PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزشی پژوهشکده های مناسب برای تاییدیه اختراع

عرفان سلیم زاده
5th March 2012, 07:32 PM
سلام
در این تاپیک لیست تمام ارگان ها و پژوهشکده های مناسب برای اینکه ازشون تاییدیه دریافت کنین رو میگیم.
از دوستان و همکاران انتظار دارم در این امر کمک کنند.
در مراحل ثبت یک اختراع در ایران مراحل به صورت زیره(از دید مخترع)
1- ایده به ذهنت میاد
2- سریع تکمیلش میکنی
3- براش یه 10 صفحه توصیف و 10 تا نقشه و غیره میکشی به همراه مدارک دیگه تحویل اداره مالکیت میدی.
4- اداره مالکیت بعد از 40 روز بهت میگه که طرحت قابل ثبته یا نه(از لحاظ تکراری بودن و نقص های پرونده بررسی میشه)
5- بعد اداره بهت دستور میده برای گرفتن پرچم سبز ثبت اختراع براش تاییدیه قابلیت ثبت اختراع بیاری.(موضوع این تاپیک)
6- شما هم معرفی میکنی و معرفی نامه میگیری برای تشکیل پرونده در اونجا
7- یه مرحله دفاعیه خواهید داشت(این مرحله باید باشه)
8- تاییدیه رو میگیری میدی به اداره و خلاص
9- دوهفته بعد پتنت رو میگیری(بدون تحویل روزنامه رسمی بهتون پتنت رو نمیدن)
موضوع ما مورد شماره 6 هستش!
نکاتی هست که باید در موردش بدونین تا کار تون سریع تر جلو بیوفته.
1- انتظار نداشته باشین که بدون پیگیری حضوری شما کارتون زود پیش بره(خودتون همیشه کار ها رو پیگیری کنین و سریع خودتون رو به کارشناس معرفی کنین تا دفاعیه بیوفته جلو!)
2- جایی رو که معرفی میکنین باید مورد تایید بنیاد باشه(همین سازمان پژوهش ها اچار فرانسه است) ولی دانشگاه تهران هم خوبه.
3- اینو بدونین نوبت برای کساییه که کاراشون رو پیگیری نمیکنن
خب مراکزی که میشناسید رو معرفی کنین.[golrooz]

بلدرچین
5th March 2012, 08:04 PM
میشه یکمی واضح تر توضیح بدی من اصلا نفهمیدم...ممنونم[taajob]

عرفان سلیم زاده
5th March 2012, 09:44 PM
سلام[golrooz]
خب لپ کلام اینه که تو نظام ثبت اختراع ایران اگر بخوای یه اختراع ثبت کنی تا 1 سال هم طول میکشه
در این بین راه هایی هم هستش که این مدت زمان رو کوتاه کنه.یکیش اینه که در ادارات پرونده ها نوبتی بررسی میشه ولی اگر حضورا بری اونجا کار تو رو زود تر راه میندازن
مثلا برای گرفتن تاییدیه قابلیت ثبت اختراع که 7 ماه طول میکشه رو اگر حضوری بری اونجا و از طرحت دفاع کنی یک یا دو هفته ای تموم میشه
البته نکته مهم دیگه اینه که برای گرفتن تاییدیه جای درستی برید!وگرنه کارشناس طرح تون ممکنه ادم دانشمندی در زمینه مسائل اختراع شما نباشه.
دیگه کجاشو توضیح بدم؟[tafakor]

بلدرچین
5th March 2012, 09:57 PM
اینکه چکارا کنیم؟ازاول تا اخرو بگو.ایشاا...کم کم دیگه شروع کنیم.دیگه طاقت ندارم مخفی...

عرفان سلیم زاده
5th March 2012, 11:35 PM
اینکه چکارا کنیم؟ازاول تا اخرو بگو.ایشاا...کم کم دیگه شروع کنیم.دیگه طاقت ندارم مخفی...
والا تو این مورد هر کسی عقاید خودشو داره
یعنی باید کاری رو انجام بدی که نسبت به ادامه کار احساس خستگی نکنی.

هر چیزی هم که ما بگیم اخرش شما کاری باید بکنی که دوست داری[shaad]
اینطوری تو کارت موفق می شی[nishkhand]

javad4481
25th April 2012, 11:03 AM
بلدرچين سخنت چيست سخنت كيست
چي ميگي؟

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد