PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال چطوری توی یک محیط بسته بخار آب رو از بین برد ؟

masoomehsaki
15th December 2011, 10:36 PM
سلام
میخوام بدونم چطور میشه تو یه محیط بسته بخار آب رو از بین برد ؟ یه مطالبی در موردش خوندم و به این نتیجه رسیدم که اشعه فرابنفش بخارآب رو به مولکولهای اون تجزیه میکنه ولی این اشعه برای انسان بسیار مضر هست بنابراین دنبال روشی میگردم که هم برای انسان و هم محیط بهینه تر باشه .

شه پری
16th December 2011, 12:11 AM
برای گم کردن رطوبت میشه از ایجاد اختلاف دما ااستفاده کرد

SaSaMc2
16th December 2011, 02:16 AM
همينطور كه دوستمون soleimany (http://www.njavan.com/forum/member.php?212091-soleimany) فرمودند اصولا با ميعان توسط سرما اين كار انجام ميشه...

ولي شما بايد بيشتر از شرايط محيطي كار براي ما توضيح بدين...

masoomehsaki
22nd December 2011, 09:33 PM
حرف شما درسته ولی میخوام بدونم در نور خورشید به جز طیف فرابنفش کدوم طیف دیگه باعث تجزیه یا از بین رفتن بخارآب میشه بدون در نظر گرفتن محیط ؟ اگه نتونیم اختلاف دما ایجاد کنیم چی ؟
[nadanestan][soal]

حسین متقی
22nd December 2011, 10:56 PM
یه راه حل ساده برای این مشکل وجود داره
چیزی به نام رطوبت گیر
فکر کنم یه مادهس که رطوبت هوا رو جذب میکنه البته محدود اما ارزونه نسبت به اینایی که نوشتی
توصیه میکنم همیشه دنبال ساده ترین راه حل باشید
توی ازمایشگاه شیمی دنبالش بگردین
جاهایی که ابزار ازمایشگاهی و مواد ازمایشگاهی میفروشن حتما دارنش
البته یادم نیست دقیقا اسمش چیه و چجوری کار میکنه

Easy Bug
22nd December 2011, 11:45 PM
چیزی به نام رطوبت گیر
سیلیکاژل ( رطوبت گیر )البته برای پیدا کردن این واژه سرچ کردم !
ولی فکر میکنم بهترین راه همون میعان و تغییر دما باشه .

حسین متقی
23rd December 2011, 12:52 AM
سیلیکاژل ( رطوبت گیر )

البته برای پیدا کردن این واژه سرچ کردم !
ولی فکر میکنم بهترین راه همون میعان و تغییر دما باشه .

اما فکر کنم میعان در کل گرونتر باشه
و سخت تر اجرا میشه
تازه فکر نکنم فقط یه نوع رطوبت گیر وجود داشته باشه

masoomehsaki
26th December 2011, 05:38 PM
ازتون ممنونم . چشم برم ببینم چی میشه . اگه نشد بازم میام سراغتون.

mpkahkeshan
23rd February 2012, 10:35 PM
شما می تونید از نمک های خشک هم استفاده کنی. البته بعضیاشون. این نمک ها برای انجام واکنش آبدار شدن از هوا رطوبت رو می گیرند. فکر کنم (مطمئن نیستم) مس(ii) سولفات این کارو بکنه.

masoomehsaki
24th February 2012, 05:02 PM
همونطور که گفتم رفتم دنبال تحقیقات بیشتر و دامنه اونو از یه محیط بسته گسترش دادم . توی یه مقاله خوندم که میشه بخارآب رو تو هر محیطی از بین برد به شرط استفاده از نانو ذرات اکسید روی در اون محیط ولی اینم راضیم نمیکنه هنوزم دنبال استخراج اون از نور هستم . خواستم از یه استاد رشته فیزیک راهنمایی بگیرم دانشجوهاش گفتن اهل اطلاعات دادن نیست پس چرا استاد شده ؟ ازتون ممنونم که صادقانه هر چی میدونین در اختیارم قرار دادین .

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد