PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اگر می خواهی دیده شوی: داستانهای کوتاه روانشناسی

*samira69*
19th February 2012, 06:26 PM
ب
http://www.farapix.com/photos/farapix_com_9152d81555ad5ce141a4ebb39cac96e7_axpar si_com_b2d2370edb78d21c7ab9ac59156a1807_10389.jpg
!دانه کوچک بود و کسی اورا نمی دید. سال های سال گذشته بود و او هنوز همان دانه ی کوچک بود

دانه دلش می خواست به چشم بیاید اما نمی دانست چگونه. گاهی سوار باد می شد و از جلویچشم ها می گذشت. گاهی خودش را روی زمینه ی روشن برگ ها می انداخت و گاهی فریاد میزد و می گفت: " من هستم ، من این جا هستم. تماشایم کنید."
اماهیچ کس جز پرنده هایی که قصد خوردنش را داشتند یا حشره هایی که به چشم آذوقه یزمستان به او نگاه می کردند، کسی به او توجه نمی کرد.
دانه خسته بود از این زندگی ، از این همه گم بودن و کوچکی خسته بود . یک روز رو به خداکرد و گفت: « نه، این رسمش نیست. من به چشم هیچکس نمی آیم. کاشکی کمی بزرگتر، کمیبزرگتر مرا می آفریدی.»

خدا گفت: "اما عزیز کوچکم! تو بزرگی،بزرگتر از آن چه فکر می کنی. حیف که هیچ وقت به خودت فرصت بزرگ شدن ندادی. رشدماجرایی است که تو از خودت دریغ کرده ای. راستی یادت باشد تا وقتی که می خواهی بهچشم بیایی، دیده نمی شوی. خودت را از چشم ها پنهان کن تا دیده شوی"
دانهی کوچک معنی حرف های خدا را خوب نفهمید اما رفت زیر خاک و خودش را پنهان کرد. رفتتا به حرف های خدا بیشتر فکر کند.
سالهایبعد دانه ی کوچک، سپیداری بلند و باشکوه بود که هیچکس نمی توانست ندیده اش بگیرد؛سپیداری که به چشم همه می آمد.

دابوت به عنوان جدیدترین متد روانشناسی موفقیت می گوید:"برای آغاز حرکتهای بزرگ راز داری یکی ازارکان مهم است.رازداری تو را از آسیبها مصون می کند.اگر پیشه ی خود را علم قراردادی بدان که روشنفکری با هجرت در هم آمیخته.یا هجرت به بیرون یا هجرت به درون وانزوا طلبیدن.پس از آن است که دیده خواهی شد."

narma
14th August 2012, 11:58 AM
[golrooz][golrooz][golrooz] عالی بود

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد