PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درمانگاه تخصصی زنان و نوزادان و کودکان

poune
1st March 2012, 09:43 PM
با سلام خدمت دوستان عزيز
اين تاپيك براي پاسخگويي به پرسش هاي دوستان در زمينه بيماري هاي زنان و زایمان و البته نوزادان و کودکان ايجاد شده است. در حد توان پاسخگوي سوالات دوستان خواهيم بود.
از دوستان تقاضا دارم فقط در اين تاپيك سوالاتشون رو مطرح كنن و از پرسيدن سوال در ساير قسمت ها و در ادامه ساير پست ها بپرهيزند.

با سپاس فراوان از همکاری شما دوستان عزیز.

manidf
23rd April 2012, 09:03 PM
با سلام مجدد خدمت دوستان

من 27 روزه پریودم عقب افتاده ولی علائمش را دارم دکنر بهم گفته که تخمدان هات خیلی مشکل داره شاید از بین رفته باشه من خیلی می ترسم ممکنه اصلا بچه دار نشم و بهم یه ازمایش داده گفته انجام بده بعد بیار ممکنه تخمدان ها از بین رفته باشهلطفا زودتر جواب بدید

yas-90
23rd April 2012, 09:18 PM
با سلام مجدد خدمت دوستان

من 27 روزه پریودم عقب افتاده ولی علائمش را دارم دکنر بهم گفته که تخمدان هات خیلی مشکل داره شاید از بین رفته باشه من خیلی می ترسم ممکنه اصلا بچه دار نشم و بهم یه ازمایش داده گفته انجام بده بعد بیار ممکنه تخمدان ها از بین رفته باشهلطفا زودتر جواب بدید

سلام دوست عزیز
اول از همه آروم باشید انشالله مشکلی نیست
میتونم بپرسم چطور تخمدانها اینطوری شدن...در واقع منظور دکتر از مشکل چی بوده؟؟؟.....شما چه دارویی و برای چه مدت مصرف میکردید؟؟؟؟
حین مصرف دارو شما اصلا سونو دادید تا وضعیت تخمدانها رو بسنجید؟؟؟؟؟
این 27 روز که عقب انداختید آزمایش بتاhcg دادید؟؟؟
آزمایشی که انجام دادید چی بوده؟؟؟؟

سکوت شب
23rd April 2012, 10:29 PM
دوست عزیز نگران نباش تاجایی که من میدونم عقب افتادن دوران قاعدگی نمیتونه فقط ناشی ازاین باشه مواردی بوده که که حتی یه ماه عقب افتاده والبته من باحرفای یاس موافقم باید ازمایش بدی؟

manidf
24th April 2012, 06:34 PM
من امروز ازمایش خون دادم ازمایش fsh ,lh, و prl این ازمایش ها برای چیه اگه ممکنه توضیح بدید و اینکه چرا علائم پریود را دارم ولی نمی شم .یه دکتر غدد رفتم اون هم گفت که تنبلی تخمدانه نمی دونم چیکارکنم یه بار رفتم سونو گفت کیست نداری دکتر می گفت سونو لازم نیست نمی دونم منظور دکتر چی بود ولی من قرص مصرف می کردم توی درمانگاه نخبگان نوشتم من خیلی نگرانم چیکار کنم نمی دونم.

yas-90
24th April 2012, 07:18 PM
من امروز ازمایش خون دادم نمی دونم ازمایش چی بود ولی یه دکتر غدد رفتم اون هم گفت که تنبلی تخمدانه نمی دونم چیکارکنم یه بار رفتم سونو گفت کیست نداری دکتر می گفت سونو لازم نیست نمی دونم منظور دکتر چی بود ولی من قرص مصرف می کردم توی درمانگاه نخبگان نوشتم من خیلی نگرانم چیکار کنم نمی دونم.

سلام دوست عزیز
برا تنبلی تخمدان اول یکسری دارو میدن تا تخمدان تحریک شه و تخمک گذاری انجام شه ...البته اگر در تجویز میران مصرف دارو و در مصرف دارو توجه نشه میتونه باعث تحریک بیش از حد تخمدان شه که خودش عوارضی داره
الان دقیقا چه روش درمانی رو دنبال میکنید؟؟؟؟

سکوت شب
24th April 2012, 07:26 PM
متاسفانه من الان دراین حدسواد ندارم که بدونم اماباتوجه به رشته یاس اطلاعات اون کاملتره امامنم از دوستام میپرسم وبهتون میگم

manidf
24th April 2012, 07:39 PM
من قبلا در تاپیک در مانگاه نخبگان شرح قرص هایی را که خوردم نوشتم

yas-90
24th April 2012, 07:50 PM
من قبلا در تاپیک در مانگاه نخبگان شرح قرص هایی را که خوردم نوشتم

میدونم عزیزم...اما من کاری به قبلا ندارم الان روش درمانیتون دقیقا همون قرصاست؟؟؟؟ یعنی تو این مدت دکترتون هیچ کار خاصی انجام نداده ....تغییری تو روش درمانیشون ندادن؟؟؟؟

manidf
24th April 2012, 08:08 PM
نه ندادهمن الان باید چیکار کنم؟؟

manidf
24th April 2012, 08:23 PM
قرص پروژسترون برای اینکه پریودشم و قرص اوومید کلومفین از روز 5 روزی 3 تا

yas-90
24th April 2012, 08:24 PM
نه ندادهمن الان باید چیکار کنم؟؟

خوب شما نتیجه آزمایش رو گرفتید؟؟؟؟ اگه گرفتید مقادیر رو برام بنویسید.
lh و fsh هورمون هایی هستن که در رشد فولیکول ها و تخمک گذاری نقش دارن و پرولاکتین میتونه روی این هورمون ها اثر گذار باشه
بالا بودن پرولاکتین میتونه باعث این وضعیت بشه

manidf
24th April 2012, 08:33 PM
نه نگرفتم پس فردا جواب را می دن

alavi_s
25th April 2012, 02:22 AM
دوست عزیزمورد شما کاملاً تخصصی ست شما با پاسخ میزان هورمون های زنانه پیش متخصص رفتید؟
خوب اگر رفتید ایشان با داشتن تیتر هورمون به شما توصیه هایی کرده و شما باید عمل کنید ایشان متخصص هستند و مهم اینکه شما با پاسخ ازمایش مراجعه کردید
و البته توصیه یه سونوگرافی خیلی به جا بوده در کل سونو گرافی با توجه به اینکه تکنیکی بی خطرست ، در عین حالحداقل سالی یکبار توصیه میشود .

ببینید خیلی احتمالات مطرحه ولی بدون داشتن اطلاعات ما اجازه نداریم توصیه داشته باشیم.
ولی بدونید که با دادن پروژسترون، تیتراین هورمون به تدریج در خون بالا میره پس از قطع پروژسترون و کاهش ناگهانی هورمون در خون دیواره رحم ریزش میکنه و
شما پریود میشید و
داروی دیگر محرک تخمدان ست .

نهایت اگر به متخصص مراجعه کردید ایشان رهکارر لازم را ارئه داده است ولی فعلا برای هر قضاوتی زود ست .

جهت اطلاع
حتی تغییر منطقه ی زندگی به لحاظ اب و هوایی میتواند باعث جایجایی زمانی پریود شود.
گاهی استرس بسیار زیاد
گاهی کیست تخمدان
وبسیاری عوامل دیگر

نهایت سونو گرافی لازم و بی ضرر ست
اگر خطری جدی باشد در تصویر سونوی شما مشهود خواهد بود.

مجدد پست ها رو کامل دیدم گویا شما هنوز پاسخ آزمایش را نگرفته اید
گرامی پزشک شما توصیه لازم را که اولین رهکار ست کرده که البته بهتر بود ابتدا پاسخ ازمایش را میگرفتید بعدا دارو میدادند چون در واقع هنوز هیچ چیز مشخص نیست
ولی در صورتیکه پزشک شما متخصص زنان ست دیگر نیازی به نظر خواهی از فضای مجازی ندارید .
در صورتیکه متخصص زنان نبودند بفرمایید که باز ما هم با مشاوره از متخصص و یا ارجاع به متخصص میتوانیم نظر بدهیم و لاغیر.

manidf
26th April 2012, 10:05 PM
جواب ازمایش را گرفتم

fsh 20.2 follicuiar phase:3-12
midcycle peak:8-22 luteal phase:2-12 post menopausal:35-151

lh 6.8 follicular phase:0.5-10.5 midcycle:18.4-61.2 luteal phase:0.5-10.5 postmenopausal:8.2-40.8

prolactin 22.2 aduit:1.2-28.5 menopause:1.5-18.5

manidf
29th April 2012, 11:43 AM
من خیلی وقته منتظرم ولی انگار کسی دیگه اینجا نمی یاد

من رفتم دکتر گفت که قرص ها روی تو تاثیر نداره برای تنبلی باید امپول بزنی ولی من می خوام برم موسسه رویان خوبه یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟

poune
29th April 2012, 07:46 PM

من رفتم دکتر گفت که قرص ها روی تو تاثیر نداره برای تنبلی باید امپول بزنی ولی من می خوام برم موسسه رویان خوبه یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟

موسسسه ی رویان یکی از مجرب ترین و بهتریم موسسات ایران در رابطه با نازایی و زایمان هست. شما اگه تمایل دارید به نظرم بد نیست با مشاورین این موسسه هم مشورت کنید.

yas-90
29th April 2012, 08:03 PM

سلام دوست عزیز
آزمایش تون رو در چه روزی از سیکل انجام دادید؟؟؟؟؟؟ چون جوابها در روزهای مختلف متفاوته

ببینید دوست گرامی شما اولین کسی نیستید که با این مشکل روبرو هستید و آخرین نفر هم نخواهید بود....این مشکل قابل درمانه...من نمیگم شما به موسسه رویان مراجعه کنید یا نه اما در هر صورت باید برای ادامه درمان با یک متخصص زنان و زایمان ماهر در امر ناباروری و نازایی مشورت کنید.

manidf
29th April 2012, 11:40 PM
من این ازمایش را تقریبا 45 روز بعد از پاک شدن دادم . دکتر برام پروژسترون داد تا پریود شم اما نشدم

من می ترسم برم رویان هم نتیجه نده اخه دکتر گفت تخمک هات خیلی کمه به همین خاطر چند وقته که صبح پاهام درد می کنه ولی پریود نشدم دکتر گفت باید امپول بزنی قرص ها روی تو تاثیر نداره و باید تحت نظر باشی ولی من شهرستانم رفت و امد به تهران برام سخته حالا اگه من برم رویان نتیجه نگیرم چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

yas-90
30th April 2012, 12:47 AM
من این ازمایش را تقریبا 45 روز بعد از پاک شدن دادم . دکتر برام پروژسترون داد تا پریود شم اما نشدم

من می ترسم برم رویان هم نتیجه نده اخه دکتر گفت تخمک هات خیلی کمه به همین خاطر چند وقته که صبح پاهام درد می کنه ولی پریود نشدم دکتر گفت باید امپول بزنی قرص ها روی تو تاثیر نداره و باید تحت نظر باشی ولی من شهرستانم رفت و امد به تهران برام سخته حالا اگه من برم رویان نتیجه نگیرم چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز استفاده از روش های کمک باروری احتمال شکست هم داره و شما باید این رو در نظر بگیرید البته این رو هم در نظر بگیرید که با این روش خیلی افراد باردار شدن............پس بهتره اول مشورت کنید بعد تصمیم بگیرید

manidf
30th April 2012, 05:05 PM
می شه روش های درمانی تنبلی تخمدان و روش های کمک بارداری موسسه رویان را توضیح بدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟

yas-90
30th April 2012, 06:35 PM
می شه روش های درمانی تنبلی تخمدان و روش های کمک بارداری موسسه رویان را توضیح بدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟

میتونید به این قسمت مراجعه کنید ....در پایان مطالب روشهای پژوهشکده رویان هم مجددا جداگانه گفته شده
http://www.njavan.com/forum/showthread.php?119595

manidf
30th April 2012, 07:11 PM
ایا برای تنبلی تخمدان می شود با امپول بچه دارشد چون همسرم مشکل نداره فقط من تخمک هام کمه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Sa.n
30th April 2012, 07:59 PM
سلام من نوزادی رو می شناسم که توی فامیلمونه و 5 روزش است و زردی داره و رفته آزمایش داده
آیا بستریش می کنن ؟؟
چه مدت؟؟
توی چه مکانی نگه داری می شه ؟؟؟

yas-90
1st May 2012, 09:56 AM
سلام من نوزادی رو می شناسم که توی فامیلمونه و 5 روزش است و زردی داره و رفته آزمایش داده
آیا بستریش می کنن ؟؟
چه مدت؟؟
توی چه مکانی نگه داری می شه ؟؟؟

سلام عزیزم
اگه آزمایش داده پس باید دید بیلی روبین خونش در چه حده.......اگه بالا باشه بستری میشه......اکثر اوقات در منزل زردی درمان میشه(اکثر نوزادان به زردی مبتلا میشن که خیلی وقتها خطرناک نیست و در منزل زیر نور مهتابی درمان میشه)
درمان تا وقتی ادامه پیدا میکنه که زردی از بین بره یا از مرز خطر گذشته باشه.............البته در بیمارستان به محض پایین اومدن بیلی روبین خون (که عامل زردی نوزاده ) مرخصش میکنن و بقیه درمان تو خونه انجام میشه

درمانش هم در صورتی که زیاد زردی مسئله ساز نیست زیر نور فلوئورسنت یا زیر نور مهتابیه

معمولا زردی 24 ساعت اول تولد خطرناکه

yas-90
1st May 2012, 09:59 AM
ایا برای تنبلی تخمدان می شود با امپول بچه دارشد چون همسرم مشکل نداره فقط من تخمک هام کمه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خوب اگه همسرتون مشکلی نداشته باشه روشهای درمانی که مربوط به شما باشه برای شما انجام میشه
خواهر من مشکل شما حل شدنیه و جای نگرانی نیست....بهتره استرس رو هم از خودتون دور کنید چون خود استرس در شرایط شما خوب نیست

manidf
1st May 2012, 11:53 AM
خیلی ممنون دوست عزیز

ولی من درباره روش های کمک بارداری شنیدم که عمل دارن مثل هيستروسكوپيiui, IVF,و غیره ممکنه برای من هم به اینا بکشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

yas-90
1st May 2012, 03:02 PM
خیلی ممنون دوست عزیز

ولی من درباره روش های کمک بارداری شنیدم که عمل دارن مثل هيستروسكوپيiui, ivf,و غیره ممکنه برای من هم به اینا بکشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ivf یه عمل کوتاه داره که زمان زیادی نمیبره اما iui عمل نداره مثل یه معاینه ساده میمونه فقط با این تفاوت که اسپرم رو درون محیط رحمی قرار میدن و جای نگرانی نیست........البته این روشها در صورتی انجام میشه که درمان دارویی نتونه کمکتون کنه

manidf
1st May 2012, 05:55 PM
این روش ها که درصد موفقیتشون کمه و دکتر به من گفته که قرص روی من تاثیر تداره و گفت باید امپول بزنی منظورش از امپول چیه؟؟؟؟؟؟؟

yas-90
4th May 2012, 11:33 PM
این روش ها که درصد موفقیتشون کمه و دکتر به من گفته که قرص روی من تاثیر تداره و گفت باید امپول بزنی منظورش از امپول چیه؟؟؟؟؟؟؟

سلام دوست عزیز
منظور آمپول hmg هست که برای افراد در شرایط شما استفاده میشه(برای تحریک تخمک گذاری) که البته یکی از عوارض اون سندرم تحریک بیش از حد تخمدان و تهوع و استفراغ، چند قلو زایی و بزرگ شدن تخمدانه که برای کنترل بیشتر و بهتر سونو واژینال و گاهی آزمایش خون انجام میشه

manidf
8th May 2012, 12:35 PM
با سلام

من رفتم دکتر چون پریود نشدم درد پریود را داشتم ولی خوب می شد بهم قرص پروژسترون داد گفت روزی سه تا بخور تا 10 شب بعد دیگه نخور

ولی دکتر غدد رفتم گفت روزی سه تا بخور تا وقتی که بشی ولی دکتررزنان گفت که تا ول نکنی نمی شی الان نمی دونم چیکار کنم حرف کدوم را گوش کنم اگه ممکنه زودتر جواب بدید خیلی فوریه در ضمن 2 ماه و نیم پریود نشدم

yas-90
8th May 2012, 02:20 PM
با سلام

من رفتم دکتر چون پریود نشدم درد پریود را داشتم ولی خوب می شد بهم قرص پروژسترون داد گفت روزی سه تا بخور تا 10 شب بعد دیگه نخور

ولی دکتر غدد رفتم گفت روزی سه تا بخور تا وقتی که بشی ولی دکتررزنان گفت که تا ول نکنی نمی شی الان نمی دونم چیکار کنم حرف کدوم را گوش کنم اگه ممکنه زودتر جواب بدید خیلی فوریه در ضمن 2 ماه و نیم پریود نشدم

سلام دوست عزیز
در مورد نحوه مصرف معمولا پروژسترون رو مصرف میکنن بعد وقتی فرد مصرفش رو قطع کرد پریود میشه ........... اگر با دکترتون مشورت کنید خیلی بهتره و در مورد نظر دکتر غدد هم به ایشون بگید چون در هر صورت درمانگر ایشون هستن

manidf
8th May 2012, 09:38 PM
الان به دکتر دسترسی ندارم نمی دونم چیکار کنم

yas-90
8th May 2012, 10:30 PM
الان به دکتر دسترسی ندارم نمی دونم چیکار کنم

سلام دوست عزیز
اگر همیشه پیش همین دکتر زنان میرفتید توصیه میکنم فعلا به روش ایشون مصرف کنید ولی به محض دسترسی با ایشون در ارتباط بذارید...........البته میتونید با دکتر غدد هم در این مورد مشورت کنید

manidf
12th May 2012, 11:11 PM
با سلام

الان 4 روز که قرص های پروژسترون را مصرف کردم و تموم شد ولی پریود نشدم .دکتر بهم گفته بود که تخمک نداری به خاطر همین نمی شی اگه الان پریود نشم تا 10 روز اونوقت چیکار کنم

manidf
17th May 2012, 12:11 PM
الان 9 روز گذشته ولی چرا هنوز پریود نشدم روزی سه تا پروژسترون خوردم تا 10 روز [soal]

manidf
18th May 2012, 07:08 PM
چرا کسی نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

yas-90
18th May 2012, 11:38 PM
چرا کسی نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز پیام منو دریافت کردین؟؟؟

manidf
19th May 2012, 12:34 AM
نه ازمایش خون دادم منفی بود

manidf
19th May 2012, 11:45 PM
الان 12 روز می شه که قرص ها تموم شده
ولی هنوز پریود نشدم الان سه ماه

yas-90
20th May 2012, 06:34 PM
الان 12 روز می شه که قرص ها تموم شده
ولی هنوز پریود نشدم الان سه ماه

سلام دوست عزیز
روشی که گفتم انجام دادید؟؟؟؟
آیا از آمپول استفاده کردید؟؟؟؟

manidf
21st May 2012, 10:25 PM
نه الان 12 روزه که بعد از قرص پریود نشدم می خوام برم رویان دکتر گفت چون می خوای بری رویان دیگه هیچی مصرف نکن راستی من قبلا زود زود عادت می شدم و عقب هم نمی انداختم از وقتی خواستم حامله بشم اینجوری شدم نه از امپول استفاده نکردم

engeneer_19
9th November 2012, 09:36 PM
سلام
من یک سوالی دارم نمیدونستم تو درمانگاه عمومی بگم یا اینجا
من یکماه پیش زخمی روی پام زد درد داشت اصلا نمیتونستم روش بخوابم بزرگ شد چرک کرد خانواده گفتن "کورک" هست! نمیدونم اسم دیگش چیه!
به هرحال زخم سرباز کرد و با فشار چرک و خونشو خالی کردیم و الان میتونم بگم سوراخ کوچیکی ک داشت ترمیم شده دیگه و خوبه دیگه
اما الان چند روزه شبیه جوش جوشی که چرک داره سرش بالاتر از اونجا تقریبا روی پهلوم زده امروز یکم فشار دادم سرش زرد بود چرک بود نمیدونم خالی شد بهمراه اینکه فشار میدادم کلی خون خارج شد این شباهتی از نظر شکلی به اون داره کوچیکتره ولی ودرد اونو نداشته
یکم ترسیدم که چی میتونه باشه
بنظرتون چیه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید زودتر[tafakor]

غزل بارون
10th November 2012, 09:46 AM
سلام
من یک سوالی دارم نمیدونستم تو درمانگاه عمومی بگم یا اینجا
من یکماه پیش زخمی روی پام زد درد داشت اصلا نمیتونستم روش بخوابم بزرگ شد چرک کرد خانواده گفتن "کورک" هست! نمیدونم اسم دیگش چیه!
به هرحال زخم سرباز کرد و با فشار چرک و خونشو خالی کردیم و الان میتونم بگم سوراخ کوچیکی ک داشت ترمیم شده دیگه و خوبه دیگه
اما الان چند روزه شبیه جوش جوشی که چرک داره سرش بالاتر از اونجا تقریبا روی پهلوم زده امروز یکم فشار دادم سرش زرد بود چرک بود نمیدونم خالی شد بهمراه اینکه فشار میدادم کلی خون خارج شد این شباهتی از نظر شکلی به اون داره کوچیکتره ولی ودرد اونو نداشته
یکم ترسیدم که چی میتونه باشه
بنظرتون چیه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید زودتر[tafakor]

سلام دوست عزیز.الان چه مدت هست که این پروسه واستون اتفاق میفته ؟هربار قسمت های مختلف رو در برمیگیره؟آیا از کرم به خصوصی استفاده هم می کنید یا داروی خاص؟فعلا اینا رو جواب بدید لطفا

engeneer_19
10th November 2012, 01:37 PM
سلام دوست عزیز.الان چه مدت هست که این پروسه واستون اتفاق میفته ؟هربار قسمت های مختلف رو در برمیگیره؟آیا از کرم به خصوصی استفاده هم می کنید یا داروی خاص؟فعلا اینا رو جواب بدید لطفا

سلام
نه هیچ دارویی استفاده نکردم تقریبا یک ماه قبل بود که اولین بار اون کورک که گفتم زد و درد داشت و خیلی چرک داد بعد چند روز که خودمون بتادین زدیم پانسمان کردیم سر که باز کرد چرک رو خالی کردم و بستم دوباره و الان تقریبا دیگه اثرش رفته یک لکه مونده

الان چند روزه بالاتر از همونجا دیدم شبیه جوش که سرش چرک داره زده مثل اون یکی نبود کوچیکتره و درد اونو نداره اون خیلی درد داشت
اینم دیروز سرباز کرد اولش چرک مثل از این جوش های سرسیاه یا سفید که چرک دارن داد و بعدشم فشار دادم خون اومد خالی کردم

نمیدونم چیه!!!!
چیز خاصی استفاده نکردم و دکترم نرفتم

غزل بارون
12th November 2012, 04:43 PM
سلام
نه هیچ دارویی استفاده نکردم تقریبا یک ماه قبل بود که اولین بار اون کورک که گفتم زد و درد داشت و خیلی چرک داد بعد چند روز که خودمون بتادین زدیم پانسمان کردیم سر که باز کرد چرک رو خالی کردم و بستم دوباره و الان تقریبا دیگه اثرش رفته یک لکه مونده

الان چند روزه بالاتر از همونجا دیدم شبیه جوش که سرش چرک داره زده مثل اون یکی نبود کوچیکتره و درد اونو نداره اون خیلی درد داشت
اینم دیروز سرباز کرد اولش چرک مثل از این جوش های سرسیاه یا سفید که چرک دارن داد و بعدشم فشار دادم خون اومد خالی کردم

نمیدونم چیه!!!!
چیز خاصی استفاده نکردم و دکترم نرفتم

سلامي دوباره.دوست عزيز سعي بر اين داشته باشيد خودسرانه بتادين رو روي زخم كه مشخص به فوني بودن يا عادي بودنش هست نزنيد و استعمال نكنيد.و اما در جواب اين ممكنه عاملي باشه كه نشان دهنده اين باشه كه شايد به ماده اي حساسيت داشته باشيد مثال ادويه ها و غيره و يا بر اثر سيستم بدنيتون باشه اگر دارويي استفاده نكرديد كه چنين كرده باشه به نظر من بهتر هست حتما به متخصص پوست مراجعه كنيد شايد بهتون بگن بتامتازون براي خشك كردن چرك استفاده كنيد ولي باز هم به دكتر مراجعه كنيد بهتر هست

engeneer_19
12th November 2012, 06:05 PM
سلامي دوباره.دوست عزيز سعي بر اين داشته باشيد خودسرانه بتادين رو روي زخم كه مشخص به فوني بودن يا عادي بودنش هست نزنيد و استعمال نكنيد.و اما در جواب اين ممكنه عاملي باشه كه نشان دهنده اين باشه كه شايد به ماده اي حساسيت داشته باشيد مثال ادويه ها و غيره و يا بر اثر سيستم بدنيتون باشه اگر دارويي استفاده نكرديد كه چنين كرده باشه به نظر من بهتر هست حتما به متخصص پوست مراجعه كنيد شايد بهتون بگن بتامتازون براي خشك كردن چرك استفاده كنيد ولي باز هم به دكتر مراجعه كنيد بهتر هست

سلام
ممنون از راهنمایی
دارویی برای این مصرف نکردم اما دو ماه بود به تجویز دکتر پوست برای جوش نوعی قرص ضد بارداری بهمراه یک قرص دیگه که اسمشون رو الان ندارم مصرف کردم
ممکنه بخاطر اون بوده باشه؟ اون قرص تازگی تمام شد مصرفش
یک سوال دیگه خوردن این قرص ضد بارداری ها ضرر نداره؟

tizgama
13th November 2012, 11:26 AM
سلام
ممنون از راهنمایی
دارویی برای این مصرف نکردم اما دو ماه بود به تجویز دکتر پوست برای جوش نوعی قرص ضد بارداری بهمراه یک قرص دیگه که اسمشون رو الان ندارم مصرف کردم
ممکنه بخاطر اون بوده باشه؟ اون قرص تازگی تمام شد مصرفش
یک سوال دیگه خوردن این قرص ضد بارداری ها ضرر نداره؟
در مورد مشکل پوستیتون باید از نزدیک دیده بشه.ممکنه عفونت فولیکول مو باشه (کورک) که علمیش فرونکل و کربانکل گفته میشه
مشکل پوستی باید از نزدیک دیده بشه
درمورد داروها هم هیچ دارویی بدون عارضه نیست اگه پیدا کنی هم بخاطر اینه که هنوز عارضشو متوجه نشدن و چندسال بگذره مشخص میشه

engeneer_19
17th November 2012, 01:29 PM
سلام
من واسه اون مشکل کورک رفتم دکتر بنا به توصیه شما
دکتر بهم سفالکسین + پماد موضعی موپیروسین 2% و محلول ریوانول داد استفاده کنم
برای جوش صورتمم بهش گفتم قرص ضدبارداری دکتر قبلی یک نوع بهم داده بود و بهم نمیساخت یک محلول کلینداماسیون فکر کنم اسمش باشه + ژل pangel بهم داده
نظرتون چیه؟؟؟

engeneer_19
1st December 2012, 11:46 PM
سلام
ممنون میشم زودتر درباره سوالم منو راهنمایی کنید
سونوگرافی دهانه رحم صورت گرفته نشون داده که تخمدان ها هر کردم 4-5 تا فولیکول 6.5 اندازه داره
دکتر سونوگراف سوالاتی درباره موی زاید چونه و یا سرموعد قاعده نشدن و قاعدگی نامنظم پرسید اما جوابم منفی بود
گفت کسایی که این شرایط دارن اینطور میشه و فولیکول از حدنرمال بیشتر از یکی میشه که در اینصورت یک نوع بیماری که اسمش رو من یادم نیست چی گفت
اما منکه این علایم رو ندارم چی؟
مشکل چیه؟
نازایی نمیاره؟

چه مشکلی دارم؟
راهنمایی کنید ممنون میشم

منتظرم
چون ده روز دیگه نوبت دکتر دارم میخوام زودتر بدونم مشکل کار چیه

ممنون

tizgama
4th December 2012, 01:23 PM
سلام
سونوگرافی دهانه رحم صورت گرفته نشون داده که تخمدان ها هر کردم 4-5 تا فولیکول 6.5 اندازه داره
دکتر سونوگراف سوالاتی درباره موی زاید چونه و یا سرموعد قاعده نشدن و قاعدگی نامنظم پرسید اما جوابم منفی بود
گفت کسایی که این شرایط دارن اینطور میشه و فولیکول از حدنرمال بیشتر از یکی میشه که در اینصورت یک نوع بیماری که اسمش رو من یادم نیست چی گفت
مشکل چیه؟
نازایی نمیاره؟

چه مشکلی دارم؟
راهنمایی کنید ممنون میشم

منتظرم

ممنون

نترس دوست عزیز
اگه شما جوابتون مثبت بود به موهای زاید و نامنظم بودن قاعدگی با سونوگرافی که انچام دادین بیشتر pco یا همون تخمدان پلی کیستیک براتون مطرح میشد که میتونه نازایی بده اما معمولا با دارو رفع میشه
این جور که شما میگی این فولیکولها میتونه نرمال باشه چون طی هر سیکل چند فولیکول بزرگ میشن
باید مشخص بشه که به چه دلیلی سونو شدید و چه مشکلاتی دارید

yas-90
4th December 2012, 02:46 PM
سلام
مشکل چیه؟
نازایی نمیاره؟

چه مشکلی دارم؟
راهنمایی کنید ممنون میشم

منتظرم

ممنون

سلام دوست من
من هم با دوست عزیزمون tizgama موافقم........... بهتره فعلاخودتونو نگران نکنید

خوب وجود فولیکول زیاد میتونه بخاطر نزدیکی به زمان تخمک گذاری باشه که باید دید روز چندم سیکل سونوگرافی دادید؟

درمورد سیکل قاعدگی مثل منظم بودن سیکل و یا تغییر در نوع خونریزی چیزی نگفتید چون وجود کیست های تخمدان میتونه در سیکل قاعدگی هم تغییر ایجاد کنه

engeneer_19
4th December 2012, 06:46 PM
سلام دوست من
من هم با دوست عزیزمون tizgama موافقم........... بهتره فعلاخودتونو نگران نکنید

خوب وجود فولیکول زیاد میتونه بخاطر نزدیکی به زمان تخمک گذاری باشه که باید دید روز چندم سیکل سونوگرافی دادید؟

درمورد سیکل قاعدگی مثل منظم بودن سیکل و یا تغییر در نوع خونریزی چیزی نگفتید چون وجود کیست های تخمدان میتونه در سیکل قاعدگی هم تغییر ایجاد کنه

من هفته قبل 4 شنبه دوره قاعدگی تمام شد دو روز بعدش جمعه و شنبه خونریزی داشتم
دکتر رفتم سونوگرافی و آزمایش pop smir دادم سونوگرافی دکترش میگفت طبیعی نیست که اینطوری باشه فولیکول زیاد باشه باید یکی دوتا باشه
من نمیدونم پرمویی دارم یا نه چون صورتمو کامل بند نمی کنم
موندم مشکل کجا باشه
آزمایش پاپ اسمیر هم گرفتم اما خب نمیدونم چی نوشته متوجه نمیشم تا ببرم هفته دیگه دکتر
برای همین میخوام زودتر مطمئن بشم طوریم نیست
از شما راهنمایی میخوام

yas-90
5th December 2012, 10:55 AM
من هفته قبل 4 شنبه دوره قاعدگی تمام شد دو روز بعدش جمعه و شنبه خونریزی داشتم
دکتر رفتم سونوگرافی و آزمایش pop smir دادم سونوگرافی دکترش میگفت طبیعی نیست که اینطوری باشه فولیکول زیاد باشه باید یکی دوتا باشه
من نمیدونم پرمویی دارم یا نه چون صورتمو کامل بند نمی کنم
موندم مشکل کجا باشه
آزمایش پاپ اسمیر هم گرفتم اما خب نمیدونم چی نوشته فقط آخرش نوشته ممنون بابت آزمایش عالیتون! بقیه شو متوج نمیشم تا ببرم هفته دیگه دکتر
برای همین میخوام زودتر مطمئن بشم طوریم نیست
از شما راهنمایی میخوام

این اولین باره که چنین مشکلی براتون پیش اومد؟؟؟

هر چند باز هم نگفتید روز چندم سیکل سونوگرافی انجام دادید چون نزدیک زمان تخمک گذاری تعداد زیادی فولیکول دیده میشه

اینکه موی زائد رشد میکنه کاملا مشخصه چون مشخصه موها سیاه و ضخیم بودنشونه

اما اگه در سونو گرافی که در نیمه دوم سیکل گرفته شده دوباره فولیکول مشاهده بشه در این صورت نام کیست میشه براش گذاشت در غیر این صورت باید دید دوباره در سیکل قاعدگیتون چنین مشکلی پیش میاد یا نه .............. اگه این سونو تقریبا وسطای سیکل(حالا دو سه روز اینور و اونور) انجام گرفته شده باشه فکر کنم بهتره صبر کنید در نیمه دوم سیکل دوباره تکرار کنید.

درباره پاپ اسمیر هم تا نبینم نمیتونم نظری بدم

engeneer_19
5th December 2012, 01:58 PM
این اولین باره که چنین مشکلی براتون پیش اومد؟؟؟

هر چند باز هم نگفتید روز چندم سیکل سونوگرافی انجام دادید چون نزدیک زمان تخمک گذاری تعداد زیادی فولیکول دیده میشه

اینکه موی زائد رشد میکنه کاملا مشخصه چون مشخصه موها سیاه و ضخیم بودنشونه

اما اگه در سونو گرافی که در نیمه دوم سیکل گرفته شده دوباره فولیکول مشاهده بشه در این صورت نام کیست میشه براش گذاشت در غیر این صورت باید دید دوباره در سیکل قاعدگیتون چنین مشکلی پیش میاد یا نه .............. اگه این سونو تقریبا وسطای سیکل(حالا دو سه روز اینور و اونور) انجام گرفته شده باشه فکر کنم بهتره صبر کنید در نیمه دوم سیکل دوباره تکرار کنید.

درباره پاپ اسمیر هم تا نبینم نمیتونم نظری بدم

بله اولین باره
منظورتون از سیکل چیه؟ من مشکلم دو روز بعد پایان قاعدگیم بود دو روز خونریزی بود قطع شد
سونوگرافی که کرد دکتره همون سونو گفت کیستی وجود نداره همه چی سالمه فقط تنها مورد این بود که فولیکول زیاد بود همین گفت وگرنه همه چی طبیعیه

عکس آزمایش رو میذارم پس ببینید

yas-90
5th December 2012, 05:34 PM
بله اولین باره
منظورتون از سیکل چیه؟ من مشکلم دو روز بعد پایان قاعدگیم بود دو روز خونریزی بود قطع شد
سونوگرافی که کرد دکتره همون سونو گفت کیستی وجود نداره همه چی سالمه فقط تنها مورد این بود که فولیکول زیاد بود همین گفت وگرنه همه چی طبیعیه

عکس آزمایش رو میذارم پس ببینید

منظور از سیکل اینکه که شما هر چند روز یک بار پریود میشید؟ اکثر افراد 28 تا 30 روزه که بین روزای 14 و 15 در این افراد تخمک گذاری انجام میشه(البته همیشه هم دقیق همین روزا نیست گاهی بسته به یکسری شرایط متغیره) و از روز اول سیکل یعنی روز شروع تخمک گذاری تعدا فولیکول های در حال رشد زیاد میشه تا زمان تخمک گذاری که اگه تو این روزا سونو بدید احتمال دیدن چندین فولیکول وجود داره

معمولا چنین مشکلاتی اگر تکرار شونده باشن یا همراه با یکسری علائم دیگه باشن برای درمان اقدام میشه چون هر عاملی اعم از استرس و یه سفر و تغییر آب و هوا و یا مصرف هورمون در یکی دو دوره قبل(مثلا قرص های ضد بارداری ) و ... میتونن باعث چنین مشکلاتی بشن که در صورت تکرار برای درمان در صورت نیاز اقدام میشه

برای شما فعلا جای نگرانی نیست مگر اینکه در دوره های بعدی هم تکرار بشه

بسیار خوب شما عکس رو بذارید براتون تفسیرش میکنم

engeneer_19
5th December 2012, 06:39 PM
منظور از سیکل اینکه که شما هر چند روز یک بار پریود میشید؟ اکثر افراد 28 تا 30 روزه که بین روزای 14 و 15 در این افراد تخمک گذاری انجام میشه(البته همیشه هم دقیق همین روزا نیست گاهی بسته به یکسری شرایط متغیره) و از روز اول سیکل یعنی روز شروع تخمک گذاری تعدا فولیکول های در حال رشد زیاد میشه تا زمان تخمک گذاری که اگه تو این روزا سونو بدید احتمال دیدن چندین فولیکول وجود داره

معمولا چنین مشکلاتی اگر تکرار شونده باشن یا همراه با یکسری علائم دیگه باشن برای درمان اقدام میشه چون هر عاملی اعم از استرس و یه سفر و تغییر آب و هوا و یا مصرف هورمون در یکی دو دوره قبل(مثلا قرص های ضد بارداری ) و ... میتونن باعث چنین مشکلاتی بشن که در صورت تکرار برای درمان در صورت نیاز اقدام میشه

برای شما فعلا جای نگرانی نیست مگر اینکه در دوره های بعدی هم تکرار بشه

بسیار خوب شما عکس رو بذارید براتون تفسیرش میکنم

من همیشه بعد یکماه میشم مثلا 26 هر ماه
یک مدت قبل داروی ضد بارداری مصرف میکردم برای جوش صورتم اونم فقط برای دو دوره اما مشکلی نداشتم از نظر قاعدگی
من الان عکس آزمایش رو هم میذارم ببینید

engeneer_19
5th December 2012, 07:27 PM
این عکس آزمایش
http://www.uc-njavan.ir/images/n7s3uuj8jpwscky8ptwq.jpg

http://www.uc-njavan.ir/images/n7s3uuj8jpwscky8ptwq_thumb.jpg (http://www.uc-njavan.ir/viewer.php?file=n7s3uuj8jpwscky8ptwq.jpg)

yas-90
5th December 2012, 10:21 PM
من همیشه بعد یکماه میشم مثلا 26 هر ماه
یک مدت قبل داروی ضد بارداری مصرف میکردم برای جوش صورتم اونم فقط برای دو دوره اما مشکلی نداشتم از نظر قاعدگی
من الان عکس آزمایش رو هم میذارم ببینید

خوب اگر یکی دو دوره قبل مصرف کردید پس میتونه به همین دلیل هم باشه فقط باید دید دوباره تکرار میشه یا نه............برای تعداد فولیکول ها هم برای رفع نگرانی میتونید یه سونو دیگه بدید

در آزمایش همه چیز خوبه فقط عفونت شدید دارید که باید درمان شه حتما هم با دارو ........متاسفانه نوع عامل عفونت زا رو تعیین نکرده و باید با معاینه و یک شرح حال کوتاه تشخیص داده بشه

engeneer_19
5th December 2012, 10:37 PM
خوب اگر یکی دو دوره قبل مصرف کردید پس میتونه به همین دلیل هم باشه فقط باید دید دوباره تکرار میشه یا نه............برای تعداد فولیکول ها هم برای رفع نگرانی میتونید یه سونو دیگه بدید

در آزمایش همه چیز خوبه فقط عفونت شدید دارید که باید درمان شه حتما هم با دارو ........متاسفانه نوع عامل عفونت زا رو تعیین نکرده و باید با معاینه و یک شرح حال کوتاه تشخیص داده بشه

زخم درون رحمی داشتم دکتر آزمایش داد. داکسی سایکلین و مترونیدازول مصرف می کنم. آمپول و کرم واژنیال هم دادند استفاده شده. برای همین مورده دیگه درسته؟؟؟

yas-90
5th December 2012, 10:43 PM
زخم درون رحمی داشتم دکتر آزمایش داد. داکسی سایکلین و مترونیدازول مصرف می کنم. آمپول و کرم واژنیال هم دادند استفاده شده. برای همین مورده دیگه درسته؟؟؟

بله دوست من برای همین مورده باید دوره درمان رو کامل کنید و بعددوباره معاینه بشید و آزمایش پاپ اسمیر رو انجام بدید

engeneer_19
5th December 2012, 10:50 PM
بله دوست من برای همین مورده باید دوره درمان رو کامل کنید و بعددوباره معاینه بشید و آزمایش پاپ اسمیر رو انجام بدید

آمپول رو زدم روزی یکی
قرص ها هم دارم میخورم تا هفته بعد نوبت دکتر تمامه فکر کنم
پماد هم تمام شده
بنظرتون مشکل حل میشه؟
پس مشکل خاصی انشالله نیست؟

yas-90
6th December 2012, 04:56 PM
آمپول رو زدم روزی یکی
قرص ها هم دارم میخورم تا هفته بعد نوبت دکتر تمامه فکر کنم
پماد هم تمام شده
بنظرتون مشکل حل میشه؟
پس مشکل خاصی انشالله نیست؟

ان شالله حل میشه
خیر تا حالا که به نظر نمیاد مشکل خاصی باشه

engeneer_19
6th December 2012, 05:58 PM
ان شالله حل میشه
خیر تا حالا که به نظر نمیاد مشکل خاصی باشه

ممنونم دوست عزیز[shaad]

ahmad0012
19th November 2013, 05:39 PM
پسرم 3.5 سالش است گلودرد داشت دکتر براش شربت آزیترومایسین 200 تجویز نموده چند روز باید مصرف کند واگر یک شب فراموش شود چطور

طلیعه طلا
28th November 2014, 08:48 AM
پسرم 3.5 سالش است گلودرد داشت دکتر براش شربت آزیترومایسین 200 تجویز نموده چند روز باید مصرف کند واگر یک شب فراموش شود چطور

سلام
تقریبا یک سال از تاخیر در پاسخگویی به این سوال گذشته ولی برای آیندگان میذارم [nishkhand]

برای کودکان بالاتر از 6 ماه تجویز میشه و پایین تر از اون منع مصرف داره .

برای وزن یه بچه ده کیلو روزی یک بار و برای مدت سه روز مصرف بشه

در واقع بر اساس وزن کودک به این ترتیب پیشنهاد میشه :

برای وزن 15 -20 کیلوگرم – مقدار 200 میلی گرم،
وزن 35- 26 کیلوگرم – مقدار 300 میلی گرم،
وزن 45 -36 کیلوگرم- مقدار 400 میلی گرم

اگه این دارو همراه غذا میل بشه میزان جذبش میاد پایین . پس بهتره با معده خالی مصرف بشه
حواسمون باشه یکی از داروهاییه که تداخل داروییش اثرات بدی رو به جا میذاره و تقریبا با تعداد قابل توجهی از داروها تداخل داره . پس سر خود نه تجویز کنیم نه مصرف !
برای درمان عفونت های مجاری تنفسی، التهاب گوش میانی، عفونت های پوست و بافت های نرم، عفونت های تناسلی بدون عواقب کلامیدیایی و التهاب غیر گنوکوکی پیشابراه مصرف میشه

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد