PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بلندكردن قد

ΛMłЯФ
1st May 2012, 11:03 PM
سلام به همه ورزش كاران عزيز.

دوستان من دوداً 2سال بوكس ميرم،احساس ميكنم قدم نصب به قبلاً خيلي دير به دير رشد ميكنه،چه كار كنم؟

چيزي هست مصرف كنم؟چه ورزش هاي انجام بدم؟

قدم هم حدوداً 175-7 هست.

حسین متقی
1st May 2012, 11:52 PM
من تخصصی نمیدونم ولی به نظرم میاد دلیلش سنتون باشه و ربطی به بوکس نداشته باشه
اما لطفا کسایی که جواب این سوالو میدونن نظر بدن که کسیی مثل من جرات اسپم دادن نداشته باشن[khejalat]

javad4481
3rd May 2012, 09:13 AM
آقا خيلي موضوع خوبيه هركي ميدونه جواب بده
چطور ميتونيم قد رو افزايش بديم

نارون1
3rd May 2012, 09:19 AM
اگه تو سن رشد باشید ..... ورزشهایی مثل بسکتبال و والیبال روی افزایش قد تاثیر داره و همچنین تغذیه مناسب موثر هست....

البته من اینا رو از مربیان ورزش شنیدم.......

غزل بارون
3rd May 2012, 09:59 AM
سلام

اگر در سنین رشد باشید با ورزش هایی که دوست خوبم نارون جان نام بردن میتونید که من جمله بسکتبال، والیبال، شنا، بدمینتون و تنیس هست و همچنین مکمل های غذایی باید مصرف بشه مثل کلسیم ،ویتامین bو .../.میشه در همین دوران به پزشک هم مراجعه کنید و هورمون رشد بهتون تزریق کنن که البته درصد افزایش قد به این وسیله اونقدرچشمگیر نیست .استفاده از قرص های منیزیم دار هم خیلی مفید هست.اگر در سن رشد باشید باز هم میشه از جو دو سر و تخم کدو استفاده کنید چون دارای مقادیری هورمون رشد هست.داشتن رژیم هایی غذایی کلسیم دار و فسفر دار و منیزیم دار هم مناسب این کار هست ولی بعد از سن 30 سال تراکم استخوان کم میشه

yas-90
3rd May 2012, 01:53 PM
http://www.njavan.com/forum/showthread.php?119642
http://www.njavan.com/forum/showthread.php?119692
http://www.njavan.com/forum/showthread.php?119693

ΛMłЯФ
3rd May 2012, 02:25 PM
خوب اره،با بسكتبال و... بلند ميشه.
من خيلي سال كه ورزش ميكنم همين طور ورزش هاي گوناگون اما ورزش اصليم بوكس و شناست.

دوست ندارم بوكس را ول كنم،اما قدم داره ديونم ميكنه.

البته مربي و مشاوره ورزشيمون گفت قدت خوبه،ولي از نظر خودم و خانواده ام كوتاه ام.

نظرتون درباره دارو چيه؟

نارون1
3rd May 2012, 02:36 PM
به نظرم تاثیر نداره ...... اگرم داشته باشه کمه

یادمه راهنمایی که بودیم ..... یه دوست داشتم قدش کوتاه بود ....... یه آمپول با قیمت زیاد رفت زد ....... ولی تاثیری نداشت .......

با اینکه تو سن رشد بود........

ΛMłЯФ
3rd May 2012, 03:26 PM
من سوال كردم،گفت كه يه داروي هست خوبه،هم دارو هم امپول اما بايد شبر بخوري و ورزش كني تا بلند شه.
منظور از ورزش فعاليت هست.

نميدونم!!!!

غزل بارون
3rd May 2012, 03:33 PM
قرص های که میگن برای افزایش قد هست اصلا هیچ کاری نمیکنه فقط آدمو به قرص وابسته میکنه بعد سن رشد کمتر کسی میتونه قدشو بلند کنه قد شما همونطور که گفتید 175-7 هست که این به نظرم خوبه قد و وزن همیشه باید در تعادل باشن.اگر نباشن ممکنه مشکلات دیگه ای برای یک فرد ایجاد کنه.ورزش بوکس هم باعث کوتاهی قد نمیشه.شید چون کمی عضلانی میشه بدن باعث بشه شما فکر کنید قدتون کوتاهه.درحالی که چنین نیست

مبهم
11th May 2012, 02:37 PM
سلام دوستان

من متولد شهریور 1374 هستم . . . یعنی 16 سال و خورده ای دارم

الان قدم حدودا 174 هستش

قد پدرم 168 و قد مادرم 164 هستش

میانگین قد عموهام : 170
میانگین قد دایی هام : 170

پدرم ورزشکار هستن

من از 6 سالگی تا الان مدام ورزش می کنم و سابقه ی 8 سال فوتبال - فوتسال - 3 سال بسکتبال - 1 سال پارکور و . .. دارم

گاهی اوقات استخر هم میرم

اخیرا هفته ای 2 جلسه کلاس والیبال میرم

جدیدا با دوچرخه با زین بلند هم سواری می کنم

پرش خیلی زیادی دارم ( حلقه ی استاندارد بسکتبال رو با پرش با دست می گیرم)

از نظر هیکل از همه ی هم سن و سال های خودم خوش هیکل تر به نظر میرسم ( این تعریف از خود نیست - حرف همه ست )

من کلاس سوم دبیرستان هستم و تازه صورتم مو دراورده ( از نظر بلوغ از همسن و سالهای خودم کمی عقب تر هستم) . . . سبیلم کمی به چشم میاد و دارم کم کم ریش درمیارم

اندام انعطاف پذیری دارم

در حال عادی 12 تا بارفیکس _ 15 تا شنا _ 40 درازنشست میتونم برم

هرزمانیکه برسم توی خونه انواع حرکات کششی موثر برای رشد قد رو انجام میدم . . . در حدی که زیاد عرق بکنم (حتی حرکات یوگا !!! )
گاهی اوقات با وزنه . . . برای مدت کوتاهی بدنسازی هم می کنم ( ولی نه حرفه ای)

بارفیکس و طناب هم انجام میدم

روزی 2 لیوان شیر میخورم

سیب و پرتقال و انواع سبیجات و حبوبات هم میخورم

غذا هم تقریبا زیاد میخورم

چاق یا لاغر نیستم و تناسب دارم

وزنم 67 کیلو هستش

تقریبا هر شب 6 الی 7 ساعت میخوابم . . . اما دارم تلاش میکنم که خوابم رو به 8 الی 9 ساعت هم برسونم

اخیرا مسئله ی رشد قد به یه نگرانی بزرگ برام تبدیل شده و تقریبا همیشه بهش فکر می کنم و مدام قدم رو با افراد اطرافم مقایسه می کنم و داره منو دیوونه میکنه . . . چون رسیدن قد به متوسط . . . جز لازمات شغل آینده ی منه

خیلی از آشناها به من میگن که استیل خوبی دارم و احتمالا قدم رشد میکنه

من طی 3 سال گذشته چیزی حدود 5 سانتی متر رشد داشته ام

تمام اطلاعات لازم رو بهتون دادم که جواب خوبی به سوالم بدید . . . لطفا جواب منطقی و علمی بدید
من تمام سایتهای ایرانی و خارجی و کتابهای رشد قد رو از حفظ هستم و تمام رموز رو میدونم

سوال من اینه :

به نظر شما تا زمانیکه بلوغ من به نهایت برسه . . . قد من به 177 یا 178 میرسه ؟؟؟

مبهم
20th May 2012, 02:58 AM
چرا کسی جواب نمیده ؟؟

حسین متقی
20th May 2012, 12:50 PM
چرا کسی جواب نمیده ؟؟
من الان 17.5 سالمه
تا 3-4 ماه قبل هم خیلی قدم واسم مهم بود طبیعیه
ادم هر قدی داشته باشه بازم میخواد بلندتر بشه
ولی مگه چه فرقی میکنه ادم قدش چقدر بلندتر باشه
قد شما هم خوبه و تا 2 سال دیگه 176-177میشی فکر کنم !(تخمینی و 100درصد غیر علمی با توجه به نرخ رشد خودم!!!)
مهم اینه که خودت چی باشی اخلاقت-علمت-شخصیتت-فکرت-هدفت
بیخیال -اگه قرار باشه بلندتر بشی با این توجهی که داری میشی قرار نباشه هم نمیشی!!
تهش که چی کلی واسش حرص بزنیم که وقت و انرژی ازمون بگیره؟؟
و معمولا وقتی کسی جواب نمیده یعنی کسی نمیدونه همین!!!

مبهم
21st May 2012, 12:30 PM
ولی مگه چه فرقی میکنه ادم قدش چقدر بلندتر باشه
مهم اینه که خودت چی باشی اخلاقت-علمت-شخصیتت-فکرت-هدفت
تهش که چی کلی واسش حرص بزنیم که وقت و انرژی ازمون بگیره؟؟

ممنون به خاطر جوابت

آخه رسیدن قدم به حد متوسط (176-177-178-179) برای شغل آینده ام خیلی مهمه

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد