PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزشی هرچی سوال داری بیا تو

عرفان سلیم زاده
11th March 2012, 11:07 PM
سلام در این تاپیک هر سوالی که دارین رو بپرسین.

bitaroos
19th March 2012, 03:08 PM
سلام مجدد خدمت دوستان

من یه سوالی اینجا (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?117026-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%B7%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B9%D8%9F) پرسیده بودم که یه نفر لطف کرد و مخفی (http://www.njavan.com/forum/member.php?154579-%D9%85%D8%AE%D9%81%DB%8C)انه اومد و پاسخ من رو داد. (سپاس)

حالا پیرامون همون سوال
اون شرکتی که گفتم، اسم سایتش اینه: www.taksabt.com راستش وقت نکردم قوانین رو بخونم اگر خلاف قوانین نوشتم، پوزش میطلبم و مدیر محترم اصلاح بفرمایند.
تو روش این شرکت یه نامه برامون میاد درب منزل که توش یه وکالت نامه هست و باید وکالت تام رو به طرف بدیم.......

خونه ما بندر ماهشهر ه (جنوب خوزستان) و اصلا حال و حوصله ندارم پاشم برم تهران (یعنی وقتش رو ندارم)، اگر یک یا دو بار نیاز بود برا ثبت برم تهران، اشکال نداشت ولی شنیدم بیش از اینا باید برم و بیام ....

خوب بریم سر اصل مطلب: ----------------------------------------------

من یه نرم افزار مهندسی نوشتم برای رشته مهندسی مواد - متالورژی صنعتی، نمونه خارجی داره ولی بخاطر تحریم ها، یکم بسختی گیر میاد و صد البته با قیمتهای بسیار بالا تر از قیمت واقعیش.
2 سال هم روش کار کردم و نسبت به نمونه های خارجی ش امکانات خیلی جالبی بهش اضافه کردم و کلا یه جور متفاوته ...

این نرم افزار من میتونه اختراع باشه؟ یا نه؟
شنیدم روش ثبت اختراع نرم افزار متفاوته و یه سری مراحل اضافه داره،

کلا روش ثبت اختراع نرم افزار چطوریه؟
چندبار باید برم تهران و بیام؟
راهی هست که تو یه بار تهران رفتن، کار چند مرحله رو پیش ببرم تا کمتر لازم باشه برم تهرون؟

سپاس فراوان

hossien
19th March 2012, 08:58 PM
سلام مجدد خدمت دوستانمن یه سوالی اینجا (http://www.njavan.com/forum/showthread.php?117026-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%B7%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B9%D8%9F) پرسیده بودم که یه نفر لطف کرد و مخفی (http://www.njavan.com/forum/member.php?154579-%D9%85%D8%AE%D9%81%DB%8C)انه اومد و پاسخ من رو داد. (سپاس)حالا پیرامون همون سوالاون شرکتی که گفتم، اسم سایتش اینه: www.taksabt.com راستش وقت نکردم قوانین رو بخونم اگر خلاف قوانین نوشتم، پوزش میطلبم و مدیر محترم اصلاح بفرمایند.تو روش این شرکت یه نامه برامون میاد درب منزل که توش یه وکالت نامه هست و باید وکالت تام رو به طرف بدیم.......خونه ما بندر ماهشهر ه (جنوب خوزستان) و اصلا حال و حوصله ندارم پاشم برم تهران (یعنی وقتش رو ندارم)، اگر یک یا دو بار نیاز بود برا ثبت برم تهران، اشکال نداشت ولی شنیدم بیش از اینا باید برم و بیام ....خوب بریم سر اصل مطلب: ----------------------------------------------من یه نرم افزار مهندسی نوشتم برای رشته مهندسی مواد - متالورژی صنعتی، نمونه خارجی داره ولی بخاطر تحریم ها، یکم بسختی گیر میاد و صد البته با قیمتهای بسیار بالا تر از قیمت واقعیش.2 سال هم روش کار کردم و نسبت به نمونه های خارجی ش امکانات خیلی جالبی بهش اضافه کردم و کلا یه جور متفاوته ...این نرم افزار من میتونه اختراع باشه؟ یا نه؟شنیدم روش ثبت اختراع نرم افزار متفاوته و یه سری مراحل اضافه داره،کلا روش ثبت اختراع نرم افزار چطوریه؟چندبار باید برم تهران و بیام؟راهی هست که تو یه بار تهران رفتن، کار چند مرحله رو پیش ببرم تا کمتر لازم باشه برم تهرون؟سپاس فراوانسلامشما می تونید به سازمان انفورماتیک برین این سازمان بخشی در مورد نرم افزار داره .در چندین استان های کشور شعبه دارن و کارتون را از اونجا پیگیری کنید من دقیقا نمی دونم ثبت نرم افزار چگونه هست اما سوال می کنم.

z.v
23rd May 2012, 02:46 PM
من خیلی ایده داشتم ولی الان دارم رو یکیشون تحقیق میکنم.من دانش آموزم.برای تحقیقام به آزمایشگاه نیاز دارم.به نظر شما اگه برم کانون شکوفایی خلاقیت کمکم میکنند؟

z.v
23rd May 2012, 02:49 PM
من چه جوری میتونم طرحمو بسازم؟[tafakor]

یاسمن . د.ه
27th June 2012, 03:54 PM
سلام من سوالم اینه که اولین بار وقتی کامپیوتر نبوده که کامپیوتر دیگه ای رو برنامه نویسی کنه چه وسیله ای این کارو کرده ؟

و این که سی دی رو برای اینکه چیزی توش ذخیره کنن اونو با لیزر میسوزونن؟ چه جوری و 0 و 1 رهستش ینی با این مبنا تو سی دی ذخیره میشه؟

ممکنه یه مهندس ژنتیک بتونه با استفاده از ژن های مختلف یه آدم فوق العاده رو بسازه؟ خوب حالا که اونها این همه ژ نای حیوونا رو مخلوط میکنن تا یه
چیز در بیاد رو آدما انجام نگرفته؟ انسانهایی که توی آفریقا هستن پاهاشون خرچنگیه جهش کردن یا آدم فضایین؟ میشه انرژی مکانیکیو به شیمیایی

تبدیل کرد؟ اگه نشه که قانونه تبدیل انرژی از صورتی به صورت دیگه نقض میشه. در ضمن مستقیم تبدیل شه .

در ضمن به نظر شما اصلا یوفو ها وجود دارن؟ من هر چی فکر میکنم از هر نظر یو فو واقعیت نداره . پس دیده شدن یوفو از چه قراره ؟ [khabalood][tafakor]

یاسمن . د.ه
27th June 2012, 03:56 PM
سلام من سوالم اینه که اولین بار وقتی کامپیوتر نبوده که کامپیوتر دیگه ای رو برنامه نویسی کنه چه وسیله ای این کارو کرده ؟

و این که سی دی رو برای اینکه چیزی توش ذخیره کنن اونو با لیزر میسوزونن؟ چه جوری و 0 و 1 رهستش ینی با این مبنا تو سی دی ذخیره میشه؟

ممکنه یه مهندس ژنتیک بتونه با استفاده از ژن های مختلف یه آدم فوق العاده رو بسازه؟ خوب حالا که اونها این همه ژ نای حیوونا رو مخلوط میکنن تا یه
چیز در بیاد رو آدما انجام نگرفته؟ انسانهایی که توی آفریقا هستن پاهاشون خرچنگیه جهش کردن یا آدم فضایین؟ میشه انرژی مکانیکیو به شیمیایی

تبدیل کرد؟ اگه نشه که قانونه تبدیل انرژی از صورتی به صورت دیگه نقض میشه. در ضمن مستقیم تبدیل شه .

در ضمن به نظر شما اصلا یوفو ها وجود دارن؟ من هر چی فکر میکنم از هر نظر یو فو واقعیت نداره . پس دیده شدن یوفو از چه قراره ؟ [khabalood][tafakor]

علی فعله
28th June 2012, 12:26 AM
سلام من میخواستم بدونم چه جوری می تونم یه موتور هواپیما در ابعاد کوچک بسازم[tafakor]

عرفان سلیم زاده
28th June 2012, 08:51 AM
سلام من میخواستم بدونم چه جوری می تونم یه موتور هواپیما در ابعاد کوچک بسازم[tafakor]

ساخت موتور کلا کار سختی هست و نکات زیادی داره
من هنوز که هنوزه نتوستم کارکرد یک موتور جت رو درست درک کنم
شما روی موتور های الکتریکی کار کن اسونتره[golrooz]

عرفان سلیم زاده
28th June 2012, 09:37 AM

سلام
به قول شاعر یه سینه سخن دارم![nishkhand]
خب برنامه نویسی وقتی به وجود اومد که منطق دیجیتال اومد. قبلش کامپیوتر ها رو بر اساس عملیات های ریاضی که باید انجام می دادند طراحی می کردند.
البته کامپیوتر های دیجیتال هم اول بر اساس عملیاتی که باید انجام می دادند طراحی می شدند ولی یه سری تنظیمات هم میشد بهشون داد که اصطلاحا بهش برنامه ریزی می گفتند. درست عین ماشین حساب.
اولین برنامه ها فقط و فقط 0 و 1 بودند!
این برنامه ها نیازی به کامپایل نداشتن و به راحتی می شد در ماشین اجراش کرد.
بعد که چند برنامه اصلی رو نوشته شد زیان اسمبلی رو جایگزین کردند و وقتی سیستم عامل اومد زبان های سطح بالاتر رو جایگزین کردند.
.......................................
سی دی های لیزری امروز الهام گرفته از صفحه های گرامافون دیروز هستند.
اره با لیزر می سوزونند.به صورت 0 و 1 ذخیره میشه.
.......................................
ابر انسان ها با دست کاری ژنتیک به وجود اومده اند
من خبر دارم که یک دوقلو رو با دست کاری ژنتیک طوری تغییر دادند که هیچ وقت رشد ماهیچه ها شون متوقف نشه و از کودکی مثل قهرمان های پروش اندام بشن.
........................................
احتمالا تکامل این بلا رو سرشون اورده تا بیشتر با محیط سازگار بشن.
.........................................
انرژی شیمیایی دو دسته هست.
1- سوخت های شیمیایی که بر اثر احتراق گرما ازاد می کنند
2- پیل های الکترو شیمیایی که مستقیما برق تولید می کنند.
انرژی مکانیکی هیج تاثیری بر روی هر دوی این دو نداره البته به صورت مستقیم.
در مورد قانون پایستگی انرژی هم یه سری برگشت ناپذیری هایی وجود داره که باعث میشه بعضی چرخه ها یک طرفه باشن.
.................................................. ........
یوفو یعنی مشاهده شی نا شناخته در اسمان ، خشکی یا دریا
یو فو ها وجود دارند. مهمترین شواهد اون تعقیب و گریز هواپیماهای جنگنده اف 4 ایران با یک شی ناشناخته هست که در زمان شاه بر فراز اسمان تهران رخ داده و گزارش داده شده.
موفق باشید[golrooz]

yasijoon90
28th June 2012, 10:22 AM
سلام من در نصب اوبونتو 10.10 بخصوص در قسمت پارتیشن بندی اوبونتو حسابی مشکل دارم و الان یک پروژه باید تحویل بدم اما نمی تونم و داره وقتش میگذره.میتو نین کمکم کنید و یک فیلم آموزشی برام بذارید ممنون میشم.[soal]

عرفان سلیم زاده
28th June 2012, 10:31 AM
سلام من در نصب اوبونتو 10.10 بخصوص در قسمت پارتیشن بندی اوبونتو حسابی مشکل دارم و الان یک پروژه باید تحویل بدم اما نمی تونم و داره وقتش میگذره.میتو نین کمکم کنید و یک فیلم آموزشی برام بذارید ممنون میشم.[soal]

لطفا این سوال رو در بخش فنی و مهندسی کامپیوتر بپرسید به این بخش مرتبط نیست:
http://www.njavan.com/forum/forumdisplay.php?28-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D9%88-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1

yasaman hedayati
28th June 2012, 12:11 PM
سلام
میخواستم در مورد قدرت زدودن چربی توسط لیزر بدونم.اگر مقاله ایی در این باره بهم معرفی کنید ممنون میشم.
و همچنین منبعی به غیر از ویکی پدیا برای تئوری لیزر(خودم تو اینترنت دنبالش بودم اما چیز خوبی پیدا نکردم)[golrooz]

عرفان سلیم زاده
28th June 2012, 12:42 PM
سلام
میخواستم در مورد قدرت زدودن چربی توسط لیزر بدونم.اگر مقاله ایی در این باره بهم معرفی کنید ممنون میشم.
و همچنین منبعی به غیر از ویکی پدیا برای تئوری لیزر(خودم تو اینترنت دنبالش بودم اما چیز خوبی پیدا نکردم)[golrooz]

تنها مورد استفاده از لیزر برای پاک کردن رو تو بریتانیا خوندم که یک مخترع برای پاک کردن ریل راه اهن از برگ هایی که زیر ریل کمپرس می شدند استفاده کرده.
برگ های کمپرس شده عین تفلون ریل رو لیز می کردند و برای ترمز مشکل ساز می شدند.
با لیزر در واقع برگ در اثر پیرولیز به کربن تبدیل می شد و بعد پاک می شد.
..............................
تو کتاب فیزیک 1.2 به اون اشاره مقدماتی شده که برای درک مطلب کافیه:
http://www.roshd.ir/Default.aspx?tabid=543&SSOReturnPage=Check&Rand=0

علی فعله
28th June 2012, 01:43 PM
با سلام دوباره!!!!!!!
بدنه ی هواپیما های کوچک اسباب بازی قابل پرواز را از چه چیزی درست میکنند[soal][soal][soal][soal][soal]

عرفان سلیم زاده
28th June 2012, 04:08 PM
با سلام دوباره!!!!!!!
بدنه ی هواپیما های کوچک اسباب بازی قابل پرواز را از چه چیزی درست میکنند[soal][soal][soal][soal][soal]

معمولا از فوم فشرده یا چوب بالسا که هر دوی اینها رو می تونین از فروشگاه لوازم ماکت سازی تهیه کنین.
برای ساخت شاسی هواپیما هم از تخته سه لا استفاده می شه.
برای اطلاعات بیشتر می تونین به سایت: www.persianrc.com مراجعه کنین.
موفق باشین[golrooz]

یاسمن . د.ه
28th June 2012, 09:38 PM
مرسی جواب ندادین لطف کردین[khabalood]

یاسمن . د.ه
28th June 2012, 09:40 PM
حداقل کاشکی یکیش رو جواب میدادین .[tafakor]

علی فعله
29th June 2012, 06:41 PM
با سلام[khejalat][khejalat][khejalat]
آیا موتور الکتریکی توان بلند کردن یک هواپیما به وزن 1.5 کیلو گرم را دارد

علی فعله
29th June 2012, 06:44 PM
با سلام[khejalat][khejalat][khejalat]
آیا موتور الکتریکی توان بلند کردن یک هواپیما به وزن 1.5 کیلو گرم را دارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حسین متقی
29th June 2012, 08:15 PM
خب موتورهای الکتریکی قدرت ها و اندازه ها و سرعتهای متفاوتی دارند
انواع مختلفی دارند
با موتور الکتریکی هواپیمای 100تنی رو هم میشه حرکت داد
ولی چه موتور الکتریکی ای ؟

یاسمن . د.ه
30th June 2012, 01:01 AM
[tafakor][tafakor][tafakor][tafakor][tafakor][tafakor][tafakor]

علی فعله
30th June 2012, 09:47 PM
با سلام
من یه سوال دارم که هر چی روش فکر می کنم به جایی نمیرسم
سوال این است
یه روز سه نفر که یکی از آن ها کر یکی کور و یکی لال بودند میرن پیکنیک
یکی از دوست های آن ها که کر بود میمیره حلا اون فرد لال چه جوری میتونه به دوست کورش بگه که دوستشون مرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟[nishkhand][nishkhand][nishkhand][nishkhand][nishkhand][nishkhand][nishkhand]

عرفان سلیم زاده
1st July 2012, 09:11 AM
با سلام
من یه سوال دارم که هر چی روش فکر می کنم به جایی نمیرسم
سوال این است
یه روز سه نفر که یکی از آن ها کر یکی کور و یکی لال بودند میرن پیکنیک
یکی از دوست های آن ها که کر بود میمیره حلا اون فرد لال چه جوری میتونه به دوست کورش بگه که دوستشون مرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟[nishkhand][nishkhand][nishkhand][nishkhand][nishkhand][nishkhand]

خب با گریه گردن[shaad]
البته طرف باید شیون هم بکنه
این متد ایرانی شه
متد خارجیش اینه که با انگشت روی کف دست طرف می نویسند چی شده[nishkhand]

سونای
13th July 2012, 03:34 PM
سلام
اگه سوالم مربوط به اینجا نمیشه لطفا آدرسشو بدین!!!
این بخیه های جذبی رو دیدین ؟ نمیدونم از چی ساخته شده و چجوری از بین میره! حالا من دنبال یه ماده (ماده میگن؟!) میگردم که مقاومتش خوب باشه در عین حال وقتی توو محیط قرار میگیره خود به خود از بین بره.
یجور دیگه بگم : این ماده توو یه محیط بسته ( تقریبا بسته ) اگه باشه از مقاومت خوبی برخوردار باشه ، و وقتی از اون محیط خارج بشه از بین بره!! مثلا میتونه به اکسیژن حساس باشه که وقتی وارد محیط عادی میشه اکسیژن اونو از بین ببره! و یا به آب حساس باشه و وقتی آب بهش میخوره از بین بره یا اصلا به تماس حساس باشه و در پی تماس های زیاد ازبین بره یا هر چی میدونید.....
مرسی[golrooz]

عرفان سلیم زاده
13th July 2012, 05:13 PM
سلام
این بخیه های جذبی رو دیدین ؟ نمیدونم از چی ساخته شده و چجوری از بین میره! حالا من دنبال یه ماده (ماده میگن؟!) میگردم که مقاومتش خوب باشه در عین حال وقتی توو محیط قرار میگیره خود به خود از بین بره.
یجور دیگه بگم : این ماده توو یه محیط بسته ( تقریبا بسته ) اگه باشه از مقاومت خوبی برخوردار باشه ، و وقتی از اون محیط خارج بشه از بین بره!! مثلا میتونه به اکسیژن حساس باشه که وقتی وارد محیط عادی میشه اکسیژن اونو از بین ببره! و یا به آب حساس باشه و وقتی آب بهش میخوره از بین بره یا اصلا به تماس حساس باشه و در پی تماس های زیاد ازبین بره یا هر چی میدونید.....
مرسی[golrooz]
اون بخیه ها رو از روده گوسفند می سازند.
در واقع منظور از جذب واقعا جذب اون بخیه است به عنوان بخشی از پوست[nishkhand]
اون چیزی که شما می گی بخیه هضمی است که وجود نداره.

سونای
14th July 2012, 02:54 AM
اون چیزی که شما می گی بخیه هضمی است که وجود نداره.

الحق که نخبه ای!! واسه کسایی مثل من که زیر دیپلمن باید بیشتر توضیح داد![cheshmak]نه یه خط اونم پر از استعاره و کنایه و تشبیه و....!! بخیه ی هضمی!؟؟[tafakor] [nishkhand]منظورم بخیه ی هضمی نبود! گفتم ماده ،بخیه رو مثال آوردم تا سوالمو بپرسم
یا یه نمونه دیگه ژلاتین گلفروشی های مصنوعی که آب گرم ازون حالت درش میاره و...
ممنون از راهنمایی[golrooz]

عرفان سلیم زاده
14th July 2012, 09:28 AM
الحق که نخبه ای!! واسه کسایی مثل من که زیر دیپلمن باید بیشتر توضیح داد![cheshmak]نه یه خط اونم پر از استعاره و کنایه و تشبیه و....!! بخیه ی هضمی!؟؟[tafakor] [nishkhand]منظورم بخیه ی هضمی نبود! گفتم ماده ،بخیه رو مثال آوردم تا سوالمو بپرسم
یا یه نمونه دیگه ژلاتین گلفروشی های مصنوعی که آب گرم ازون حالت درش میاره و...
ممنون از راهنمایی[golrooz]
همش تیکه نبود[nishkhand] در مورد بخیه تیکه ننداختم قسم می خورم.
اون ژلاتینی که میگی همون پارافین کریستالیه یا شمع بدون دود.
گل فروشی ها و حتی شیرینی فروشی ها هم من دیدم.
البته یه مورد دیگه چسب های حرارتیه[tafakor] که ابش می کنند واسه تزیینات

این طور ماده در گروه شیمی الی پیدا میشن یا همون شیمی ارگانیک
باید بگردین پیدا کنین.
راستی چی میخواید بسازید؟

عرفان سلیم زاده
14th July 2012, 09:30 AM
سلام
مرسی[golrooz]
راستی این چیزی که شما گفتی رو اهسته شو تو ریسمان های فولادی دیدم
کلا خیلی مستعد اکسید شدن هستند که باعث نابودی شون میشه.
ولی اگه ضد زنگ بهشون بزنین مقاومت بالایی دارند.

سونای
14th July 2012, 01:45 PM
همش تیکه نبود[nishkhand] در مورد بخیه تیکه ننداختم قسم می خورم.
اون ژلاتینی که میگی همون پارافین کریستالیه یا شمع بدون دود.
گل فروشی ها و حتی شیرینی فروشی ها هم من دیدم.
البته یه مورد دیگه چسب های حرارتیه[tafakor] که ابش می کنند واسه تزیینات

این طور ماده در گروه شیمی الی پیدا میشن یا همون شیمی ارگانیک
باید بگردین پیدا کنین.
راستی چی میخواید بسازید؟

بله کاملا مشخص بود.. همون یه تیکه شم سیرمان کرد....=((
الان دقیقا دارم popesko رو دانلود میکنم . بدبختی زبان اصلی هم هست[gerye] اگه لغات تخصصیش زیاد نباشه ، بخونمش! درصورتیکه تقریبا عملی باشه میفرستمش. باشه؟!
آخه باید دقت کنم چی مینویسم همچنین باید چکنویس پاکنویس کنم ببینم منظورمو دقیق رسوندم!! [negaran]در غیر اینصورت دوباره یه جمله جلوم میبینم که سرشار از معانی و مفهوم عمیق ادبی ست[nadidan]

با یه دامپزشک صحبت کردم میگفتن در عمل بخاطر ثابت نبودن انواع ، اعداد و ارقام و... شدنی نیس! بعد این کتابو معرفی کردن که ببینم میشه راهی پیدا کرد!!
مرسی[golrooz] پس خبر میدم...

عرفان سلیم زاده
14th July 2012, 04:25 PM
بله کاملا مشخص بود.. همون یه تیکه شم سیرمان کرد....=((
الان دقیقا دارم popesko رو دانلود میکنم . بدبختی زبان اصلی هم هست[gerye] اگه لغات تخصصیش زیاد نباشه ، بخونمش! درصورتیکه تقریبا عملی باشه میفرستمش. باشه؟!
آخه باید دقت کنم چی مینویسم همچنین باید چکنویس پاکنویس کنم ببینم منظورمو دقیق رسوندم!! [negaran]در غیر اینصورت دوباره یه جمله جلوم میبینم که سرشار از معانی و مفهوم عمیق ادبی ست[nadidan]

با یه دامپزشک صحبت کردم میگفتن در عمل بخاطر ثابت نبودن انواع ، اعداد و ارقام و... شدنی نیس! بعد این کتابو معرفی کردن که ببینم میشه راهی پیدا کرد!!
مرسی[golrooz] پس خبر میدم...

نگید تو رو خدا[negaran]
ما اهل تیکه انداختن نیستیم اخه رییس پدرمون رو در میاره[gerye]
اخرین بار صد نمره منفی داد و یه هفته هم مجبور شدم تاپیکای قدیمی رو ویرایش کنم[nishkhand]
شما سوالاتتون رو بگین من جواب میدم. اگر هم نتونستم از مدیران دیگه کمک می گیرم.
دیگه ببخشید بار دیگه تکرار نمیشه[bihes]

سونای
14th July 2012, 11:21 PM
نگید تو رو خداhttp://uc-njavan.ir/images/k6vhxeq7hinr8mcrzva.gif
ما اهل تیکه انداختن نیستیم اخه رییس پدرمون رو در میارهhttp://www.njavan.com/forum/images/smiliesnjavan/20.gif
اخرین بار صد نمره منفی داد و یه هفته هم مجبور شدم تاپیکای قدیمی رو ویرایش کنمhttp://uc-njavan.ir/images/cfi56afdnv2b8l93vn3.gif
شما سوالاتتون رو بگین من جواب میدم. اگر هم نتونستم از مدیران دیگه کمک می گیرم.

نه! رئیس نمره منفی میده چیه؟! من بد برداشت کردم شما که چیزی نگفتی!
همیشه لطفتون شامل حال ما بوده و هست.
موضوع: گچ گیری اعضای حیووناست
اون قفله که اومدم توو پروفایلتون پرسیدم و گفتی مدیر برق بهتر کمک میکنه رو واسه همین میخواستم. امروز رفتم یه موسسه رباتیک (اشنامون بود) و یکم ازین اسما یاد گرفتم که بتونم خوب توضیح بدم.آره ایشونم گفتن اینا ابزارای برق هست خلاصه قرار شد ازین پروژه هایی که ریخته توو اینترنت! برام یه اطلاعاتی جمع کنه، چون من از کلمات کلیدی این رشته خب خبر ندارم. خودم فعلا زوم ِ اینم که واسه غالبها دلیل محکم بیارم تا دامپزشک قبول کنه
واسه ماه رمضان رویت هلال مهمه! ماهم درگیر کارگاه رویت و رصد و اینا هستیم بعدش مفصل توضیحات رو میفرستم برات. البته بیشترش طراحی هست! به بزرگواریتون باید ببخشید
مرسی[golrooz]

صاصائیل
17th July 2012, 09:46 PM
آیا مغناطیس قابل خنثی شدن است؟منظورم اینه که میشه امواج مغناطیس رو از کار انداخت![tafakor]

عرفان سلیم زاده
18th July 2012, 10:51 AM
آیا مغناطیس قابل خنثی شدن است؟منظورم اینه که میشه امواج مغناطیس رو از کار انداخت![tafakor]

یک اهن ربا رو به سه روش میشه از کار انداخت:
1- گرم کردن
2- ضربه زدن.
3- گذاشتن اهن ربا در میدان مغناطیسی متغییر.اگه منظورتون پارازیت انداختن رو سیگنال رادیویی هست طبق اثر فدینگ در صورتی که سیگنالی هم فرکانس سیگنال فرستنده ولی با فاز مخالف داشته باشیم و همزمان با سیگنال اصلی فرستنده به گیرنده برسه هر دو سیگنال با هم جمع شده و محو خواهند شد. -1+1=0

معکوس این امر هم صادقه و سیگنال تقویت خواهد شد 1+1=2

صاصائیل
18th July 2012, 04:03 PM
خیلی ممنون
حالا این سوال رو بااین مثال مطرح میکنم:وقتی یک هواپیما در حال پرواز در منطقه مثلث برموداست,امواج این دستگاه از کار میفته .ما به برموداش کاری نداریم ؛اما عامل از کار افتادن سیگنالهای هواپیما و سقوطش چیه؟عامل 1 و2که در
ابتدا گفتید در این مثال نمیتونه باشه!(شایدهم باشه .نمیدونم)اگر امکانش هست دراین مورد هم راهنمایی کنید.با تشکر

عرفان سلیم زاده
18th July 2012, 04:30 PM
خیلی ممنون
حالا این سوال رو بااین مثال مطرح میکنم:وقتی یک هواپیما در حال پرواز در منطقه مثلث برموداست,امواج این دستگاه از کار میفته .ما به برموداش کاری نداریم ؛اما عامل از کار افتادن سیگنالهای هواپیما و سقوطش چیه؟عامل 1 و2که در
ابتدا گفتید در این مثال نمیتونه باشه!(شایدهم باشه .نمیدونم)اگر امکانش هست دراین مورد هم راهنمایی کنید.با تشکر
حقیقتش مثلث برمودا خیلی بحث برانگیز بوده و هست.
خیلی ها ادعا های مطرح شده رو باور نکردند و خیلی های دیگه موضوع رو سیاسی خواندند.
خود من شخصا فکر می کنم که عوامل انسانی باعث سقوط هواپیما ها شدند.
بزارید اطلاعات بیشتری در مورد محیط برمودا بدم.
1- اون منطقه دارای اتشفشان های فعال هست
2- دارای دهانه های اتشفشانی زیر زمین هم هست.
3- جریان های ابی هم وجود داره
مغناطیس به جاذبه مربوط نیست هر چند در فیزیک کلاسیک مطرح میشه.
جاذبه مستقیما به جرم ماده بستگی داره.
بنابر این هرچه جرم ماده نسبت به حجمش افزایش پیدا کنه جاذبه بیشتر هم خواهد داشت.
در واقع هرچه چگالی بیشتر بشه جاذبه بیشتر میشه.
این احتمال وجود داره که در اون منطقه جرمی چگال وجود داشته باشه که باعث تغییرات در جاذبه و از کار افتادن هواپیما بشه.

- - - به روز رسانی شده - - -

خیلی ممنون
حقیقتش مثلث برمودا خیلی بحث برانگیز بوده و هست.
خیلی ها ادعا های مطرح شده رو باور نکردند و خیلی های دیگه موضوع رو سیاسی خواندند.
خود من شخصا فکر می کنم که عوامل انسانی باعث سقوط هواپیما ها شدند.
بزارید اطلاعات بیشتری در مورد محیط برمودا بدم.
1- اون منطقه دارای اتشفشان های فعال هست
2- دارای دهانه های اتشفشانی زیر زمین هم هست.
3- جریان های ابی هم وجود داره
مغناطیس به جاذبه مربوط نیست هر چند در فیزیک کلاسیک مطرح میشه.
جاذبه مستقیما به جرم ماده بستگی داره.
بنابر این هرچه جرم ماده نسبت به حجمش افزایش پیدا کنه جاذبه بیشتر هم خواهد داشت.
در واقع هرچه چگالی بیشتر بشه جاذبه بیشتر میشه.
این احتمال وجود داره که در اون منطقه جرمی چگال وجود داشته باشه که باعث تغییرات در جاذبه و از کار افتادن هواپیما بشه.

زهرا قربانی
18th July 2012, 10:42 PM
سلام من یک سوال دارم که تا الان نتونستم بهش جوابی بدم امیدوارم الن بتونم جوابش رو بفهمم
فرض کنید یک انوبوس با سرعت نور به سمت جلو در حرکته و یک بچه از عقب اتوبوس شروع به دویدن به سمت جلو اتوبوس میکنه حالا سرعت این بچه از سرعت نور بیشتر میشه ؟ لطفا خوب و واضح توضیح بدین
در ضمن این رو هم بگم که سرعت هیچ چیز از سرعت نور بیشتر نمیشه
اگر کسی جواب درست و قانع کننده بده من یک شاخه گل[golrooz]تقدیمش میکنم و براش دست[tashvigh]میزنم

نبوی
18th July 2012, 11:46 PM
امید به شاخه گل و کف زدن ندارم ولی با اجازه نظرمو میگم
تا به امروز فقط امواج الکترو مغناطیسی و البته نور تونستن با سرعت نور حرکت کنن اگه یه اتوبوس بتونه با سرعت نور حرکت کنه متمئنا این نظریه هم که هیچ سرعتی بیشتر از نور وجود نداره نقض خواهد شد و یه عقیده هم هست که میگه در صورت حرکت ماده با سرعت نور ما تبدیل جرم به انرژی داریم اگه اشتباه نکنم و یک بچه وقتی تبدیل به انرژی شده دیگه فکر نکنم اونجوری باشه که بتونه بودوه[taajob]

صاصائیل
19th July 2012, 02:06 AM
امید به شاخه گل و کف زدن ندارم ولی با اجازه نظرمو میگم
تا به امروز فقط امواج الکترو مغناطیسی و البته نور تونستن با سرعت نور حرکت کنن اگه یه اتوبوس بتونه با سرعت نور حرکت کنه متمئنا این نظریه هم که هیچ سرعتی بیشتر از نور وجود نداره نقض خواهد شد و یه عقیده هم هست که میگه در صورت حرکت ماده با سرعت نور ما تبدیل جرم به انرژی داریم اگه اشتباه نکنم و یک بچه وقتی تبدیل به انرژی شده دیگه فکر نکنم اونجوری باشه که بتونه بودوه[taajob]
یعنی از بچه دیگه اثری نیست.

نبوی
19th July 2012, 02:37 AM

نبوی
19th July 2012, 03:14 AM

اینطور که از شواهد امر پیداست نه از بچه اثری نیست [tafakor]
و یگی از مقولاتی که منو شیفته کرده عکس این مسئله یعنی تبدیل انرزی به جرمه که بعضی گفتن میتونه معادل معاد جسمانی باشه البته اینجا جای طرحش نیست چون باعث انحراف موضوع میشه

reza-1369
22nd July 2012, 09:50 PM
خوب ناراحت نشینا سوالتون یه جورایی مسخره است یعنی جنبه علمی نداره .تو علمم وقتی جواب هست فرضی وجود ندارد.میگید سرعتی بالاتر از سرعت نور وجود ندارد این همان قانون نسبیت انشتین هست و تا بحال هم نقض نشده یعنی خواستن ولی نتونستن برا مثا در امریکا سرعت یک ذره پروتون اندازه کیری کردن گفتن که بیشتر از سرعت نور هست ولی دو ماه بعد مقاله ای تحت عنوان انیشتین نفسی دوباره کشید این فرضیه رد شد دلیلشم خراب بودن یکی از سنسور و سطوح اندازه گیری بود(قابل توجه نبوی مهندس برق)

زهرا قربانی
23rd July 2012, 12:41 AM
خوب ناراحت نشینا سوالتون یه جورایی مسخره است یعنی جنبه علمی نداره .تو علمم وقتی جواب هست فرضی وجود ندارد.میگید سرعتی بالاتر از سرعت نور وجود ندارد این همان قانون نسبیت انشتین هست و تا بحال هم نقض نشده یعنی خواستن ولی نتونستن برا مثا در امریکا سرعت یک ذره پروتون اندازه کیری کردن گفتن که بیشتر از سرعت نور هست ولی دو ماه بعد مقاله ای تحت عنوان انیشتین نفسی دوباره کشید این فرضیه رد شد دلیلشم خراب بودن یکی از سنسور و سطوح اندازه گیری بود(قابل توجه نبوی مهندس برق)
خیلی ممنون از تذکرتون ولی باید در اینجا ذکر کنم که اگه میخواین بدونین من از کجا این سوال رو طرح کردم باید رجوع کنید به کتاب مروری بر تاریخ زمان نوشته استیفن هاوکینگ و چون من وقتی این کاتب رو خوندم که خیلی کوچیک بودم(اول دبیرستان)به خاطر همین نتونستم خوب درکش کنم و بعد از اون هم نتونستم به کتاب دسترسی پیدا کنم و یک سری سوالات از این قبیل در ذهن من شکل گرفته اما واقعا توصیه میکنم این کتاب رو بخونید چون خیلی جالبه

نبوی
23rd July 2012, 01:18 AM
به نظر من سوال خانم قربانی به عنوان یک دیپلم تجربی و میزان اطلاعاتی که تو کتب درسی تا این مقطع وجود داره خیلی هم هوشمندانه بود بهتره موقعیت افرادو در نظر بگیریم بعدشم من ادعایی مبنی بر این که مهندس الکترونیکم نکردم من ترم اولم. جلو شما با اجازتون درس پس میدم

reza-1369
23rd July 2012, 03:49 AM
ما که خیلی دلمون می خواست به ما بگن مهندس البته دوران دانشگاه.
مسخره بودنم از این لحاظ گفتم که وقتی میگید سرعتی بالاتر از نور نیست چگونه ممکن است یک جسم سریعتر از اون حرکت کنه.من نمیدونم تو اون کتاب چی نوشته بود ولی با منطق میشه گفت سوال بیس علمی نداشت.موفق باشید

sahar19
23rd July 2012, 10:28 AM
سلام من یک سوال دارم که تا الان نتونستم بهش جوابی بدم امیدوارم الن بتونم جوابش رو بفهمم
فرض کنید یک انوبوس با سرعت نور به سمت جلو در حرکته و یک بچه از عقب اتوبوس شروع به دویدن به سمت جلو اتوبوس میکنه حالا سرعت این بچه از سرعت نور بیشتر میشه ؟ لطفا خوب و واضح توضیح بدین
اگر کسی جواب درست و قانع کننده بده من یک شاخه گل[golrooz]تقدیمش میکنم و براش دست[tashvigh]میزنم

منم فکر میکنم این علمی نیست!!در واقع باید یه برداشت دیگه ازش کرد. اینو با توجه به نویسنده و کتابی که این مطلب توش نوشته شده دارم میگم. ببینید فرض شده که یک اتوبوس با سرعت نور داره میره!بچه پشت این اتوبوسه،بنابراین اینا باید باهم هم سرعت باشن.حالا با هم سرعت شدنشون اگه بچه بدود سرعتش از اتوبوس بیشتر میشه!!! به نظرم یه قضیه کاملا استنباطیه[tafakor]. حتما هرکدوم از اینها نماد یه چیزی هستن!!!!نمیدونم ولی هرچیه نباید به ظاهرش نگاه کرد.

عرفان سلیم زاده
23rd July 2012, 02:21 PM

اون بچه اگر بخواد راه بره باید به اتوبوس نیرو بده. و اگر به اتوبوس نیرو بده سرعت اتوبوس کمتر از نور میشه.
در کل سه حالت اتفاق میوفته:
1-اگر بچه روی صندلی بشینه، سرعت اتوبوس و بچه برابر نور می شود.
2-اگر بچه به سمت جلو راه بره سرعت اتوبوس کمتر از نور میشه و بچه با سرعت نور حرکت می کنه.
3-اگه بچه به سمت عقب راه بره اتوبوس با سرعت نور حر کت می کنه و بچه با سرعتی کمتر از نور.

reza-1369
23rd July 2012, 10:02 PM
مخفی خواستی خود شیرینی کنی یا تیکه بندازی؟یه نگا بکن ببین خودت می فهمی چی گفتی[negaran]

زهرا قربانی
23rd July 2012, 10:14 PM
اون بچه اگر بخواد راه بره باید به اتوبوس نیرو بده. و اگر به اتوبوس نیرو بده سرعت اتوبوس کمتر از نور میشه.
2-اگر بچه به سمت جلو راه بره سرعت اتوبوس کمتر از نور میشه و بچه با سرعت نور حرکت می کنه.
3-اگه بچه به سمت عقب راه بره اتوبوس با سرعت نور حر کت می کنه و بچه با سرعتی کمتر از نور.

مخفی عزیز واقعا نمیدونم با چه زبونی ازت تشکر کنم جوابت واقعا قانع کننده بود و من هم این شاخه [golrooz] رو تقدیمت میکنم وبرات دست میزنم[tashvigh]

مخفی عزیز واقعا نمیدونم با چه زبونی ازت تشکر کنم جوابت واقعا قانع کننده بود و من هم این شاخه [golrooz] رو تقدیمت میکنم وبرات دست میزنم[tashvigh]

reza-1369
23rd July 2012, 10:17 PM
زهرا خانوم شوخی می کنین قانع شدین؟

عرفان سلیم زاده
24th July 2012, 07:25 AM
زهرا خانوم شوخی می کنین قانع شدین؟

سلام عزیزم
می دونم چی میگی اما سوال چند نکته داره.
اول این که اتوبوس و بچه هر دو ماده هستند و در سرعت نور هم خواص ماده رو از خودشون نشون می دهند نه موج.
دوم این که چون ما با خواص "ماکرو" سرکار داریم پس قوانین فیزیک کلاسیک هم می تونه صدق کنه.
منظور من از وارد کردن نیرو به اتوبوس همون قانون سوم نیوتون بود که هر کنشی، واکنشی داره.
پس اگر بخواهیم با سرعت نور حرکت کنیم اونم با یه اتوبوس سه اتفاق میوفته:
1- اگر سر جامون بشینیم ، به همراه اتوبوس با سرعت نور حرکت می کنیم.
2- اگر به سمت جلو راه بریم، به واسطه قانون سوم نیوتون سرعت اتوبوس کمتر از سرعت نور میشه و ما با سرعت نور حرکت خواهیم کرد.
3- اگر به سمت عقب اتوبوس راه بیوفتیم دوباره طبق قانون سوم نیوتون سرعت ما کمتر از نور میشه و اتوبوس با سرعت نور حرکت خواهد کرد.
همین.نه خود شیرینی کردم و نه انتظار تشکر دارم.
این تاپیک هم خودم زدم که هرکی سوال داشت جواب بدم.

عرفان سلیم زاده
24th July 2012, 07:30 AM
[QUOTE=زهرا قربانی;348245]مخفی عزیز واقعا نمیدونم با چه زبونی ازت تشکر کنم جوابت واقعا قانع کننده بود و من هم این شاخه [golrooz] رو تقدیمت میکنم وبرات دست میزنم[tashvigh]

سلام
خواهش می کنم[nishkhand][golrooz]

reza-1369
24th July 2012, 11:00 AM
سلام
لطف کن یه بار دیگه سوالو دقیق بخون ببین چی ازت خواسته.اولآ قانون نیوتون چه ربطی به قانون نسبیت داره که میای اونو به این ربط میدی. یعنی اگه این سوال بخواد حل بشه طبق قانون نسبیت حل می شود.ثانیآ هر جسمی بتواند با سرعت نور حرکت کند به انرژی(نور) تبدیل می شود(قانون نسبیت)انرژی هم خصلت ذره-موج را دارد که نور نمونه ای از این نوع است.

زهرا قربانی
24th July 2012, 11:24 AM
سلام
لطف کن یه بار دیگه سوالو دقیق بخون ببین چی ازت خواسته.اولآ قانون نیوتون چه ربطی به قانون نسبیت داره که میای اونو به این ربط میدی. یعنی اگه این سوال بخواد حل بشه طبق قانون نسبیت حل می شود.ثانیآ هر جسمی بتواند با سرعت نور حرکت کند به انرژی(نور) تبدیل می شود(قانون نسبیت)انرژی هم خصلت ذره-موج را دارد که نور نمونه ای از این نوع است.
این ققط یک فزضیه هستش که اجسام با سرعت نور به انژی تبدیل میشن

reza-1369
24th July 2012, 11:39 AM
فرضیه نیست و قانون. کسی هم تا حالا نتونسته این رو رد کنه.

زهرا قربانی
24th July 2012, 11:42 AM
اما کسی هم نتونسته به طور قطع اثباتش کنه به خاطر همین در حد یک فرضیه باقی مونده

reza-1369
24th July 2012, 12:18 PM
چرا در طبیعت اثبات شده .میدونید کجا؟راهنمایی می کنم برید بخونید نه تنها شما بلکه هر کی شک داره بره بخونه بعد جواب بده.مباحث انتقال حرارت بخش انتقال حرارت تشعشعی .تو اینترنت بگردید پیدا می کنید.

عرفان سلیم زاده
24th July 2012, 01:48 PM
سلام
سلام دوست عزیز
اشتباهه![nadidan]
اصلا نسبیت در مورد چارچوب فضا و زمان و توضیح پدیده گرانش صحبت کرده.
نسبیت خاص هم در مورد رابطه سرعت و جرم و زمان بحث کرده.
و زیر مجموعه های انها.
داریم در مورد ماده های دارای جرم صحبت میکنیم.
تو شتاب دهنده سرن فوتون ها رو بهم بخورد میدن؟
کی گفته ماده که از هزار تا زیر مجموعه کشف شده و کشف نشده تشکیل شده همگی در سرعت نور به نیروی الکترومغناطیس یا فوتون تبدیل میشن؟
اگه این طوره چرا میخوان از دل فوتون بوزون هیگز بکشن بیرون وقتی بهم بخورد نمی کنند؟
تمامی ذرات باردار در سرعت نور خصلت موج -ذره دارند. ولی ما در مورد ذرات باردار حرف نزدیم.
ما داریم در مورد ماده های خنثی حرف می زنیم.
می خواهیم 2 تن اهن رو با سرعت نور حرکت بدیم و توش هم مسافر بزاریم ببینیم چه بلایی سرشون میاد؟
غیر از اینه؟

عرفان سلیم زاده
24th July 2012, 01:50 PM
چرا در طبیعت اثبات شده .میدونید کجا؟راهنمایی می کنم برید بخونید نه تنها شما بلکه هر کی شک داره بره بخونه بعد جواب بده.مباحث انتقال حرارت بخش انتقال حرارت تشعشعی .تو اینترنت بگردید پیدا می کنید.
دوست عزیز
انتقال تشعشعی حرارت به "جسم سیاه" مربوطه.

Voro0jak
24th July 2012, 03:20 PM
اگه بخوای بی خیال انرژی شدن بچه و اتوبوس بشی بچه سرعتش از نور کمتره![cheshmak](سرعت نسبی-فیزیک پیش دانشگاهی!)

نبوی
24th July 2012, 05:06 PM
- اگر سر جامون بشینیم ، به همراه اتوبوس با سرعت نور حرکت می کنیم.
2- اگر به سمت جلو راه بریم، به واسطه قانون سوم نیوتون سرعت اتوبوس کمتر از سرعت نور میشه و ما با سرعت نور حرکت خواهیم کرد.
3- اگر به سمت عقب اتوبوس راه بیوفتیم دوباره طبق قانون سوم نیوتون سرعت ما کمتر از نور میشه و اتوبوس با سرعت نور حرکت خواهد کرد.
سلام
اگه بخوایم فیزیک نیوتونی رو وارد قضیه کنیم خب نیروی کنش و واکنش باهم برابرن یعنی همون نیرویی که به شخص وارد میشه به اتوبوسم وارد میشه از طرفی جرم اتوبوس بیشتر از جرم شخصه پس شتاب شخص بیشتر از اتوبوس میشه حالا اگه مثلا انتهای اون بازه زمانی رو در نظر بگیریم که شخص از کف اتوبوس جدا شده سرعت شخص زیاد شده سرعت اتوبوس کم شده ولی سرعت شخص بیشتر زیاد شده یعنی اگه سرعت اتوبوس نسبت به زمین از سرعت نور یه ذره کم تر باشه سرعت شخص + تاثیر کم شدن سرعت اتوبوس. نسبت به زمین از سرعت نور یه ذره بیشتره
و دوباره به این نتیجه میرسیم که به سرعتی بیشتر از سرعت نور دست پیدا کردیم
اگه منظور شمارو درست فهمیده باشم و منظور خودمو درست رسونده باشم
بعدشم سرعت یه چیزه کاملا نسبیه این بحثا عجیب به نظر میاد

زهرا قربانی
24th July 2012, 05:50 PM
سلام
اگه بخوایم فیزیک نیوتونی رو وارد قضیه کنیم خب نیروی کنش و واکنش باهم برابرن یعنی همون نیرویی که به شخص وارد میشه به اتوبوسم وارد میشه از طرفی جرم اتوبوس بیشتر از جرم شخصه پس شتاب شخص بیشتر از اتوبوس میشه حالا اگه مثلا انتهای اون بازه زمانی رو در نظر بگیریم که شخص از کف اتوبوس جدا شده سرعت شخص زیاد شده سرعت اتوبوس کم شده ولی سرعت شخص بیشتر زیاد شده یعنی اگه سرعت اتوبوس نسبت به زمین از سرعت نور یه ذره کم تر باشه سرعت شخص + تاثیر کم شدن سرعت اتوبوس. نسبت به زمین از سرعت نور یه ذره بیشتره
و دوباره به این نتیجه میرسیم که به سرعتی بیشتر از سرعت نور دست پیدا کردیم
اگه منظور شمارو درست فهمیده باشم و منظور خودمو درست رسونده باشم
بعدشم سرعت یه چیزه کاملا نسبیه این بحثا عجیب به نظر میاد
من باید به نبوی عزیز هم گل[golrooz]تقدیم کنم وبراش دست بزنم[tashvigh]

خب دوستان من جواب سوالم رو گرفتم حالا یک سوال دیگه دارم[nishkhand]
چرا وقتی ما یک گلوله سربی کوچک رو از اراتفاعhرها میکنیم در ست با همون شتابی به زمین میاد که یک توپ بزرگ سربی رو از همون ارتفاع رها میکنیم؟[tafakor]
مگه طبق قانونF=ma شتاب با جرم رابطه معکوس نداره؟[tafakor]
دوباره هرکی جواب بده من بهش یک شاخه گل [golrooz]تقدیم میکنم و براش دس میزنم[tashvigh]

reza-1369
24th July 2012, 08:28 PM
مخفی جون میگم یه چیزی همین جوری نپرون اونوقت پیام میاد که ...
برو بخون یه چیزایی یاد میگیری

reza-1369
24th July 2012, 10:05 PM
سلام با همتون هستم اخرین جمله ای هست که براتون میفرستم امیدوارم قانع بشید.
نوترینو(همان ذزه ای که ادعا شد که سرعتش بیش از سرعت نور است حدود 60 میلیاردم ثانیه که کلا رد شد)ذرهای بسیار کوچک با جرمی در حدود یک میلیونوم جرم الکترون که فقط دو نیروی جاذبه و ضعیف هسته ای می تواند روی ان اثر بگذارد و چون جرم ان بسیار کم است گرانش نیز اثر بسیار کمی روی ان دارد.(حالا شما بیا در این شرایط بقول خودت یه 2تنی رو بحرکت)اندازه ای بی نهایت کوچک دارند و این در حالی است که ما سه نوع نوترینو دارین.نوترینو الکترون -میون-تائون.
هر نوترینو مربوط به یک ذره اکترون موئون یا تائون است .موئون و تائون مانند برادران بزرگ الکترون هستند.دستوارگی یک نوترینو یک امر عجیبی است که با جرم دار بودن ان در تضاد است.نوترینو همیشه چپ گرد و ضد نوترینو راست گرد مشاهده شده است و این نشان میدهد که سرعتی برابر سرعت نور دارد و در نتیجه باید جرم نداشته باشد(قابل توجه بعضیا)این یکی از چیزهایی است که درستی ان ثابت و دانشمندان را به مبارزه می طلبد.
گفتید شتاب دهنده که ربطی به موضوع نداره.
اصلا نسبیت در مورد چارچوب فضا و زمان و توضیح پدیده گرانش صحبت کرده.سوال من اینه اخه عزیزم نسبیت چه ربطی به گرانش داره چه ربطی به زمان داره[tafakor]؟بابا زشته بخدا
انیشتین کجایی که ببینی با چه قوانینی حرفت رو رد می کنن.قانون نیوتون-شتاب دهنده و...
بازم میگم قانون نسبیت به زبان نوشتاری اینو میگه که هر ماده-ذره و...بتواند با سرعت نور حرکت کند به انرژی تبدیل می شود.

عرفان سلیم زاده
25th July 2012, 10:15 AM
مخفی جون میگم یه چیزی همین جوری نپرون اونوقت پیام میاد که ...
برو بخون یه چیزایی یاد میگیری

شما خوندید واسه ما کافیه.[golrooz]
ولی هر جایی که بریم هم ادب و نزاکت رو باید رعایت کنیم.
اینجا یه سایت علمی هستش و خواننده های اون مثل سایت هوپا و کلوب و غیره افرادی گذری نیستند.
این همه بحث و جدل هم برای دادن یه جواب درست بود به سوال یک کاربر ممنون که شرکت کردید.
امیدوارم مثل یک دانشمند و نخبه در این سایت رفتار کنین چون در این حد از شما انتظار میره.
ممنونم[tashvigh]

عرفان سلیم زاده
25th July 2012, 10:30 AM
نوترینو(همان ذزه ای که ادعا شد که سرعتش بیش از سرعت نور است حدود 60 میلیاردم ثانیه که کلا رد شد)ذرهای بسیار کوچک با جرمی در حدود یک میلیونوم جرم الکترون که فقط دو نیروی جاذبه و ضعیف هسته ای می تواند روی ان اثر بگذارد و چون جرم ان بسیار کم است گرانش نیز اثر بسیار کمی روی ان دارد.(حالا شما بیا در این شرایط بقول خودت یه 2تنی رو بحرکت)اندازه ای بی نهایت کوچک دارند و این در حالی است که ما سه نوع نوترینو دارین.نوترینو الکترون -میون-تائون.
هر نوترینو مربوط به یک ذره اکترون موئون یا تائون است .موئون و تائون مانند برادران بزرگ الکترون هستند.دستوارگی یک نوترینو یک امر عجیبی است که با جرم دار بودن ان در تضاد است.نوترینو همیشه چپ گرد و ضد نوترینو راست گرد مشاهده شده است و این نشان میدهد که سرعتی برابر سرعت نور دارد و در نتیجه باید جرم نداشته باشد(قابل توجه بعضیا)این یکی از چیزهایی است که درستی ان ثابت و دانشمندان را به مبارزه می طلبد.
اصلا نسبیت در مورد چارچوب فضا و زمان و توضیح پدیده گرانش صحبت کرده.سوال من اینه اخه عزیزم نسبیت چه ربطی به گرانش داره چه ربطی به زمان داره[tafakor]؟بابا زشته بخدا
انیشتین کجایی که ببینی با چه قوانینی حرفت رو رد می کنن.قانون نیوتون-شتاب دهنده و...
بازم میگم قانون نسبیت به زبان نوشتاری اینو میگه که هر ماده-ذره و...بتواند با سرعت نور حرکت کند به انرژی تبدیل می شود.
مرسی از اطلاعاتی که دادید.
اما بازم میگم ما در مورد ذرات ریز اتمی صحبت نمی کنیم.
شما قوانین نسبیت رو در مورد یک اتم اهن و در اخر یک مول اهن بیان کنین که در حالت پایدار و کاملا طبیعی به سر می بره
نه برانگیخته شده و نه یونیزه.
قوانین نسبیت در این مورد چی میگن؟

مرسی از اطلاعاتی که دادید.
اما بازم میگم ما در مورد ذرات ریز اتمی صحبت نمی کنیم.
شما قوانین نسبیت رو در مورد یک اتم اهن و در اخر یک مول اهن بیان کنین که در حالت پایدار و کاملا طبیعی به سر می بره
نه برانگیخته شده و نه یونیزه.
قوانین نسبیت در این مورد چی میگن؟

reza-1369
25th July 2012, 10:31 AM
نه خوب .اونجوری هم که تو میگی درست نیست .اگه حالا بقول خودت نخبه ودانشمند و....هستیم نباید احساس کنیم طرفهای مقابلمون نمی فهمند یه چیزی بگیم خوب شاید گرفت.میگی جسم سیاه.درسته یه بخشی از فرمول و موضوع به جسم سیاه بر میگرده ولی این کل موضوع نیست .زندگی هم این قدر که فک میکنی سخت نیست بخند[nishkhand]

reza-1369
25th July 2012, 10:38 AM
این ذره ای که من گفتم نه برانگیخته است نه یونیزه شده.ذره ای است که تقریبا هیچ نیروی خارجی بر ان وارد نمیشود.با همه این بحث ها ما نتونستیم این ذره رو با سرعت نور به حرکت در اوریم.حالا به ذره اهن و...با وجود این همه نیروی خارجی با این علم محدود کم محال به نظر می رسد

عرفان سلیم زاده
25th July 2012, 10:50 AM
نه خوب .اونجوری هم که تو میگی درست نیست .اگه حالا بقول خودت نخبه ودانشمند و....هستیم نباید احساس کنیم طرفهای مقابلمون نمی فهمند یه چیزی بگیم خوب شاید گرفت.میگی جسم سیاه.درسته یه بخشی از فرمول و موضوع به جسم سیاه بر میگرده ولی این کل موضوع نیست .زندگی هم این قدر که فک میکنی سخت نیست بخند[nishkhand]

والا من همچین فکری نکردم البته اگر سوء تفاهمی هم پیش اومده عذر خواهی می کنم.
اخه پدیده تابش با فوتون های فروسرخ توصیف میشه و تابش جسم سیاه هم به بحث در مورد تابش فوتون های فروسرخ از اجسام حامل گرما می پردازه.
درسته ممکنه همش این نباشه.

عرفان سلیم زاده
25th July 2012, 10:56 AM
این ذره ای که من گفتم نه برانگیخته است نه یونیزه شده.ذره ای است که تقریبا هیچ نیروی خارجی بر ان وارد نمیشود.با همه این بحث ها ما نتونستیم این ذره رو با سرعت نور به حرکت در اوریم.حالا به ذره اهن و...با وجود این همه نیروی خارجی با این علم محدود کم محال به نظر می رسد

درسته که پایداره ولی به هر حال ذره است.
همون اتم اهن می تونه تو انتقال صدا ، گرما و الکترون ها نقش داشته باشه اما نوتروینو ها نمی تونند این کارها رو انجام بدند.
یه فرقی هست بین این دو که نسبیت تا حالا در موردش حرفی نزده.
من میگم نسبیت بیاد در این مورد هم با قوانین خودش توضیحاتی تکمیلی بده تا خلاء ها کمتر بشن.

reza-1369
25th July 2012, 10:59 AM
یه قطره از یه دریا رو گفتی درسته ولی اطلاعات علمیتم خوب تبریک می گم براتم یه پیام دوستس می فرستم چون ازت خوشم اومد بعد این همه کلکل یه دوستس حسابی می چسب[golrooz][cheshmak]موفق باشی

reza-1369
25th July 2012, 11:04 AM
نمیدونم ولی از ذرات اهن من خودم نانو ذراتی سنتز کردم که در درمان سرطان کاربرد داشت اصلی ترین کاربرد اتم اهن به اضافه اتم های دیگه که هماتیت بهش میکن با توجه به خاصیت مغناطیسی ان در زمینه نانو ذرات است.

زهرا قربانی
25th July 2012, 12:11 PM
کسی نمیخواد سوال من رو جواب بده؟[tafakor]

زهرا قربانی
28th July 2012, 10:52 AM
مخفی کجا رفتی بیا جواب بده دیگه

عرفان سلیم زاده
28th July 2012, 04:37 PM
من باید به نبوی عزیز هم گل[golrooz]تقدیم کنم وبراش دست بزنم[tashvigh] - - - به روز رسانی شده - - - خب دوستان من جواب سوالم رو گرفتم حالا یک سوال دیگه دارم[nishkhand] چرا وقتی ما یک گلوله سربی کوچک رو از اراتفاعhرها میکنیم در ست با همون شتابی به زمین میاد که یک توپ بزرگ سربی رو از همون ارتفاع رها میکنیم؟[tafakor] مگه طبق قانونF=ma شتاب با جرم رابطه معکوس نداره؟[tafakor] دوباره هرکی جواب بده من بهش یک شاخه گل [golrooz]تقدیم میکنم و براش دس میزنم[tashvigh] سلام. هر قطعه سنگ چندین بار از یک ریگ سنگین تر است؛ یعنی نیروی گرانش وارد بر سنگ چندین برابر نیروی گرانش وارد بر ریگ است. با وجود این، اگر سنگ و ریگ را همزمان از یک ارتفاع رها کنیم با شتاب یکسان سقوط خواهند کرد (با چشم پوشی از مقاومت هوا). دلیل اینکه شتاب سنگ از ریگ بیشتر نیست مربوط می شود به: الف) انرژی ب) وزن ج) لختی د) مساحت سطح هـ) هیچکدام پاسخ: (ج) پاسخ درست است. بلی به لختی مربوط می شود.اگر شتاب فقط با نیرو متناسب بود نیروی گرانی (ثقل) بزرگتری که به سنگ وارد می شد شتابی به آن می داد که از شتاب ریگ بیشتر بود. اما شتاب هر جسم به جرم (لختی) آن نیز بستگی دارد. جرم در برابر شتاب مقاومت می کند. به ازای یک نیروی معین، هرچه جرم بزرگتر باشد شتاب حاصل کمتر است. این بیان همان قانون دوم نیوتن است که بنا به آن شتاب با برآیند نیرو های وارد بر جسم به طور مستقیم و با جرم آن به طور معکوس متناسب است. a= تنها نیروی وارد بر جسم در حال سقوط آزاد نیروی گـرانی (یـا وزن آن) اسـت و وزن هـم با جرم متناسب است (وزن دو کیلوگرم شکر دو برابر وزن یک کیلوگرم شکر است). سنگی که وزنش صد برابر یک ریگ باشد جرمش هم صد برابر جرم ریگ است. این سنگ را گرانی یا نیروی صد برابر بزرگتر از نیروی وارد بر ریگ می کشد؛ اما لختی یا بیمیلی آن در برابر تغییرات حرکت نیز صد برابر لختی یا بیمیلی ریگ است. فیل و پر یک فیل و یک پر از روی درخت بلندی همزمان سقوط می کنند. نیروی مقاومت هوا یر روی کدام یک بیشتر است؟ الف) فیل ب) پر ج) نیروی مقاومت هوا بر روی هر دو یکسان است. پاسخ: (الف) پاسخ درست است. توجه کنید که اگر چه اثر های مقاومت هوا بر روی پر محسوس تر است؛ اما نیروی بالفعل مقاومت هوا در برابر فیل چندین برابر بزرگتر است از نیروی مقاومت هوا در برابر پر. همچنین فیل سنگین در هوا تند تر سقوط می کند و مقاومت هوا در برابر آن باز هم بیشتر می شود. پر خیلی سبک است (در حدود گرم) و قبل از آنکه نیروی مقاومت هوا با وزنش برابر شود سرعتش چندان زیاد نمی شود. پس از آن پر به سـرعت حــد می رسد. از این لحـظه به بعد شـتاب صفر می شود و هم سرعـت و هم نیـروی مقاومت هوا تا پایان مدت سقوط ثابت باقی می مانند. از صرف دیگر، نیروی مقاومت هوا در برابر فیل مثلا" تا 20 نیوتن افزایش می یابد. این نیرو نسبت به نیروی مقاومت هوا در مقابل پر خیلی زیاد است اما در مقایسه با وزن یک فیل بینوای 20 تنی که با سرعت فزلینده به طرف زمین سقوط می کند قابل چشم پوشی است. اگر شما به این پرسش پاسخ درست نداده اید احتمالا" به این دلیل بوده است که منظور اصلی پرسش را متوجه نشده اید. به عبارت دیگر، به پرسشی که "باید" پاسخ نداده اید. دقت کنید که میان آنچه درباره اش پرسیده می شود و اثر آن باید تمایز قائل شوید. از این نوع پرسشها فراوان مطرح شده است. بنابر این خیلی مواظب باشید. شیشه ی مگس یک دسته مگس را در شیشه ی در بسـته ای قرار داده ایم. شیشه ی مگس را روی تـرازو می گذاریم. ترازو وقتی وزن مگس ها را بیشتر نشان می دهد که مگسها: الف) در ته ظرف نشسته باشند ب) در فضای داخل ظرف در حال پرواز باشند ج) ... وزن شیشه در هر دو حالت یکسان است پاسخ: (ج) پاسخ درست است. وقتی مگس ها از ته ظـرف بـلند می شـونـد یا بر آن فـرود می آیند ممکن استوزن آن اندکی تغییر کند. اما اگر در داخل شیشه ی در بسته در حال پرواز باقی بـمانند یا در ته آن نشسته بـاشند وزن شـیشه تـغییر نـمی کند. وزن شـیشه بستگی دارد به جرم داخل آن که تغییر نمی کند. اما چگونه وزن یک مگس در حال پرواز به ته شیشه منتقل می شود؟ به وسیله ی جریان هوا، مخصوصا" جریانهای رو به پایینی که بال مگس ها تولید می کنند. اما آن جریان های رو به پایین باید به طرف بالا هم برگردند. آیا ممکن است نیروی جریانهای هوا بر ته ظرف با همین نیرو بر در ظرف برابر باشد؟ خیر؛ اثر این جریانهای سر بالا بیشتر است. چه چیز سبب کند شدن سرعت جریانهای هوا می شود؟ اصطکاک؛ اگر اصطکاک نبود، مگس نمی توانست پرواز کند. اتومبیل آهنربایی آیا با آویختن یک آهـنربا در مقابل یک اتـومبیل آهنی، آن طور که در شکل دیده می شود، می توانیم اتومبیل را به حرکت در آوریم؟ الف) بلی، می توانیم ب) اگر اصطکاک مانع نشود، می توانیم ج) نمی توانیم پاسخ: (ج) پاسخ درست است. می توانید این طور استدلال کنید که از کار ورودی صفر، کار خروجی نتیجه نمی شود؛ یا به عبارت دیگر، ایجاد حرکت دائم محال است. از قانون سوم نیوتن هم می توانید استفاده کنید: نیروی وارد بر اتومبیل از طرف آهنربا مساوی و در خلاف جهت نیرویی ست که اتومبیل بر آهنربا وارد می کند. بنابراین؛ این دو نیرو همدیگر را خنثی می کنند. اما این توجیه صوری توضیح نمی دهد که چرا اتومبیل حرکت نمی کند. شلوار جین علامت تجارتی روی یک نوع شلوار جین دو اسب را نشان می دهد که شلواری را از طرفین می کشند. اگر به جای دو اسب تنها از یک اسب استفاده و طرف دیگر شلوار محکم به درخت تنومندی بسته شود آیا کشش روی شلوار: الف) نصف می شود ب) اصلا" تغییری نمی کند ج) دو برابر می شود پاسخ: (ب) پاسخ درست است. فرض کنید یکی از اسبها یک تن نیرو وارد کند. در این صورت اگر خواسته باشیم که در این مسابقه برنده وجود نداشته باشد باید اسب دیگر هم یک تن نیرو وارد کند. حال اگر یکی از اسبها درخت را با یک نیروی یک تنی به طرفی بکشد درخت هم باید اسب را با همین نیرو به عقب بکشد؛ زیرا در غیر این صورت اسب شلوار را بـا خـود بر مـی دارد و در مـی رود. بـنابراین فـرقی نمی کند که اسب یـک طـرف شـلوار را یا درخت. آیا نیرویی به شلوار وارد می شود؟ نه؛ نیرو وارد نمی شود؛ کشش وارد می شود. این موضوع را می توانیم طور دیگری هم تعمیم بدهیم. فرض کنید دو اتومبیل با جرم های یکسان و هر کدام با سرعت km/h 100 به طرف همدیگر حرکت و با هم برخورد رو در رو می کنند. همچنین فرض کنید یکی از اتومبیل ها با همین سرعت با یک دیوار محکم برخورد می کند. در کدام حالت اتومبیل بیشتر خسارت می بیند؟ فرقی نمی کند. در هر دو حالت خسارت وارد یکسان است. اسب و اتومبیل هرکدام نیروی معینی وارد می کنند. این نیرو توسط اسب یا اتومبیل دیگری که از رو به رو می آید، یا در حالت اخیر، به وسیله ی یک دیوار محکم خنثی می شود. دیـوار مـحکم مثـل یک آیـنه ی نـیرو عـمل می کند. نیرویی که دیـوار اعمال می کند تصـویر آینه ای (یا بازتاب) نیرویی است که به آن وارد می شود. هرچه محکم تر به دیوار مشت بزنید، دستتان بیشتر درد می گیرد. ضربه ی "مشتی" که دیوار به شما می زند درست برابر ضربه ی مشتی است که از شما دریافت کرده است. این همان قانون سوم نیوتن یا قانون عمل و عکس العمل است. در دادگاه وکیلی هنگام آماده کردن پرونده هایش برای دادگاه با مورد زیر برخورد می کند. کسی شکایت کرده بود که یک گلدان به وزن 5/4 نیوتن از فاصله ی 30 سانتی متری بر روی سرش افتاده است. وکیل می خواهد نیروی ضربه ی وارد بر سر موکلش را محاسبه کند. به نظر شما این نیرو چقدر است؟ الف) 5/4 نیوتن ب) 18 نیوتن ج) 72 نیوتن د) 144 نیوتن هـ) از روی این معلومات نمی توان به سؤال وکیل پاسخ داد پاسخ: (هـ) پاسخ درست است. حل این جور مسائل برای دانشجویان رشته ی فـیزیـک مثل "آب خوردن" است؛ اما محال است بدون دانستن میزان "فرو رفتن" جمجمه (ازجمله گردن، گلدان، مو و کلاه)، کسی بتواند به آن پاسخ بدهد. اگر گلدان روی چیزی بیفتد که میزان فرو رفتن آن زیاد است مثل بالش، نیروی ضربه ی آن خیلی ناچیز است. اگر روی یک چیز خـیلی سفـت بیفتـد، می شـکنـد! اگـر روی چـیزی بیفتـد کـه اصـلا" فرو نرود نیروی ضربــه بی نهایت بزرگ است! فرض کنید که میزان فرو رفتن کله ی موکل قاضی ما 3 سانتی متر باشد، آن گاه تمام انرژی گلدان در حال سقوط (یعنی 30 سانتی متر- 5/4 نیوتون) باید در طول این 3 سانتی متر مصرف شود و به حال سکون درآید. کار نیروی 5/4 نیوتون در طول 30 سانتی متر با کار نیروی 45 نیوتون در طول 3 سانتی متر برابر است.(ضمنا خاصیت کلاه های سخت یا ضربه گیر در سخت بودن آن ها نیست، بلکه در این است که میزان فرو رفتن آن ها زیاد است.شاید در سیاره دیگر و به زبانی دیگر آن ها را "کلاه های فرو رو" بنامند). منبع:http://saeedtaji.blogfa.com/8807.aspx

زهرا قربانی
30th July 2012, 01:17 PM
اینا رو از خودتون نوشتین؟[taajob][taajob][taajob][taajob]
[golrooz][tashvigh]

reza-1369
30th July 2012, 01:23 PM
بابا بنده خدا پایینش منبع گذاشته که!!!!!!!!!!!!!!!!!1

عرفان سلیم زاده
30th July 2012, 04:41 PM
اینا رو از خودتون نوشتین؟[taajob][taajob][taajob][taajob] [golrooz][tashvigh] سلام من دیشب یه جرقه به مخم زد جواب مساله رو فهمیدم. عامل کشیده شدن یک اندازه اجسام با جرم متفاوت در خلا جاذبه نیست! فضازمان( یا اگر روی زمین ایستاده باشیم گذر زمان) هستش!!! اگر جاذبه رو به جای نیرو ،همون خمیدگی فضازمان در نظر بگیریم، یک شیب خواهیم داشت که اجسام به درونش سقوط می کنند و نیرویی که باعث سقوط اجسام میشه همون گذر زمان هست. از اون جایی که زمان برای هر دو جرم یکسان است و ضمنا هر دو در موقع سقوط نیز دچار بی وزنی میشن بنابراین با سرعت یکسانی سقوط می کنند.golrooz]]

زهرا قربانی
30th July 2012, 04:47 PM
جدی میگین؟[tafakor]

عرفان سلیم زاده
30th July 2012, 04:58 PM
اره به خدا. ساده است! نیرویی که باعث کشیده شدن اجسام به سمت پایین میشه همون گذر زمان هستش که از بالا به ما وارد میشه. در واقع ما در برابر گذر زمان مقاومت می کنیم و میخواهیم در گذشته بمونیم. ولی نیرویی به ما وارد میشه که ما رو به سمت اینده می بره! ما این نیرو رو به صورت جاذبه درک می کنیم. البته این نیرو یک طرفه است و ما رو به سمت اینده می بره. از اون جایی که گذر زمان برای تمام اجسام یکسانه بنابراین موقع سقوط شتاب یکسانی رو به اون ها وارد می کنه. این به جرم بستگی نداره و همیشه بر روی زمین 10 متر بر ثانیه است.

aisan.
30th July 2012, 05:10 PM
سلام
اطلاعاتی ذرباره داروهای سرطان خون موجود با جزییاتی درباره فرمول ساختاری و تاثیراتشان بر بدن انسان میخواهم و کدام ایزومر آن ترکیب مفید است.
همه داروها را میخواهم بشناسم . یک تحقیق جامع میخواهم بکنم و با کمک آن ها داروهای موثرتری را ایجاد کنم .
در حال حاضر تنها ایده ذهنی دارم بدون دانش کافی ،برای افزایش سطح اطلاعات هر گونه راهنمایی را پذیرا هستم.

عرفان سلیم زاده
30th July 2012, 05:19 PM
سلام اطلاعاتی ذرباره داروهای سرطان خون موجود با جزییاتی درباره فرمول ساختاری و تاثیراتشان بر بدن انسان میخواهم و کدام ایزومر آن ترکیب مفید است. همه داروها را میخواهم بشناسم . یک تحقیق جامع میخواهم بکنم و با کمک آن ها داروهای موثرتری را ایجاد کنم . در حال حاضر تنها ایده ذهنی دارم بدون دانش کافی ،برای افزایش سطح اطلاعات هر گونه راهنمایی را پذیرا هستم. سلام. به نظر من درمان واقعی سرطان خون، به وسیله یک کلیه یا همون تصفیه کننده کاملا ساخت بشر باید باشه. وظیفه این کلیه جمع اوری پروتئین ها و سلول های سرطانی از خون خواهد بود. و به صورت دایمی درست عین باتری قلب باید عمل کنه حالا نمیدونم چطوری. یه چیزی شبیه به دستگاه دیالیز خون. بهتره برای پیدا کردن جواب سوالتون به بخش پزشکی برید و اونجا یه تحقیقی بفرمایید.

sahar19
30th July 2012, 05:47 PM
سلام
میخواستم در مورد این دستگاه هایی که به استیون هاوکینگ نسب شده بپرسم کسی دقیق میدونه چی اند؟؟ اون که نمیتونه حرف بزنه یا دستاشو تکون بده پس اطلاعاتش چه جوری خونده میشه؟؟؟؟؟؟؟؟!!![soal]

زهرا قربانی
30th July 2012, 05:55 PM
با استفاده از یک کامپیوتر فوق پیشرفته تایپ میکنه و کامپیوتر هم میخونه

sahar19
30th July 2012, 06:44 PM
پس اون چیه که به عینکش میزنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟از سیگنال نوری هم استفاده میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ولی تا اونجایی که من میدمنم ایشمن دستاش هم تکون نمیخوره!!!!!!!!!!

عرفان سلیم زاده
31st July 2012, 10:03 AM
پس اون چیه که به عینکش میزنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟از سیگنال نوری هم استفاده میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ولی تا اونجایی که من میدمنم ایشمن دستاش هم تکون نمیخوره!!!!!!!!!! درود. با چشم هاش ، یک پوینتر رو روی صفحه نمایش تکون میده(عین ما که با موس هر جا که بخوایم رو انتخاب می کنیم) و با پلک زدن کلمات و جملاتی رو که می خواد انتخاب می کنه و بعد دستور میده که سیستم بخون شون. تو این کار حرفه ای شده دیگه.

sahar19
31st July 2012, 11:53 AM
با چشم هاش ، یک پوینتر رو روی صفحه نمایش تکون میده(عین ما که با موس هر جا که بخوایم رو انتخاب می کنیم) و با پلک زدن کلمات و جملاتی رو که می خواد انتخاب می کنه و بعد دستور میده که سیستم بخون شون. تو این کار حرفه ای شده دیگه.

چیجوری اون پوینتر اطلاعات حرکتش رو از چشمای ایشون میگیرن؟؟؟؟؟؟ یعنی میشه تبدیل پیام عصبی به پیام قابل پردازش کامپیوتر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

z.v
31st July 2012, 02:50 PM
هیچ کس جواب سوال منو نمیده؟؟؟؟؟؟؟[soal][soal][soal][soal]

عرفان سلیم زاده
31st July 2012, 03:21 PM
چیجوری اون پوینتر اطلاعات حرکتش رو از چشمای ایشون میگیرن؟؟؟؟؟؟ یعنی میشه تبدیل پیام عصبی به پیام قابل پردازش کامپیوتر؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نمیدونم دقیقا چجوریه ولی حدس می زنم با تکنیک های پردازش تصویر اینکارو می کنند.
یه دوربین هست که دائما از چشمش فیلم برداری می کنه و بعد با تصاویر قبلی مقایسه می کنه.
با برنامه ریزی اطلاعات ورودی رو پردازش می کنه و دستورات رو به کامپیوتر میده.

عرفان سلیم زاده
31st July 2012, 03:26 PM
هیچ کس جواب سوال منو نمیده؟؟؟؟؟؟؟[soal][soal][soal][soal]

سوال شما چی بود؟[soal]

sahar19
31st July 2012, 03:33 PM
نمیدونم دقیقا چجوریه ولی حدس می زنم با تکنیک های پردازش تصویر اینکارو می کنند.
یه دوربین هست که دائما از چشمش فیلم برداری می کنه و بعد با تصاویر قبلی مقایسه می کنه.
با برنامه ریزی اطلاعات ورودی رو پردازش می کنه و دستورات رو به کامپیوتر میده.

برادر مخفی این چیزی که شما میگید نشدنیه!!!!!!!!!!مگه عکس گرفتن از چشم چه اطلاعاتی میتونه بگه؟؟؟؟ مگه شما با سیستم عصبی بدن آشنایی ندارین؟؟ آخرین جایی که پیام از مغز فرساده میشه یا اندامه یع پایانه آکسونی.

عرفان سلیم زاده
31st July 2012, 04:46 PM
برادر مخفی این چیزی که شما میگید نشدنیه!!!!!!!!!!مگه عکس گرفتن از چشم چه اطلاعاتی میتونه بگه؟؟؟؟ مگه شما با سیستم عصبی بدن آشنایی ندارین؟؟ آخرین جایی که پیام از مغز فرساده میشه یا اندامه یع پایانه آکسونی.

سلام
راست میگین من اشتباه کرده بودم البته این به خاطر اطلاعاتی بود که داده بودین.
این متن رو از یه جا دیدم که جواب شما هم توشه:
خط خبر دانش شهر : پروفسور «استفن هاوکینگ» به «ای‌ال‌اس» یا «اسکلروز آمیوتروفیک جانبی» مبتلاست. او تقریباً از فلج کامل رنج می‌برد، اما ماهیچه‌های او به میزان حداقلی قدرت دارند تا او را قادر سازند یک دکمه را با دست راست خود بفشارد. یک صفحه‌ کامپیوتری روبه‌روی او قرار دارد که مجموعه‌ای از گزینه‌ها را نمایش می‌دهد و او به کمک این گزینه‌ها می‌تواند ویلچر، درهای خانه و لوازم منزلش را کنترل کند. هنگامی که یک مکان‌نمای متحرک، گزینه‌های مختلف روی صفحه را نمایش می‌دهند، او می‌تواند با فشار دادن یک دکمه، شمایل مورد نظر خود را انتخاب کند.علاوه‌ بر این «هاوکینگ» به روش مشابهی سخن می‌گوید. صفحه‌ نمایشگر، فهرستی از حروف الفبا را نمایش می‌دهد و یک مکان‌نمای متحرک نیز از روی آنها رد می‌شود. او دکمه را در زمان نمایش حرف مورد نظر فشار می‌دهد. زمانی که او یک جمله‌ کامل را ساخت، می‌تواند متن مورد نظر را به ترکیب‌کننده‌ صوتی تعبیه‌شده در ویلچرش بفرستد. توانایی «هاوکینگ» در حرکت دادن یک انگشت دست راست، او را از بسیاری از مبتلایان به فلج که به هیچ وجه قادر نیستند به وسیله‌ سیستم‌های کنترلی با دیگران ارتباط برقرار کنند، متمایز می‌سازد.
http://scity.ir/Press/wp-content/uploads/hawking-5.jpg (http://scity.ir/Press/wp-content/uploads/hawking-5.jpg)از زبان «استفن هاوکینگ»
«من به وسیله‌ یک سیستم کامپیوتری با دیگران ارتباط برقرار می‌کنم. من همواره از کامپیوترهای سازگار با «آی‌بی‌ام» در ویلچرم استفاده کرده‌ام. این کامپیوترها به وسیله‌ باتری‌هایی که زیر چرخ‌های صندلی چرخدار من قرار دارند، کار می‌کنند هرچند یک باتری داخلی هم در موارد ضروری، کامپیوتر را به مدت یک ساعت روشن نگه می‌دارد. صفحه‌ نمایش تا بازوی صندلی چرخدار بالا می‌آید و من می‌توانم آن را ببینم. سیستم‌های جدیدتر به گونه‌ای طراحی شده‌اند که کل کامپیوتر را در یک جعبه روی این بازو قرار می‌دهند. سیستم‌های اصلی این کامپیوتر توسط «دیوید میسون» از موسسه‌ ارتباطات سازوار دانشگاه کمبریج برای من طراحی شده‌اند. این شرکت انواع گوناگونی از محصولات را برای کمک به افرادی که دچار مشکلات ارتباطی هستند، طراحی و تولید می‌کند. مهندسان شرکت «اینتل» به تازگی یک کامپیوتر جدید با پردازنده‌ پنتیوم II برای من طراحی کرده‌اند که از آن استفاده می‌کنم. من در این کامپیوتر، از نرم‌افزاری به نام Equalizer استفاده می‌کنم که توسط شرکتی به نام Words Plus Inc نوشته شده است. یک مکان‌نما در قسمت بالای صفحه‌ نمایش کامپیوتر حرکت می‌کند. من می‌توانم آن را به کمک دکمه‌ای که در دست خود می‌گیرم، متوقف کنم. این دکمه تنها راه ارتباطی من با کامپیوتر است. به این ترتیب می‌توانم کلمات را که در قسمت پایین صفحه‌ نمایش درج می‌شوند، انتخاب کنم. وقتی ساختن یک جمله را به پایان می‌رسانم، آن را به یک ترکیب‌کننده‌ صدا ارسال می‌کنم. من از ترکیب‌کننده‌ صدای مجزایی که توسط Speech+ ساخته شده، استفاده می‌کنم. این شاید بهترین ترکیب‌کننده‌ای باشد که تا به حال دیده‌ام، هرچند برخی معتقدند صدایی با لهجه‌ اسکاندیناوی، اسکاتلندی یا امریکایی تولید می‌کند. من همچنین می‌توانم از ویندوز ۹۸ به وسیله‌ رابط کاربری ساخته شده توسط Words Plus به نام EZ Keys استفاده کنم. من می‌توانم موشواره را از طریق یک فرآیند کاملاً هوشمندانه و به وسیله‌ جعبه‌ کوچکی که روی صفحه‌ نمایشگر قرار دارد به کار بگیرم. همین طور می‌توانم با استفاده از منوهایی همانند منوهای نرم‌افزار Equalizer بنویسم. همین طور می‌توانم آنچه نوشته‌ام را بر روی دیسک ذخیره کنم. مقالات خود را با استفاده از یک نرم‌افزار واژه‌پرداز به نام TEX می‌نویسم. من می‌توانم معادلات ریاضی را به صورت کلمات بنویسم، و نرم‌افزار آنها را به عبارات ریاضی تبدیل و به شکل مناسب روی کاغذ چاپ کنم. همین طور می‌توانم سخنرانی کنم. متن سخنرانی را پیشتر آماده، و آن را بر روی دیسک ذخیره می‌کنم. جمله به جمله، آن را به ترکیب‌کننده‌ صدا ارسال می‌کنم. بسیار خوب کار می‌کند و من می‌توانم قبل از ارائه‌ عمومی سخنرانی‌ام، آن را یک بار امتحان و مرتب کنم.»
منبع:خط خبر دانش شهر (http://scity.ir/Press) http://scity.ir/Press/?p=1104

z.v
1st August 2012, 11:02 AM
سوالم اینه که اگه برای طرحم که میخوام اختراعش کنم برم کانون شکوفایی خلاقیت کمکم میکنن؟
شما اطلاعی دارید؟
مفیده بنظرتون؟

عرفان سلیم زاده
1st August 2012, 06:19 PM
سوالم اینه که اگه برای طرحم که میخوام اختراعش کنم برم کانون شکوفایی خلاقیت کمکم میکنن؟
شما اطلاعی دارید؟
مفیده بنظرتون؟

خب اول بگین واسه چی می خواید اختراع کنین؟مهم ترین لحظه زندگی تون اینجاست پس درست تصمیم بگیرید[tafakor]
برای تجاری سازی یا استفاده از امتیازات بنیاد؟
مورد اول اختراع نواورانه و خیلی جدید می خواد و راه های سریع تری هم برای تجاری سازی و غیره است به علاوه باید از امتیازات بنیاد هم بگذرید.
ولی مورد دوم برعکسه. یعنی اختراع ثبت شده کافیه و برای عضویت در بنیاد ملی نخبگان گواهی ثبت اختراع کافیه.مدت زیادی هم تو طی مراحل اداری خواهید داشت.

کانون شکوفایی خلاقیت به افراد یاد میده که چطور فکر و اختراع بکنند. برای شروع اگر اطلاعات کافی ندارید، برید بد نیست.

زهرا قربانی
5th September 2012, 03:04 PM
سلام یک سوال امروز برای من پیش اومد
چرا فقط پشت تعداد معدودی از برگ های سرخس هاگ به وجود میاد؟

hossien
6th September 2012, 02:57 AM
یک سوال شما در چه زمانی یا مکانی مشاهده کردین؟
سوالتان بسیار خوب بود.

زهرا قربانی
6th September 2012, 09:04 PM
یک سوال شما در چه زمانی یا مکانی مشاهده کردین؟
سوالتان بسیار خوب بود.
دیروز صبح البته یک مدتیه شاید سه چهار روزه که در اومده
تو گلدون خونمون

mehrab123
6th September 2012, 09:13 PM
دیروز صبح البته یک مدتیه شاید سه چهار روزه که در اومده
تو گلدون خونمون
فکر میکنم بخاطر شرایط خاصیه که گیاه به هاگ میده

mehrab123
6th September 2012, 09:14 PM
تاکی باید منتظر شرکت ناسود بر باشیم؟

سونای
6th September 2012, 09:38 PM

سلام عزیزم
اسم سرخس ِت چیه؟

آخه چند نوع سرخس داریم
یه نوعش (مار زبان) 2نوع برگ داره
یکیش باروره یکیش عقیم (هاگدان نداره ).

دیروز درومده!![taajob] بعد یسریشون هاگ داره[taajob] حالا همون 3-4 روزم [taajob]

[golrooz]

mamadshumakher
6th September 2012, 09:40 PM
یک سوال:درون یک ظرف رو اب میریزیم.و درپوشی روی اون قرار میدیم که هیچ راه فرار هوا نداره.اصلا فرض کنید درپوش رو به ظرف جوش دادیم.
حالا این ظرف رو میذاریم روی شعله اتیش.به جهت اینکه اب به جوش بیاد.خب اگه این کار رو ادامه بدیم تا کجا پیش میره؟
یعنی اب که جوش اومد ظرف رو بر نداریم و شعله رو هم خاموش نکنیم.بخار اب هم که راه خروج نداره.اخرش چی میشه؟اصلا چیزی میشه؟یعنی افزایش حجم بخار به اشباع میرسه؟گمون نکنم.

BaAaroOoN
6th September 2012, 10:03 PM
درون یک ظرف رو اب میریزیم.
فک نمیکنی جنس ظرف مهمه که چی باشه؟
به نظر من که مهمه
خب از چه جنسیه؟[tafakor]

BaAaroOoN
6th September 2012, 10:10 PM
اگه جنس ظرف طوری باشه که شرایط منفجر شدن داشته باشه،می ترکه
اگرم که نه،به نظر من پرت میشه چون باید یه جوری انرژی شو تخلیه کنه دیگه

mamadshumakher
6th September 2012, 10:17 PM
اگه جنس ظرف طوری باشه که شرایط منفجر شدن داشته باشه،می ترکهاگرم که نه،به نظر من پرت میشهچون باید یه جوری انرژی شو تخلیه کنه دیگه

خب همین واسم سوال هست دیگه.
که چی میشه؟فرض کن جنس ظرف جوریه که به این راحتیا نمیترکه.

BaAaroOoN
6th September 2012, 10:24 PM
گفتم که!!!!گفتم پرتاب میشه به یه طرفی تا انرژیش تخلیه شه
من فک کنم قبلا این کار رو کردم[nishkhand]

mamadshumakher
6th September 2012, 10:41 PM
خب چجوری انرژیش تخلیه میشه؟در هر صورت بخار آب از ظرف بیرون نیومده.اصلا چرا پرتاب بشه؟مگه تا بخار از سمتی بیرون نزنه این از جاش جم میخوره؟

BaAaroOoN
6th September 2012, 10:53 PM
ببین!!!انرژی دنبال 1 راهی می گرده تا فرار کنه
نه روزنه ای هست تو ظرف و نه چیز دیگه
هیچ راهی واسه تخلیه نیس
بخار آب انرژی رو آزاد میکنه به منظور منفجر شدن.هدفش انفجاره
،ولی چون راهی واسه آزاد شدنش نیست،انفجار عملی نمیشه .بجاش،انرژی ای که به قصد انفجار به ظرف وارد میشه هیچ کاری نمیتونه بکنه جز پرتاب کردن ظرف
فک کنم نتونسته باشم مفهوم رو برسونم؟نه؟[nishkhand]

mamadshumakher
6th September 2012, 11:04 PM
دقیقا.
نتونستی [nishkhand]
اخه چجوری پرتاب میشه.هر عملی عکس العملی داره.
اگه روزنه ای داشت در خلاف جهت روزنه پرتاب میشد.اما حالا که روزنه نداره؟

BaAaroOoN
6th September 2012, 11:10 PM
تو پرتاب شدنش که میشه گفت شکی ندارم
ولی یه چیزی رو درست میگی
اینکه به کدوم سمت پرتاب میشه
روش فکر میکنم

BaAaroOoN
6th September 2012, 11:26 PM
البته بگمااااا
مگه میشه که منفجر نشه محمد؟هرچقد هم که سفت باشه بالاخره میترکه
به نظر من منفجر میشه
من خودم یه بار دیدم که قوطی کنسرو نه تنها ترکید بلکه خودشم پرتاب شد به یه سمتی
حالا چطوری؟الان میگم!
به این صورت که محتویاتش از همه ی جهات و از هر حهت هم به مقدار مساوی پاشید بیرون.خود ظرف هم به سمت مخالف جهت بیرون پاشیده شدن غذا پرت شد
ینی اگه مواد درون کنسرو به سمت بالا بیرون زده باشه،خود قوطی به سمت مخالف اون پرت ش د یا به طور عامیانه شوت شد!!!

زهرا قربانی
6th September 2012, 11:43 PM
فکر میکنم بخاطر شرایط خاصیه که گیاه به هاگ میده
خودم میدونم که سرخس جزو گیاهان ابتدایی و هاگ میده اما سوالم اینه که چرا فقط بعضی از برگهاش؟

mehrab123
6th September 2012, 11:47 PM
خودم میدونم که سرخس جزو گیاهان ابتدایی و هاگ میده اما سوالم اینه که چرا فقط بعضی از برگهاش؟
لابد به خاطر امتیازیه که همون برگ نسبت به بقیه داره. یه چیزی مثل پهنا سایه سرما و رطوبت یا هر چیز دیگری

زهرا قربانی
6th September 2012, 11:50 PM
لابد به خاطر امتیازیه که همون برگ نسبت به بقیه داره. یه چیزی مثل پهنا سایه سرما و رطوبت یا هر چیز دیگری

شاید نمیدونم اما گلدون پشت پنجرست و شرایط تقریبا برای همشون یکسانه

mehrab123
6th September 2012, 11:53 PM
نحوه تابش نور و جذب گرما چطور؟

hossien
6th September 2012, 11:54 PM
ظرف منفجر میشه از محلی که مقاومت ان کمتر از بقیه طرف باشه. برای من یک بار اتفاق افتاده اگر بخواهین تصاویر خرابکاریم هم می تونم بزارم. قوطی کنسرو باز شده بود حتی قابلمه را پاره کرده بود، صدای انجار بلندی داشت، این عمل این قدر سریع بود که قوری از روی کتری بلند شده بود و در ان پرت شده بود و باز قوری روی کتری افتاده بود. شدت این قدر بود که فلز نگهدارنده گاز و خود سطح گاز تغییر شکل پیدا کرده بود. و موج ان باعث شده بود که پرده کنده شده بود. ولی برای خودم این جالب بود که قابلمه مثل کاغذ پاره شده بود

زهرا قربانی
7th September 2012, 12:13 AM
نحوه تابش نور و جذب گرما چطور؟
نور توی بسته های انرژی منتقل میشه
و ملکولهای هر جسم انرژی رو میگیرن و گرم میشن

mehrab123
7th September 2012, 12:15 AM
نور توی بسته های انرژی منتقل میشه
و ملکولهای هر جسم انرژی رو میگیرن و گرم میشن

پس خودت میتونی به جواب برسی. فقط دلایلو از هر جهت بررسی کن

mamadshumakher
7th September 2012, 03:06 PM
ظرف منفجر میشه از محلی که مقاومت ان کمتر از بقیه طرف باشه. برای من یک بار اتفاق افتاده اگر بخواهین تصاویر خرابکاریم هم می تونم بزارم. قوطی کنسرو باز شده بود حتی قابلمه را پاره کرده بود، صدای انجار بلندی داشت، این عمل این قدر سریع بود که قوری از روی کتری بلند شده بود و در ان پرت شده بود و باز قوری روی کتری افتاده بود. شدت این قدر بود که فلز نگهدارنده گاز و خود سطح گاز تغییر شکل پیدا کرده بود. و موج ان باعث شده بود که پرده کنده شده بود. ولی برای خودم این جالب بود که قابلمه مثل کاغذ پاره شده بود

ممنونم حسین جان.
کنسرو که جونی نداره.میخوام بگم اگه مثلا یه ظرف فولادی داشته باشیم با همون شرایطی که گفتم در هر صورت این بلا توسط افزایش حجم بخار اب سرش میاد؟
ظرف فولادی تا چقدر میتونه دوام بیاره؟ایا تا قبل از اینکه فرض کنیم ظرف بترکه جابه جایی درون وجود میاد؟
تا زمانی که شعله گاز روشن باشه افزایش حجم داریم؟

زهرا قربانی
8th September 2012, 09:56 AM
http://www.njavan.com/forum/attachment.php?attachmentid=11765&d=1347083702 (http://www.njavan.com/forum/album.php?albumid=953&attachmentid=11656)

اینم عکس سرخس خونمون
حالا میتونید بگید چرا؟

mehrab123
8th September 2012, 01:51 PM
http://www.njavan.com/forum/attachment.php?attachmentid=11765&d=1347083702 (http://www.njavan.com/forum/album.php?albumid=953&attachmentid=11656)

اینم عکس سرخس خونمون
حالا میتونید بگید چرا؟

بازم میگم بخاطر جایگاهشه

سمیه نجفی
8th September 2012, 02:20 PM
bekhtere rozanehaye roye bargha

زهرا قربانی
8th September 2012, 07:15 PM

خب چرا همه برگ ها روزنه ندارن؟

زهرا قربانی
8th September 2012, 07:19 PM
خب چرا همه برگها روزنه ندارن؟

mehrab123
8th September 2012, 09:12 PM
خب چرا همه برگها روزنه ندارن؟

از خودش بپرس جوابتو میده باور کن

حسین متقی
10th September 2012, 12:09 AM
ممنونم حسین جان.
کنسرو که جونی نداره.میخوام بگم اگه مثلا یه ظرف فولادی داشته باشیم با همون شرایطی که گفتم در هر صورت این بلا توسط افزایش حجم بخار اب سرش میاد؟
ظرف فولادی تا چقدر میتونه دوام بیاره؟ایا تا قبل از اینکه فرض کنیم ظرف بترکه جابه جایی درون وجود میاد؟
تا زمانی که شعله گاز روشن باشه افزایش حجم داریم؟

ببخشید دیر جواب میدم

ظرفی که مثلا 100درصد بسته هست(که تقریبا غیر ممکنه)
و 100درصد مقاومه تا بینهایت(غیر ممکن)
توش آب میریزیم و درشو میبندیم و بهش حرارت میدیم
انقدر داغ میشه تا تمام آب داخلش بخار بشن(ممکنه انقدر چگالی و غلظت بخار زیاد باشه تا آب محسوب بشه)
ولی مولکولها از هم فاصله میگیرند و لرزش و 3نوع حرکت مولکولها انقدر زیاد میشه تا به بیشترین فاصله ی ممکنه از هم برسند و درنتیجه ماده در تمام ظرف یکسان پخش میشه
ولی هیچوقت نمیترکه چون فرض رو(محاله)بر تحمل فشار داخلی حداکثری در نظر گرفتیم
ولی مثلا اگه تحملش محدود باشه
فشار داخلی ظرف بیشتر میشه از حد استانداردی که تحمل میکنه و براش طراحی شده و اگه فلزی باشه مثل کاغذ پاره میشه
اگه از فلز خشک باشه خورد میشه و میشکنه یا ترک میخوره
اگه شیشه باشه هم همینطور
اگه کامپوزیتی باشه از هم باز میشه اجزاش و از 1قسمتی از الیاف که ضعیفتره سوراخ و پاره و مثل پارچه جر خورده میشه

mamadshumakher
10th September 2012, 12:15 AM
ببخشید دیر جواب میدم

ظرفی که مثلا 100درصد بسته هست(که تقریبا غیر ممکنه)
و 100درصد مقاومه تا بینهایت(غیر ممکن)
توش آب میریزیم و درشو میبندیم و بهش حرارت میدیم
انقدر داغ میشه تا تمام آب داخلش بخار بشن(ممکنه انقدر چگالی و غلظت بخار زیاد باشه تا آب محسوب بشه)
ولی مولکولها از هم فاصله میگیرند و لرزش و 3نوع حرکت مولکولها انقدر زیاد میشه تا به بیشترین فاصله ی ممکنه از هم برسند و درنتیجه ماده در تمام ظرف یکسان پخش میشه
ولی هیچوقت نمیترکه چون فرض رو(محاله)بر تحمل فشار داخلی حداکثری در نظر گرفتیم
ولی مثلا اگه تحملش محدود باشه
فشار داخلی ظرف بیشتر میشه از حد استانداردی که تحمل میکنه و براش طراحی شده و اگه فلزی باشه مثل کاغذ پاره میشه
اگه از فلز خشک باشه خورد میشه و میشکنه یا ترک میخوره
اگه شیشه باشه هم همینطور
اگه کامپوزیتی باشه از هم باز میشه اجزاش و از 1قسمتی از الیاف که ضعیفتره سوراخ و پاره و مثل پارچه جر خورده میشه

خواهش میکنم.ممنون.مثل همیشه کامل.
پس میشه نتیجه گرفت که هیچ ظرفی تحمل افزایش حجم بخار اب رو نداره.
میشه یه بمب تاخیری درست کرد [tafakor] شوخیدم[nishkhand]

حسین متقی
10th September 2012, 12:26 AM
خواهش میکنم.ممنون.مثل همیشه کامل.
پس میشه نتیجه گرفت که هیچ ظرفی تحمل افزایش حجم بخار اب رو نداره.
میشه یه بمب تاخیری درست کرد [tafakor] شوخیدم[nishkhand]

[golrooz]
سلامت باشین!!

خب هیچوقت نمیشه به این شکل نتیجه گیری کلی داشت
چون داده های مسئله کمه
اگه محیط اون ظرف آب باشه(آب اوقیانوس که بینهایت درنظر میگیریم)
با همون ظرف (مثلا زودپز) میشه حرارت 1موتور جت رو دفع کرد!!
و تحمل هم میکنه تمام فشار داخلش رو
چون تا وقتی تمام آب اوقیانوس بخار نشه آب داخل ظرف هم بخار نمیشه
(به دلیل رسانش ظرف و محیط سیال آب)

فشار بخار در محیطهای مختلف و فضا و جرم مختلف متفاوته
مثلا اگه آب توی خونه ی ما توی 100 درجه جوش میاد
بالای کوه که فشار هوا کمتره(بالای اورست با همین رطوبت و دمای محیط) توی 99و نیم درجه بخار میشه
یا رطوبت-محیط و عوامل دیگه تاثیر گذارند
تقریبا هر مسئله 1جواب جداگانه داره برای خودش و در هر نتیجه گیری ای عوامل زیادی رو محدود میکنند و فرمولهای کلی هم در فضا-زمان-حالت خاص و استثنا به حساب میان
هیچ چیز کاملا قطعی نیست ولی همه دارن سعی خودشونو میکنن[khabalood]
[cheshmak][golrooz]

mamadshumakher
10th September 2012, 12:26 AM
و یه سوال دیگه.

چرخه تبخیر و ایجاد بخار اب سپس تشکیل ابر و جابه جایی و بارش باران چگونه انجام میشه؟
مثلا وقتی اب دریا بخار میشه این بخار تا کجا بالا میره؟کجا جمع میشه؟به چه صورت؟به چه علت؟اون بالا هم بخار به همین صورت هست؟پس همون بخار چجوری تبدیل به بارون میشه؟به چه علت؟

حسین متقی
10th September 2012, 12:27 AM
1مثال دیگه اینکه توی اون محیط بسته ی زودپز اگه نیمی از حجم ظرف رو پر کنین شاید جای 100 درجه
اون آب (اگه بخواین تمامش کاملا بخار بشه)
توی 400درجه بخار بشه!!شاید هم خیلی بیشتر!

mamadshumakher
10th September 2012, 12:30 AM
1مثال دیگه اینکه توی اون محیط بسته ی زودپز اگه نیمی از حجم ظرف رو پر کنین شاید جای 100 درجه
اون آب (اگه بخواین تمامش کاملا بخار بشه)
توی 400درجه بخار بشه!!شاید هم خیلی بیشتر!
اینو نفهمیدم.مگه توی محیط بسته زودپز فشار بیشتر نمیشه؟و اب زودرتر به جوش نمیاد؟منظورت این بود که دما توی زودپز به خاطر فشار بیشتر میشه؟

حسین متقی
10th September 2012, 12:42 AM
اینو نفهمیدم.مگه توی محیط بسته زودپز فشار بیشتر نمیشه؟و اب زودرتر به جوش نمیاد؟منظورت این بود که دما توی زودپز به خاطر فشار بیشتر میشه؟

تا اونجایی که یادمه هرچی فشار بیشتر بشه آب دیرتر جوش میاد!!!
و هرچی فشار کمتر بشه آب زودتر جوش میاد
در محیط خلا فکر کنم آب در 4درجه سانتی گراد بود که جوش میومد(البته یادم نیست عددشو-ششاید 24بود-
من مفاهیم رو یادمیگیرم ولی اعداد رو فراموش میکنم و مواقع نیاز به مقالات مراجعه میکنم

نه - دمای تبخیر در فشار بالا بیشتره(البته الان شک کردم که اگر فشار بالا باشه آیا (به دلیل حجم ثابت)محیط اجازه میده آب دمای خودشو بالا ببره؟
یعنی انرژیشو نمیتونه بیشتر از 1حدی بیشتر کنه؟؟؟
البته از اونجایی که میبینیم در فشار بالا انفجار صورت میگیره پسحتما ظرف نمیتونه چنین کاری کنه و لرزشهای مولکولها و حرکتشون(کاتوره ای(حجم ثابت و جابه جاییه بالا)فشار زیادی ایجاد میکنه که باعث ترکیدن ظرف میشه

حسین متقی
10th September 2012, 12:56 AM
و یه سوال دیگه.

چرخه تبخیر و ایجاد بخار اب سپس تشکیل ابر و جابه جایی و بارش باران چگونه انجام میشه؟
مثلا وقتی اب دریا بخار میشه این بخار تا کجا بالا میره؟کجا جمع میشه؟به چه صورت؟به چه علت؟اون بالا هم بخار به همین صورت هست؟پس همون بخار چجوری تبدیل به بارون میشه؟به چه علت؟

تا اونجایی که یادمه
وقتی آب دریا و گیاهان و تعریق موجودات و... بخار میشه این بخار در هوا به صورت رطوبت پخش میشه

گرد و غبار و ذرات باردار معلق و .... در ارتفاعات که خیلی سرد هستند(هر 1000متر 6درجه کاهش دما در اوجگیری )

این بخارات رو به صورت شبنمهایی بسیار ریز(درحد چند مولکول)به دام میندازند

ولی به دلیل باردار بودن و باد و.... هنوز انقدر سنگین نیستند که بیفتند پایین

وقتی هوا خیلی سرد میشه (برعکس تبخیر) تراکم صورت میگیره و این ذرات کوچک ابر به هم نزدیک میشوند
و میلیونها ذره که به شکل ابر دیده میشه قطره های بارون رو میسازند

اینم لینک http://khuzestan.danab.info/index.php?option=com_content&view=article&id=227:amuzeshi1&catid=1:news&Itemid=2

توی نت توضیحات کاملتر و بهتری هم پیدا میشن
اینا چیزی بود که الان یادم اومد(باکمی تقلب)
بگرد -سرچ کن -حتما پیدا میکنی[golrooz]

mamadshumakher
10th September 2012, 01:01 AM
ممنون.اره هنوز سرچ نکردم.

مثلا همون باردار بودنش.چرا؟
البته الان میرم سرچ هم میکنما

حسین متقی
10th September 2012, 01:33 AM
ممنون.اره هنوز سرچ نکردم.

مثلا همون باردار بودنش.چرا؟
البته الان میرم سرچ هم میکنما

البته از طرفی این معلق بودن به دلیل باردار شدن ابرها به دلیل حرکتشون در هوا(اصطکاک با زمین) هم هست
و زمانی که صاعقه میزنه این بار تخلیه میشه و باعث میشه دیگه نتونن معلق بمونن و بارون میباره

البته در رعد و برق که بین ابر و ابر هم هست
(بین ابرهای بالاتر و پایینتر(ارتفاع)
بازهم باران میباره
البته تئوریه پشتشون نمیدونم چیه و اطلاعاتم حد صفره!!

reeves
11th September 2012, 11:34 AM
دوستان من مدارکم (ادعا، توصیف، نقشه، تصویر شناسنامه و کارت ملی) رو تو سایت وارد کردم و اعلام کردند که نقص نداره و در دست بررسی هست.
حالا بعد یک ماه دیدم این ایمیل برام اومده:

نامه ای خطاب به رياست محترم سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران با موضوع استعلام كلي به شماره فلان مورخ فلان صادر شد.
در صورتی برای تحویل نامه تاکنون به اداره مالکیت مراجعه نکرده‌اید، می‌توانید از سامانه خدمات اینترنتی سازمان، نامه را چاپ گرفته و نسبت به اخذ جواب نامه به رياست محترم سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران مراجعه کنید.
پس از اخذ جواب، می‌توانید نتیجه آنرا از طریق سامانه مذکور بصورت الکترونیکی و با ارائه لایحه یا درخواست برای این اداره ارسال کنید.

من اولین بارمه، نمیدونم باید چیکار کنم. باید برم تهران؟
لطفا راهنمایی کنید. من هیچ اطلاعاتی ندارم.

mamadshumakher
11th September 2012, 11:42 AM
دوستان من مدارکم (ادعا، توصیف، نقشه، تصویر شناسنامه و کارت ملی) رو تو سایت وارد کردم و اعلام کردند که نقص نداره و در دست بررسی هست.

نامه ای خطاب به رياست محترم سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران با موضوع استعلام كلي به شماره فلان مورخ فلان صادر شد.
در صورتی برای تحویل نامه تاکنون به اداره مالکیت مراجعه نکرده‌اید، می‌توانید از سامانه خدمات اینترنتی سازمان، نامه را چاپ گرفته و نسبت به اخذ جواب نامه به رياست محترم سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران مراجعه کنید.
پس از اخذ جواب، می‌توانید نتیجه آنرا از طریق سامانه مذکور بصورت الکترونیکی و با ارائه لایحه یا درخواست برای این اداره ارسال کنید.

دوست من شما باید متنتو اینجا مینوشتی:
http://www.njavan.com/forum/showthread.php?117324-هر-چی-سوال-در-مورد-ایده-داری-بیا-تو!!/page6

دوست من شما باید متنتو اینجا مینوشتی:
http://www.njavan.com/forum/showthread.php?117324-هر-چی-سوال-در-مورد-ایده-داری-بیا-تو!!/page6

reeves
12th September 2012, 12:40 PM
خوب اینجا نوشته شده "هرچی سوال داری بیا تو"

عریفی
13th September 2012, 02:44 PM
سلام من می خواستم بدونم جایی هست که بتونم ایده هامو ثبت کنم

hossien
13th September 2012, 05:53 PM
دوست عزیز شما در صندوق حمایت از پژوهشگران ریاست جمهوری به ادرس www.insf.org (http://www.insf.org/) می تونید ایده های خودتون را ثبت کنید و همجتین هر ساله یک مسابقه برای ایده های برتر برگزار میشه می تونید اونجا هم ثبت نام کنید و ایده های خودتان را با دیگران در سطح خودتان مقایسه کنید این جشنواره به ادرس www.best-idea.ir/ (http://www.best-idea.ir/) می باشد.

hossien
13th September 2012, 06:16 PM
دوست عزیز شما در صندوق حمایت از پژوهشگران ریاست جمهوری به ادرس www.insf.org (http://www.insf.org/) می تونید ایده های خودتون را ثبت کنید و همجتین هر ساله یک مسابقه برای ایده های برتر برگزار میشه می تونید اونجا هم ثبت نام کنید و ایده های خودتان را با دیگران در سطح خودتان مقایسه کنید این جشنواره به ادرس www (http://www.best-idea.ir/).best-idea.ir/ (http://www.best-idea.ir/) می باشد.

zahra .at
31st December 2012, 12:33 PM
سلام بچه ها من یه طرحی داشتم طرحم عالی بود طرحمو اجرا کردم ولی تاحالا هرچی بوده همش ضرر کردم
اخه چرا این جوریهههههههههههه؟[negaran]

حسین متقی
31st December 2012, 05:28 PM
سلام بچه ها من یه طرحی داشتم طرحم عالی بود طرحمو اجرا کردم ولی تاحالا هرچی بوده همش ضرر کردم

خب باید ضرر باشه دیگه!!!
بعد برای ثبتش هم خرج داره
برای تولیدش هم ضرر داره
ولی بعد که میفروشیش سود داره!!!
و سودش همه ی خرجهارو جبران میکنه که بستگی به طرح داره!!![nishkhand]
تازه اینجا ایرانه!
هیچ اورگان دولتی حمایت واقعی نداره یا اگر داره حداقل 3ماه تاخیر و حمایتش هم وام خواهد بود!

sare*
31st December 2012, 05:59 PM

عجب سوالایی
اصلا یوفو چی هست؟
این سوال اولت دقیقا مثه همون قضیه اول مرغ بوده یا تخم مرغ؟!

zahra .at
5th January 2013, 05:40 PM
اقا اول مرغ بوده من مطئنم[labkhand]

zahra .at
5th January 2013, 05:42 PM
واسه ثبتم فرستادم
بله اونم ضرر
ولی واسه تولید مشکل زیاد داره چون من دانش آموزم و طرحم خیلی سنگینه کسی باورش نمیشه این طرحو من داده باشم و ایراد زیاد میگیرن

hossien
5th January 2013, 05:58 PM

دوست عزیز این ضرر ها و یا از دست دادن زمان فقط به خاطر اینه که شما تا انتهای پروژه منابع و امکانات و طرح خودتان را کامل نکردین مثل یک مهندس ایرانی کار کردین.

امکانسنجی کار را فقط در طراحی بررسی کردین.

zahra .at
5th January 2013, 06:03 PM
ینی چی؟

hossien
6th January 2013, 08:42 PM
یعنی شما منابع را در نظر نگرفتین شروع کردین به عبارتی صفر تا صد پروژه را در نظر نگرفتین تا اونجایی که از طرحت در ذهنتون بوده کاراشو کردین.

majid_3996
16th January 2013, 06:51 PM
سلام

چطوري ميشه تصوير يك شخص را در فتوشاپ براي تابلوفرش طراحي كرد؟

معاون بخش اختراعات
17th January 2013, 01:09 PM
سلام

چطوري ميشه تصوير يك شخص را در فتوشاپ براي تابلوفرش طراحي كرد؟
سلام
بهتره این سوال را از گرافیست ها بپرسین.

roze 62
5th March 2013, 01:47 PM
سلام لطفا آموزش تزیین نان و پنیر برای سفره عقد بزارین
ممنون

.مخفی.
5th March 2013, 05:26 PM
سلام چند اسم برای یک گروه علمی بهم پیشنهاد کنید ممنون اگه چند اسم بگین

right.kimber
27th April 2013, 02:48 PM
یه سوال نیمچه تخصصی داشتم که نیاز به راهنمایی و همفکری دوستان هستش:
من حدود دو روز پیش پیغامی توی سایت شرکت MHT Luxury Alloys گذاشتم و اعلام کردم که 62 مدل رینگ تایر خودرو طراحی کردم که میدونم با سایر رینگ های موجود کاملا متفاوت هست، اگر همچین طرح هایی برای شما مناسب هست لطفا برای من ایمیلی بفرستین تا فایل ها رو براتون بفرستم...
حدود 5 دقیقه بعدش یا شاید کمتر، ایمیلی به من رسید که از طرف معاون مدیر شرکت بود و گفته بود که فایلاتون رو بفرستین و همزمان این فایل ها برای مدیر شرکت و مدیر طراحی شرکت نیز فرستاده میشه و اونام میبینن...
(اینکه تو این زمان کم یکی از مدیرای رده بالای شرکت جواب دادن تقریبا امیدوار کننده بود)
(خود شرکت یکی از بزرگترین شرکت های دنیا در زمینه تولید رینگ تایر خودرو هست برای همین فکر کردم احتمال اینکه طرح ها رو برای خودشون بردارن و کاری با من نداشته باشن صفر هست (اعتبار خودشون به این راحتیا خراب نمیکنن)
(امروزم 76 رینگ دیگه ارسال کردم به مدیر و معاون اون شرکت و اعلام کردم که در سریعترین زمان ممکن به من پاسخ بدین) (اصل پروژه 138 رینگ تایر خودرو بود که به دو قسمت تقسیمش کردم)

سوالم اینجاست که تا چه مدت جواب ندن جای نگرانی نیست؟

امـیـر بـیـگـی
27th April 2013, 04:39 PM
چطوری میشه مدیر شد.(توی نخبگان)

vahid5835
27th April 2013, 05:09 PM
چطوری میشه مدیر شد.(توی نخبگان)

علاقه مندی های خود را در هر زمینه ای که تخصص دارید شروع به فعالیت کنید انشالله بعد از مدتی ارتقا پیدا میکنید
مدیر شدن مسئولیت های زیادی دارد و باید واقعا وقت بزارید
با تشکر جناب امیربیگی عزیز

emer62304
28th April 2013, 04:55 PM
یه سوال نیمچه تخصصی داشتم که نیاز به راهنمایی و همفکری دوستان هستش:
من حدود دو روز پیش پیغامی توی سایت شرکت MHT Luxury Alloys گذاشتم و اعلام کردم که 62 مدل رینگ تایر خودرو طراحی کردم که میدونم با سایر رینگ های موجود کاملا متفاوت هست، اگر همچین طرح هایی برای شما مناسب هست لطفا برای من ایمیلی بفرستین تا فایل ها رو براتون بفرستم...
حدود 5 دقیقه بعدش یا شاید کمتر، ایمیلی به من رسید که از طرف معاون مدیر شرکت بود و گفته بود که فایلاتون رو بفرستین و همزمان این فایل ها برای مدیر شرکت و مدیر طراحی شرکت نیز فرستاده میشه و اونام میبینن...
(اینکه تو این زمان کم یکی از مدیرای رده بالای شرکت جواب دادن تقریبا امیدوار کننده بود)
(خود شرکت یکی از بزرگترین شرکت های دنیا در زمینه تولید رینگ تایر خودرو هست برای همین فکر کردم احتمال اینکه طرح ها رو برای خودشون بردارن و کاری با من نداشته باشن صفر هست (اعتبار خودشون به این راحتیا خراب نمیکنن)
(امروزم 76 رینگ دیگه ارسال کردم به مدیر و معاون اون شرکت و اعلام کردم که در سریعترین زمان ممکن به من پاسخ بدین) (اصل پروژه 138 رینگ تایر خودرو بود که به دو قسمت تقسیمش کردم)

سوالم اینجاست که تا چه مدت جواب ندن جای نگرانی نیست؟

نمیخوام نا امیدت کنم ولی من یه بار مشابه این موضوع برام اتفاق افتاد، دیگه پشت دستمو داغ کردم که بیخودی به کسی اعتماد نکنم.
امیدوارم موضوع برای تو فرق کنه!

right.kimber
28th April 2013, 05:08 PM
نمیخوام نا امیدت کنم ولی من یه بار مشابه این موضوع برام اتفاق افتاد، دیگه پشت دستمو داغ کردم که بیخودی به کسی اعتماد نکنم.
امیدوارم موضوع برای تو فرق کنه!

اگه ممکنه یخورده بیشتر توضیح بدین...

emer62304
28th April 2013, 08:44 PM
اگه ممکنه یخورده بیشتر توضیح بدین...
خلاصه داستان این بود که برای سرپرستی بانک ت...ت یه طرح زدم و از طریق ایمیل رندرها رو براشون فرستادم. طرح کاملاً مورد رضایتشون بود و الانم در حال اجراس ولی متاسفانه هنوز نتونستم دستمزدم رو ازشون بگیرم. البته طرف من ایرانیه و بحث پول خیلی زیادی مطرح نیست ولی خب ...

چنین شرکتهایی خودشون تیم طراحی دارن، رندرهای تو خیلی راحت میتونه توسط اونها به نقشه های اجرایی تبدیل بشه ولی خب به نظرم بهتره بدبین نباشیم! [shaad]
راستی اینم بگم که به هرحال طرح های تو باید به نقشه اجرایی تبدیل بشه.

right.kimber
28th April 2013, 08:50 PM
خلاصه داستان این بود که برای سرپرستی بانک ت...ت یه طرح زدم و از طریق ایمیل رندرها رو براشون فرستادم. طرح کاملاً مورد رضایتشون بود و الانم در حال اجراس ولی متاسفانه هنوز نتونستم دستمزدم رو ازشون بگیرم. البته طرف من ایرانیه و بحث پول خیلی زیادی مطرح نیست ولی خب ...

چنین شرکتهایی خودشون تیم طراحی دارن، رندرهای تو خیلی راحت میتونه توسط اونها به نقشه های اجرایی تبدیل بشه ولی خب به نظرم بهتره بدبین نباشیم! [shaad]
راستی اینم بگم که به هرحال طرح های تو باید به نقشه اجرایی تبدیل بشه.

این مسائل رو میدونم، سوال اصلیم اینه که تا چه مدت جواب ندن منطقیه و جای نگرانی نیست؟ (چون این طرح ها رو فقط برای این شرکت فرستادم)

SaSaMc2
29th April 2013, 01:42 PM
این مسائل رو میدونم، سوال اصلیم اینه که تا چه مدت جواب ندن منطقیه و جای نگرانی نیست؟ (چون این طرح ها رو فقط برای این شرکت فرستادم)

سلام...[golrooz]

همیشه برای مکاتبه نمونه بفرستید...

شما 100 طرح دارید و 20 طرح رو به عنوانه نمونه بفرستید تا در صورت توافق باقی طرح ها را ارسال کنید...

البته برای این تعداد طراحی، شما زمان و عشق بسیاری رو مصرف کردید...

اما در ابتدای کار تجربه ای که بدست میارید مهمه...

امروز شما 100 طرح میزنید و شاید یکیش تولید شه...

روزی شما یک طرح میزنید و برای تولیدش بینشون دعوا میشه...

انشالله زحمات شما رو درست و ارزشمند پاسخ بدن...

اما در صورت عدم دریافت پاسخ مناسب، شما باز هم برنده هستید...[golrooz]

همه چی بستگی داره به نوع کار و نوع برسی...

اصولا بین یک ساعت تا یک هفته طول میکشه جواب بدن...

شنبه ها و یک شنبه ها با خارجی ها مکاتبه نکنید...

بعد از تاخیر در دریافت پاسخ در صورت توانایی مکالمه با شرکت مورد نظر تماس بگیرید...

من به شخصه تا حالا ندیدم شرکتی خارجی جواب ایمیلی را ندهد...

اسپوتنیک
29th April 2013, 03:59 PM
میشه چندتا کتاب مربوط به ریاضی بهم معرفی کنین البته لطفا یه کم سطح بالا باشه! ممنون

saeediran144
29th May 2013, 01:44 PM
سلام به همه ى دوستان عزيز مشكلي برام پيش اومده بود ميخواستم راهنمايي ام كنيد وسيله اي احتياج دارم كه بتونه مقدار معيني هوارو كه ما براش تعيين ميكنيم مكش كنه(مهم همون عبور مقدار معين هواس كه البته براي اندازه گيريش ميتونم از مانومتر استفاده كنم ولي چون ميخوام به طور خودكار هم مقدار هوايي روكه واسش تعيين ميكنيم اندازه گيري كنه هم مكش با مانومتر به مشكل ميخورم )والبته چون ميخواد روي وسيله ي ديگه سوار بشه بايد زياد بزرگ نباشه قابل حمل هم باشه لطفا راهنمايي كنيد باتشكر...

mamadshumakher
3rd June 2013, 03:24 PM
سلام.
دوستان یه چیزی رو احساس میکنم میدونم اما دقیقا نمیدونم.

رطوبت موجود در هوارو چجوری میشه گرفت؟

بخار آب منظورمه.فرض کنید تو شمال کشور.آیا میشه رطوبت هوارو جذب کرد و به صورت آب دراورد؟

.مخفی.
3rd June 2013, 03:58 PM
اره کار نشد نداره باید فکر کنی

پیشاهنگ
12th June 2013, 11:31 AM
سلام....

من یه دستگاهی طراحی کردم که تو ریاضیات کاربرد داره و ممکنه به درد مهندسین و نقشه کش ها بخوره البته فقط یه دستگاه نیست یه روش و دستگاه مربوط به ریاضیات هست!!1 و می تونه به عنوان دستگاه آموزشی هم استفاده بشه ... می خواستم بدونم این دستگاه قابل ثبت اختراع هست یا نه ؟؟ آخه توی سایت ثبت اسناد و املاک خوندم که کشفیات و روش های ریاضی جزو استثنائات ثبت اختراع هستن!1( هرچند من علاوه بر روش یه دستگاه رو طراحی کردم که کاربرد زیادی داره!!!)

یه سوال دیگه برای ثبت بین المللی اختراع چیکار باید بکنیم؟؟(تا اونجایی که من سرچ کردم نمونه ی مشابه تا حالا نداشته..!)
برای امثال طرح های من ( طرح های ریاضی) چشنواره ای کنفرانسی مسابقاتی چیزی وجود داره؟؟؟؟

خیلی ممنون میشم اگه سریع تر جوابمو بدید .. با تشکر...

عرفان سلیم زاده
13th June 2013, 01:56 PM
سلام.... من یه دستگاهی طراحی کردم که تو ریاضیات کاربرد داره و ممکنه به درد مهندسین و نقشه کش ها بخوره البته فقط یه دستگاه نیست یه روش و دستگاه مربوط به ریاضیات هست!!1 و می تونه به عنوان دستگاه آموزشی هم استفاده بشه ... می خواستم بدونم این دستگاه قابل ثبت اختراع هست یا نه ؟؟ آخه توی سایت ثبت اسناد و املاک خوندم که کشفیات و روش های ریاضی جزو استثنائات ثبت اختراع هستن!1( هرچند من علاوه بر روش یه دستگاه رو طراحی کردم که کاربرد زیادی داره!!!) یه سوال دیگه برای ثبت بین المللی اختراع چیکار باید بکنیم؟؟(تا اونجایی که من سرچ کردم نمونه ی مشابه تا حالا نداشته..!) برای امثال طرح های من ( طرح های ریاضی) چشنواره ای کنفرانسی مسابقاتی چیزی وجود داره؟؟؟؟ خیلی ممنون میشم اگه سریع تر جوابمو بدید .. با تشکر... سلام عزیزم. دستگاه نمونه اولیه داره؟ یکم صبر کن و برو چند تا دانشگاه و غیره نشون بده ببین میتونن بودجه پژوهشی بدن واسه نمونه مهندسی؟ ببین هدف از ثبت اختراع معامله پذیر کردن ایده است نه محافظت از اختراع. پس برای قایم کردن اطلاعات اختراع ثبتش نکن. اگر میتونی همین الان بفروشیش تاخیر نکن. ما تا اخر عمرمون ده ها ایده و طرح میاد به ذهن مون پس باید معامله گران خوبی باشیم و احتکار ایده نکنیم. من خودم ایده دارم ثبت نکرده دارم تو کنفرانس افشا می کنم تا فقط یه اعتباری بشه پای رزومه کاریم تازه میتونم به عنوان مقاله پژوهشی بنیادی بفرستمش جشنواره خوارزمی پس تعصب به خرج نده.هدف نهاییت ساختن نمونه مهندسی باشه و فروش یا تجاری سازی ایده ات. من اگه بودم به کمک دانشگاهی چیزی تکمیلش می کردم و یه شرکت دانش بنیان تاسیس می کردم.همین بقیه اش چند تا صحبت با شرکت های بزرگ همین.

پیشاهنگ
14th June 2013, 12:29 PM
منظور از « شرکت دانش بنیان تاسیس می کردم » رو نگرفتم!>؟؟!

حسین متقی
14th June 2013, 02:12 PM
سلام.

بخار آب منظورمه.فرض کنید تو شمال کشور.آیا میشه رطوبت هوارو جذب کرد و به صورت آب دراورد؟

راستش برای کشاورزی در کویر من یه همچین طرحی داشتم ولی بعد تو رادیو شنیدم که ساخته شده
جایزه ی 100 هزاردلاری یه جشنواره ی اختراع رو برده بود
خب البته فکر کنم زودتر به فکر اون اقا افتاده بود که ساخته! البته منم نمیتونم بسازم 99درصد ایده هامو
کاری نداره
یه صفحه ی کوچیک رو انقدر خنک میکنی تا روش شبنم بشینه
بعد ازن شبنمها میفتن پایین تویه یه لویه ی خنک که یخار نشه و این لوله وصل میشه به مخزن
این سیستم اگه ورودی هوای خوبی براش درنظرگرفته شده باشه و دمای مناسب رو رعایت کنه بازده بدی نداره
البته در جایی که مجبور به کشاورزی باشیم!
چون هزینش بالاست و الان و در همه جا مزیت اقتصادی مناسب نداره

mamadshumakher
14th June 2013, 11:18 PM
راستش برای کشاورزی در کویر من یه همچین طرحی داشتم ولی بعد تو رادیو شنیدم که ساخته شده
جایزه ی 100 هزاردلاری یه جشنواره ی اختراع رو برده بود
خب البته فکر کنم زودتر به فکر اون اقا افتاده بود که ساخته! البته منم نمیتونم بسازم 99درصد ایده هامو
کاری نداره
یه صفحه ی کوچیک رو انقدر خنک میکنی تا روش شبنم بشینه
بعد ازن شبنمها میفتن پایین تویه یه لویه ی خنک که یخار نشه و این لوله وصل میشه به مخزن
این سیستم اگه ورودی هوای خوبی براش درنظرگرفته شده باشه و دمای مناسب رو رعایت کنه بازده بدی نداره
البته در جایی که مجبور به کشاورزی باشیم!
چون هزینش بالاست و الان و در همه جا مزیت اقتصادی مناسب نداره

سلام

خوشحالم که حداقل ارزش ساخته شده ی ایده مون 100هزار دلار بوده
خب ببین تو میگی کویر اما شما بازده خیلی بالاتره اگه اشتباه نکنم.الان روستی خودمون دیمی کشاورزی میکنند حالا اگه یه سال وضعیت اب و هوایی کمی تغییر کنه کلی ضرر میکنند.اب برای کشاورزی ندارن.در حالی رطوبت دارن کیلو کیلو [tafakor]

میلاد صفری
23rd June 2013, 11:54 AM
سلام میشه یکی منو راهنمایی کنه که چطوری میتونم اختراعمو در امریکا به ثبت برسونم ممنون میشم

auoob_mahtab
31st August 2013, 02:24 PM
سلام خدمت عزیزان
لطفا در ورت امکان راهنمایی کنید
ایا موادی هست که توسط حرکت چرخشی یا فشاری بتواند خنکی از خود پس بده؟؟؟؟[tafakor]
ایا وسیله ای هست که انرژی حرارتی را به برودتی تبدیل کند؟منظورم اینه که توسط گرما سرما پس بده بلعکس[tafakor][tafakor]
باتشکر از نظرات و پیشنهاداتون[dooa]

armin_gera
18th September 2013, 03:47 PM
سلام به همگی
من از مراحل ثبت اختراع تقریبا هیچی نمیدونم اگه میشه جایی رو معرفی کنید که به زبان ساده و راحت این مراحل رو توضیح بده
کلا باید چی کارا بکنم و...
من الان اختراعم رو ساختم و کارم میکنه ولی نمیدونم براثثبتش باید چیکار کنم
ممنون

عرفان سلیم زاده
21st September 2013, 02:50 PM
سلام خدمت عزیزان لطفا در ورت امکان راهنمایی کنید ایا موادی هست که توسط حرکت چرخشی یا فشاری بتواند خنکی از خود پس بده؟؟؟؟[tafakor] ایا وسیله ای هست که انرژی حرارتی را به برودتی تبدیل کند؟منظورم اینه که توسط گرما سرما پس بده بلعکس[tafakor][tafakor] باتشکر از نظرات و پیشنهاداتون[dooa] بله سیکل های تبرید تراکمی مستقیما از نیروی مکانیکی سرما تولید میکنه.مورد دوم هم سیکل چیلر جذبی هستند که مستقیما با حرارت کار می کنند.

عرفان سلیم زاده
21st September 2013, 02:54 PM
سلام به همگی من از مراحل ثبت اختراع تقریبا هیچی نمیدونم اگه میشه جایی رو معرفی کنید که به زبان ساده و راحت این مراحل رو توضیح بده کلا باید چی کارا بکنم و... من الان اختراعم رو ساختم و کارم میکنه ولی نمیدونم براثثبتش باید چیکار کنم ممنون سلام الان هربنه گرفتن تاییدیه اختراع شده 500 هزارتومان من خودم یه اختراع داشتم که الان بابت هزینه های ثبتش نیمه کاره ول کردم. به نظر من اگر دستگاه کامله برید دنبال تجاری سازیش نیازی به ثبت نداره. فقط اطلاعاتش رو بدون بستن قرارداد افشا نکنید که اگر هم افشا شد بتونید خسارت بگیرید. موفق باشید.

TERRORIST
21st September 2013, 02:59 PM
سلام الان هربنه گرفتن تاییدیه اختراع شده 500 هزارتومان من خودم یه اختراع داشتم که الان بابت هزینه های ثبتش نیمه کاره ول کردم. به نظر من اگر دستگاه کامله برید دنبال تجاری سازیش نیازی به ثبت نداره. فقط اطلاعاتش رو بدون بستن قرارداد افشا نکنید که اگر هم افشا شد بتونید خسارت بگیرید. موفق باشید.
واقعا شده 500.000 تومن؟
دمشون گرم[nishkhand]
دو بار هم دفاعیه برای افراد شهرستانی تا مرز یک میلیون هم میره
به سلامتی
تبریک میگم
[golrooz][golrooz][golrooz]

armin_gera
30th September 2013, 04:18 PM
500 تومن!! wow من اگه پول داشتم اختراع میخواستم چیکار
در کل میخوام طرحمو ثبت کنم ولی همونطور که گفتم اطلاعاتم کمه
مراحل و شرایطش چیه؟فرمارو چه جوری باید پر کنم؟
ممنون

yasaman hedayati
4th October 2013, 12:51 AM
500 تومن!! wow من اگه پول داشتم اختراع میخواستم چیکار
در کل میخوام طرحمو ثبت کنم ولی همونطور که گفتم اطلاعاتم کمه
مراحل و شرایطش چیه؟فرمارو چه جوری باید پر کنم؟
ممنون

شما اگه یه سری به سایت www.ssaa.ir (http://www.ssaa.ir) بندازین قسمت ثبت اختراع...همه چی دستگیرتون میشه
قسمت پیگیری خدمات اکترونیکی ثبت صنعتی....

بازم اگه سوال داشتین درخدمتیم....ولی فقط در این حد میدونم که 7 خوان رستمه

armin_gera
31st October 2013, 02:04 PM
شما اگه یه سری به سایت www.ssaa.ir (http://www.ssaa.ir) بندازین قسمت ثبت اختراع...همه چی دستگیرتون میشه
قسمت پیگیری خدمات اکترونیکی ثبت صنعتی....

بازم اگه سوال داشتین درخدمتیم....ولی فقط در این حد میدونم که 7 خوان رستمه

والا راهنمایی هایی که تو خود سایتش گذاشتن ماشالاه مقالهست یه عالم نوشته و همچین بار علمی نداره مطلب باید مختصر مفید و با تمام قسمت های مهم باشه [bamazegi]

والا من تو این قسمت "عنوان و خلاصه اختراع" موندم و از مرحله بعدی هم که "ادعای حق تقدم" هست فعلا چیزی نمیدونم
ممنون میشم کمک کنید
و اینکه یه انجمن هست تو تبریز نخبه هارو جمع میکنه و این کارارو براشون میکنه که متاصفانه فعلا فعالیت نداره تا یه مدتی, همچین مراکز مورد اعتمادی از کجا میتونم پیدا کنم؟

http://www.8pic.ir/images/16195714746150866583.jpg (http://www.8pic.ir/)

armin_gera
6th November 2013, 02:30 PM
بروبچ یه راهنمایی چیزی بکنید دیگه [negaran]

SaSaMc2
6th November 2013, 04:33 PM
سلام...[golrooz]

عنوان يعني اسم اختراع...

سعي كن كامل بنويسي و از تمام زواياي اختراع تو اسمش استفاده كني...

يه چي بنويس كه اگه يكي خواست اختراع تو رو دوباره ثبت كنه نتونه و سيستم اخطار نمونه مشابه بده...

خلاصه همه كه يه چار خط در مورد اختراعت توضيح ميدي...

navid sadeghpour
13th March 2014, 11:58 PM
سلام.

بله،اصولش اینه که هوا ابتدا بوسیله یک کمپرسور فشارش بالا میره و در پی اون دما هم بالا میره اما در مرحله بعد با خنک کردن هوای متراکم شده رطوبت هوا میعان میشه و تبدیل به آب مایع میشه.همین شرایط تو کولرهای گازی هم هست.

hajizadeh2014
7th July 2014, 05:46 PM
سلام
من می خواستم یه مداری بسازم که با یکبار کلیک روشن و بار دیگه خاموش بشه.مثلا یه لامپ داریم و این مدار رو, وقتی یکبار دکمه روشن رو زدیم روشن بشه وباردیگر که همان دکمه رو زدیم خاموش بشه.
می دونم این مدار وجود داره ولی نمی دونم چطوری نقشه مدار روپیدا کنم.در ضمن می خواستم که این مدار با برق شهر کار کنه واندازه یک پریز باشه . ممنون از جوابتون.

اینا
22nd September 2014, 01:55 PM
سلام خوبین سوال داشتم لطفا جوابشو به ایمیلم بفرستید p.nateghian@yahoo.com چنتا ایده بسیار مهمی دارم من اینها را کجا باید مطرح کنم ؟ 2- حالا اینکه طرحمو مشخص کردم هر کدام مربوط به چه رشته ای است متخصص و دلسوز و سازنده اش را از کجا پیدا کنم یکی که بتونه طرحمو عملی کنه و واقعا کسی باشه که هر طرحی را بهش بدهند بتونه درستش کنه ؟کجا باید مراجعه کنم ؟ با تشکر

اینا
22nd September 2014, 02:02 PM
سلام افراد مخترعی که در اصفهان هستند در زمینه پزشکی - برنامه نویسی - فیزیک معرفی کنید تا طرح هایمان را بهشان ارائه دهیم برایمان بسازند ممنون لطفا جواب سوالم را به ایمیلم بفرستید p.nateghian@yahoo.com

hadis77
25th September 2014, 08:50 PM
سلام من می خواستم بدونم جرم مولی یک اتمو چجوری اندازه گیری می کنند؟؟؟؟؟؟؟[sootzadan]

مدیر تالار سایر موضوعات اختراعات
26th September 2014, 12:23 AM
سلام
من می خواستم یه مداری بسازم که با یکبار کلیک روشن و بار دیگه خاموش بشه.مثلا یه لامپ داریم و این مدار رو, وقتی یکبار دکمه روشن رو زدیم روشن بشه وباردیگر که همان دکمه رو زدیم خاموش بشه.
می دونم این مدار وجود داره ولی نمی دونم چطوری نقشه مدار روپیدا کنم.در ضمن می خواستم که این مدار با برق شهر کار کنه واندازه یک پریز باشه . ممنون از جوابتون.

سلام، نیاز به مدار خاصی نیست. نوعی کلید فشاری صفر و یک به نام ON/OFF Push Button در بازار هست که همین کار را انجام می دهد. همچنین، می توانید از بستن رله به صورت set-reset استفاده کنید.

y.kh.p
15th October 2014, 01:35 AM
سلام من یه طرح دارم در بخش پزشکی الان به یه سری راهنمایی هایی نیاز دارم که کجا میتونم اون رو مطرح کنم و حمایتم میکنن مرسی

bobatmm
24th June 2015, 11:34 AM
سلام. من میخوام یه خشک کن طراحی کنم (خشک کن مواد غذایی مثل موز و هلو و...) ، اصلی ترین مشکل مسئله ی انرژی و نیز هزینه نهایی هست. حدود 15% کل انرژی دنیا ، صرف خشک کردن میشه ، بنظرتون من از کدام منابع انرژی میتونم استفاده کنم که حداقل مصرف انرژی رو داشته باشه؟
یا مثلا ایا میشه از انرژی باد و....... برای تولید حرارت استفاده کرد؟ کسی میتونه کمکم کنه؟ برای موضوع پایان نامه ارشدم میخوام کار کنم

amn007
7th August 2015, 11:51 AM
سلام
من برام چند تا سوال پيش امده امكانش هست جوابديد
1- افزايش تعداد دور سيم پيچ چه تاثيري رو موتور براشلس داره سرعت يا گشتاور موتور رو بالا مي بره
2- افزايش تعداد صفحه هاي استاتور چي تاثيري رو موتو داره سرعت يا گشتاور رو بالا مي بره
3- امكانش هست رو موتور براشلس شيش سنسور اثر هال بگذاريم
4-نسبت منگت ها به قطب هاي سيم پيچ به چه صورته . مثلاً 24 قطب 26 (24n26p) يا (24n22p) كدام تعدادش نسبت به هم بيشتره يا كم تر
ممنون كه وقت ميذارين
يا علي...

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد