PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزشی نوآوری بعدی شما چه قدر داغ است

حسین متقی
8th May 2012, 01:07 AM
انتخاب این که کدام یک از ایده های نوآورانه را پیگیری کنیم، همواره یک کار حدسی بوده است. اما امروزه با استفاده از ابزارهای جدید مدیریتی، می توانید قابلیت نوآوری خود را از دو منظر بسیار مهم به صورت موثری اندازه گیری کنید.
آیا این نوآوری می تواند در مقابل فشارهای رقابتی موجود در بازار مقاومت کند؟ آیا می تواند ارزش اقتصادی بیش تری را به مشتریان در مقایسه با ایده های مشابه عرضه کند. چگونگی کارکرد این ابزار در این جا تشریح می شود.

ابتدا دمای محیط ایده را اندازه گیری کنید.
برای آن که متوجه شوید ایده شما به اندازه کافی داغ است، به میزان درخشندگی آن توجه کنید. هر شعله ای، بیانگر یکی از ده نوع نوآوری است که الگوی آن توسط دابلین (بخشی از گروه مانیتور) بر اساس تحقیقات از صدها شرکت ارائه شده است. به هر میزان که ایده شما در زمینه های مختلف نوآورانه باشد، بهتر می توانید در مقابل محصولات رقبا مقاومت کنید.

بر اساس تحقیقات ما، آن دسته از ایده هایی که در شش زمینه یا بیش تر، نوآورانه تلقی شوند، برای موفقیت بسیار مناسب هستند. کم تر از سه زمینه به این معناست که ایده شما سرد است. یعنی وجه تمایزی با محصولات موجود بازار ندارد.

اغلب شرکت ها تمرکز خود را بر نوآوری در محصول قرار می دهند. اما اگر در زمینه مدل های کسب وکار و تجربه مشتری، ایده های نوآورانه ای ارائه کنید، از موقعیت بهتری برخوردار خواهید شد.منبع : گزیده مدیریت شماره ۱۲۰
به نقل از:مرکز تحقیقات کارآفرین ( تک) دانشکده فنی مشهد

ab.bb
8th May 2012, 04:45 PM
انتخاب این که کدام یک از ایده های نوآورانه را پیگیری کنیم، همواره یک کار حدسی بوده است. اما امروزه با استفاده از ابزارهای جدید مدیریتی، می توانید قابلیت نوآوری خود را از دو منظر بسیار مهم به صورت موثری اندازه گیری کنید.
آیا این نوآوری می تواند در مقابل فشارهای رقابتی موجود در بازار مقاومت کند؟ آیا می تواند ارزش اقتصادی بیش تری را به مشتریان در مقایسه با ایده های مشابه عرضه کند. چگونگی کارکرد این ابزار در این جا تشریح می شود.

ابتدا دمای محیط ایده را اندازه گیری کنید.
برای آن که متوجه شوید ایده شما به اندازه کافی داغ است، به میزان درخشندگی آن توجه کنید. هر شعله ای، بیانگر یکی از ده نوع نوآوری است که الگوی آن توسط دابلین (بخشی از گروه مانیتور) بر اساس تحقیقات از صدها شرکت ارائه شده است. به هر میزان که ایده شما در زمینه های مختلف نوآورانه باشد، بهتر می توانید در مقابل محصولات رقبا مقاومت کنید.

بر اساس تحقیقات ما، آن دسته از ایده هایی که در شش زمینه یا بیش تر، نوآورانه تلقی شوند، برای موفقیت بسیار مناسب هستند. کم تر از سه زمینه به این معناست که ایده شما سرد است. یعنی وجه تمایزی با محصولات موجود بازار ندارد.

اغلب شرکت ها تمرکز خود را بر نوآوری در محصول قرار می دهند. اما اگر در زمینه مدل های کسب وکار و تجربه مشتری، ایده های نوآورانه ای ارائه کنید، از موقعیت بهتری برخوردار خواهید شد.منبع : گزیده مدیریت شماره ۱۲۰
به نقل از:مرکز تحقیقات کارآفرین ( تک) دانشکده فنی مشهد

حسین جان درباره رشته خودت( ایده پردازی ) یه کم توضیح میدی؟

حسین متقی
8th May 2012, 11:44 PM
حسین جان درباره رشته خودت( ایده پردازی ) یه کم توضیح میدی؟
همونطور که توی پروفایلم نوشته شده
من اصلا درس نمیخونم
و دانشگاه نمیرم که بخوام رشته ی تحصیلی داشته باشم
ولی چون ایده های زیادی دارم و خب 1 جورایی دیگه میتونم توی هر زمینه ای ایده های جدید بدم یا حداقل کامل کننده ی ایده های قبلی باشم
توی قسمت رشته تحصیلی نوشتم ایده پردازی که در صورت ثبت اختراع احتمالا عوضش میکنم و مینویسم مخترع ولی تاحالا دنبال ثبت نبودم پس هنوز مخترع نیستم
ولی در رابطه با مطلبی که گذاشتم-در واقع این مجله ی مدیریت شماره 120 رو از روی مجلات و مقالات خارجی مخصوصا هاوارد ترجمه میکنند
و اصلا رشته یا تخصصی به نام ایده پرداز -یا حداقل مدرکشو که من ندیدم و نشنیدم-شاید هم باشه!!!
نزدیکترینش که دیدم(به علاقم)-در رشته ی صنایع بود-فکر کنم-که گرایش مدیریت اتاق فکر- رشته ای تخصصی و در 1 کلاس فقط برگزار میشد(تا اونجا ایکه من شنیدم. - (قابل استناد نیست))

من سعی میکنم با روشهایی ساده(هر چه ساده تر بهتر(گاهی اوقات فقط ساده سازی))تغییراتی در محصولات یا خدمات یا.... ایجاد کنم که باعث بهبود کیفیت یا افزایش بازدهی یا افزایش کاربرد یا..... بشه و کلا 1 جنبه نواورانه به محصول اضافه کنم
البته بعضی مواقع هم کلا ایده های جدیدی میدم که کمتر پیش میاد برام و نیاز به تفکر زیاد داره
و بیشتر تمرینم روی همین تغییر و بهبود کارکرد بوده
در شرکتهای بزرگ و معتبر اگه محصول به خودی خود کاملا جدید نباشه باید حداقل1 ویژگی خاص داشته باشه که هر کدوم جداگانه یا باهم تمایزی خاص و نواورانه با محصولات دیگه ایجاد کنه
و اگه این عددبیشتر و بیشتر بشه-طبیعتا محصول نواورانه تر و تمایز ان با محصولات دیگه محسوس تر و .... خواهد شد و محصول تبدیل به 1 محصول جدید میشه
طبیعتا بازار جدید و احتمالا گسترده تری رو به دنبال داره
به عنوان مثال برای شر کتی که ارادت خاصی بهش دارم محصول BMW X6
که محصولی به گونه ای نواورانه هست که حتی اگه در شرایط قوانین ایران بود میشد به عنوان خودرویی جدید ثبتش کرد و خودرو دوباره اختراع میشد!![nishkhand]
چون محصول تمایزی خاص با سایر محصولات داره که کلاس کاری جدیدشه
یعنی نه اس یو وی و نه کوپه و نه سدان و نه هاچبک هست!! بین همه ی اینها قرار داره(البته هاچبک رو همینجوری اوردم و بود و نبودش یکسانه)
اس یو وی کوپه سدان اسمیه که میشه براش گذاشت
حالت جوان و اسپرت و جذابی هم که داره و تناسبات جدیدی که در طراحی ارائه داده به دلیل جدید بودن و تمایز خاصی که ایجاد میکنه(نواوری) باعث افزایش فروش میشه که البته قیمت و عملکرد فنی هم به این موضوع دامن میزنه
ایده پردازی ای که من میگم پیدا کردن همین جایگاه های خالی در محصولاته که باید با تغییراتی قابل اجرا و ساده اعمال بشه(عموما)
که باعث افزایش تنوع بازار و رضایت مندی مشتری و البته افزایش سود میشه
البته مشکلی که من الان بهش خوردم اینه که باید 1 محصول-1کارخونه-1شرکت -...-وجود داشته باشه که من بتونم به این کار ادامه بدم
در واقع تا وقتی محیطی نباشه(محصول) مشکلی پیدا نمیکنم(جای خالی در بازار-قابلیت ارتقاع با روشهایی ساده و...) که بخوام نواوری توش ایجاد کنم (ایده پردازی کنم)
برای همین خودم با استفاده از شرایط محیطی سایت و ارتباطات اسانی که مصطفی مدیر کل سایت ایجاد کرده این محصولات درحال تولید یا درحال طراحی رو پیدا کنم و بتونم به عنوان 1 دوست تغییرات یا بهبودهایی در محصولات بوجود بیارم
البته در موئاردی هم داره به نتیجه میرسه که انشاء الله و اگر خدا بخواد جواب میده
به امید روزی که خودم کلاسهای خلاقیت و نواوری زیر نظر سایت دایر کنم و به افراد دیگه این روشهارو اموزش بدم!!
موازی با اصول تریز خواهد بود
ببخشید که زیاد از حد نوشتم و سرتونو درد اوردم

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد