PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : متن مصاحبه با رضایا...

ØÑтRдŁ§
1st February 2009, 12:33 PM
خودتون رو معرفی کنین؟

امیر رضا هستم... ملقب به رضایا... ۲ ساله که R&B کار میکنم ولی ۴ ساله که پاپ کار میکنم.

چرا اسم مستعارت رو رضایا انتخاب کردی؟

رضا که اسم خودمه... یا هم که ترکیبی از نام خانوادگیم هستش.

با کدوم خواننده هایی که هم سبک هستید در داخل و خارج از ایران ارتباط داری؟

با کسانی که R&B میخونن ارتباط نزدیکی دارم... مثل مسعود سعیدی و سعید کرمانی و بقیه دوستانم... ولی با خواننده های خارج از کشور ارتباط چندانی ندارم به جز چند نفر که از طریق امیر باهاشون آشنا هستم.

توی کارات سعی میکنی از کسی الگو بگیری؟

کارR&B طوریه که الگوبرداری شده ولی من کمتر این کار رو کردم... فقط یه کارم تقلیدی بود ولی آهنگسازیه بقیه کارام با خودم بود.

ساز تخصصیت چیه؟

من گیتار میزنم ولی به طور تفریحی پیانو هم میزنم... از بچگی پیانو رو خیلی دوس داشتم... از ۷ - ۸ سالگی آموزشش رو فرا گرفتم. الان حدود ۱۰ ساله که گیتار میزنم.

چی شد که با آرمین آشنا شدی؟

من قبلا توی تجریش رکورد میکردم و آرمین بعضی وقتها اونجا رکورد میکرد... من صداهای زیادی رو روی صدای خودم امتحان کردم ولی صدای من و آرمین مکمل همدیگه بود.

یه توضیح راجع به شخصیت خودت بده؟

آدم مهربونی هستم... اهل دروغ نیستم... سعی میکنم خوش قول باشم.

چند وقت پیش دو تا کلیپ جدید ازتون پخش شد... یکیش ایرونی بود و یکیش کراوات...که خیلی ازشون استقبال شد... درباره ی این کارا یه توضیح مختصر بده؟

پیشنهاد کار ایرونی رو خود کانال ایران موزیک داد و خودش اسپانسر شد و خواست با چند تا از بچه های پاپ خون رکورد کنیم. آهنگسازش خودم بودم... شعرشم خودم گفتم. به چند تا از بچه های پاپ خون که قبلا باهاشون آشنا بودم پیشنهاد دادم و اونها هم قبول کردند. کار کراوات هم که قدیمی شده بود به فکر بودیم کلیپش کنیم که به خاطر یه سری از مشکلات دیر شد. کار حالگیری هم در دبی کلیپ کردیم که به زودی آماده پخش میشه.

رنگهای مورد علاقت چیه؟

بنفش رو خیلی دوس دارم... دوس دارم لباسهایی که می پوشم بنفش باشه.

پرسپولیسی هستی یا استقلالی؟

من زیاد فوتبال نگاه نمیکنم ولی طرفدار استقلالم.

غذای مورد علاقت؟

قیمه رو خیلی دوس دارم.

قضیه پیشنهاد دعوت شدنت به صامت چی بود؟ شما قبول کردین یا نکردین؟ تایید میکنید یا تکذیب؟

من و رضا با هم دوست صمیمی هستیم و آهنگ و فری استایل رکورد کردیم... یه سری این شایعه رو به وجود آوردن که من میخوام برم صامت... ولی صامت خودش R&B خون داره و من قصد رفتن به صامت رو ندارم... ولی با اعضای صامت رابطه دارم.

آرمین هم نظر شما رو داره؟یعنی قصد رفتن به صامت رو نداره؟

نه... فکر نکنم. صامت رپ خونهاش خیلی خاصه و باهاشون خیلی کار شده.

به نظر خودت چقدر توی کارات موفق بودی و خواهی بود؟

من از اول که این کار رو شروع کردم قصدم این بود که به جاهای بالاتری برسم. من بیشتر موفقیت خودم رو مدیون آهنگ نازگل هستم و به نظر خودم خیلی خوب بود.

کدوم کارت رو بیشتر دوس داری؟

نازگل و تو مال من بودی رو خیلی دوس دارم.

اهل رفیق بازی هستی؟

نه زیاد... ولی ما همیشه باهمیم و به خاطر کارمون همیشه دور همیم.

چه چیزی خیلی خوشحالت میکنه؟

خیلی چیزا... مثلا وقتی که یه طرفدار زنگ میزنه یا منو توی خیابون میبینه و میگه کارات رو خیلی دوس دارم یا انتقاد میکنه خیلی خوشحال میشم که مردم منو قبول دارن و به من احترام میذارن.

برای آدمایی که ۵۰ سال دیگه آهنگات رو میشنوند چه پیغامی داری؟

امیدوارم ما رو از یاد نبرن... ما داریم واسه موسیقی کشور زحمت می کشیم... و فقط برای پیشرفت موسیقی R&B کشوره نه به خاطر پول و طرفدار جمع کردن و امیدوارم قدرشو بدونن.

تا حالا شده واسه کارتون دغدغه داشته باشید؟مثلا توی خوندنتون یا دغدغه مالی؟

آره... این جور دغدغه ها همیشه هستش و من روی خوندنم همیشه حساسم و دغدغه ی اصلی همه مون استودیو هستش. کارهای تصویری ما هم خیلی هزینه ی سنگینی داره.

سیاستت توی موسیقی چیه؟

من کلا" سیاست خاصی رو دنبال میکنم. سیاستم طوریه که آهنگام تقریبا توی یک سطحی باشه... منو همونطور که شناختن باشم...

تیکه کلاماتون توی کاراتون چیه؟

من زیاد تیکه کلام ندارم... ولی بیشتر سعی میکنم از کلمه ی baby استفاده کنم.

به نظر خودت موندگارترین اثرت چیه؟

دوس دارم همه ی کارام موندگار باشه... ولی به نظر خودم نازگل موندگارترین کاره.

نقطه ی ضعف و قدرت کارات چیه؟

نقطه ی قوتم اینه که طوری نیستم از کارم زود خسته بشم و هیچ وقت کارم رو نیمه تموم نمیذارم. نقطه ی ضعفم اینه که اگر جایی از کار خوب در نیاد زود عصبانی میشم.

قصد دارین کار جدید بیرون بدین؟

نه... فعلا قصد ندارم. منتظرم تا کلیپ حال گیری پخش بشه تا بعدش ببینم چی میشه.

یعنی قصد آلبوم دادن ندارین؟

چون ما مجوز نداریم زیاد به صرفمون نیستش و من خودم بیشتر با تک تراک موافقم.

تا حالا برای مجوز مراجعه کردین؟

آره... ولی مجوز دادن خیلی سخته. مخصوصا" واسه بچه های R&Bخون.

تا حالا شده کسی جلوتو بگیره و الکی از کارت ایراد بگیره؟

خب... یه سری افراد حسود هستن و برای من پیش اومده ولی اکثر مردم با کارهای من موافقن. ولی اگر کسی میخواد انتقاد کنه باید با دلیل باشه.

چند تا کلمه میگم... هر چی به ذهنت رسید بعدش بگو؟

ایران...؟

جایی که واقعا" میتونم توش زندگی کنم.

فرصت...؟

از کوچکترین فرصت استفاده میکنم.

موبایل...؟

واقعا" چیزه بدیه!

عشق...؟

(حالا اینجا بود که رضایا کلی مکث کرد!!!!!)

کلمه های زیادی به ذهنم میرسه ولی نمیدونم چی بگم...! چیزیه که اگه آدم داشته باشه خیلی به زندگیش امیدوار میشه...

تا حالا عاشق شدی؟

آره... حدود ۲ سال پیش بود که عاشق شدم و فکر کنم قضیه شو همه بدونن که چه اتفاقایی افتاده.

حالا میریم سراغ کلمه ها...

رویا...؟

من توی رویا خودم رو خیلی بیشتر از اون چیزی که هستم میبینم.

اینترنت...؟

اگه به جا ازش استفاده بشه... وسیله ی ارتباطی بسیار خوبیه.

رفیق...؟

توی جاهایی که بهش نیاز داری... اگه واقعا یارت باشه به دردت میخوره.

موفقیت...؟

خیلی چیزه خوبیه... من همیشه تو کارم موفق بودم و امیدوارم در آینده هم موفق باشم.

موسیقی...؟

دارم باهاش زندگی میکنم.

ریاضیات...؟

ازش متنفرم!

حرف آخرت چیه...؟

امیدوارم همه موفق باشن و کسانی که میخوان تازه کار رپ و R&B رو شروع کنن... واقعا این کار... کار آسونی نیستش و باید توی موسیقی تجربه داشت.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد