PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سواستفاده يك عرب از نام خليج فارس

باستان شناس
5th February 2012, 04:22 PM
http://itanalyze.com/archives/analysis/hkbp1rc9z20484z0jp4.jpg

سواستفاده يك عرب از نام خليج فارس

ITanalyze.ir -

مدتی است سایتی تبلیغ می شود که از شما سوال میکند
که به خلیج فارس رای میدهید یا خلیج ع ر ب ی.

متاسفانه اغلب ایرانیان به صورت احساسی بازیچه میشوند و در رای گیری شرکت میکنند.

لطفا در جریان باشید که اینگونه سایتها اصولا هیچ اعتباری ندارند و صرفا از احساسات میهنی شما سوء استفاده میکنند
و صاحب سایت هر موقع اراده کند نتایج را دستکاری می کند
تا شما بیشتر به رای گیری تشویق شوید
و در نهایت هم اگر بخواهد نتیجه مورد نظر خودش برنده میشود و ممکن است خبرسازی هم بکند.

در این میان شما با چندین میلیون بازدید از صفحه وب و یا با کلیک هایتان بر روی تبلیغات و لینکهای آن سایت پول به جیب کسی وارد میکنید که از احساسات شما استفاده ابزاری کرده است.

یک كارشناس ارشد فناوري اطلاعات می افزاید تکرار زیاد دعوت به رای دهی در این سایت از طرف دوستان مختلف در شبکه های اجتماعی باعث شد تا سایت مذکور را مهندسی معکوس کنم و اطلاعات جالبی در آوردم که در عکس ضمیمه آورده شده است.

سایت متعلق به یک عرب سوری مقیم مالزی است
که احتمالا به خاطر جریانات سوریه از ایران هم دل خوشی ندارد.

قابل ذکر است که اطلاعات ثبت دامنه و مالک این سایت با استفاده از خدمات محرمانگی دامنه به صورت مخفی در آمده است که با استفاده از برخی تکنیکها جزییات آن کشف شد.
.
http://itanalyze.com/archives/analysis/PersianGulfForever.jpg

عرفان سلیم زاده
5th February 2012, 05:19 PM
من اصلا تو این نظر سنجی ها شرکت نمیکنم!
یا خلیج فارس، خلیج فارس می مونه! یا اگر نموند با بمب اتم روش حک میکنیم خلیج فارس![golrooz]

Joseph Goebbels
5th February 2012, 07:07 PM
شیطونه میگه همچین بخوابون زیر فکش صدای ... بده !

اخه جوجه ، اون موقع که تو هنوز به سیب زمینی میگفتی دیب دمینی ، ما اینجا باشکوه ترین حاکمیت دنیا همراه با عدالت رو داشتیم همراه با منطق رو داشتیم ، نه اینکه مثل تو بیایم و مزدوری برای یه عده کنیم .

به قول قدیمی ها : خجالت هم خوب چیزیه .

بلدرچین
5th February 2012, 10:26 PM
خداوکیلی اینا چه سودی میبرن اسم خیلج فارس رو عوض میکنن؟چه حالی بهشون دست میده؟چرا اینجوری میکنن؟یکی اینو به من بگه

A.L.I
5th February 2012, 11:29 PM
من قبلنا یک دفعه یادمه شرکت کردم چون واقعاً احساس کردم یه فرصته برای اینکه دین خودمون رو میهنمون ادا کنیم. ولی با این مطلب باستان شناس گرامی حالا بیشتر متوجه میشم که اصولاً منطقی در این نوع نظرسنجی ها در کار نیست چرا که به قول معروف همیشه آدم باید شکاک باشه که واقعاً چرا از ما میخوان این کار رو بکنیم!؟ مگر سازمانهای بین المللی فعالیتی در این زمینه ندارند؟ مگر ngo ها یا گروه های طرفدار تاریخ ایران وجود ندارند که ما بخواهیم از این راه داخل شویم؟
بهرحال قبل از هر چیز باید جوانب فنی کار رو هم در نظر گرفت. این روزها از بس که ایمیل فورواردی و تبلیغاتی میاد دیگه باور کردن به اینکه اونا راست باشند خیلی سخت شده... از تصاویر دستکاری شده که جزئی از hoax ها یا جعلیات اینترنتی بگیرید تا چنین نظرسنجی هایی...
من پیشنهاد می کنم همه دوستان یک دوره امنیت پیشرفته کامپیوتر و اینترنت را حتماً بگذرانند. حتی برای حفظ امنیت خودشون هم که شده لازمه یک چیزهایی رو کاملاً بهشون آگاه بشیم...

SaSaMc2
7th February 2012, 06:15 AM
اينم خليجت همام

http://www.africatravelpictures.com/travel-picture-Africa-Morocco-Sahara-Dunes-Alexbip.jpg

فقط اينم با خودت ببر...

.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/fa/thumb/2/2a/Pitcher.JPG/210px-Pitcher.JPG (http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87:Pitcher.JPG)

پرش كن تا قبل خليج گفتن دهنت رو طهارت كني...

وگرنه دفعه بعد...

Mr.Geo22
7th February 2012, 10:55 AM
البته نظر سنجی اگه از طرف یه نهاد موثق باشه باید شرکت کرد مثل همین نظر سنجی که برای انتخاب عجایب هفتگانه صورت گرفت (البته تخت جمشید اصلا جزو موارد ۲۱ گانش نبود که باید جوابش رو از بعضی ها جویا شد!)

ولی این آدم کاری به این حرفا نداشته و فقط برای کسب پول همچین سایتی رو زده

من یکی واقعا از فکرش خوشم اومد, چون از کسی دزدی نکرده ولی تونسته با یه فکر خوب (بدون توجه به نتیجه نظر سنجی و بدون کار کردن برای هیچ نهاد و حزبی) کلی پول برای خودش دست و پا کنه [tafakor]

من که بهش میگم آفرین[tafakor]
(البته در صورتی که واقعا برای هیچ نهادی کار نکرده باشه)

باستان شناس
7th February 2012, 11:54 AM
البته نظر سنجی اگه از طرف یه نهاد موثق باشه باید شرکت کرد مثل همین نظر سنجی که برای انتخاب عجایب هفتگانه صورت گرفت (البته تخت جمشید اصلا جزو موارد ۲۱ گانش نبود که باید جوابش رو از بعضی ها جویا شد!)

ولی این آدم کاری به این حرفا نداشته و فقط برای کسب پول همچین سایتی رو زده

من یکی واقعا از فکرش خوشم اومد, چون از کسی دزدی نکرده ولی تونسته با یه فکر خوب (بدون توجه به نتیجه نظر سنجی و بدون کار کردن برای هیچ نهاد و حزبی) کلی پول برای خودش دست و پا کنه [tafakor]

من که بهش میگم آفرین[tafakor]
(البته در صورتی که واقعا برای هیچ نهادی کار نکرده باشه)

با صحبت شما کاملا موافقم ...

ولی این عبرتی میشه برای همه کاربران ایرانی
و این سر اغاز یک روشن بینی میشه
و اینکه با نظر سنجی اینترنتی نمیشه این موارد رو به همگان ثابت کرد ...

دفاع از مقوله خیلج همیشه پارس و جزایر ایرانی و تنگه هرمز باید با روش های سازمان دهی شده توسط دولت وقت صورت بگیره تا هم نمود رسمی داشته باشه و هم با امکانت و ابزاری که در دست داره این مهم رو به کرسی بین المللی بنشاند که اینجا خلیج همیشه پارس هست و نامی به غیر از این گفتنش خطا ست !

و این اطلاع رسانی مطمنا خیلی خیلی میتونه برای مواردی که در اینده میتونه رخ بدهد مفید باشه [golrooz]

Mr.Geo22
7th February 2012, 12:24 PM
با صحبت شما کاملا موافقم ...

ولی این عبرتی میشه برای همه کاربران ایرانی
و این سر اغاز یک روشن بینی میشه
و اینکه با نظر سنجی اینترنتی نمیشه این موارد رو به همگان ثابت کرد ...

دفاع از مقوله خیلج همیشه پارس و جزایر ایرانی و تنگه هرمز باید با روش های سازمان دهی شده توسط دولت وقت صورت بگیره تا هم نمود رسمی داشته باشه و هم با امکانت و ابزاری که در دست داره این مهم رو به کرسی بین المللی بنشاند که اینجا خلیج همیشه پارس هست و نامی به غیر از این گفتنش خطا ست !

و این اطلاع رسانی مطمنا خیلی خیلی میتونه برای مواردی که در اینده میتونه رخ بدهد مفید باشه [golrooz]

درسته ولی اگه میبینید ایرانیها به اینجور نظرسنجی ها پناه میبرند دلیلش اینه که نتیجه اعتماد به دولت رو بارها دیدن و فهمیدن اعتماد به یه وبلاگ!!! بعضی وقت ها بهتر از اعتماد به دولته...!

Joseph Goebbels
7th February 2012, 12:34 PM
درسته ولی اگه میبینید ایرانیها به اینجور نظرسنجی ها پناه میبرند دلیلش اینه که نتیجه اعتماد به دولت رو بارها دیدن و فهمیدن اعتماد به یه وبلاگ!!! بعضی وقت ها بهتر از اعتماد به دولته...!

واقعا حرف حق رو زدی ، ممنون .[golrooz]

از این نمونه ها زیاده ، مثلا کنار گذاشتن طرح زنده کردن دریاچه ارومیه در مقابل طرح افزایش تعطیلات عید فطر برای نمایندگان مجلس ![tahavoo][tahavoo][tahavoo]

Sa.n
12th February 2012, 11:57 PM
كاش ميشد تو دنيا اين شعار بعنوان قانون كلى رعايت ميشد (((((لطفا به حقوق يكديگر احترام بگذاريد))))) ممنون از اطلاع رساني مفيدتون

Sabo3eur
30th April 2012, 11:22 AM
سلام به همه دوستان
به نظر من ذهن خودتون رو درگیر این کارها نکنید
خلیج فارس همیشه ماندگاره و احتیاجی به این رای گیری و ...؟
نداره
بهتره ما با نشان دادن استعداد های خودمون اسم ایران رو بالا ببریم

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد