PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : داوطلبان معترض: سازمان سنجش اشتباهات خود را قبول نمي‌كند

diamonds55
7th September 2008, 03:03 PM
http://media.farsnews.com/Media/8706/Images/jpg/A0501/A0501069.jpg

خبرگزاري فارس: داوطلبان معترض به نتايج آزمون سراسري معتقدند در اعلام نتايج آزمون سراسري اشتباهاتي صورت گرفته كه سازمان سنجش حاضر به قبول اين اشتباهات نيست.

به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس داوطلبان معترض به نتايج آزمون سراسري به علت عدم دريافت پاسخ از مسئولان سازمان سنجش امروز در مقابل اين سازمان كه درب‌هاي آن بسته بود، تجمع كردند.
يكي از داوطلبان معترض به خبرنگار فارس گفت: بر طبق اعلام سازمان سنجش من رشته امور بانكي در دانشگاه قائمشهر قبول شدم در حالي كه اين رشته جزء انتخاب‌هاي من نبوده است و همچنين اين كد رشته‌ در دفترچه وجود ندارد و دانشگاه قائمشهر فقط رشته‌هاي حسابداري دارد و رشته امور بانكي ندارد.
يكي از داوطلبان معترض نيز گفت: من رتبه 95 منطقه 3 از خوزستان هستم و كد رشته 1147 رشته رياضي محض دانشگاه تربيت معلم سبزوار قبول شده‌ام كه اين كد اصلاً در انتخاب رشته من نبوده است و من فقط رشته‌هاي مهندسي را انتخاب كرده بودم و حتي اين قبولي با بحث بومي‌سازي همخواني ندارد.
وي افزود: همه مدارك ثبت نام و انتخاب رشته را همراه خود به تهران آوردم اما تاكنون هيچ پاسخي دريافت نكردم و كارمندان سازمان سنجش در پاسخ به اعتراضات مي‌گويند برو خدا را شكر كن و اعتراض نكن كه همين را هم از دست خواهي داد.
يك داوطلب معترض دختر گرگاني گفت: رتبه من يك هزار و 180 شده است و در انتخاب رشته تمام شهرهاي ايران را زدم اما هيچ رشته‌اي قبول نشدم و اين درحالي است كه يكي از داوطلبان پسر با رتبه يك هزار و 200 رشته پزشكي قبول شده است.
يكي ديگر از داوطلبان گفت: رتبه من يك هزار و 444 است كه مردود شدم و با توجه به اين‌كه تمامي شهرها را در انتخاب رشته زده بودم هيچ جا قبول نشده‌ام.
داوطلب دارنده رتبه 640 پزشكي نيز به خبرنگار فارس گفت: من با اين رتبه راديولوژي مشهد كه آخرين انتخابم بوده، قبول شدم و اين در حالي است كه يكي از دوستانم با رتبه يك هزار پزشكي مشهد قبول شده و زماني كه اعتراض كردم به من گفتند اگر راديولوژي را انتخاب نكرده بودي، پزشكي قبول مي‌شدي اما مگر انتخاب اول ملاك نيست؟ چرا انتخاب آخر من اينجا ملاك قرار گرفته است؟
يكي ديگر از داوطلبان گفت: رتبه من 88 منطقه 3 خوزشتان است و 31 رشته را انتخاب كرده بودم كه هيچ كدام از اين رشته‌هاي انتخابي قبول نشدم و رشته‌اي را كه اصلاً انتخاب نكرده بودم، قبول شدم و جواب اعتراض من 7 مهر مي‌آيد و اين در حالي است كه 24 شهريور ثبت‌نام دانشگاه‌ها انجام مي‌شود.
داوطلب آزمون پزشكي گفت: رتبه من 600 شده و 31 رشته انتخاب كرده بودم اما هيچ رشته‌اي قبول نشدم و مردود شده‌ام.
دارنده رتبه 2هزار كنكور سراسري علوم انساني به خبرنگار فارس گفت: من بومي اصفهان هستم و هيچ رشته‌اي نه روزانه و نه شبانه قبول نشده‌ام و يكي از دوستانم كه با هم انتخاب رشته كرديم با رتبه 2 هزار و 500 علوم انساني دانشگاه علامه تهران قبول شده است.
يكي ديگر از معترضان گفت: رتبه من 827 شده و هيچ رشته‌اي قبول نشدم در حالي كه در رشته داروسازي رتبه‌هاي زير يك هزار قبول مي‌شوند.
يكي ديگر از معترضان اظهار داشت: من رتبه 15 هزار شدم و هيچ رشته‌اي چه غيرانتفاعي و پيام نور قبول نشدم. زماني كه به رئيس دانشگاه پيام نور شهرمان مراجعه كردم به من گفت كه با رتبه 90 هزار هم پذيرش داشتند اما من با رتبه 15 هزار قبول نشدم.
يكي ديگر از معترضان گفت:‌رتبه من 2هزار و 800 شده كه مردود شناخته شدم و كاركنان سازمان سنجش نيز در پاسخ به اعتراض‌هايم به من گفتند كه اعتراض نكنم زيرا به اين اعتراضات رسيدگي نخواهد شد.
يكي از داوطلبان نيز معتقد بود كه در آزمون حتي يك سوال از زبان را جواب نداده اما در كارنامه وي 30 درصد زبان زده شده بود.
يكي از اولياي داوطلبان معترض در حالي كه گريه مي‌كرد، به خبرنگار فارس گفت: ما قشر مرفه نيستيم و دخترم تنها با پشتكار خودش و بدون ثبت‌نام در هيچ كلاس كنكوري رتبه 600 را كسب كرده و در طول يك سال گذشته زندگي خود را وقف درس كرده بود. حال كه قبول نشده ديگر اميدي ندارد و حتي براي اعتراض نيز نتوانست به اينجا بيايد.
اولياي داوطلبان معترض كه از شهرهاي مختلف آمده بودند، اعتقاد داشتند كه در حق آن‌ها و فرزندانشان بي‌عدالتي صورت گرفته و سازمان سنجش حاضر به قبول اين اشتباهات نيست و داوطلبان را مقصر اصلي مي‌داند.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد