PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ایده هایی برای اختراع

soham 313
23rd January 2012, 11:56 PM
http://www.iran-eng.com/images/smilies/icon_gol.gifسلام دوستانhttp://www.iran-eng.com/images/smilies/icon_gol.gif

راستش من خیلی دوست دارم یه مخترع بشم ولی نمیدونم چطوری
و در واقع هیچ ایده ای برای اختراع کردن ندارم!!!!!!!!!!!
اگه میتونید لطفا راهنماییم کنید که چه طوری باید اختراع کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه ایده هایی تو ذهن تون هست برای اختراع کردن و دوست دارید که به بقیه بگین تا بسازنش در این گفتگو بیان کنید

[golrooz]ممنون

گروه علمی " ایده هایی برای اختراع "
http://www.njavan.com/forum/group.php?groupid=464 (http://www.njavan.com/forum/group.php?groupid=464&do=manage)

Easy Bug
24th January 2012, 12:04 AM
http://www.iran-eng.com/images/smilies/icon_gol.gifسلام و درود خداوند بزرگ بر شما عزیزانhttp://www.iran-eng.com/images/smilies/icon_gol.gif

راستش من خیلی دوست دارم یه مخترع بشم ولی نمیدونم چطوری و در واقع هیچ ایده ای برای اختراع کردن ندارم اگه میتونید لطفا راهنماییم کنید که چه طوری باید اختراع کنم واگه ایده هایی برای اختراع دارید لطفا در پاسخ به تاپیک یا پیام خصوصی برام توضیح بدین

http://www.iran-eng.com/images/smilies/icon_gol.gifممنونhttp://www.iran-eng.com/images/smilies/icon_gol.gif

سلام ؛
ببینید اگه بفرض من به شما ایده بگم و شما درست کنید که دیگه مخترع نمیشید !! میشید سازنده .
ولی اگه خودتون از یه موضوع خیلی کوچیک شروع به ایده پردازی کنید و اون ایده رو تعمیم بدید ، میتونید به خواستتون برسید .
برای ایده اولیه هم فقط کافیه به اطرافتون نگاه کنید ؛ مثلاً اگه نیازی میبینید سعی کنید حلش کنید .
حالا میتونید مطمئن باشید که مخترعید .

موفق باشید

بلدرچین
24th January 2012, 12:07 AM
سلام.منم عین تو ارزو دارم مخترع شم ولی یه چیزفاطمه جون،ایده یه چیزه شخصیه،ینی اینکه تو باید خودت فکرکنی و یک چیزی رو طراحی کنی فکرومغزهمه متفاوته و هیچ کس نمیتونه چیزی که توی فکریکی دیگه س رو انجام بده.یه راهنمایی میکنم فاطمه جون،توجه ت رو به همه چی عوض کن و دقیق ترکن اگربهت یه خودکار میدن بگیردستت و خوب بهش نگاه کن فکرت رو خلاق ترکن.کنجکاوترباش،فکرکن که چه عواملی باعث میشه این جوهربیاد و خودکاربنویسه،اگراینجوری فکرکنی و توجه ت رو بهترو دقیق ترکنی فکرهای اختراع بنابراون سطحی که هستی خودت،سراغت میان و اینجوری میتونی اون چیزرو بسازی،باید فکرو کنجکاویتو خیلی خیلی زیادترکنی اگرفکرو خلاقیت و کنجکاویت زیاد بشن و درحد فوران قراربگیرن فکرهای اختراع خودشون به سراغت میان.من خوشحال میشم بهت کمک کنم فاطمه جون

بلدرچین
24th January 2012, 12:15 AM
فاطمه این چیزایی که گفتم رو انجام بده اون موقع تاثیزاتش رو میبینی...بای

حسین متقی
24th January 2012, 12:50 AM
من که خودم هنوز مخترع نشدم ولی خیلی طرح ها و ایده ها دارم و در حال کار هم هستم
به نظر من برای خودم که اولین نیاز علمه
البته من خودم درس رو ول کردم برای اختراع
ولی منظورم مدرک نیستی
مثلا من برای اینکه خیلی کنجکاو بودم میشستم دایره المعارفو میخوندم باورتون میشه؟؟
یا کتابای علمی نظری و عملی
مجلات جنگ افزار و هواپیما و ماشین و نواور و .....
و همه رو با دقت میخونم و با مکانیسمهای کاری ابزار و ماشینها و .... اشنا میشم
الان از اولین کتابی که خوندم غیر درسی(علمی) حدود 6 سال میگذره
ولی الان وقتی به یه خودرو نگاه میکنم از باک تا چرخ و موتور و گیربکس و همه چیزو میدونم چه اتفاقایی داره میفته که باعث حرکت میشه یا از چه موادی در ساختش استفاده میشه یا با چه دستگاه هایی میسازنش
باید انقدر اطلاعات عمومی اینجوریت زیاد بشه که وقتی توی خیابون راه میری راجع به همه چیزای دورو برت اطلاعات اینجوری داشته باشی و وقتی یه چیز جدید میبینی یه مکانیسم براش پیشنهاد بدی
اینجوری میتونی مخترع بشی چون اگه به اینجا برسی فقط کافیه یه کاربرد مناسب پیدا کنی و براش مکانیسم پیشنهاد بدی- طراحی کنی وبسازی
ویه چیز دیگه
یکی از نیازهای اصلی مخترع پوله
یا باید انقدر پول داشته باشی که خودتو تامیین کنی
یا انقدر بهت اطمینان داشته باشن که روت سرمایه گذاری کنن
حالا یا باید مدرک داشته باشی- یا پولدار باشی- یا کارای کوچیک و طرحهای زیادی داشته باشی و خودتو ثابت کنی

SaSaMc2
24th January 2012, 07:10 AM
سلام دوست گرامی.

تخصص و شرایط علمی و توانایی واستعدادهای خودتون رو بنویسید...

عرفان سلیم زاده
24th January 2012, 10:49 AM
سلام
خیلی خوبه که میخواید قدم تو این راه بگذارید چون تجربه خیلی خوبی به ادم میده!
هم از لحاظ علمی و هم از لحاظ روحی و روانی!
همینطور که دوستان هم گفتن ایده از خودت باشه بهتره!
ولی من کار های رسمی رو که باید انجام بدی بهت می گم فقط نترسی!
1- حداقل تو 10 صفحه تمام اجزای ایده ات رو معرفی کن!(عنوان اختراع،مقدمه،معرفی کلی دستگاه،مزایا،فرمول،توصیف اجزای مختلف و مکانیسم)[esteress]
2- به تعداد لازم برای دستگاهت توصیف بصری بکش!(نقشه و اگر هم شد فیلم و عکس از نمونه ساخته شده)
3- اگه شد نمونه بساز(چون زمان ثبتش کوتاه میشه!) ولی اگر هم نشد به اقا مصطفی بگو که می خوای ثبتش کنی!(حتما بگو)
این دوتا رو انجام بدی بقیه اش دیگه ساده است!
هر جا به مشکل(سوال،تحقیق وغیره...) برخوردی بیا تاپیک بزن سه سوت برات حلش می کنیم!
راستی ایده ات رو تو سه مرحله انخاب کن!
اول ببین محور استعدادت رو چی می چرخه؟(مثلا من انرژی ها و مبدل ها)
بعد به احساست توجه کن ببین چه مشکلی اذیتت میکنه!(کاری نداشه باش که ایده براش داری یانه!)
در اخر فکر کن و ایده ات رو بده البته اگه قبلش تحقیقی خواستی تاپیک بزن!
موفق باشی![golrooz]

رضوس
24th January 2012, 11:39 AM
سلام من ایده زیاد داشتم
اما چون توجهی نکردن و نکردم بیخیالشون شدم
یکی از بهترین راه ها رفتن به دوران کودکیست آرزو هایی که داشتی...
این میتونه خیلی کمک کنه...
یا مثلا در طول روز چه مشکلاتی داری و برای اون ها راه حل ایجاد کن ...
یا با توجه به فیلم های هالیوودی که چه کار هایی انجام میدهند یا از چه وسایلی استفاده میکنند...
یا میتونی از اختراعات قبلی ایده بگیری...
مشکلاتشون رو بیان و حل کنی
یا هزینه ساخت رو پایین بیاری...

yasaman hedayati
27th January 2012, 02:59 AM
سلام.منم عین تو ارزو دارم مخترع شم ولی یه چیزفاطمه جون،ایده یه چیزه شخصیه،ینی اینکه تو باید خودت فکرکنی و یک چیزی رو طراحی کنی فکرومغزهمه متفاوته و هیچ کس نمیتونه چیزی که توی فکریکی دیگه س رو انجام بده.یه راهنمایی میکنم فاطمه جون،توجه ت رو به همه چی عوض کن و دقیق ترکن اگربهت یه خودکار میدن بگیردستت و خوب بهش نگاه کن فکرت رو خلاق ترکن.کنجکاوترباش،فکرکن که چه عواملی باعث میشه این جوهربیاد و خودکاربنویسه،اگراینجوری فکرکنی و توجه ت رو بهترو دقیق ترکنی فکرهای اختراع بنابراون سطحی که هستی خودت،سراغت میان و اینجوری میتونی اون چیزرو بسازی،باید فکرو کنجکاویتو خیلی خیلی زیادترکنی اگرفکرو خلاقیت و کنجکاویت زیاد بشن و درحد فوران قراربگیرن فکرهای اختراع خودشون به سراغت میان.من خوشحال میشم بهت کمک کنم فاطمه جون

دورود
حتما روش تو به کار می برم .به نظر خیلی کاربردی میاد.
سپاس [golrooz]

yasaman hedayati
27th January 2012, 03:04 AM
من که خودم هنوز مخترع نشدم ولی خیلی طرح ها و ایده ها دارم و در حال کار هم هستم
به نظر من برای خودم که اولین نیاز علمه
البته من خودم درس رو ول کردم برای اختراع
ولی منظورم مدرک نیستی
مثلا من برای اینکه خیلی کنجکاو بودم میشستم دایره المعارفو میخوندم باورتون میشه؟؟
یا کتابای علمی نظری و عملی
مجلات جنگ افزار و هواپیما و ماشین و نواور و .....
و همه رو با دقت میخونم و با مکانیسمهای کاری ابزار و ماشینها و .... اشنا میشم
الان از اولین کتابی که خوندم غیر درسی(علمی) حدود 6 سال میگذره
ولی الان وقتی به یه خودرو نگاه میکنم از باک تا چرخ و موتور و گیربکس و همه چیزو میدونم چه اتفاقایی داره میفته که باعث حرکت میشه یا از چه موادی در ساختش استفاده میشه یا با چه دستگاه هایی میسازنش
باید انقدر اطلاعات عمومی اینجوریت زیاد بشه که وقتی توی خیابون راه میری راجع به همه چیزای دورو برت اطلاعات اینجوری داشته باشی و وقتی یه چیز جدید میبینی یه مکانیسم براش پیشنهاد بدی
اینجوری میتونی مخترع بشی چون اگه به اینجا برسی فقط کافیه یه کاربرد مناسب پیدا کنی و براش مکانیسم پیشنهاد بدی- طراحی کنی وبسازی
ویه چیز دیگه
یکی از نیازهای اصلی مخترع پوله
یا باید انقدر پول داشته باشی که خودتو تامیین کنی
یا انقدر بهت اطمینان داشته باشن که روت سرمایه گذاری کنن
حالا یا باید مدرک داشته باشی- یا پولدار باشی- یا کارای کوچیک و طرحهای زیادی داشته باشی و خودتو ثابت کنی

آخه با اینهمه درس و کتابای سنگین دانشگاه و این سیستم چرت دانشگاهی وقتی نمی مونه!!!!![narahat]
ولی خیلی خیلی هیجان انگیزه.تمام تلاشمو میکنم تا این روش رو یاد بگیرم
سپاس

yasaman hedayati
27th January 2012, 03:13 AM
خیلی تاپیک هیجان انگیزی بود.
کلی چیز یاد گرفتم.از همگی ممنون[golrooz]

34157
20th February 2012, 10:18 PM
سلام . همیشه این رو بدون که یک اختراع میاد تا یک مشکل رو تو زندگی حل کنه یعنی میشه گفت زمینه بوجود امدن ایده ای برای اختراع وجود یک مشکل یا سختی انجام یک کار تو زندگیه.به دوروبر خودت نگاه کن تو خونه-محل تصیل-سوار ماشین و...ببین چه سختی هایی داری که با وجود یک دستگاه میشه اون سختی ها رو کنار زد. من تا الان3تا اختراع داشتم و الان هم دارم رو یه طرح نظامی کار میکنم که انشاالله همین روزها تموم میشه.اولای کار خیلی دوست داشتم اختراع کنم با توکل به خدا و توجه به جملات بالا تونستم به هدف برسم.فقط اینو داشته باش یک اختراع مییاد تا یک مشل روبرطرف کنه و بدون اونایی که الان اخر راهن یه روز مثل شما اول راه بودن.انشالله موفق و سربلند باشی

SaSaMc2
21st February 2012, 01:34 AM
سلام . همیشه این رو بدون که یک اختراع میاد تا یک مشکل رو تو زندگی حل کنه یعنی میشه گفت زمینه بوجود امدن ایده ای برای اختراع وجود یک مشکل یا سختی انجام یک کار تو زندگیه.به دوروبر خودت نگاه کن تو خونه-محل تصیل-سوار ماشین و...ببین چه سختی هایی داری که با وجود یک دستگاه میشه اون سختی ها رو کنار زد. من تا الان3تا اختراع داشتم و الان هم دارم رو یه طرح نظامی کار میکنم که انشاالله همین روزها تموم میشه.اولای کار خیلی دوست داشتم اختراع کنم با توکل به خدا و توجه به جملات بالا تونستم به هدف برسم.فقط اینو داشته باش یک اختراع مییاد تا یک مشل روبرطرف کنه و بدون اونایی که الان اخر راهن یه روز مثل شما اول راه بودن.انشالله موفق و سربلند باشی

سلام...[golrooz]

خيلي خوبه...[tashvigh]

اختراعات شما اصولا در چه زمينه هايي هست؟

آيا براتون امكان داره يه مثال از خودتون و و رسيدن از حس يه مشكل به رفع اون و سرانجام يك اختراع براي راهنمايي دوستان بزنيد؟

A.L.I
26th February 2012, 06:23 PM
سلام پرسش بسیار خوبی مطرح کردید.
در مورد داشتن ایده قبل از هر چیز باید ذهنی باز و خلاق داشت. من پیشنهاد می کنم کتاب مگاخلاقیت اثر دکتر الینوکوف از انتشارات رسا را تهیه فرمایید توصیه ها و راهنمایی های بسیار جالب و کاربردی ای دارد. خیلی چیزها رو براتون باز می کنه اون موقع متوجه می شوید که داشتن ایده اونقدرها که فکر می کنید سخت نیست.

http://www.uc-njavan.ir/images/9t6axdddlblz042w30n.jpg

ایده تا پدیده
26th February 2012, 07:43 PM
در ايران يراي ادم ارزشي قاعل نيستن 1 نفر خودم قفل طراحي كردم و لي ازكارم پشيمونم كردن بهت توصيه ميكنم كه ايده هات رو خودت عملي كن فقط برا پول در اوردن[nadidan]
به قول قديمي ا اينجا ايران است ( جاي دزدي افكار و بي قانوني) در حالي كه هر روز دم از قانون ميزنن

ایده تا پدیده
26th February 2012, 07:47 PM
ولي در كل به چشمات بايد ياد بدي به همه لوازم يا ابزالات خوب دقت ونگاه كنن . قرار نيست برق اختراع كني ولي هر فكر بيخودي كه به ذهنت مياد پرورش بده چون بهت كمك ميكنه تا پشتكار داشته باشي

ایده تا پدیده
26th February 2012, 07:52 PM
كاربري هر لوازم رو سعي كن ارتعقاع بدي مثلا چطور ميشه مكش چارو برقي رو بيشتر كني يا رو فرش راحتر حركت كنه و يا چرخ گوشت يا با كار كردنش بتونه مثلا با گردش مكانيكي باطري شارز كنه -يا بهتر از اون مثلا وقتي ميخواي چارو برقي رو برا نظافت استفاده بكني براش توربين كوچيك تعبيه كن تا از مكش و حركت پره هاي توربين برق توليد بشه ( با آرميچر و پره كوچيك و ركولاتور 5 ولتي ) يا امثلال اين افكار

hossien
26th February 2012, 08:17 PM
كاربري هر لوازم رو سعي كن ارتعقاع بدي مثلا چطور ميشه مكش چارو برقي رو بيشتر كني يا رو فرش راحتر حركت كنه و يا چرخ گوشت يا با كار كردنش بتونه مثلا با گردش مكانيكي باطري شارز كنه -يا بهتر از اون مثلا وقتي ميخواي چارو برقي رو برا نظافت استفاده بكني براش توربين كوچيك تعبيه كن تا از مكش و حركت پره هاي توربين برق توليد بشه ( با آرميچر و پره كوچيك و ركولاتور 5 ولتي ) يا امثلال اين افكار
مطالبی که شما عنوان کردین درست هست اما بیشتر افراد از یک مسئله از جاروبرقی ناراحت هستند و دغدغه دارند اون هم برای صدای اون هست . که شرکت هایی در تلاش هستند که صدای ان را کم نموده یا حذف کنند البته یک شرکت توانسته صدای اونو کاملا حذف کنه و بی صدا کنه چون این مواردی که شما فرمودین صرفه اقتصادی نداره و منابع زیادی در محیط خانه و ادره وجود داره که بشه تولید برق کرد. به نظر شخصی من صدا را کسی حل کنه میشه یک اختراع اما اگر کسی این موارد را درست کنه زیاد جلوه نمی کنه و محصولش رو دستش می مونه حالا بگرد دنبال مشتری.

hossien
26th February 2012, 08:21 PM
در ايران يراي ادم ارزشي قاعل نيستن 1 نفر خودم قفل طراحي كردم و لي ازكارم پشيمونم كردن بهت توصيه ميكنم كه ايده هات رو خودت عملي كن فقط برا پول در اوردن[nadidan]
به قول قديمي ا اينجا ايران است ( جاي دزدي افكار و بي قانوني) در حالي كه هر روز دم از قانون ميزنن

دوست عزیز چرا این همه نا امید هستی اینجا ایران هست با کلی امکانات باید خودتان بتونید راه را پیدا کنی.
میشه در مورد قفلتان کمی توضیح بدین ایا جایی انجام شده یا نه .
من یک راه جهانی کردن اون را برایتان میگم فقط با چند کلیک وو در صورتی که قفلتان کاربردی باشد شرکت های زیادی با شما تماس می گیرن و تجاری میشه.

عرفان سلیم زاده
26th February 2012, 09:02 PM

سلام
شما از طرحتون پول دراوردین؟
تجربه تون چی بوده؟
کلا کسی رو سراغ دارین که طرحشو تجاری سازی کرده باشه؟
SaSaMc2
27th February 2012, 03:52 AM

سلام [golrooz]

مثال هاي شما توانايي توليد برق ندارن...

اما پردازش ايده هميشه از همينجاها شروع ميشه...

قفل شما براي ديتا هاي كامپيوتري هست يا قفل و كليد درب؟

آره اينجا ايران هست و ميتونه خيلي مشكلات داشته باشه...

ولي هرچي هست وطن هست... [golrooz]

ایده تا پدیده
27th February 2012, 07:51 AM
سلام
شما از طرحتون پول دراوردین؟
تجربه تون چی بوده؟
کلا کسی رو سراغ دارین که طرحشو تجاری سازی کرده باشه؟
طرح من قفل الکترونیکی برای ماشین پراید هستش که(5 ماه رو ماشین خودم امتحان کردیم جواب داد) تویه شهر ارومیه قفل ساز قدر اینجا و چند نفر از تبریز و چند نفر از تهران نتونستن قفل رو باز کنن
بلخره رفتیم ثبت اختراع بعد چند ماه نوبت دفاعیه رسید و فرستادن تحقیقات ایران خودرو بعد چند ماه گفتن پول بریز حساب شاید جواب داد ....

ولی قصد دارم بعد عید میخوام تجاری کنم

شماره تماسم 09366918727

عرفان سلیم زاده
27th February 2012, 10:31 AM
سلام خب عالیه موفق باشید برای تجاری سازیش چیکار میخواین بکنین؟ نظر من اینه که خودتون یه شرکت بزنین و سفارش بگیرین. نظرتون چیه؟

amin_alamdarye
28th February 2012, 12:21 AM
منم یه بار یه کاری کردم گفتم به دانشگاه گفتن برو کشکتو بساب
بعدش پشیمون شدم گفتن ایییی اینو میگفتی که نمونه ایرانی نداره؟
اما همه چیو دیگه خراب کرده بودم تا پشت دستمو داغ بشه دنبال این جور کارا نرم
الانم نشستم فقط درس میخونم
انگار به مدرکه نه به تجربه
منم دنبال مدرکم[khande]این خنده رو شما خودتون حساب کنبد چه خنده ایه[khande][khandeshadid]

ایده تا پدیده
28th February 2012, 09:20 AM
شرکت من (ایده تا پدیده ) ثبت شده . و کار اصلی شرکت مجری اجرای سیستم های حفاظتی میباشد .
www.arm-rfid.com

2esfand
12th March 2012, 12:09 PM
سلام اگه میخوای مخترع بشی باید دیدت رو به اطرافت عوض کنی دیگه مثل قبل همه چی رو سطحی نبینی به همه چیزدقت کن موفق میشی

bitaroos
19th March 2012, 03:42 PM
سلام

اگر زبان انگلیسیتون خوبه خوندن کتاب های
Inventive Thinking through TRIZ ---- By: Michael A. Orloff
و
Simplified TRIZ -New Problem Solving Applications for Engineers and Manufacturing Professionals

خالی از لطف نیست، یعنی واقعا یه دید دیگه از محیط اطراف بهتون میده، من کتاب دومی رو شروع کرده بودم، ولی بخاطر کمبود وقتی که داشتم مجبور شدم موقتا خوندنش رو متوقف کنم.

خواستم فایل های PDF کتاب ها رو پیوست کنم ولی خیلی عجیب بود پسوند rar رو قبول نمی کرد، دیگه خودتون سرچ کنید و پیداش کنید

موفق باشید

z.v
23rd May 2012, 02:36 PM
یکی از مخترعها به من پیشنهادکرد که برم کانون شکوفایی خلاقیت.

z.v
23rd May 2012, 02:36 PM
منم خیلی طرح داشتم.خیلی روشون فکر کردم.الان رو یکیشون دارم کار میکنم.من باید طرحمو آزمایش کنم اما نمیتونم.به نظر شما اگه برم کانون شکوفایی خلاقیت میتونه کمکم کنه؟[soal]
راستی
من دانش آموزم.یعنی اونا منو قبول میکنند؟[soal][soal]

s.e.z
10th November 2012, 11:57 AM
به نظر من دروس پایه رشته های مورد نیاز رو بخون و توی فیزیک و الکترونیک در حد تیم ملی.
*فیزیک
*الکترونیک
*هوش مصنوعی
*پردازش تصویر
*مکانیک
*هوافضا
*شیمی
*ریاضی مهندسی
*کامپیوتر
*برنامه نویسی
*اطلاعات عمومی علمی
*اطلاعات تخصصی علمی (از مجله های تخصصیو اینترنت)
*...

برای شروع بخون

armin_gera
24th November 2012, 03:05 PM
سلام اگه میخوای مخترع بشی باید دیدت رو به اطرافت عوض کنی دیگه مثل قبل همه چی رو سطحی نبینی به همه چیزدقت کن موفق میشی

این دوستمون درست میگه

باید تو یه دنیای دیگه باشی باید علمی باشی باید درک کنی باید عمیق نگاه کنی
من الان خیلی وقته تو یه ذنیای دیگخ ایم دنیای علمی که کمتر کسایی اونجان
وقتی یه مزدا 3 مثلا محکم ترمز میکنه خیلیا نمیفهمن چی شد فقظ میگن ترمز کرد ولی بعضیا میفهمن بعضیا میهمن که اون ترمز صدای وررررررر تولید کرد و میدونن صدای abs بود میدونن تایرو تو استانه حرکت نگه داشت میدونن چه طور عمل کرد از ecu خبر دارن و درک میکنن چه طوری چرخو نسبت به زمین ثابت نگه داشت و فکراشونو بست میدن و میشه یه ایده
یا مثلا حتما شما هم شلنگ ابو انگشتتو گزاشتی جلوش تا اب فششششش با فشار بزنه بیرون, ولی خیلیا به تخییر سرعت و فشار فک نکردن خیلیا در اون لحظه که اب با فشار میزنه بیرون به دوپلر و پدبده هاش فک نمیکنن خیلیا با مسیر پرتابیه اب فکر نمیکنن ولی بعضی ها تو یک لحظه همه اینارو انالیز میکنن و بستش میدن یه ایده میدن
همین الان که دارم تایپ میکنم به مکانیزم تایپ و دکمه ها فک میکنم و مظمعن باش انواع و اقسام مساعلو در حال تایپ روش فک کردم و تو ذهنمه
باید خیلی وسیع باشه باید اب توی لیوان رو H2O ببینی نه آب
موفق باشی

اشتباهات تایپی رو عفو کنید با گوشی تایپ کردم

hossien
24th November 2012, 03:35 PM
در تکمیل مباحث دوستمان شما سایت هایی که مکانیزم ها و کارهای جدید ارائه می کنند برین سبب میشه کم کم حس کنجکاوی شما فعال تر میشه و بیشتر روی چیزایی که می بینید تفکر می کنید و به محیط بیشتر دقت می کنید.

عرفان سلیم زاده
25th November 2012, 07:56 AM
این دوستمون درست میگه

باید تو یه دنیای دیگه باشی باید علمی باشی باید درک کنی باید عمیق نگاه کنی
من الان خیلی وقته تو یه ذنیای دیگخ ایم دنیای علمی که کمتر کسایی اونجان
وقتی یه مزدا 3 مثلا محکم ترمز میکنه خیلیا نمیفهمن چی شد فقظ میگن ترمز کرد ولی بعضیا میفهمن بعضیا میهمن که اون ترمز صدای وررررررر تولید کرد و میدونن صدای abs بود میدونن تایرو تو استانه حرکت نگه داشت میدونن چه طور عمل کرد از ecu خبر دارن و درک میکنن چه طوری چرخو نسبت به زمین ثابت نگه داشت و فکراشونو بست میدن و میشه یه ایده
یا مثلا حتما شما هم شلنگ ابو انگشتتو گزاشتی جلوش تا اب فششششش با فشار بزنه بیرون, ولی خیلیا به تخییر سرعت و فشار فک نکردن خیلیا در اون لحظه که اب با فشار میزنه بیرون به دوپلر و پدبده هاش فک نمیکنن خیلیا با مسیر پرتابیه اب فکر نمیکنن ولی بعضی ها تو یک لحظه همه اینارو انالیز میکنن و بستش میدن یه ایده میدن
همین الان که دارم تایپ میکنم به مکانیزم تایپ و دکمه ها فک میکنم و مظمعن باش انواع و اقسام مساعلو در حال تایپ روش فک کردم و تو ذهنمه
باید خیلی وسیع باشه باید اب توی لیوان رو H2O ببینی نه آب
موفق باشی

اشتباهات تایپی رو عفو کنید با گوشی تایپ کردم
از این دیدگاه خوشم میاد.
داشتن اطلاعات از هر موضوعی هر چقدر هم که سطحی باشه باعث میشه تئوریسین خوبی باشی.
و ایده هایی که میدی به واقعیت نزدیک تر باشه.
البته ریچارد فاینمن میگه که حفظ اسم و تعریف یک موضوع مهم نیست.باید عملکرد اون رو درک کنیم.
ما میتونیم اسم یه پرنده رو به تمام زبان های دنیا بگیم ولی اخرش هیچی از اون پرنده نمیدونیم.پس بیاید ببینیم اون پرنده چیکار می کند.[golrooz]
بهترین راه برای ما اینه که همیشه کتابخونه ای تو جیب مون داشته باشیم تا مسائل رو بتونیم سریع بخونیم.
موفق باشید.

معمار حانیه
27th November 2012, 01:15 PM
واقعا از همتون ممنونم يك جورايي داره ذهنم فعال ميشه // ميدونيد من خيلي دوست دارم يك وسايلي كه تا الان هيچكس اختراع نكرده من اختراع كنم .. بعضي وقتا تحقيق ميكنم ودنبالش ميرم اما وقتي به نتيجه نميرسم دلسرد ميشم يا مثلا به جاي اينكه بهم بگن تو ميتوني بهم ميگن برو تو نميتوني اگر ميتونستي مثلا رياضي 20 ميگرفتي ودل سرد ميشم...
نميدونم چيكار كنم وايا ميشه به كسي اعتماد كرد وايده به او گفت وبافكراي هم به جايي برسيم؟
نمبدونم

hossien
28th November 2012, 09:54 PM
بستگی داره شما چگونه طرح خودتان را می خواهید ارائه کنید. شما بخشی که سوال دارین را می تونید خیلی کلی سوال بپرسین.
همیشه مشورت کردن با افرادی که دانش یا تجربه ارن کمک می کنه. در این کار شما باید استوار باشین و اگر در مرحله ای به بندبست خوردین دلسرد نشین و عقب بکشین باید مشکلاتان را حل کنید در این صورت فردی موفق میشین.

عرفان سلیم زاده
29th November 2012, 08:15 AM
واقعا از همتون ممنونم يك جورايي داره ذهنم فعال ميشه // ميدونيد من خيلي دوست دارم يك وسايلي كه تا الان هيچكس اختراع نكرده من اختراع كنم .. بعضي وقتا تحقيق ميكنم ودنبالش ميرم اما وقتي به نتيجه نميرسم دلسرد ميشم يا مثلا به جاي اينكه بهم بگن تو ميتوني بهم ميگن برو تو نميتوني اگر ميتونستي مثلا رياضي 20 ميگرفتي ودل سرد ميشم...
نميدونم چيكار كنم وايا ميشه به كسي اعتماد كرد وايده به او گفت وبافكراي هم به جايي برسيم؟
نمبدونم

سلام ابجی خوبی؟
ببین واسه اختراع کردن ما دو دسته ایده داریم.
ایده هایی که بالاتر از حد فکری و علمی ماست..
ایده هایی که در حد فکر و علمی ماست.
یک مخترع موفق مورد اول رو اجرا می کنه.
شما یه دوره یه هفته ای اختراع کردن رو بزار کنار کلا وقتت رو بزار رو مطالعه سطحی تکنولوژی های جدید.
مثلا مواد هوشمند،مواد ترموالکتریک،پیزو الکتریک،علوم مختلف مثل مکاترونیک،ترمودینامیک،موا د و مصالح و غیره.
خوندن این مطالب باعث میشه حداقل ایده هایی که میدین رو بهتر بتونین درک کنین.

vahideghtesadi
29th November 2012, 11:19 AM
سلام منم با نظرتون موافقم برای مخترع شدن باید از یه موضوع کوچیک شروع کرد و بعد بزرگ و بزرگ تر کرد
به کارت ادامه بده ان شا الله که مخترع میشی دوست عزیز[shaad]

hossien
6th December 2012, 11:55 AM
اختراعات به 5 دسته تقسيم مي شود.
سطح 1 ) شامل مسايل و مشكلات معمولي است كه در فرآيند طراحي رخ مي دهد و در نهايت از طريق ارائه راه حل هاي ساده و پيش افتاده در يك زمينه خاص تخصصي ، پاسخ مناسبي براي آنها انتخاب مي شود.سيستم طراحي موجود تغيير نمي كند هرچند كه ممكن است يكي از پارامترهاي خاص محصول ارتقا يابد مثل افزايش ضخامت ديوار منازل براي ايجاد امكان عايق بندي مناسب .
سطح 2 ) به همراه و يا بدون مواد اضافي جديد بدون تغيير باقي مي ماند. در اين سطح همواره يك پارامتر جديد كه منجر به ايجاد بهبود شده ، مشاهده مي شود. مثل استفاده از آيينه در ماسك مورد استفاده توسط جوشكاران مي باشد كه به آنها اجازه مي دهد تا نور حاصل از جوشكاري را روي نقاطي كه شفافيت ديد بيشتري نياز دارند متمركز نمايند.
سطح 3 ) در اين حالت بهبود چشمگيري در سيستم موجود ايجاد خواهد شد . معمولا اين نوع اختراعات و نوآوري ها حاصل از تكنولوژي هاي شناخته شده ايي است كه ساير صنايع مورد استفاده قرار گرفته و به طور مشخص در صنعتي كه تضاد درآن شناسايي شده هنوز استفاده نشده است.نتايج حاصل موجب ايجاد الگوي جديد و ارتقاء به يك سطح بالاتر مي شوند نمونه بارز اين حالت تغيير تكنولوژي نحوه انتقال ماشين در سالن مونتاژ به حالت اتوماتيك است. به هر صورت خلاقيت هاي معرفي شده در اين حالت از ايده ها و اصول شناخته شده در آن صنعت خاص فراتر مي باشد.
سطح 4 ) راه حل هايي كه هر دو بعد تكنولوژيكي و علمي مساله را در نظر مي گيرند. اين مهم از طريق كاربري و استفاده مناسب از پديده ها و اثرات فيزيكي كه كمتر شناخته شده اند ميسر مي شود.استفاده از مواد با حافظه حرارتي ، نمونه اي از اين نوع است.
سطح 5 ) فراتر از محدوديت هاي علمي شناخته شده عمل مي كنند و هنگامي اتفاق مي افتند كه يك پديده جديد در ارتباط با مشكل شناسايي شده ، مورد استفاده قرار گيرد . در اين سطح ما شاهد ارائه مفاهيمي جدد مانند ليزر هستيم.

^*زهرا*^
6th December 2012, 11:56 AM
سلام دوستان راستش من خیلی دوست دارم یه مخترع بشم ولی نمیدونم چطوری و در واقع هیچ ایده ای برای اختراع کردن ندارم!!!!!!!!!!! اگه میتونید لطفا راهنماییم کنید که چه طوری باید اختراع کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟و اگه ایده هایی برای اختراع داریدلطفا در پاسخ به تاپیک یا پیام خصوصی برام توضیح بدینممنون

یکی میخواد به داد من برسه!!! من ایده میاد تو ذهنم اما تا میام دست به کار شم................... اخبار اعلام میکنه فلان چیز و ساختن!!!! ایده هام ته کشید بخدا!!!!!!!!!! [gerye][gerye][gerye][gerye][gerye]

natanaeal
6th December 2012, 11:57 AM
به نظر من دروس پایه رشته های مورد نیاز رو بخون و توی فیزیک و الکترونیک در حد تیم ملی.
*فیزیک
*الکترونیک
*هوش مصنوعی
*پردازش تصویر
*مکانیک
*هوافضا
*شیمی
*ریاضی مهندسی
*کامپیوتر
*برنامه نویسی
*اطلاعات عمومی علمی
*...

برای شروع بخون

ممنون از راهنماییتون/کاملا درسته / اما برای مطالعه این فهرست ترتیب عمل و زمان نیازه ،زمان رو ما تایین میکنیم با قدرت گیرایی شخصی اما ترتیب عمل در مطالعه/اینکه چه مواردی در کنار هم و چه مواردی قبل و بعد هم/تا حدودی قابل حدس / اما از اونجایی که میدونم این مسیر رو پشت سر گذاشتید از شما میخوام راهنماییمون بفرمایید
با تشکر ناتانائیل[golrooz]

hossien
6th December 2012, 11:58 AM
به نظر من هر فردی در سطح 1 می تونه طرح و ایده هایی داشته باشه و اگر یکم پشتکار داشته باشه می تونه اونو ثبت کنه و با توجه به استعداد، شرایط محیط ، دانش ، امکانات و پشتکار و .... می تونه کم کم سطح خودش را ارتقا بده و اختراعاتی با سطح 4 و 5 انجام بده.

natanaeal
6th December 2012, 12:06 PM
یکی میخواد به داد من برسه!!! من ایده میاد تو ذهنم اما تا میام دست به کار شم................... اخبار اعلام میکنه فلان چیز و ساختن!!!! ایده هام ته کشید بخدا!!!!!!!!!! [gerye][gerye][gerye][gerye][gerye]

سلام دوست عزیزم/هرچند من ایده دارم (دلیلم برای انتخاب الکترونیک ...) اما ... هنوز موفق به ساخت طرحی نشدم
سوم دبیرستان طرحی داشتم و به من گفتن این طرح ساخته شده اما من توجه نکردم /پیگیری کردم و اونرو به نوعی پروبال دادم که طرح قبلی رو بی ارزش جلوه میداد/خوب پیش رفتم تئوریاتو تقریبا کامل کردم اما بنا به دلایلی.... نشد اجرا کنم...[narahat]
امیدوارم متوجه منظورم شده باشی مهم فقط شهرت نیست اگر این احساس یک حس درونیه اینکارو انجام بده از طرح ساخته شده کامل شناخت پیدا کن و طرحتو قویتر بساز و به عقیده من اگر هدفمند و با همه وجود پیش بری بهترین خواهی بود[tashvigh]
(چون خودت گفتی ایده های زیادی داری/پس،دلسرد نشو عزیزم و به خودت وتوانایی هات ایمان داشته باش[golrooz])

mozhgan.z.1368
6th December 2012, 02:03 PM
به قول معروف گر طبیب بودی سر خود دوا میکردی
خود منم عین تو خیلی دوست دارم مخترع بشم ولی یه نصیحت ایده هات رو کاغذ بیار همیشه هم مرورش کن تا یه چیزی ازش در بیاری

Dorna dordone
6th December 2012, 02:59 PM
از فاطمه ی عزیزم واسه باز کزدن این بحث خیلی خیلی ممنونم
خیلی استفاده بردم از بحثای زیبای دوستان و راهنماییهاشون

ایده از ابتدای زندگی با آدم آفرید نمیشه اما منکر اینم نمیشم که بعضی افراد حقیقتا کنجکاویشون در حد اکتشافه.. اما خب یه انسان اگر علایقشو عملی ببینه میتونه از یه تئوری ساده به اکتشافات بزرگ هم دست بزنه.. به نظر بنده که اول باید زمینه سازی کرد و تو وجود خودت به این باور تونستن برسی و بعد سطح هوشیاری و کنجکاویتو به همون نسبت ارتقا بدی.. توجه رکن اصلی اکتشافه به نظر من..توجه وافر .. ایده پردازی هم که مستلزم اصول و قوانینیه که دوستان به اون اشاره کردن.. تو زمینه ای که ایده پردازی میکنین هیچ وقت دست از مطالعه و تلاش برندارین..سخت کوشی و خستگی ناپذیری و امید هم از اساسی ترین ابزار موفقیت تو راه اکتشافه.. من بیشتر در مورد اصولات رفتاری و روش برخورد با موضوع میتونم کمکتون کنم و تو زمینه ی علمی اختراع دوستان دیگه صاحب نظرن...امیدوارم موفق باشین تو این راه[golrooz]

nabaghe nashenas
6th December 2012, 06:36 PM
به حرف هیشکی گوش نکن خودت باش تو میتونی 100% بهت قول میدم

عرفان سلیم زاده
6th December 2012, 08:09 PM
میخواین منم تو ایده دادن و تکمیل اونا کمک کنم؟
این کار ساده است و بهترین و قشنگ ترین نکته کلیدیش اینه که باید کمی اعتماد به نفس کاذب داشته باشید.[nishkhand]
چرا به فکر ساخت نیروگاه نیستید؟
یا ایستگاه های فضایی!حتی راکتور های هسته ای یا همجوشی.
اصلا بیاید یه پایگاه رو مریخ بسازیم!
یک بار امتحان کنین!به خدا قسم هیچی مثل برداشتن قدم های بزرگ روحیه و اعتماد به نفس شما رو ارضا نمی کنه!
شما ها برای انجام دادن کار های بزرگ(مثلا روزی 16 ساعت مطالعه در مورد فیزیک کوانتوم) نیاز به هوش خفن ندارید.
کافیه نگاه کنین و ببینید چکار باید بکنین.و همون کارا رو انجام بدید.همین.
خب ایده باید بدید؟ایده ایده ایده ایده ایده ایده ایده!
میخواید ایستگاه فضایی بسازید؟زمین،راکت،فضا،خلا، سرما،موتور یونی،باتری،سلول خورشیدی،کپسول،انسان،کنترل از زمین و غیره.
قوانین مخترعان رو که می دونین. کمی صبر! دو تا فوت! حله!

mamadshumakher
6th December 2012, 08:30 PM
به نظر من یکی از بهترین راه های ایده دادن ایراد گرفتن است.
ایراد از طرز کار.
ایراد از روند کار.
ایراد از شکل اجسام.
ایراد از جنس اجسام.
ایراد از نبود چیزی.
ایراد از بودن چیزی.و....

جوان ایرانی
6th December 2012, 08:31 PM
من یه موقعی تمام ایده هامو تو یه دفترچه کوچیک مینوشتم الان وقتی میخونمشون میبینم عجب ایده هایی بود
اما چون هیچ وقت راهشو بلد نبودم نتونستم برم دنبالشون
هیچ وقت اجازه نده هیچی جلو راه عملی کردن ایدتو بگیره میشه مثل من که دو سال بعد ببینی ایده هات تو کشورهای دیگه ساخته شده :|
به قول آقای سلیم زاده کمی صبر! دو تا فوت ! حله

v.m 2020
6th December 2012, 08:39 PM
سلام . اگه ایده یا طرح می خواستید یا میخواهید ایده یا طرحتون رو اصلاح کنم ، بنده در خدمتم چون من یک ایده پردازم و تو سایت و مجله دانستنیها از من به عنوان یک طراح تشکر کردند . اکثر طرح های من در مورد چیز های کاربردی هست . تا الان هم چهار تا از ایده هام رو هم عملی کردن !!!!!!! و من خیلی ناراحت شدم ولی به علت کمبود وقت هیچکدومش رو نساختم . نمی خام نا امیدتون کنم ولی اختراع کار بسیار سختیه و کار هر کسی نیست

عرفان سلیم زاده
6th December 2012, 08:51 PM
ایراد از طرز کار.
ایراد از روند کار.
ایراد از شکل اجسام.
ایراد از جنس اجسام.
ایراد از نبود چیزی.
ایراد از بودن چیزی.و....

این کار درسته ولی نه برای مبتدی ها.
اونا هنوز مکانیسم رو درک نکردند بعد بخوان ازش انتقاد کنند؟
خب لابد محبور بودن از فلان تکنیک استفاده کنند!
مثلا خنک سازی موتور با اب.خب چرا یه کاری نمی کنند اتش به دیواره برخورد نکنه؟
مثلا با اینه های مغناطیسی؟

hossien
6th December 2012, 10:00 PM
ایراد از طرز کار.
ایراد از روند کار.
ایراد از شکل اجسام.
ایراد از جنس اجسام.
ایراد از نبود چیزی.
ایراد از بودن چیزی.و....

دقیق بخواهیم 39 مورد پارامتر مهندسی هست اگر جستجو کنید می توانید اختراع ثبت کنید در 5 سطحی که نوشتم.

"hasan"
6th December 2012, 10:06 PM
با سلام و خسته نباشید به تمام علم جویان عزیز
من سال پیش اول تابستون بخاطر چندتا دلیل عزممو جزم کردم که جزو مخترعین بشم
تا آخره تابستون سه تا طرح نوشتم و ثبتشون کردم
که گواهیشونو بخاطر داشتن دغدغه های فراوان دیگه ، ناشی و تنبل بودنم حدوده یکی دوماهه گرفتم
دوتا طرح نظامی هم الان تو مرحله ی تائیدیه اش دارم
..........
قبل اینکه اختراع کنم فکر میکردم از مخترعین خیلی حمایت میشه
یا اینکه خیلی زود پولدار میشن و لازم نیس که دیگه برن کار کنن
فقط کافیه بشینن فکر کنن و بهشون پول تزریق بشه
امـــــــــــا
من بعده اختراعاتم
تازه افتادم دنبال کار،نمایش ساختن برای پول،دنبال فروش اختراعاتم بخاطر پولش
دیگه هیچ انگیزه ای ندارم که بقیه طرحامو ببرم ثبتشون کنم
چون حمایتا برای افراد خاصیه
.......................
ولی توصیه برای اختراع کردن
فقط کافیه به پیرامونتون با دید چرا و چگونه و چطور و ... نگا کنید

fly in the sky
6th December 2012, 10:42 PM
سلام دوست عزیز هنوز ایده ای ندارم اگه داشتم خبر میدم.[golrooz]

mamadshumakher
6th December 2012, 10:44 PM
این کار درسته ولی نه برای مبتدی ها.
اونا هنوز مکانیسم رو درک نکردند بعد بخوان ازش انتقاد کنند؟
خب لابد محبور بودن از فلان تکنیک استفاده کنند!
مثلا خنک سازی موتور با اب.خب چرا یه کاری نمی کنند اتش به دیواره برخورد نکنه؟
مثلا با اینه های مغناطیسی؟
اره عرفان جان.درسته برای مبتدی هایی مثل من خوب نیست.اما چجور مبتدی هایی؟مبتدی های زمینه های خاص فنی.
وگرنه نگاه کردن به اجتماع که نیاز به درک مکانیزم نداره.
نمیخوام حرفتو رد کنم.بلکه تایید میکنم.اما میخوام بگم طرح و ایده که فقط برای ساخت چیز جدید نیست.میتونه برای تسهیل یک روند هم باشه.
خیلی موارد هستن که همه میتونن مکامیزمشو درک کنند.
یه مثال ساده میزنم.
جایی رو سراغ دارم که که تعداد زیادی از افراد هر روز یا یک روز در میون از راه های مختلفی توی این شلوغی ها میان شیر میخرن.تعداد زیادی موتور و ماشین توی این جابه جایی ها فقط برای خرید 1کیلو شیر سوخت مصرف میکنند.
خب مسلمه که ایده ای که میشه اینجا بیان کرد اینه که فروشنده ی شیر بیاد طبق برنامه ی منظمی در ساعات منظمی محله های مورد نظر رو توسط خودروی خودش پوشش بده.مثل خودرو اشغال جمع کن.
خب بیان و ایجاد همچین کارهایی توی جامعه ی ما خیلی نیاز هست.شاید به اندازه ی اختراع ارزش داشته باشه همچین کارهایی.

بلدرچین
6th December 2012, 11:13 PM
ایده خیلی دارم اما کمکی ندارم نه کمک روحی نه عملی .دوست دارم خودم بسازمش ممکنه کسی دیگه نتونه.کسایی که ایده می پرورن خودشون باید بسازن.کمکی باشه امادگیه 1000درصدی دارم.مرسی

hossien
6th December 2012, 11:19 PM
39 پارامتر مهندسی شامل موارد زیر هست.
1-وزن شی متحرک 2-وزن شی ساکن 3-طول شی متحرک 4- طول شی ساکن

5-سطح شی متحرک 6-سطح شی ساکن 7-حجم شی متحرک 8-حجم شی ساکن

9-سرعت 10- نیرو11-تنش-فشار 12-شکل13-تعادل شی 14-استحکام

15-زمان عملکرد شی متحرک 16-زمان عملکرد شی ساکن17-درجه حرارت 18- درخشندگی

19-انرژی مصرفی شی متحرک 20-انرژی مصرفی شی ساکن21-توان 22-اتلاف انرژی

23-اتلاف ماده 24-اتلاف اطلاعات25-اتلاف زمان 26-مقدار ماده27-قابلیت اطمینان 28-دقت اندازه گیری

29-دقت ساخت 30-عوامل تاثیر گذار منفی خارجی31-عوامل تاثیر گذار منفی داخلی 32-قابلیت ساخت33-راحتی استفاده 34-تعمیر پذیری35-قابلیت سازگاری 36-پیچیدگی وسیله

37-پیچیدگی کنترل 38-سطح اتوماسیون39-بهره وری-ظرفیت

می توان گفت تمام اختراعات یکی از موارد فوق را بهبود و یکی را تضعیف نموده است .

درست هست مبتدی نمی تواند مکانیزم های اون را کشف کند اما ابزارهای زیادی در دست افراد مبتدی هست که می تواند برای افراد مبتدی کارامد باشد مثل جدول تناقضات تریز ، طوفا فکری و .....

عرفان سلیم زاده
7th December 2012, 09:32 AM
اره عرفان جان.درسته برای مبتدی هایی مثل من خوب نیست.اما چجور مبتدی هایی؟مبتدی های زمینه های خاص فنی.
وگرنه نگاه کردن به اجتماع که نیاز به درک مکانیزم نداره.
نمیخوام حرفتو رد کنم.بلکه تایید میکنم.اما میخوام بگم طرح و ایده که فقط برای ساخت چیز جدید نیست.میتونه برای تسهیل یک روند هم باشه.
خیلی موارد هستن که همه میتونن مکامیزمشو درک کنند.
یه مثال ساده میزنم.
جایی رو سراغ دارم که که تعداد زیادی از افراد هر روز یا یک روز در میون از راه های مختلفی توی این شلوغی ها میان شیر میخرن.تعداد زیادی موتور و ماشین توی این جابه جایی ها فقط برای خرید 1کیلو شیر سوخت مصرف میکنند.
خب مسلمه که ایده ای که میشه اینجا بیان کرد اینه که فروشنده ی شیر بیاد طبق برنامه ی منظمی در ساعات منظمی محله های مورد نظر رو توسط خودروی خودش پوشش بده.مثل خودرو اشغال جمع کن.
خب بیان و ایجاد همچین کارهایی توی جامعه ی ما خیلی نیاز هست.شاید به اندازه ی اختراع ارزش داشته باشه همچین کارهایی.

منظور من از مبتدی کسیه که نه علم داره نه تجربه فقط علاقه داره.

شما که علم داری درسته قضیه ات فرق می کنه.ولی اگه تجربه نداشته باشی نمیدونی کیفیت و ارزش طرحت به چه عواملی بستگی داره.

مثلا فردی که مکانیک خونده میدونه نباید بره دنبال انرژی بینهایت ولی آیا میدونه راندمان دستگاهش به چه عواملی بستگی داره؟

به غیر از اصتحکاک باید مبدل های واسطه کم بشن،سبک بشن،قطعاتی که با هم درگیرند در حد امکان سختی موس نزدیک به هم داشته باشن.

این سه مورد رو تو کتاب های درسی نوشتن؟خب نه چون تو اون کتاب ها ننوشته برو اختراع کن.

طرح و اختراع تنها برای ساخت یه چیز جدیده!وقت خودتون رو با تسهیل روند ها هدر ندید.به هر حال شما یه چیز جدید میسازید

پس سعی کنین دیگران زیر پرچم شما به ایستند نه شما زیر پرچم دیگران.(بحث ارضا حس تلاشه و گرفتن حق نه مغرور شدن)

ایده تون خوبه ولی مشکل اینجاست که هم شیر فروشه باید شخصیت حقوقی(شرکت) داشته باشه و هم خریدار ها و بازار اقتصاد ثابت.
تو خارج مردم تا 5 سال اینده شون رو میتونند پیش بینی کنند اما تو ایران من شک دارم فردا رو بتونم پیش بینی کنم.
از کجا بدونم حقوق ماه آینده من برای پرداخت اشتراکم کافیه؟ وقتی قیمت شیر امروز 1000 تومانه فردا 2900 تومان!
پس حداقل به اندازه پول تو جیبم بخرم اسایش بیشتری دارم.
به این دلیله که میگم باید اول مکانیسم رو درک کنیم بعد بهش اشکال بگیریم.
به نظر من باید تمرکز گرایی کاهش پیدا کنه.اون شیر فروش با کمک شهرداری باید تو اون محله 3 تا شعبه داشته باشه تا مشکل ترافیک حل بشه.

عرفان سلیم زاده
7th December 2012, 09:42 AM
ایده خیلی دارم اما کمکی ندارم نه کمک روحی نه عملی .دوست دارم خودم بسازمش ممکنه کسی دیگه نتونه.کسایی که ایده می پرورن خودشون باید بسازن.کمکی باشه امادگیه 1000درصدی دارم.مرسی
پول ها رو صرف تکمیل پیوست فنی طرح کن نه ساخت نمونه ازمایشگاهی یا محصول.
الان سایت های مختلفی هست که میتونی بهش سفارش کار بدی.

hossien
7th December 2012, 10:57 AM

شما که علم داری درسته قضیه ات فرق می کنه.ولی اگه تجربه نداشته باشی نمیدونی کیفیت و ارزش طرحت به چه عواملی بستگی داره.

مثلا فردی که مکانیک خونده میدونه نباید بره دنبال انرژی بینهایت ولی آیا میدونه راندمان دستگاهش به چه عواملی بستگی داره؟

به غیر از اصتحکاک باید مبدل های واسطه کم بشن،سبک بشن،قطعاتی که با هم درگیرند در حد امکان سختی موس نزدیک به هم داشته باشن.

این سه مورد رو تو کتاب های درسی نوشتن؟خب نه چون تو اون کتاب ها ننوشته برو اختراع کن.

طرح و اختراع تنها برای ساخت یه چیز جدیده!وقت خودتون رو با تسهیل روند ها هدر ندید.به هر حال شما یه چیز جدید میسازید

پس سعی کنین دیگران زیر پرچم شما به ایستند نه شما زیر پرچم دیگران.(بحث ارضا حس تلاشه و گرفتن حق نه مغرور شدن)

.

عرفان جان با نظر شما موافقم امام بهتر هست بجای مکانیزم بگین مراحل طراحی ، ساخت و مونتاژ و ... را بلد باشیم.
طراحی خودش به طراحی مفهومی ، طراحی مقدماتی ، طراحی جزییات تقسیم میشه که در مورد تهیه پیوست فنی فقط کافی هست طراحی مفهومی انجام بشه که خود طراحی مفهومی از یک زیر بخش امکانسنجی تشکیل شده.

شما اگر فرآیند ساخت و مونتاژ کردن را ندادنید و یا روش ساخت آشنایی نداشته باشین طرحی میدین که ساخت ان امکان پذیر نسیت یا در آن موقع امکانات وجود نداره که ساخته بشه یا مواد را نمی تونید شناسایی کنید و یا بخرین .
یک مثال ساده بزنم شما قطعه ای طراحی کردین که بدنه اون زاویه قائمه داره و می خواهین بسازین بهتون می گن قطعه شما را با قالب تولید کنید ارزان تر میشه و و قتی تولید می کنید می بینید گوشه تمام قطعه تان یک شعاع داره وقتی می پرسین میگن تو هیچ قالبی نمی تونید زاویه 90 درجه در نمیاد پس شکل قطعه تغییر کرده و شما مجبور میشن برای ساخت بقیه قطعات طراحی اونا را بر حسن قطعه ای که ساختین تغیر بدین و این دباره کاری به خاطر نشناختن مواد ؛ ساخت و ... هست.

برای همین کسانی موفق ترند که بخش طراحی را به خوبی انجام بدن البته این مشکل در کل کشور هست

در ایران بیشتر شرکت ها و سازنده ها 5 درصد برای طراحی هزینه 50% برای انتخاب مواد 15% نیروی کار و زحمت و 30% هزینه های سربار صرف می کنند اما در ناسا و شرکت هایی که موفق هستندبه صورت
70% طراحی محصول ، 20% انتخاب مواد ، 5% نیروی کار 5% هزینه های سربار .

http://cuba.coventry.ac.uk/maedesign/files/2011/09/fig-1.gif

mamadshumakher
7th December 2012, 10:59 AM

ایده تون خوبه ولی مشکل اینجاست که هم شیر فروشه باید شخصیت حقوقی(شرکت) داشته باشه و هم خریدار ها و بازار اقتصاد ثابت.
تو خارج مردم تا 5 سال اینده شون رو میتونند پیش بینی کنند اما تو ایران من شک دارم فردا رو بتونم پیش بینی کنم.
از کجا بدونم حقوق ماه آینده من برای پرداخت اشتراکم کافیه؟ وقتی قیمت شیر امروز 1000 تومانه فردا 2900 تومان!
پس حداقل به اندازه پول تو جیبم بخرم اسایش بیشتری دارم.
به این دلیله که میگم باید اول مکانیسم رو درک کنیم بعد بهش اشکال بگیریم.
به نظر من باید تمرکز گرایی کاهش پیدا کنه.اون شیر فروش با کمک شهرداری باید تو اون محله 3 تا شعبه داشته باشه تا مشکل ترافیک حل بشه.
متوجه منظورت شدم.
گرفتم.
ولی به نظرم تسهیل روند کار هم میتونه باعث یا منجر به اختراع بشه به جهت همون تسهیل روند.
راستی اون شیرفروشه هم نمیخواد اینقدر با کلاس کار کنه [nishkhand] هر کی هر لحظه میخواد شیر بخره پولشو همونجا میده.بستگی به نیاز روزش.فقط دیگه لازم نیست من و تو و اون بریم شیر فروشی.من میدونم که ساعت 5 شیر فروش میاد نزدیکم.تو هم میدونی ساعت 3 میاد....به جای اینکه همه جا به جا بشن.همه میمونن.شیر فروش (یکی) جا به جا میشه.

بلدرچین
7th December 2012, 11:40 AM
پول ها رو صرف تکمیل پیوست فنی طرح کن نه ساخت نمونه ازمایشگاهی یا محصول.
الان سایت های مختلفی هست که میتونی بهش سفارش کار بدی.

مثلا چه سایتایی؟اینا قبول اما حداقل کسی باید باهات باشه تا مراقب خودتو کارات باشه تا راه کج نری یا سروقتی که نیازداشتی کمکت کنه یا بگه چه کار کن چکارنکن تا طرح دزیدیه نشه

عرفان سلیم زاده
7th December 2012, 12:04 PM
اینترنتم کند شده ببخشید اگه دیر جواب میدم.[golrooz]

موازنه
7th December 2012, 01:01 PM
سلام
یه ایده
فقط یه آدم عینکی میدونه که تو هوای سرد وقتی از بیرون میای تو خونه شیشه بخار میکنه یا تو بارون چقدر سخته جلو رو دیدن
از قبلنا به این فکر میکردم که کاش میشد یه برف پاک کن واسه عینکا ساخت
من عینکی داِءم نیستما ولی دوستام رو میبینم

right.kimber
7th December 2012, 01:10 PM
سلام
یه ایده
فقط یه آدم عینکی میدونه که تو هوای سرد وقتی از بیرون میای تو خونه شیشه بخار میکنه یا تو بارون چقدر سخته جلو رو دیدن

ایده خوبیه از نظر ساخت مشکلی نداره اما یه سوال دارم، به نظرتون اگه این عینک ساخته بشه اما حداقل 20 هزار تومن گرونتر از عینک های موجود باشه بازم دوستانتون حاضر میشن بیان این عینک رو بخرن؟
یا اینکه رازی میشن روزی چند بار عینکشون رو تمیز کنن اما این 20 تومن اضافی رو ندن؟

hossien
7th December 2012, 01:15 PM
لز شیشه های انتی رفلکس استفاده کنین این خاصیت را داره اتفاقا اونا یی که رنگش ابی میشه در برخورد نور . برای تست فقط کافی هست یا ها به شیشه کنید می بینید خیلی سریع بخار ایجاد شده محو میشه . در ضمن فناوری نانو هم به کمک در خودرو ها و تمامی شیشه ها امده و اثر نیلوفری بهش می گن استفاده میشه

عرفان سلیم زاده
7th December 2012, 01:16 PM
مثلا چه سایتایی؟اینا قبول اما حداقل کسی باید باهات باشه تا مراقب خودتو کارات باشه تا راه کج نری یا سروقتی که نیازداشتی کمکت کنه یا بگه چه کار کن چکارنکن تا طرح دزیدیه نشه سایتmathworks.ir برای انجام انالیز ریاضی.نمیخوام تبلیغ کنم یه مثال بود.این طور افراد رو بهشون میگن مامور patent (پتنت) تو ایران بیشتر تو دانشگاه ها جا افتاده .برخی شرکت های دانش بنیان که در مرکز رشد این دانشگاه ها کار می کنند این مشاوره و پیگیری ها رو انجام میدن. http://www.patentiniran.com/persian/page.php?18 برخی دفتر های حقوقی هم هستند.http://www.nobanlaw.com/ اینا همش پولیه.پس بهتره یه سری قوانین برای خودتون بزارید تا طرح رو بی موقع افشا نکنید.

موازنه
7th December 2012, 01:35 PM
ایده خوبیه از نظر ساخت مشکلی نداره اما یه سوال دارم، به نظرتون اگه این عینک ساخته بشه اما حداقل 20 هزار تومن گرونتر از عینک های موجود باشه بازم دوستانتون حاضر میشن بیان این عینک رو بخرن؟
یا اینکه رازی میشن روزی چند بار عینکشون رو تمیز کنن اما این 20 تومن اضافی رو ندن؟
چی بگم واله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

right.kimber
7th December 2012, 01:55 PM
یه نکته ای که دوستان تا الان بهش اشاره نداشتن و نکته مهمی هم هست رو من اشاره میکنم:
به سلیقه مشتری تو کشوری که می خواین طرح رو تولید و بفروشید، توجه کنین...
برای مثال تو ایران: همین دوست خوبمون موازنه طرح عینک رو دادن، من گفتم اگه این عینک جدید 20 تومن گرونتر باشه الان چی؟ آیا باز مردم میان بخرن؟ خودم به شخصه این حس رو پیدا کردم که خیلی از مردم رازی میشن روزی چند بار عینکشون رو تمیز کنن اما نیان 20 تومن اضافه بدن یا حاضرن یه چیز اضافه بخرن (مثل چتر) که ارزونتر هست رو در کنار این عینک بخرن اما پول اضافه ندن...
یجورایی به پولی که می خوان بدن بیشتر از کیفیت توجه میکنن...
اما یه کشوری مثل انگلیس اگر این عینک ساخته بشه به نظر من فروش خیلی زیادی داره، یه ضرب المثل انگلیسی میگه: ما مردم انگلیس اینقدر ثروتمند نیستیم که بتونیم جنس ارزون بخریم. تو این کشور مردم به کیفیت و کارایی خیلی توجه میکنن تا قیمت.
تو کشور ژاپن مردم به برند دستگاه خیلی توجه دارن. یعنی این دستگاهی که ساخته شده برای کدوم کشور هست؟ اگر به یک ژاپنی 2 دستگاه مشابه رو نشون بدی که یکیش ساخت ژاپن باشه اما جنس بد و یکی دیگش ساخت آمریکا باشه اما با جنس خوب (هر دو دستگاه هم از نظر قیمت مساوی باشن). اون شخص ژاپنی یا هیچکدوم از دستگاه ها رو نمیخره یا اون جنسی رو که کشور خودش ساخته میخره (حاضرن جنس بد کشور خودشون رو بخرن اما جنس خارجی نخره)
خلاصه به فرهنگ هر کشور و سلیقه های مردم توجه زیادی کنید[golrooz]

right.kimber
7th December 2012, 04:51 PM
...

hossien
7th December 2012, 05:37 PM
سلام
یه ایده

اثر نیلوفری به صورت زیر هست.
http://up.download.ir/di-INGQ.gif

hossien
7th December 2012, 05:39 PM
سمت راست با فناوری نانو هست و سمت چپ شیشه معمولی البته نا گفته نمونه که اگر سطح شیشه را بزرگ نمایی کنیم به این صورت دیده میشه.

حسین متقی
7th December 2012, 05:47 PM
اثر نیلوفری به صورت زیر هست.
http://up.download.ir/di-INGQ.gif

سلام میخوام ورقهای فلزی نازکی (1دهم میلیمتر) یا حتی خیلی کمتر مثل ورقهای چند میکرونی آلومینیومی رو استفاده کنم برای بازتاب نور
این ورق نازک باید نور خورشید رو بازتاب کنه ولی وقتی کثبف میشه دیگه این اتفاق نمیفته!
ورق یا لمینتی هست که روی این ورق الومینیوم یا استیل بکشم و این خواصیت رو داشته باشه؟

pegah*_
7th December 2012, 06:53 PM
سلام راستش بگم خیلی دوست دارم یه چیزی اختراع کنم اما ایده ای ندارم.

hossien
7th December 2012, 08:32 PM
سلام راستش بگم خیلی دوست دارم یه چیزی اختراع کنم اما ایده ای ندارم.

لزومی نداره خودتون ایده داشته باشین سایت های زیادی هستند که در اون ایده ها را نوشتن ببینید کدوم به علایق شما یکی و همراستا هست انتخاب کنید و مطئن شوین کسی درست نکرده یا برنامه نویسی نکرده و یا .... شروع کنید یکی از مخترعین الان دقیقا اسمش یادم نیست همین کار را کرد و از صحبت های دیگران و با پشتکار چیزایی که مردم می خواست را درست می کرد.

mosighi
9th December 2012, 10:36 PM
به نظر من اصلا مخترع نشيد من الان ثبت اختراع دارم تهش چي شد هيچي ولي كلا اگه دوست داريد مخترع شيد با كمترين تجهيزاتم ميشه مخترع شد فقط بايد از كوچكترين چيزهايي كه اطرافتون هست ايده بگيرد فقط توجه كنيد كه ايده و اختراعتون به كار بياد و كار امد باشد تا بتونه يه نياز رو بر طرف كنه بعد يه نكته اخلاقي اينكه ايده دزدي نكنيد خودتون فكر كنيد چون اونجوري ديگه ارزش نداره شايد تهش بگن مخترعه ولي خودمون ميدونيم كه ايده ديگران رو به كار گرفتيم و اصلا ارزش نداره!!!!

hossien
9th January 2013, 11:12 PM
به نظر من اصلا مخترع نشيد من الان ثبت اختراع دارم تهش چي شد هيچي ولي كلا اگه دوست داريد مخترع شيد با كمترين تجهيزاتم ميشه مخترع شد فقط بايد از كوچكترين چيزهايي كه اطرافتون هست ايده بگيرد فقط توجه كنيد كه ايده و اختراعتون به كار بياد و كار امد باشد تا بتونه يه نياز رو بر طرف كنه بعد يه نكته اخلاقي اينكه ايده دزدي نكنيد خودتون فكر كنيد چون اونجوري ديگه ارزش نداره شايد تهش بگن مخترعه ولي خودمون ميدونيم كه ايده ديگران رو به كار گرفتيم و اصلا ارزش نداره!!!!

ایده دزدی بله اشکال داره اما می تونیم از ایده افراد الگوبرداری کرد و اونو ارتقا داد خود انیشتین هم این کار را اولا می کرد.
بله اگر اختراع بر اساس نیاز مردم (مشتری) نباشه هیچ ارزشی نداره و به کار نمی یاد مثل هزاران شکتی که ثبت شده و کاری ندارن بکنن و حرفی برای گفتن ندارن.

zolfa
9th January 2013, 11:37 PM
با سلام[golrooz]
گاهی برخورد کردن با مشکل میتونه راه ایده پردازی رو همواره کنه
تو فصل سرما اخبار مرگ و میر ناشی از گاز گرفتگی زیاد میشه
کاش راهی وجود داشت که گاز co تولید شده رو به شکل دیگه ای تبدیل میکرد تا این همه اخبار ناگوار نشنویم
البته شایدم هست و بنده اطلاعی ندارم[nadanestan][khejalat]

hossein24
9th January 2013, 11:39 PM
من تخصص خاصی تو زمینه اختراع ندارم ولی فکر میکنم همه آدما میتونن مخترع باشن البته اکثر افراد تا زمانی ک با(( نیاز)) روبرو نشن خلاقیتی از خودشون نشون نمیدن.
برای اختراع هم همینه وقتی نیازهای ب خوبی شناسایی شه من فکر میکنم ایده هام دنبالش میان و چون ما خوب از نیازها آگالهی نداریم بخاطر همین هم هست ک خلاقیت یا ایده تازه ای ارایه نمیدیم ولی این دلیل نمیشه ک ما ایده ی نویی نداشته باشیم.
واسه مثالم وقتی خودمون ی مشکلی داشته باشیم 1000جور راه رفته و نرفته واسه حلش پیدا میکنیم.

البته ی چیز دیگم هستا اونم اینه ک ما خیلی وقتا از این ک بخوایم ی ایده ی نو بدیم واهمه دارم وزمانی ک با اون ایده یه جای دیگه و از ی فرد دیگه روبرو میشم میبینیم ک این ک همون فکر منه.فکر کنم مخترع شدن همراه با دانش و تلاش و ایده ی نو ب یکم جسارتم وشجاعتم نیاز داشته باشه

hossien
10th January 2013, 09:24 AM
با سلام[golrooz]
گاهی برخورد کردن با مشکل میتونه راه ایده پردازی رو همواره کنه
تو فصل سرما اخبار مرگ و میر ناشی از گاز گرفتگی زیاد میشه
کاش راهی وجود داشت که گاز co تولید شده رو به شکل دیگه ای تبدیل میکرد تا این همه اخبار ناگوار نشنویم
البته شایدم هست و بنده اطلاعی ندارم[nadanestan][khejalat]

سلام بله میشه درست کرد و اگر روش های جیدوکادو و پوکایوکه را مطالعه کنم با یکم خلاقیت میشه انجام داد. حالا چرا تبدیل به چیزه دیگه کنه یک چراغ و آژیر خطر نصب می کنیم خطر را به ما از طریق شنیداری و دیداری اطلاع بده با یک برد ساده و هزینه پایین میشه تولید کرد.
نظر بقیه دوستان چی هست؟؟

ایده پرداز
10th January 2013, 11:09 AM
با سلام
این وسیله اختراع شده و نصب آن بر روی بخاریهای جدید الزامی است به صورتی که هنگام نشت گاز منو اکسید کربن به هر دلیلی جریان گاز به صورت اتوماتیک قطع می شود وسیله دیگرم آلارم گاز منو اکسید کربن است که به محض تشخیص آن به صدا درآمده و حاضرین در آن مکان را مطلع می کند

right.kimber
10th January 2013, 02:12 PM
من زمانی که 10 سالم بود، توی تلویزیون (پیام بازرگانی) دستگاهی رو دیدم که میزاشتیش توی جیبت، کل بدنت رو گرم میکرد...
یک سال تا دو سال پیش تو فکرش بودم که پیداش کنم بیارمش تو بازار اما هرچی سرچ کردم پیداش نکردم...
حتی برای یک سفر کاری رفتم چین، اونجام جست و جوهایی انجام دادم اما پیداش نکردم...
دوستان کسی اطلاع داره؟ من به شدت دنبالش هستم

پی نوشت: اگر کسی بتونه معرفیش کنه من 100% سرمایه گذاری میکنم...

hossien
10th January 2013, 02:34 PM
من زمانی که 10 سالم بود، توی تلویزیون (پیام بازرگانی) دستگاهی رو دیدم که میزاشتیش توی جیبت، کل بدنت رو گرم میکرد...
یک سال تا دو سال پیش تو فکرش بودم که پیداش کنم بیارمش تو بازار اما هرچی سرچ کردم پیداش نکردم...
حتی برای یک سفر کاری رفتم چین، اونجام جست و جوهایی انجام دادم اما پیداش نکردم...
دوستان کسی اطلاع داره؟ من به شدت دنبالش هستم

پی نوشت: اگر کسی بتونه معرفیش کنه من 100% سرمایه گذاری میکنم...

چاکتی بود که اول اونو در اب گرم می زاشتیم و بعد هر موقع دکمه اونو می زدید گرما تولید می کرد و باعث گرم شدن می شد اسمش فک کنم " آتروپات" باشه منظور شما این هست.

right.kimber
10th January 2013, 02:47 PM
چاکتی بود که اول اونو در اب گرم می زاشتیم و بعد هر موقع دکمه اونو می زدید گرما تولید می کرد و باعث گرم شدن می شد اسمش فک کنم " آتروپات" باشه منظور شما این هست.

این اسمی که اشاره کردین رو تو بینگ سرچ کردم، چیز آشنایی نیومد...
کل اطلاعاتی که میدونستم گذاشتم...
پیداش کن (کامل)، سرمایه گذاری، وارد کردنش، فروشش با من...

right.kimber
10th January 2013, 03:25 PM
اینجوری که به نظر میاد، این دستگاه (گرم کننده جیبی)، به این آسونیا پیدا نمیشه...
اما من یه ایده دارم،
قبلا دستگاهی دیده بودم که توش آب میریختی، از اونطرف باتری موبایل رو شارژ میکرد (فکر کنم ژاپنی بود) (دستگاه شماره 1)
از طرفی این دستگاه گرم کننده جیبی با استفاده از بخار آب بدن رو گرم میکرد... (دستگاه شماره 2)
ایده من:
دستگاه گرم کننده جیبی آب لازم داره، از طرفی به باتری هم نیاز داره تا آب رو جوش بیاره... باتری که برای این دستگاه نیاز هست، قیمت دستگاه رو افزایش میده از طرف دیگه این دستگاه به باتری نیاز داره که بتونه مدت زمان زیادی برق رو داخل خودش نگه داره...
به نظر من مداری که در دستگاه شماره یک هست انتقال داده بشه رو دستگاه گرم کننده جیبی. در اینصورت باتری دستگاه شماره 2 میتونه تا مدت زمان بسیار زیادی برق مورد نیاز رو تامین کنه... با اینکار کیفیت دستگاه افزایش چشم گیری پیدا میکنه...

hossien
10th January 2013, 04:51 PM
اینجوری که به نظر میاد، این دستگاه (گرم کننده جیبی)، به این آسونیا پیدا نمیشه...
اما من یه ایده دارم،
قبلا دستگاهی دیده بودم که توش آب میریختی، از اونطرف باتری موبایل رو شارژ میکرد (فکر کنم ژاپنی بود) (دستگاه شماره 1)
از طرفی این دستگاه گرم کننده جیبی با استفاده از بخار آب بدن رو گرم میکرد... (دستگاه شماره 2)
ایده من:
دستگاه گرم کننده جیبی آب لازم داره، از طرفی به باتری هم نیاز داره تا آب رو جوش بیاره... باتری که برای این دستگاه نیاز هست، قیمت دستگاه رو افزایش میده از طرف دیگه این دستگاه به باتری نیاز داره که بتونه مدت زمان زیادی برق رو داخل خودش نگه داره...
به نظر من مداری که در دستگاه شماره یک هست انتقال داده بشه رو دستگاه گرم کننده جیبی. در اینصورت باتری دستگاه شماره 2 میتونه تا مدت زمان بسیار زیادی برق مورد نیاز رو تامین کنه... با اینکار کیفیت دستگاه افزایش چشم گیری پیدا میکنه...

ایده خوبی هست به نظر من از مواد ترموالکتریک(مواد هوشمند هستند که حرارت حالا چه گرما و سرما به برق تولید می کنند مثل پیزوالکتریک ها که مکانیک مثل فشار را به برق تبدیل می کنهو برعکس) استفاده کنید بهتر هست با باتری می تونید گرمای لازم جهت گرم کردن بدن را تولید کنه .
در همین حالا خیلی از شرکت ها و مراکز تحقیقاتی در حال بررسی برعکس حالت فوق هستند یعنی از گرمای بدن جریان برق تولید کنند. الان در ساعت ژاپنی ها اجرایی کردن.

right.kimber
11th January 2013, 12:01 PM
ایده خوبی هست به نظر من از مواد ترموالکتریک(مواد هوشمند هستند که حرارت حالا چه گرما و سرما به برق تولید می کنند مثل پیزوالکتریک ها که مکانیک مثل فشار را به برق تبدیل می کنهو برعکس) استفاده کنید بهتر هست با باتری می تونید گرمای لازم جهت گرم کردن بدن را تولید کنه .
در همین حالا خیلی از شرکت ها و مراکز تحقیقاتی در حال بررسی برعکس حالت فوق هستند یعنی از گرمای بدن جریان برق تولید کنند. الان در ساعت ژاپنی ها اجرایی کردن.

یه سری مواد نانو هستن، برای ساخت دستکش های کاربردی در حرارت بالا استفاده میشن، اونا رو میشد توی زیرپیراهن استفاده کرد...
یعنی میشد کاری کرد که زیر پیراهنی شما، دمای بدنتون رو به بیرون انتقال نده (از بیرونم انتقال حرارتی به داخل وارد نمیشه) (در عرض یک دقیقه از گرمای بدن خودت عرقت در میاد)...

zahra .at
11th January 2013, 12:12 PM
سلام دوستم
ببین باید ایده ای که میدی به رشته ی تحصیلیت مربوط باشه این طوری دستت باز تره و راحت تر میتونی کار کنی
بعدشم مثلا شما تو دانشگاه رشته ی پرستاری خوندی و بیماری های زیادی شناختی و دیدی که درمان بعضی از بیماری ها با توجه به دارویی که الان مصرف میشه مشکلات زیادی داره
تو میتونی روی درمان بعضی بیماری ها کار کنی یا عوامل جلوگیری از بعضی بیماریها
ایده ها زیاده دقت نظر لازم داره تا بتونی پیداش کنی
شاید بی ارزش ترین چیزا بهترین ایده باشه
sh_dokhtar17

yas-90
11th January 2013, 01:42 PM
سلام[golrooz]

یه سوال....چیزی هست که از تصورات ذهنیمون عکس بگیره؟؟؟ آخه گاهی یه تصویری تو ذهنمون هست اما نمیتونیم اونو به تصویر بکشیم

یه سوال دیگه: مرورگری هست تو اینترنت که ما به جای نوشته عکس بذاریم و عکسا یا مطالب مربوط به اونو بتونیم پیدا کنیم؟؟؟

ببخشید نمیدونستم کجا باید بپرسم [nadidan]

right.kimber
11th January 2013, 02:50 PM
سلام[golrooz]

یه سوال....چیزی هست که از تصورات ذهنیمون عکس بگیره؟؟؟ آخه گاهی یه تصویری تو ذهنمون هست اما نمیتونیم اونو به تصویر بکشیم

یه سوال دیگه: مرورگری هست تو اینترنت که ما به جای نوشته عکس بذاریم و عکسا یا مطالب مربوط به اونو بتونیم پیدا کنیم؟؟؟

ببخشید نمیدونستم کجا باید بپرسم [nadidan]

1- رو طراحی این دستگاه دارن کار میکنن اما در حدی نیست که بتونه تصاویر با کیفیت از ذهن بگیره و نشون بده (عکس های سیاه و سفید با مشکلات فراوان) هنوز به حد قابل قبول نرسیده...
2- http://tineye.com/ تو این سایت میتونین عکس بدین و این موتور بهتون میگه این عکس دیگه کجاهای اینترنت قرار داره...
[golrooz]

حسین متقی
12th January 2013, 01:12 AM
خب این وسیله احتمالا با امواج کار نمیکرده؟
مثل موبایل که بدن رو گرم میکنه گرم کننده نیست؟
ممکنه سرطان زا باشه!
اما شاید بشه با فرگانسی که اثبات شده سرطانزا نیست ولی گرمازا هست اینکارو کرد و خیلی کم هزینه و کم مصرف میشه به نسبت حتی مواد هوشمند
میدونین که یه موبایل با باتریش میتونه کل بدن انسان رو 5درجه یا بیشتر گرم کنه با 1 باتری معمولی
ولی اگه برای گرمازابودن فقط طراحی بشه میتونه خوب بازدهی داشته باشه
البته همینجوری اومد تو ذهنم
شاید هم اینکار درست نباشه باید تحقیق بشه

mosighi
22nd May 2013, 08:13 PM
سلام حالا شما اطمينان داري كه درست شده باشه شايد تو تبليغ تخيلي بوده

v.m 2020
23rd May 2013, 06:48 PM
اگر دستگاهی میتونید بسازید که از رعد و برق ، برق تولید کنه

SaSaMc2
23rd May 2013, 07:12 PM
سلام...[golrooz]

يه وسيله كوه نوردي هم هست كه با بنزين و مكانيزم فندك زيپو كار ميكنه...

24 ساعت ميگن روشن ميمونه و خيلي موثرتر از آتروپات هست...

SaSaMc2
23rd May 2013, 07:15 PM
سلام[golrooz]

سلام...[golrooz]

هنوز كد مناسب براي سيگنال عصبي تعيين نشده...

در صورت كشف و برنامه ريزي شما ميتونيد به هر جسمي كه فكر ميكني دسترسي داشه باشي...

حسین متقی
26th May 2013, 02:14 PM
سلام...[golrooz]

يه وسيله كوه نوردي هم هست كه با بنزين و مكانيزم فندك زيپو كار ميكنه...

24 ساعت ميگن روشن ميمونه و خيلي موثرتر از آتروپات هست...

یکی از دوستان دایی بنده یه وسیله ی ساده اختراع کرده بود(اختراع که چه عرض کنم ولی خب اسمش اختراع بود!!)
یه استوانه کوچیک با قطر 4-5 سانت و ارتفاع 15 تا 20 سانت بود که وسطش چند تا سوراخ بود
با سرنگ توش الکل میریختن و روشنش میکردن
هرچی بیشتر روش باز میموند بیشتر شعله میکشید
انقدر داغ میشد که بدنش سرخ میشد
من ارتفاع شعله 40 سانتی هم ازش دیدم
خیلی چیز خوبی بود
بعد روشو که چیزی میزاشتی شعلش کم میشد انقدر که مثلا یکم غذا رو داغ کنه
خوبیش ارزونیش بود و کارامد بودنش
تو هر هوایی گرماش واقعا موثره
سوختش هم الکله و خیلی سبک و راحت حمل میشه - با 3 سی سی راحت 10 دقیقه سرخ شده بود بدنش!!
یعنی کلا 50 سی سی بیاری 24 ساعت با شعله کم روشنه

.مخفی.
26th May 2013, 03:49 PM
یکی از اشنایات من که البته ایشون استاد من هستند حضور دانشجوی دانشگاه آزاد نی­ریز در مسابقات بین­المللی اختراعات سوئیس
مسابقات و نمایشگاه بین­المللی و تخصصی اختراعات 2010 ژنو که از اول اردیبهشت­ماه آغاز شده با معرفی نفرات برتر و اهدای مدال­ها به تیم­ها و نفرات اول تا سوم به کار خود خاتمه می­دهد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی­ریز، در این مسابقات که با حضور بیش از 40 کشور معتبر جهان در ژنو پایتخت سوئیس در حال برگزاری است، حسین حقیری دانشجوی رشته مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی­ریز با اختراع خویش تحت عنوان «سیستم ایمنی جدید سرنشینان خودرو توسط صندلی­های جلو» نیز شرکت کرده که یکی از مدعیان جدی کسب مدال در این مسابقات می­باشدو در اخر حسین حقیری مدال طلای بهترین اختراع جشنواره را دریافت کرد . این گوشه ای از خبر بود

SaSaMc2
26th May 2013, 06:57 PM
یکی از اشنایات من که البته ایشون استاد من هستند حضور دانشجوی دانشگاه آزاد نی­ریز در مسابقات بین­المللی اختراعات سوئیس
مسابقات و نمایشگاه بین­المللی و تخصصی اختراعات 2010 ژنو که از اول اردیبهشت­ماه آغاز شده با معرفی نفرات برتر و اهدای مدال­ها به تیم­ها و نفرات اول تا سوم به کار خود خاتمه می­دهد. به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی­ریز، در این مسابقات که با حضور بیش از 40 کشور معتبر جهان در ژنو پایتخت سوئیس در حال برگزاری است، حسین حقیری دانشجوی رشته مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی­ریز با اختراع خویش تحت عنوان «سیستم ایمنی جدید سرنشینان خودرو توسط صندلی­های جلو» نیز شرکت کرده که یکی از مدعیان جدی کسب مدال در این مسابقات می­باشدو در اخر حسین حقیری مدال طلای بهترین اختراع جشنواره را دریافت کرد . این گوشه ای از خبر بود

سلام...[golrooz]

2010؟

.مخفی.
26th May 2013, 07:33 PM
are

حسین متقی
27th May 2013, 12:19 AM
خب خیلی قدیمیه!!!!
من یه گوشه ی دیگه از خبر رو خوندم!!
خوبه!
اما من نمیدونم چرا اصلا نفهمیدم به چه دردی میخوره
احتمال فشده شدن سقف تو تصادفات کمتر از 2درصده(تو ایران)(استدلال از روی امار 35 درصدی تصادفات با واژگونی )
و با این هزینه میشه خیلی کارای دیگه کرد!
صندلی بخوابه و بره عقب که یه وقت به سر ضربه وارد نشه
چون معمولا در تصادفات سقف به سمت بالا خم میشه نه پایین!(99 درصد)(استدلال از روی منابع مختلف و تصاویر تصادفات و 3-4 تافیلم ازمایش تصادف که از قبل دیدم)

.مخفی.
27th May 2013, 08:42 AM
عزیزم هروقت مدال طلا گرفتهشرکت خارجی مثل بنز پسشنهاد همکاری داده بدرد نمیخوره

حسین متقی
3rd June 2013, 12:25 AM
عزیزم هروقت مدال طلا گرفتهشرکت خارجی مثل بنز پسشنهاد همکاری داده بدرد نمیخوره

هر وقت درست تایپ کردی و تونستی منظورتو درست بفهمونی بیا نظر بده عزیزم

در ضمن من کاری با اون اقا ندارم
خودم 400 تا فکر به درد نخور دارم
ولی 10 تا تاپ دارم
من فقط راجع به این خبر صحبت کردم
شاید توضیح اشتباهی داده
درضمن با توجه به امارها اولویتهای ما متفاوته تو کشور
من به این نتیجه رسیدم که ما تا نتونیم پیچ بسازیم نمیتونیم ساعت بسازیم
تا چرخدنده نباشه که گیربکس نمیسازن
حالا تو همین چرخدنده میتونیم اختراع داشته باشیم خیلی هم خوبه ولی...
این دیدگاه شخصی منه
ایشون خیلی هم فرد محترمی هستند

mamadshumakher
3rd June 2013, 06:36 AM
سلام دوستان [nadidan][narahat][narahat][narahat]

این خبر رو بخونید

جام علمی: همه ما با تعداد فراوان گجت‌هایی که به صورت روزمره با آن‌ها سروکار داریم، همیشه از یافتن راه‌های تازه برای تامین انرژی کجت‌های‌مان خوشحال خواهیم شد. داشتن ابزاری که بتواند در زمان قطع برق به خاطر تعمیر پست برق محل، عدم دسترسی به پریز برق در سفر یا هر عامل دیگر گجت ما را شارژ کند مایه خوشحالی خواهد بود. بازار این‌گونه ابزارها به خصوص برای آی‌فون و تجهیزات اپلی بسیار داغ‌تر است. مثلا می‌توان به کیس خورشیدی آی‌فون و پیل سوختی شارژ آی‌فون اشاره کرد. و اکنون هم Eton BoostTurbine با قیمت ۵۹٫۹۹ دلار به بازار عرضه شده است.

http://www.uc-njavan.ir/images/aax48laffpg4a9vzca91.jpg (http://www.uc-njavan.ir/)

جعبه‌ای که یک باتری ۲۰۰۰ میلی آمپر ساعت در دل آن کار گذاشته شده است و با چرخاندن یک هندل شارژ می‌شود. و احتمالا همراه با شارژ باتری، عضلات شما هم تقویت خواهند شد، چرا که یک دقیقه چرخاندن این هندل، انٰژی لازم برای ۴ دقیقه کار تلفن شما را فراهم خواهد کرد! به نظر می‌رسد تنها افرادی که به افسردگی مبتلا باشند بتوانند این پک را تا آخر با دست شارژ کنند! راه‌حل دیگراستفاده از یک کابل USB برای شارژ کردن این پک است.
این دستگاه به ۴ LED آبی‌رنگ مجهز است که میزان شارژ دستگاه را نشان می‌دهند. این LEDها با چرخاندن هندل یا فشاری دو ثانیه‌ای بر روی دکمه مربوطه روشن می‌شوند. این پک ۲۰۰۰ میلی آمپر ساعتی برای یک بار شارژ کامل باتری آی‌فون ۵ (۱۴۴۰ میلی آمپر ساعت) کافی است اما بواسطه آمپراژ پایین (۱ آمپر) نمی‌توان از حالت شارژ شریع یا fast-charge استفاده کرد.

http://www.uc-njavan.ir/images/c2kyoejk7qqpap2bcqv.jpg (http://www.uc-njavan.ir/)

این ایده من بود.[nadidan]

.مخفی.
3rd June 2013, 08:20 AM
اره شما درست میکین

mamadshumakher
3rd June 2013, 11:42 AM
اره شما درست میکین

یه جوری میگی انگار الکی میگم.

هرچند چه فرقی داره.حالا که ساخته شد.حالا چون اپل ساخته نمیتونست به فکر ما برسه؟

حسین متقی
3rd June 2013, 11:56 AM
دعوا نکنین دوستان
من 1ساله به این نتیجه رسیدم همه میتونن هر ایده ای بدن
وقتی من که خنگ هستم ایده میدم پس هرایرانی ای میتونه ایده های خیلی خوب داشته باشه!

ولی ما باید به این موضوع توجه داشته باشیم که در ایران هستیم
و همه چیز رو با مدرک و مدال و عدد میسنجند
و به این فکر نمیکنند که ممکنه کسی استعداد بهتری داشته باشه ولی نخواد تو هیچ مسابقه و جشنواره و.... ای شرکت کنه و دنبال اسم و رسم و کشک و دوغ نباشه
پس الکی دعوا نکنین چون معمولا بین این دو قشر دعوا نتیجه ای نداره(100 سال گذشته که نداشته)

.مخفی.
3rd June 2013, 12:21 PM
کسی دعوا نکرده تو ایران اگه میخوای کسی بشی باید حداقل تو مسابقه ای شرکت کرده باشی

SaSaMc2
3rd June 2013, 12:23 PM
سلام...[golrooz]

در زندگی اجتماعی آدما میتونن ساختار شکن باشن...

اما نمیتونن حرمت شکن باشن...

سعی کنید دیوار حیا توی زندگیتون فرو نریزه...

اون دستگاه شارژز موبایل خیلی قبل تر ساخته شده بود...

در حقیقت شارژر باتری هست و اینا باتری موبایل واسش در نظر گرفتن...

در مورد ایده و اختراع دوستان حتما سعی کنن یه ماشین توی زندگیشون طراحی کنن...

به من خیلی کمک کرد تا اصل کار رو متوجه بشم...

نیازی نیست آپولو هوا کنید...

مثلا فکر کنیدی چه ماشینی میتونه تخمه آفتابگردون رو از گیاهش با چه روشی جدا کنه...

علم همیشه آموختنی هست حتی وقتی که فکر میکنیم آموزش میدهیم...

با تشکر از همه ی دوستان گرامی...[golrooz]

.مخفی.
3rd June 2013, 12:31 PM
سعی کنیم کار هایی انجام میدیم به رخ هم دیگه نکشیم چون ممکنه یکی نارحت بشه

mamadshumakher
3rd June 2013, 12:42 PM
چرا برای اینکه کسی بشیم حتما باید بریم مسابقاتی چیزی؟ مگه همه ی ایده ها ساختنی هستند؟یکی از مشکلاتی که ما داریم پول هست.این همه دستگاه هم ساخته میشه برای فروش هست نه نگاه کردن.همه ی این دستگاه ها هم از یک ایده شروع شد.حالا یکی امکان ساخت و عملی کردنشو داره.یکی نداره.ممکنه فردی تعداد زیادی ایده داشته باشه اما خودش میدونه به سمت کدومش بره بهتره.من همچین شارزری رو میخواستم برای لب تاپ طراحی کنم.اما یکی از ایده هایی بود که برام اولویت نداشت.چون تنها از پسش بر نمیومدم.

حالا یه سری ایده ها هم هستن که به معنای واقعی ساختنی نیستند.یعنی نوع ساختشون زیاد متفاوت نیست نوع خدماتشون خلاقانه هست.و کسی که این کار رو میکنه هم میتونه واسه خودش کسی بشه.بدون این که مسابقاتی شرکت کرده باشه.در همین ایران.

این که میگن کسی بشه هم قطعا یک جنبه کار پول هست. پس ملاک مسابقات و بیان کردن افکار در مراکز عمومی نیست.

.مخفی.
3rd June 2013, 01:09 PM
خوب یکی اصلا ایدهشو نمیساره چون پول نداره هزینه کنه ولی اون ایده رو میفروشه بدون اینکه بخواد ثبت کنه شما ردست میگی واقعا هزینه زیادی داره

mamadshumakher
3rd June 2013, 01:22 PM
خوب یکی اصلا ایدهشو نمیساره چون پول نداره هزینه کنه ولی اون ایده رو میفروشه بدون اینکه بخواد ثبت کنه شما ردست میگی واقعا هزینه زیادی داره

ایده رو چجوری بفروشم؟

hossien
4th June 2013, 10:48 PM
ایده شما اگر مشکلات جامعه یا قشری از جامعه را حل کنید خیلی سریع می خرن فقط باید به اون محل برین مثلا ایده در مورد غذا هست به صنایع غذایی برین.

.مخفی.
4th June 2013, 11:07 PM
خیلی شرکت ایده میخر روس کار میکنن ویک طر خوب ازش میسازن

حسین متقی
6th June 2013, 06:49 PM
کسی دعوا نکرده تو ایران اگه میخوای کسی بشی باید حداقل تو مسابقه ای شرکت کرده باشی

نه
من قبول ندارم
این باید
باید نیست
حداقلی هم وجود نداره
هیچکدوم از بزرگان ما اهل مسابقه شرکت کردن و جایزه گرفتن نبودن
دنبال کار بودن
اون هم اگر شد کنارش بد نیست

.مخفی.
6th June 2013, 07:03 PM
باید ی در کار نیست تو دنیا تو ایران ایجوره

auoob_mahtab
31st August 2013, 12:12 PM
لطفا راههای جهانی شدن رو توضیح دهید
od.chan
27th February 2014, 10:04 PM
این تایپیک یکی از تایپیک های مورد علاقه من بود که یه مدته که اون مدته هم خیلی زیاده دیگه فعالیت این قسمت رفته رو استندبای ...
خلاصه اینکه من دوباره چراغ اینجا رو روشن کردم ...
با این ایده ادامه میدیم:
1- چجوری میشه در عرض یک هفته با هیچ سرمایه ای 999 میلیون تومن درآمد داشت؟
هرکی بتونه روش رو بیان کنه من تست میکنم اگر مطمئن شدم اون ایده رو 500 میلیون تومن میخرم [nishkhand]

hossien
1st March 2014, 08:40 PM
این تایپیک یکی از تایپیک های مورد علاقه من بود که یه مدته که اون مدته هم خیلی زیاده دیگه فعالیت این قسمت رفته رو استندبای ...
با این ایده ادامه میدیم:
هرکی بتونه روش رو بیان کنه من تست میکنم اگر مطمئن شدم اون ایده رو 500 میلیون تومن میخرم [nishkhand]

فک کنم من می دونم اگر خواستین توضیح بدم.
شما می تونید یک هفته بخوابین و فک کنید و یک سرمایه دار بشین
هفته بعد شماره حسابمو می دم پول را واریز کنید بینهایت کاربر به عنوان شاهد هم هستن که این ایده را به شما دادما.
حسابی پول دار شین من پولم را می خوام.

od.chan
1st March 2014, 08:52 PM
فک کنم من می دونم اگر خواستین توضیح بدم.
شما می تونید یک هفته بخوابین و فک کنید و یک سرمایه دار بشین
هفته بعد شماره حسابمو می دم پول را واریز کنید بینهایت کاربر به عنوان شاهد هم هستن که این ایده را به شما دادما.
حسابی پول دار شین من پولم را می خوام.

نه فقط سوال کردم ببینم واکنش چیه...
دیگه تومن ایران اینقدر ارزشش پایینه که همین مدت زمان که اعلام کردم برای درآمد یک میلیاردی خیلی زیاده [bamazegi]
اما جدا از شوخی وقتی یک سوال رو اینجوری مستقیم بیان کنی شاید جوابایی که میاد با واقعیت خیلی فاصله داشته باشه اما انگیزه کسایی که مطالعه میکنن رو افزایش میده ...
اولین دلیلی که باعث میشه میلیاردها دلار نداشته باشی اینکه بهش فکر نمیکنی...
وقتی شروع میکنی به این عدد فکر کردن کم کم انگیزه پیدا میکنی، بعد شروع میکنی راه حل پیش کشیدن، اگر عقلانی بری جلو و مشورت و اینام بزاری پشت بندش و یک تایم منطقی رو هم بزاری کنارش دیگه شروع میکنی به برنامه ریزی کردن و این مسائل (همه چیز با اون خواستن اول و تعیین هدف شروع میشه)
در نهایت یه پشتکار میخواد که حرکت کنی و بهش برسی ...
پی نوشت: پس شد تایین هدف، بدست اوردن علم لازمه و خلاقیت های لازمه، پشتکار (همه رو هم در گرو یک زمانبندی منطقی قرار میدی که دیگه بدونی چرا باید شب رو تا ساعت 24 بیدار باشی و چرا باید فردا از خواب بلند بشی و ... )
ما که خیلی خلاصه بیان کردیم اما امیدواریم شما اصل مطلب رو گرفته باشید [labkhand]

حسین متقی
2nd March 2014, 12:30 AM
با این ایده ادامه میدیم:

من 5 جواب برای این سوال شما دارم
5 راه

1 = کلاهبرداری کنید
2 = با پارتی بازی و بدون هیچ سرمایه ای وام بگیرید(دیدم که شده)
3 = در این هفته یک روز خاص مثل 4شنبه سوری باشه و شما از طریق اینترنت وسایل اتش بازی کم و بی خطر بفروشید
4 = دزدی کنید
5 = مثل من خوش شانس باید و یک نفر براتون دقیقا یک جایزه ی 1میلیارد تومانی فقط برای ثبت نام در یک دانشگاه بدون کنکور گذاشته باشه!

حسین متقی
2nd March 2014, 12:39 AM
نه فقط سوال کردم ببینم واکنش چیه...
دیگه تومن ایران اینقدر ارزشش پایینه که همین مدت زمان که اعلام کردم برای درآمد یک میلیاردی خیلی زیاده [bamazegi]
اما جدا از شوخی وقتی یک سوال رو اینجوری مستقیم بیان کنی شاید جوابایی که میاد با واقعیت خیلی فاصله داشته باشه اما انگیزه کسایی که مطالعه میکنن رو افزایش میده ...
اولین دلیلی که باعث میشه میلیاردها دلار نداشته باشی اینکه بهش فکر نمیکنی...
وقتی شروع میکنی به این عدد فکر کردن کم کم انگیزه پیدا میکنی، بعد شروع میکنی راه حل پیش کشیدن، اگر عقلانی بری جلو و مشورت و اینام بزاری پشت بندش و یک تایم منطقی رو هم بزاری کنارش دیگه شروع میکنی به برنامه ریزی کردن و این مسائل (همه چیز با اون خواستن اول و تعیین هدف شروع میشه)
در نهایت یه پشتکار میخواد که حرکت کنی و بهش برسی ...
پی نوشت: پس شد تایین هدف، بدست اوردن علم لازمه و خلاقیت های لازمه، پشتکار (همه رو هم در گرو یک زمانبندی منطقی قرار میدی که دیگه بدونی چرا باید شب رو تا ساعت 24 بیدار باشی و چرا باید فردا از خواب بلند بشی و ... )
ما که خیلی خلاصه بیان کردیم اما امیدواریم شما اصل مطلب رو گرفته باشید [labkhand]

اولین دلیلی که باعث شده ادم های زیادی پولدار باشند و ادمهای خیلی زیادتری بی پول
اینه که ادمهایی که میدونن به ادم هایی که نمیدونن
ادم هایی که میتونن به ادم هایی که نمیتونن
و ادمهایی که دارن به اونایی که ندارن
خیانت میکنند
خباثت میکنند

و مهمترین دلیلش اینه که همه فقط به پول فکر میکنند

به شخصه موافقم با روش کلی و دید شما به نحوه ی کار
اما محدودیتهایی ه براش قائل میشم بیشتره
مثل زمانبندی طولانی مدت تر
تاثییر بیشتر به جای حجم بیشتر
لذت بیشتر به جای قدرت بیشتر
و در مجموع تعادل بیشتر

باز هم منتظر نظرات بسیار قوی شما هستم - بحث لذت بخشیه
بابت طولانی شدن و خسته کننده بودن متن معذرت میخوام

od.chan
4th March 2014, 09:57 PM
من 5 جواب برای این سوال شما دارم
5 راه

1 = کلاهبرداری کنید
2 = با پارتی بازی و بدون هیچ سرمایه ای وام بگیرید(دیدم که شده)
3 = در این هفته یک روز خاص مثل 4شنبه سوری باشه و شما از طریق اینترنت وسایل اتش بازی کم و بی خطر بفروشید
4 = دزدی کنید
5 = مثل من خوش شانس باید و یک نفر براتون دقیقا یک جایزه ی 1میلیارد تومانی فقط برای ثبت نام در یک دانشگاه بدون کنکور گذاشته باشه!

والا اینایی که شما گفتی تقریبا درسته اما من میخوام که راه درست حسابی مطرح کنی
من یخورده red line به سوالم اضافه میکنم:
اول اینکه باید کاملا منطقی باشه (برنامه ریزی درست درمونی پشتش باشه)
دوم قانونی باشه
سوم حداقل دست 200 نفر رو هم بگیرین بیارین سر کار
چهارم واقعا اجرایی باشه
پنجم اینکه باید در یک هفته بازدهی خالص (سود خالص) 999 میلیون تومنی برای شما داشته باشه و کار ادامه دار باشه (این کارافرینی تا چند سال ادامه داشته باشه ...

فراموش نکنین که فقط یک هفته برای اجرایی کردن زمان بهتون داده شده ...

od.chan
4th March 2014, 10:47 PM
خب از موضوع بالا بگذریم (فکر نکنم راه حل مناسبی پیدا بشه (یعنی هستا اما من فعلا نمیخوام عنوانش کنم). هدفم صرفا ایجاد انگیزه بین افرادی بود که این متن رو خوندن (این سوال رو از خودتون پرسیدین واقعا چرا که نه؟ چرا نیام در طول یک ماه برنامه ریزی نکنم (برای رسیدن به حداقل 100 میلیون؟ ))) در نهایت اینکه هدفتون رو واضح انتخاب کنید حتما با پشتکار بهش میرسید

حسین متقی
5th March 2014, 12:32 AM
دوم قانونی باشه
چهارم واقعا اجرایی باشه
پنجم اینکه باید در یک هفته بازدهی خالص (سود خالص) 999 میلیون تومنی برای شما داشته باشه و کار ادامه دار باشه (این کارافرینی تا چند سال ادامه داشته باشه ...

چنین کاری مخصوصا بدون هیچ سرمایه ای - امکان پذیر نیست
اگر سرمایه نخواد حتما به اعتبار سرمایه نیاز داره
که باز میشه همون سرمایه

در رابطه با پست بعدیتون هم - اصلا هیچوقت احساس نیاز نکردم تو یه هفته 100 میلیون تومن پول دربیارم - یا حتی تو یه ماه
هیچوقت مدت زمان مشخصی به این کوتاهی برای اهداف مالی نذاشتم
دلیلش هم اینه هرکسی پولدار بوده(از راه هایی که میدونم درسته و البته همون شرایطی هست که شما نوشتید تقریبا)
همیشه گفته هیچوقت نمیشه یک شبه پولدار شد - نیاز به حداقل چندین ماه و شاید سال(بستگی به استعداد) وقت و تلاش هست
مگر اینکه به نوعی کارش یا واسطه گری (واسطه گری از نوع کاذبش - نه واسطه گری مورد نیاز کسب و کار) باشه یا رانت یا کلاهبرداری یاو....

mamadshumakher
5th March 2014, 08:45 PM
دوم قانونی باشه
چهارم واقعا اجرایی باشه

من هنوز به اون مرحله نبوغ اقتصادی نرسیدم و چیزی هم نمیتونم پیشبینی کنم.
ولی همینقدر فقط اومدم یک نظری بدم داشتم بر میگشتم خونه خورد به سرم.

در ایران و در تمام مرکز استان ها یعنی تهران و سمنان و ساری و گرگان و مشهد و ...
فروشگاهی افتتاح شه که محصولاتش بهترین خوراکی های پایتخت کشور های جهان باشه.اسم شیک و خلاقانه زیادی هم فکر کنم بشه واسه این جور فروشگاه گذاشت.
مثلا از اروپا:بهترین خوراکی های شهر های برلین ,مادرید,رم,لندن,بروکسل,لیسب ن,کپنهاگ,برن,استکهلم,آمستر ام...
از اسیا:پکن,بانکوک,تایپه,ایروا ن,جاکارتا,آنکارا,مسکو,سنگاپ ور,کوالالامپور,سئول,
قاره اقیانوسیه و امریکا هم دیگه خودتون زحمتشو بکشید[nishkhand]

در این فروشگاه به فروش بره.مخصوصا انواع شیرینی کیک و بیسکوئیت و شکلات و انواع اقسام خوراکی ها.البته از همین نوع فروشگاه در پایتخت و شهر های مهم همون کشور ها هم میشه ایجاد کرد.خبر ندارم الان هست یا نه.
نمیدونم سود دهیش میتونه چطوری باشه.از پایتخت هر کشور کلی سفارش باید گرفت و بعد از ورود به ایران به سمت مرکز استان ها پخش بشه [nishkhand] فقط میدونم دوست دارم همچین فروشگاهی باشه[sootzadan]

- - - به روز رسانی شده - - -

دوم قانونی باشه
چهارم واقعا اجرایی باشه

من هنوز به اون مرحله نبوغ اقتصادی نرسیدم و چیزی هم نمیتونم پیشبینی کنم.
ولی همینقدر فقط اومدم یک نظری بدم داشتم بر میگشتم خونه خورد به سرم.

در ایران و در تمام مرکز استان ها یعنی تهران و سمنان و ساری و گرگان و مشهد و ...
فروشگاهی افتتاح شه که محصولاتش بهترین خوراکی های پایتخت کشور های جهان باشه.اسم شیک و خلاقانه زیادی هم فکر کنم بشه واسه این جور فروشگاه گذاشت.
مثلا از اروپا:بهترین خوراکی های شهر های برلین ,مادرید,رم,لندن,بروکسل,لیسب ن,کپنهاگ,برن,استکهلم,آمستر ام...
از اسیا:پکن,بانکوک,تایپه,ایروا ن,جاکارتا,آنکارا,مسکو,سنگاپ ور,کوالالامپور,سئول,
قاره اقیانوسیه و امریکا هم دیگه خودتون زحمتشو بکشید[nishkhand]

در این فروشگاه به فروش بره.مخصوصا انواع شیرینی کیک و بیسکوئیت و شکلات و انواع اقسام خوراکی ها.البته از همین نوع فروشگاه در پایتخت و شهر های مهم همون کشور ها هم میشه ایجاد کرد.خبر ندارم الان هست یا نه.
نمیدونم سود دهیش میتونه چطوری باشه.از پایتخت هر کشور کلی سفارش باید گرفت و بعد از ورود به ایران به سمت مرکز استان ها پخش بشه [nishkhand] فقط میدونم دوست دارم همچین فروشگاهی باشه[sootzadan]

od.chan
6th March 2014, 04:24 PM
داشتم به سریال سکرت گاردن فکر میکردم. سریال از نوع کره ای هست.
داستانش در واقع در مورد یک مرد ثروتمند (بخوانید بین 10 ثروتمند کره) هست که از قضا وقت زن گرفتنش شده و حالا مامانش داره در به در دنبال دختر میگرده برای این پسره. حالا هی این مامانه دختر معرفی میکنه اما این پسر روی هر کدوم یه مشکل میزاره و ردش میکنه میره
تا اینکه از سر شانس یا حالا هر چیز دیگه با یه دختر بدل کار آشنا میشه که اونم از قشر فقیر کره محسوب میشه . خلاصه این تازه شروع داستانه
کار ندارم به اینکه بعد جریان چی میشه و به کجا ها خطم میشه اما یه قسمتی از این فیلم هست که من شخصا خیلی خوشم اومد (اصلا یه آرزو شده برام که شاید حتی در آینده اختراعش کنم!!!)
اون قسمتی که خیلی برام جالبه مربوط به عوض شدن جای اون مرد با اون دختر هستش.
یعنی روح اون مرد میره تو جسم اون دختر و روح اون دختر میره تو جسم اون مرد. خلاصه این عوض شدنه از یک صبح شروع میشه. دختره از خواب بلند میشه میبینه بدنش شده بدن اون مرد و بر عکس همین اتفاقم برای اون مرد میوفته (میبینه بدنش شده بدن اون دختره) حتی جاهای خوابشونم که دیگه کامل عوض میشه (یعنی این تو خونه اون بیدار میشه و اونم تو خونه این ...)
داشتم به این فکر میکردم گذشته از اینکه اولاش ممکنه یخورده ترسناک باشه اما آقا کلا کیف میده نمیده؟
یه لحظه تصور کردم من بدنم با یکی دیگه عوض بشه! حالا بماند که دیگه اون یکی که من وارد بدنش شدم یه خانمم باشه که دیگه وامصیبتا http://www.persianblog.ir/editor/images/smilies/9.gif
ولی واقعا خیلی دلم میخواد یه مدت خودم نباشم تبدیل بشم به یکی دیگه (برم تو وجود یه نفر دیگه و یه مدت جای اون نقش بازی کنم، دوست دارم ببینم زندگی دیگران چجوریه و اینااا ... اصلا خیلی باحال میشه ، مثلا تو خونه نشستم (وقتی وارد یک بدن دیگه شدم) بعد شروع میکنم به صحبت کردن در مورد چیزایی که تا دیروز اصلا صحبتی ازشون نمیشده (یعنی اون صاحب اصلی بدن اصلا با این موضوعات سر و کار نداره!) همه خونه فک پایینشون تا نزدیکای زانو میره http://www.persianblog.ir/editor/images/smilies/21.gif
یا مثلا تا دیروز صاحب اصلی بدن همه رو میشناسه ولی امروز که من تو اون بدنم، دیگه کسی رو نمیشناسم و همش سوتی میدم ...
حالا تصور کن که دیگه از قضا بدنم با بدن یک دختر عوض شده باشه (آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآ آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآ آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآ آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآ آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآ) (داشتم جیغ میکشیدم)
ولی فکر کنم یک هفته این مدلی همچین بد نباشه (یک تجربه ای که هیچ وقت فراموش نمیشه ) (حالا همین قضیه رو برای اون دختری که وارد بدن من شده تصور میکنم که دیگه مصیبتی میشه که بیا و ببین) در کمتر از 2 ساعت دودمان منو بر باد میده http://www.persianblog.ir/editor/images/smilies/21.gif
فقط یک دقیقه به این موضوع فکر کنین (من دیگه تصمیم گرفتم حتما یه دستگاه اختراع کنم که همین کار رو برام انجام بده http://www.persianblog.ir/editor/images/smilies/4.gif یه بعضی وقتا آدم زندگیش رو با یه زندگی دیگه عوض کنه بد نیستا تازه من همین الان کیس مورد نظر رو هم انتخاب کردم (فقط مونده ساخت دستگاه و دیگه تمام) http://www.persianblog.ir/editor/images/smilies/15.gif

پی نوشت: دوستان ایده پرداز من الان دارم f1 میزنم یعنی یکی بیاد help کنه این ایده سریعتر به مرحله ساخت برسه

- - - به روز رسانی شده - - -

داشتم به سریال سکرت گاردن فکر میکردم. سریال از نوع کره ای هست.
داستانش در واقع در مورد یک مرد ثروتمند (بخوانید بین 10 ثروتمند کره) هست که از قضا وقت زن گرفتنش شده و حالا مامانش داره در به در دنبال دختر میگرده برای این پسره. حالا هی این مامانه دختر معرفی میکنه اما این پسر روی هر کدوم یه مشکل میزاره و ردش میکنه میره
تا اینکه از سر شانس یا حالا هر چیز دیگه با یه دختر بدل کار آشنا میشه که اونم از قشر فقیر کره محسوب میشه . خلاصه این تازه شروع داستانه
کار ندارم به اینکه بعد جریان چی میشه و به کجا ها خطم میشه اما یه قسمتی از این فیلم هست که من شخصا خیلی خوشم اومد (اصلا یه آرزو شده برام که شاید حتی در آینده اختراعش کنم!!!)
اون قسمتی که خیلی برام جالبه مربوط به عوض شدن جای اون مرد با اون دختر هستش.
یعنی روح اون مرد میره تو جسم اون دختر و روح اون دختر میره تو جسم اون مرد. خلاصه این عوض شدنه از یک صبح شروع میشه. دختره از خواب بلند میشه میبینه بدنش شده بدن اون مرد و بر عکس همین اتفاقم برای اون مرد میوفته (میبینه بدنش شده بدن اون دختره) حتی جاهای خوابشونم که دیگه کامل عوض میشه (یعنی این تو خونه اون بیدار میشه و اونم تو خونه این ...)
داشتم به این فکر میکردم گذشته از اینکه اولاش ممکنه یخورده ترسناک باشه اما آقا کلا کیف میده نمیده؟
یه لحظه تصور کردم من بدنم با یکی دیگه عوض بشه! حالا بماند که دیگه اون یکی که من وارد بدنش شدم یه خانمم باشه که دیگه وامصیبتا http://www.persianblog.ir/editor/images/smilies/9.gif
ولی واقعا خیلی دلم میخواد یه مدت خودم نباشم تبدیل بشم به یکی دیگه (برم تو وجود یه نفر دیگه و یه مدت جای اون نقش بازی کنم، دوست دارم ببینم زندگی دیگران چجوریه و اینااا ... اصلا خیلی باحال میشه ، مثلا تو خونه نشستم (وقتی وارد یک بدن دیگه شدم) بعد شروع میکنم به صحبت کردن در مورد چیزایی که تا دیروز اصلا صحبتی ازشون نمیشده (یعنی اون صاحب اصلی بدن اصلا با این موضوعات سر و کار نداره!) همه خونه فک پایینشون تا نزدیکای زانو میره http://www.persianblog.ir/editor/images/smilies/21.gif
یا مثلا تا دیروز صاحب اصلی بدن همه رو میشناسه ولی امروز که من تو اون بدنم، دیگه کسی رو نمیشناسم و همش سوتی میدم ...
حالا تصور کن که دیگه از قضا بدنم با بدن یک دختر عوض شده باشه (آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآ آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآ آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآ آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآ آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآ) (داشتم جیغ میکشیدم)
ولی فکر کنم یک هفته این مدلی همچین بد نباشه (یک تجربه ای که هیچ وقت فراموش نمیشه ) (حالا همین قضیه رو برای اون دختری که وارد بدن من شده تصور میکنم که دیگه مصیبتی میشه که بیا و ببین) در کمتر از 2 ساعت دودمان منو بر باد میده http://www.persianblog.ir/editor/images/smilies/21.gif
فقط یک دقیقه به این موضوع فکر کنین (من دیگه تصمیم گرفتم حتما یه دستگاه اختراع کنم که همین کار رو برام انجام بده http://www.persianblog.ir/editor/images/smilies/4.gif یه بعضی وقتا آدم زندگیش رو با یه زندگی دیگه عوض کنه بد نیستا تازه من همین الان کیس مورد نظر رو هم انتخاب کردم (فقط مونده ساخت دستگاه و دیگه تمام) http://www.persianblog.ir/editor/images/smilies/15.gif

پی نوشت: دوستان ایده پرداز من الان دارم f1 میزنم یعنی یکی بیاد help کنه این ایده سریعتر به مرحله ساخت برسه

hossien
7th March 2014, 12:27 AM
دستگاه نمی خواد چندین راه وجود داره.
1-ماسک طرف مورد نظر را درست کنید و همچنین ماسک صورت خودتون با هم عوض کنید.
2-تغییر چهره با عمل
3-ببینید چه چیزی های طرف مقابل داره که شما دوس دارین جای اون باشید برای خودتون دسته ببندی کنید تا به اونا برسین اتفاقا این طوری خیلی بهتون حال میده هااااااااااااااا
4-فکر و خیال کنید. و جای شخصیت مورد نظر باشین. یکی از بزرگترین هتل داران جهان اول خدمت کار یکی از هتل ها بود و هر موقع که می رفت اتاق مدیر را تمیز کنه پشت میز اون می شست و کارهای مدیریتی انجام می داد تا با اراده خودش این خیال خودش را برآورده کرد.
5-.............
....
...
...
n ام-ساخت دستگاه

saeed_ele
29th March 2014, 03:25 AM
*فیزیک
*الکترونیک
*هوش مصنوعی
*پردازش تصویر
*مکانیک
*هوافضا
*شیمی
*ریاضی مهندسی
*کامپیوتر
*برنامه نویسی
*اطلاعات عمومی علمی
*...

برای شروع بخون

سلام ممنون بابت بحث جذاب و راهنمایی های که همه دوستان انجام دادن.
اگه امکانش هست لطفا بگین چه کتابایی تو این زمینه ها که گفتین بهتره بخونیم؟؟؟

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد