاربردی نبودنشون در امروز کمی مطالعه کنید داریم درمورد اقلیم گرم وخشک حرف میزنیم وهمون کاشان در کویر خودش باغ فینی داره که هیچ جای دنیا نداره چون براساس نیاز امروزی ساخته شده واگر شما همین الان هم که تشریف ببرید اونجاووارد باغ یشید از سردی هوا تعجب میکنید درکل باید بگم معماری وحجم شما به شرایط اقلیمی کاشان بر میگرده ومیتونین در عین حال هم سنتی کار کنید وهم حجم مدرنی برپایه اصول معماری ایرانی بزنید مرسی

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد