PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خبر اوتیسم ریشه ژنتیکی دارد

رضوس
26th January 2012, 01:03 AM
ایسکانیوز: با وجود این که هنوز علت اصلی بروز اوتیسم در کودکان به درستی‌ شناسایی نشده، تحقیقات حاکی‌ از آن است که جهش هایی‌ که در برخی‌ ژن ها رخ می‌دهد با ایجاد اختلالات مغزی‌ مرتبط است.

به گزارش گروه علمی پژوهشی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، به نقل از Science Daily، محققان دانشگاه پرینکتون امریکا در تحقیقات خود به این نتیجه رسیدند که اوتیسم در میان برادر یا خواهر کودکانی که به این مشکل مبتلا هستند بیشتر از سایر افراد اتفاق می افتد و از این رو احتمال ژنتیکی‌ بودن بیماری ‌اوتیسم را نشان می‌دهد. در امریکا، از هر 110 کودک حدود 1 نفر به اوتیسم مبتلا است که روی رفتار، مهارت های اجتماعی‌ و ارتباطی‌ تأثیر می‌گذارد.
محققان با تجزیه و تحلیل اطلاعات به دست آمده از منابع ژنتیکی اوتیسم روی 943 خانواده که بیشتر آن ها بیش از یک کودک مبتلا به اوتیسم در خانواده داشتند و تحت بررسی های‌ ژنتیکی قرار گرفتند، انجام دادند. آزمایش ها بروز 4 جهش ژنی را این خانواده ها نشان داد. دو ژن از این ژن های‌ جهش یافته پیش از این در ارتباط با اوتیسم شناسایی‌ شده بودند که در تشکیل یا حفظ سیناپس های عصبی (محل اتصال اعصاب) نقش دارند. یکی دیگر از ژن های جدیدی که سناسایی شد مولکول NCAM2 متصل به سلول عصبی است که در قسمت دم اسبی مغز انسان یافت می شود و در اوتیسم نقش مؤثری دارد. و تحقیقات نشان داد که بسیاری از ژن هایی‌ که در ارتباط با اوتیسم هستند با تشکیل یا عملکرد سیناپس های‌ عصبی‌ در ارتباط هستند.
بنابراین محققان به این نتیجه رسیدند که اوتیسم از لحاظ ژنتیکی بر اثر ایجاد بیماری‌ بروز می کند که روی اتصال عصبی فرد اثر می‌گذارد. کودکان مبتلا به اوتیسم در یک یا چند ژنی که در عملکرد طبیعی‌ سیناپس ها دخیل هستند جهش دارند. و ممکن است بسیاری از خانواده ها دارای‌ این جهش ژنتیکی NCAM2 باشند ولی خودشان اختلالی ندارند.

زهرا قربانی
25th October 2012, 11:27 AM
من جایی خونده بودم که این بیماری تو 30 سال اخیر به وجود اومده
و میشه با رفتار و تربیت والدین کودک رو درمان کرد

رضوس
25th October 2012, 11:31 AM
من جایی خونده بودم که این بیماری تو 30 سال اخیر به وجود اومده
و میشه با رفتار و تربیت والدین کودک رو درمان کرد
بوجود نیمده شناسایی شده
البته درمان کاملی نمیشه انجام داد ولی میشه کاری کرد که کمتر بچشم بخوره

زهرا قربانی
25th October 2012, 11:36 AM
بوجود نیمده شناسایی شده
البته درمان کاملی نمیشه انجام داد ولی میشه کاری کرد که کمتر بچشم بخوره

آخه قبلا از این جور بیماری ها که نبوده
همه سالم و سرحال بودن نه اوتیسمی

رضوس
25th October 2012, 12:04 PM
آخه قبلا از این جور بیماری ها که نبوده
همه سالم و سرحال بودن نه اوتیسمی
قبلا هم بوده ولی الان شناسایی شده
نام گزاری شده
و بدنبال راه حلی برای درمانش هستن

زهرا قربانی
25th October 2012, 12:39 PM
قبلا هم بوده ولی الان شناسایی شده
نام گزاری شده
و بدنبال راه حلی برای درمانش هستن

در مانی هم هست؟[soal]

رضوس
25th October 2012, 12:43 PM
در مانی هم هست؟[soal]
نه
درمان قطعی وجود نداره
فقط میشه اثراتشو کمتر کرد[bihes]

زهرا قربانی
25th October 2012, 12:43 PM
نه
درمان قطعی وجود نداره
فقط میشه اثراتشو کمتر کرد[bihes]

چه بد[negaran]
خب حالا چطوری میشه اثراتشو کم کرد؟

رضوس
25th October 2012, 01:00 PM
چه بد[negaran]
خب حالا چطوری میشه اثراتشو کم کرد؟
دقیقا نمیدونم ولی میپرسم تا شب خبرت میکنم

زهرا قربانی
25th October 2012, 01:01 PM
دقیقا نمیدونم ولی میپرسم تا شب خبرت میکنم

مرسی[esteghbal]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد