PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : درخواست راهنمايي براي ساخت روبات فوتباليست دانش آموزي

cool.wink
12th January 2012, 01:46 PM
با سلام خدمت همه اساتيد و دوستان عزيز. با جمعي از دوستان قصد ساختن دو روبات فوتباليست براي شركت تو ليگ دانش آموزي ايران اوپن رو داريم. از دوستان كسي هست كه مارو كمي درمورد الكترونيك و برنامه نويسي اين روبات راهنمايي كنه ؟
راستيتش تو اين ليگ پردازش تصوير وجود نداره و تشخيص مكان توسط سنسور هاي قطب نما صورت مي گيره....
ممنون ميشم اگه منو از راهنمايي هاي گرانقدرتون بهره مندكنيد.

fantastic girl2
12th January 2012, 04:04 PM
سلام دوست عزیز.....
منظورتون دو به دو هست دیگه؟ قبلا کار کردید روباتیک؟
قبلا که دوتا برد میزدن واسه هر روبات که الانه یکیش کردن..... برا تشخیص توپ فرستنده و گیرنده مادون قرمز استفاده می کنند... جهت یابی با قطب نما همون طور که خودتون گفتید....برا سیستم ضربش هم راه های متفاوتی وجود داره.... برا الگوریتمشم که خوب باید حالتای ورودی سنسورا رو واسه حرکت به سمت توپ بررسی کنیدو...... اصولا درایورای l298 برا هر موتور میذارنو........
نمی دونم دقیقا چقدر توضیح می خواید..... هر قسمتش خیلی توضیح نیاز داره..... بگید دقیقا که بگم براتون تا اون حدی که کار کردم.....

cool.wink
14th January 2012, 07:12 PM
خيلي ممنون كه به سوالم توجه كرديد. من قبلا روبات تعقيب خط ساده كاركردم. هم تيميم هم علاوه بر آن يك روبات آتش نشان كاركرده . ما اطلاعات مفصلي راجب اين روبات جمع كرديم منتهي كمي شك داريم كه اطلاعاتمون صحيح باشه. مثلا قراره براي شناسايي دروازه ها از سنسور تشخيص رنگ استفاده كنيم ( كه به اين موضوع هم اطمينان چنداني ندارم) .
راجب فاصله يابي و لزومش هم اطلاعاتي لازم دارم. ممنون!

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد