PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : معرفی ¤¤¤ معرفي کتاب هاي مورد علاقه مان ¤¤¤

تووت فرنگی
1st March 2012, 05:57 PM
با سلام خدمت تمامي دوستان گل سايت نخبگان!:!:هدف از ايجاد اين تاپيک آشنا شدن بيشتر با انواع کتابها در هر زمينه ادبي،علمي،هنري و... است!چون هر کدوم ما از ي نوعي کتابي خوشمون مياد به همين دليل اينجا نام هر کتابي که دوست داريد بزاريد تا بقيه استفاده کنن ! باتشکر !

تووت فرنگی
1st March 2012, 06:00 PM
از خودم شروع ميکنم ، من کتابهاي کوير و شازده کوچولو رو خيلي دوست ميدارم ![esteghbal]

Sa.n
1st March 2012, 06:10 PM
من کتاب شاه زاده و قورباغه شنل قرمزی من شاه زاده و قورباغه رو خیلی دوست دارم و هنوز هم می خونمش و به شما هم پیشنهاد می کنم

BaAaroOoN
11th March 2012, 02:28 PM
دیوید کاپرفیلد نوشته ی چارلز دیکنز عالیه!
مرشد و مارگریتا ،دوریان گری
امیلی دختر دره های سبز......

**sahel**
11th March 2012, 02:38 PM
سلام....
من به رمان وکتابهای علمی وتخیلی وترسناک خیلی علاقه دارم....
تاحالا کتابای "آر ال استاین "روخوندین؟؟؟؟محشره...ترسناک وتخیلیه...

بلدرچین
11th March 2012, 02:41 PM
من کتاب های ارنست همینگوی رو خیلی دوست دارم و قشنگه اگه بخونید.
رمان داستان عشق هم از احمد لواسانی که شروع رمان نوشتنم با این رمان بود هم خیلی خیلی قشنگه و جای خوندن من 4بارخوندمش واقعا نازه.

mpiramooni
11th March 2012, 02:46 PM
سلام دوستان من مثل شما نیستم .فقط کتابهای صنعتی رو دوست دارم همین

Amaterasu
11th March 2012, 02:50 PM
سلام
پدر پولدار پدر بی پول:رابرت کیوساکی
گربه ملوس زمان:ایزاک آسیموف

مهدی عباسزاده
11th March 2012, 03:55 PM
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

خیلی کتابها رو میخونم ولی از همه بیشتر قرآن رو دوست دارم بعدش هم

(پایین مینویسم که رتبه اش خدای ناکرده کنار قرآن نباشه) البلاغ و بعدش الفرقان و بعدش کتاب بشارات عهدین و ...... رو دوست دارم نوشته لسان المحققین آیة الله العظمی صادقی تهرانی

بعدش رساله ایشون رو دوست دارم و تحقیق رو خیلی دوست دارم مخصوصا روی المیزان نوشته علامه بزرگ طباطبایی. و کتب تفسیر دیگه و ....

از کتب غیر مذهبی هم از کتابهای استفان کاوی(هفت عادت مردمان موثر - هفت عادت خانواده های موثر - زندگی با هفت عادت) خوشم میاد از رمان کیمیاگر نوشته پائولو کوئلیو خوشم اومد البته باید خیلی دقت بشه که توش مطالب گمراه کننده هست(اومانیسم رو داره در ذهن ناخودآگاه انسان پرورش میده و انسان رو به اوج تبعیت هوا میرسونه و با خواسته های انسانی بازی میکنه خیلی دقت کنید نویسنده دقیقی است که مقاصد دقیق خودش رو پیاده کرده ....) و کتابهای دیگه ای که توی ذهنم نیست مثلا کتاب قدرت خواب که توی قم خریده بودم و یادم نیست نویسنده اش کی بود اونم توش انحرافاتی داشت

بچه ها دلیل این انحرافات که در بیشتر کتب دیده میشه فاصله گرفتن از قرآن عزیز است که معصومه

خلاصه کتاب دوست دارم انجیل و تورات هم دوست دارم.

التماس دعا

shabhayebarare
11th March 2012, 05:00 PM
سلام من بیشتر رمان دوست دارم بعدشم کتابهای پزشکی
1- یلدا ازم.مودب پور
2-رکسانا از م. مودب پور
3-گندم از م. مودب پور
4-آن تابستان از ماندانا معینی
5-یاسمین ازم.مودب پور
6-دریااز ماندانا معینی
7-الهه شرقی از رویا خسرونجدی
8-دالان بهشت از نازی صفوی
9-شیرین از م. مودب پور
10-ننه سرما از ماندانا معینی
11-پریچهر از م.مودب پور
12-کژال از ماندانا معینی

A.L.I
11th March 2012, 05:52 PM
دوستان پیشنهاد می کنم بیشتر از یک کتاب رو در چند موضوع مختلف عنوان کنید تا دوستان آشنایی بیشتری با نحوه تفکر و نگرش شما پیدا کنند.
اینایی که من می نویسم قبلاً خوندمشون و نه از جهت دوست داشتن یا دوست نداشتن بلکه بیشتر جنبه پیشنهاد یا معرفی برای استفاده دیگر دوستان داره:

سیاسی:
جامعه شناسی نخبه کشی - علی رضاقلی

علمی:
1001 شگفتی - ایزاک آسیموف
دایناسورها (حیوانات ماقبل تاریخ) - (نویسنده های زیادی در این باره نوشتند ولی موضوع علمی جالبیه)
مگاخلاقیت - پروفسور الینوکوف

روانشناسی:
مهارتهای زندگی - دکتر منصور دهستانی
هدف - برایان تریسی
بیندیشید و ثروتمند شوید - ناپلئون هیل

تاریخی: (نویسنده ها رو یادم نیست)
کلنل محمدتقی خان پسیان
تاریخ پیدایش آمریکا ( یک کتاب قدیمی ولی معتبر)

رمان و داستان:
شازده کوچولو
کد داوینچی

hedii
11th March 2012, 06:08 PM
سلام
من بیشتر کتابهای آموزشی انگلیسی
رمان های قوی
کتابهای آموزشی شیمی
کتابهای آموزشی جانور شناسی
کتابهای آموزشی نجوم رو خیلی دوست دارم

Sabo3eur
11th March 2012, 06:10 PM
سلام به همه دوستان من کتاب دوس ندارم
اما مجله روزهای زندگی رو هر ماه میگیرم و مطالعه میکنم
به شما هم پیشنهاد میکنم [khabalood]

MANE1371
11th March 2012, 06:14 PM
من بیشتر از هر چیز از کتاب های ادبی از جمله کلیات سعدی به (جز قسمت هایی که با عقاید شیعی مخالفه)و دیوان حافظ
کتب دینی هم تا حالا از کتاب داستان راستان (شهید مطهری) خوشم اومده از کتاب حماسه حسینی (شهید مطهری) هم خوشم میاد.
کتاب سقیفه هم از علامه مرتضی عسکری(خیلی عالیه)و کتاب از حکومت تا شهادت امیرالمؤمنین علی(ع) و منتهی الآمال شیخ عباس قمی.
کتاب علمی هم از فیزیک هالیدیو ریاضیات گسسته(خیلی خوشم میاد)

mozhgan.z.1368
11th March 2012, 08:15 PM
با خالق هستی از جی.پی.واسوانی موقعیکه نا امید میشم میخونمش من زنده میکنه

**نفس**
11th March 2012, 09:36 PM
سلام من کتابهای درسیمو خیلی دوست دارم ./***

master_mind
11th March 2012, 10:31 PM
من از کتاب های مرحوم جمال زاده خوشم میاد

* Robo milad *
11th March 2012, 10:34 PM
ازکتابهایی که عجایب رو بیان میکنن و از خوندنشون متعجب میشم خوشم میاد و

کتاب 8 جلدی مسعود لعلی برای افزایش اعتماد بنفس کتابای عالی هستن اخر یه سری نمونه ازشون میذارم و وب سایت شخصیشونو
- شما عظيم تر از آني هستيد که می اندیشید (http://www.bekhan.com/main/index.php?page=30&bi=1122006)
- تکنولوژی فکر که اکثرا باهاش اشنایید
- کتاب شعر اقای اکبر اکسیر فوق العاده بود واقعا دید وسیعی به کوچکترین مسئله و اتفاقات پیش پا افتاده دارن

این شعر رو چند بار بخونید دفعه چندم منظورش رو میگیرید
( خودم اولین بار استاد ادبیات برام خوند گرفتم )

بهزیستی نوشته بود:
شیر مادر ،مهر مادر ،جانشین ندارد
شیر مادر نخورده،مهر مادر پرداخت شد
پدر یک گاو خرید
و من بزرگ شدم
اما هیچ کس حقیقت مرا نشناخت
جز معلم عزیز ریاضی ام
که همیشه میگفت:
گوساله ، بتمرگ!

اول خودمان را پیدا کنیم نیمه گمشده پیشکش
روز را خورشید می سازد روزگار را ما
يكي از اشراف‌زادگان انگليسي بعد از مرگ در قصر بزرگش تعدادي نقاشي‌هاي گران‌قيمت به يادگار گذاشت. عموم مردم ميتوانستند كه گاهي بيايند و از آن نقاشي‌ها ديدن كنند. روزي عده‌اي آمدند و همان‌طور كه نقاشي‌ها را نگاه مي‌كردند، آنها را تحسين كردند. خانم مسني در بين آن گروه بود كه حتي يك كلمه حرف نزد، اما به تمام نقاشي‌ها نزديك مي‌شد و با دقت آنها را بررسي مي‌كرد. بعد از ديدن تمام نقاشي‌ها، شخصي از ان خانم پرسيد: ((نظر شما در مورد اين تابلوها چيست؟)) خانم مسن با اشتياق جواب داد: (( عالي بود، من حتي ذره‌اي گرد و غبار روي آنها نديدم.)) گاهي ما زيبايي‌هاي زندگي را به خاطر اينكه در جست و جوي عيب‌هاي آن هستيم از دست مي‌دهيم. زندگي هنر يافتن روزنه در تاريكي است.

http://glk.wikipedia.org/wiki/اکبر_اکسیر (http://glk.wikipedia.org/wiki/اکبر_اکسیر)
http://www.masoodlaali.com/news.php (http://www.masoodlaali.com/news.php)

تووت فرنگی
11th March 2012, 10:36 PM
کتاب مربوط به زندگي پرفسور حسابي هست (نام کتاب :استاد عشق:|)خيلي قشنگه من تاحالا 20بار خوندمش خيلي بهم انرژي ميده !!:)>-(نوشته پسرشون ايرج حسابي هست )از دست نوشته هاي نويسنده مورد علاقم :xخيلي خوشم مياد ذهنمو باز ميکنه :!:

marziyh
12th March 2012, 11:11 AM
چشم هایش ،بزرگ علوی

mahsa deltang
12th March 2012, 12:45 PM
من کتاب رمان(تلافی:سیمین شیردل) وکتاب بامداد خمار/ کتاب تخیلی (هیچ کس زنده نمیماند:آر.ال.استاین-غلامحسین اعرابی) کتاب شعر(یک تکه پنجره:یلدا ستایش) (کویر اندوه:زهره یوسفی-مسعود مرادی) خیلی دوستشون دارم

parvizmo
12th March 2012, 01:12 PM
من کتابهای دکتر شریعتی را بیشتر دوست دارم پیشنهاد می کنم کتاباشو بگیرد و بخونید خیلی تو راه و روش زندگیتون تحول ایجاد می کنه
مخصوصا کتاب پدر و مادر ما متهمیم

نازخاتون
12th March 2012, 01:37 PM
همه بهانه من برای نوشتن و آغاز نویسندگی کتاب مهاجر کوچک نوشته رضا رهگذر بود که در 11 سالگی خواندمش !!!
و کتابی که من را به بالندگی رساند .... کتاب روش موفقیت در امتحانات نوشته شعبان طاووسی (کابوک) که تمامی خط مشی موفقیت در زندگی انسان را در آن به رشته تالیف درآورده بود... در 15 سالگی با این کتاب آشنا شدم.....
و کتاب یوگا که مرا با زاویه دیگری از زندگی آشنا کرد ... و تا به حال از آن بهر می جویم ... در 17 سالگی
و از همه مهمتر کتاب آسمانی قرآن که ارامش بخش و تنها ملجا انسان پس از خداست.....

A.L.I
12th March 2012, 01:55 PM
خب به بهانه آماده کردن لیست کتابهای قدیمی یکی از اقوامم که ساکن آمریکا هستند قفسه کمدمون رو کمی تغییر دادیم و منم اسم چند کتاب دیگر رو در اینجا برای شما دوستان عزیز می نویسم:

دایره المعارف نوین - مهرداد مهرین - سال 1344 که کتابی جیبی است ولی با کلی اطلاعات جالب و از نظر مقایسه ای با اطلاعات امروز قابل مطالعه و استفاده است.
کلید در وضعیت روشن - مهدی عراقی - در مورد تجربیات 10 ساله شان در مدیریت عاملی کارخانه کنتورسازی ایران است که به علاقمندان مدیریت بسیار پیشنهاد می کنم.
21 روش عالی برای یافتن همسر دلخواه - برایان تریسی - برگرفته از سخنرانی های ایراد شده در سمینارهایش هستش که به طور خلاصه و مفید گردآوری گردیده.
کانادا - محمودرضا برازش - کتابی با عکسهای رنگی و با کیفیت عالی و اطلاعاتی جالب از شهرهای بزرگ کانادا
آینده خود را خلق کنید - برایان تریسی - برای هدفگذاری و برنامه ریزی زندگی شخصی مخصوصاً الان که در آستانه سال جدید خورشیدی هم هستیم.
کاربردهای رایانه همراه در پزشکی - دکتر رضا اسدی (دانشگاه علوم پزشکی مشهد)
مهارت در بازی زندگی - آنتونی رابینز - اینم کتابی ایده آل برای تغییر در زندگی فردیه.
بابای پولدار، بابای بی پول - رابرت کیوساکی - برای کسانی که می خواهند به استقلال مالی در زندگی دست یابند.
خوداشتغالی - دکتر علی اصغر جهانگیری - این هم کتابی خیلی خوب از یک استاد دانشگاه که کلاسهای زیادی هم در تهران و مشهد و شمال برگزار می کنه و خودش چندین طرح کارآفرینی به خصوص مجتمع توریستی کندلوس را ایجاد کرده. پیشنهاد می کنم حتماً بخونید.

از زبان داریوش - پروفسور هایدماری کخ - دارای اطلاعاتی ذی قیمت با اسناد و مدارک از تاریخ هخامنشی
و
از کوروش کبیر تا داریوش کبیر - بهنام محمدپناه - کتابهایی بی همتا و هدایایی ارزشمند از دوست گرانقدرم باستان شناس عزیز [golrooz]

و یکسری کتاب مقالات و کلی نشریات کامپیوتری و مدیریتی مخصوصاً نشریه بسیار جالب پنجره خلاقیت که به همه پیشنهاد می کنم. [shaad]

Sa.n
12th March 2012, 10:00 PM
من که بچه بودم داستان دیو و دلبررو دوست داشتم و همین طور از کارتون شنگول منگول ثسمتی که گرگ وارد صحنه می شد می ترسیدم

niloo92
13th March 2012, 11:25 AM
من عاشق کتاب استاد عشق نوشته ایرج حسابی هستم .این کتاب زندگینامه پرفسورحسابیه ..توصیه میکنم حتما بخونیدش.

borzooi
13th March 2012, 06:55 PM
man bishtar ketabhaye ro dost daram ke be elmam azafe konad

parvizmo
28th March 2012, 03:30 PM
کتاب "پنجاه سال عبادت "که و صیتنامه پنجاه تن از شهدای هشت سال دفاع مقدس را نوشته.
کتابی بسیار زیبا و خواندنی است که آدم با خواندن حرفهای شهدا تازه می فهمه که اونا کی بودند.

باستان شناس
7th April 2012, 12:00 PM
سلام به دوستان عزیز و همیشه گرامی [golrooz]

کتاب های زیادی هست که دوست دارم بخونید و لذت گرفتن اطلاعات رو ازشون بگیرید ....
لذتی که براش پایانی نیست ....
[labkhand]ولی به چند تا اکتفا میکنم فعلا ..

کتاب های تاریخ باستانی تا روزگار اسلامی ( 12 جلد ) از مرتضی راوندی ( این کتاب بسیار نایاب هست ولی واقعا خواهان دانشتن تاریخ حقیقی ایران هستید حتمن بخونید و تصاویر بسیاری هم در کتاب هست)

کتاب دنیای اساطیر ایران نوشته خانم دکتر ژاله آموزگار ( این کتاب بسیار جالب و مسایلی اساطیری رو بیان میکند که ریشه همه مسایل کنونی ایران و ایرانی هست)

کتاب از زبان داریوش ( هاید کخ ماری) کتابی مهیج و جالب با تصاویر بسیاز زیبا از تخت جمشید و ....)

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد