PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال مشكل در بينايي

mehran01
25th May 2012, 10:58 PM
سلام دوستان
من از كودكي تا الان كه28 سالمه در بيناييم مشكل دارم . در حالت عادي توي تاريكي وقتي چشم بسته ميشه بايد يه صفحه سياه ديده بشه ولي من يه تصوير سياه ملتهب ميبينم يك صفحه سياه كه مثل برفك تلويزيون پر از نقاط خيلي ريز متحرك هست دقيقا انگار جلوي چشمم بارون ريز مياد. توي روز اين حالت بخاطر نور زياد كمه و اگه به جايي خيره بشم اين لرزش رو ميبينم ولي شب بيناييم خيلي ضعيف ميشه اثر اشياي پر نور زياد جلوي چشمم ميمونه و اين نقاط كوچيك تقريبا توي شب رنگي هست. وقتي متني رو ميخونم اطراف نوشته يه حالت سايه كمرنگ ميبينم. خواهش ميكنم اگر كسي اطلاعي از بيماري من داره كمك كنه. تا الان پيش هر دكتري رفتم نتونسته تشخيص درستي بده.

yas-90
26th May 2012, 03:30 PM
سلام دوستان
من از كودكي تا الان كه28 سالمه در بيناييم مشكل دارم . در حالت عادي توي تاريكي وقتي چشم بسته ميشه بايد يه صفحه سياه ديده بشه ولي من يه تصوير سياه ملتهب ميبينم يك صفحه سياه كه مثل برفك تلويزيون پر از نقاط خيلي ريز متحرك هست دقيقا انگار جلوي چشمم بارون ريز مياد. توي روز اين حالت بخاطر نور زياد كمه و اگه به جايي خيره بشم اين لرزش رو ميبينم ولي شب بيناييم خيلي ضعيف ميشه اثر اشياي پر نور زياد جلوي چشمم ميمونه و اين نقاط كوچيك تقريبا توي شب رنگي هست. وقتي متني رو ميخونم اطراف نوشته يه حالت سايه كمرنگ ميبينم. خواهش ميكنم اگر كسي اطلاعي از بيماري من داره كمك كنه. تا الان پيش هر دكتري رفتم نتونسته تشخيص درستي بده.

سلام دوست گرامی
کمی توضیحاتی که دادید برام گنگه آخه این علائمی که میگید شبیه برفکه خوب من هم میبینم و شبیه چیزیه که شما میبینید و اگه اثر اشیای پرنور در شب بیشتره خوب تقریبا این طبیعیه.........شاید چون نسبت بهش حساسیت نشون میدید بیشتر به چشمتون میاد..............البته من این نظر رو در صورتی دادم که علائمی که گفتید رو ما هم داریم اما حد و حدود علائم شما رو نمیدونم
و اما در مورد تاری دید..........شما عینک استفاده میکنید؟؟؟.............شاید نیاز باشه شماره چشمتون بررسی شه....تاری دید به چند علته و باید در مورد شما بررسی شه

mehran01
26th May 2012, 05:01 PM
سلام دوست گرامی
کمی توضیحاتی که دادید برام گنگه آخه این علائمی که میگید شبیه برفکه خوب من هم میبینم و شبیه چیزیه که شما میبینید و اگه اثر اشیای پرنور در شب بیشتره خوب تقریبا این طبیعیه.........شاید چون نسبت بهش حساسیت نشون میدید بیشتر به چشمتون میاد..............البته من این نظر رو در صورتی دادم که علائمی که گفتید رو ما هم داریم اما حد و حدود علائم شما رو نمیدونم
و اما در مورد تاری دید..........شما عینک استفاده میکنید؟؟؟.............شاید نیاز باشه شماره چشمتون بررسی شه....تاری دید به چند علته و باید در مورد شما بررسی شه

خيلي ممنون از پاسخ شما. منظورم از حالت ملتهب كه مثل برفكه اين بود كه خود تصوير لرزش داره مثلا توي شب كه اين حالت تشديد ميشه مرز بين اشيا بهم ميريزه مثلا وقتي به خط كشي كه لبه صاف داره نگاه ميكنم مرز بين خط كش و فضا اعوجاج داره بشكل حركت همون برفك. نور هم چشمم رو زياد اذيت ميكنه. بله من عينك استفاده ميكنم و درجه چشمهام 2 و 1 نزديك بين هست وهر كدوم 0.5 درجه آستيگماته.

yas-90
26th May 2012, 06:39 PM
فکر میکنم با تعابیر که گفتید شما دچار مگس پران شده باشید البته باز هم مطمئن نیستم اما بهتره پیش چشم پزشک برید و معاینه شید
به این قسمت هم برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید هم درمورد مگس پران هست هم در مورد افرادی که با این مشکل روبرو هستند:
http://www.njavan.com/forum/showthread.php?121436

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد