PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست کمک از مهندسین صنایع

نا3ر
4th April 2012, 10:25 PM
سلام . موضوع درس پروژه من در رابطه با تجزیه و تحلیل سیستم مدیریت کیفیت یه کارخونه است. این اولین باریه که دارم یه پروژه عملی انجام میدم . ازتون توی موارد زیر نظر میخوام .
1) از کجا باید شروع کنم
2) قبلش چی بخونم . ( اگه فایلی دارید ؛ برام بزارید)
3) دنبال چیا بگردم .
از همه اونایی که قصد اعلام نظر دارن ممنونم.

hossien
23rd November 2012, 09:31 PM
سلام . موضوع درس پروژه من در رابطه با تجزیه و تحلیل سیستم مدیریت کیفیت یه کارخونه است. این اولین باریه که دارم یه پروژه عملی انجام میدم . ازتون توی موارد زیر نظر میخوام .
1) از کجا باید شروع کنم
2) قبلش چی بخونم . ( اگه فایلی دارید ؛ برام بزارید)
3) دنبال چیا بگردم .
از همه اونایی که قصد اعلام نظر دارن ممنونم.
سلام
دوست عزیز شما وقتی می خواهید سیستم مدیریت کیفیت در جایی استقرار بدین تقریبا موارد زیر را باید اجرا کنید.
1-شناسایی دقیق کاری که در ان کارخانه انجام میشه.
2-شناسایی فرایندهای کلیدی ، پشتیبان و مدیریتی.
3- تدوین فرایندهای کاری در انجا
4-تعیین شاخص
5-سیستم اندازه گیری و پایش سیستم مدیریت کیفیت
6-تحلیل داده ها

برای مطالعه استاندارد ایزو 9001:2008 را مطالعه کنید از 8 بند تشکیل شده که از بخش 4 به بعد الزامات را نوشته در بند 4: مستندات و مدارک و سوابق اسناد هست. که باید پایه ریزی و طرح ریزی در انجا کنید و یک بند عمومی هست.
5: بند مدیریت
6:بند منابع و زیرساخت و اموزش
7:طراحی
8:پایش و اندازه گیری و بهبود

اگر نمونه فایل یا نحوه ممیزی اطلاعات خواستین در خدمتم.
(خودم ممیزی و سرممیز سیستم های مدیریت کیفیت هستم.)

hossien
23rd November 2012, 09:35 PM
سلام اصن این رشته رو دوس ندارم! نمیدونم چیکارکنم اصنم درسامو نمیخونم ینی اصن خوشم نمیاد!... نمیدونم اصن مهندسی صنایع چیه دیگه!!!!!!

مهندسی صنایع رشته خوبی هست و به قول بچه های فنی رشته گلابی هست چون خیلی اسون هست و از هرچیزی یکم می خونید.
حوزه های مختلفی داره از مدیر پروژه تا مشاوره های صنعت و ................

شما چه گرایشی قبول شده اید. ممکن نمره درساتون را بگین چند هست اگر دوس داشتین بگین اگه بتونم کمکتون می کنم.

ساتین
24th November 2012, 12:21 PM
مرسی
مامانم فقظ واسه اینکه شهر خودمون درس بخونم واسم انتخاب رشته کرد و این شد ک صنایع...
والا من خودم هنوز نمیدونم دارم چی میخونم!
گرایشم برنامه ریزی و تحلیل سیستم ها هستش
نمره درس ینی چی؟!!!!!!!!!!!

hossien
24th November 2012, 02:01 PM
مرسی
مامانم فقظ واسه اینکه شهر خودمون درس بخونم واسم انتخاب رشته کرد و این شد ک صنایع...
والا من خودم هنوز نمیدونم دارم چی میخونم!
گرایشم برنامه ریزی و تحلیل سیستم ها هستش
نمره درس ینی چی؟!!!!!!!!!!!
درسایی که پاس کردین تا به حال.
شما گرایش خوبی هستین و قبول شدین. می تونید بگین بیشتر به چه چیزی علاقه دارین و چی کار کننین.

ساتین
12th February 2013, 08:46 PM
سلام
چرا هیشکی پس کمکم نمیکنهههههههههههههههههههه هههههههههههههههه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این ترم ک گذشت همرو پاس شدم درسام ولی نمره هام تعریف نداش
و این ترم هم
استاتیک و برنامه نویسی و...
خیلی کمک میخاااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااااااااااا اااااااام

khalili69371
12th February 2013, 10:03 PM
سلام
ترم 1طبیعیه
تازه وارد جو دانشجویی شدی عزیز[nishkhand]
دقیقا مشکلت چیه؟

ساتین
12th February 2013, 11:41 PM
الان دیگه شدم ترم دو
نمیخام اینطوری باشه خب..
ب اطلاعات زیاد درمورد صنایع و درسایی ک دارم نیاز دارم
حس میکنم خیلی کم میدونم درین مورد یعنی درحقیقت نمیدونم
بعدشم ب خودتون [nishkhand]بخندید!

hossien
14th February 2013, 08:19 AM
الان دیگه شدم ترم دو
نمیخام اینطوری باشه خب..
ب اطلاعات زیاد درمورد صنایع و درسایی ک دارم نیاز دارم
حس میکنم خیلی کم میدونم درین مورد یعنی درحقیقت نمیدونم
بعدشم ب خودتون [nishkhand]بخندید!
بهتره اول شما شغل اینده تان را انتخاب کنید منظورم اینه که معمولا بچه های صنایع به طور کلی به دو بخش : مدیر پروژه/ کنترل پروژه و یا مباحث مشاوره/سیستمی/کیفیت؟ تقسیسم میشن.
بعد بهتر نظر می دم .
من خودم مکانیک هستم و سر ممیزی بین اللملی سیستم مدیریت کیفیت. علاقه داشتم ممیزی و ارزیاب شدم.
تو کیفیت تعداد نفرات کم با تجربه و کارامد کم هستند جدیدا در صنایع بزرگ و مهم چند تا چیز رو دنبال می کنند یکی برای کاهش هزینه ها با افزایش کیفیت و دیگری نظام و یا مهندسی سیستم.
شما اول بفرمایید در کدوم دو مورد بالا دوس دارین در اینده فعالیت کنید تا بریم سر اصل موضوع

ساتین
14th February 2013, 01:10 PM
نظرشما چی هستش؟
کنترل پروژه

hossien
14th February 2013, 10:55 PM
نظرشما چی هستش؟
کنترل پروژه

نظر من مهم نیست شما چی دوس دارین یا علاقمندین؟
چون اگه علاقه نداشته باشین با کوچکترین مشکل از این کار خسته میشین یا عقب نشینی می کنید .

ساتین
14th February 2013, 11:13 PM
میدونم مهم نیست
اما خب من چجوری هدفو تعیین کنم درحالیکه هنوز هیچ اطلاعاتی ندارم!شما فقط عنوانشو واسم نوشتی
ببینم ب کدوم عنوان علاقه دارم؟
تو اینترنتم ک سرچ کنم اطلاعات گنگومبهمه مثه همین جواب شما به درخاسته من

hossien
14th February 2013, 11:37 PM
میدونم مهم نیست
اما خب من چجوری هدفو تعیین کنم درحالیکه هنوز هیچ اطلاعاتی ندارم!شما فقط عنوانشو واسم نوشتی
ببینم ب کدوم عنوان علاقه دارم؟
تو اینترنتم ک سرچ کنم اطلاعات گنگومبهمه مثه همین جواب شما به درخاسته من

کنترل پروژه برای رصد صفر تا 100 یک پروژ] هست تهیه گانت یا زمان بندی اون ، میزان پیشرفت و عدم پیشرفت، دلایل ان ، مدیریت منابع انسانی در پروژه ها (یعنی شما تو یک سازمان کار می کنید واحد طرح و برنامه تعداد زیادی پروژه تعریف میشه شما بررسی می کنید مثلا فردی به نام حسین دو تا پروژه داره و این پروژه جدید هم می تونیم بده و در زمان خودش تحویل بده یعنی یک امکانسنجی بر اساس شناخت و تجربه شما)، تصمصم گیری در حقوق افراد و ............ کارشناس، مدیر ، معاون طرح و برنامه، کنترل پروژه، برنامه ریزی و مشاور در زمینه مدیریت میشین

کیفیت مبحث بسیار گسترده ای که یک قسمت تو ایران سیستم مدیریت کیفیت iso9001 هست که بر اساس استاندارد بیشتر سند سازی می کنند یاد بگیرین می تونید مشاوره بدین و ممیز بشین اگر سازمانی یا جایی واقعا به 50% استاندارد ایزو را رعایت کنند شرکت موفق و اینده داری هست.(بیخیال) ، استاندارد، پروژه بهبود، کنترل محصول یا کنترل کیفیت محصولات، شناسایی مشکلات در سیستم تولید برای بهبود محصول، مهندسی سیستم، شرکت در جایزه تعالی و بهره وری ایران و ارزیاب آن، به نظر من اگر فردی خلاق و کنجکاو باشه، فعال باشه می تونه در این بخش جایگاه مناسبی پیدا کنه به شرطی مطالعه داشته باشه و دانشش رو به روز کنه. نهایت مدیر ، معاون، کارشناس کیفیت یا کنترل کیفیت یا تضمین کیفیت. ممیز و ارزیاب ، مشاور و مدرس میشین و بستگی به خودتون داره که کدوم بشین.

البته تقریبا ممکن موارد بالا بشین چون من خودم با این دوحوزه بیشتر سروکار داشتم.

hossien
14th February 2013, 11:47 PM
مهندسی صنایع رشته‌ایست که با طراحی، پیاده سازی و بهبود سیستمهای یکپارچه ای از انسان (human)، مواد (material)، اطلاعات (information)، تجهیزات (instrument) و انرژی (energy)مرتبط می‌باشد.
همچنین مهندسی صنایع راجع به مدیریت عملیات، مهندسی سیستم‌ها، مهندسی تولید و مهندسی ساخت یا مهندسی سیستم‌های ساخت آگاهی می‌دهد؛ وجه تمایز مهندسی صنایع به شرکت داشتن نقطه نظرات دانش آموختگان آن در کارشان باز می‌گردد. این رشته عموماً باعنوان مهندسی سیستم‌های سالم مطرح است. (در یک جمله هزینه و زمان کمتر برای بازده و راندمان بالاتر)

ساتین
14th February 2013, 11:51 PM
کنترل پروژه برای رصد صفر تا 100 یک پروژ] هست تهیه گانت یا زمان بندی اون ، میزان پیشرفت و عدم پیشرفت، دلایل ان ، مدیریت منابع انسانی در پروژه ها (یعنی شما تو یک سازمان کار می کنید واحد طرح و برنامه تعداد زیادی پروژه تعریف میشه شما بررسی می کنید مثلا فردی به نام حسین دو تا پروژه داره و این پروژه جدید هم می تونیم بده و در زمان خودش تحویل بده یعنی یک امکانسنجی بر اساس شناخت و تجربه شما)، تصمصم گیری در حقوق افراد و ............ کارشناس، مدیر ، معاون طرح و برنامه، کنترل پروژه، برنامه ریزی و مشاور در زمینه مدیریت میشین

کیفیت مبحث بسیار گسترده ای که یک قسمت تو ایران سیستم مدیریت کیفیت iso9001 هست که بر اساس استاندارد بیشتر سند سازی می کنند یاد بگیرین می تونید مشاوره بدین و ممیز بشین اگر سازمانی یا جایی واقعا به 50% استاندارد ایزو را رعایت کنند شرکت موفق و اینده داری هست.(بیخیال) ، استاندارد، پروژه بهبود، کنترل محصول یا کنترل کیفیت محصولات، شناسایی مشکلات در سیستم تولید برای بهبود محصول، مهندسی سیستم، شرکت در جایزه تعالی و بهره وری ایران و ارزیاب آن، به نظر من اگر فردی خلاق و کنجکاو باشه، فعال باشه می تونه در این بخش جایگاه مناسبی پیدا کنه به شرطی مطالعه داشته باشه و دانشش رو به روز کنه. نهایت مدیر ، معاون، کارشناس کیفیت یا کنترل کیفیت یا تضمین کیفیت. ممیز و ارزیاب ، مشاور و مدرس میشین و بستگی به خودتون داره که کدوم بشین.

البته تقریبا ممکن موارد بالا بشین چون من خودم با این دوحوزه بیشتر سروکار داشتم.

خب من که طراحی و تحلیل سیستمها هستم
اونوقت تو این زمینه ها حتما باید در یک یادومورد فعالیت داشته باشم
خب اینجا کیفیت حرف اولئ نمیزنه؟

hossien
15th February 2013, 12:01 AM
رشته شما تحلیل سیستم هست هدف مهندسی صنایه افزایشبازده با زمان کم و کیفیت بالا و ... هست حتی الان یک سرچ کنید مهندسی سیستم ها بالاترین درامد در مشاغل دنیا هست
شما فرایند کلی یک سازمان یا واحد یا یک فرد را در میارین و برای بهبود با الگوریتم های مختلف یا استفاده از دانش و یا ابزارهای مختلف ان فرایند را بهبود میدین
ترکیب دو تعریف بالا که کردم هست هم کیفیت و هم کنترل پروژه . چون شما اگر بخواهین یک سیستم را تحلیل کنید به اطلاعات زیادی نیاز دارین و برای همین در دانشگاه از هر رشته مهندسی یک و چند درس خلاصه می خونید تا با اونا اشنا بشین. البته در کنار درسای تخصصی خودتون.

ساتین
15th February 2013, 11:23 AM
رشته شما تحلیل سیستم هست هدف مهندسی صنایه افزایشبازده با زمان کم و کیفیت بالا و ... هست حتی الان یک سرچ کنید مهندسی سیستم ها بالاترین درامد در مشاغل دنیا هست
شما فرایند کلی یک سازمان یا واحد یا یک فرد را در میارین و برای بهبود با الگوریتم های مختلف یا استفاده از دانش و یا ابزارهای مختلف ان فرایند را بهبود میدین
ترکیب دو تعریف بالا که کردم هست هم کیفیت و هم کنترل پروژه . چون شما اگر بخواهین یک سیستم را تحلیل کنید به اطلاعات زیادی نیاز دارین و برای همین در دانشگاه از هر رشته مهندسی یک و چند درس خلاصه می خونید تا با اونا اشنا بشین. البته در کنار درسای تخصصی خودتون.
خیلی ممنون بابت راهنماییتون...
هنوزم یه عالمه سوال دارم کم کم میپرسم ک وقت نگیرم ازتون
خیلی مرسی

ساتین
25th February 2013, 03:42 PM
سلااااااااااااااام
کمککککککککککککککککککککککک کککککککککککک
بارهای کل وارد بر ساختمون مرده و زنده نیروی زلزله و باد چجووووووووووووووووووووووو ووری
حسااب کنم

- - - به روز رسانی شده - - -

سلااااااااااااااام
بارهای کل وارد بر ساختمون مرده و زنده نیروی زلزله و باد چجووووووووووووووووووووووو ووری
حسااب کنم

hossien
1st March 2013, 12:35 PM
سلااااااااااااااام
حسااب کنم

سلااااااااااااااام
حسااب کنم

??????

ساتین
8th March 2013, 11:12 AM
??????

حساب کدمش سخت بود خیلی زیاد
مرسی

hossien
19th March 2013, 02:28 PM
مرسی
سلام
شروع کنم.

مرسی
سلام
شروع کنم.

ati73
8th April 2015, 11:13 PM
سلام بچه ها یه موضوع واسه پروژه درس تحلیل سیستم ها بگییین؟؟؟؟
خااااهش میکنم

hossien
12th April 2015, 05:22 AM
سلام بچه ها یه موضوع واسه پروژه درس تحلیل سیستم ها بگییین؟؟؟؟
خااااهش میکنم
dsm طراحی ساختار ماتریس

p.hosseini121
30th August 2015, 04:36 PM
سلام
دوستان ممنون میشم اگه در این مورد راهنماییم کنید:
شرکت ما داره یه Enginnering procedure برای بخش مهندسی می نویسه که کنترل مدارک مهندسی راحت تر و دقیق تر بشه و این مسئولیت به بخش کنترل پروژه واگذار شده ،من تمام سایتها و گشتم ولی هیچ جا نمونه ای از Enginnering procedureنیست ممنون میشم اگر کسی داره برام بفرسته یا راهنمایی کنه.

hossien
8th September 2015, 02:39 AM
سلام
دوستان ممنون میشم اگه در این مورد راهنماییم کنید:
شرکت ما داره یه Enginnering procedure برای بخش مهندسی می نویسه که کنترل مدارک مهندسی راحت تر و دقیق تر بشه و این مسئولیت به بخش کنترل پروژه واگذار شده ،من تمام سایتها و گشتم ولی هیچ جا نمونه ای از Enginnering procedureنیست ممنون میشم اگر کسی داره برام بفرسته یا راهنمایی کنه.

فعالیت شرکت تان چیست؟
چه محصولی تولید یا خدمات می دهید؟
به این سوالات جواب بدین تا بتوانم راهنمایی کنم

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد