PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : هر چی سوال در مورد ایده داری بیا تو!!

عرفان سلیم زاده
13th March 2012, 05:04 PM
سلام
تو این تاپیک هر سوالی در رابطه با ایده و هر چیز دیگه ای که به این مورد مربوط باشه جواب داده میشه.
با تشکر[golrooz]

Mr.Geo22
13th March 2012, 06:38 PM
درود

در مورد اختراع تا حدودی همه چیز مشخصه ولی در مورد ایده وضع خیلی پیچیده تر میشه (چون هنوز چیزی طراحی و تولید نشده)

۱- آیا میشه ایده رو مثل اختراع ثبت کرد؟

۲- در صورت مثبت بودن پاسخ پرسش نخست:

الف) هزینه این ثبت چقدر هست؟

ب) مدت زمان حمایت از ایده جه مدته؟

۳- در صورت منفی بودن پاسخ پرسش نخست:

الف) اگر ایده ای رو داشته باشیم چطور میتونیم اون رو به شرکتی بفروشیم؟ (اون شرکت میتونه خیلی راحت اون ایده رو تولید کنه بدون اینکه چیزی دست ما رو بگیره)

ب) اگر ایده رو در جایی (مثلا یه نشریه) چاپ کنیم و بعدا از اون ایده ما استفاده بشه میتونیم از اون نشریه به عنوان مدرک (چیزی مثل گواهی ثبت) استفاده کنیم؟

همه پرسش ها هم در مورد ایران و هم در مورد کشورهای دیگه بررسی بشه

و البته اگه نکته هایی در مورد ایده در ایران وجود داره که میدونید ممکنه مفید باشه ممنون میشم [golrooz]

hossien
13th March 2012, 07:52 PM
ایده را سازمان ثبت و اختراعات ثبت نمی کند اما می تونید در سایت ریاست جمهوری ثبت کنید و اگر ایده شما کاربردی باشه از ستاد حمایت از پژوهشگران با شما تماس می گیرندو می تونید ایده تان را عملی کنید.
البته شما اگر برای ایده هایتان امکانسنجی انجام بدین می تونید ثبت کنید منظور از امکانسنجی بررسی منابع و تکنولوژی و .......... و طراحی مفهومی هست .

در مورد فروش ایده شما باید اون شرکتی که در راستای ایده شما هست پیدا کنید و یک پروپوزال کلی از ایده خودتان بدین و مطالب کلی و در صورت انجام دادن مشکلاتی که رفع می کنه را بیان کنید و لازم نیست که حتما جزییات را بفرمایید. در این صورت شرکت بعد از بررسی می تونه بگه طرح شما را می خواد یا نه.
در ضمن اگر ایده شما در یک نشریه علمی پژوهشی یا بین اللملی ثبت بشه مثل گواهی ثبت هست اما اینجا در بعضی از موارد ایران یا چین هست.

عرفان سلیم زاده
13th March 2012, 07:54 PM
درود

در مورد اختراع تا حدودی همه چیز مشخصه ولی در مورد ایده وضع خیلی پیچیده تر میشه (چون هنوز چیزی طراحی و تولید نشده)

۱- آیا میشه ایده رو مثل اختراع ثبت کرد؟

۲- در صورت مثبت بودن پاسخ پرسش نخست:

الف) هزینه این ثبت چقدر هست؟

ب) مدت زمان حمایت از ایده جه مدته؟

۳- در صورت منفی بودن پاسخ پرسش نخست:

الف) اگر ایده ای رو داشته باشیم چطور میتونیم اون رو به شرکتی بفروشیم؟ (اون شرکت میتونه خیلی راحت اون ایده رو تولید کنه بدون اینکه چیزی دست ما رو بگیره)

ب) اگر ایده رو در جایی (مثلا یه نشریه) چاپ کنیم و بعدا از اون ایده ما استفاده بشه میتونیم از اون نشریه به عنوان مدرک (چیزی مثل گواهی ثبت) استفاده کنیم؟

همه پرسش ها هم در مورد ایران و هم در مورد کشورهای دیگه بررسی بشه

و البته اگه نکته هایی در مورد ایده در ایران وجود داره که میدونید ممکنه مفید باشه ممنون میشم [golrooz]

سلام
خب هم نه و هم اره!
این موضوع رو میشه از دو بعد بررسی کرد.
1-در قوانین ثبت اختراعات ثبت ایده،فرمول ریاضی،الگوریتم ها و فرمول های شیمیایی انجام نمیشه.
درواقع نه برای اینکه بی ارزش باشند نه! درست برعکس!
بعضی چیزا ارزششون به مخفی بودنشونه و وقتی که افشا بشند ارزش خودشون رو از دست میدند(مثل شعبده بازی)
در مورد اختراعات هم همین طوره ولی به خاطر مباحث تجاری سازی مجبور شدند که قوانین ثبت اختراعات رو بزارند.

2- بله میشه ثبت کرد!
ولی نه در مراجع قانونی!
شما میتونید ایده خودتون رو به نام خودتون در مجامع عمومی(اینترنت) افشا کنین و اون رو وقف مردم کنین!(مثلا در قالب همین پست هایی که میدین به شرط این که اسم خودتون هم عمدا در متن باشه)
در این صورت اتفاقاتی که میوفته اینه:
1- کس دیگه ای نمیتونه ادعا کنه که این ایده برای اونه چون با تحقیق حتما به نام شما بر خواهند خود.
2- همه می تونند از این ایده برای پروژه های خود استفاده کنند البته با رعایت مورد بالا
3- شما بعدا می تونید از این ایده در اختراعات تون استفاده کنین و ادعا کنین که این ایده برای شماست.

در مورد فروش ایده با توجه به دنیای تجارت کنونی باید بگم تقریبا امر ناممکنی هستش!
در واقع در دنیای امروز یک ریسک نابجا میتونه واقعا ادم رو بدبخت کنه
ولی اگر بر روی ایده مطالعات کافی بشه ممکنه خریداران رو راضی کنه که این ایده رو بخرن و روش سرمایه گذاری کنن و بعد از تولید انبوه ، بفروشند و سود بکنن!
این موارد در ایران و جهان صادقه.
در مورد خارج هم کافیه افشا ایده به زبان انگلیسی و با تگ های بسیار زیاد باشه تا در جستجو ها خودشو نشون بده
ولی اینم بگم که یک ایده تا زمانی که افشا نشه خیلی بیشتر از زمانی که مخفی بمونه ارزش داره چون اگر افشا بشه به راحتی میتوان اونو بدون ثبت به تجاری سازی رسوند!
پس ایده های خودتون رو مخفی نگه دارید[sootzadan]

Mr.Geo22
13th March 2012, 10:40 PM
با تشکر از حسین و عرفان عزیز

فک کنم منظور اصلیم رو نرسوندم

ببینید ایده دو نوع داره:

اولین نوع ایده هایی هستند که منجر به تولید یه محصول خاص میشن که قسمت زیادی از توصیحات در مورد این نوع ایده ها بود

در این نوع ایده ها وضع یه مقدار بهتره چون یا فرد میدونه که میتونه ایده رو تکمیل کنه و میره یه سرمایه گذار پیدا میکنه برای تکمیل طرح و تبدیل به اختراع یا اینکه میدونه نمیتونه تولید کنه و منتشرش میکنه (یا اینکه کلا بیخیالش میشه)

در این نوع ایده اگه مثلا من ایده ای بدم بعد عرفان ببینه خوشش بیاد و بره روش مثلا دو سال وقت بزاره و ۵۰ میلیون تومان هم هزینه کنه بعدش اونو ثبت کنه و بعد من بیام ادعای مالکیت کنم مطمئنا کسی به حرفم گوش نمیده و حتی خودم هم نباید اجازه چنین ادعایی رو به خودم بدم

ولی منظور اصلی من ایده هایی هست که اصل خود ایده هست و نه تولید اون محصول

در مورد اول بین ایده تا اختراع فاصله خیلی زیادی هست ولی در این مدل عملا همه چیز فقط ایده است

بزارید بیشتر توضیح بدم:

مثلا من ایده ای دارم که خیلی در ابعاد گسترده ایه و فقط یه شرکت بزرگ و یا حتی یه دولت میتونه اونو انجام بده پس عملا من نمیتونم به فکر تولیدش باشم (که البته اون مورد پیشنهادی حسین اینجا میتونه مفید باشه)

حالا اگه من بخوام یه همچین طرحی رو به یه شرکت بفروشم باید چیکار کنم؟
اینجا دیگه توضیح دادن مساوی با همه چیزه (قرار نیست محصولی تولید بشه در واقع اون ایده یه روشه یا چیزی شبیه اونه یعنی اصل ایده است و تولید اون هیج تحقیقی نیاز نداره)

در مواردی که ایده فقط سرمایه برای اجرا میخواد ما مجبوریم که به یه شرکت پناه ببریم ولی اونا تا ایده رو نشنون که نمیتونن با ما قرارداد ببندن و از طرفی هم بعد از شنیدن ایده دیگه ما نمیتونیم هیچ کاری انجام بدیم و اونا میتونن از ایده ما استفاده کنن بدون اینکه نگران چیزی باشند

در مورادی هم ممکنه که اون ایده ما خودش یه محصول نباشه ولی بتونه یه محصول رو کامل تر کنه
مثلا من یه زمانی یه طرح بسته بندی برای مایعات (مثل شیر و آبمیوه و ...) به ذهنم رسید ولی چون راهی برای فروشش ندیدم کلا بیخیالش شدم

یا مثلا به این شرکت ها که نگاه میکنی میبینی که خیلی از جزئیاتشون رو ثبت کردن و به کسی هم اجازه استفاده از اون رو نمیدن (مثلا اپل همین slide to unlock رو هم با نام خودش ثبت کرده یا حتی اون حاشیه سیاه دور مک بوک پرو ها رو هم من شنیدم که با نام خودش ثبت کرده)

خب در این موارد اگه من یه همچین ایده ای برای بهتر کردن یه محصول (چه از لحاظ زیبایی چه از لحاظ کارایی) داشته باشم تنها در صورتی میتونه مفید باشه که یا شرکت مال خودم باشه یا بابام!!!

در این موارد حتی اگه هم بشه مثل اختراع ثبت کرد خب ۵۰۰ هزار تومان (اگه بیشتر نشده باشه تا حالا) هزینه میکنی ولی ممکنه اون شرکت اصلا ازت نخره و عملا نمیشه همچین ریسکی رو مرتکب شد فقط میتونی اگه شرکت خودت بود اونو ثبت کنی تا دست بقیه شرکت ها رو از اون نوآوری کوتاه کنی (مثل اپل که حتی تونست خط تولید سامسونگ و htc رو تو بعضی مناطق در مورد بعضی محصولات متوقف کنه)

حالا میخوام ببینم اگه ایده ما به این صورت بود راه به صرفه ترو معقولانه تری وجود داره برای ثبت اون به اسم خودمون که بتونیم با خیال راحت اون رو پیش شرکت های مختلف عرضه کنیم و از طرفی هم مطمئن باشیم که ازمون نمی دزدن

حالا یا ثبت ایده (با قیمت خیلی کمتر از اختراع) یا منتشر کردن از طریق نشریه ها یا هر راه دیگه ای

ممنون [golrooz][golrooz][golrooz]

SaSaMc2
14th March 2012, 03:59 AM
سلام...[golrooz]

در مورد شكل و نما فكر ميكنم بايد ثبت صنعتي كرد...

ولي اگر يك مثال روشن تر بزنيد دوستان بهتر ميتونن پاسخ بدن...

اگر در مراحل تكميل و تئوري مشكل داريد و ايدتون رو با يه آدمي كه سرش به تنش ميارزه مشورت كنيد كمتر احتمال سواستفاده هست...

قديما كه وكيل داشتم ميگفت توي كتاب خونه ملي هم يه ثبت ايده هست كه سند نيست ولي قبل مطرح كردن اونجا ثبت كني ريسك لو رفتن كمتر ميشه...

عرفان سلیم زاده
14th March 2012, 10:05 AM
با تشکر از حسین و عرفان عزیز

فک کنم منظور اصلیم رو نرسوندم

ببینید ایده دو نوع داره:

اولین نوع ایده هایی هستند که منجر به تولید یه محصول خاص میشن که قسمت زیادی از توصیحات در مورد این نوع ایده ها بود

در این نوع ایده ها وضع یه مقدار بهتره چون یا فرد میدونه که میتونه ایده رو تکمیل کنه و میره یه سرمایه گذار پیدا میکنه برای تکمیل طرح و تبدیل به اختراع یا اینکه میدونه نمیتونه تولید کنه و منتشرش میکنه (یا اینکه کلا بیخیالش میشه)

در این نوع ایده اگه مثلا من ایده ای بدم بعد عرفان ببینه خوشش بیاد و برخ روش مثلا دو سال وقت بزاره و ۵۰ میلیون تومان هم هزینه کنه بعدش اونو ثبت کنه و بعد من بیام ادعای مالکیت کنم مطمئنا کسی به حرفم گوش نمیده و حتی خودم هم نباید اجازه چنین ادعایی رو به خودم بدم

ولی منظور اصلی من ایده هایی هست که اصل خود ایده هست و نه تولید اون محصول

در مورد اول بین ایده تا اختراع فاصله خیلی زیادی هست ولی در این مدل عملا همه چیز فقط ایده است

بزارید بیشتر توضیح بدم:

مثلا من ایده ای دارم که خیلی در ابعاد گسترده ایه و فقط یه شرکت بزرگ و یا حتی یه دولت میتونه اونو انجام بده پس عملا من نمیتونم به فکر تولیدش باشم (که البته اون مورد پیشنهادی حسین اینجا میتونه مفید باشه)

حالا اگه من بخوام یه همچین طرحی رو به یه شرکت بفروشم باید چیکار کنم؟
اینجا دیگه توضیح دادن مساوی با همه چیزه (قرار نیست محصولی تولید بشه در واقع اون ایده یه روشه یا چیزی شبیه اونه یعنی اصل ایده است و تولید اون هیج تحقیقی نیاز نداره)

در مواردی که ایده فقط سرمایه برای اجرا میشخواد ما مجبوریم که به یه شرکت پناه ببریم ولی اونا تا ایده رو نشنون که نمیتونن با ما قرارداد ببندن و از طرفی هم بعد از شنیدن ایده دیگه ما نمیتونیم هیچ کاری انجام بدیم و اونا میتونن از ایده ما استفاده کنن بدون اینکه نگران چیزی باشند

در مورادی هم ممکنه که اون ایده ما خودش یه محصول نباشه ولی بتونه یه محصول رو کامل تر کنه
مثلا من یه زمانی یه طرح بسته بندی برای مایعات (مثل شیر و آبمیوه و ...) به ذهنم رسید ولی چون راهی برای فروشش ندیدم کلا بیخیالش شدم

یا مثلا به این شرکت ها که نگاه میکنی میبینی که خیلی از جزئیاتشون رو ثبت کردن و به کسی هم اجازه استفاده از اون رو نمیدن (مثلا اپل همین slide to unlock رو هم با نام خودش ثبت کرده یا حتی اون حاشیه سیاه دور مک بوک پرو ها رو هم من شنیدم که با نام خودش ثبت کرده)

خب در این موارد اگه من یه همچین ایده ای برای بهتر کردن یه محصول (چه از لحاظ زیبایی چه از لحاظ کارایی) داشته باشم تنها در صورتی میتونه مفید باشه که یا شرکت مال خودم باشه یا بابام!!!

در این موارد حتی اگه هم بشه مثل اختراع ثبت کرد خب ۵۰۰ هزار تومان (اگه بیشتر نشده باشه تا حالا) هزینه میکنی ولی ممکنه اون شرکت اصلا ازت نخره و عملا نمیشه همچین ری****** رو مرتکب شد فقط میتونی اگه شرکت خودت بود اونو ثبت کنی تا دست بقیه شرکت ها رو از اون نوآوری کوتاه کنی (مثل اپل که حتی تونست خط تولید سامسونگ و htc رو تو بعضی مناطق در مورد بعضی محصولات متوقف کنه)

حالا میخوام ببینم اگه ایده ما به این صورت بود راه به صرفه ترو معقولانه تری وجود داره برای ثبت اون به اسم خودمون که بتونیم با خیال راحت اون رو پیش شرکت های مختلف عرضه کنیم و از طرفی هم مطمئن باشیم که ازمون نمی دزدن

حالا یا ثبت ایده (با قیمت خیلی کمتر از اختراع) یا منتشر کردن از طریق نشریه ها یا هر راه دیگه ای

ممنون [golrooz][golrooz][golrooz]

من یه چیزایی فهمیدم.
یعنی شما میگی که خود ایده ها ارزش علمی دارند و حتی اگر عملی نشن با توجه به پایه و اساس علمی که دارند میشه ازشون در پیشرفت طرحا استفاده کرد ها؟
درسته منم قبول دارم این موضوع رو ولی در این صورت اون چیزی که شما بهش میگی ایده من بهش میگم علم...

hossien
16th March 2012, 02:12 PM
دوست عزیز فرمایش شما درست هست اما چند نکته هست که باید توجه کرد.
ایده کارا هست که در محل و جا اون ارائه بشه مثلا شما یکی از دکترین نظامی هستین تو یک مانور می گین اگه این موشک اول مارپیچ پرتاب بشه بعد مستقیم حرکت کنه این طور میشه این ایده ثبت میشه و شروع به تحقیق میشه البته قبلش باید شما توجیه مناسبی داشته باشین. در عیر این صورت شما یک فرد معمولی تو خونه نشته این حرف را بزنید اطرافیان شما می خندند و یا تمسخرتون می کنند. پس اول جای گفتن ایده را باید پیدا کنید.
شما ممکن در محیط اطرافتون چیزهایی ببینید که جایی ثبت نشده حتی کار شما نیست اونو ثبت کنید این کار تو ایران یکم مرسوم به عنوان مثال فردی که در کارخانه دستمال کاغذی کار می کرد تونست کاری که تو کارخانه در حال انجام بود را ثبت و با گرفتن گواهی ثبت از کارخانجات دستمال کاغذی شکایت کنه و ازشون پول بگیره چون بدون اجازه اون فرد داشتن از ثبتش استفاده می کردن حدود 300 میلیونی گرفت.
یک مثال دیگه بزنم برای کاغذ های برچسب دار هست فردی تو یک شرکت روی چسب کار می کرد اما نتونست خواسته شرکت را براورده کنه و چسبی تونست درست کنه که روی چیزی می زدن می تونستن براحتی اونو جدا کنند و فرد از کارش اخراج شد در یک رستوان ماجرا را داشت برای دوستش تعریف می کرد دوستش چسب و فرمول اونو خرید و به نام خودش به شرکتهای های تولید کاغذ و ..... فروخت و تحول ایجاد کرد چون می دونست این چسب کجا کاربرد داره.
پس شما کاربرد ایده تان را باید بدونید.
شما ممکن هست یک ایده داشته باشین اما اون ایده از راه های مختلف به چیزهای متفاوتی تولید شود حتی شاید شما ندونید چی میشه.
اگر واقعا همچنین ایده هایی فک می کنید دارین در خیلی از سایت ها ، نشریه های علمی پژوهشی ، نشریه های بین اللملی و مقالات isi و ... بفرستین شرکت ها سازمان ها وقتی ببینند این ایده یا فکرها رو حداقل یکشون جواب میدن و با اجازه شما از فکرتان استفاده می کنند اگر فردی خلاق باشین می تونید ایده های مختلفی ارائه بدین پس ناراحت یک یا چند ایده که به نام شما ثبت نشده نباشین.
به عنوان مثال در سایت yankodesign.com اگر برین ایده های مختلفی ارائه میشه یا اصلا در سطج جهان مسابقات مختلف فقط ایده را ثبت می کنند مثل red ، که شرکت ها با توجه به توانایی هاشون اونو را تبدیل به محصول می کنند.
مشکل ما بسته بدنم هست هرکس دانش زیادی در هر زمینه داره اگر به اشتراک بزاریم می تونیم کارهای بزرگی انجام بدیم این سیاست را یک پدر و پسر تو امریکا دارن و یک سایت طراحی هواپیمای بدون سرنشین دارن که open suorce هست و تمام برنامه و کیت هواپیما و .... را رایگان گذاشتن و طرح های جدیدی با کمک مردم و کاربران سایت تولید کردن که به فروش می رسونن.
پس خدا قوت گفته و دنبال کارت رو بگیر و نا امید نشو که می دوزدن و.................. از نشریات داخلی یا خارجی شروع کن و درضمن یک اعتبار برای خودتون هم میشه و در سابقه علمی پژوهشی شما ثبت میشه. البته این نظر شخصی خودم هست شاید افراد دیگر اونو نقد کنند البته از این مورد خوشحال میشم.

Mr.Geo22
16th March 2012, 02:54 PM
بچه ها یه دنیا ممنون [golrooz]

نتیجه گیری من:

اگه ایده من یه طرح ملی بود ::::: ثبت در سایت ریاست جمهوری

اگه یه طرح بود (حالا چه بسته بندی چه هر چیز دیگه ای) :::::‌ثبت به عنوان طرح صنعتی

اگه یه روش بود ::::::‌ مطرح کردن توی نشریات علمی داخلی و خارجی

اگرم که از لحاظ علمی خیلی قوی بود :::::: مقالات داخلی یا خارجی (ISI)

-----------------------

حالا چند تا سوال:

اون دفتر ریاست جمهوری به چه شکله و کلا اگه کسی توضیحی داره ممنون میشم (روش کار به چه صورته؟)

اون ثبت توی کتابخونه ملی به چه صورته و تا چه حدی اعتبار داره؟
هزینش چقدره و اصلا برای ما شهرستانی ها صرف میده تا اونجا بریم واسه ثبت؟!

ثبت به عنوان طرح صنعتی چقدر هزینه داره و آیا به اندازه ثبت اختراع دردسر داره؟
زمانی که طول میکشه چه مقدار هست؟

آیا اون ثبت کردن در نشریه میتونه مثل یه گواهی عمل کنه؟

یه چیز دیگه این مسابقات که برگزار میشه و ما توشون ایده میدیم هم میتونه به عنوان گواهی عمل کنه؟

مثلا همین مسابقه ای که چند وقت پیش دانشگاه شریف برگزار کرد (در مورد موبایل و این حرفا بود)
یا حتی مسابقات سطح پایین مثل مسابقاتی که بعضی وقتا دانشگاهها برگزار میکنن؟

ممنون [golrooz]

عرفان سلیم زاده
16th March 2012, 06:28 PM
سلام
من به شخصه ثبت ایده در سایت ریاست جمهوری قبول ندارم و حتی ماهیت اون رو هم زیر سوال می برم چون هر چه که به مزایاش برای مخترع اون فکر میکنم ده ها عیب هم به ذهنم میرسه!
مثلا اگر در صورت ثبت ایده فیشی یا مدرکی که ثابت کنه این ایده در جایی مستقل و امن ثبت شده وجود خواهد داشت؟
از کجا بفهمیم یه هکر نمیاد و یه شبه تمام ایده ها رو جارو کنه و بفروشه به یک پژوهشکده خارجی که برای طرح هاشون استفاده کنن؟
این یه شوخی نیست اصلا ممکنه این ایده بعدا به عنوان یک اختراع به نام یکی دیگه ثبت بشه
اصلا این اطلاعات برای چی باید ثبت بشه؟
طرح ملی یعنی چه؟[daava]
یکی توضیح بده

hossien
17th March 2012, 12:36 AM
اقا عرفان به نظرم خیلی منفی فک میکنی برای چی قبول نداری خیلی راحت می تونی با کسانی که طرح یا ایده در این سایت دادن ارتباط برقرار کنی و صحبت کنید .برای اطلاعات بیشتر به سایت http://www.insf.org/Index.php برین تا به حال چند نفر دیدم که راضی بودن وکارشون انجام شده درضمن اگر ایده شما در حوزه نانو هست باید با ستاد نانو لینک بشین که www.nano.ir ادرسش هست خودم از حمایت های پژوهشی این ستاد میخوام استفاده کنم و درحال حاضر دارم پروپزالم را می نویسم.اگر فردی خلاق هستی از مشکلات نترسین و سعی کنید همیشه مثبت نگاه کنید تا کارتان پیش برهوگرنه همین جایی که هستین باقی می مونید.(نظر شخصیم)

hossien
21st March 2012, 01:50 PM
میشه زمینه ایده تان را بگین که (مکانیک ، فیزیک ، کامپیوتر ، موبایل و ...............)
تا مجله و نشریه های مربوط به اون را معرفی کنم با توجه به درجه علمی اونها

BaAaroOoN
21st March 2012, 03:34 PM
مرسی از پیشنهاد خوبت![tashvigh][tashvigh]آره،اینطوری بهتره....![tafakor]در زمینه ی کامپیوتری و شایدم نوشتن برنامه هایی برا پشتیبانی سازمان های پیشرفته جهت جلوگیری از هک شدن...

Mr.Geo22
21st March 2012, 03:44 PM
خیلی ممنون از کمکت حسین جون

نتیجه گیری من:

اگه یه طرح بود (حالا چه بسته بندی چه هر چیز دیگه ای) :::::‌ثبت به عنوان طرح صنعتی

-----------------------

حالا چند تا سوال:

اون دفتر ریاست جمهوری به چه شکله و کلا اگه کسی توضیحی داره ممنون میشم (روش کار به چه صورته؟)

یه چیز دیگه این مسابقات که برگزار میشه و ما توشون ایده میدیم هم میتونه به عنوان گواهی عمل کنه؟

مثلا همین مسابقه ای که چند وقت پیش دانشگاه شریف برگزار کرد (در مورد موبایل و این حرفا بود)

ممنون [golrooz]

اگه میشه اول نظرتون رو در این موارد هم بگید [khejalat][golrooz]

میشه زمینه ایده تان را بگین که (مکانیک ، فیزیک ، کامپیوتر ، موبایل و ...............)
تا مجله و نشریه های مربوط به اون را معرفی کنم با توجه به درجه علمی اونها

راستش من تقریبا در همه زمینه ها ایده به ذهنم میرسه شما در زمینه هایی که میشناسید نشریات مختلف رو معرفی کنید ممنون میشم

hossien
21st March 2012, 04:09 PM
تو این http://www.magiran.com/ سایت نشریه مورد نظر خودت را پیدا کن و درجه علمی اون هم ذکر کرده و هم نحوه ارسال و نوع فرمت اون.

SaSaMc2
21st March 2012, 07:45 PM

نتیجه گیری من:

-----------------------

حالا چند تا سوال:

ممنون [golrooz]

سلام رفیق... [golrooz]

من توی این مسیر توی این سالها...

با پایگاه ژئوفیزیک، سازمان انرژی اتمی، دانشگاه شریف، دانشگاه تهران، دانشگاه خواجه نصیر، دانشگاه شهید عباسپور، مرکز پژوهشها، وزارت نیرو، وزارت علوم و خیلی از ارگانها و مراکز همکاری داشتم...

مشکل اصلی هم اینجاست که شما بدون اینکه طرحی رو لو بدی باید طرف مقابل رو قانع کنی...

ولی من هرگز به دلیل همکاری و شرح طرح ها با اینها به مشکل لو رفتن طرح نخوردم...

به علت مشکلات اساسی در قوانین پژوهش در کشور بعد 14 سال هنوز هم نفهمیدم بلاخره چی به چیه این ماجرا...[nadanestan]

از توی پارک خوابیدن و دربه دری و دستگیری و بی احترامی گرفته تا . . . رو کشیدم توی این مسیر...

اگر میخوای بیای توی این راه باید صابون همه چی رو به تنت بمالی و جای لباس، زره بپوش...

هیچ چی از الان مشخص نیست...

ممکنه یه هفته ای کارت ردیف شه... ممکنه در آخرین مرحله طرحت رو یکی دیگه به نام خودش بزنه...

به نظر من: یک هفته وقت بذار و تمام این ارگان ها رو شخصا برو و و با احتیاط صحبت کن... تجربه خیلی خوبیه...

هیچکی اندازه خودت نمیتونه درک کنه لمس نزدیک ماجرا رو...

اگر هم دیدی ارگانی سایت زده یا تلفن گویا و اینجور چیزا...

برای راحتی کار خودشونه نه ما...

در مورد سوالات بالا:

حتی ثبت به صورت اختراع هم نمیتونه تضمین درستی باشه....

این مراحل امتیاز هست ولی چند درصد...

کتابخونه ملی رو میپرسم خبر میدم... البته این دوستمون nezamehadafmand (http://www.njavan.com/forum/member.php?126137-nezamehadafmand) فکر میکنم از این تجربه های کتابخونه ملی داره...

اون سایت ریاست جمهوری هم چک کردم چیز زیادی معلوم نیست ولی انگار به درد میخوره...

ثبت به عنوان طرح صنعتی فرق چندانی با ثبت اختراع نداره...

امیدوارم توی این مسیر موفق باشی رفیق...[golrooz]

ببخشید تقصیر ما نیست اگه اطلاعات کاملی نداریم...[negaran]

با تشکر...[golrooz]

Mr.Geo22
22nd March 2012, 05:20 PM
با سپاس از همه دوستان [golrooz]

پس جمع بندی کلی شد همون که قبلا گفتم:

نتیجه گیری من:

به علاوه چند نکته پایانی

طرح ملی که کلا راستش من با دولت و ... کاری ندارم (ترجیح میدم کلا راهم به اون طرفا نیفته!) پس کلا بیخیال میشم و همون تو نشریات مطرح میکنم که صرفا گفته شده باشه!

طرح صنعتی هم که ارزش ثبت نداره مگر اینکه واقعا طرح حرفه ای باشه
ولی در باقی موارد با شرکت وارد مذاکره میشم که طرح من همچین کاربردی داره و در صورت امضای قرار داد (به شرط اینکه طرح من واقعا ادعاهای من رو برآورده کنه) طرح رو ارایه میدم

در مورد روش ها هم مثل حالت قبل عمل میکنم و به شرط برآورده کردن ادعای من (چه در زمینه صرفه جویی اقتصادی و چه سودآوری و ...) قرارداد امضا میکنیم و بعد روش رو بازگو میکنم

در مورد مقالات داخلی و ISI هم که هیچ ابهامی نیست

فقط در صورتی که برای حالت دوم و سوم نتونم با شرکتی وارد معامله شم در یه مجله معتبر چاپ میکنم تا اگه خواستن زیر آب بزنن یا بعدا به فکر کسی رسید منم حرفی برای گفتن داشته باشم

-------------------------
این نظر نهایی منه, اگه نکته ای به نظرتون رسید ممنون میشم ارایه بدین

Mr.Geo22
22nd March 2012, 05:22 PM
فقط یه توضیح هم در مورد بحث (به طور کلی) بدم که:

تمام بحث هایی که در اینجا در مورد ایده میشه شامل مواردی که میتونن به صورت اختراع دربیان نمیشه و همچنین در سطح علمی خیلی بالایی نیستند به اون صورت که بشه اونها رو تولید علم به حساب آورد

یعنی نه در مورد اختراع بحث میکنیم و نه در مورد مقالات ISI یا داخلی(با سطح علمی بالا)

با سپاس [golrooz]

سونای
28th April 2012, 05:27 PM
سلام بر جمع...
من یه سوالی برام پیش اومد،
اگه اشتباه نکنم یبار خونده بودم که نوشتن ایده ها هم به دیگران کمک میکنه هم اینکه حالا خب به اسم خود شماست و مشکلی پیش نمیاد...
اما حالا اینجا بحث عدم اعتماد و هکر و مخفی نگه داشتن ایده و ازین صحبتاست..
الان اگه یکی نتیجه گیری کنه ممنون میشم![khejalat]
شایدم اصطلاحاتو نتونستم تمایز بدم و حالا نشستم سر دوراهی درک!![nadidan][soal]

z.v
23rd May 2012, 02:20 PM
من ویکی از دوستام چندتا ایده داریم.این آخرین ایده مون خیلی خوبه.داریم روش تحقیق میکنیم ولی اصلا امکانات عملی کردنشو نداریم.مادانش آموزیم.چه کارکنیم که بتونیم اختراعش کنیم؟[gerye][nadanestan][nadanestan][nadanestan]

حسین متقی
23rd May 2012, 02:31 PM
سلام بر جمع...
من یه سوالی برام پیش اومد،
اگه اشتباه نکنم یبار خونده بودم که نوشتن ایده ها هم به دیگران کمک میکنه هم اینکه حالا خب به اسم خود شماست و مشکلی پیش نمیاد...
اما حالا اینجا بحث عدم اعتماد و هکر و مخفی نگه داشتن ایده و ازین صحبتاست..
الان اگه یکی نتیجه گیری کنه ممنون میشم![khejalat]
شایدم اصطلاحاتو نتونستم تمایز بدم و حالا نشستم سر دوراهی درک!![nadidan][soal]
نه اینجا و هیچجای دیگه لو ندین ایدتونو
البته منظور اون دوستمون این بود که طبق قوانین اولین کسی که 1 ایدهه رو بیان کنه صاحب اثر حساب میشه که درسته ولی بعضیا هم هستند که ته انصاف و معرفت تشریف دارند و حتی با ثبت هم میان کپی میکنن چه برسه به اینکه ثبت نشده بیای بهشون بگی!!!
حالا بعضیا میگن من که نمیتاونم این ایدمو بسازم بیام لو بدم شاید کسی بسازه!!
ولی من چنین چیزیو تقریبا اعتقاد ندارم
و ایده هامو نگه میدارم واسه روزس که خودم بتونم بسازمشون

حسین متقی
23rd May 2012, 02:41 PM
من ویکی از دوستام چندتا ایده داریم.این آخرین ایده مون خیلی خوبه.داریم روش تحقیق میکنیم ولی اصلا امکانات عملی کردنشو نداریم.مادانش آموزیم.چه کارکنیم که بتونیم اختراعش کنیم؟[gerye][nadanestan][nadanestan][nadanestan]
خوب سوالاتتونو میتونین در بخش اختراعات - قسمت سوالات بپرسین
و هر کسی بتونه از جمله من در خدمتتون هستیم
اما هشداری هم وجود داره که به کسی اصل ایده رو نگین و صرفا سوالات علمی عامی بپرسین!!
البته جدیدا داریم کارگروه های تخصصی ای راه میندازیم که امکانات برای کسانی که ایده دارند فراهم بشه
البته هنوز اول راهه
اما اگر ایده ای دارین-هر ایده ای
در چند صفحه از لحاظ فنی و اقتصادی و ...... توضیح بدینش و از لحاظ اقتصادی توجیه اگر داشته باشه
براتون سرمایه گذار و امکاناتشو فراهم میکنیم
البته ایدتون به غیر از افراد محدودی که کاملا مشخص شدن و با رضایت خودتون به هیچکس ارائه نمیشه
فضای گفتگوی اختصاصی ای هم که براتون (به عنوان کارگروه تخصصی)فراهم میشه کاملا محدوده و برای همه قابل مشاهده نخواهد بود
سعی کنین مطالعه داشته باشین-روی تکراری نبودنش تحقیق کنین
روی نحوه ی ساخت و طراحی و ساده سازیش فکر کنین
من هم هر کسی هر طرحی داشته باشه کمک میکنم چون خودم هم به کمک دیگران خیلی نیاز دارم
در هر صورت صحبتهای اولیه رو (نه توضیح کامل)
میتونین از طریق پیام خصوصی با من درمیون بزارین درخدمتم!!

javad4481
23rd May 2012, 03:14 PM
در مورد مكانيزم موشك كي چي ميدونه؟

حسین متقی
23rd May 2012, 05:26 PM
در مورد مكانيزم موشك كي چي ميدونه؟
موشک؟؟
موتور موشکی؟؟
انواع موشک(کروز-هوا به زمین -زمین به هوا قاره پیما و...)؟؟
مکانیزم چی؟ مکانیزم موتور(ایجاد تراست)؟
مکانیزم ردیابی؟
مکانیابی؟
هدایت؟
شلیک؟
دقیق بگین چی میخواین
موشک خودش 1000 جلد کتابه این اسم
تازه اینجا جای سوال درمورد ایده هاست
ایده ای دارین؟

javad4481
23rd May 2012, 09:37 PM
مكانيزم موتور موشك و هدايتگر.
ايده ساخت موشك

حسین متقی
24th May 2012, 08:17 PM
مكانيزم موتور موشك و هدايتگر.
ايده ساخت موشك
خب انواع موتورهای مختلف داریم که بیشتر در نوع سوخت متفاوتند و ساختار کلیشون یکسانه تقریبا
برای اینکه ایده ای جدید داشته باشیم توی 1 زمینه باید توی اون زمینه همه ی اختراعات و ایده های قبلی رو بدونیم
توی سایت خودمون http://www.njavan.com/forum/forumdisplay.php?180-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D9%87%D9%88%D8%A7-%D9%81%D8%B6%D8%A7
رو 1 دور بزنین اطلاعات خوبی به دست میاد

javad4481
28th May 2012, 07:04 PM
دست شما درد نكنه

عرفان سلیم زاده
29th May 2012, 07:39 PM
اقا یه سوال[nishkhand]
این چند وقته که ما نبودیم دلتون واسه ما تنگ نشد؟[sootzadan]
یه سوال دیگه هم دارم!!!
کسی این جشنواره منطقه ای کرج شرکت میکنه؟[nishkhand]

SaSaMc2
30th May 2012, 04:20 AM
سلام عزيزم...[golrooz]

چرا من دلم تنگ شده بود...[negaran]

براي جشنواره بايد بومي باشي؟

RƎ ZA
2nd August 2012, 11:56 PM
دوستان عزیز سلام
در زمینه ی شرکت در مسابقات خوارزمی و مسابقات روباتیک و الکترونیک بدنبال چند ایده ی خوب هستم که روی اون ها تحقیقاتم رو شروع کنم

در زمینه ی رباتیک کارای خوبی رو انجام دادم و در زمینه ی الکترونیک هم طراحی مدارات دیجیتالی رو انجام میدم
شما بهترین طرح ها رو توی چه زمینه ای میدونید و آیا طرحی دارید که بشه روی اون تحقیقات رو آغاز کرد ؟!

با تشکر

حسین متقی
3rd August 2012, 12:54 AM
رباتهای صنعتی دقیق
میکرو روباتها
رباتهای پرنده
رباتهای دریایی
کلی زمینه رباتیک هست
راستش اصل کار به نظر من داده ایده ی اولیس
چون بدون ایده و نوآوری جدید بودن منتفیه و جایزه و مقامی درکار نخواهد بود
فکر کنین ببینی کاربرد جدیدی از رباتیک میتونین پیدا کنین؟؟
یا کاربردهای خارجی که در ایران وجود نداره پیدا کنین
با سرچ و تحقیق میشه 1 سری مطالب اولیه پیدا کرد که کمک میکنه به پیدا کردن موضوعتون

hossien
3rd August 2012, 11:52 AM
دوستان عزیز سلام
در زمینه ی شرکت در مسابقات خوارزمی و مسابقات روباتیک و الکترونیک بدنبال چند ایده ی خوب هستم که روی اون ها تحقیقاتم رو شروع کنم

در زمینه ی رباتیک کارای خوبی رو انجام دادم و در زمینه ی الکترونیک هم طراحی مدارات دیجیتالی رو انجام میدم
شما بهترین طرح ها رو توی چه زمینه ای میدونید و آیا طرحی دارید که بشه روی اون تحقیقات رو آغاز کرد ؟!

با تشکر

سلام
دوست عزیز برای مقام اوردن باید یکی از مشکلات و کارهای دشوار جامعه را شناسایی کنید و برای اون طرح بدین بی شک مقام میارین
در زمینه های مختلف می تونید طرح بدین از قبیل حوزه نفتی ، دریایی ، هوایی ، پزشکی ، خانگی ، و ....................

hossien
3rd August 2012, 11:55 AM
پس لازمه شما اول سرچ کنید البته بیشتر در حوزه ای که علاقه مند هستین که اگر وسط کار به مشکلی خوردین عقب نشینی نکنین و کار را ادامه بدین

منظور شناسایی کارهای سخت و یا راحت هست مهم اینکه بتونین یک مشکل را حل کنید این بستگی به قدرت تفکر شما و اطلاعات و خلاقیت شما داره.

RƎ ZA
3rd August 2012, 02:01 PM
عرض سلام مجدد
مرسی از شما دوستان که پاسخگو بودید

بنده در زمینه ی رباتیک یک سری فعالیت انجام دادم و مشخصاً اگر option های فعلی رو ارتقاء بدیم هم زمان زیادی طول میکشه که یک سیستم رو شناسایی کنیم و هم اینکه اون رو بسازیم !
در زمینه ی ایده هم دنبالش هستم
در زمینه ی رباتیک دارم کار میکنم اما احتمالاً وارد حوزه ی صنعتی بشم !

نتیجه ی تحقیقاتم رو در طی چند هفته ی آینده اعلام میکنم دوستان
اگر شما هم نظری دارید بنده شدیداً استقبال میکنم

موفق و مؤید باشید

hossien
3rd August 2012, 08:17 PM
عرض سلام مجدد
مرسی از شما دوستان که پاسخگو بودید

بنده در زمینه ی رباتیک یک سری فعالیت انجام دادم و مشخصاً اگر option های فعلی رو ارتقاء بدیم هم زمان زیادی طول میکشه که یک سیستم رو شناسایی کنیم و هم اینکه اون رو بسازیم !
در زمینه ی ایده هم دنبالش هستم
در زمینه ی رباتیک دارم کار میکنم اما احتمالاً وارد حوزه ی صنعتی بشم !

نتیجه ی تحقیقاتم رو در طی چند هفته ی آینده اعلام میکنم دوستان
اگر شما هم نظری دارید بنده شدیداً استقبال میکنم

موفق و مؤید باشید

شما یک سر به سایت xmarks.com بزنید و چیزی که دارین کار می کنید را سرچ کنید این سایت 100 سایت برگزیده را براتون معرفی می کنه درضمن می تونید تو سایت های yankodesign.com یا tuvie.com یا gizmag.com برین تو این سایت ها ربات را سرچ کنید می تونید خیلی ایده بگیرین و کمکتون می کنه.

RƎ ZA
4th August 2012, 02:19 AM
خیلی ازتون ممنونم
حتماً اقدام میکنم

hossien
10th August 2012, 06:38 AM
خیلی ازتون ممنونم
حتماً اقدام میکنم
سلام
نتیجه ای گرفتین
راستی یادم نبود بگم در سایت اگر سرچ کنید طرح های ربات ها که امکان کاربردی شدن و ساخت در ایران وجود داره معرفی شدن اونا هم ببینید.

حسین متقی
14th August 2012, 11:39 PM
1سوالی دارم!!
برای برش و خمکاری و سوراخکاریه ورقهای الومینیومی و برای رنگ کردن و چاپ طرح ها ی مختلف روی آلومینیوم
به چه دستگاهها و وسایل و چه مقدار جا نیازه؟؟
متخصص اینجا کسی داریم کمک کنه؟؟
درامد داره و مشتریش موجوده و صادرات هم داره و...
بازاریاب هم لازم داریم زیاااااااااااد
سرمایه هم هست
جواب سوالای فنیمو اگه میدونین بدین و برای موارد دیگه پیام خصوصی برام بفرستین

Mr.Geo22
6th September 2012, 01:27 PM
درود

من یه اینترفیس کامل برای موبایل طراحی کردم که البته هنوز کامل نشده

ولی میخوام بدونم چطور میتونم این رو به شرکتی خارجی مثلا سامسونگ بفروشم طوری که مطمئن باشم که نمی دزده ولی ثبتش هم نکنم (چون ثبت توی ایران فک نکنم هیچ مصونیتی ایجاد کنه!)

البته یه مشکل دیگه که دارم اینه که نمیتونم خودم این رو پیاده کنم

فقط طرح رو نشون اونها میدم و با کمک خودشون روی یه موبایل پیاده کنیم و در صورتی که پسندیدن ازم بخرن

ولی خب از طرفی پیاده کردن یه اینترفیس بدون کمک خودشون به نظر غیر ممکن میاد و از طرفی هم با این کار میتونن خیلی راحت ازم بدزدن

با فلش هم بدم یکی واسم طراحی کنه فک نمیکنم چیز درست و حسابی از آب دربیاد چون خیلی کامله و کثل یه سایت نیست!

عرفان سلیم زاده
6th September 2012, 01:53 PM
درود

من یه اینترفیس کامل برای موبایل طراحی کردم که البته هنوز کامل نشده

ولی میخوام بدونم چطور میتونم این رو به شرکتی خارجی مثلا سامسونگ بفروشم طوری که مطمئن باشم که نمی دزده ولی ثبتش هم نکنم (چون ثبت توی ایران فک نکنم هیچ مصونیتی ایجاد کنه!)

البته یه مشکل دیگه که دارم اینه که نمیتونم خودم این رو پیاده کنم

فقط طرح رو نشون اونها میدم و با کمک خودشون روی یه موبایل پیاده کنیم و در صورتی که پسندیدن ازم بخرن

ولی خب از طرفی پیاده کردن یه اینترفیس بدون کمک خودشون به نظر غیر ممکن میاد و از طرفی هم با این کار میتونن خیلی راحت ازم بدزدن

با فلش هم بدم یکی واسم طراحی کنه فک نمیکنم چیز درست و حسابی از آب دربیاد چون خیلی کامله و کثل یه سایت نیست!
سلام عزیزم
برای فروش طرحت اول ببین فرد ایرانی تو اون شرکت کار می کنه؟
اگه پیدا کردی باهاش حرف بزن و بگو که معرفیت کنه به مسئولین شرکت.
برای بستن قرار داد نیاز شدید به وکیل داری یکی پیدا کن!
گوشی سامسونگ تو ایران احتمالا نمایندگی اداری داره قرار و غیره رو اونجا خواهید گذاشت.
با وکیلت مشورت کن و سعی کن هر کاری که میگه انجام بدی.
اگه گفت این قرارداد به نفع تو هست به حرفش گوش کن.
فکر می کنم این بهترین شیوه باشه.

Mr.Geo22
8th September 2012, 06:18 PM
سلام عزیزم
برای فروش طرحت اول ببین فرد ایرانی تو اون شرکت کار می کنه؟
اگه پیدا کردی باهاش حرف بزن و بگو که معرفیت کنه به مسئولین شرکت.
برای بستن قرار داد نیاز شدید به وکیل داری یکی پیدا کن!
گوشی سامسونگ تو ایران احتمالا نمایندگی اداری داره قرار و غیره رو اونجا خواهید گذاشت.
با وکیلت مشورت کن و سعی کن هر کاری که میگه انجام بدی.
اگه گفت این قرارداد به نفع تو هست به حرفش گوش کن.
فکر می کنم این بهترین شیوه باشه.

ممنون عرفان جان

من که ایلام هستم نیازه حتما برم تهران یا جاهای دیگه ای هم نمایندگی داره؟

و اینکه میگی وکیل هر وکیلی میتونه یا بهتره به کسی که دستش تو کاره بگم
اصلا وکیلی هست که تخصصش توی کارایی مثل اختراع و ایده و این حرفا باشه؟
کسی رو می شناسی (تو یا بقیه) که توی این زمینه ها رزومه ی خوبی داشته باش (از لحاظ وکالت همچین طرح هایی)
هزینه اش چقدره؟
خودش نبره ;)

بازم ممنون

Mr.Geo22
10th September 2012, 01:46 PM
امروز نشستم کلی فکر کردم یه طراحی سخت افزاری هم کردم (ظاهر بیرونی گوشی)

یعنی الان دیگه توافقم با اونا فرق میکنه, به این شکل که میخوام باهاشون وارد بحث بشم که یه گوشی کامل براشون طراحی میکنم

کارای طراحی کلا با من و کد نویسی تکنولوژی هم از اونها

میخوام بگم که مثلا برای یه سال باهاشون همکاری کنم تا در نهایت این گوشی تولید بشه و بعدشم دیگه قرارداد تمومه

البته میخوام بهشون بگم که در صورتی که میزان فروش از یه حدی بیشتر رفت ازشون یه مبلغی اضافه بگیرم

حالا راهنمایی کنید که باید چیکار کنم؟

برای دیدن وکیل حتما باید برم تهران یا میتونم ایمیلی چیزی بدم؟
هزینه وکیل چقدره و معرفی یه وکیل خوب و خبره توی این زمینه؟
برای مذاکره حتما باید برم تهران؟
بهم اجازه میدن که با مدیر عامل مذاکره کنم؟ با ایمیلی, ویدیو کنفرانسی چیزی؟
و کلا چیز دیگه ای که به ذهنتون می رسه...

با سپاس و درود فراوان

عرفان سلیم زاده
10th September 2012, 02:24 PM
ممنون عرفان جان

من که ایلام هستم نیازه حتما برم تهران یا جاهای دیگه ای هم نمایندگی داره؟

و اینکه میگی وکیل هر وکیلی میتونه یا بهتره به کسی که دستش تو کاره بگم
اصلا وکیلی هست که تخصصش توی کارایی مثل اختراع و ایده و این حرفا باشه؟
کسی رو می شناسی (تو یا بقیه) که توی این زمینه ها رزومه ی خوبی داشته باش (از لحاظ وکالت همچین طرح هایی)
هزینه اش چقدره؟
خودش نبره ;)

بازم ممنون

سلام عریزم خوبی؟
از طریق اینترنت باهاشون حرف بزن یا ایمیل بفرست.
وکیل مالکیت فکری داریم.ولی در مورد تو یه وکیل معمولی کافیه تا قرار داد رو مطالعه کنه.
کسی رو نه نمیشناسم ولی به هر کسی اعتماد نکن چون دندون گرد اند.

عرفان سلیم زاده
10th September 2012, 02:30 PM
امروز نشستم کلی فکر کردم یه طراحی سخت افزاری هم کردم (ظاهر بیرونی گوشی)

یعنی الان دیگه توافقم با اونا فرق میکنه, به این شکل که میخوام باهاشون وارد بحث بشم که یه گوشی کامل براشون طراحی میکنم

کارای طراحی کلا با من و کد نویسی تکنولوژی هم از اونها

میخوام بگم که مثلا برای یه سال باهاشون همکاری کنم تا در نهایت این گوشی تولید بشه و بعدشم دیگه قرارداد تمومه

البته میخوام بهشون بگم که در صورتی که میزان فروش از یه حدی بیشتر رفت ازشون یه مبلغی اضافه بگیرم

حالا راهنمایی کنید که باید چیکار کنم؟

برای دیدن وکیل حتما باید برم تهران یا میتونم ایمیلی چیزی بدم؟
هزینه وکیل چقدره و معرفی یه وکیل خوب و خبره توی این زمینه؟
برای مذاکره حتما باید برم تهران؟
بهم اجازه میدن که با مدیر عامل مذاکره کنم؟ با ایمیلی, ویدیو کنفرانسی چیزی؟
و کلا چیز دیگه ای که به ذهنتون می رسه...

با سپاس و درود فراوان

قاب گوشی طراحی می کنی؟ خب در این صورت باید با چینی ها حرف بزنی عزیزم.
خود سامسونگ هم خودش یه مونتاژ کاره همین. تمام قطعات از جاهای دیگه ای میاد.
در مورد قاب هم فکر کنم از چین.
وکیل مهم نیست به خدا فقط زمان بستن قرار داد میاد تا چک کنه کلاه سرت نزارن همین.
تو این اینترنت بیوفت دنیال شرکت ها تولید کننده قاب گوشی جوینده یابنده است بلاخره پیدا می کنی.
اینم بگم یه ضرب المثل انگلیسی هست که میگه تمام تخم مرغ هاتو نزار تو یه سبد.
هم زمان با چند شرکت صحبت کن و نترس!
کفش های اهنین تو بپوش.

Mr.Geo22
10th September 2012, 02:41 PM
سلام عریزم خوبی؟
از طریق اینترنت باهاشون حرف بزن یا ایمیل بفرست.
وکیل مالکیت فکری داریم.ولی در مورد تو یه وکیل معمولی کافیه تا قرار داد رو مطالعه کنه.
کسی رو نه نمیشناسم ولی به هر کسی اعتماد نکن چون دندون گرد اند.

وکیل معمولی چرا؟

وکیل مالکیت فکری؟!

اسمش که خوبه, اینا سایتی ایمیلی چیزی ندارن

یکی که معروف باشه توی تهران رو بهم معرفی کنید (بچه های تهران)
میخوام اگه بشه اول باهاش ایملی بزنم بعد در صورت نیاز باهاش حضوری دیدار داشته باشم

من که کسی رو نمی شناسم امیدم به شما دبستانی هاست!!!

اکه میشه بین دوستات یه پرس و جویی بکن ببین کسی رو میشناسن؟
حسین رو هم بهش پیام دادم بیاد شاید اون کسی رو بشناسه

Mr.Geo22
10th September 2012, 02:46 PM
قاب گوشی طراحی می کنی؟ خب در این صورت باید با چینی ها حرف بزنی عزیزم.
خود سامسونگ هم خودش یه مونتاژ کاره همین. تمام قطعات از جاهای دیگه ای میاد.
در مورد قاب هم فکر کنم از چین.
وکیل مهم نیست به خدا فقط زمان بستن قرار داد میاد تا چک کنه کلاه سرت نزارن همین.
تو این اینترنت بیوفت دنیال شرکت ها تولید کننده قاب گوشی جوینده یابنده است بلاخره پیدا می کنی.
اینم بگم یه ضرب المثل انگلیسی هست که میگه تمام تخم مرغ هاتو نزار تو یه سبد.
هم زمان با چند شرکت صحبت کن و نترس!
کفش های اهنین تو بپوش.

نه بابا قاب گوشی چیه؟
چین کدومه؟

ببین یه موبایل چی داره؟

طراحی ظاهری: کار شرکته
طراحی رابط کاربری موبایل: کار شرکته
تکنولوژی های مورد نیاز: اگه داشته باشه خودش که خوب اگه نه با قرارداد میخره
ساخت: میده به شرکت های چینی و ...

من میخوام رابط کاربری (اینترفیس) و ظاهر بیرونی گوشی رو طراحی کنم

یعنی اونا کدنویسی سیستم عامل رو انجام بدن ولی با طراحی من و ساخت هم با اونا باشه ولی با طراحی من

من به ارتباط با شرکت های تولید کننده موبایل نیاز دارم

از همه بهتر هم سامسونگ چون الان هم زخم خورده است و می خواد انتقام بگیره و هم نیاز به یه اینترفیس عالی و کلا یه طراح خوب داره

واسه همین اول میرم سراغ اونا :)

emer62304
10th September 2012, 03:27 PM

یعنی اونا کدنویسی سیستم عامل رو انجام بدن ولی با طراحی من و ساخت هم با اونا باشه ولی با طراحی من

از همه بهتر هم سامسونگ چون الان هم زخم خورده است و می خواد انتقام بگیره و هم نیاز به یه اینترفیس عالی و کلا یه طراح خوب داره

فقط میتونی ایده بدی؟! بعد میخوای باهات قراردادم ببندن؟ میدونی بزرگترین طراح های جهان دارن برای این شرکت ها ایده میدن! و برای بعضی از مدل ها بیشتر از صد مدل اولیه تهیه میشه؟ اینترفیس شما چه مزیتی نسبت به اینترفیس های موجود داره؟
من نمیخوام ناامیدت کنم ولی میخوام منطقی به قضیه فکر کنی.

Mr.Geo22
10th September 2012, 03:32 PM
فقط میتونی ایده بدی؟! بعد میخوای باهات قراردادم ببندن؟ میدونی بزرگترین طراح های جهان دارن برای این شرکت ها ایده میدن! و برای بعضی از مدل ها بیشتر از صد مدل اولیه تهیه میشه؟ اینترفیس شما چه مزیتی نسبت به اینترفیس های موجود داره؟
من نمیخوام ناامیدت کنم ولی میخوام منطقی به قضیه فکر کنی.

شاید درست توضیح ندادم

منظور من اینه که من یه اینترفیس کامل طراحی کردم

البته یه سری جزییات مونده ولی کلا مشکلی واسه طراحی اونا ندارم و هر قسمتی که خوششون نیاد میتونم تغییرش بدم

مزیت مال من اینه که در کنار زیبایی که داره طوری طراحی شده که خیلی کاربردیه و میتونم ادعا کنم که اگه اجرا بشه سریعتر از بقیه خواهد بود

از همه مهمتر کاملا نوآوری توش موج میزنه ;)

مشکلی که سامسونگ داره :)

عرفان سلیم زاده
10th September 2012, 04:42 PM
نه بابا قاب گوشی چیه؟
چین کدومه؟

ببین یه موبایل چی داره؟

طراحی ظاهری: کار شرکته
طراحی رابط کاربری موبایل: کار شرکته
تکنولوژی های مورد نیاز: اگه داشته باشه خودش که خوب اگه نه با قرارداد میخره
ساخت: میده به شرکت های چینی و ...

واسه همین اول میرم سراغ اونا :)

ببین کاری که می خوای بکنی یکم بزرگه.
اگه بخوای همین طوری جلو بری بیشتر از یه ایده روش نمیشه حساب باز کرد.
من اگه جای تو بودم یه 3 تا 4 سال وقت میزاشتم یه شرکت عین سامسونگ می زدم.
شوخی نمی کنم. گفتم 3 تا 4 سال و فکر می کنم با پشت کاری که تو داری برای جلو زدن از سامسونگ کافیه.
حمایت می خوای؟ طرحات رو کامل کن تا سرمایه گذار ها سر و دست برات بشکونند.
بشین چنان روی طرحات کار کن که اشکت در بیاد. تمام وجودتو بزار تا تکمیل بشن.
مقاله بنویس. دیدگاه ها و کشفیات خودتو منعکس کن تو کاغذ.
الکی شروع نکردی که؟ ایده ات از طرز فکرت تاثیر گرفته پس تو نکته ای رو می دونی که با ارزشه.
بعد از این که نوشتی تازه می فهمی که این طرحت چقدره جای تکمیل شدن داره و کم کاری کردی.
وقتی فهمیدی که جیکار باید بکنی وقتشه که یه نمونه عملی بسازی.
نمونه رو که ساختی بازم نقص هایی داره که روش کار می کنی تا رفع بشن.
بعد طرحت برای تجاری سازی اماده است و مردم پولشون رو می ریزند رو پاهات.

من بدم از کسایی میاد که فکر می کنند حتما باید چیزی طراحی کنی که قبلا اختراع نشده.
چیزی که اختراع شده گوشی موبایله. دیگه با چه طرحی و با چه چیزی مهم نیست.
شروع کن و نق نزن.

emer62304
10th September 2012, 06:49 PM
شاید درست توضیح ندادم

منظور من اینه که من یه اینترفیس کامل طراحی کردم

البته یه سری جزییات مونده ولی کلا مشکلی واسه طراحی اونا ندارم و هر قسمتی که خوششون نیاد میتونم تغییرش بدم

مزیت مال من اینه که در کنار زیبایی که داره طوری طراحی شده که خیلی کاربردیه و میتونم ادعا کنم که اگه اجرا بشه سریعتر از بقیه خواهد بود

از همه مهمتر کاملا نوآوری توش موج میزنه

مشکلی که سامسونگ داره :)

ببین یه طراح صنعتی باید از چیزی که طراحی میکنه یه سری اطلاعات داشته باشه. این کار یه تیم قدرتمند میخواد. یک نفر نمیتونه این کار رو به تنهایی انجام بده. (فقط طراحی قاب رو دارم میگم!) بزار یه مثال بزنم، ضخامت این گوشی چقدره؟ برای جواب دادن به این سوال باید گوشی به طور کامل از لحاظ سخت افزاری طراحی بشه و کاربرد هاش تعریف بشه. بعد تازه باید جنس قاب مشخص بشه و طراحی قاب شروع بشه و ...

گفتی که میتونی ادعا کنی که سرعت بالاتری داره. وقتی هنوز به کد تبدیل نشده چطور میتونی این ادعا رو بکنی؟ تا اجرا نشه در مورد سرعت نمیشه بحث کرد.
ولی قطعا ایده هایی داری که میتونه طرح های فعلی رو بهبود بده.
به نظرم با گوشی ایرانی جی ال ایکس مذاکره بکنی بهتره ولی نه به این صورت. اول برو کل طرحت رو مکتوب کن. به خصوص نوآوریهای اینترفیس باید کاملا مشخص و تشریح بشن. باید با نرم افزارهای گرافیکی پیش نمایش از حالت های مختلف اینترفیس تهیه کنی و ... البته اگه برنامه نویسی بلدی که چه بهتر!

در ضمن سامسونگ خدای نوآوری هست بهش توهین نکن که من ناراحت میشم! [khande]

شوخی نمی کنم.

من کاملا با عرفان موافقم. مگه سامسونگ تخم دو زرده میزاره؟ بخدا اگه یه تیم از بچه های این سایت دور هم جمع بشن و امکانات و پول در اختیارشون باشه، سامسونگ که چیزی نیست!! حداقلش اینه که بازار ایران رو کامل تو دست میگیرن!

حسین متقی
10th September 2012, 08:44 PM
ببین یه طراح صنعتی باید از چیزی که طراحی میکنه یه سری اطلاعات داشته باشه. این کار یه تیم قدرتمند میخواد. یک نفر نمیتونه این کار رو به تنهایی انجام بده. (فقط طراحی قاب رو دارم میگم!) بزار یه مثال بزنم، ضخامت این گوشی چقدره؟ برای جواب دادن به این سوال باید گوشی به طور کامل از لحاظ سخت افزاری طراحی بشه و کاربرد هاش تعریف بشه. بعد تازه باید جنس قاب مشخص بشه و طراحی قاب شروع بشه و ...

گفتی که میتونی ادعا کنی که سرعت بالاتری داره. وقتی هنوز به کد تبدیل نشده چطور میتونی این ادعا رو بکنی؟ تا اجرا نشه در مورد سرعت نمیشه بحث کرد.
به نظرم با گوشی ایرانی جی ال ایکس مذاکره بکنی بهتره ولی نه به این صورت. اول برو کل طرحت رو مکتوب کن. به خصوص نوآوریهای اینترفیس باید کاملا مشخص و تشریح بشن. باید با نرم افزارهای گرافیکی پیش نمایش از حالت های مختلف اینترفیس تهیه کنی و ... البته اگه برنامه نویسی بلدی که چه بهتر!

من کاملا با عرفان موافقم. مگه سامسونگ تخم دو زرده میزاره؟ بخدا اگه یه تیم از بچه های این سایت دور هم جمع بشن و امکانات و پول در اختیارشون باشه، سامسونگ که چیزی نیست!! حداقلش اینه که بازار ایران رو کامل تو دست میگیرن!

شما طرح توجیهی مختصری براش بنویسین
بررسی کنین ببینین اصلا شدنی هست یا نه
و اینکه سودآوری داره یا نه و....

توی حداقل 5 و حداکثر 20صفحه کافیه برای شروع

همراه با رزومتون به ایمیل سایت بفرستین تا با سرمایه گذاران سایت صحبت بشه

Mr.Geo22
10th September 2012, 09:47 PM
ببین کاری که می خوای بکنی یکم بزرگه.
اگه بخوای همین طوری جلو بری بیشتر از یه ایده روش نمیشه حساب باز کرد.
شوخی نمی کنم. گفتم 3 تا 4 سال و فکر می کنم با پشت کاری که تو داری برای جلو زدن از سامسونگ کافیه.
حمایت می خوای؟ طرحات رو کامل کن تا سرمایه گذار ها سر و دست برات بشکونند.
بشین چنان روی طرحات کار کن که اشکت در بیاد. تمام وجودتو بزار تا تکمیل بشن.
مقاله بنویس. دیدگاه ها و کشفیات خودتو منعکس کن تو کاغذ.
الکی شروع نکردی که؟ ایده ات از طرز فکرت تاثیر گرفته پس تو نکته ای رو می دونی که با ارزشه.
بعد از این که نوشتی تازه می فهمی که این طرحت چقدره جای تکمیل شدن داره و کم کاری کردی.
وقتی فهمیدی که جیکار باید بکنی وقتشه که یه نمونه عملی بسازی.
نمونه رو که ساختی بازم نقص هایی داره که روش کار می کنی تا رفع بشن.
بعد طرحت برای تجاری سازی اماده است و مردم پولشون رو می ریزند رو پاهات.

من بدم از کسایی میاد که فکر می کنند حتما باید چیزی طراحی کنی که قبلا اختراع نشده.
چیزی که اختراع شده گوشی موبایله. دیگه با چه طرحی و با چه چیزی مهم نیست.
شروع کن و نق نزن.

راستش قبل اینکه بیام فیزیک تصمیم داشتم برم نرم افزار بخونم و اگه میرفتم یکی از تصمیماتی که داشتم نوشتن یه سیستم عامل برای موبایل بود
البته منظورم توسعه لینوکس بود ها نه نوشتن هسته!

دوم دبیرستان که بودم ملت مثل بچه آدم درس می خوندن من شروع به یادگیری html کردم! اونم خودخوان!
بعدشم که پاسکال رو تا حدودی با آزمون و خطا شروع کردم یاد گرفتن!

کلا تو توهم بودم!!!

ولی الان دیگه تو نخ این چیزها نیستم و بیشتر توجهم رو روی فیزیک میزارم واسه همین این چیزی که تو نمیگی نمیشه
و الا که اول از همه فلش یاد می گرفتم و یه طرح اولیه ازش می زدم.... اگه اون موقع ها سایت های فلش مثل امروز تو ایران همه گیر بود به جای ور رفتن با front page و dreamweaver و html یه کم فلش یاد میگرفتم که امروز به دردم بخوره

خدای نوآوری که تا حالا حداقل ۱۵ میلیارد دلاری اپل انداخته تو پاچش!!!
البته حقشم بود, کاملا مشخص بود عمدی داره تقلید میکنه...!

در مورد جی ال ایکس خیلی خوب گفتی اصلا یادم نبود... میشه روش فکر کرد

ولی اولش با سامسونگ حرف میزنم

اگه من طرح رو ثبت میکردم و اون رو با فلش میساختم که مشکلی نبود!

البته شاید یه کم خودم باهاش ور رفتم (اگه حوصله داشتم) شاید تونستم یه چیزی بکشم نشونشون بدم
اگرم نه که روی کاغذ یه سری طرح ها میکشم تحویلشون میدم

ولی قبل هر چیزی باید باهاشون مذاکره کنم
نمی خوام الکی دور خودم بچرخم

ممکنه بگه ما کلا بعد بادا تصمیم گرفتیم به جز اندروید طرف هیچ چیز دیگه ای نریم یا هر لیل دیگه ای

ولی اگه از طرحم خوششون اومد منم هر چیزی که خواستن تحویلشون میدم

در مورد اینکه میگید یه تیم قوی میخواد خب منم واسه همینه که میگم بعد اینکه طرح اولیه رو پسندیدن باید باهاشون همکاری کنم چون تا این طرح های من به موبایل تبدیل شه حداقل چند ماه شایدم یه سال باید روش کار شه

همینجوری که موبایل عرضه نمی کنن

reeves
11th September 2012, 05:56 PM
دوستان من مدارکم (ادعا، توصیف، نقشه، تصویر شناسنامه و کارت ملی) رو تو سایت وارد کردم و اعلام کردند که نقص نداره و در دست بررسی هست.
حالا بعد یک ماه دیدم این ایمیل برام اومده:

نامه ای خطاب به رياست محترم سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران با موضوع استعلام كلي به شماره فلان مورخ فلان صادر شد.
در صورتی برای تحویل نامه تاکنون به اداره مالکیت مراجعه نکرده‌اید، می‌توانید از سامانه خدمات اینترنتی سازمان، نامه را چاپ گرفته و نسبت به اخذ جواب نامه به رياست محترم سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران مراجعه کنید.
پس از اخذ جواب، می‌توانید نتیجه آنرا از طریق سامانه مذکور بصورت الکترونیکی و با ارائه لایحه یا درخواست برای این اداره ارسال کنید.

من اولین بارمه، نمیدونم باید چیکار کنم. باید برم تهران؟
لطفا راهنمایی کنید. من هیچ اطلاعاتی ندارم.

reeves
12th September 2012, 12:47 PM
دوستان من مدارکم (ادعا، توصیف، نقشه، تصویر شناسنامه و کارت ملی) رو تو سایت وارد کردم و اعلام کردند که نقص نداره و در دست بررسی هست.
حالا بعد یک ماه دیدم این ایمیل برام اومده:

نامه ای خطاب به رياست محترم سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران با موضوع استعلام كلي به شماره فلان مورخ فلان صادر شد.
در صورتی برای تحویل نامه تاکنون به اداره مالکیت مراجعه نکرده‌اید، می‌توانید از سامانه خدمات اینترنتی سازمان، نامه را چاپ گرفته و نسبت به اخذ جواب نامه به رياست محترم سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران مراجعه کنید.
پس از اخذ جواب، می‌توانید نتیجه آنرا از طریق سامانه مذکور بصورت الکترونیکی و با ارائه لایحه یا درخواست برای این اداره ارسال کنید.

من اولین بارمه، نمیدونم باید چیکار کنم. باید برم تهران؟
لطفا راهنمایی کنید. من هیچ اطلاعاتی ندارم.

آقا یکی کمک کنه، من نمیخوام 1000 کیلومتر برم تهران بعد بگن که لازم نبوده بیای!!!
(مثل سری پیش که رفتم و گفتند که اینترنتی شده [taajob])

hossien
12th September 2012, 10:24 PM
دوست عزیز چون این تغییرات در سازمان بوجود امده کسی زیاد اطلاع نداره تا وقتی یک طرح ثبت کنیم با شیوه اینترنتی. در اولین فرصت که جواب را بگیرم به سوال تان پاسخ می دم.

عریفی
12th September 2012, 10:41 PM
سلام من تا حالا چند تا طرح داشتم ولی هیچ جا همایتم نمی کنه می خواستم کمکم کنید

hossien
13th September 2012, 10:53 AM
سلام من تا حالا چند تا طرح داشتم ولی هیچ جا همایتم نمی کنه می خواستم کمکم کنید

در چه زمینه ای طرح دارین؟ منظورتان ایده هست؟

عریفی
13th September 2012, 12:11 PM
بله . در زمینه های مختلف مثلا سلول های خورشیدی . من مشکلی که دارم اینه که قدرت ایده دهی خوبی دارم ولی اختراع انها برام سخته

hossien
13th September 2012, 05:38 PM
یک مثال بزنید تا با کمک همدیگر ان را کامل کنیم.

reeves
19th October 2012, 12:23 AM
مشکل حل شد!
به این صفحه بروید:
http://www.njavan.com/forum/showthread.php?133979-%DA%A9%D9%85%DA%A9!!!&p=385375#post385375

s.e.z
10th November 2012, 01:23 PM
دوستان عزیز سلام

با تشکر

عزیزم به نظر من دنبال این دو موضوع بری بهتره ، چون هم طرفدار داره ، هم هوشمندانست هم بازار داره:
1- طرح های Free Energy Generator (مردم خیلی استقبال میکنند)
2-طرح های نظامی که حرفی برای گفتن تو میدان نبرد داره (تجاریش با سپاه و وزارت دفاع)

armin_gera
14th November 2012, 12:34 PM
سلام به همگی
من سرم پر از ایدهست و انواع و اقسام طرح تو ذهنمه
ولی یه مشکل دارم
من نمیدونم با این طرح ها و ایده ها چی کار کنم.برای اینکه تبدیل به اختراع شه حتما باید بسازمش؟از کجا شروع کنم؟اصلا چی کار کنم؟
اطلاعاتم در این باره زیر صفره خوشحال میشم کمک کنین

hossien
15th November 2012, 12:30 AM
سلام به همگی
ولی یه مشکل دارم
من نمیدونم با این طرح ها و ایده ها چی کار کنم.برای اینکه تبدیل به اختراع شه حتما باید بسازمش؟از کجا شروع کنم؟اصلا چی کار کنم؟

سلام
دوست عزیز شما به نظر من اول بیان طرح هایتان را روی کاغذ بنویسید بعد به ترتیب علایق تان اولویت بندی کنید و اولین طرح خودتان شروع به امکانسنجی و طراحی مفهومی انجام بدین یا مدل سازی می خواد یا ساخت و ... میشه ثبت کنید اگر شما مکانیزم و توصیف طرح تان را به خوبی بنویسید و تشریح کنید اونو ثبت می کنند و همین طوری ادامه بدین.

درضمن اینکه ایده و طرح دارین خیلی خوبه و معمولا در کارهایی که انجام میدین معمولا میشه استفاده کرد پس شما نسبت به یک فرد دیگر که فکر یا ایده ای نداره یک پله بالاتر هستین منظورم می تونید در کارهایتان موفق تر نسبت به دیگر باشین.

اگر سوالی داشتین حتما بپرسین

- - - به روز رسانی شده - - -

سلام به همگی
ولی یه مشکل دارم

سلام
دوست عزیز شما به نظر من اول بیان طرح هایتان را روی کاغذ بنویسید بعد به ترتیب علایق تان اولویت بندی کنید و اولین طرح خودتان شروع به امکانسنجی و طراحی مفهومی انجام بدین یا مدل سازی می خواد یا ساخت و ... میشه ثبت کنید اگر شما مکانیزم و توصیف طرح تان را به خوبی بنویسید و تشریح کنید اونو ثبت می کنند و همین طوری ادامه بدین.

درضمن اینکه ایده و طرح دارین خیلی خوبه و معمولا در کارهایی که انجام میدین معمولا میشه استفاده کرد پس شما نسبت به یک فرد دیگر که فکر یا ایده ای نداره یک پله بالاتر هستین منظورم می تونید در کارهایتان موفق تر نسبت به دیگر باشین.

armin_gera
17th November 2012, 02:44 PM
سلام

- - - به روز رسانی شده - - -

سلام

ممنون از اینکه وقت گذاشتین و جواب دادین
امکانسنجی و طراحی مفهومی یعنی چی؟من الان رو یکی از طرحام دارم کار میکنم ولی هزینه ی ساختش بالاست و الان نصفشو ساختم و نصف بعدیشو موندم
و یک سوالم این که من از چه کسانی میتونم کمک بگیرم؟مثلا از استادا چه طوری کمک بخوام؟استاد راهنما شرایطش چیه؟
ممنون

hossien
17th November 2012, 09:32 PM
ممنون از اینکه وقت گذاشتین و جواب دادین
امکانسنجی و طراحی مفهومی یعنی چی؟من الان رو یکی از طرحام دارم کار میکنم ولی هزینه ی ساختش بالاست و الان نصفشو ساختم و نصف بعدیشو موندم
و یک سوالم این که من از چه کسانی میتونم کمک بگیرم؟مثلا از استادا چه طوری کمک بخوام؟استاد راهنما شرایطش چیه؟
ممنون

خواهش می کنم.

امکانسنجی در دل طراحی مفهومی نهفته هست. فک کنم پیچیده گفتم.
منظور اینه تو این گام شما کلیه اطلاعات و مشخصات اولیه از طرح تان از نظر فنی و عملیاتی بررسی می کنید مثلا هدف شما از انجام این کار چیه ، چه مشکلاتی وجود داشته که شما این را دارین انجام می دین (نیاز سنجی) و با محاسبات اجمالی و در صورتی بشه با بهره برداری از تجربیات دیگران امکان پذیر بودن پروژه یا طرح تان را بررسی می کنید که به اون هدفی که در نظر دارین می رسین یا نهو تقریبا با استفاده از داده هایی که بدست میارید تا حدی می تونید ارزش مالی طرح تان را استخراج کنید حالا شما می تونید چندین طرح که به هدف تان می رسید را بررسی کنید و بهترین اونو انتخاب کنید و مزایای اونو بنویسید
اگر اینکارها را تقریبا انجام بدین کلیات کار در دستتون هست و می تونید خیلی راحت تصمیم بگیرین و طرح کاملی ارائه کنید بعد میرین برای طراحی مقدماتی یا اولیه و بعد طراحی نهایی و ساخت.
البته این روش علمی هست انجام بدین درصد خطای شما خیلی کاهش پیدا می کنه و می تونید در هر جا حرفی برای گفتن داشته باشین. ولی پیشنهاد می کنم اگر هم نمی تونید انجام بدین هر جایی را که می تونید انجام بدین شاید اولین پروژه مشکل باشه اما در طرح های بعدی تان موفق تر میشین.

در مورد سوال دوم هر فردی که در طرح تان بتونه شما را کمک کنه . شما می تونید درصدی از حق ثبت اختراع را به نام اون فرد بزنید و سهیم در اختراعتان شود.
از اساتید هم منی تونید استفاده کنید چون اونا تجربه کاری یا علمی دارن و به شما در تصمیم گیری ها می تونن خیلی کمک کنن.

سوالی بود در خدمتم.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد