PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال موتور الیکتریکی

sayed mojtaba
24th March 2012, 06:18 PM
سلام
کسی درباره موتور های الیکتریکی قابل نصب روی هواپیما ها اطلاعاتی داره؟
اگه اطلاعاتی دارید لطفا راهنمایی بفرمایید
با تشکر

عرفان سلیم زاده
24th March 2012, 08:36 PM
سلام
این موتور ها به اصطلاح براشلس هستند و در دو نوع این رانر و اوت رانر عرضه میشن.
در موتور های الکتریکی براشلس اهن ربا حرکت میکنه و سیم پیچ ها ثابت هستند.
در نوع این رانر شفت که اهن رباست در مرکز قرار داره و ویژگی این موتور ها دور های بالا و گشتاور پایین هستش که برای استفاده باید یک گیربکس بین شفت و پره قرار بگیره.
در نوع اوت رانر موتور درست عین فن خنک کننده کیس می مونه و اهن ربا در خارج قرار داره.
این نوع موتور ها دور پایین و گشتاور بالا هستند و بیشتر از همین موتور ها در مدل های رادیو کنترول استفاده میشه چون هم بیصدا تر هستند و هم نیازی به گیر بکس ندارند.
البته موتور های شفت مرکزی راندمان بالاتری دارند.
برای تهیه میتونین به فروشگاه های رادیو کنترول مراجعه کنین
موفق و پیروز باشید[golrooz]

sayed mojtaba
25th March 2012, 05:27 PM
سلام
من موتور هایی شبیه موتور های بال پرنده ناسا نیاز دارم با همون قدرت و کاربرد

حسین متقی
26th March 2012, 12:17 PM
خب باید ببینین میتونین سلولهای خورشیدی با بازده بالا و باتریهای سبک و سازه سبکشو تهیه کنین یا نه
بستگی به تواناییها و ساخته های قبلی باید دیتایی از کل مشخصات تهیه و پایه ی محاسبات قرار بدین
بعد قدرت موتور مورد نیاز پیدا میشه
اما کمیاب ترین قطعه رو باید پایه ی طراحی قرار بدین که یا موتور یا سلول خورشیدیه سبکه و پر بازده هست
قدرتهای تا 1800 وات براشلس رو دیدم برای فروش-ولی تا 2400 هم عکس دیدم
شاید مناسب باشه!!!

sayed mojtaba
28th March 2012, 07:45 PM
سلام
اگه براتون ممکنه یه لیست از این موتور ها برام ارسال کنین
با تشکر

حسین متقی
28th March 2012, 08:32 PM
برای تشکر از کلید تشکر پایین پست استفاده کنید
لیستشو من ندارم تنوع بالاس
باید از چندین جا جداگانه تهیه و مشابه هارو حذف کنید
حالا قصد کار جدی دارین؟؟
هزینه هاش باید بالا باشه ها!!

sayed mojtaba
11th April 2012, 05:00 PM
برای تشکر از کلید تشکر پایین پست استفاده کنید

سلام خواستم دوبل تشکر کنم[nishkhand]

sayed mojtaba
11th April 2012, 05:02 PM
لیستشو من ندارم تنوع بالاس
باید از چندین جا جداگانه تهیه و مشابه هارو حذف کنید
حالا قصد کار جدی دارین؟؟
هزینه هاش باید بالا باشه ها!!
محض اطلاع جنابعالی این کار در مرحله طراحیه و این لیست رو برای تخمین وزن پرنده میخاستم
از نظر هزینه هم مشکلی نیست[tashvigh]
[khabalood][khabalood][khabalood]

حسین متقی
13th April 2012, 09:34 PM
محض اطلاع جنابعالی این کار در مرحله طراحیه و این لیست رو برای تخمین وزن پرنده میخاستم
از نظر هزینه هم مشکلی نیست[tashvigh]
[khabalood][khabalood][khabalood]
خب شما بیشتر از 1000نوع موتور جلوتون دارین
مگه اینکه بگین حدود وزن کل و تعداد موتور چقدره؟؟؟
که باید مشخص کنید وگر نه پ ن پ-واسه اطلاعات عمومی لیست میخواین!!!!
معلومه واسه چی میخوای دیگه داداش من
[khandeshadid]
دیگه حرفی ندارم غیر از اینکه از کلید تشکر استفاده کنی جای پست اسپم و بی مورد من خیلی بیشتر خوشحال میشم!!!!!

sayed mojtaba
14th April 2012, 11:04 AM

این هزار نوعی که میگین من چیز زیادی ازشون ندارم اگه ممکنه راهنماییم کنید
چون هنوز وزن دوربین هامون مشخص نیست درباره وزن چیزی نمیتونم بگم اما بدونید که محدودیتی روی وزن نداریم فقط میمونه قدرت موتور[taajob]

Joseph Goebbels
14th April 2012, 11:57 AM
که باید مشخص کنید وگر نه پ ن پ-واسه اطلاعات عمومی لیست میخواین!!!!
معلومه واسه چی میخوای دیگه داداش من
[khandeshadid]
دیگه حرفی ندارم غیر از اینکه از کلید تشکر استفاده کنی جای پست اسپم و بی مورد من خیلی بیشتر خوشحال میشم!!!!!

مگه اینجا سر کوچه هست که دارین از " پ ن پ " استفاده می کنین ؟
در طول تمام دوران هیچ طراحی نتونسته وزن کل رو از همون اول بگه ، چون در طول طراحی ممکنه تعدادی قطعات کم و زیاد بشن که ممکنه بر روی وزن تاثیر بگذاره .
پس شما چرا اصرار دارین که یه وزن ثابتی به شما ارائه داده بشه تا شما نوع موتور رو بگین ؟

اینجا جک خانه نیست ، لطفا احترام رو رعایت بفرمایید . یه بحثی هست در مورد تهیه نوعی موتور که ده ها فاکتور در اون دخیل هستند . عبارت " پ ن پ " دیگه چیه ؟
اون شکلکل خنده ای هم که گذاشتین خیلی کار زشتی بوده . یه سوال پرسیدن که شکلک خنده نمی خواد ، حتی اگه مبهم باشه .

حسین متقی
14th April 2012, 01:29 PM
مگه اینجا سر کوچه هست که دارین از " پ ن پ " استفاده می کنین ؟
در طول تمام دوران هیچ طراحی نتونسته وزن کل رو از همون اول بگه ، چون در طول طراحی ممکنه تعدادی قطعات کم و زیاد بشن که ممکنه بر روی وزن تاثیر بگذاره .
پس شما چرا اصرار دارین که یه وزن ثابتی به شما ارائه داده بشه تا شما نوع موتور رو بگین ؟

اینجا جک خانه نیست ، لطفا احترام رو رعایت بفرمایید . یه بحثی هست در مورد تهیه نوعی موتور که ده ها فاکتور در اون دخیل هستند . عبارت " پ ن پ " دیگه چیه ؟
اون شکلکل خنده ای هم که گذاشتین خیلی کار زشتی بوده . یه سوال پرسیدن که شکلک خنده نمی خواد ، حتی اگه مبهم باشه .

اولا که پ ن پ مال سر کوچه نی و اینجا هم هیچکس با محل جک اشتباه نگرفته
بعدش کمی پستهارو بخونین میفهمید که من با sayed mojtaba (http://www.njavan.com/forum/member.php?112981-sayed-mojtaba) فقط یه شوخیه دوستانه کردم نه چیز دیگه
تازه بابت وزن هم اون طراحی که شما میگی نمیدونه وزن هواپیمایی که داره طراحی میکنه حدودا چقدره احتمالا فقط خود شمایین اگه تا حالا طراحی هم کرده باشین

چون من میدونم دارم هواپیمای 1-2کیلو طراحی میکنم یا 2تا3 یا 3-5 یا 5-10 یا 10 تا 15 یا100 تا 150 بلاخره
نگفتم به گرم بگو که میگم حدودش
یعنی میخوای بوئینگ 100تنی بسازی یا میخوای هواپیمایی 10 تنی تک سرنشین یا 200 کیلوییه بدون سرنشین؟؟
چقدر سرعت؟ مثلا میخوای 100 کیلومتر بر ساعت سرعت داشته باشه یا 200 یا500 یا 900؟؟؟
اخه من بیام بگم میخوام یه هواپیمای بدون سرنشین بسازم
از ابعاد مداد نوکی میشه ساخت تا ابعاد 747
باید بگی حدودشو
اخه طراحی هم میخواد بکنه از اول باید بگه من میخوام یه هواپیمای دقیقا 120 کیلویی بسازم با ابعاد..... با شکل هندسیه..... با سرعت .... و......
بعد بیام توی طراحی انقدر بازی کنم تا درست بشه
البته اخرش شما درست میگی یه هواپیمای 150 کیلویی میشه با کمتر از خواسته های طراحیم و وزن بیشتر
ولی نیاز و هدف باید مشخص باشه اخه
موتور ویبره ی موبایل میتونم واستون بیارم تا موتور براشلس 10 کیلویی که 30 هزار وات مصرفشه-12هزار دور بر دقیقه هست حدودا بدون بار
خب یه محدوده بگووووووو
ژنرال جان -برادر من-دوست من-رفیق من -شکلک خنده خیلی هم قشنگه چه اشکالی داره؟
شما هم بخند- نهایتا احساس میکنی من حتی مقدار خیلی کمی بی احترامی میکنم میتونی از گزارش پست خلاف استفاده کنی و به ناظم سایت اطلاع بدی -کلید تشکر یادتون نره

حسین متقی
14th April 2012, 01:44 PM
این هزار نوعی که میگین من چیز زیادی ازشون ندارم اگه ممکنه راهنماییم کنید
چون هنوز وزن دوربین هامون مشخص نیست درباره وزن چیزی نمیتونم بگم اما بدونید که محدودیتی روی وزن نداریم فقط میمونه قدرت موتور[taajob]
پس دوربین هم میخواین روش بزارین
خب وزن دقیق لازم نی
فقط نوع کلیه دوربین رو که میدونین؟
خب الان میخواین هواپیماتون در بهترین حالت و بهترین چیزی که میخوای بسازی چه ابعادی داشته باشه؟(حداقل یه نقشه دستی با پینت بکش)
چه وزنی داشته باشه؟
چه سرعتی؟
ودر چه ارتفاعی پرواز کنه؟
نهایتا چقدر بار از جمله دوربین و.... حمل کنه؟
سطح بال و ظریب برا؟
ظریب پسار؟
سطح سلول خورشیدی؟
مدت زمان پرواز بدون شارژمجدد زمینی؟
و....
اگر هم فکر میکنی طرح سکرت مکرته و نمیتونی اطلاعات بدی هم که بیخیال-من کار بدون مشخصات بلد نیستم!!!!
دستت هم درد نکنه
تاپیک به دردبخوری بود برای بعضیا از جمله خودم

Joseph Goebbels
14th April 2012, 02:38 PM
منو مسخره می کنی ؟ شاید شما یادت رفته شوخی های دوستانه فقط باید در چت باکس یا پیام های عمومی باشه نه در محل انجمن !
بنده هم وکیل اقا sayed mojtaba (http://www.njavan.com/forum/member.php?112981-sayed-mojtaba) نیستم ! فقط به این دلیل حساسم که من مدیر این تالار نیز هستم و برای من این کار شما خیلی زشته .

تازه بابت وزن هم اون طراحی که شما میگی نمیدونه وزن هواپیمایی که داره طراحی میکنه حدودا چقدره احتمالا فقط خود شمایین اگه تا حالا طراحی هم کرده باشین
بنده کی گفتم طراح این هواپیما هستم ؟

یعنی میخوای بوئینگ 100تنی بسازی یا میخوای هواپیمایی 10 تنی تک سرنشین یا 200 کیلوییه بدون سرنشین؟؟
راستش تا اونجا که من می دونم شما حتی طرح بشقاب پرنده نمونه ازمایشگاهی هم با سرعت 30 کیلومتر هم رد کردین ، حال اگه می خواستم که بویینگ بسازم که دیگه هیچی ! و نکته خیلی مهمی که در اونجا گفتین این بود که باید 2 کیلومتر سرعت داشته باشه ! که از نظر من چیزی شبیه اسباب بازی های بچه گانه بود .

اخه من بیام بگم میخوام یه هواپیمای بدون سرنشین بسازم
از ابعاد مداد نوکی میشه ساخت تا ابعاد 747
شما یه نمونه هواپیمای بدون سرنشین بیار که ابعادش در حد یه 747 باشه ، من حرفم رو پس می گیرم .

یا احساس میکنی من حتی مقدار خیلی کمی بی احترامی میکنم میتونی از گزارش پست خلاف استفاده کنی و به ناظم سایت اطلاع بدی -کلید تشکر یادتون نره
اونقدر هم که فکر می کنی بچه نیستم ، لااقل تاریخ تولدم این طوری میگه که من 25 سالمه !

حسین متقی
14th April 2012, 07:28 PM
منو مسخره می کنی ؟ شاید شما یادت رفته شوخی های دوستانه فقط باید در چت باکس یا پیام های عمومی باشه نه در محل انجمن !
بنده هم وکیل اقا sayed mojtaba (http://www.njavan.com/forum/member.php?112981-sayed-mojtaba) نیستم ! فقط به این دلیل حساسم که من مدیر این تالار نیز هستم و برای من این کار شما خیلی زشته .

بنده کی گفتم طراح این هواپیما هستم ؟

راستش تا اونجا که من می دونم شما حتی طرح بشقاب پرنده نمونه ازمایشگاهی هم با سرعت 30 کیلومتر هم رد کردین ، حال اگه می خواستم که بویینگ بسازم که دیگه هیچی ! و نکته خیلی مهمی که در اونجا گفتین این بود که باید 2 کیلومتر سرعت داشته باشه ! که از نظر من چیزی شبیه اسباب بازی های بچه گانه بود .

شما یه نمونه هواپیمای بدون سرنشین بیار که ابعادش در حد یه 747 باشه ، من حرفم رو پس می گیرم .

اونقدر هم که فکر می کنی بچه نیستم ، لااقل تاریخ تولدم این طوری میگه که من 25 سالمه !

من هیچکسو مسخره نمیکنم-اگر هم اینطور برداشت میشه عذر خواهی میکنم بابت برداشتتون
اگه مسخره باشه من خودم مسخره ترینم
بهم بخندین یه روز کامل ناراحت هم نمیشم
مسخره شدن برای من مهم نیست
اینکه کی منو مسخره کنه و کی منو قبول داشته باشه مهمه
من نگفتم شما طراح این هواپیمایی-کلی گفتم یعنی هیچ طراحی نیست که ندونه چه وزنی داره طراحی میکنه

من راجع به بشقاب پرنده اینجا چیزی نمیگم
چون اونوقت دیگه مسخره کردن و احمقانه جلوه دادن و توهین و کمی.... حساب میشه که من معذورم

اصلا بحث سر شدنی بودن یا نشدی بودن نیست - یه مثال زدم فقط که شاید متوجه اصل منظورم بشین که نا امید شدم واقعا از بیان خودم-که نتونستم جوری بگم که شما درک کنین-ولی الان ایرباسهای جدید 320 میتونن بدون خلبان هم پرواز کنن ولی تا به حال هیچکس جرات امتحان کردنشو نداشته(دلایل امنیتی و قوانین پروازی و مسئولیت شخص خلبان)

بله از روی مقایسه ی تاریخ تولدهامون میشه فهمید شما از من بزرگتر هستین و من هم همونطور که از اول تاکید داشتم قصد جسارت به هیچکسو نداشتم و بحثی کاملا منطقی و بدون دعوا رو دارم ادامه میده
اگر احساس کردید خلاف قوانین بحث میکنم از گزارش پست خلاف و اگر خوشتون اومد از کلید تشکر یا امتیاز استفاده کنید
ممنون که به بحثهای من که متولد73 هستم توجه میکنین

sayed mojtaba
14th April 2012, 07:59 PM
گر هم فکر میکنی طرح سکرت مکرته و نمیتونی اطلاعات بدی هم که بیخیال-من کار بدون مشخصات بلد نیستم!!!!
دستت هم درد نکنه
تاپیک به دردبخوری بود برای بعضیا از جمله خودم[

با عرض پوزش بیشتر از این نمیتونم براتون توضیح بدم.
انشالا در طرح های بعدی...

رضا طاهری
15th August 2012, 03:25 PM
http://www.esnips.com/doc/7c76277f-0047-42dc-85bc-1dff51b529bd/Mairplane2

سلام.به ادرس بالا برو یه pdf در مورد هواپیماهای مدل هست.توش راجع به موتور الکتریکی مطالب خوبی گفته.

اگه نشد بری اول برو تو سایت yazilarim.blogfa.com بعد برو تو کتاب رایگان(سمت راست پایین) mairplane 2 v رو دانلود کن.
موفق باشی

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد