PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مقاله اشتباه پارادوکس راسل

a.hahmad
15th December 2011, 10:42 PM
من طی بررسی که کردم متوجه شدم پارادوکس راسل کاملا اشتباه است و آن را نقض کردم . هر کس علاقمند به موضوع است می توانم مقاله ام را در اختیارش بگذارم .

SaSaMc2
16th December 2011, 02:20 AM
آفرين [tashvigh]

حالا بگو اين پارادوكس راسل چي هست شايد علاقه مند شديم...[golrooz]

a.hahmad
8th February 2012, 08:46 PM
پارادوکس راسل با یه پارادوکس نشان میدهد که مجموعه ی جهانی وجود ندارد در این پارادوکس از دو لم استفاده شده که مشکل هم از همین جاست .

SaSaMc2
9th February 2012, 03:22 AM
توضيح بيشتري ميدي رفيق؟[golrooz]

عاميانه ترم بگو...

a.hahmad
9th February 2012, 05:32 PM
پارادوکس در اصل به معنی ضد هم ، تناقض و... هست . ما در ریاضیات برای اثبات بعضی چیزها می تونیم از ضد مسئله استفاده کنیم . راسل نیز در این قضیه از دو لم ضد هم ( لم قدرتش از قضیه کمتره ) استفاده کرده که یه جواب میدن و تناقض ایجاد می کنند و با این تناقض قضیه را ثابت کرده . اگر لطف کنین می تونین این قضیه رو در کتاب مبانی ریاضیات به طور مفصل بخونین . مثال عامیانه این قضیه چنین است : اگر در یک شهر یک آرایشگر باشد که فقط صورت کسانی را اصلاح میکند که صورتشان را خودشان اصلاح نمی کنند حال اگر آرایشگر صورت خود را اصلاح کند پس این قانون را شکسته و اگر اصلاح نکند نیز این قانون را شکسته . این یک پارادوکس است .

عرفان سلیم زاده
10th February 2012, 12:33 PM
پارادوکس در اصل به معنی ضد هم ، تناقض و... هست . ما در ریاضیات برای اثبات بعضی چیزها می تونیم از ضد مسئله استفاده کنیم . راسل نیز در این قضیه از دو لم ضد هم ( لم قدرتش از قضیه کمتره ) استفاده کرده که یه جواب میدن و تناقض ایجاد می کنند و با این تناقض قضیه را ثابت کرده . اگر لطف کنین می تونین این قضیه رو در کتاب مبانی ریاضیات به طور مفصل بخونین . مثال عامیانه این قضیه چنین است : اگر در یک شهر یک آرایشگر باشد که فقط صورت کسانی را اصلاح میکند که صورتشان را خودشان اصلاح نمی کنند حال اگر آرایشگر صورت خود را اصلاح کند پس این قانون را شکسته و اگر اصلاح نکند نیز این قانون را شکسته . این یک پارادوکس است .

سلام
خب حالا شما میگی ارایشگر هم میتونه مشتری خودش باشه؟[eynaki]
[golrooz]

SaSaMc2
10th February 2012, 01:59 PM
فكر كنم آرايشگر زن باشه... [nadanestan]

Only Math
13th February 2012, 05:28 PM
دوستان برای بدست اوردن اطلاعات بیشتر راجع به پارادوکس راسل به تاپیک زیر مراجعه کنید:

http://www.njavan.com/forum/showthread.php?77312-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%AF%DA%A9%D8%B3-%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D9%84

a.hahmad
15th February 2012, 03:58 PM
با تشکر فراوان از only math . دوستان گرامی اگر لینک معرفی شده را به دقت مطالعه کرده باشید متوجه خواهید شد که چنین چیزی به طور منطقی اشتباه است و تنها بازی با کلمات است . مثال آرایشگر که نمونه ای مثال های مطرح شده برای این پارادوکس است فقط جنبه توجیهی برای این مسئله دارند . در صورتی که اگر به ماهیت پارادوکس توجه کنیم متوجه خواهیم شد که یک اشتباه منطقی وجود دارد . مقاله ای در همین زمینه همانطور که در اول گفته بودم نوشته ام که با زبان ساده این اشکال را بیان می کند . متاسفانه تابه حال چند استاد ریاضی این مقاله را مطالعه کرده اند ولی نظر خاصی در این مورد نداده اند . البته این مقاله را به انجمن ریاضی ایران ارسال کردم و خوشبختانه جوابی دریافت کردم ولی از آنجا که استاد گرانقدری که این مقاله را مطالعه کرده بودند تا حدودی منظور مرا فهمیده بودند و جوابی درخور ارسال کرده بودند که من از این بابت از ایشان تشکر میکنم ولی جواب ایشان راضی کننده برای اینجانب نبود . در همین زمینه اگر کمکیاز دست شما بر می آید و می توانید فردی توانا در این زمینه را معرفی کنید لطفا به من کمک کنید . با تشکر فراوان از تمام دوستان ایمیل من : a.hahmad@ymail.com

SaSaMc2
16th February 2012, 04:12 AM
سلام [golrooz]

منظورت معرفي استاد هست؟

يا ارگان و سازمان؟

چرا مقاله رو واسه يه مجله ي معتبر نمي فرستي؟

a.hahmad
16th February 2012, 12:38 PM
مثلا کدوم مجله و چطوری ؟

SaSaMc2
17th February 2012, 03:29 AM
سلام...[golrooz]

شما هم ميتونيد در مجله هاي ايراني هم در مجله هاي خارجي چاپ كنيد...

البته مجله هاي خارجي خيلي كارنامه ي خوبي براتون به حساب مياد...

هم در پذيرش مقاطع بالاتر از دانشگاه ها هم بورسيه هم كار...

البته شما بايد مقاله رو خيلي خوب از كار دربياريد...

زبانش هم بايد اينگليش باشه...

و اگر يه استاد خوب و سرشناس اسمش كنار اسم شما بياد خيلي زودتر نتيجه ميگيريد...

بهتره يه سرچ كنين و با كساني كه مقاله چاپ كردن مشورت كنيين...

مقاله ي من تا چند ماهه ديگه آماده ميشه ولي دانشگاه خودش برام مينويسه...

زبان خودم انقدر خوبه كه گفتن ولش كن خودمون برات مينويسيم... [cheshmak]

مثلا يكي از ژورنالهاي معروف آي اس آي هست ISI ...

a.hahmad
19th February 2012, 11:15 PM
خوب عزیز دلم sasamc2 ازت واقعا ممنونم که منو راهنمایی کردی ولی آیا خود تو می تونی همین کارو برام بکنی ؟
خوب مثلا چی میشه اسم تو یا استادت باشه . هم واسه تو خوبه هم واسه من . چی می گی ؟

SaSaMc2
20th February 2012, 12:19 AM
اساتيد همكار من تخصص ترموديناميك و تبديل انرژي دارن...

شما بايد استاد رياضي داشته باشي...

رشته و مقطع تحصيلي شما چيه؟

ساكن كدوم شهري؟

Only Math
20th February 2012, 01:23 PM
سلام
دوستان ممنون میشم پست های مربوط به این تاپیک رو در این قسمت قرار بدید و سایر مطالب رو در قسمت مربوطه با هم هماهنگ کنید.
با تشکر از همراهیتون [golrooz]

mahdipc
7th November 2012, 10:22 PM
آقا پارادوکس راسل رو شما نقض کردین؟؟
کسی که میگه بازی باکلماته داره اشتباه میکنه.
این پارادوکس اثبات شده.
اثبات هم تو کتاب "نظریه مجموعه ها و کاربردهای ان" نوشته شووینگ تی لین و یو-فنگ .لین

روی قضیه هم اینه:مجموعه تمام مجموعه ها وجود ندارد..که با دوتا لم میشه ثابتش کرد.
اگه شما مطمین هستید لطفا مقاله رو واسه بنده ایمیل کنین تا کمی بهش فکر کنیم.

mhdmlv93@gmail.com

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد