PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقاله جدیدترین نظریه ی شیمی

pero
25th December 2011, 12:10 PM
سلام این نظریه رومن خودم دادم این که ازکجاوچه جوری بمونه به رشتم می خوره یانه بمونه فقط اگرکسی تونست درموردش تحقیق یافکرکنه یابده کسی درموردش تحقیق کنه فقط نظریه درمورداتم هستا کارغیرعقلی نفرمایید[shaad][tafakor] امااون نظریه :ناپایداری اتم ها رامی توان به بادکنک تشبیه کردبادکنک هایی که پرازبادهستنداگرکش دهانه ی انهارارهاکنی ناپایدارحرکت می کننددرمورداتم ها این کش دهانه همان دهانه ی اتم دیگر است درنتیجه وقتی 2اتم به هم وصل می شونداندکی ازبادازدست رفته جبران میشودوفضای اندک خالی یک اتم با اتم دیگرپرمی شوداینکه این گاز باگازجدید چه واکنشی می دهد من هم نمی دانم ولی این گازرامی توان به امواج انرزی مانند یک الکترون تشبیه کردکه درپیوندخودبه فضای اتمی دیگر الکترون ها منتقل می کند واین واقعه چند نتیجه دارد:1-الکترون بعدازجداشدن ازپیوندمثل حالت قبل ناپایدار می ماند این حساسیت درگروه1و17زیاداست2-هراتم بالاخره روزی پایداری راازدست می دهدولی چون ازدست دادن باداتم بسیاراندک است این اتلاف بسیارکم است نکته:علت ناپایداری اتم درطی قرون در همین نکته نهفته است3-من فکرمی کنم اتم باگردش حول محور اتمی خودانرزی پتانسیل اتمی راازادمی کندتاهزینه ی چرخش راتامین کنداین انرزی ازجانب هسته به اتم می رسددرنتیجه فضای اتمی ارام ارم پرازانرزی می شودپس برای جلوگیری ازانفجار هراتمی ناپایدار میشود واین انرزی انفجاراتمی بخشی ازان به همین انرزی مربوط است4-الکترون ها 2دسته اندبرقرارکننده ی جاذبه انتقال دهنده ی انرزی5-الکترون ها درهنگام برقراری ارتباط انرزی اتمی رادرارتباط انتقال می دهند[golrooz][cheshmak]

عرفان سلیم زاده
25th December 2011, 05:59 PM
داداش ناپایداری اتم ها به بحث نظریه رادیواکتیویته بودن عناصر سنگین مربوط میشه.
یه حالت برانگیخته گی هم داریم که در اون اتم ها انرژی رو دریافت و به صورت فوتون ازدش می کنند.
ممنون[golrooz]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد