PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث علم روانشناسی

نارون1
27th March 2012, 08:20 PM
با سلام خدمت همه دوستان و کاربران عزیز.........

همه شما با علم روانشناسی کم و بیش آشنا هستید .......

من چندتا سوال از شما دارم .......[golrooz]

- آیا شما به این علم علاقه دارید ؟؟ با چه دیدی بهش نگاه میکنین ( منظورم اینه که نگاهتون به روانشناسی چطوریه ؟)

- به کدام حیطه این علم علاقه بیشتری دارین ؟؟ مباحث مورد علاقه تون چیه ؟؟

- فکر میکنین تو چه زمینه هایی باید مطالعه و تحقیق بیشتری صورت بگیره ؟؟؟

- در آخر به نظر شما آیا روانشناسی و مشاوره در ایران با مشکلاتی همراه است ؟؟

ممنون از توجه شما ........

Ehsan M
27th March 2012, 08:28 PM

- آیا شما به این علم علاقه دارید ؟؟ با چه دیدی بهش نگاه میکنین ( منظورم اینه که نگاهتون به روانشناسی چطوریه ؟)

سلام خسته نباشی

من علاقه زیادی به این علم دارم و مقاله یا کتابیم دستم بیاد در این مورد می خونم....
به قسمت دیدش والا تا الان فکر نکرده بودم ؟؟؟؟ [nishkhand]

بیش تر تو قسمت روانشناسی فردی

به نظر من اول باید تو زمینه مشاوره فردی مطالعه و تحقیق شه ....

مشکل؟؟؟؟؟شاید باید و کافی بهش اهمیت داده نمیشه.....

محسن آزماینده
27th March 2012, 08:32 PM
با سلام و تشکر از مدیر تالار روانشناسی

بحث خوبی ایجاد شده و میتونه نتیجه خوبی داشته باشه

آیا شما به این علم علاقه دارید ؟؟ با چه دیدی بهش نگاه میکنین ( منظورم اینه که نگاهتون به روانشناسی چطوریه ؟)

روانشناسی یک علمی است که جامعه را از کوچکترین بعد بررسی میکند،همچنین پایه و اساس موضوعات کلان انسانی میتواند باشد

به کدام حیطه این علم علاقه بیشتری دارین ؟؟ مباحث مورد علاقه تون چیه ؟؟

من به عنوان شخصی که اطلاعات زیادی از روانشناسی ندارم،بیشتر به خوشناسی علاقه دارم(البته شاید ارتباط چندانی به روانشناسی نداشته باشد)

همچنین شناخت مخاطب برام خیلی مهمه که با روشهای روانشناسی میتوان تاحدودی به نتیجه رسید

فکر میکنین تو چه زمینه هایی باید مطالعه و تحقیق بیشتری صورت بگیره ؟؟؟

چیزی که من همیشه گفتم اینه که ارتباط علوم با یکدیگر باید مطالعه شود

مثلا روانشناسی با جرم شناسی در حقوق
مثلا روانشناسی با جامعه شناسی
و ...

در آخر به نظر شما آیا روانشناسی و مشاوره در ایران با مشکلاتی همراه است ؟؟

در جامعه ما روانشناسی را برای افراد خاص میدانند

مثلا این دید وجود دارد که هرکس برای مشاوره پیش روانشناس برود؛صرفا باید دیوانه باشد و یا حداقل مشکلی داشته باشد

ولی حقیقت این است که این کار در خیلی از اوقات باید انجام شود.مثلا برای راهنمایی در برخی تصمیمات و یا نارضایتی شغلی و ...

امید است که در سالهای آینده دید عموم نسبت به این علم تغییر کند

حتی در آزمونهای استخدامی به ندرت یک روانشناس عضو هیئت داوران است که به نظر من باید تیم روانشناسی باشد،نه یک نفر

ممنون

master_mind
27th March 2012, 09:01 PM

سلام دوستان بر شما

اره تقریبا آشنا هستیم...اما فقط سطحی

نه زیاد آخه حوصله ی زیادی می خواد ...دیدمون مثبته رشته ی خوبیه

دیگه سوال تخصصی پرسیدین...حیطه هاش رو بلد نیستم...مباحث مورد علاقمون رو هم میدونیناااا[khejalat]

در مورد مسایل خانواده چون ریشه ی بیشتر مشکلات به خانواده برمیگرده

اره بابا هرکی میره پیش مشاوره و روانشناس به دید روانی و کسی که عقل درست و حسابی نداره نگاش میکنن...

ممنون از سوال خوبتون

ساناز فرهیدوش
28th March 2012, 10:21 PM
روان شناسی یک علم کاملا کاربردی هست که می تواند به عنوان یکی از ارکان مدیریت از آن بهره جست . روان شناسی از علوم پیچیده در حیطه ی علوم رفتاری محسوب شده و می توان آن را به صورتی کاربردی در جهت بهبود زندگی به کار بست .

نارون1
28th March 2012, 11:21 PM
روانشناسی به عنوان یک علم کاربردی و بنیادی به بررسی رفتار و فرایدندهای روانی می پردازد...........

در حیطه این علم گسترده ، به بررسی تمامی جوانب مربوط به انسان ( روانی ، اجتماعی ، خانواده و کودک و ...) پرداخته می شود.......

به نظر من مباحث مربوط به کوددکان بسیار مهم هست چون در این دوران ، دوران حساسی وجود دارد که چنانچه با بحران مواجه شوند ،لطمه های جبران ناپذیری به شخصیت فرد

در بزرگسالی وارد می شود .......

مباحث مربوط به ازدواج ، از قبیل مشاوره های قبل از ازدواج و ... ، مباحث مربوط به ذهن و زندگی بهتر و بهداشت و آرامش روان مفید و مهم می باشد ............

با آقای آزماینده در مورد مباحث میان رشته ای مربوط به روانشناسی موافق هستم..........و تاکید بر انجام تحقیقاتی متناسب با فرهنگ ایرانی و به صورت داخلی را اضافه میکنم...........

از سری مشکلات روانشناسی و مشاوره در ایران ، علاوه بر فرهنگ سازی پایین راجع به خدمات مشاوره ای و رفتن به مشاوره ، هزینه های بالای مشاوره می باشد ..........

که البته سازمانن نظام روانشناسی هزینه های مشخصی برای هر مشاور و روانشناس ( لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا ) در نظر گرفتن که امید است مورد توجه قرار بگیرد ......

بلدرچین
2nd April 2012, 07:01 PM
سلام.
نگاه به روانشناس توی ایران یه نگاه منفی هستش.هرکسی که مشکلی توی زندگیش پیش میاد و میخواد بره پیش روانشناس از طرف بقیه مورد تحقیر قرار میگیره و اسم دیوانه روش میزارن.باید تا میشه این علم که خیلی مهم هستش و جایگاه یه روانشناس و فرقش رو با روانپزشک رو به همه ی مردم اموزش داد تا مردم شناخت پیدا کنن و بشناسن و بدونن که این علم به چه دردی میخوره و کجاها مورد استفاده قرار میگیره.
من خیلی به روانشناسی علاقه دارم و مطالعه هم داشتم تا تونستم.علمی هستش که به ادم خیلی ارامش میده و کمک کننده به زندگیه روزمره هستش.
دید منفی وجود داره به روانشناسی و مشاوره توی ایران امیدوارم که در سالیان بعد این علم و کاربرد هاش به مردم شناسانده شود...
بچه ها نظر بدن من بازهم میگم.ممنونم نارون

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد