PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حسین پـــــــــناهی

تووت فرنگی
13th May 2012, 06:12 PM
اولین نقطه ای که از مرکز کائنات گریخت
و بر خلاف محورش به چرخش در آمد ، سر من بود!
من اولین قابله ای هستم که ناف شیری را بریده است !
اولین آواز را من خواندم ،
برای زنی که در هراس سکوتُ سنگُ سکسکه ،
تنها نارگیل شامم را قاپیدُ برد !
من اولین کسی هستم که از چشم زنی ترسیده است !
من ماگدالینم ! غول تماشا !
کاشف دلُ فندقُ سنگ آتش زنه !
سپهر را من نیلگون شناختم !
چرا که همرنگ هوس های نا محدودِ من بوذه !
خدا ، کران بیکرانۀ شکوهِ پرستش من بود
و شیطان ، اسطورۀ تنهائی اندیشه های هولناک من !
اولین دستی که خوشه اولین انگور را چید دستِ من بود !
کفش ، ابتکار پرسه های من بود
و چتر ، ابداع بی سامانی هایم !
هندسه ! شطرنج سکوت من بود
و رنگ ، تعبیر دل تنگی هایم !
من اولین کسی هستم که ،
در دایره صدای پرنده یی بر سرگردانی خود خندیده است !
من اولین سیاه مستِ زمینم !
هر چرخی که می بینید ،
بر محور ِ شراره های شور عشق من می چرخد !
آه را من به دریا آموختم !
من ماگدالینم !
پوشیده در پوستِ خرس
و معطر به چربی ِ وال !
سرم به بوتۀ خشکِ گونی مانند است ،
با این همه هزار خورشیدُ ماهُ زمین را
یک جا در آن می چرخانم !
اولین اشک را من ریختم ،
بر جنازۀ زنی که غوطه ور در شیرُ خون
کنار نارگیلی مُرده بود !
بی هراس سکوتُ سنگُ سکسکه ... !

yas-90
13th May 2012, 08:07 PM
چشمان من

شب در چشمان من است
به سیاهی چشمهایم نگاه کن
روز در چشمان من است
به سفیدی چشمهایم نگاه کن
شب و روز در چشمان من است
به چشمهای من نگاه کن
چشم اگر فرو بندم
جهانی در ظلمات فرو خواهد رفت

yas-90
13th May 2012, 08:09 PM
خاطرات

ما چیستیم؟
جُز مولکولهای فعال ذهن ِ زمین ،
که خاطرات کهکشان ها را
مغشوش می کنیم !

mozhgan.z.1368
13th May 2012, 08:36 PM
مگسی را کشتم

نه به این جرم که حیوان پلیدیست، بد است
و نه چون نسبت سودش به ضرر یک به صد است
طفل معصوم به دور سر من می چرخید
به خیالش قندم
یا که چون اغذیه ی مشهورش، تا به آن حد، گَندَم
ای دو صد نور به قبرش بارد
مگس خوبی بود
من به این جرم که از یاد تو بیرونم کرد
مگسی را کشتم
مرحوم حسین پناهی
………………………………..

secret road
13th May 2012, 09:09 PM
ویدیو ای از حسین پناهی (http://majmaj.persiangig.com/video/videoplayback_12.FLV)

hedii
14th May 2012, 12:40 AM
به ساعت نگاه میکنم
حدود سه نصف شب استچشم میبندم تا مباد که چشمانت را
از یادت برده باشمو طبق عادت کنار پنچره میروم
سوسوی چند چراغ مهربان
و سایه های کشتزار شبگردان
خمیده و خاکستری
گسترده بر حاشیه ها
و صدای هیجان انگیز چند سگ
و بانگ آسمانی چند خروساز شوق به هوا میپرم چون کودکیم
و خوشحال که هنوز
معمای سبز رودخانه از دور
برایم حل نشده استآری از شوق به هوا میپرم
و خوب میدانم
سال هاست که مرده ام

hedii
14th May 2012, 12:42 AM
میزی برای کار
کاری برای تخت
تختی برای خواب
خوابی برای جان
جانی برای مرگ
مرگی برای یاد
یادی برای سنگاین بود زندگی. . . ؟

hedii
14th May 2012, 01:03 AM
به آتش نگاهش اعتماد نکن .....لمس نکن ..... به جهتی بگریز که بادها خالی از عطر اویند......به سرزمینی بی رنگ ....بی بو ....، ساکت ....آری بگریز و پشت ابدیت مرگ پنهان شوا...گر خواستار جاودانگی عشقی....

شـبنم
14th May 2012, 07:17 AM
هیچ وقتهیچ وقت نقاش خوبی نخواهم شد
امشب دلی کشیدم
شبیه نیمه سیبی
که به خاطر لرزش دستانم
در زیر آواری از رنگ ها
ناپدید ماند

aleyasin
14th May 2012, 09:53 AM
بهانه
بي تو
نه بوي خاك نجاتم داد
نه شمارش ستاره ها تسكينم
چرا صدايم كردي
چرا ؟
سراسيمه و مشتاق
سي سال بيهوده در انتظار تو ماندم و نيامدي
نشان به آن نشان
كه دو هزار سال از ميلاد مسيح مي گذشت
و عصر
عصر واليوم بود

کلاه سفید
14th May 2012, 01:02 PM
در سایه روشن ذهنم همه جای دارند بدو خوب و سیاه و سفید ندارد.

آرماندیس
14th May 2012, 01:25 PM
به راستی که کسی او را نشناخت او رفت و ما ماندیم و یک دنیا حسرت

وصیت نامه او.
قبر مرا نیم متر کمتر عمیق کنید تا پنجاه سانت به خدا نزدیکتر باشم.

بعد از مرگم، انگشتهای مرا به رایگان در اختیار اداره انگشتنگاری قرار دهید.

به پزشک قانونی بگویید روح مرا کالبدشکافی کند، من به آن مشکوکم!

ورثه حق دارند با طلبکاران من کتک کاری کنند.

عبور هرگونه کابل برق، تلفن، لوله آب یا گاز از داخل گور اینجانب اکیدا ممنوع است.

بر قبر من پنجره بگذارید تا هنگام دلتنگی، گورستان را تماشا کنم.

کارت شناسایی مرا لای کفنم بگذارید، شاید آنجا هم نیاز باشد!

مواظب باشید به تابوت من آگهی تبلیغاتی نچسبانند!

روی تابوت و کفن من بنویسید: این عاقبت کسی است که زگهواره تا گور دانش بجست.

دوست ندارم مردم قبرم را لگدمال کنند. در چمنزار خاکم کنید!

کسانی که زیر تابوت مرا میگیرند، باید هم قد باشند.

شماره تلفن گورستان و شماره قبر مرا به طلبکاران ندهید.

گواهینامه رانندگیم را به یک آدم مستحق بدهید، ثواب دارد!

در مجلس ختم من گاز اشکآور پخش کنید تا همه به گریه بیفتند.
از اینکه نمیتوانم در مجلس ختم خودم حضوریابم قبلا پوزش می‌طلبم.

javad4481
14th May 2012, 08:07 PM
خدايا من در كلبه ويرانه خودم چيزي دارم كه تو در عرش كبرياي خود آن را نداري
من چون تويي دارم و تو چون خود نداري

مرادیا
15th May 2012, 07:48 AM
شب و نازی ‚ من و تبهمه چی از یاد آدم می ره
مگه یادش كه همیشه یادشه
یادمه قبل از سوال
كبوتر با پای من راه می رفت
جیرجیرك با گلوی من می خوند
شاپرك با پر من پر می زد
سنگ با نگاه من برفو تماشا می كرد
سبز بودم درشب رویش گلبرگ پیاز
هاله بودم در صبح گرد چتر گل یاس
گیج می رفت سرم در تكاپوی سر گیج عقاب
نور بودم در روز
سایه بودم در شب
خود هستی بودم
روشن و رنگی و مرموز و دوان
من عفریته مرا افسون کرد
مرا از هستی خود بیرون کرد
راز خوشبختی آن سلسله خاموشی بود
خود فراموشی بود
چرخ و چرخیدن خود با هستی
حذر از دیدن خود در هستی
حلقه افتاد پس از طرح سوال
ابدی شد قصه حجر و وصال
آدمی مانده و آیا و محال..

بانوی آب
15th May 2012, 08:49 AM
قرینه است ،

این درخت ُ آن درخت ،

بر آبی بی انتهای بالاتر !

تنها جای تو خالی ست ،

سبزه قبای خواب ُ خیال ِ من !

و دوباره خش خش ِ گربه ی یاد ِ تو

که به حیاط ِ دلم برگشته است !

می نشینم

و در جمعیت نیمه روشن ِ آن سوی پنجره

در ایستگاه دنبال کسی شبیه ِ تو می گردم . . .

و خوب می دانم که کسی کـَـس نمی شود

زیرا هیچ انسانی قادر به ادامه انسانی دیگر نیست !

پس بازی ها فقط یک بازی اند ُ همین !

با این وجود کسی شبیه تو را پیدا می کنم

و از او دور می شوم . . .

و هر چه دورتر می شوم ،

شباهتش به تو بیشتر و بیشتر می شود . . .

و باز سکوت !

آرماندیس
15th May 2012, 09:16 AM
مادربزرگ گم کرده ام در هياهوی شهر آن نظر بند سبز را که در کودکی بسته بودی به بازوی من
در اوين حمله ناگهانی تاتار عشق
خمره دلم بر ايوان سنگ و سنگ شکست
دستم به دست دوست ماند
پايم به پای راه رفت
من چشم خورده ام من چشم خورده ام
من تکه تکه از دست رفته ام
در روز روز زندگانيم

جویابرق
20th May 2012, 12:43 PM
به نام الله خالق زیبای هستی!!!

نامه ای برای "ساکنان زمین"

مانویسندگان این ادعانامه ی فرهنگی ،سیاسی ،اخلاقی غالبآچهرهای "علمی، فرهنگی ،سیاسی ،هنری واخلاقی غیردولتی وغیرنظامی" هستیم.که ازچشم اندازی منطقی ،حقوقی به عرصه پهناورجهانی نگریسته وازرفتارغیرمتمدنانه ی برخی دولت ها ،رسانه ها وگروههای فشارسیاسی درشرق وبخصوص غرب (اروپاوامریکا)عمیقآمتعجب ومتاسفیم وبدینوسیله اعتراض خودرانسبت به سیاه نمائی ها،دروغ بافی ها ولحن فاشیستی تبلیغات اسلام ستیزه وضدمحمدی اعلام داشته وشماسران کشورهای دنیا رابه منطق اخلاق ،آزادی های دوجانبه ،نفی سانسور واهانت علیه اسلام وبه گفتگوی شفاف وعلنی دردادگاه وجدان جهانی فرا می خوانیم مانگرانیم که پروژه ی غیرمنصفانه وخشونت آمیزی که برضداسلام ومسلمانان درغرب وشرق درحال جریان است .وبه تولیدوتوزیع نفرت وترس ازاسلام وجنگ روانی وتبلیغاتی وحشیانه برضد چهره ی نورانی پیام آوربزرگ خداوندمتعال ،معلم اخلاق،معنویت وتربیت "حضرت محمدبن عبدالله (ص)"که مبشررحمانیت وعقلانیت برای همه بشریت بوده است.ومصدق بارزتروریزم تبلیغاتی وخشونت فرهنگی ونقض حقوق فرهنگی بیش از1.5میلیاردمسلمان سراسرجهان می باشد.به نتایج غیرقابل پیش بینی وغیرقابل پیشگیری باابعادبین اللملی بینجامد.این فرهنگ ،فرهنگ خشونت و روش های کینه توزانه که باپوشش آزادی بیان صورت می گیردنه تنها ساحت مقدس خاتم الانبیاءبلکه چهرهای نورانی دیگر همچون "مسیح (ع)،مریم (ع)،موسی (ع)وابراهیم (ع)"رانیزگاهگاه هدف قرارگرفته ودرقالب فیلم ،رمان ،کاریکاتورویامقاله و..... به زهرپاشی ونفرت پراکنی وتروریزم فرهنگی دامن می زند.سخنان برخی سیاست مداران غربی به ویژه وزیران امورخارجه کشورهای امریکا ،انگلیس،فرانسه و.....که به عنوان نماینده برخی ازسخنگویان محافل سیاسی امریکا واتحادیه اروپاهستندازاین اعمال شیطانی وغیراخلاقی وغیرمتمدانه حمایت کرده وازکلیه رسانه هابخصوص رسانه های اروپاازجمله ماهوارها،اینترنت ،برنامه هاو....خواستندکه به "پیامبراعظم (ص)"اهانت کنند.نشان می دهدکه مسئله ابعادشخصی واتفاقی نداردوحمله به اسلام امروزتبدیل به یک سیاست رسمی ودولتی شده است.این نامه بدان دلیل نگاشته شده است که ماهنوزبه طورقطع ویقین مطمئن نشده ایم آیااین سیاست عمومی وجدیدغرب است یادیدگاه برخی سخنگویان ودولت مردان اروپایی وامریکایی است که تحت فشارصهیونیزم صورت گرفته است واگراین فرض رابدانیم که مشکل غرب آزادی بیان بوده است اینک خوب است به این چندپرسش نیزپاسخ دهند؟1.آیاآزادی بدون اخلاق ومنطق آزادی اهانت ودروغ درخدمت رشدوآگاهی است یاتبعیض وخشونت ؟وآیامتقابلاچنین حقی رابرای دیگران علیه ارزش های خودنیزمی پذیریدیاخیروچرا؟2.چراکشوره ای غربی وغرب زده آزادکه حتی لباس دختران مسلمان راتحمل نمی کندوحقوق زن ودرراس آن حق برهنه نبودن وحفظ کرامت زنانه روآزادی پوشش راباقانون منع حجاب سرکوب می کند.حال اروپایی که آزادی بیان رادرحدطرح سئوال ازهولوکاست وفقدان مشروعیت رژیم اشغال گرقدس قائل نیست .اروپایی که از"قرن 18"تاامروز ودرنیم قرن اخیردرکنارکشورایالات متحده امریکاباقدمتی کمتراز200تا300سال بااشغال ونظامی گری همواره جهان همیشه سبزاسلام راازمراکش ومصروتاعراق وافغانستان وپاکستان وهندومالزی واندونزی و......موردتجاوزقتل وغارت عام قرارداده است.غربی که بجای گفتگوی آزادوشفاف وبرابرواردپروژه ی اهانت وفحاشی وتحقیردیگران شده است.چگونه نه فقط ارزشها ی اسلامی وانسانی بلکه حتی ارزش های به اصطلاح اروپایی رانیزچنین به این آسانی وسادگی لگدمال می کنید؟اسلام آخرین دین آسمانی وهمان رازستاره حضرت داودنبی (ع)شمارادعوت به توحیدمعنویت وبرادری وصلح می کند.ولی چراشماپس ازدوقرن قتل وعام وغارت جهان اسلام وتداوم جنگهای صلیبی وجنگهای سکولارعلیه مسلمانان وسایربشریت هنوزدولتمردان کشورهای غربی ازجمله امریکا وکشورهای اروپایی حاضرنیستیدبدون کینه وپیش داوری به سخنان محمد(ص)گوش فرادهید.وحق استماع آزادوداوری برای مردمان خطه ی یهودی نشین ،مسیحی نشین وسایرادیان الهی قائل باشید.درست است که سرعت گسترش اسلام درغرب وشرق ودراین دهکده ی فناوری واطلاعات درسراسردنیاهم پاپ رانگران کرده باشدوهم مزاج برخی ازسیاست مداران غربی وغرب زده شرق راتلخ ،عصبانی وآشتفه ساخته باشد،ولی آیااهانت وتحقیروتشویش افکارعمومی وفحاشی شیوه ای درست برای مبارزه بااسلام یاهرمکتب منطقی واخلاقی دیگرنیست !اگرمردم مسیحی ،ودایه دارسکولارفوج فوج به اسلام سرازیرومتمایل می شوندبایدبه ریشه های آن توجه کردوراحل شماگسترش فوبیا وترس ونفرت ازاسلام وچهره سازی دروغین ازجمال پرازرحمت وبرکت ونورانیت آخرین پیام آورخداوندرحمت حضرت محمدبن عبدالله نیست!روشهای نادرست چه توسط فاشیست هاوچه لیبرالیست هابکارگمارده شونددرحال محکوم به شکست هستندچناچه گوبلزوآشویتس هایاادبیات استالین وتعبیدگاههای سیبری نتواست بقاءایدئولوژی های مادی راتضمین کند.وبحران معنویت وپوچ گرایی علاج نشد،گوانتاناموهاونیروگاها ی مخوف صهیونیسم وادبیات توهین آمیزغرب امروزعلیه اسلام ومسلمین قادربه حل بحرانهای نظام سرمایه داری لیبرال که آخرین ایدئولوژی مادی وپوچ گرایی مدرنیته ی غربی است.نخواهدبود.اگرغرب ازسابقه دین ودینداری خود،درعذاب است.وخاطرات قرون وسطا وحاکمیت پاپ هاودادگاههای انگیزاسیون وجنگ صلیبی شکنجه گاههای مسیحی وعلم ستیزی ودانشمندسوزی های گذشته وجدان اروپا راآزارمی دهد.بایدبدانیدکه راه جبران آن مبارزه باهرنوع دین ومعنویت نیست وانتقام قرون وسطای مذهبی خودرانبایدباهرنوع دین ومعنویت نیست وانتقام قرون وسطای مذهبی خودرانبایدازاسلام که دین درعلم وعقلانیت وحقوق بشروعدالت است.بگیرید،مگرنه تاریخ تمدن جدیداروپاطبق اسنادومدارک معتبربه وضوع معترف بوده است.که خروج اروپاازقرون وسطی وآشنایی اش باعلوم جدیدواساس علمی ودینی غرب نخستین بارازطریق تماس باتمدن وسیع اسلامی وترجمه علوم جدیدازجهان اسلام به اروپا وآشنایی غرب باآزمایشگاهاودانشگاههاوکت ابخانه هاوبیمارستان های اسلامی صورت گرفته است؟وهمان به خیال خودجهان غرب بازیرکی تمام ازاندیشمندان ونخبگان مسلمان درآزمایشگاهها،نیروگاههاوم حافل سیاسی وهنری خوداستفاده می کند.این راجهان پرتلاش غرب بایدبداندکه کجاترمزکند!وپاسخ خشونتهای مسیحی وکلیسای قرون گذشته خودرانبایدباخشنوتهای سکولارومدرن وبه شکل واکنش متعصبانه علیه اسلام که هیچ دخالتی درخشونت ها وتاریخ اروپانداشته است،جبران کرد.قرآن کریم آخرین وکامل ترین کتاب آسمانی بشریت که جان یک تن رامساوی باجان کل بشریت می داندوازهمه ی" پیامبران آسمانی چون موسی (ع)ومسیح (ع)"باتجلیل ونیکو یادمی کندویا"پیامبراکرم (ص)"راکه خشونت بدنی وحتی خشونت زبانی راجزءگناهان شرعی بزرگ وقتل بی گناه رادرردیف شرک به خداوندمتعال برمی شماردوپیامبری که عقل رانه مظهرشیطان بلکه رسول حق وحجت الهی می خواندوخوددرمدیته ی براساس انسان دوستی وآزادی مذهب بامسیحیان ویهودیان وزردتشتیان مواجه شد.وعظیم ترین تمدن جهانرادرسریعترین زمان درقرنهای نخست اسلامی به وجود آوردچگونه می توان باچندکاریکاتوریااهانت ودروغ نابودساخت یابه عقب راند؟نتنهامسلمان بلکه سایرادیان ازشمادیگرتساهل وپلورالیزم نمی خواهند بلکه کمی ادب وانصاف می خواهند!یاس ازنهادهای بین المللی همچون سازمان ملل که امروزه کارکنان آن توسط غرب تعیین وتکلیف می شوندنیزمثل بیماری واگیردارفراگیرشده است.چراحق وتوبرای عده ی چندکشورقلیل باشدکه درآن اسلام به عنوان آخرین دین الهی وتکمیل کننده تمام ادیان هیچ نقشی ندارد.امااین دگماتیزم سکولارواکیلارش آهنین نظام سرمایه داری غرب وروشهای زیادطلبانه وسرکوب گرانه وادبیات درتحقیروتهمت ودیسیپلین های دیکتاتورمودبانه وجنگ افروزانه تنها به افراطی گرهای دوجانبه دامن می زند.اگرهدف شماجلوگیری ازپیشرفت سریع اسلام درجهان غیرمسلمان وبویژه دراروپاوآمریکاست.بازهم بهتراست روش استدلال وگفتگوواخلاق راامتحان کنیدودریک رقابت دموکراتیک ومنطقی وباپس دادن آزادی بیان وآزادی پوشش به شهروندان مسلمانتان درغرب وتبدیل روانشناسی اهانت به گفت وگوومناظره اجازه دهیداستدلالهای مابایکدیگربجنگندنه خودمان هژمونی غرب بااشغال کشورهای فلسطین وافغانستان وقتل وعام وقانون جنگل وتهدیدعلیه ایران وسوریه وسایرملت های مسلمان باجنگ نابرابرازطریق رسانه هاحفظ نخواهدشد!حمایت دولت های اروپایی ازامثال افرادی همچون سلمان رشدی مرتدوکارکاتورهای احمقانه ی اخیروتبدیل آزادی بیان به آزادی توهین وحمایت ازگروهک های تروریستی همچون منافقین جندالله پژاک وفرقه زاله ی وهابیت وتقویت القاعده وطالبان وکشتارمردم بی دفاع هیچ عذروپوزشی راقبول نخواهدکرد.تداوم جنگ های صلیبی بااهداف سکولارچیزی جزخشونت وتروریزم فرهنگی اخلاقی وسیاسی تمام عیارنیست.کشتارروزانه چندین نفرازسربازان غربی درکشورهای اشغال شده مشکلات روحیوروانی دربین آنهاوتحویل جنازهای آنهابه خانواده هایشان حاکی ازامرفوق است.اختصاص یافتن بودجه های کلان برای مبارزه باتروریست وبهانه های حمله های تروریستی درحالی که خودباعث افزایش تروریست وتقویت آن درجهان می شود .خودنشانه دیگرازحاکمیت قانون جنگل وازبین رفتن راحل های فکری ومنطقی است.پیشنهادمی شدبجای این صرف بودجه آنرابرای اقتصادمریض ،محیط زیست درحال فنا،امنیت شغلی مردم غرب ،رفاه واهداف بین اللملی صورت می گردد.تاچشم اندازاین خالق پرازامید،آرزووخلاقیت برروی این کره ی خاکی برای حال ونسل های آینده ماندگارباشد.آیابهترنیست بجای تهدیدوتوهین اجازه دهیدنمایندگان جهان اسلام باشمادریک گفتگوی شفاف ،آک دمیک ورسانه ای ودرمحضرداوری دههامیلیون شهروندمسلمان وغیرمسلمان غرب آزادانه بگویند،وبشنوند.وبه شعورشهروندان اروپایی وامریکایی احترام گذارده وآنگاه خودتصمیم بگیرند؟درخواست منطقی وحداقلی (مینی مالیستی)ماآن است.که به حقوق فرهنگی مسلمان وبه شعورمردم اروپااحترام بگذارید.دروغ بستن به اسلام وبمباران تبلیغاتی علیه شخصیت نورانی پیامبراکرم (ص)که رحمت آسمانی برای همه بشریت است.نوعی تفتیش عقائدوبنیادگرائی سکولارحذف عقلانیت وعشق واخلاق ازصحنه رسانه هاوسیاست بین المللی است.اگرجنگ برای عده ای کسب وکارپرآمدی بوده است.امامابعنوان وجدان روشنفکران ودانشگاههای کشورهای اسلامی وسراسردنیابه دولتمردان اتحادیه اروپا،عرب به ویژه نخبگان واندیشمندان سکولارورجال دینی اروپاونوکران آنهاتوصیه می کنیم.روشهای پرخاشگرانه وسرکوبگرانه وخشن رابه هرنحومهاروکنترل کنند.وبه شیوه های انسانی ترومتمدنانه تری برای مبارزه بااسلام وجلوگیری ازگسترش آن ببندیشندوکمک کنندتاراگفتگوشفاف برابرهرچه هموارترشود.آری دنیای ماجهان دیگری راباراهنمایی های "حضرت عیسی مسیح (ع)،حضرت خضر(ع)"وبافرماندهی وعلمداری یگانه فرزندحضرت محمد(ص)به نام "حضرت حجت بن الحسن العسکری (ع)"تجربه وبه پایان خواهدرساندکه درآن هیچ گونه شک ودرنگی نیست ،نبودونخواهدبودلذاماتمام ادیان الهی رابه منطق اسلام که درآینده ای نه چندان دورتمام ادیان فوج فوج توسط یاران "حضرت مهدی (ع)"به آن می گرونددعوت می کنیم .تاقبل آمدن ناجی بشریت" حضرت امام زمان (عج)"همان مهدی دلهاشمارادعوت به قانون منطق ودنیایی بدن جنگ وخون ریزی وآرامش می کنیم .به امیدآن روزهمه دعاکنیم که خداوندتبارک وتعالی دعای مابندگانش مستجاب می کند/////

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد