PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کلینیگ های تخصصی و آزمایشگاه

poune
1st March 2012, 09:43 PM
با سلام خدمت دوستان عزيز
اين تاپيك براي پاسخگويي به پرسش هاي درمورد نتایج آزمایشات بالینی و کلینیکی، انواع تصویر برداری ها و ... دوستان ايجاد شده است. در حد توان پاسخگوي سوالات دوستان خواهيم بود.
از دوستان تقاضا دارم فقط در اين تاپيك سوالاتشون رو مطرح كنن و از پرسيدن سوال در ساير قسمت ها و در ادامه ساير پست ها بپرهيزند.

با سپاس فراوان از همکاری شما دوستان عزیز.

tizgama
24th October 2012, 01:50 AM
دوستان عزیز اگر ازمایشی یا سی تی اسکن یا ام آر آی دارن میتونن تو این قسمت بذارن در حد توان در خدمتتون هستم

manidf
29th November 2012, 11:07 PM
لطفا جواب mri را تفسیر کنید لطفا سریع جواب بدهید خیلی ضروری است. برای پدرم هست که از نردوان افتاده اند و 66 سال دارند
abnormal signal intensity of the l1 boby showing depression and irregularity of its upper and plate accompanying with abnormal signy of the al intensity t12-l1 level disk suggestive for compression fx of the l1 body showing mild posterior bulging of the vertebral body
(spondylodiskitis must be kept in mind as a minor possibility
diskoosteophytic herniation at the l5-s1 level more prominent left laterally
herniated disk at the l4-l5 level more prominent in the central rt paracentral areas
mild bulging disk at the l3-l4 level
degenerative changes at the most dorsolumbar levels showing bridging osteophytes at the lower and mid dorsal levels
bone marrow signal intensity is normal.
(except l1 body) visualized cord and nerve roots show normal shap and signnal intensity

tizgama
30th November 2012, 01:35 AM
لطفا جواب mri را تفسیر کنید لطفا سریع جواب بدهید خیلی ضروری است. برای پدرم هست که از نردوان افتاده اند و 66 سال دارند
abnormal signal intensity of the l1 boby showing depression and irregularity of its upper and plate accompanying with abnormal signy of the al intensity t12-l1 level disk suggestive for compression fx of the l1 body showing mild posterior bulging of the vertebral body
(spondylodiskitis must be kept in mind as a minor possibility
diskoosteophytic herniation at the l5-s1 level more prominent left laterally
herniated disk at the l4-l5 level more prominent in the central rt paracentral areas
mild bulging disk at the l3-l4 level
degenerative changes at the most dorsolumbar levels showing bridging osteophytes at the lower and mid dorsal levels
bone marrow signal intensity is normal.
(except l1 body) visualized cord and nerve roots show normal shap and signnal intensity

شکستگی مهره اول کمری
و در رفتگی در دیسکهای بین مهره ای چهارم و پنجم کمری و پنجم کمری با اول ساکرال
خوشبختانه آسیب به نخاع یا ریشه های عصبی دیده نشده

manidf
30th November 2012, 01:29 PM
خیلی ممنون از پاسخ سریع شما

احتمال اینکه بدون عمل کردن خوب بشه وجود داره یا نه واینکه پدر من 1 ماه پیش این اتفاق براشون افتاده الان 1 ماه استراحت کامل کردنددمی خواستم ببینم مهره ایشون که شکسته بهتر شده یا نه یعنی اینکه جوش خورده یا نه؟؟؟؟

tizgama
30th November 2012, 03:34 PM
خیلی ممنون از پاسخ سریع شما

احتمال اینکه بدون عمل کردن خوب بشه وجود داره یا نه واینکه پدر من 1 ماه پیش این اتفاق براشون افتاده الان 1 ماه استراحت کامل کردنددمی خواستم ببینم مهره ایشون که شکسته بهتر شده یا نه یعنی اینکه جوش خورده یا نه؟؟؟؟

بعضی از شکستگی های مهره نیازی به جراحی نداره و با استراحت جوش میخوره
اینکه جوش خورده یا نه باید جراح مغز و اعصاب ایشون رو دوباره معاینه کنند

manidf
30th November 2012, 06:50 PM
1 ماه پیش پدرم نمی تونستن راه برن کمرشون خیلی درد می کرد حتی نمی تونستن بشینن ولی الان می تونن بشینن و یه کم راه برن

واینکه در رفتگی دیسک بین مهره ای با استراحت خوب می شه یا نه؟؟؟؟؟

manidf
30th November 2012, 07:30 PM
1 ماه پیش پدرم نمی تونستن بشینن و یا راه برن ولی الان یه کم بهتر شدن می تونن بشینن و یه کم راه برن ایا ممکنه نیاز به عمل نباشه؟؟؟
و اینکه در رفتگی بین مهره ای با استراحت خوب می شود ؟؟؟؟؟؟

tizgama
4th December 2012, 01:17 PM
1 ماه پیش پدرم نمی تونستن بشینن و یا راه برن ولی الان یه کم بهتر شدن می تونن بشینن و یه کم راه برن ایا ممکنه نیاز به عمل نباشه؟؟؟
و اینکه در رفتگی بین مهره ای با استراحت خوب می شود ؟؟؟؟؟؟

نه دوست عزیز اگه در رفتگی علامت دار باشه یعنی درد زیاد یا مثلا بی اختیاری ادرار داشته باشه باید عمل کنه

manidf
4th December 2012, 10:59 PM
یعنی چی علامت داشته باشه ؟؟؟بی اختیاری ادرار ندارند و رفتند دکتر , دکتر گفته که چون بهتر شده نیاز به عمل نداره ولی حرفی از دیسک نزده؟؟؟؟؟

tizgama
5th December 2012, 10:51 PM
یعنی چی علامت داشته باشه ؟؟؟بی اختیاری ادرار ندارند و رفتند دکتر , دکتر گفته که چون بهتر شده نیاز به عمل نداره ولی حرفی از دیسک نزده؟؟؟؟؟

یعنی دچار درد بشه یا هر علامن دیگه ای که نشونه ای از فشار دیسک بر نخاع باشه.که خوشبختانه انگار پدر شما ندارند

manidf
6th December 2012, 10:39 PM
پدرم زیاد نمی تونند راه برن یا بشینن چون درد می گیره ولی دکتر گفته 3 ماه دیگه بیا و اینکه دیسک کمرشون هم با استراحت خوب می شه؟؟؟؟

tizgama
11th December 2012, 06:48 PM
پدرم زیاد نمی تونند راه برن یا بشینن چون درد می گیره ولی دکتر گفته 3 ماه دیگه بیا و اینکه دیسک کمرشون هم با استراحت خوب می شه؟؟؟؟

نه خیر

ایلین1366
18th December 2012, 11:55 AM
سلام ببخشید من یک ماه و نیم است که هر چند روز یک دفعه شبها دل درد خیلی خیلی بدی میگیرم که اصلا طبیعی نیست کل شکمم درد میکنه حالت تهوع دارم نبات و عرق نعنا هم تاثیر نداره بعد از یک ساعت کمرم درد میگیره طوری که نه میتوانم بشینم نه دراز بکشم دقیقا پشت کلیه ام میشه و همش احساس خستگی شدید دارم و فقط با خیلی گرم کردن شکمم و کمرم دردش کم میشه و لازم بذکر است که من معده درد دارم برای معده ام اب زیاد میخورم از ان طرف شبها دستشویی زیاد میرم ایا من مشکل کلیه دارم یا دستگاه گوارش ؟ ممنون میشم توضیح مختصری بفرمایید

solinaz
19th February 2013, 02:19 PM
سلام ببخشید من یک ماه و نیم است که هر چند روز یک دفعه شبها دل درد خیلی خیلی بدی میگیرم که اصلا طبیعی نیست کل شکمم درد میکنه حالت تهوع دارم نبات و عرق نعنا هم تاثیر نداره بعد از یک ساعت کمرم درد میگیره طوری که نه میتوانم بشینم نه دراز بکشم دقیقا پشت کلیه ام میشه و همش احساس خستگی شدید دارم و فقط با خیلی گرم کردن شکمم و کمرم دردش کم میشه و لازم بذکر است که من معده درد دارم برای معده ام اب زیاد میخورم از ان طرف شبها دستشویی زیاد میرم ایا من مشکل کلیه دارم یا دستگاه گوارش ؟ ممنون میشم توضیح مختصری بفرمایید

دوست عزیز .....علائمی که گفتین خیلی کلی هست و تقریبا شامل همه چی میشه....میتونه معده باشه یا کلیه

یا سایر اعضاء داخلی شکم......

بهتره که سونوگرافی کامل از شکم انجام بشه ...تا وضعیت سلامت اجزاء داخل شکم بررسی بشه....
و با توجه به این که فرد مشکل معده درد هم داره......برای تشخیص هلیکوباکتر خوبه که یه آزمایش خون انجام بشه....
و اگر آزمایش خون وجود این باکتری رو نشون بده.....با چند تا داروی معمولی مشکل حل میشه......

البته شاید با تشخیص پزشک نیاز به انجام آندوسکوپی هم باشه.......برای تشخیص ورم معده یا دوازدهه و......

در آخر کسی که مشکل معده داره....باید سعی کنه زیاد آب نخوره...چون باعث تشدید درد معده میشه.....

دستیار
3rd April 2014, 11:56 AM
در خصوص سوال شما باید نوع دیسک و درجش مشخص باشه.اولا که استراحت مطلق ممنوع هست و فقط 48 ساعت میتونه استراحت زیاد داشته باشه و بسته به درجه دیسک باید تصمیم گیری بشه اینکه آیا پاره شده یا نه و اینکه آیا فشارش رو نخاع زیاده یا نه و....!پس نمیشه با این اطلاعات جواب قطعی داد.ولی بعضی از دیسک ها نیاز به عمل جراحی نداره و از اندیکاسیون های جراحی نیست و در اصل تعداد کمی نیاز به جراحی دارن و تعداد زیادی با فیزیوتراپیآورزش های مخصوص ،آب درمانی،داروهای خوراکی و تزریقی مثل دگزامتازون،پیروکسیکام،متو کاربامول و ...رفع میشه که اکثرا مدت 12هفته رو برای پاسخ به درمان غیر جراحی درنظر میگیرن.

دستیار
3rd April 2014, 12:07 PM
با سلام.آبجی عزیزم سلی ناز تقریبا جواب کاملی دادن و کاملا صحیح گفتن که علائم کلی هست و اختصاصی نیست ومیتونه علل مختلفی داشته باشه از جمله علل کلیوی،روده ای ،معده و... رو شامل میشه.پس یه سونوگرافی کلی شکم ،کلیه و مجاری ادراری حتما انجام بدین و یکسری آزمایشات برای بررسی کلیه ،کبد و ...اگه سابقه بیماری معده در خانواده دارین یا سن بالای 40 بخصوص 45 سال(که شما نیستین) یا علایمی مثل کاهش وزن ،خونریزی،بی اشتهایی و ...وجود دارد باید اندوسکوپی کنید.و همچنین نباید سندرم روده تحرک پذیر و ... رو هم نادیده گرفت .پس بهتره یه مراجعه به پزشک داشته باشید.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد