PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره در مورد خدمت (معافیت کفالت)

hosseingrami
5th April 2012, 02:44 PM
سلامی گرم به هموطنان گلم و با تبریک سال نو...
بنده چند وقت پیش در چند فروم در مورد وضعیتم بحث کردم که تا اون موقع به نتیجه خاصی نرسیدم و نتونستم کاری کنم.
با خودم گفتم یک بار دیگر سوالاتم را بپرسم شاید با تغییر قوانین چیزی تغییر کرده باشد.

دوستان من متولد 8/6/70 هستم و اکنون با معافیت تحصیلی در دانشگاه جامع علمی کاربردی دانشجوی رشته فناوری اطلاعاتم (ترم سه).
پدرم که بالای هفتاد سال سن داشتند، سه سال پیش عمرشان را به شما بخشیدند. مادری بالای 65 سال دارم که تقریبا از کار افتاده اند و حوصله کار خاصی را ندارند...
یک همشیره دارم که سنش 23 است (مجرد و با مازندگی میکنه دیگه) و یک داداش که از خودم چهار سال بزرگتر است هم دارم. (با توجه به سن پدرم ما خانواده قدیمی و پر جمعیتی هستیم و پنج همشیره از من ازدواج کرده اند و یک برادر هم در زمان جنگ شهید شده است چند تا هم از جمله برادر دوقولوی خودم در کودکی و نوزادی فوت کرده اند)
خلاصه کلام داداش من اکنون سالهاست که از معافیت شهید استفاده کرده و سن او هم طبعا از من بزرگتر و هر دو بالای هجده هستیم.
من در اصل باید کفالت مادرم را بر عهده میگرفتم ولی چون از هر کس پرسیدم میگفت که شامل شما نمیشه با حالت غم بیخیالش شدم...
حالا از دوستان و دیگران که میپرسم از ده نفر، شش نفر میگویند معاف میشوی(با ازدواج داداش) و چهار نفر میگویند یگانه فرزند و مراقب نیستی پس معاف نمیشوی...
واقعا شرایط بدی دارم و به این معافیت احتیاج مبرمی دارم....
خواهشمندم شرایطم را با دقت مطالعه و نظر و تجربه ای اگر دارید دریغ نکنید.
اگر هم فکر میکنید این مطالب تکراری اند مرا ببخشید ولی باز هم پاسخ دهید.
پیشاپیش ممنون و متشکر

دوستان اگر جای بدی تاپیک زدم معزرت میخوام ولی جای بهتری پیدا نکردم

hosseingrami
9th April 2012, 01:11 PM
سلام دوستان معزرت میخوام..
کسی تجربه ای نظری چیزی نداره...
شاید یک روز مشکل ما مشکل شما هم شد

hadi elec
9th April 2012, 01:31 PM
سلام
شما کفالت مادر و خواهرتو میتونی بگیری
به شرطی یگانه فرزند مذکر +18 باشی
یعنی تنها فرزند پسر بالای 18 سال باشی
که الان با این وضعیتت (داشتن برادر بزرگتر) اینطور نیستی
حالا اینکه برادرت ازدواج کنه شرایط معافیت چطوری میشه
و اینکه بعد از ازدواج بره و دائم شهرستان زندگی کنه رو
میتونی از دفترچه خود نظام وظیفه پیدا کنی
و اگر هم متوجه نشدی میتونی بری پلیس+10 تا اونجا راهنماییت کنه
باز اگر اونم نشد میتونی بری نظام وظیفه و تو قسمت معافیت کفالت بری بپرسی که
میتونی معافی بگیری یا نه
فقط اینو باز میگم
شما هم کفالت مادر رو میتونی بگیری
هم کفالت خواهر مجرد
پس دوتا راه داری
جفتشو پیگیری کن ایشاللا موفق باشی

عرفان سلیم زاده
9th April 2012, 02:30 PM
منو و داداشم تا خرداد دیگه اعظام میشیم
البته غیبت هم داشتیم ولی خبر رسیده که اگر تا 3 خرداد سال 91 خودتون رو معرفی کنین غیبت ها بخشیده میشه!
امیدوارم درست باشه چون تموم زندگیمو گذاشتم کنار که برم سربازی!
میگن 18 ماه هم شده و دوره اموزشی هم 2 ماه شده.
میگن حتی تو اموزشی هم جمعه ها خونه ای(به نقل از داداشم که یکی از دوستاش که الان خدمته بهش گفته بود)
میگم با چه شرایطی معمولا معاف از رزم میدن؟

hosseingrami
11th April 2012, 02:40 PM
سلامشما کفالت مادر و خواهرتو میتونی بگیریبه شرطی یگانه فرزند مذکر +18 باشییعنی تنها فرزند پسر بالای 18 سال باشیکه الان با این وضعیتت (داشتن برادر بزرگتر) اینطور نیستیحالا اینکه برادرت ازدواج کنه شرایط معافیت چطوری میشهو اینکه بعد از ازدواج بره و دائم شهرستان زندگی کنه رومیتونی از دفترچه خود نظام وظیفه پیدا کنیو اگر هم متوجه نشدی میتونی بری پلیس+10 تا اونجا راهنماییت کنهباز اگر اونم نشد میتونی بری نظام وظیفه و تو قسمت معافیت کفالت بری بپرسی کهمیتونی معافی بگیری یا نهفقط اینو باز میگم شما هم کفالت مادر رو میتونی بگیری هم کفالت خواهر مجرد پس دوتا راه داریجفتشو پیگیری کن ایشاللا موفق باشیسلام داداش ممنون از پاسخت...حقیقتش نظام وظیفه و همه جا هم رفتم و پرسیدم و دلیل تاپیک زدنم هم پیدا کردن تجربه مشابه بود...با اینکه مورد نادری هستم ولی شاید یک فرد آنلاین مثل منم پیدا شد...هر دو راه بگانه فرزند رو میخواد..من نمیدونم چه کنم

hosseingrami
11th April 2012, 02:43 PM
منو و داداشم تا خرداد دیگه اعظام میشیم البته غیبت هم داشتیم ولی خبر رسیده که اگر تا 3 خرداد سال 91 خودتون رو معرفی کنین غیبت ها بخشیده میشه!امیدوارم درست باشه چون تموم زندگیمو گذاشتم کنار که برم سربازی!میگن 18 ماه هم شده و دوره اموزشی هم 2 ماه شده.میگن حتی تو اموزشی هم جمعه ها خونه ای(به نقل از داداشم که یکی از دوستاش که الان خدمته بهش گفته بود)میگم با چه شرایطی معمولا معاف از رزم میدن؟آذه احتمالا...در مورد معاف از رزم هم فقط میدونم یکی از دوستانم سنگ کلیه داشت و معاف از رزم شد بقیه شرایطش یک تومار نامه یه که باید با حوصله بخونیش..

hosseingrami
11th April 2012, 02:43 PM
راستی دوستان با توجه به افزایش خدمت سربازی و قوانین جدید.احتمنال اینکه در آینده آموزش و پرورش و دیگر ارگان های امریه نیرو نگیرند وجود داره؟؟؟؟ اصلا چرا این افزایش خدمت باید صورت بگیره در حالی که بیشتر کشورهای حتی عقب افتاده دارند از طرح ارتش حرفه ای استفاده میکنند که همه هم راضی اند؟؟؟؟؟

م.محسن
13th April 2012, 11:48 PM
واحد مشاوره نظام وظیفه:
09680
73941739 - 021
73941735 - 021
اگه موفق بشید با این شماره ها تماس بگیرید می تو نند راهنمایی کنند.
این رو هم بگم که این شماره ها معمولاً 35 ساعت تو روز اشغال هستتند!!!

hosseingrami
24th April 2012, 12:27 AM
واحد مشاوره نظام وظیفه:
09680
73941739 - 021
73941735 - 021
اگه موفق بشید با این شماره ها تماس بگیرید می تو نند راهنمایی کنند.
این رو هم بگم که این شماره ها معمولاً 35 ساعت تو روز اشغال هستتند!!!

سلام متاسفانه اصلا نمیشه با ابن شماره ها ارتباط برقرار کرد
35 ساعت رو خوب اومدی

م.محسن
24th April 2012, 12:51 AM
سلام متاسفانه اصلا نمیشه با ابن شماره ها ارتباط برقرار کرد
35 ساعت رو خوب اومدی

این تلفنا به اسم تو ساعت اداری باید جوابگو باشه ولی تو ساعت 2 نیمه شب هم تماس گرفتم اشغال بود.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد