PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال ازدواج

master_mind
1st February 2012, 08:01 PM
سلام به همه ی دوستان گلم
چندتا سوال در مورد ازدواج داشتم[khejalat] (از اوون جایی که انتخاب همسر یکی از مسائل مهم زندگی هستش این سوالا رو می پرسم)

1- بهترین زمان ازدواج بین چه بازه ای؟

2-از چه موقعی باید رفت دنبال همسر یابی؟

3-شرایط اولیه ی ازدواج چیه؟

4-ملاک های انتخاب درست چیه؟
.
.
.

نارون1
1st February 2012, 08:15 PM
وقتی هر فرد در خودش این توانایی رو ببینه که میتونه علاوه بر خودش مسئولیت یک فرد دیگرم به عهده بگیره........

افراد نه تنها به بلوغ جسمی بلکه برای ازدواج به بلوغ و پختگی فکری نیاز دارن.......

ملاک های انتخاب همسر با توجه به خصوصیات هرفرد میتونه متفاوت باشه .........

ایمان ، هم کفو بودن ، سطح تحصیلات تقریبا هم سطح ، فرهنگ دو طرف ، خانواده ، اخلاق و.... این معیارها جزو مهمترین معیارها میتونه قلمداد بشه........

یک فرد امکان داره این نیاز رو تو خودش ببینه که بهتره هرچی زودتر ازدواج کنه ، ولی متاسفانه شرایط ازدواجش مهیا نیست،به پختگی مورد نظر نرسیده ، نباید عجولانه تصمیم بگیره ، بهتره خویشتن داری کرده ، در زمان مناسب با فکر باز و سنجیدن شرایط به سمت این مهم پیش بره ...........

هرزمان پسر یا دختر در خودش این پختگی و رشد عقلانی در مورد ازدواج رو پیدا کرد ، میتونه گفت آمادگی ازدواج داره

اختلاف سنی بین 2-7 سال با یکسال کمتر و بیشتر مناسبترین اختلاف سسنی هستش........

شرط مهم اینه که دختر و پسر از همدیگه خوششون بیاد ، یعنی به طور عامیانه به دل هم بشینن .....

بعد خانواده مهمترین بعده و .....

ایده تا پدیده
1st February 2012, 10:30 PM
من ازدواج کردم اونم امسال دیگه از لحاظ فکری به آرامش رسیدم -[golrooz]

master_mind
1st February 2012, 10:31 PM
من ازدواج کردم اونم امسال دیگه از لحاظ فکری به آرامش رسیدم -[golrooz]

بهت تبریک میگم ایشالا به پای هم پیر شین[golrooz]

hadi elec
1st February 2012, 11:11 PM
سلام به همه ی دوستان گلم
چندتا سوال در مورد ازدواج داشتم[khejalat] (از اوون جایی که انتخاب همسر یکی از مسائل مهم زندگی هستش این سوالا رو می پرسم)

.
.
.
به نظر من بهترین زمان برای ازدواج بین 20 تا 28 هست

از زمانی ادم باید بره دنبال همسر که واقعا به این باور برسه که به یه همنشین نیاز داره و امادگیشو داره که به نفرو در کنار خودش داشته باشه برای همیشه
این خیلی مطلب ساده ای هست ولی خیلی اتفاقها یی که منجر به طلاق میشه ار همینجا شروع میشه
ادما بدون باور میرن ازدواج میکنن و بعد از یه مدت دلشونو میزنه و سرد میشن و دنبال تنوع میرن در صورتی که اگر با پختگی و باور و حس میاز واقعی به سمت ازدواج میرفت وضعش بهتر میشد

شرایط اولیه هم خب با توجه به وضع اقتصادی پر تلاطم بازار کشور و پیچیدگی وضع معیشتی مسلمه که باید یه مقدماتی رو برای شروع زندگی در اختیار داشته باشن
البته این حداقل ها و مقدمات برای ادمای مختلف تعریف مختلف داره
غیر از بحث مادی مهمترین مطلب که به نظرم خیلی برای شروع زندگی مشترک برای شخصیت ادم لازم استقلال فکری و شخصیتی داشتنه
من تا زمانی که نتونم خوب و مطمئن برای خودم تصمیم گیری کنم نمیتونم مدعی بشم میتونم برای کس دیگه ای تصمیمات خوبی توی زندگی بگیرم و زندگی رو مدیریت کنم

ملاک درست:
هم سنخ بودن هم از نظر اخلاق و رفتار و هم از نظر ظرز فکر و طرز نگاه کردن به زندگی
درواقع اگر دو نفر تعریف متفاوتی از زندگی نسبت به هم داشته باشن مسلما به مشکل میخورن
در صورتی که اگر تعریف هردوشون از زندگی یکی بود یا لا اقل یه اختلاف ناچیز با هم داشت تازه زمینه به وجود اومدن تفاهم و درک متقابل و ..... پیش میاد که خودش خیلی مهمه

طولانی شد ولی فکر کنم خوب گفتم[sootzadan]

A.L.I
1st February 2012, 11:32 PM
سلام به همه ی دوستان گلم

.
.
.

ازدواج در دنیای مدرن امروز چند عامل مهم را می طلبه که بدون تردید عامل شماره یک آن سن می باشد:

سن: برای پسرها و دخترا بین 22 تا 26 سالگی برای فکر کردن به موضوع ازدواج بیشتر مناسب است. قبل از 22 سالگی بهتره اصلاً به این موضوع پرداخته نشه.
رسیدن به حداقلها یا بلوغ: در جنبه های عقلی، مادی، عاطفی، جسمی، جنسی
ثبات و قرار: بعد از 2-3 سالی اگر دیدید در اصول و جنبه های کلی، تغییرات و دگرگونی هایی در ما پیدا نمیشه و به صورت فرد بزرگسال در اومدید حالا می تونید یک تصمیم برای تمام عمر بگیرید. به همین دلیل اغلب ازدواج های زیر 22 سال با شکست مواجه می شود چون دچار تغییر می شوند و ثبات و قراری ندارند.
استقلال و همبستگی: انسان از چند مرحله در زندگی گذر می کنه: 1-تولد و کودکی که مرحله همزیستی و یا یکی بودنه 2-چسبندگی (1 سالگی به بعد) اشیاء احساس یکی بودن می کنه 3-مرحله اعتیاد که در 3 سالگی به حالت اعتیاد می رسه مثلاً حالت اعتیاد به مادر رو پیدا می کنه و گرنه دچار مشکل جدی میشه. 4-مرحله عادت: 5 سالگی که چیزی رو ترجیح میده و دوست داره باشه 5-مرحله وابستگی که در 8 سالگی رخ میده که مرتبط با مسأله احتیاجه. 6-مرحله جدایی و رهایی که بین 8 تا 12 سالگی پیش میاد که باید بند ناف عاطفی بریده شود تا کم کم فرد روی پای خودش بایسته. (برای همینه که در کشورهای پیشرفته مانند آمریکا بچه ها رو بعد از 12 سالگی کمتر مورد حمایت قرار میدن تا به خودشون متکی بشن.) 7-مرحله استقلال و آزادی بین 12 تا 18 سالگی که دیگه می تونه روی پای خودش بایسته و توان مدیریت زندگی فردی رو داره. 8-مرحله همبستگی که بین 18 تا 22 سالگی هستش در حالی که می تونه خودش مثلاً نهارش رو تنها بخوره ولی ترجیح میده که ناهارش رو با فردی دیگر که دوستش داره بخوره. 9-مرحله کمال همبستگی که از 22 سالگی به بعد رخ میده که مشتاق میشه با کسی زندگی کنه. یعنی تنها به این دلیل ازدواج می کنه که مشتاق است با کسی باشه که تمام فکر و وجودش برای او باشه بدون اینکه به او نیازی داشته باشه (هم فیزیکی هم امنیت) عشق سالم می گوید من تو رو دوست دارم چون که مشتاقتم ولی عشق مبتنی بر وابستگی میگه من به تو محتاجم.
خیلی ها هنوز در مرحله وابستگی یعنی 8 سالگی ان بنابراین بهتره ازدواج نکنند. وابستگی در طول تاریخ از ما بنده و ارباب و گرگ و بیچاره ساخته و می سازد... کمال در آزادی و استقلال است و زندگی بهتر یعنی اینکه من می تونم خودم تنها زندگی کنم ولی زندگی با او بهتر و قشنگتر میشه.
درک معنی و مفهوم زندگی: تا ندونید کجا می خواهید برید و چه برنامه ای برای زندگیتون دارید پس چجوری میخواهید زندگی یکی دیگه رو بهتر کنید!؟
سلامت فیزیکی و روانی: لطفاً اول سالم باشید بعد ازدواج کنید. مهمتر در مسأله جنسی که عدم توجه به این مسأله خیلی مهم باعث 80% طلاق هاست.
مسوولیت و تعهد: تا وقتی مسوول زندگی خودتون نباشید به شما نمیشه مستقل گفت چون همچنان وابسته اید.
امنیت و اطمینان: باید در همسر بتونید این حس رو ایجاد کنید که احساس امنیت و اطمینان خاطر داشته باشه. اگه شما امن نباشید هیچ کس به شما امنیت نمیده.
مهربانی و دوستی: من با تو می تونم خودم باشم. یعنی خود خودم... نمیخوام چیزی رو بهت ثابت کنم و مجبور هم به نقش بازی نیستم.
حل مسائل کودکی و خانوادگی: اول اونا رو حل کنید بعد به فکر ازدواج بیفتید.
گذشته ها رو رها کنید: پرونده های گذشته رو برای همیشه ببندید. چون بعداً فقط مشکلات الکی بوجود میاره. گذشته در گذشته!
تنها و اول: برای او تنها فرد باشید. خیلیها ازدواج می کنند ولی هنوز فکرشون سمت فرد دیگه است!
شناخت خود و جنس مخالف: نمی دونیم ما کی هستیم و نمی دونیم طرف هم کیه!؟
عشق: عشق اگر نیست ازدواج معنی نداره... اول عاشق بشید بعد ازدواج کنید. عشق یعنی توجه مدام به یک نفر و تنها یک نفر ( با رعایت تمام موارد بالاتر )

نکته: مطلقاً دنبال ازدواج نابرابر نباشید.

موفق باشید

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد