PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خبر مخترع برگزیده : رویکرد تجاری سازی اختراعات در جشنواره نوآوری و شکوفایی قابل تقدیر است

عرفان سلیم زاده
15th February 2012, 10:33 AM
به گزارش خبرنگار دفتر ارتباطات و اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، پرهام اصلانی صومعه مخترع جوانی که لیوان چای ساز طراحی کرده است در رابطه با اختراع خود اظهار داشت: در این لیوان می توان با ریختن آب جوش چای خورد؛ این طرح ایده ای است ساده که بازه اقتصادی بالایی دارد.

وی تصریح کرد: ایده اولیه این اختراع سال گذشته در سومين جشنواره ملي نوآوری و شکوفایی به ذهن من خطور کرد که با مشورت با صنعت گران و سرمایه گذاران موفق به پردازش این طرح و تولید محصول شدم که تا یک ماه آینده این لیوان چای ساز به بازار می آید.
این مخترع جوان با اشاره به این که هدفگذاری اش برای این اختراع صادرات به 15 کشور جهان است اظهار داشت: چهار سال پیش وقتی دیدم رویکرد این جشنواره تجاری سازی اختراعات است، مطمئن بودم که به این موفقیت دست پیدا خواهیم کرد چرا که پروسه صنعتی سازی اختراع و تجاری سازی و تولید ثروت به همراه کار آفرینی، تعریف دقیق صنعت اختراعات است و فعاليتهاي انجام شده در چهار دوره برگزاري اين جشنواره قابل تقدير است.

وی ابراز امیدواری کرد که با ادامه دادن این رویکرد در راستای تجاری سازی اختراعات روزی بتوانیم کارخانه اختراع در کشور داشته باشیم که در آن متخصصان تولید فکر به ایده پردازی و نمونه سازی بپردازند، همچنین بتوان در آن ثبت اختراع، تجاری سازی، تولید و بازار را نیز داشت.

این مخترع جوان در پایان با تاکید بر اینکه با این رویکرد می توانیم به صادرات تولید فکر نیز برسیم خاطر نشان کرد: با ادامه دادن روند تجاری سازی اختراعات کشور ما می تواند به صادرات تکنولوژی تجاری سازی نیز دست پیدا کند.
منبع:بنیاد ملی نخبگان

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد