PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال فرآورده های این واکنش

mpkahkeshan
20th February 2012, 04:51 PM
سلام دوستان. یه سؤال داشتم. واکنش
KClO3 + C12O11H22 + H2SO4
پتاسیم کلرات + پودر قند + اسید سولفوریک چه طوری انجام میشه؟ یعنی فرآورده هاش چیه؟
خیلی ممنون

parichehr
21st February 2012, 07:02 PM
Exothermic rection between KClO3, sugar and H2SO4 وقتی روی شکر و پتاسیم کلرات مقداری اسید سولفوریک اضافه بشه بعنوان کاتالیزور عمل کرده و گرمای بسیار زیاد و دود فراوان بهمراه شعله تولید میکنه، از فراورده های این واکنش گاز اکسیژن و کلر هست که تو کلیپ زیر طرز انجام واکنش بطور واضح نشون داده شده .

http://www.youtube.com/watch?v=s27GK_kZUYg

mpkahkeshan
22nd February 2012, 10:17 AM
خیلی ممنون دوست عزیز. اولا آدرس کلیپی که گذاشتی فیلتره. دوما کلیپش رو دیدم. ولی فرآورده های دقیقش رو می خوام بدونم. نسبت های استوکیومتری، آنتالپی و آنتروپی این واکنش برام خیلی مهمه. بازم خیلی ممنون که زحمت کشیدید.[shaad][shaad][shaad]

mpkahkeshan
22nd February 2012, 10:27 PM
سلام دوستان. اگر میشه کمکم کنید. واقعا به جواب این سوال احتیاج دارم.

mpkahkeshan
23rd February 2012, 11:11 PM
دوستان خودم پیدا کردم اینه واکنش:
C12H22O11 (s) + 8*KClO3 (s) → 8*KCl (s) + 12*CO2 (g) + 11*H2O (g
اسید سولفوریک هم فقط کاتالیزوره.
[tashvigh][tashvigh][tashvigh] [shaad][shaad][shaad] [labkhand][labkhand][labkhand]

المیرا70
24th February 2012, 11:16 AM
سلام خوشحالم مشکلتون حل شد وبه اطلاعات منم اضافه شد

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد