PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال سوال درباره دندان

engeneer_19
29th March 2012, 12:40 PM
سلام
یک سوال
چند وقتی هست دنودونای جلوم هم قسمت بیرونی هم داخلی کمی زردی یا سیاهی همچین چیزی داره
جرم گیری شنیدم خوب نیست و به مینای دندان آسیب میزنه
اصلا علت این حالت چیه؟باید چیکار کنم؟

ممنون

poune
29th March 2012, 04:02 PM
سلام.
اگر پلاك میكروبی هر روز و یا در مراحل اولیه از سطح دندان تمیز نشود، املاح موجود در بزاق و مواد غذایی برآن رسوب نموده و منجر به ایجاد جرم دندان كه سخت می باشد، می گردد. جرم با مسواك زدن پاك نمی شود و با عمل جرم گیری توسط دندانپزشك برداشته می شود.
جرم دندان علاوه بر اینكه برای لثه و بافتهای نگهدارنده دندان مضر می باشد محلی نیز برای تجمع و تكثیر میكروبهای پوسیدگی زاست. با عمل جرم گیری تعداد این میكروبها دردهان به مراتب كمتر می شود. با برداشته شدن جرم، بیمار ممكن است با زبانش حس كند كه دندانش خالی شده است. این احساس همراه با مقداری حساسیت به سرما یا گرما (بعد از جرم گیری) این تصور غلط را تقویت نموده است كه شاید دندانهایش در حین جرم گیری تراش خورده باشند، در صورتی كه مكانیزم دستگاه جرم گیری لرزشی بوده و قادر به تراش نمی باشد.
تنها راه بر طرف کردن جرم دندان جرمگیری توسط دندانپزشک است.

حسین متقی
29th March 2012, 06:17 PM
دندونای من وقتی میدوم یا وقتی ورزش سنگین میکنم خیلی درد میگیره
همشون با هم انگار از زیر دندونها داره مکش میشه
هی میخوام دندونامو به هم فشار بدم که کمتر بشه درد
5دقیقه ای خوب میشه

engeneer_19
29th March 2012, 11:09 PM
سلام.
اگر پلاك میكروبی هر روز و یا در مراحل اولیه از سطح دندان تمیز نشود، املاح موجود در بزاق و مواد غذایی برآن رسوب نموده و منجر به ایجاد جرم دندان كه سخت می باشد، می گردد. جرم با مسواك زدن پاك نمی شود و با عمل جرم گیری توسط دندانپزشك برداشته می شود.
جرم دندان علاوه بر اینكه برای لثه و بافتهای نگهدارنده دندان مضر می باشد محلی نیز برای تجمع و تكثیر میكروبهای پوسیدگی زاست. با عمل جرم گیری تعداد این میكروبها دردهان به مراتب كمتر می شود. با برداشته شدن جرم، بیمار ممكن است با زبانش حس كند كه دندانش خالی شده است. این احساس همراه با مقداری حساسیت به سرما یا گرما (بعد از جرم گیری) این تصور غلط را تقویت نموده است كه شاید دندانهایش در حین جرم گیری تراش خورده باشند، در صورتی كه مكانیزم دستگاه جرم گیری لرزشی بوده و قادر به تراش نمی باشد.
تنها راه بر طرف کردن جرم دندان جرمگیری توسط دندانپزشک است.

به من گفتن به مینا ی دندان آسیب میزنه جرم گیری
یک حالت سیاه شده رگه های سیاه روی دندونای جلویی همه قسمت پشت هم جلوش هست
پس باید جرمگیری بشه حتما؟ راه دیگه ای نداره؟
چرا اینطور شده؟ کم مسواک زدن؟[soal]

ساناز فرهیدوش
30th March 2012, 11:30 AM
دوست عزیز جرم دندان ها اگر برداشته نشود منجر به از بین رفتن لثه ها می شود که لقی و هزار جور مشکل دیگررو ایجاد می کنه .
مصرف زیاد قهوه . چای یا ماده ایی که بررنگ دندان ها تاثیر می گذارد یا حتی داروها .
جرم گیری ربطی به مینای دندان ندارد !!!!

engeneer_19
31st March 2012, 02:19 PM
دوست عزیز جرم دندان ها اگر برداشته نشود منجر به از بین رفتن لثه ها می شود که لقی و هزار جور مشکل دیگررو ایجاد می کنه .
مصرف زیاد قهوه . چای یا ماده ایی که بررنگ دندان ها تاثیر می گذارد یا حتی داروها .
جرم گیری ربطی به مینای دندان ندارد !!!!

سلام
خیلی ممنون از راهنمایی ت
آره دقیقا چایی زیاد میخورم
پس حتما باید برم جرمگیری
قربونت[golrooz]

ساناز فرهیدوش
31st March 2012, 05:40 PM
بعد جرم گیری دندان ها کمی حساس می شوند . بهتراز به مدت دو هفته از خمیر دندان های مخصوص (سنسوداین ) و بعد از هر مسوااک ار دهانشویه استفاده کنید .

yas-90
2nd April 2012, 03:28 PM
دندونای من وقتی میدوم یا وقتی ورزش سنگین میکنم خیلی درد میگیره
همشون با هم انگار از زیر دندونها داره مکش میشه
هی میخوام دندونامو به هم فشار بدم که کمتر بشه درد
5دقیقه ای خوب میشه

سلام دوست عزیز
سال نوتون مبارک
موقعی که شیرینی یا آب سرد هم میخورید این درد رو دارید یا نه؟؟؟
حین ورزش کردن با دهان باز نفس میکشید؟؟؟

حسین متقی
2nd April 2012, 11:23 PM
سلام دوست عزیز
سال نوتون مبارک
موقعی که شیرینی یا آب سرد هم میخورید این درد رو دارید یا نه؟؟؟
حین ورزش کردن با دهان باز نفس میکشید؟؟؟
سلام
سال نوی شما هم مبارک
اب سرد میخورم یکم-خیلی کمه-قابل مقایسه با اون دردی که گفتم نی
شیرینی هم اگه خیلی شیرین باشه بله -مثلا بعضی ادامسا خیلی شیرینن نمیتونم بجوم
حین ورزش کردن خیلی سعی میکنم با دهان بسته تنفس کنم اما مجبور میشم -چون بوکس کار میکنم نفس کم میارم و مجبورم کمی از راه دهان نفس بکشم نه زیاد-موقع فوتبال که با دهن نفس نکشم اصلا نمیتونم بدوم

yas-90
2nd April 2012, 11:41 PM
سلام
سال نوی شما هم مبارک
اب سرد میخورم یکم-خیلی کمه-قابل مقایسه با اون دردی که گفتم نی
شیرینی هم اگه خیلی شیرین باشه بله -مثلا بعضی ادامسا خیلی شیرینن نمیتونم بجوم
حین ورزش کردن خیلی سعی میکنم با دهان بسته تنفس کنم اما مجبور میشم -چون بوکس کار میکنم نفس کم میارم و مجبورم کمی از راه دهان نفس بکشم نه زیاد-موقع فوتبال که با دهن نفس نکشم اصلا نمیتونم بدوم

سلام
ممنون
احتمالا حساسیت دندانی دارید....بهتره از خمیر دندونای ضد حساسیت استفاده کنید....اگه دندون شکسته که پر نشده، دارید بهتره برای پر کردنش اقدام کنیدچون میتونه عامل درد باشه(با ورود مواد شیرین یا آب سرد یا حتی هوای سرد)(حتی پوسیدگی دنداونا هم میتونه باعث این دردا بشه)...تا جایی هم که میتونید سعی کنید با دهان بسته نفس بکشید .....اگه بهتر نشدید حتما به دندونپزشک مراجعه کنید.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد