PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساده ترین راه برا خارج شدن از جو زمین؟

عرفان سلیم زاده
5th April 2012, 04:28 PM
سلام خدمت اساتید عزیز[nishkhand][golrooz](این تاپیک جدیه ولی به زبان طنز سوالاتم رو پرسیدم)
خب فصل گرماست و ما هم بیکار[labkhand]
میشه بگید ساده ترین راه برای خروج از جو چیه؟
من یه راهی رو میخوام که کم هزینه باشه و در ضمن محموله بتونه تا کره ماه هم بره[taajob2]
خودم یه سری ایده دارم[labkhand]
استفاده از سوخت جامد(نیترات پتاسیم و تری نیترید سدیم) برای خروج از جو زمین.
و استفاده از نیروی الکترواستاتیک برای رسیدن به ماه
تازه جاذبه ماه هم که هستش[nishkhand]
تا رسید کره ماه اونجا پرچم ایران رو میزاره رو ماه و بعد از شدت خوشحالی منفجر میشه![khande](اینکار برای اینه که زباله هاش تا 100 سال دیگه مردم رو یاد ما بندازه[nishkhand])
خب ایده های منو نادیده بگیرین!
شما بودین چه راهی رو انتخاب می کردین؟
دوست دارین با گذاشتن قطعاتی که به ساخته شدن محموله کمک کنه عضوی از این پروژه باشین؟
من خودم یه میکرو کنترولر دارم که می تونه برای کنترول محموله بکار بگیرمش!
در من تحقیق هم میکنم[nishkhand]
حالا کی با منه؟؟؟[labkhand]

SaSaMc2
5th April 2012, 06:54 PM
سلام...[golrooz]

من هميه با تو ام [esteghbal]

ميگن بچه هاي كوچه پشتي با يه سري سوخت هر شب ميرن تا مريخ [nishkhand]

آقا منم ترموالكتريك دارم و فتو ولتاييك يه سري خرت و پرت ديگه...

حالا محموله چيه؟

عرفان سلیم زاده
5th April 2012, 08:07 PM
سلام...[golrooz]

من هميه با تو ام [esteghbal]

ميگن بچه هاي كوچه پشتي با يه سري سوخت هر شب ميرن تا مريخ [nishkhand]

آقا منم ترموالكتريك دارم و فتو ولتاييك يه سري خرت و پرت ديگه...

حالا محموله چيه؟

سلام عزیزم[nishkhand]
سلام منو بهشون برسون بوگو پرچم ببرن با خود شون![labkhand]
محموله پرچم ایرانه که باید رو کره ماه نصب بشه[nishkhand]
دارم رو یه همجوشی هسته ای هم کار می کنم تا ازش کمک بگیریم داش!
فکر کنم یه 40 سال دیگه باید صبر کنیم داش چون هنوز هیچی نداریم به امید خدا[nishkhand]
موفق باشی[cheshmak]

SaSaMc2
6th April 2012, 04:55 AM
سلام عزيزم...[golrooz]

آخر با اين همجوشي هات ما رو به كشتن ميدي [nishkhand]

پرچم ايران توي تموم كهكشون نصبه داش...[movafaghiyat]

عرفان سلیم زاده
6th April 2012, 09:39 AM
سلام عزيزم...[golrooz]

آخر با اين همجوشي هات ما رو به كشتن ميدي [nishkhand]

پرچم ايران توي تموم كهكشون نصبه داش...[movafaghiyat]

سلام عزیز من[nishkhand]
ای ول!
پس ما کلی عقب بودیم نمیدونستیم؟[tashvigh]
میخوای رو شکافت هسته ای کار کنم؟[nadanestan]
اینجا پلوتونیم ریخته ها[cheshmak]

عرفان سلیم زاده
6th April 2012, 10:05 AM
خب تا اینجا ایده ای نبود ولی همانطور که گفتم این تاپیک جدیه و دوست دارم ایده هاتون رو بشنوم.
پس فعلا بحث همون خروج از جو باشه تا بتونیم راه حلی براش پیدا کنیم.
تو پست های بعد به برنامه ریزی برای بی خطر ترین پرتاب ها می پردازیم.
تشکر[golrooz]

عرفان سلیم زاده
6th April 2012, 10:35 AM
خروج بی خطر از زمین؟!
خب بزارین بیشتر توضیح بدم
همانطور که میدونین جهان ما پر شده از وسایلی که همشون دنده هوایی دارن!
این وسایل و دستگاه ها تقریبا از دو کیلومتری تا 36 هزار کیلومتری روی کمربند ژئوسنکرون زمین وجود دارن.
برای این که به هنگام خروج از جو به این ها صدمه ای نزنیم باید اول از همه از راکت و موشک استفاده نکنیم
این دو از همون اولش برای اهداف نظامی تولید شده ان و بسیار گران و بی تربیت تشریف دارن و ممکنه شما رو بفرستند گوشه زندان یا بیمارستان!
برای خروج از جو راه های زیادی وجود داره!
یکی از انها استفاده از بالن های هلیومی است کم خطر و کم خرج تر از روش راکته!
کافیه با استفاده از یک ماژول کنترولر و چند سری فن که تو بازار ریخته و به کمک جی پی اس کاری کنیم که بالن تو یک استوانه مجازی یه قطر 20 متر بالا بره تا به مرز اتمسفر و فضا برسه!
اگه بخواید بالاتر برین چند محدودیت دارین.
1- تا 36 هزار کیلومتری جاذبه وجود داره! پس اگر بخوایم محموله در ارتفاع پایین تر ثابت باشه باید یک حرکت گریز از مرکز داشته باشیم پس محموله از دست ما خارج میشه و در بهترین حالت هر 90 دقیقه فقط 10 دقیقه فرصت ارتباط با محموله را خواهیم داشت.
2- رفتن به بالاتر به منظور رفتن به کرات دیگر نیازمند یک پیشرانش قوی هستش(منتظر ایده های شما هستم) من خودم استفاده از نیروی الکترواستاتیک را پیشنهاد میدم.
بدین صورت که محموله بار مثبت پیدا کرده و هدف که میتونه یک شهاب سنگ یا سیاره باشه بار منفی داشته باشه. در این صورت بین شون یک نیروی جاذب به وجود میاد که باعث حرکت هر دو جسم به همدیگه میشه.میتوان برای کاهش ولتاژ و افزایش این خاصیت از دی الکتریک ها استفاده کرد.
البته این موضوع در فضای خلا صادقه.[golrooz]

شه پری
6th April 2012, 11:29 AM
پس فعلا بحث همون خروج از جو باشه
جقدر وزن داره این محموله...؟
منظورم اینه که تا چه قدر جرم رو میخوای از جو خارج کنی...
تا 150 کیلوگرم یه روش هست...
بیشتر از اون روش ساده ای به ذهنم نخورد....

عرفان سلیم زاده
6th April 2012, 11:50 AM
جقدر وزن داره این محموله...؟
منظورم اینه که تا چه قدر جرم رو میخوای از جو خارج کنی...
تا 150 کیلوگرم یه روش هست...
بیشتر از اون روش ساده ای به ذهنم نخورد....

سلام عزیز دل خوبی؟[shaad]
فکر کنم یه 20 کیلویی بشه چون سلول های فوتو الکتریک بزاریم روش سنگین میشه[tafakor]
بوگو که قند تو دلم اب شد!!![tashvigh]

شه پری
6th April 2012, 11:54 AM
تا جایی که میشه با بالن بفرست...
بالن تا جایی که هوا هست میره...
اینجوری تا ارتفاع زیادی میتونی محموله ات رو بالا ببری...
بعدش میتونی از یه موشک انتقال دهده کوچک برای خارج شدن کلی از جو کمک بگیری....
نظرت چیه؟

عرفان سلیم زاده
6th April 2012, 12:01 PM
تا جایی که میشه با بالن بفرست...
بالن تا جایی که هوا هست میره...
اینجوری تا ارتفاع زیادی میتونی محموله ات رو بالا ببری...
بعدش میتونی از یه موشک انتقال دهده کوچک برای خارج شدن کلی از جو کمک بگیری....
نظرت چیه؟

افرین درسته نظر خودم هم همینه[labkhand]
منتها بالن ها رو باید یه سری تغییرات بدم تا بیشتر بتونه بره بالا.
راکت هم اگر جامد باشه برد بیشتری داره ولی نمیشه دست ساز باشه چون خطرناکه[negaran]
اماده شم 10 متر بیشتر نمیره بالا و حتی از فلز هم درونش استفاده نشده[nadidan]
ولی برای این کار سوخت نیترات پتاسیم و تری نیترید سدیم خیلی خوبه و گاز نیتروژن زیادی تولید میکنه

شه پری
6th April 2012, 12:08 PM
میتونی از اکسید الومینیوم برای سوخت استفاده کنی...

عرفان سلیم زاده
6th April 2012, 12:17 PM
الومنیوم پودری از کجا پیدا کنیم؟[bihes]
بعدش برای اکسید کننده نیاز به پرکلرات امونیوم داریم فکر کنم؟
این دوتا سخت پیدا میشن تازه خود نیترات امونیوم منفجره میشه[negaran]

شه پری
6th April 2012, 12:30 PM
میتونی سنتز کنی...
سنتز اکسید الومینیم
البته نانو ذره باید سنتز کنی...

عرفان سلیم زاده
6th April 2012, 12:36 PM
میتونی سنتز کنی...
سنتز اکسید الومینیم
البته نانو ذره باید سنتز کنی...

من شنیدم که از خود فلز الومنیوم به عنوان سوخت استفاده میکنن نه اکسید الومنیوم[soal]
بزار یه تحقیق بکنم[nishkhand]

شه پری
6th April 2012, 12:39 PM
اگه از اکسید آلومینیوم استفاده کنی میتونی که از اکسیژنی که کسید کرده هم استفاده کنی
کلا ترکیبات اکسیژن دار توانایی تولید انرژی بالایی دارند...

عرفان سلیم زاده
6th April 2012, 12:51 PM
اگه از اکسید آلومینیوم استفاده کنی میتونی که از اکسیژنی که کسید کرده هم استفاده کنی
کلا ترکیبات اکسیژن دار توانایی تولید انرژی بالایی دارند...

نه خب اکسید کننده که کلا اکسیژن نیستش[nadidan]
کلا سوخت های جامد از اکسیژن برای اکسید کننده استفاده نمیکنن چون اکسیژن به صورت جامد گیر نمیاد
در صورتی هم که بخواد به صورت اکسید ها استفاده بشه حداقل دما 300 درجه رو برای ازاد شدن می طلبه
بعد اکسید الومنیوم تو 3000 درجه تجزیه میشه که خیلی بالاست
ولش همون نیترات پتاسیم و تری نیترید سدیم بهتره[cheshmak]

شه پری
6th April 2012, 01:03 PM
الان مغز من داره میگه بوق.....

عرفان سلیم زاده
6th April 2012, 02:10 PM
برای ساخت بالن میخوام از تیوپ های تایر بزرگ استفاده کنم مثلا واسه تریلی یا تراکتور[soal]
کسی داره به ما هدیه کنه؟[nishkhand]
اگر نه که پولامونو جمع کنیم یکی دسته دوم بخریم[sootzadan]

hossien
6th April 2012, 02:24 PM
ببخشید اقا عرفان از ساخت این وسیله چه هدفی دارین میشه یکم توضیح بدین تا بتوان راه مناسب با آن را ارئه کرد.

عرفان سلیم زاده
6th April 2012, 02:39 PM
ببخشید اقا عرفان از ساخت این وسیله چه هدفی دارین میشه یکم توضیح بدین تا بتوان راه مناسب با آن را ارئه کرد.

سلام عزیزم خوبی؟
والا بسته به شرایطی که داریم حداقل یه دوربین بیسیم بهش وصل کنیم تا از فاصله 80 تا 100 کیلومتری به کمک بالن بشه یه دیدی به اطراف انداخت.
در واقع برای شروع که یه کار موفقی هم کرده باشیم خوبه و تجربه مون بالا میره
اگر هم شرایط مالی بهتری داشتیم با 4 تا راکت کوچیک سوخت جامد تا ارتفاع 300 کیلومتری بالا می بریمش و بعد یه سقوط ازاد که از بی وزنی اشیا داخل یک محفظه بتونیم فیلم بگیریم
مثلا یه چند تا زنبور عسل بندازیم توش تا در و دیوارم خوردن شون رو تماشا کنیم

شه پری
6th April 2012, 06:48 PM
برای ساخت بالن میخوام از تیوپ های تایر بزرگ استفاده کنم مثلا واسه تریلی یا تراکتور

ایده جالبی نیست...
تیوپ ها خودشون سنگین هستند و برای مصارف دیگه ای تولید شدیند....
اول باید ببینی تا چه ارتفاعی میخوای بالا ببری و بعد با توجه به اون ذخامت و مقاومت بالنت رو بررسی کنی...

عرفان سلیم زاده
6th April 2012, 06:58 PM
ایده جالبی نیست...
تیوپ ها خودشون سنگین هستند و برای مصارف دیگه ای تولید شدیند....
اول باید ببینی تا چه ارتفاعی میخوای بالا ببری و بعد با توجه به اون ذخامت و مقاومت بالنت رو بررسی کنی...

خب در مورد بالن راستش در حالت کلی باید چند لایه باشن چون اتم های هلیم کوچیک اند به راحتی از منفذ های ریز عبور میکنن.
فقط هم دو چیز می تونه جلوی این رو بگیره . شیشه و فلز! البته یه رزین وجود داره به نام "پلی امید" که اگه ضخامت رو بالا ببریم می تونه جلوگیری کنه.
شیشه که کلا بدرد نمیخوره(هم سنگینه و هم شکننده)
می مونه فلز که باید به صورت فویل باشه مثلا اگر از الومنیوم استفاده کنیم فویل الومنیومی میشه
میشه گفت که فویل الومنیوم بهترین گزینه است[nishkhand] اما باید با یه بافت تار و پودی تقویتش کنیم که جلوی فشار بالای بالن دووم بیاره[negaran]

شه پری
6th April 2012, 07:07 PM
خب در مورد بالن راستش در حالت کلی باید چند لایه باشن چون اتم های هلیم کوچیک اند به راحتی از منفذ های ریز عبور میکنن.
فقط هم دو چیز می تونه جلوی این رو بگیره . شیشه و فلز! البته یه رزین وجود داره به نام "پلی امید" که اگه ضخامت رو بالا ببریم می تونه جلوگیری کنه.
شیشه که کلا بدرد نمیخوره(هم سنگینه و هم شکننده)
می مونه فلز که باید به صورت فویل باشه مثلا اگر از الومنیوم استفاده کنیم فویل الومنیومی میشه
میشه گفت که فویل الومنیوم بهترین گزینه است اما باید با یه بافت تار و پودی تقویتش کنیم که جلوی فشار بالای بالن دووم بیار
ارتفاع رو در نظر بگیر...
بعد باید بالنت رو طوری انتخاب کنی که در اون ارتفاع منفجر بشه...
ذخامت رو باید تنظیم کرد که در فلان ارتفاع دیگه نتونه در مقابل فشار داخلی دوم بیاره و منفجر بشه...
نگران هلیوم ها نباش...
میتونی یه کپسول کوچک اضافه کنی و براساس سرعت بالا رفتن بالن طوری تنظیمش کنی که ظرف فلان ساعت کل کپسول خالی بشه...
.....
نگران تخلیه هلیوم ها نباش...به سادگی بالنت خالی نمیشه...
میتونی از بالن های هواشناسی استفاده کنی...
.....

عرفان سلیم زاده
6th April 2012, 07:15 PM
ارتفاع رو در نظر بگیر...
بعد باید بالنت رو طوری انتخاب کنی که در اون ارتفاع منفجر بشه...
ذخامت رو باید تنظیم کرد که در فلان ارتفاع دیگه نتونه در مقابل فشار داخلی دوم بیاره و منفجر بشه...
نگران هلیوم ها نباش...
میتونی یه کپسول کوچک اضافه کنی و براساس سرعت بالا رفتن بالن طوری تنظیمش کنی که ظرف فلان ساعت کل کپسول خالی بشه...
.....
نگران تخلیه هلیوم ها نباش...به سادگی بالنت خالی نمیشه...
میتونی از بالن های هواشناسی استفاده کنی...
.....

بالن هواشناسی خوبی ولی همینطور که از اسمش بر میاد تا ارتفاع کمی(30 کیلومتری) دوام میاره.[negaran]
بعدش با ظرفیت کمی داره فکر کنم تا 2 کیلو گرمه
تو فکر اینم که کلا یه طرح جدید واسه بالن های هلیومی بدم چون خیلی محدودیت دارن خداییش[sootzadan]

شه پری
6th April 2012, 07:27 PM
تو فکر اینم که کلا یه طرح جدید واسه بالن های هلیومی بدم چون خیلی محدودیت دارن خداییش
کار خوبی میکنی...

عرفان سلیم زاده
8th April 2012, 09:41 AM
کار خوبی میکنی...

مخم ترکید![nishkhand]
از همون بالن هواشناسی استفاده کنیم بهتره[labkhand]
فقط یه راه کار: چهار تا بالن میزاریم بعد کم(یک چهارم همیشه) بادش می کنیم به طوری که هر کدوم یک چهارم وزن کل رو بگیره.
اینطوری همون وزن رو چهار برابر بیشتر بالا می بره![golrooz]

عرفان سلیم زاده
8th April 2012, 03:54 PM
دلم میخواست محموله یه ربات می بود[negaran]
میدونین من یه چیزی فهمیدم
حتما در مورد غبار هایی که به خاطر باردار شدن از رو سطح ماه بلند می شوند چیزایی فهمیدین
در واقع این یه نشونه است
این یعنی اینکه سطح کره ماه به صورت ذاتی میتونه هدف خوبی برای ایجاد یک میدان الکترواستاتیکی باشه
پس اگر سفینه ای که میسازیم بتونه با با مخالف بار دار بشه ممکنه به سمت ماه بیشتر جذب بشه
از طرفی هم سطح روشن ماه خیلی بزرگه پس امکانش زیاده که این اتفاق بیوفته

حسین متقی
8th April 2012, 04:35 PM
به نظر من این بحث در مجموع فایده ای نداره جز پر کردن اوغات فراغت
منم که بیکار
شرکت میکنم
خب عرضم به حضورتون که پرتاب محموله(هرچی)به مرز فضا(100کیلومتر از سطح دریا(تهران نهایتا1800متر از سطح دریاست))کار اسونی نیست
بی خطر و کم خطر هم نداره
همون بالون و بوستر سوخت جامد یا مایع عالیه
با یکی دو سه تا10نفر هم نمیشه
اگه کاری میخواین واقعی انجام بدین
باید حداقل 20نفر داشته باشیم
شیمی-ترمودینامیک-هوافضا-مکانیک سیالات-مکانیک جامدات-ساخت و تولید-چندنفر اعضای فنی-ایده پرداز-الکترونیک-مخابرات-
از هر تخصصی به تعداد کافی باید باشن درضمن علاقمند هم باید باشند و تجربه ی کافی هم باید داشته باشند
هزینه هم به غیر ازقرارداد افرادی که کار میکنند که حداقل 2سال باید روش کار بشه حداقل 70-80 میلیون تومنه
تازه یه کارای خیلی کوچیکی میشه انجام داد
نهایتا تا 120کیلومتری بفرستیم بالا 20 کیلو رو
و تصویر و صوت و دما و یه سری اطلاعات نقشه ای و دمایی از سطح زمین و شاید بتونیم یه انعکاس امواج هم داشته باشیم برای مخابرات به صورت ازمایشی-
ولی چیزی که شما میخواین میلیاردی هزینه میخوادش داداشای گلم

عرفان سلیم زاده
8th April 2012, 06:14 PM
به نظر من این بحث در مجموع فایده ای نداره جز پر کردن اوغات فراغت
منم که بیکار
شرکت میکنم
خب عرضم به حضورتون که پرتاب محموله(هرچی)به مرز فضا(100کیلومتر از سطح دریا(تهران نهایتا1800متر از سطح دریاست))کار اسونی نیست
بی خطر و کم خطر هم نداره
همون بالون و بوستر سوخت جامد یا مایع عالیه
با یکی دو سه تا10نفر هم نمیشه
اگه کاری میخواین واقعی انجام بدین
باید حداقل 20نفر داشته باشیم
شیمی-ترمودینامیک-هوافضا-مکانیک سیالات-مکانیک جامدات-ساخت و تولید-چندنفر اعضای فنی-ایده پرداز-الکترونیک-مخابرات-
از هر تخصصی به تعداد کافی باید باشن درضمن علاقمند هم باید باشند و تجربه ی کافی هم باید داشته باشند
هزینه هم به غیر ازقرارداد افرادی که کار میکنند که حداقل 2سال باید روش کار بشه حداقل 70-80 میلیون تومنه
تازه یه کارای خیلی کوچیکی میشه انجام داد
نهایتا تا 120کیلومتری بفرستیم بالا 20 کیلو رو
و تصویر و صوت و دما و یه سری اطلاعات نقشه ای و دمایی از سطح زمین و شاید بتونیم یه انعکاس امواج هم داشته باشیم برای مخابرات به صورت ازمایشی-
ولی چیزی که شما میخواین میلیاردی هزینه میخوادش داداشای گلم
سلام
خب هدف این تاپیک بیشتر به اشتراک گذاشتن ایده هایی هستش که ممکنه بعدا تو پروژه های واقعی هم ازشون استفاده بشه.
خوشحال میشم شما هم ایده هایی رو که میتونه به اسونتر شدن این کارها کمک کنه به اشتراک بزارید.
فقط سعی کنین ایده به سمت نظامی شدن پیش نره چون امنیت جانی افراد و دستگاهای اطراف در درجه اول قرار داره.
یا حداقل اگر هم ایده راکت خاصی رو دارین از طبقات بالای جوی به اجرا گذاشته بشه.
تشکر[golrooz]

حسین متقی
8th April 2012, 06:28 PM
خب ایده که - - - - - :
استفاده از هواپیما برای بالابردن راکت تا ارتفاع50 کیلومتری و بیشتر تا پرتاب از اونجا صورت بگیره که هزینه رو کاهش میده
بعد هم همون بالون و پرتاب موشکی
بعد هم استفاده از انفجار هدایت شده در ارتفاع 120 کیلومتریه که مثل گلوله ی توپ ماهواره رو پرتاب میکنه که کمی تخیلیه ولی ...........

عرفان سلیم زاده
8th April 2012, 09:05 PM
خب ایده که - - - - - :
استفاده از هواپیما برای بالابردن راکت تا ارتفاع50 کیلومتری و بیشتر تا پرتاب از اونجا صورت بگیره که هزینه رو کاهش میده
بعد هم همون بالون و پرتاب موشکی
بعد هم استفاده از انفجار هدایت شده در ارتفاع 120 کیلومتریه که مثل گلوله ی توپ ماهواره رو پرتاب میکنه که کمی تخیلیه ولی ...........
سلام
خیلی خوبه ممنون ایده های خوبی دادی[golrooz]
مخصوصا اون طرح هواپیما که میشه با رادیو کنترل هم انجامش داد البته اگر سوخت و موتور قدرتمتدی بزاریم روش[tafakor]
انفجار خوبه ولی یه شوک ضربه ای به محموله وارد میکنه.
در این مورد یا سازه محموله باید تغییر کنه یا این که از سوخت هایی استفاده کنیم که ارومتر بسوزند
بازم ممنون اگر باز ایده ای بود حتما بیاد تا استفاده کنیم[golrooz]

itpirooz
8th April 2012, 11:55 PM
ﺍﺧﺮﯾﻦ ﺍﯾﺪﻩ:
ﯾﮑﯽ ﯾﻪ ﺍﯾﺪﻩ ﺧﻮﺏ ﺑﺪﻩ ﻟﻄﻔﺎ
[tashvigh]

عرفان سلیم زاده
9th April 2012, 09:27 AM
ﺍﺧﺮﯾﻦ ﺍﯾﺪﻩ:
ﯾﮑﯽ ﯾﻪ ﺍﯾﺪﻩ ﺧﻮﺏ ﺑﺪﻩ ﻟﻄﻔﺎ
[tashvigh]

[negaran]
اقا ما ایده هایی رو میدیم که حداقل بی خطر باشه وگرنه هزار تا ایده هست که امنیت زیادی نداره
مثلا همین راکت های سوخت مایع که انعطاف پذیری زیادی داره ولی تا زمان ساختش ریسک منفجر شدن سوخت و اسیب دیدن افراد هنگام مونتاژ اجزا مختلف راکت رو داریم.ارزشو داره؟
دیگه بگذریم از امکان ترکیدن راکت موقع پرتاب
در ضمن ما اگر چنین ایده هایی رو بدیم ممکنه ازش سو استفاده های نظامی بشه پس وزارت ارشاد هم گیر میده.
دیگه شرمنده محدودیت های ما ایناست که می خونید[golrooz]

عرفان سلیم زاده
12th April 2012, 08:00 PM
بچه ها اگر بازم ایده ای هست بگین.
خب تا اینجا سیستم پیشنهادی اینه:
چهار عدد بالن که هرکدام یک چهارم همیشه باد شده اند محموله رو در اینجا تا 5 کیلوگرم فرض شده رو تا ارتفاع 100 کیلومتری بالا می برند و بعدش ول می کنن.
اگر خاستیم بالاتر بره از یک یا دو عدد راکت سوخت جامد که از نیترات پتاسیم و تری نیترید سدیم با درصد های مشخص درست شده اند محموله را تا ارتفاع 200 کیلومتری میتونیم بالا ببریم که البته خطر برخورد با ماهواره های تحقیقاتی وجود داره!
در این مورد چون وزن راکت ها 20 کیلو گرم فرض شده اند می تونین بالن های بیشتری قرار بدین و انها را بیشتر باد کنین و یا اینکه از هواپیما های مدل استفاده کنین.
در کل حق ندارین از روی زمین راکت شلیک کنین چون خطر ناکه! اگر به فکر خودتون نیستین به فکر بقیه باشین[nadidan]
خب این پست دیگه کارش تمومه ولی اگر سوالی بود درخدمتیم.
موفق و پیروز باشین[golrooz]

سونای
13th April 2012, 07:25 PM
سلام مخفی خوبی؟
خیلیییییییییییییییییییییی یییی خوشم اومد و انرزی گرفتم
راستی مخفی منم دارم روی .... کار میکنم و جدی ولی نمیدونم چرا همه میخوان هدایتم کنن!! که بشین درستو بخون، کمک طلبیدم! چیزی جز اخم! گیر نیاوردم. پروزه بین رشته اییه اینا اونا رو قبول ندارن اونا اینا رو! نمیدونی چه اوضاعییه [nishkhand] بعضیا که اصلا نیستن توو...

ایشاللا چن ماه دیگه یه 2-3 هفته ای میخوام برم یه رصد خونه ( البته رادیویی)میگن اونجا خیلی کار شده میرم ببینم چه خبره، اصلا رام میدن![dooa]
آخه والا توو خود ایران یه رصد خونه رفتیم، بعد 12-13 ساعتی راه رسیدیم آقایان اجازه ندادندمان کار کنیم[nishkhand] تلسکوپای خودمونو که از اینجا برده بودیم تا توی راه به شب خوردیم رصد کنیم اونجا باز کردیم کار کردیم!!!![khandeshadid] فکرشو کن!![khanderiz]
خیییلیییییی ممنون انرژی گرفتم چند وقتی بود که ازین چیزا خسته شده بودم

نوشته هاتو پیگیری میکنم رسیدی به جایی که به جاده ی ما هم راه داشت مزاحم میشم و یاری میطلبم!!

عرفان سلیم زاده
15th April 2012, 11:30 AM
سلام مخفی خوبی؟
خیلیییییییییییییییییییییی یییی خوشم اومد و انرزی گرفتم
راستی مخفی منم دارم روی .... کار میکنم و جدی ولی نمیدونم چرا همه میخوان هدایتم کنن!! که بشین درستو بخون، کمک طلبیدم! چیزی جز اخم! گیر نیاوردم. پروزه بین رشته اییه اینا اونا رو قبول ندارن اونا اینا رو! نمیدونی چه اوضاعییه [nishkhand] بعضیا که اصلا نیستن توو...

ایشاللا چن ماه دیگه یه 2-3 هفته ای میخوام برم یه رصد خونه ( البته رادیویی)میگن اونجا خیلی کار شده میرم ببینم چه خبره، اصلا رام میدن![dooa]
آخه والا توو خود ایران یه رصد خونه رفتیم، بعد 12-13 ساعتی راه رسیدیم آقایان اجازه ندادندمان کار کنیم[nishkhand] تلسکوپای خودمونو که از اینجا برده بودیم تا توی راه به شب خوردیم رصد کنیم اونجا باز کردیم کار کردیم!!!![khandeshadid] فکرشو کن!![khanderiz]
خیییلیییییی ممنون انرژی گرفتم چند وقتی بود که ازین چیزا خسته شده بودم

نوشته هاتو پیگیری میکنم رسیدی به جایی که به جاده ی ما هم راه داشت مزاحم میشم و یاری میطلبم!!
سلام خیلی خوش اومدید به این سایت و خیلی خوشحالم که نوشته های بچه ها تونسته کمک تون کنه
به هر حال برای هر مشکلی باید یه راه حلی باشه و نیاز هم بود که همچین مرجعی هر چند کوچیک تو اینترنت باشه تا سر نخ ها رو به دست افراد بده.
من تو نوشته ها تون فهمیدم که شما به نجوم هم علاقه مندید و فرستادن تلسکوپ به سطوح بالای جو ایده واقعا قشنگی میشه مخصوصا اگر
تلسکوپ قوی هم باشه.
من یه سری تلسکوپ دیدم که با کامپیوتر میشه بهش ادرس داد تا نقاطی رو هدف قرار بده.
انشالا یه روزی بشه که این کار رو بکنیم و به کارمون افتخار کنیم

javad4481
25th April 2012, 03:27 PM
واقعا با بالن ميشه ؟اگه بشه خيلي خوبه
عزيز هيدروژن بهتر از هليوم ميره بالا فقط مشكل مي دوني چيه اگه اون بالا بتركه صداش از بمب اتمي هم بيشتره
دوما:بالن از جو زمين خارج نميشه
سوم:از يك حد به بال انحراف پيدا ميكنه
چهارما:پر كردن اون يك مسئله است
:پنجما هزينش بالاست
ششما: اصلا تو ايران نميشه
هفتم:با دوشكا بالنتو منفجر ميكنن اون وقت نارحتي روحي و رواني ميگيري
هشتما:پولتو از زمين پيدا كردي
نهما:بانك داري
:دهما:ديگه بسه
يازدهما: ميتوني از موشك استفاده كني
دوازدهما : اون وقت بجاي موشك خودتو منفجر ميكنن

عرفان سلیم زاده
25th April 2012, 03:37 PM
واقعا با بالن ميشه ؟اگه بشه خيلي خوبه
عزيز هيدروژن بهتر از هليوم ميره بالا فقط مشكل مي دوني چيه اگه اون بالا بتركه صداش از بمب اتمي هم بيشتره
دوما:بالن از جو زمين خارج نميشه
سوم:از يك حد به بال انحراف پيدا ميكنه
چهارما:پر كردن اون يك مسئله است
:پنجما هزينش بالاست
ششما: اصلا تو ايران نميشه
هفتم:با دوشكا بالنتو منفجر ميكنن اون وقت نارحتي روحي و رواني ميگيري
هشتما:پولتو از زمين پيدا كردي
نهما:بانك داري
:دهما:ديگه بسه
يازدهما: ميتوني از موشك استفاده كني
دوازدهما : اون وقت بجاي موشك خودتو منفجر ميكنن

بالن رو به صورت اماده میشه سفارش داد و برای پرواز دادنش هم میشه مجوز گرفت.
ما نمیخوایم کار غیر قانونی انجام بدیم.
در ضمن به شما تذکر میدم طرز صحبت شما بر خلاف قوانین این سایت هستش پس مودب باشید و نظم رو بهم نزنین.
موفق باشید.[golrooz]

javad4481
29th April 2012, 05:35 PM
بالن رو به صورت اماده میشه سفارش داد و برای پرواز دادنش هم میشه مجوز گرفت.
ما نمیخوایم کار غیر قانونی انجام بدیم.
در ضمن به شما تذکر میدم طرز صحبت شما بر خلاف قوانین این سایت هستش پس مودب باشید و نظم رو بهم نزنین.
موفق باشید.[golrooz]
آقا شرمنده ببخشيد
ام واقعا واسه موشك مي توني مجوز بگيري اگه بتوني خيلي خوشگل مي شه

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد