PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : من هم می خواهم بدانم؛شجره ای برای پیوند زناشویی

nezamehadafmand
30th March 2012, 11:28 PM
من هم می خواهم بدانم؛شجره ای برای پیوند زناشویی

باستان شناس
31st March 2012, 12:03 AM

جناب حسینی عزیز

خوشحال میشیم نظرتون رو در مورد پرسش خودتون بدونم ....تا بهتر پرسش شما رو درک کنیم....

منتظر نظرتون هستیم........[golrooz]

1=1+1
31st March 2012, 12:10 AM
خو اولش ادم و حوا با هم عروسی کردن [labkhand]

نارون1
31st March 2012, 12:26 AM

جسارتا منم خیلی دوست دارم واضح تر بیان بشه .......[khejalat]

منظور شما پیوندهای زناشویی بین ائمه و گذشتگانه ؟؟؟[tafakor]

nezamehadafmand
31st March 2012, 09:01 AM
از توجه تمامی دوستان عزیز به این موضوع تشکر می کنم.این مسئله به خودی خود از اهمیت خاصی برخورداراست و برای تمامی مخلوقات عالم هستی به غیر از خداوندمتعال مطرح است.

البته این نکته بسیار حائز اهمیت است که برای انسان با توجه به رسالت انبیاء الهی در این زمینه ابعاد علمی خود را آشکار نموده و با توجه به آیات و نشان هایی که در کتب مقدس(کاملترین کتاب مقدس قرآن) تفاسیر گوناگونی بدست آمده. البته عنایت به اهمیت استخراج احکام این مسئله توسط بزرگان شیعه کلام را کوتاه و با زبانی ساده تر به این موضوع می پردازیم.
انشالله که نتایج ارزشمندی به دست آوریم.

nezamehadafmand
31st March 2012, 09:07 AM
شجره نامه، به نسب نامه،‌ نژادنامه، شجرة نسب معنا شده است که فهرست نام های پدران و نیاکان کسی، به صورت درختی است که نیای اوّلی، اصل و فرزندان به ترتیب شاخه های آن باشند.

لغت نامه دهخدا (http://www.loghatnaameh.org)

nezamehadafmand
31st March 2012, 09:17 AM
ازدواج را مي توان پيوندي تعريف كرد ميان اعضاي دو گروه برون همسر كه از طريق آن دو نفر از دو جنس مخالف در شبكه اي از حقوق و الزامات مشترك، كه در هر فرهنگي نسبت به فرهنگ هاي ديگر متفاوت است، به يكديگر وابسته مي شوند. زناشويي يكي از بنيادي ترين شيوه هاي برقراري پيوند ميان افراد و گروه هاست. زيرا زماني كه مرد و زني زناشويي مي كنند نه تنها يك همسر، بلكه رشته جديدي از والدين و خويشاوندان نسبي ديگر را به دست مي آورند.

سیر تحول خانواده (http://www.bsharat.com/id/14zan/farhangi-ejtemai/02.html)

nezamehadafmand
31st March 2012, 09:22 AM
من هم می خواهم شجرنامه خود را بیابم. (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?117835)

1=1+1
31st March 2012, 10:56 AM
من هم می خواهم شجرنامه خود را بیابم. (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?117835)

خو شجرنامه تونو باید برین نگا کنین

این یه چی تابلو که شجرنامه اکثرا با هم فرق داره

یعنی مثلا شما میخای بدونی گذشتگانتون زرتشت بودن

یا مثلا بدونین اون اولش نسلتون از عرب ها بوده یا فارس

از اینچیزا

اخه من هنو نفهمیدم منظورتون چیه ؟

maryam_bah
31st March 2012, 07:41 PM
منم زیاد به این موضوع فکر کردم که اجداد من چه کسانی بودن.[esteress]
چه جور اخلاقیاتی ؛ چه نوع مذاهبی داشتن[soal]
ولی از کجا آخه میشه شجره نامه رو پیدا کرد؟[bihes]

باستان شناس
31st March 2012, 07:59 PM
جناب حسینی
کاش به جای کلمه عربی شجره همون درخت نامه یا تاریخچه به کار میبردن اینطوری بهتره ....پاس نگه داشتن زبان عزیز پارسی از نخسین وظایف پژوهشگران هست.

و اینک پرسش شما در زمینه اجداد ما در گذشته هست یا ازدواج ...؟؟؟

ان شا مدیریت تاپیک با شماست و با کمک شما به نتیجه برسه ...

nezamehadafmand
31st March 2012, 11:43 PM
جناب حسینی
کاش به جای کلمه عربی شجره همون درخت نامه یا تاریخچه به کار میبردن اینطوری بهتره ....پاس نگه داشتن زبان عزیز پارسی از نخسین وظایف پژوهشگران هست.

و اینک پرسش شما در زمینه اجداد ما در گذشته هست یا ازدواج ...؟؟؟

ان شا مدیریت تاپیک با شماست و با کمک شما به نتیجه برسه ...

سلام خدمت بانوی بزرگوار خانم دکتر[golrooz]

تشکر از دقت و تذکرتون؛ این پرسش به خودی خود هم در خصوص اجدادمان در گذشته و هم در زمینه ازدواج است.[golrooz]

البته برای اینکه خیلی ساده بیان شود ، از فن بیان استفاده می کنم که سایر عزیزان هم با موضوع بهتر آشنا شوند،ازدوج بسیار اهمیت دارد و در ازدواج تازه یک شجره نامه یا درخت نامه یا تاریخچه را به خودی خود بیان می کند.[golrooz]
انشالله در ادمه نتایج مهمی و ارزشمندی در خصوص بهبود و سلامت این خانواده بزرگ جهانی بدست خواهیم آورد.[golrooz]
به عبارت ساده تر با علم همسان بودن در مسئله ازدواج نیز به نتایج ارزشمندی خواهی رسید.[golrooz]

اهمیت و نقش جایگاه داستان در مکتب متعالی(شیعه) برای مشاوره ازدواج چطور و چگونه است ؟! (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?117835-%D8%A7%D9%87%D9%85%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D9%86%D9%82%D8%B4-%D8%AC%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%DA%A9%D8%AA%D8%A8-%D9%85%D8%AA%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C%28%D8%B4%DB%8 C%D8%B9%D9%87%29-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%DA%86%D8%B7%D9%88%D8%B1-%D9%88-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%9F%21)

باستان شناس
31st March 2012, 11:53 PM
منم زیاد به این موضوع فکر کردم که اجداد من چه کسانی بودن.[esteress]
چه جور اخلاقیاتی ؛ چه نوع مذاهبی داشتن[soal]
ولی از کجا آخه میشه شجره نامه رو پیدا کرد؟

دوست عزیز

این موضوع بسیار ساده هست و من شما رو خواندن کتاب های تاریخی وباستانی در زمینه اجداد و نیاکان خودمون دعوت میکنم
و مطمنم راهگشا هست .

دوست دارم به تالار تاریخ و ایران شناسی سایت نخبگان نگاه کنید و تاپیک های بسیاری وجود دارد که میتواند راهنمای شما باشه.

مطمنا عزیزانی که رشته تاریخ و باستان شناسی و جامعه شناسی و علوم اجتماعی رو خوانده اند
بسیار در این موارد میتوانند کمک کنند وپاسخگوی سوالات ذهنی شما باشند.

یافتن شجره نامه (درخت نامه ) شاید چندان پر اهمیت نباشد

ولی اخلاقیات یک قوم ویک قبیله و شناخت انها نیازی به درخت نامه ندارد.

با مطالعه کتاب های تاریخی وکتاب هایی ه از قدیم باقی هستند
مثل کتبیه ها و دیوار نوشته ها و .....میشود حتی تاریخ یک کشور رو خواند.

مخصوصا [B] دیوار های تخت جمشید
زندگی و اعتبار و افتخار و صد البته درخت نامه یک کشور و یک قوم رو به روشنی نشان میدهد .

باشد که زمینه مطالعات خودمون رو از کتاب های تخصصی رشته های خود گسترش دهیم
به کتاب های مفید اطراف ما مطمنا در تامل وتفکر ما نظر مثبتی خواهد بود.

maryam_bah
1st April 2012, 08:40 AM
دوست عزیز

این موضوع بسیار ساده هست و من شما رو خواندن کتاب های تاریخی وباستانی در زمینه اجداد و نیاکان خودمون دعوت میکنم
و مطمنم راهگشا هست .

دوست دارم به تالار تاریخ و ایران شناسی سایت نخبگان نگاه کنید و تاپیک های بسیاری وجود دارد که میتواند راهنمای شما باشه.

مطمنا عزیزانی که رشته تاریخ و باستان شناسی و جامعه شناسی و علوم اجتماعی رو خوانده اند
بسیار در این موارد میتوانند کمک کنند وپاسخگوی سوالات ذهنی شما باشند.

یافتن شجره نامه (درخت نامه ) شاید چندان پر اهمیت نباشد

ولی اخلاقیات یک قوم ویک قبیله و شناخت انها نیازی به درخت نامه ندارد.

با مطالعه کتاب های تاریخی وکتاب هایی ه از قدیم باقی هستند
مثل کتبیه ها و دیوار نوشته ها و .....میشود حتی تاریخ یک کشور رو خواند.

مخصوصا دیوار های تخت جمشید
زندگی و اعتبار و افتخار و صد البته درخت نامه یک کشور و یک قوم رو به روشنی نشان میدهد .

باشد که زمینه مطالعات خودمون رو از کتاب های تخصصی رشته های خود گسترش دهیم
به کتاب های مفید اطراف ما مطمنا در تامل وتفکر ما نظر مثبتی خواهد بود.

[nishkhand]ممنونم دوست عزیزم[golrooz]
مطمئنا در اولین فرصت با استفاده از تالار های این سایت و راهنماییهای دوستان گلی چون شما به پرسش های ذهنیم پاسخ میدهم.[golrooz]sh_dokhtar22

nezamehadafmand
1st May 2015, 06:08 PM
البته عزیزان بدانند که این موضوع به قدری تخصصی است که تمامی انسانهای جهان را شامل می شود.مطمئنا شما نیز در این شجره فامیلی قراردارید.

این موضوع باید تخصصی مورد بررسی واقع شود.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد