PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آلتراسونیک

34157
17th February 2012, 07:48 PM
سلام. من یه ماژول التراسونیک خریدم .الان میخام سنسورهاشو از رو برد خارج کنم و پایه هاشو بوسیله سیمی حدودآ 20سانتی به مدار وصل کنم. به نظر شما اضافه کردن سیم به پایه های سنسور اختلالی تو کارکرد مدار ایجاد نمیکنه؟ تشکر

hadi elec
17th February 2012, 08:02 PM
سلام. من یه ماژول التراسونیک خریدم .الان میخام سنسورهاشو از رو برد خارج کنم و پایه هاشو بوسیله سیمی حدودآ 20سانتی به مدار وصل کنم. به نظر شما اضافه کردن سیم به پایه های سنسور اختلالی تو کارکرد مدار ایجاد نمیکنه؟ تشکر

سلام
نه اختلالی ایجاد نمیکنه
ولی اگر سیم ها خوب نباشن ممکنه کمی برد کم بشه
جهت سنسورهارو نگاه کن و سعی کن دقیقا صاف مثل خود ماژول بمونه
موفق باشی

حسین متقی
17th February 2012, 08:03 PM
فکرنکنم تاثیرش مشهود باشه مگه اینکه خیلی سیمتون نازک یا خیلی قطور باشه
و یا خیلی بلند باشه
من الکترونیک نمیدونم ولی تا وقتی نسبت تاخیر فرکانس سرعت الکترونها در سیم نسبت به فرکانس عکس و العمل امواج التراسونیک از حداکثر برد امواج سنسورتون ناچیزه اشتباه سنسورتون هم ناچیزه
البته بهتره بروبچ الکترونیک بپرسید

SaSaMc2
19th February 2012, 02:01 AM
سلام...[golrooz]

يه توضيح در مورد آلتراسونيك ميدين؟

hadi elec
19th February 2012, 08:40 PM
سلام...[golrooz]

يه توضيح در مورد آلتراسونيك ميدين؟

سلام
امواج اولتراسونیک امواج مافوق صوت هستن که عموما تو رنج 40 کیلو هرتز قرار میگیرن
این امواج برای تشخیص فاصله و یا تشخیص شکستگی در لوله ها و یا حتی در جراحی ها استفاده میشن البته اینایی که گفتم صرفا برای نمونه بودن
حالا این امواج تو این سنسورهایی که بحثش شد
این مدار یه فرستنده اولتراسونیک به همراه یه گیرنده داره که از زمانی که فرستنده شروع به کار میکنه تایمری رو فعال میکنه تا زمانی که گیرنده سیگنال رو بگیره و تایمر قطع بشه
سپس مدار با استفاده از زمان رفت و برگشت صوت و سرعت صوت فاصله رو محاسبه میکنه

این امواج رو انسان نمیتونه بشنوه
ولی حیوانات خانگی و یا سگها میتونن بشنون
هیچ وقت فرستنده این امواج رو رو به حیوانات قرار ندید
این امواج اگر خیلی قوی باشن هم میتونن باعث بروز حالت تهوع و سر گیجه در انسان بشن
ولی در کل بی خطر هستن بخصوص امواج کنترل شده ای که توسط این فرستنده ها ایجاد میشه

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد