PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث دفتر مدیر تالار مهندسی مکانیک

Aysajoon
27th January 2012, 04:25 PM
با عرض سلام خدمت تمام کاربران عزیز سایت علمی نخبگان جوان که از تالار مکانیک این سایت استفاده میکنند !!!

دوستان عزیز لطفا از این پس هر سوال ، پیشنهاد ، نقد ، شکایت ، تشکر ، درخواست و . . . که در رابطه با بنده و تالار مکانیک و رشته ی مکانیک دارید در این قسمت بپرسید و از ارسال پیام خصوصی و یا پیغام بازدیدکنندگان به بنده خودداری بفرمایید ؛ من تا جایی که به لحاظ زمانی ، دانشی و اطلاعاتی در وسعم باشه در خدمت شما عزیزان خواهم بود .

حتی در صورت تمایل به همکاری در این تالار نیز لطفا در خواست خودتون رو در همین قسمت اعلام بفرمایید .

درخواست های شما عزیزان میتونه شامل : درخواست جزوه ، کتاب ، راهنمایی برای ازمون ارشد و دکترا و .... نیز باشد .

با تشکر [golrooz]

yasaman hedayati
28th January 2012, 09:41 PM
با عرض سلام خدمت تمام کاربران عزیز سایت علمی نخبگان جوان که از تالار مکانیک این سایت استفاده میکنند !!!

دوستان عزیز لطفا از این پس هر سوال ، پیشنهاد ، نقد ، شکایت ، تشکر ، درخواست و . . . که در رابطه با بنده و تالار مکانیک و رشته ی مکانیک دارید در این قسمت بپرسید و از ارسال پیام خصوصی و یا پیغام بازدیدکنندگان به بنده خودداری بفرمایید ؛ من تا جایی که به لحاظ زمانی ، دانشی و اطلاعاتی در وسعم باشه در خدمت شما عزیزان خواهم بود .

حتی در صورت تمایل به همکاری در این تالار نیز لطفا در خواست خودتون رو در همین قسمت اعلام بفرمایید .

درخواست های شما عزیزان میتونه شامل : درخواست جزوه ، کتاب ، راهنمایی برای ازمون ارشد و دکترا و .... نیز باشد .

با تشکر [golrooz]
سلام.
من این ترم دینامیک و مقاومت مصالح رو میخوام با هم بردارم.دارم کار اشتباهی می کنم؟
[soal]

Aysajoon
28th January 2012, 10:18 PM
سلام

دوست عزیز اولین پیشنهاد من به شما و تمام عزیزان دانشجوی دیگه در مقطع کارشناسی اینه که لطفا طبق برنامه ی درسی دانشکده جلو برید و هر ترم هر درسی که بهتون دادن بردارین و سعی کنید که حداکثر تلاشتون رو بکنید که برنامه هاتون رو قاطی نکنید که یه درس از این ترم بگیرید یه درس از ترم قبل یه درس از ترم بعد و .... که در نهایت برای خودتون بد میشه و برنامه هاتون قاطی میشه و از طرفی اگه با هم کلاسی های خودتون باشید بهتره از هر جهت ! در بدترین شرایط هم شما اگه تمام درس های ارائه شده توسط دانشکده رو اگه بردارید و احیانا سخت هم بودن سعی کنید لااقل اون درس رو پاس کنید چون تو مقطع کارشناسی تا نمره ی 10 قبول محسوب میشه و میتونید با نمره ی درس عمومی معدلتون رو بالا ببرید تا حدی !

بله شما این 2 درس اگه با هم براتون داده شده میتونید بردارید .

اگر خواستید وضعیتتون رو بفرمایید تا من بهتر راهنمایی کنم .

توصیه : در هر شرایطی شما قادرید که هر درسی رو پاس کنید به شرطی که :

1. به جای غر زدن در طول ترم و نقد و بررسی استاد و درس و .... فقط و فقط تمرکز روی درس داشته باشید و زمانی رو که به این نقد ها اختصاص میدید صرف مطالعه ی دروس مزبور کنید بعد از اتمام ترم میتونید هر چقدر دلتون خواست با دوستانتون راجع به نقد اقدام کنید .

2. حتما یه اماری از نحوه ی ارزشیابی و تصحیح اوراق استاد مذبور از بچه های ترم بالاییتون بگیرید اما نه از یه نفر از خیلیا و بعد تصمیم بگیرید که چطور باید خوند و چطور باید برگه ی امتحانی نوشت .

3.نظر مثبت استاد رو در طول ترم به خودتون و علاقه تون نسبت به درس جلب کنید تا اگر احیانا پایان ترم مشکل در نمرات داشتین بتونید راحت شیفت بگیرید .

4.درستون تو اولویت اول باشه در طول سال تحصیلی .

بازم در خدمتم !

ALIREZA_2010
29th January 2012, 05:06 PM
با اجازه مدیر تالار.
دوست عزیز میشه بگی شما ترم چند هستی؟
و اما یه نکته از من داشته باش. به خوبی در زمان انتخاب واحد مواظب زمان امتحان این دوتا باش که در یک روز نباشند چون اگر که در طول ترم هم درست بخونی این دوتارو در زمان امتحان دچار مشکل میشید از استرس و فشار گرفته الی آخر. حداقل اختلافی که باید باشه بینشون یک روز خوبه هرچند کافی نیست.

و اما به نکات مدیر تالار این رو هم اضافه کنم که زیاد به این که استاد ترم های قبل چطور بوده و نبوده توجه نکنید چون ممکنه اون ترمی که شما دارید مثل سال های قبل نباشه.
برای مثال من این ترم ترمو 1 داشتم همه دانشجویان سال و ترمهای قبل می گفتن سوالات این استاد مشخصند و از ترم های قبل میاره. ما هم سوالاشو گیر آوردیم ولی وقتی رفتیم سر جلسه دیدی که سوالات جدید داده. نزدیک به شصت هفتاد نفر حذف کردند درس رو همون موقع. البته من جزشون نبودم[nishkhand].

اینارو نگفتم که ترس بهتون وارد کنم. بلکه خواستم با چشم باز انتخاب واحد کنی و دروست رو بگذرونی.[golrooz][cheshmak]

Aysajoon
29th January 2012, 11:20 PM
ممنونم از دوستانی که در بحث ها شرکت میکنند .

عزیزان انگار بی وضع قوانین نمیشه تالار رو اداره کرد برای همین این پست رو دادم تا راحت تر کنار هم فعالیت داشته باشیم !!!!

لطفا در تالار مکانیک موارد زیر رو رعایت بفرمایید :

1. از این پس هر کاربری با فونتی جز فارسی مطلب ، سوال و ... به تالار ارسال کنه صرف نظر از بار ارزشی مطلب ، ارسال ایشون حذف میشه .

2. لطفا برای ارسال مطلب و سوال و ... بخش مربوطه رو پیدا کنید نتونستین به من بگین تا بگم کجا بذارین ؛ چون از این پس پست هایی که در جای نا مناسب باشنبه جای انتقال حذف خواهند شد .

3. مطالب ارسالی از این پس باید حاوی منبع باشن و در غیر این صورت حذف میشن .

4. از ارسال پست های بی محتوا که صرفا برای سلام کردن و تشکر و ... هست پرهیز کنید چون حذف میشن .

5. جلوه ی بصزی پست ها هم به اندازه ی محتواشون دارای ارزش هست پس لطفا در هنگام ارسال پست مطالب رو تا حد ممکن خوانا و با جلوه ی بصری خواننده پسند ارسال بفرمایید .

6. دادن ایمیل و جی میل و هات میل و شماره ی تلفن همراه در پست ها اکیدا ممنوع میباشد .

با تشکر [golrooz]

yasaman hedayati
2nd February 2012, 02:20 AM
با اجازه مدیر تالار.
دوست عزیز میشه بگی شما ترم چند هستی؟
و اما یه نکته از من داشته باش. به خوبی در زمان انتخاب واحد مواظب زمان امتحان این دوتا باش که در یک روز نباشند چون اگر که در طول ترم هم درست بخونی این دوتارو در زمان امتحان دچار مشکل میشید از استرس و فشار گرفته الی آخر. حداقل اختلافی که باید باشه بینشون یک روز خوبه هرچند کافی نیست.

و اما به نکات مدیر تالار این رو هم اضافه کنم که زیاد به این که استاد ترم های قبل چطور بوده و نبوده توجه نکنید چون ممکنه اون ترمی که شما دارید مثل سال های قبل نباشه.
برای مثال من این ترم ترمو 1 داشتم همه دانشجویان سال و ترمهای قبل می گفتن سوالات این استاد مشخصند و از ترم های قبل میاره. ما هم سوالاشو گیر آوردیم ولی وقتی رفتیم سر جلسه دیدی که سوالات جدید داده. نزدیک به شصت هفتاد نفر حذف کردند درس رو همون موقع. البته من جزشون نبودم[nishkhand].

اینارو نگفتم که ترس بهتون وارد کنم. بلکه خواستم با چشم باز انتخاب واحد کنی و دروست رو بگذرونی.[golrooz][cheshmak]
دورود
من الان ترم 4 هستم یعنی این ترم که آغاز میشه.آخه با استاتیک خیلییییی راحت بودم البته خیلی کارای احمقانه کردماااااا:تکلیف تحویل نمیدادم,اکثر کلاسامو میپیچوندم واسه امتحانشم 1 روز بیشتر نخوندم[khejalat] با اینهمه به نظرم 15 نمره خوبی بود ازش[nishkhand]به همین خاطر گفتم دوتاشو با هم بگیرم...
حالا نظرتون چیه؟؟؟[soal]

ALIREZA_2010
2nd February 2012, 11:45 AM
اگه با استاتیک راحت بودی توی مقاومت هم قطعاً هیچ مشکلی نخواهی داشت. چون پایه و اساس حل مسائل مقاومت رسم دیاگرام آزاد جسم هاست.
ولی یه مشکلی هست، مقاومت 1 و دینامیک مال ترم 3 هستند و الان که شما ترم 4 هستی(میخوای بری) حتماً دیگه این دروس رو باید بگیری که بیشتر از برنامه عقب نمونید. چونکه اگه هر کدوم از این دروس رو نگیری این ترم بعدها در ترم های بعدی مشکل پیدا خواهی کرد.
من بهتون پیشنهاد می کنم بگیرید.
دینامیک زیاد به استاتیک کاری نداره شاید 30 درصد اما مقاومت 90 درصد به استاتیک مربوط می شه.

yasaman hedayati
2nd February 2012, 04:32 PM
اگه با استاتیک راحت بودی توی مقاومت هم قطعاً هیچ مشکلی نخواهی داشت. چون پایه و اساس حل مسائل مقاومت رسم دیاگرام آزاد جسم هاست.
ولی یه مشکلی هست، مقاومت 1 و دینامیک مال ترم 3 هستند و الان که شما ترم 4 هستی(میخوای بری) حتماً دیگه این دروس رو باید بگیری که بیشتر از برنامه عقب نمونید. چونکه اگه هر کدوم از این دروس رو نگیری این ترم بعدها در ترم های بعدی مشکل پیدا خواهی کرد.
من بهتون پیشنهاد می کنم بگیرید.
دینامیک زیاد به استاتیک کاری نداره شاید 30 درصد اما مقاومت 90 درصد به استاتیک مربوط می شه.

مرسی از توجهتون و پاسخگویی[golrooz][golrooz]

Aysajoon
22nd February 2012, 01:29 PM
سوگند نامه مهندسی

در مقام يك مهندس سوگند ياد مي‌كنم كه دانش و توانايي خود را در راه بهبود زندگي بشري مصروف داشته و در اين راه مقدس سستي و رخوت در من راه نيابد .

سوگند ياد مي‌كنم كه از علم خويش جز در راه مشروع و شرافتمندانه استفاده ننموده ، زندگي و پيشه خود را با قوانين عالي بشريت منطبق سازم .

سوگند ياد مي‌كنم كه خدمت را بر درآمد ؛ افتخار و آبروي حرفه‌ام را بر نفع شخصي ارجح داشته و منافع مردم را برتر از همه تمايلات خويش قرار دهم .

با تواضع و خشوع ، از خداوند مهربان براي انجام تعهدات اخلاقيم توفيق خواسته و با ايمان به آنها به شرافتم سوگند ياد مي‌كنم .

THE ENGINEER`S CREED

As an Engineer , I dedicate my professional knowledge and skill to the advancement and betterment of human welfare

: I pledge

; To give the utmost of performance

; To participate in none but honest enterprise

; To live and work according to laws of man and the highest standards of professional conduct

To place service before profit , the honor and standing of the profession before personal advantage , and the public welfare above all other considerations

. In humility and with need for divine guidance I make this pledge

[golrooz][golrooz][golrooz]

behruz_j102
17th April 2012, 09:48 PM
ببخشید یه مقاله یا یه منبع مناسب در مورد سختی گیر دارید چون هر چی میگردم یا تکراری یا اون چیزی که میخوام پیدا نمیکنم ممنونم[golrooz]

madmood
1st June 2012, 04:57 PM
سلام و ممنون بابت موضوع

من داشنجوی ارشد طراحی کاربردی هستم

می خوایتم بدونم در رابطه با موضوع پروژه می تونین کمکم کنین؟!؟!؟

درسایی که پاس شدن شامل کامپوزیت و الاستیسیتس!!! و ایشالا این ترم ریاضی و مواد هوشمند و محیط پیوسته!!!
و ایشالا ترم بعد ارتعاشات و محاسبات و المان محدود !!!

ممنون میشم راهنماییم کنید

hossien
2nd June 2012, 10:32 PM
سلام
دوس دارین مباحث نو را دنبال کنید یا نه .
اول بگین پایان نامه تان را واقعا می خواهین کار کنید؟
با توجه به مباحثی که خوندید می تونید در زمینه های انرژی های نو به عنوان مثال با امواج الکترومغناطیس برق تولید کنید یا خود پیزو الکتریک ها و این موضوعات اگکر می در این زمینه می هواهین بگین چند تا عنوان می گم اگر دوس داشته باشین .
من پایان نامه خودم روی ترموالکتریک (گرما و یا حرارت محیط را تولید به برق کنیم و برعکس)

madmood
3rd June 2012, 11:13 AM
سلام بر آق حسین عزیز

قاعدتا می خوام روش کار کنم!!! ولی نمی خوام جوری باشه که بعدها به خودم فحش بدم که چرا اینو برداشتم!!!
مطلب جدید باش چه بهتر!!!!! ولی یه چیزی باشه که یه خورده توش کار شده باشه که من یه پیش زمینه ای داشته باشم!!!!

من یه عادتی دارم
معمولا سره پروژه اگه بخوام کار کنم ، یه چند وقتی دنبال مطلب در اون زمینه می گردم ببینم از عهدش برمیام یا نه!! اگه تونستم که اون پروژه رو بر می دارم!!! حالا اگه امکان داره شما چند تا عنوان پروژه معرفی کنین ،من ببینم چند مرده حلاجم!!!!

فک کنم واضح بود

ممنون از کمکتون

hossien
4th June 2012, 02:32 AM
سلام بر مهندس عزیز
دو نمونه اونو گفتم تولید برق از ارتعاشات قطعات
پیزوالکتریک ها
البته چند نمونه می پرسم براتون می زارم اینجا

madmood
4th June 2012, 09:19 AM
سلام

دستتون درد نکنه!! خیلی خیلی ممنون

ایشالا بعد از امتحان ها کارو شروع می کنم .
و
بازم ممنون

و منتظر بقیه موضوعات هستم.
یه خواهش دیگه

اگه موضوعاتتون صنعتی باشن خیلی بهتره!!

ممنون

hossien
7th June 2012, 06:36 PM
در مورد ارتعاشات موتور در وسایل نقلیه، قطار، کشتی هم می تونید کار کنید.
اقا ببخشید شما سربازی رفتین یا باید برین سربازی
این سوال را برای کسر خدمت ازتون می پرسم اگر دوس داشتین یا مشمول خدمت هستین بگین کمک کنم و با ارائه پروژه تان حداقل 9 ماه کسر خدمت بگیرین

madmood
7th June 2012, 07:12 PM
سلام
معاف شدم دادا!!!

جناب مهندس
امکانش هست چند نمونه غیر ارتعاشی هم بیان کنین؟!؟!؟!؟!

hossien
8th June 2012, 09:56 PM
سلام مهندس عزیز شما بیشتر در چه زمینه ای علاقه دارین کار کنید؟ فرمودین صنعتی در چه شاخه ای ، طراحی باشه یا تحلیل ، شما قصد دارین ادامه تحصیل هم بدین؟؟

madmood
10th June 2012, 05:01 PM
سلام
طراحیُ بیشتر دوست دارم البته اگه بتونم از عهدش بر بیام!!!

اگه خدا بخواد ادامه هم می دیم!!! قصدشو دارم ! ایشالا که میشه!!!!

ممنون

madmood
12th July 2012, 10:25 PM
سلام بر آق حسین گل

ما همچنان منتظره شنیدن سایر موضوعات شما هستیم!!

راستی این موضوع تولید برق بوسیله ارتعاش قطعات یه دانش آموز ! 16 17 ساله تو خارج انجام داده!!!! محرکش قطرات بارون بوده!!! البته بوسیله باد هم کار می کنه!!!!

ممنون

hassand
24th July 2012, 08:56 AM
[gerye][gerye]سلام - من دنبال یه نرم افزاری میگردم برای طراحی مدارات پنوماتیکی تحت وب تویه مقاله دیدم اسم نرم افزار رو ننوشته بود

ریپورتر
24th July 2012, 06:53 PM
[gerye][gerye]سلام - من دنبال یه نرم افزاری میگردم برای طراحی مدارات پنوماتیکی تحت وب تویه مقاله دیدم اسم نرم افزار رو ننوشته بود

سلام
برای این موضوع از نرم افزار سزار یا بنتلی میتونید استفاده کنید .

hossien
10th August 2012, 06:36 AM
سلام بر آق حسین گل

ما همچنان منتظره شنیدن سایر موضوعات شما هستیم!!

راستی این موضوع تولید برق بوسیله ارتعاش قطعات یه دانش آموز ! 16 17 ساله تو خارج انجام داده!!!! محرکش قطرات بارون بوده!!! البته بوسیله باد هم کار می کنه!!!!

ممنون

بله درست هست اون دانش اموز با استفاده از مدل های موجود در بازار ان کار را انجام داده اما ما هدف مان ارتقای قطعات پیزوالکتریک و افزایش راندمان هست با کاربردهای ویزه.
مثلا الان در بعضی از سیستم ها نیاز به تولید برق محدود دارین که جریان های مغناطیسی وجود داره که موادی هوشمند طراحی کی کنند که این میدان های مغناطیسی را دریافت و به برق تبدیل کنه

اگر طراحی و ساخت دوست دارین یک کار که خودم می خواستم انجام بدم را به شما معرفی می کنم ساخت و طراحی اسانسوری که به تازگی در ارژانتین ساخته شده شده که مکنده هست و در عرض چند ساعت نصب میشه و از هیچ کابلی استفاده نمی کنه و اساس کار ان اختلاف بین فشار هوایی بالا و پایین اتاقک اسانسور هست.
قیمت این اسانسور تقریبا 1 میلیون تومان برای سه طبقه هست. کاری نو هست و شما می تونید طراحی کنید.

اگر در انرژی خورشیدی علاقه دارین برای روشنایی قسمت هایی از خانه یا چارکینگ بدون استفاده از برق ان محیط را با نور خورشید روشن کنید اگر این موضوع جالب هست براتون بفرمایید تا در این زمینه اطلاعات اولیه را به شما بدم.

شما به نظرم اول مشخص کنید هدف از پایان نامه تان چی هست درامد زا باشه نو باشه تحقیقاتی باشه یا ارتقا و بهبود در طراحی وسایل یا مکانیزم های موجود بعد راحت تر میشه پیشنهاد داد البته اساتید دانشگاهی هم پروژه های خوبی ارائه می کنند.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد