PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال یه سوال سخت... (حتما جواب بدید)

Bad Sector
27th April 2012, 12:03 PM
http://jamnews.ir/Images/News/Smal_Pic/29-1-1391/IMAGE634702818320772183.jpg (http://jamnews.ir/Images/News/Smal_Pic/29-1-1391/IMAGE634702818320772183.jpg)

اگر یک طرف همه چی داشته باشین ولی عشق نداشته باشین و یک طرف هیچ چیز نداشته باشین جز عشق , شما کدومو انتخاب می کنید؟

.
.

.
.
دوستان منتظر جواباتون هستمااااااااااااااااااااا ااااا [tafakor]

محسن آزماینده
27th April 2012, 12:05 PM
همه طرف را

عشق خودش یا میاد یا لازم نیست

hadi elec
27th April 2012, 12:09 PM
منم همه طرف رو انتخاب میکنم

همه چیزه به جز عشق بهتر از عشق بدون همه چیزه هست

بانوثریا
27th April 2012, 12:15 PM
منم نظر بالا روقبول دارم

محسن آزماینده
27th April 2012, 12:16 PM
دوست عزیز عشق برای دوام نیاز به چیزهایی دارد کهدر طرف دیگر هستند

ولی آیا چیزهایی که در طرف دیگر هستند،برای بودن نیازمند عشق هستند؟؟؟

reyhane.R
27th April 2012, 12:33 PM
من که صد در صد همه چیز بدون عشق رو ترجیح میدم!
خود شما چی؟؟؟

ΛMłЯФ
27th April 2012, 01:26 PM
منم اولي را انتخاب ميكنم.
عشق اگر قرار باشه بياد خودش مياد.

vahidith
27th April 2012, 01:31 PM
دوستدارم جواب بدم ولي تا حالا تو اين شرايط قرار نگرفتم [negaran]كاش هيچي رو به عشق نفروشم
ولي سوال خوبو قابل تامليه ...[golrooz][golrooz]

homeyra
27th April 2012, 01:43 PM
از نظر من عشق،همه چیز است. تا عشق نباشه هیچ چیزی معنا ندارد.من آن طرفی رو انتخاب میکنم که "هیچ چیز نیست جز عشق".چون ایمان دارم با عشق میتونم"هیچ چیز"را تبدیل به "همه چیز"کنم...

fantastic girl2
27th April 2012, 01:51 PM
منم فقط عشق............. چون مثل نظر فرد قبلی ...... با عشق میشه همه چیز رو ساخت .............( البته تا عشق رو چه تعریف کنیم و چه مرز هایی براش در نظر بگیریم.............)

nilda_15
27th April 2012, 03:07 PM
من به عشق اعتقاد ندارم پس ترجیح میدم همه چیز داشته باشم تا عشق

1=1+1
27th April 2012, 03:15 PM
عقلم میگه همچی جز عشق (چون عشق باید منو درک کنه )ولی احساسم میگه بدون عشق نمیتونم

yasaman_vakil
27th April 2012, 03:20 PM
hamechi e bedune eshgh [shaad]

brave
27th April 2012, 03:24 PM
من هم عشق رو انتخاب میکنم و دوستانی هم که فرمودند طرف دیگر رو انتخاب مبکنند شاید تو شرایطش قرار نگرفتند
و گر نه وقتی بیاد مگه عقلی میمونه که حالا بخوایین تصمیم گیری هم کنید که این طرف یا اون طرف[nishkhand] همه محاسباتتون و برنامه هاتون رو دگرگون میکنه مثل زلزله میتونم تشبیه کنم.
البت یاد آوری این نکته ضروری هست که عشق رو درست تعریف کنید عشق یعنی هر چه هست مال او نه مال ما(و کار نداره دو طرفه هست یا نه این احساس اما اگه دو طرفه باشه میشه سازنده اگه یه طرفه باشه واویلا میشه کوبنده و مخرب).اوکی؟
شاید شما هم مثل من برا خودتون برنامه داشتید اول این کارا بعد اون بعدش حالا میرم تو فکر این چیزا ولی اینجوری نیست، پیششش میاد.پیش گیری هم نداره[nishkhand]
شما رو کسی میکنه که باور نمیکردید بشید
شاید شما رو تخریب کنه، نابود کنه اما وقتی دوباره ساختتون محکم تر شجاع تر جسورتر و... میشید،خلاصه کنم همه ویزگی هاتون رو رفتارتون و ... رو بهتر میکنه.
یه احساس بهت میده که اگه همه اونور رو داشته باشی بهت نمیده ولی با اینور یواش یواش اونرو رو هم بدست میاری دقت کنین دوستان یواش یواش
پس طرفففففف عشق فقط.
بعدشم داره میگه یا این یا عشق نه اینکه حالا این عشق اگه اومد، خوش اومد باید یکی رو انتخاب کنید اینجوری جواب بدین دوستان.

OMID...
27th April 2012, 03:47 PM
سلام
برای پاسخ به این سوءال به نظرم باید دو نکته از پیش برای ما حل شده باشد
1.هدف چیست؟
2.افکار و درونیات ما بر اساس چه تفکری شکل می گیرند؟ماندگار و قابل تغییر به سوی کمال یا آنی و منفعت گرا؟
بدون شک کسی که عشق را بشناسد و از روزگار و سختی ها و پیشامدهایش تفکری جامع داشته باشد،(عشق)را انتخاب خواهد کرد،چرا که (عشق)زاینده هست و از (هیچ)و یک وجود میرا به(جاودانگی)و (همه)چیز دست خواهد یافت...
بدرود

SaSaMc2
27th April 2012, 04:12 PM
سلام...[golrooz]

اين سوال بيش از يك جواب داره چند خط داره...

90 درصد ما حد اختلاف بين عشق و دوست داشتن رو نميدونيم...

هرگز فراموش نكنيد عشق يك رابطه يك طرفه است...

و با رسيدن به معشوق پايان ميابد...

عشق هرگز در گذر زمان و برنامه ايجاد نميشود...

يه اتفاق شخصيست بين خودت و خودته...

من به شخصه عشق رو انتخاب ميكنم...

و بعد ساليان عاشقي روزي اون رو با دوست داشتن عوض ميكنم...

چون همسفر عشق شدي؟

parvizmo
27th April 2012, 05:11 PM
هیچ کدام
چون هیچکدام، آدمو به سر منزل اصلی و واقعی نمی رساند نه عشق خالی آدمو خوشبخت می کنه نه این که همه چیز داشته باشی غیر از عشق
پس باید راهی را انتخاب کنیم که ضروریات زندگی را تا حدودی در برداشته باشد
در واقع در زندگی اعتدال باید حفظ شود وگرنه چه آن طرفی باشیم و چه این طرفی به زودی زمین خواهیم خورد

عرفان سلیم زاده
27th April 2012, 06:01 PM
من عشق رو به پول نمی فروشم چون حریص پول نیستم
پول تنهایی میاره...
پس کسایی انتخابش میکنن که از همه متنفرند
من دیگران رو دوست دارم و دیگران هم پس از مرگ من حتما منو یاد خواهند کرد
و از یاد ها نخواهم رفت...
[golrooz]

محسن آزماینده
27th April 2012, 06:08 PM
من عشق رو به پول نمی فروشم چون حریص پول نیستم
پول تنهایی میاره...
من دیگران رو دوست دارم و دیگران هم پس از مرگ من حتما منو یاد خواهند کرد
و از یاد ها نخواهم رفت...
[golrooz]

عرفان جان هیچ چیز از یاد بیرون نمیره

فقط انسان ها آدرس اطلاعات را در مغزشون فراموش میکنند،یا بهتر بگیم اطلاعات تو مغر افراد گم میشن

اطلاعاتی هم که کاربردی نیستن زود از یادها میرن،مثل انسانهای مرده

تاری
27th April 2012, 06:10 PM
[tafakor]

ذهنم به جوابی یاری نکرد. هر بار که خواندم error داد !

عرفان سلیم زاده
27th April 2012, 06:41 PM
عرفان جان هیچ چیز از یاد بیرون نمیره فقط انسان ها آدرس اطلاعات را در مغزشون فراموش میکنند،یا بهتر بگیم اطلاعات تو مغر افراد گم میشن اطلاعاتی هم که کاربردی نیستن زود از یادها میرن،مثل انسانهای مرده درسته اما حافظه همه یک جور برنامه ریزی نمیشه. البته ما نمی تونیم تو حافظه همه جا خوش کنیم. مثلا همین لویی پاستور رو خیلی ها نمی شناسنش ولی از هر دکتری که بپرسی میگه بهت کی بوده با این حال همیشه یادش زنده است و همه به نیکی ازش یاد می کنن

سمانه بیات
27th April 2012, 06:50 PM
گاهی اوقات برای اینکه عشق باقی بمونه باید ازش دوری کرد وباید جسارت داشته باشی که برای عشق(واقعی) از همه چی دست بکشی.البته من یکی رو می شناسم که بخاطر عشق از همه چی دست کشید والان از وضعیت مالی خوبی برخوردار نیست ولی واقعا خوشبخته.ولی این افراد انگشت شمارند.من واقعا توخودم این جسارت رو نمیبینم.[khejalat]

Sookoot
27th April 2012, 08:05 PM
عشق واقعی یعنی همون همه چیز !

یه بار بر سر دوراهی اون طرفی که عشق بود رو انتخاب کردم
و اون طرف که همه چیز داشت رو رها کردم

تامدتها از اینکه پشییمون بشم میترسیدم ..اما نشدم

Helen.h
27th April 2012, 09:30 PM
من هم عشق را انتخاب میکنم ....... عشق حالا به هر چیزی ، چه عشق به خدا یا عشق به معشوق زمینی یا حتی عشق به خانواده یا عشق به دوست و در کل عشق به همون همه چیزی که اون طرف هست همون راه رسیدن به همه چیزه

اگه عشق نباشه چطوری میخواین از اون همه چیز لذت ببرین؟ زندگی بدون عشق سوت و کور و راکده ..... فایده ای نداره

عشق همون قدم اوله ...... عشق حس جریان داشتن زندگیه

parisa...
27th April 2012, 10:17 PM
salam az nazare man eshgheh ke hame chiz ro miare vali hame chiz hichvaght eshgh nemiyare

master_mind
27th April 2012, 10:24 PM
به نظر من با عشق و دوست داشتن از از ثروت و مال دنیا بهتره...تصور کن در اوج رفاه مالی باشی اما یه همدم و کسی که براش ارزش داشته باشی کنارت نباشه و هر روز خدا سر موضوعات پیش پا افتاده با هم بحث کنین چقدر عذاب آوره .........
اگه من باشم آدم عاشق رو انتخاب میکنم...البته عشقش هوس نباشه ها...چون آدم بیشتر پیشرفت میکنه یکی همیشه پشتیبانته همیشه تشویقت میکنه و کارهایی رو انجام میدی که حتی تصور کردنش هم برات سخته......
پول رو میشه با امید و تلاش بدست آورد اما امید و آرامش روحی رو نمیشه با پول خرید

afarideh
27th April 2012, 11:32 PM
منم همه چی رو بدون عشق انتخاب میکنم چون عشق ماندگار نیست.

S.A.H.A.N.D
27th April 2012, 11:57 PM
سلام ...[golrooz]
اي بابا عشق كيلو چنده بشين زندگي كن حال كن ، فقط همه چی داشته باش .
اينايي كه عاشق شدن چي شدن آخر ...[nishkhand]

صاصائیل
28th April 2012, 12:25 AM
عشق همه چیزو باخودش به همراه میاره.

صاصائیل
28th April 2012, 12:27 AM
منم فقط عشق............. چون مثل نظر فرد قبلی ...... با عشق میشه همه چیز رو ساخت .............( البته تا عشق رو چه تعریف کنیم و چه مرز هایی براش در نظر بگیریم.............)
من کاملا موافقم

يمنا
28th April 2012, 06:55 AM
عشق خالص براي دوام زندگي كافيه و اونم وجود نداره چون اگه داشت معيار انتخاب قيافه،پول و .... نبود . عشق واقعي خيلي وقته از بين رفته ...اگه بود خيلي اتفاقها نمي افتاد .....دلمونو خوش كرديم كه هست ولي اگه بدون دخالت حس رمانتيك نگاه بكنيم تو زرق و برق روزگار از بين رفت .....شايد بايد ميپرسيدين چند تا عاشق واقعي ديدين كه تا لحظه مرگ همديگرو دوست داشته باشن هيچ وقت اشتباهي در رابطه با دوست داشتنشون انجام نداده باشن ؟
كاش ادم ها موقع ازدواج به جاي عشق انسانيت داشته باشن خيلي لازمه ......

sasaniansepideh
28th April 2012, 09:37 AM
با سلام و تشکر از دعوتتون . مفهوم عشق از نظر من بر دو نوع است . یکی عشق احساسی که هوس است و بس . که دیری نپاید و زود گذر است و بر اساس دلایل احساسی و زود گذر بوجود می آید و از بین می رود و نوع دیگر عشق حقیقی یا عقلایی است که در کتب امده است . عشق فرهاد و شیرین و عشق لیلی و مجنون و انواع عشق های ماندگار امروزی . که این نوع عشق بر اساس داشته ها شکل می گیرد . به خاطر این عشق است که فرد حاضر است خود را به آب و آتش بزند تا به معشوق خود برسد و برای سر بلندی او قبل و بعد از رسیدن به او خود را به هر آب و آتشی می زند تا او کامیاب گردد و در رنج و عذاب نباشد . پس چون می کوشد صاحب همه چیز می شود . چون صبر می کند ، به خواسته اش در زمان مناسب می رسد و عشق شیرین و پربار میشود ولی هرگاه عجله و شتاب باشد و بدون عقل فقط رسیدن به معشوق ان هوس است و بس و بی ارزش .

مرضیه پرهیزکار
28th April 2012, 12:32 PM
به نظر من عشق جزی از وجود ادم .من طرف عشق میخوام

bitaroos
28th April 2012, 02:46 PM
منم عشق رو انتخاب می کنم
اصلا اگر همه چیز داشته باشیم دیگه به چه امیدی زندگی کنیم، برا چی تلاش کنیم؟ آدم به پوچی میرسه.

اگر همه چیز داشته باشیم رشد نمی کنیم، بزرگ نمیشیم[nishkhand]
باید برای بدست آوردن نداشته ها با عشق تلاش کرد (البته سخته) یعنی باید سختی کشید تا رشد کرد

هر که در این بزم مقرب تر است / جام بلا بیشترش می دهند

.......

زهرا قربانی
28th April 2012, 04:49 PM
معلومه دیگه اولیه

Dirya_Del
28th April 2012, 05:15 PM
تا عشق به چی باشه؟!
اگه عشق به همسر باشه یه تعبیر و جوابی داره
اگه عشق به معشوق زمینی باشه هم یه جوابی ..که به شخصه میگم تو این دوره و زمونه ما همچین عشقی وجود نداره و همش کشکه
اگه عشق به خالق بی همتا باشه هم یه جوابی داره
در کل ترجیح میدم تو این دوره و زمونه اونم تو کشور ما که فقر و فلاکت بیداد میکنه دوس دارم همه چی داشته باشم و بجای اینکه عشقو واسه خودم بخوام به مردم عشق و حال بدم و دست دستگیر و مستمندی رو بگیرم که واسم هیچی بالاتر از این نمیتونه باشه[golrooz]
ممنون از طراح سوال[tashvigh]

م.محسن
28th April 2012, 06:25 PM
باید از هر دوتا به میزان کافی باشه.
نه بدون عشق ( عشق به هر چیزی ) میشه زندگی کرد و نه بدون همه چیز، و در صورت ایجاد تعادل بین اینها یه زندگی خوب میشه داشت.
البته نظر من اینه که اگه همه این چیز ها یه جا دست فرد باشه لذتی نداره و لذت اونها تو تلاش برای به دست آوردنشونه.

ستاره ی قطبی
28th April 2012, 07:20 PM
هیچکدوم....آروم می ذارم و همه شو رها می کنم[cheshmak]

behruz_j102
28th April 2012, 09:41 PM
سلام به نظر من وقتی عشق وعلاقه در میان نباشه ادامه راه واسه آدم غیر ممکن میشه ولی وقتی عشق باشه میتونی همه چیزو به دست بیاری

BaAaroOoN
29th April 2012, 08:48 AM
كاش ادم ها موقع ازدواج به جاي عشق انسانيت داشته باشن
حالا کی از ازدواج حرف زد.البته با اجازه از شما دوست عزیز!جسارت نباشه یه وخ ناراحت بشینا!!!!
مگه هرکی هرکس دیگه و دوست داشته باشه باید باهاش ازدواج کنه؟!!!من هنوز با این مساله مشکل دارم!!!!من خیلی هارو دوست دارم اما نه اینکه دوست داشته باشم باهاشون ازدواج کنم.....
پول تنهایی میاره...
بعدشم من هیچ کدوم از دو طرف رو انتخاب نمیکنم.چون عشق بدون امکانات بعد از یه مدت نفرت میاره اما همه چی بدون عشق هم پوچی........من یه گزینه هم به این 2 تا اضافه میکنم و اون هم امکانات مادی در سطح معمولی با علاقه هستش برای اینکه اصولا به عشق اعتقاد ندارم!عشق مث یه شراره میمونه که زود روشن میشه زودم خاموش!اما علاقه رو میتونی shareکنی بعد یه مدت ارتقاء بدیش[nishkhand]

Hosein.Mohammadabdi
29th April 2012, 09:08 AM
با عرض سلام و خسته نباشيد
من يه بار دارو ندارم از جمله ماديات،علائق،آرزوهام و... دادم و عشق گدائي كردم.الان به اين نتيجه رسيدم كه هيچ عشقي پايدار نيست و ارزش نداره به خاطرش حتي از يه پر كاه بگذري.
در نهايت به اين باورم كه امروزه چيزي به عنوان عشق وجود نداره بلكه همون عادته كه ما از روي تنهائي وقتي دنبال هم زبوني ميگرديم به اولين نگاهي كه آروممون ميكنه ميگيم:عاشقتم،بدون اينكه لحظه اي به حرمت اين كلمه بزرگ فكر كرده باشيم و آگاه باشيم اين عشق عاقلانه و موندگار هست يا نه.

roza.
29th April 2012, 09:27 AM
ببينيد به نظر من اگه تمام دنيا رو بدون عشق وعلاقه داشته باشيم هيچ ارزشي نداره ولي اگه يه عشق داشته باشي براي اون حاضري تمام دنيا رو بدست بياري

hemamati
29th April 2012, 01:04 PM
خیلی سخت شد که اینجوری ولی اولی بهتره چون فقر باعث میشه عشق از بین بره[hoshdar]

javad4481
30th April 2012, 01:04 PM
من هر دو شو
ربنا اتنا في الدنيا حسنه و في الاخره حسنه
هم دنيا رو مي خام هم خدا رو
نه از خدا دست بر ميدارم
ونه آنقدر به دنيا كه خدا را فراموش كنم
دنيا وسيله اي براي رسيدن به آخرت

المیرا70
1st May 2012, 08:46 AM
منم همه چیز داشته باشم غیر از عشق رو انتخاب می کنم.بدون عشق هم دنیای جالبیه...

Aviator_M
1st May 2012, 12:54 PM
[golrooz] به نظر شخصي خودم اگر همه چي داشته باشيم مطمئنا عشقم باهاش هست چون اون علاقه باعث شده كه به اون داشته هامون برسيم پس عشق از علاقه و خواستن نشئت گرفته تنهايي مفهوم نداره عشق تنها به يك چيز خطاب نميشه عشق مفهوم ابديت داره هركسي به يك چيز عشق خاص خودشو داره حتي در پي ش خودشو هم قرباني مي كنه پس بزارين عاشق كه هستيم عاشق بمونيم [golrooz]

sheri khoshgele
2nd May 2012, 11:30 PM
شاید فقط من قدر عشقو بدونم اونم الان که عشقمو از دست دادم من عشقو باهیچ چیز عوض نمیکنم چون باعشقم به همه چیز میرسیدم شاید سخت بود...اینم بدونین ما تواین دنیا همه تلاشمونو میکنیم تا به عشق حقیقیمون که خداست برسیم پس فقط عشقه که باارزشه.فقطو فقط عشق

جوان ایرانی
3rd May 2012, 08:37 PM
از من به همه شما نصیحت [nishkhand]
عشق همراه با عقل رو انتخاب کنید یادتون باشه آدم با عشق به جایی میرسه [cheshmak]

rei
3rd May 2012, 09:19 PM
من همه طرف رو انتخاب می کنم. عشق پایدار معمولا بعد از انتخابی درست و عاقلانه و در نظر گرفتن همه ی جوانب به وجود میاد!!!!!!!!!!!!!!!!
[nishkhand][khejalat][golrooz]

ابراهیم استکی
4th May 2012, 08:36 AM
اگه عشق باشه امید هم هست و وقتی امید باشه به هرچی که می خوای میرسی و همه چی داری
[tashvigh]ولی اگه همه چی داشته باشی ولی عشق نباشه هرچی که داری از دست می دی[narahatishadid]

javad4481
4th May 2012, 10:08 AM
مثل اينكه داستان عشقولانه شد
ساقيا بده جامي زان شراي روحاني تا براسايم زين حجاب ضلماني
طره پريشانش ديدم و بدل گفتم اين همه پريشاني بر سر پريشاني

mina89
4th May 2012, 11:35 AM
بستگی به منظور شما از عشق داره.طبق برداشت خودم ترجیح می دم که عشقو انتخاب کنم چون وقتی به چیزی عشق داشته باشی حالا یه آدم دیگه یا پول،تلاش می کنی که بهش برسی .اما اگه همه چی داشته باشی و عشق به اونا نداشته باشی همشو از دست میدی.

secret road
6th May 2012, 02:58 PM
من حاضرم هیچی نداشته باشم اما عشق داشته باشم
عشق حقیقی
با عشق حقیقی و واقعیه که زندگی زیباست اما اینهایی که این همه مال و ملال دارن تا حالا دیدی از زندگیشون راضی باشن اونا هم که همه چی دارن همش مینالن یه چیزی تو زندگیشون کمه
خلاصه حاضرم هیچی نداشته باشم اما یه نفر رو قد یه دنیا بلکه هم بیشتر دوست داشته باشم

*FATIMA*
6th May 2012, 04:35 PM
عشق بدون هیچی !
چون اگه عشق باشه همه چی خودش جور میشه !
ولی اگه عشق نباشه همه چیز از دست میره ! به همین راحتی !

*FATIMA*
6th May 2012, 04:41 PM
سلام ...[golrooz]
اي بابا عشق كيلو چنده بشين زندگي كن حال كن ، فقط همه چی داشته باش .
اينايي كه عاشق شدن چي شدن آخر ...[nishkhand]
[tafakor] تا عشق رو چه معنا کنی برادر من
اگه منظورت عشق به معنای عشقه آره خب ، حق داری
ولی اگه عظق به معنای دوست داشتنه مطمئن باش همه چی رو به دست آوردن [sootzadan]
الان خیلی دوست داری آجیت رو بزنی ! نه ![bamazegi]

*FATIMA*
6th May 2012, 04:47 PM
[golrooz] به نظر شخصي خودم اگر همه چي داشته باشيم مطمئنا عشقم باهاش هست چون اون علاقه باعث شده كه به اون داشته هامون برسيم پس عشق از علاقه و خواستن نشئت گرفته تنهايي مفهوم نداره عشق تنها به يك چيز خطاب نميشه عشق مفهوم ابديت داره هركسي به يك چيز عشق خاص خودشو داره حتي در پي ش خودشو هم قرباني مي كنه پس بزارين عاشق كه هستيم عاشق بمونيم [golrooz]
من با نظر شما مخالفم !
چه بسا افرادی هستن که همه چی دارن ولی عشق رو ندارن و همینطور برعکس !
از خودم نمیگما ، دیدم ! البته برعکسش هم دیدم ولی 99% اولیه درست بوده !
با وجود عشق میشه همه چیز رو بدست اورد ولی بدون وجود عشق همون چیزایی رو هم که بدست اوردی ، گرچه نه به ظاهر ، ولی به باطن از دست میدی .

javad4481
6th May 2012, 06:44 PM
عشق به خدا برترين بهترين و كاملترين عشق
اما كو؟

sky.d.e
7th May 2012, 12:17 AM
زندگی با عشق معنا میشه
زندگی های بدون عشق زیادی دیدم که پوچی و شاد نبودن توش موج میزنه!!!!!!!!!!
عشق ساخته ی قلب انسانه< تفاوت بین انسان و حیوانه پس وقتی قلب انسان _وجودش بهاش نباشه نمیاد اما همه چیز داشتن امر مادیه .روح برتر از جسمه

amin2295
7th May 2012, 07:08 PM
man eshqo entekhab mikonam.malo manal va amiale doniavi hamishe hast vali eshq nabashe dg nist

A M S E T I S
9th May 2012, 11:35 AM
بستگی به این داره اون عشق لایق باشه که روی همه چیز چشم پوشی بشه یا نه..؟
اگه عشق واقعی باشه قطعا عشقو انتخاب میکنم چون کم کم بقیه مسائل حل میشه....
ادمی که همه چیز داره ب جز عشق معنی واقعی زندگی رو درک نمیکنه....

avm2
9th May 2012, 12:01 PM
عشق پفک نمکیه همه چیزو بچسب

mamadshumakher
1st June 2012, 12:05 AM
اصلا این سوال سختی نیست.
عشق رو اگه بخوایم ساده معنی کنیم یعنی علاقه ی زیاد به یه چیز خاص.حالا اگه کسی عاشق پول و ثروت باشه خب معلومه با داشتن پول هست که از زندگیش لذت میبره.
اگه کسی عاشق فردی بشه خب معلومه با بدست اوردن اون فرد به ارامش میرسه چه بسا از مال دنیا چیزی نداشته باشه.پس جواب سوال میشه عشق.
اما اونایی هم که گفتن عشق کیلو چنده زندگی رو بچسب منظورشون اینه که عشقشون مال و منال هست.
یکم باید سوال رو مشخص تر میکرد.مثلا یه طرف فردی که عاشقشی یه طرف همه چی.اونوقت معلوم میشد کی کدوم طرف میره

elinaaa
1st June 2012, 10:30 AM
اگه عشق به خدا باشه پس فقط عشق،در غیر این صورت همه چی جز عشق....

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد