PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اهانت كنندگان ديروز به مراجع امروز ادعاي دفاع از مراجع دارند

diamonds55
7th September 2008, 02:52 PM
http://media.farsnews.com/Media/8702/Images/jpg/A0421/A0421776.jpg

اهانت كنندگان ديروز به مراجع امروز ادعاي دفاع از مراجع دارند

خبرگزاري فارس: نماينده مردم تهران در مجلس گفت: برخي مدافع هتاكان مي‌خواهند اين اهانت‌كنندگان را به دولت نسبت دهند اما مردم ما و علماي قم هنوز اهانت‌ها و هتاكي‌هاي اصلاح طلبان را كه در طول سال‌هاي قبل مراجع و اسلام و انقلاب بيان داشته‌اند را فراموش نمي‌كنند.

به گزارش خبرگزاري فارس، حميد رسايي نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي در جمع خبرنگاران با اشاره به نطق پيش از دستور امروز نماينده قزوين در صحن علني مجلس گفت: نطق امروز ايشان در مجلس، برنامه‌اي از پيش تعيين شده و در جهت حمله به دولت نهم بود.
وي افزود: اين نطق در پوشش دفاع از مراجع اما با هدف حمله به دولت و برخي رسانه‌هاي اصولگرا طراحي شده بود، متاسفانه جرياني كه در طول هشت سال دوره اصلاحات همواره در برابر نصايح دلسوزانه مراجع عظام نه تنها واكنشي نشان ندادند كه بدترين اهانت‌ها را از تريبون همين مجلس انجام دادند، ‌امروز در ظاهر دلسوز مراجع شده‌اند.
نماينده مردم تهران در مجلس در ادامه اظهار داشت: همه مطلع هستند كه تاكيد رهبر كبير انقلاب،‌ مقام معظم رهبري و علماي بزرگي همچون شهيد مطهري همواره بر استقلال حوزه‌ها بوده است، اقتضاي اين استقلال هم اين است كه مراجع و علماي بزرگ و حتي روحانيون حوزه در مواقعي كه احساس انحراف مي‌كنند، ‌نسبت به امور تذكر دهند؛ البته بديهي است كه در دوره حاكميت ولايت فقيه، ‌هدف ايشان از بيان اين تذكرات جز خيرخواهي و نصايح دلسوزانه چيز ديگري نيست كه اصولگرايان در مجلس و دولت همواره از آن استقبال كرده اند.
رسايي با بيان اينكه مراجع عظام انتظار ندارند كه بلافاصله با بيان تذكري واكنش سريع و انجام آن را ببينند، گفت:‌ آنها نيز مي‌دانند كه اصلاح برخي از امور يا عمل به برخي از نصايح نياز به گذر زمان دارد و حتي در مواردي با ارائه توضيحات قانع مي‌شوند، چون تذكرات آنها غرض ورزانه و از روي كينه‌هاي شخصي نيست، بلكه خير خواهانه و اصلاح طلبانه حقيقي است، بنابر اين كسي حق جسارت نسبت به ايشان به خاطر ابراز تذكراتشان را ندارد و واكنش توهين نسبت به تذكرات مراجع،‌ فرد توهين كننده را از جرگه اصولگرايي خارج مي‌كند مگر اينكه فرد توهين كننده عذرخواهي كند.
وي با اشاره به اظهار نظر يك كارگردان سينما و نويسنده در يكي از سايت‌ها نسبت به آيت‌الله مكارم شيرازي گفت: از اين اظهار نظر بسيار ناراحت شدم و شخصا خدمت اين مرجع رفتم و كسب تكليف كردم و اطلاع يافتم كه برخي از دوستان طلبه قصد نشان دادن واكنش عمومي به اين موضوع را دارند،‌ ولي ايشان فرمودند كه راضي نيستند مسئله شكل عمومي پيدا كند، در همان ديدار نيز ايشان تاكيد كردند كه من نيز مي‌دانم اظهار نظر اين فرد ربطي به دولت ندارد، ولي برخي به دنبال سوء استفاده هستند و آن پيش بيني حكيمانه امروز در قالب حمله به دولت تحقق يافته است.
نماينده مردم تهران در مجلس افزود: حرف من در تذكر امروز اين بود كه مواضع و سخنان عليخاني ربطي به دولت نداشت كه ايشان بدترين شكل اهانت را نسبت به رييس جمهور بكار بردند و رييس مجلس نيز در مقابل اين توهين‌ها هم سكوت كرد، طبعا بايد نسبت به توهين كنندگان به مراجع اقدام قانوني صورت گيرد،‌ ولي اين موضوع چه ربطي به دولت دارد،‌ چرا آقاي لاريجاني سكوت كرد. انتقاد من از نحوه اداره جلسه بود.
رسايي اظهار داشت: رئيس مجلس شوراي اسلامي معتقدند كه نطق و ابراز نظر آزاد است كه در اين شكي نيست و البته هر كس توهين كند،‌ حقيقت دروني خودش را نشان مي‌دهد، ولي آيا سكوت رييس مجلس نسبت به موضوعي كه هيچ ربطي به دولت نداشت و در صورت عدم تذكر به معناي همراهي با فرد است، نيز آزاد است، آقاي لاريجاني قطعا موافق حمله به دولت و القاي اين كه از سوي دولت نسبت به مراجع اهانت شده نبودند،‌ اما چرا سكوت كردند؟
وي در ادامه با بيان اينكه براي افرادي كه امروز از داخل و خارج مجلس مدافع مراجع عظام و جامعه مدرسين شده‌اند و به اين بهانه دولت اصولگراي مورد حمايت رهبري،‌ مراجع و جامعه مدرسين را مورد حمله قرار مي دهند متاسفم گفت: كه در مجلس ششم و حتي هفتم از همين تريبون يا بدترين اهانت‌ها را نسبت به آنها داشتند و يا در برابر اهانت‌ها سكوت كردند.
نماينده مردم تهران در مجلس افزود: بنده و بسياري از اصولگرايان از معترضين اهانت كنندگان به مراجع و علما در دوره اصلاح طلبان بوديم، علت آن هم اين بود كه افراد اصلاح طلب نه تنها نسبت به توهين كنندگان واكنشي نشان ندادند، بلكه از آنها دفاع هم مي‌كردند، اما امروز مي بينيد كه پس از انتشار مطالب توهين آميز اين فرد، هيچ كس به دنبال دفاع از او نيست،‌ حتي رسانه‌اي مانند كيهان كه در چند سال قبل مقالاتي از اين شخص را به چاپ رسانده و الان مدت زيادي است كه به دليل مواضع وي اين ارتباط را قطع كرده،‌ قبل از ديگران نسبت به اين اهانت‌ها موضع مي‌گيرد ولي باز شما مي‌بينيد كه برخي نشريات زنجيره‌اي و مدافع هتاكان مي‌خواهند اين اهانت كنندگان را به دولت و يك نشريه اصولگرا نسبت دهند.
رسايي با بيان اينكه برخي از اعضاي جامعه مدرسين در جلسه علني مجلس حضور داشتند، اظهار داشت: آقاي آشتياني نماينده قم و عضو جامعه مدرسين وقتي برخي ديگر وقتي فهميدند، من قصد بيان تذكر را دارم،‌ فرمودند كه از طرف من هم اعتراض كنيد كه اين موضوع هيچ ربطي به دولت ندارد، اما آقاي لاريجاني اجازه نداد تا اين مطالب عنوان شود.
وي در پايان اظهار داشت: متاسفانه اصلاح طلباني كه امروز هم از مردم و هم از حوزه هاي علميه جدا شده‌اند،‌ در آستانه انتخابات رياست جمهوري به دنبال كسب آبرو و خالي كردن عقده‌هاي بدر و خيبر هستند،‌ اما مردم ايران و علماي قم هنوز اهانت‌ها و هتاكي‌هاي آنها را كه در طول سال‌هاي قبل نسبت به دين،‌ مراجع،‌ مقدسات، اسلام و انقلاب بيان داشته‌اند را از ياد نمي‌برند و نمي‌توانند قسم حضرت عباس برخي را باور كنند وقتي دم خروس از جيبشان بيرون زده است.
انتهاي پيام/

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد