PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست راهنمایی برای شناخت بهتر وینوز ایت

daneshpejoo
18th May 2012, 10:48 PM
سلام
می شه برای شناخت بیشتر و بهتر ویندوز 8 ماکروسافت من رو راهنمایی کنین؟

تاریخ انتشارش کی هست
انواعش چی آن
تفاوت هاش با نسخه های قبلی مخصوصا 7 چیه؟
محاسن و معایبش نسبت به سایر سیستم عامل ها چیه؟
میزان سازگاریش با نرم افزار های نسخه های قبلی چقدره؟
سخت افزار مورد نیاز نصبش چیه؟
میزان کاراییش روی تبلت ها چقدره؟ روی لب تاپ ها و دسک تاپ ها چی؟
قیمتش چند دلاره؟
و ....................

مرسی

Bad Sector
18th May 2012, 11:38 PM
سلام
می شه برای شناخت بیشتر و بهتر ویندوز 8 ماکروسافت من رو راهنمایی کنین؟

تاریخ انتشارش کی هست
انواعش چی آن
تفاوت هاش با نسخه های قبلی مخصوصا 7 چیه؟
محاسن و معایبش نسبت به سایر سیستم عامل ها چیه؟
میزان سازگاریش با نرم افزار های نسخه های قبلی چقدره؟
سخت افزار مورد نیاز نصبش چیه؟
میزان کاراییش روی تبلت ها چقدره؟ روی لب تاپ ها و دسک تاپ ها چی؟
قیمتش چند دلاره؟
و ....................

مرسی

1. ژوئن ۲۰۱۳
2. در شش نسخه: STARTER، HOME BASIC، HOME PREMIUM، PROFESSIONAL، ENTERPRISE و ULTIMATE
3. تفاوتش (http://www.narenji.ir/2681)
4. - پردازشگر 1GHz یا بالاتر
- یک گیگابایت رم برای نصب نسخه ۳۲ بیتی و ۲ گیگابایت برای نصب نسخه ۶۴ بیتی.
- ۱۶ گیگابایت فضای هارد دیسک برای نسخه ۳۲ بیتی و ۲۰ گیگابایت برای ۶۴ بیتی.
- کارت گرافیکی که از DirectX9 با درایور WDDM 1.0 یا بالاتر پشتیبانی کند.

daneshpejoo
19th May 2012, 04:58 PM
سلام
مرسی، راهنمایی خیلی خوبی بود

2. در شش نسخه: STARTER، HOME BASIC، HOME PREMIUM، PROFESSIONAL، ENTERPRISE و ULTIMATE

پس اینا چی هستن؟
Developer Preview
Consumer Preview
Release Preview

Bad Sector
19th May 2012, 09:32 PM
سلام
مرسی، راهنمایی خیلی خوبی بود

پس اینا چی هستن؟
Developer Preview
Consumer Preview
Release Preview

اینا نسخه هایین فقط و فقط برای تست و نشون دادن نما های از ویندوز هستن .
البته تا نسخه نهاییش نیاد از این نسخه ها زیاد پیدا می کنین .

daneshpejoo
19th May 2012, 10:24 PM
اینا نسخه هایین فقط و فقط برای تست و نشون دادن نما های از ویندوز هستن .
البته تا نسخه نهاییش نیاد از این نسخه ها زیاد پیدا می کنین .

سلام
مرسی
اما تفاوتشون توی چیه؟ کدومشون بهتره؟

Bad Sector
19th May 2012, 10:45 PM
تفاوتش بسته به نوع کاربرانی داره که می خوان ازش استفاده کنن . البته تا نسخه نهاییش نیاد نمیشه قضاوت کرد کدوم بهتره .

secret road
21st May 2012, 10:28 AM
یه مقاله بود میخوندم (خیلی گشتم دنبال لینکش پیدا نکردم)، نویسنده این مقاله خیلی شاکی بود که بیشتر قسمتای ویندوز ایت، مثل هسته و یا ظاهر فیزیکی و گرافیکی اون خیلی شبیه سیستم عامل لینوکس هست

حالا کلا یه سوال فنی برام پیش میاد
همه ی ماها قبول داریم که سیستم عامل لینوکس (در هر توزیعی) دارای امنیت بالاییه، همچنین انعطاف پذیر هست یعنی اگه کار با اون رو بلد باشی که زیادم سخت نیست میتونی کارای زیادی رو انجام بدی، و اگه سیستم عامل های ویندوز در هر نسلی دارن به لینوکس شبیه تر میشن، به نظر شما بهتر نیست که کار با لینوکس رو تبدیل به عادت کنیم؟؟؟
اصلا نظرتون چیه یه تاپیک بزنیم و در این مورد بحث کنیم؟

javad4481
21st May 2012, 07:34 PM
اين مايكروسافت هم شورشو در آوره ويندوز 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 بي نهايت
بهترين ويندوز به نظر من xp هست دراز مفيد سفيد

secret road
21st May 2012, 09:26 PM
حرفت زمانی درسته که برگردیم به 10 سال پیش
اما از 3 یا 4 سال قبل که بیشتر شرکت های بزرگ مثلا همین dell دیگه روی لبتاپشون سیستم عامل xp نزدن و به سمت ویستا اومدن نسل xp منقرض شد
نمیخوام بگم از همون اول یه سیستم عامل بدی بوده یا الانم همچین حرفی نمیزنم
اما تا حالا فکر کردی چرا یه شرکت اونهم شرکت بزرگی مثل مایکروسافت سیستم عامل تولیدی خودشو آپگرید میکنه و با نام های جدیدی وارد بازار میکنه؟؟؟
یکی از دلایلش اینه که سیستم عامل فعلی دارای حفره های امنیتی هستن که اکثر برنامه نویس ها یا هکر ها نحوه دسترسی به اونو مثل آب خوردن بلدن (البته این فقط یه دلیله)
دلایل دیگه ایم داره مثل مطلوب کردن واسط گرافیکی از لحاظ ظاهری و دسترسی بهتر و سریعتر و آسانتر به همه امکانت ویندوز که اگه اینارو روی یه نمودار بزاری میبینی از ویندوز 2000 ، xp ، ویستا، سون و حالا ایت همه اینها پیشرفت داشته و طرفدارای خاص خودشو پیدا کرده
مطمئن باش اگه مایکروسافت از اول تا الان فقط روی xp سرمایه گذاری میکرد و هیچ سیستم عاملی تولید نمیکرد الان ورشکسته شده بود چون مشتری ها و استفاده کننده ها دوس ندارن از چیزای تکراری استفاده کنن و بعد از یکی دو سال می رفتن به سمت چیزی جذاب تر و بهتر
مثل الان که همه دارن به سمت لینوکس و نرم افزار های متن باز گرایش پیدا میکنن

javad4481
22nd May 2012, 11:08 AM
همش واسه نونه طرف ميداد ايكس پي رو يه دستي مي كشه مي كنه ويستا يه دستي مي كشه ميكنه سون يه دستي مي كشه ميكنه 8
براي اينكههمه از اين سيستم عامل ها استفاده كنن ميره با دو سه تا از اين شركت هاي بازي سازي قرار داد مي بنده تا بازي هايي توليد بشه كه فقط با اين سيستم عامل كار كنه

secret road
27th May 2012, 06:33 PM
همش واسه نونه طرف ميداد ايكس پي رو يه دستي مي كشه مي كنه ويستا يه دستي مي كشه ميكنه سون يه دستي مي كشه ميكنه 8
براي اينكههمه از اين سيستم عامل ها استفاده كنن ميره با دو سه تا از اين شركت هاي بازي سازي قرار داد مي بنده تا بازي هايي توليد بشه كه فقط با اين سيستم عامل كار كنه
کلا مخالف حرفتم اخه اگه به سادگیه یه دست کشیدن بود که الان این همه ایرانیه نابغه داریم میومدن ویندوز 10 رو درست میکردن [nishkhand]
تولید سیستم عامل ها ی مختلف بخاطر رقابتیه که بین شرکت هاست درسته که پولی هم به دست میارن اما بخاطر نیاز های تجاری و اقتصادی یا نیاز های خانگی لازمه که آپ تو دیت باشه
مثلا همین خود شما یا من یا هر کس دیگه هنوز حاضری با کنسول بازی آتاری که ده سال پیش بود بازی کنی؟ یا محصول مایکروسافت (ایکس باکس) یا سونی (ps3) رو با گرافیک های عالی و بازی های دیوونه کنندش ترجیح میدی؟

javad4481
28th May 2012, 07:02 PM
همينه ديگه داداش كرنل سيستم عامل رو كه من ندارم
كرنل سيستم عامل لينوكس متن بازه همين تو ايران خودمون يه دست روش كشيدن شد لينوكس شريف مسئله اينجاست سورس كرنلش رو مايكروسافت فقط خودش داره
دوما به خاطر نونه ديگه عزيز من مايكروسافت اگه دو تا سيستم عامل جديد نده بيرون خوب بايد در دوكونشو ببنده بره سر كوچه نوشابه بفروشه كه
الان بازي اسيشن كريد 3 فقط با ويندوز سون كار ميكنه اين يعني چي؟

secret road
28th May 2012, 08:15 PM
خوب حالا رسیدیم به یه بحث دیگه[nishkhand]
اینکه مایکروسافت میاد یه دست میکشه رو ویندوز سون تبدیل میشه به ویندوز 8 برای نونه اونوقت برنامه نویس های متن باز میان روی اوبنتو 10 یه دستی میکشن میشه اوبنتو 11 اونوقت این برای نون نیست؟؟؟[nishkhand]
این بازی که شما اسم بردی روی سه تا پلتفرم قابل اجراس : pc ، xbox ، ps3
نمیخوام بگم که اصلا بحث پول این وسط نیست خوب این حرف اصلا حرفه ای نیست اینها همش تجارت و رقابته که تا بحث پول نباشه تجارت و رقابت بوجود نمیاد

دو تا شرکت بزرگ مثلا ubisoft و مایکروسافت با هم قرارداد میزارن تا چیزی قابل ارائه رو درست کنن و ارائه به مردم بدن و اگرم دقت کرده باشی بازی هایی که وارد بازار میشه (منظورم بازار جهانیه) طرفدارای زیادی پیدا میکنه و مجبور میکنه برای بازی های جدید سیستم خودتو ارتقا بدی
حالا سوال اینه که چرا این شرکت ها : ubisoft و EA game و ... چرا نمیان با لینوکس قرارداد هاشونو ببندن؟؟؟؟؟؟ شاید دوباره بری سر بحث پول و این حرفا که بازم نقضش نمیکنم
اما حقیقت اینه
لینوکس و هر شرکت وابسطه ای که داره هنوز به اندازه مایکروسافت توسعه نداره (مایکروسافت تو زمینه های سخت افزاری هم موفق بوده اپر چه لینوکس هم ویژگی هایی داره که طرفدارای خاص خودشونو داره مثل امنیت بالا)
یا حالا هرچی غیر از لینوکس مثلا مکینتاش که روی اپل که اونم دنیای خاص خودشو داره میدونی چرا چون کلا آمریکاییه
اگه دقت داشته باشی آمریکایی ها میخوان خودشونو از همه جدا بدونن برای همین واحد هایی که به کار میبرن فرق داره مثلا کیلومتر نمیگن میگن مایل توی سیستم عاملشونم همینجوورن خیلی کم مایکروسافت کار میکنن بیشتر مکینتاش نصب میکنن چه برسه بخوان بازی نصب کنن[nishkhand]

daneshpejoo
17th June 2012, 05:23 AM
سلام
یه سوال دارم، می خوام بدونم ویندوز 8 از Silverlight پشتیبانی می کنه یا نه؟
ممنون

daneshpejoo
19th June 2012, 12:38 AM
سلام
کسی در جریانش نیست؟>

Bad Sector
20th June 2012, 02:02 PM
سلام
یه سوال دارم، می خوام بدونم ویندوز 8 از Silverlight پشتیبانی می کنه یا نه؟
ممنون

بله دوست من پشتیبانی می کنه [cheshmak]

SaSaMc2
21st June 2012, 03:13 AM
سلام...[golrooz]

من الان كنار ويندوز 7 ويندوز 8 رو هم از قبل عيد دارم...

ولي باهاش غريبه ام...

يه مشكلي هم داره اينه كه اگر اون اول كه مياد بالا بين 7 يا 8 ويندوز 7 رو انتخاب كني يه بار ريست ميكنه...

البته شايد اگر همه ي درايورهام رو ميشناخت باهاش دعوا نميكردم...

حالا هم كه نشناخته بهتره كه سر سگ توش بجوشه...

ولي خداييش گرافيك بوت و سرعت استاپ استارتش خيلي خوبه...

ظاهرشم بيشتر به سيستم عامل هاي موبايل ميخوره اون اول كه بالا مياد...

شاتدانشم يكم مخفي هست...[cheshmak]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد