PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جریمه حجاب !

Sookoot
14th December 2011, 09:21 PM
دادگاه فرانسه در پرونده‌ای که تفاسیر حقوقی متفاوتی در اروپا دارد، برای نخستین بار دو زن مسلمان را به خاطر حفظ حجاب جریمه کرده است.

این دادگاه هند احمص 32 ساله و زن دیگری را به خاطر حفظ برقع در اماکن عمومی جریمه کرد.

احمص در این باره گفت: ما طبق قانونی محکوم شده‌ایم که قوانین اروپایی را نقض می‌کند. برای ما، موضوع میزان جریمه نیست؛ بلکه قواعد است. نباید زنان را به خاطر آزادی عقاید مذهبی محکوم کرد.

http://www.azadupload.com/images/qptjlp8uq5akzj4ty5.jpg

احمص مقابل دادگاه فرانسه به همراه وکیل خود

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بسیاری از فعالان حقوق بشر می‌گویند که سارکوزی با هدف جلب آراء حامیان ضدمهاجران، مسلمانان را هدف قرار داده است.

پاریس اعلام کرده است که هر زنی در اماکن عمومی برقع بپوشد، 150 یورو جریمه می‌شود. طبق این قانون افرادی که زنان را مجبور به رعایت برقع کنند با جریمه‌های بیشتری و حبس تا دو سال مواجه خواهند شد.

این در حالی است که گفته می‌شود در فرانسه که بیش از پنج میلیون مسلمان در آن زندگی می‌کنند کمتر از 2000 زن در آن از برقع استفاده می‌کنند.

yas-90
14th December 2011, 11:44 PM
واقعا براشون متاسفم....خیر سرشون جزء کشورهای توسعه یافته ن و دم از دموکراسی و آزادی میزنن....آدم بین اینا هم نمیتونه خودش باشه...باید اونی باشه که اونا میخوان

312
15th December 2011, 01:26 AM
«برعكس نهند نام زنگی كافور»

Arash_tanha
15th December 2011, 02:38 AM
واقعا براشون متاسفم .................. اینه دموکراسی[tafakor]

msd21
15th December 2011, 10:28 AM
البته دقت کنید که اونو به خاطر حجاب اسلامی جریمه نکردن بلکه به خاطر برقع بوده.
البته این قانون ما هم هست که میگه گردی صورت هر شخص باید دیده بشه و اگه کسی عمدا بپوشونه جرم محسوب میشه

yas-90
15th December 2011, 04:02 PM
البته این قانون ما هم هست که میگه گردی صورت هر شخص باید دیده بشه و اگه کسی عمدا بپوشونه جرم محسوب میشه
واقعا؟....من اینو نمیدونستم....حالا از کجا بدونیم کسی عمدی میپوشه یا غیر عمدی؟[tafakor]

SaSaMc2
15th December 2011, 06:39 PM
آخه از كجا معلوم ميشه زير اون حجاب غير ديني...

يه مرد هست يه زن هست يا يه مجرم...

به نظر من اگه مسيحي هم بودن بايد جريمه بشن...

افراط يكي از بزرگترين دردهاست...

و اينگونه رفتارها كل دنيا رو نسبت به دين بدبين ميكنه...

Sookoot
16th December 2011, 09:12 AM

ممنون میشم اون ماده قانونی رو ذکر کنید چون چنین چیزی نداریم !

دوست عزیز از نظر قانونگذار فرانسه و بلژیک و اسپانیا ...چون برقع نمادی از حجاب اسلامیه مبادرت به وضع قانون (Full Face Veils)کردند وگرنه خیلی های دیگر هستند که صورت خودرا بدلایل مختلف پوشیده نگه میدارند و اتفاقا پلیس فرانسه و بلژیک و کاری باانان ندارد !

بهتر است دلایل این تبعیض را اززبان سارکوزی شنید

در مورد قانون منع برقع یا آن چیزی که مجلس فرانسه آن را تصویب کرد، سارکوزی می‌گوید که این قانون را تصویب کرده تا اجازه ندهد کسی زنان فرانسوی را مجبور به پوشیدن برقع یا نقاب به شیوه زنان مسلمان نماید.

kamanabroo
17th December 2011, 10:16 AM

یه همچین چیزی کجای قانون ما!!! هست
این همه در نقاط مختلف کشور صورت و دستانشون رو می پوشونن و افتخار هم می کنن و کسی هم کار نداره
انواع مقنعه و پوشیه و نقاب و ...
اصل حرف اینه که تحمل ندارن که زنان پوشش اسلامی رو انتخاب کنن

kamanabroo
17th December 2011, 10:19 AM
آخه از كجا معلوم ميشه زير اون حجاب غير ديني...

يه مرد هست يه زن هست يا يه مجرم...

به نظر من اگه مسيحي هم بودن بايد جريمه بشن...

افراط يكي از بزرگترين دردهاست...

و اينگونه رفتارها كل دنيا رو نسبت به دين بدبين ميكنه...

شما حجاب دینی رو چی تعریف می کنین؟!!!!
حکم حجاب در اسلام کاملا منطقی و در حدوسط و بدون افراط و تفریط هست
اما توصیه اهل بیت علیهم السلام هست که زنان هر چقدر خودشان رو بپوشونن بهتر است (بهتر)

هیچ کار افراطی این بنده خدا نکرده
اگه نگاهمون نگاه بی اعتمادی و جرم و جنایت باشه جلوی خیلی ها رو باید گرفت
بگذریم که بی حجابی فضای پاک جامعه رو به ....می کشه و چه تبعاتی داره

SaSaMc2
18th December 2011, 01:35 AM
سلام برادر kamanabroo (http://www.njavan.com/forum/member.php?1610-kamanabroo) عزيز [esteghbal]

خوبي ايشالله؟ [golrooz]

والله من حجاب رو ايجاد پوش مناسب عقلاني براي انسان چه زن چه مرد...

بسته به موقعيت و هنجارهايي كه در اون قرار گرفتن جهت حفظ اخلاق ميدونم...

حجاب ديني هم پوششي كه دين در همين جهت مناسب ديده...

كلا هم اعتقاد دارم در هر چيز كه تعادل رعايت نشه چه خوب چه بد نتيجه ي مناسبي حاصل نميشه...

اگه مكاني مناسب نباشه چادر فولادي هم نميتونه كمك كنه رفيق...

يه دختر توي جامعه ما از چند ساعت بيرون بودن از خونه هزاران بي ادبي رو بايد ببينه...

اما در كشورهاي ديگه حتي اگه دم در خونه بخوابه كمتر احتمال آسيب داره...

براي كساني كه چند جامعه رو ديدن مثل روز روشنه كه جامعه ي ما از نظر فساد از كشورهاي ديگه داغون تره...

پس يه جاي كار ميلنگه...

بهتره يه بار برگرديم و از اول همه چيز رو مرور كنيم...

از نظر من احتمالاً ما منظور ائمه رو از پوششِ بهتر، متوجه نشديم...

و اولين چيزي رو كه از گفته ها درك كرديم پذيرفتيم...

و سالها دنبال دلايل و منطق هايي پيرامون اين ادراكمون گشتيم...

به خدا، خدا از رگ گردن به ما نزديكتره، ولي نميدونم چرا راه دور ميريم...

ببخشيد...

با تشكر...[golrooz]

LaDy Ds DeMoNa
18th December 2011, 10:49 AM
به نظره منم اين خانم زيادي خوشو پيچونده !! طوري كه خيلي جلب توجه مي كنه ضمنا تو يك جامعه و يك اجتماع به نظر مي رسه چنين پوشش هايي عقلاني نيست ! هم براي دولت و هم براي ملت !

يكي از آشنايان ما كه پرو‍ژه شون مربوط به حجاب بوده طي تحقيق پي برده كه اينگونه پوشش ها بدست كشورهاي استعمارگري مثل انگليس طراحي شده حتي لباس برخي علما هم طراحي بدست اونهاست !! كه منيع اون به كشور الجزاير مي رسه . . .
خيلي ساده تر و بدون جلب توجه ديگران هم مي شه حجاب رو رعايت كرد . . .

Joseph Goebbels
18th December 2011, 12:08 PM
اصلا چه نیازی این طوری خودشون رو بپوشونند ؟

اگه بر طیق احکام اسلامی پیش برند ، حتی با یه مانتو هم میشه رفت تو خیابون .

من موندم اگه یه نفر رو اون طوری جلوی من بیاد ، چه حسی نسبت به هش دارم ؟ ایا این واقعا یه ادم خوبه یا بد ؟ چرا چهرش رو پوشونده ؟ ایا این شخص خلافکاره یا ادم خوب ؟ ایا این زنه یا مرد ؟
من که می مونم !

*FATIMA*
18th December 2011, 06:36 PM
ممنون میشم اون ماده قانونی رو ذکر کنید چون چنین چیزی نداریم !

دوست عزیز از نظر قانونگذار فرانسه و بلژیک و اسپانیا ...چون برقع نمادی از حجاب اسلامیه مبادرت به وضع قانون (Full Face Veils)کردند وگرنه خیلی های دیگر هستند که صورت خودرا بدلایل مختلف پوشیده نگه میدارند و اتفاقا پلیس فرانسه و بلژیک و کاری باانان ندارد !

بهتر است دلایل این تبعیض را اززبان سارکوزی شنید

در مورد قانون منع برقع یا آن چیزی که مجلس فرانسه آن را تصویب کرد، سارکوزی می‌گوید که این قانون را تصویب کرده تا اجازه ندهد کسی زنان فرانسوی را مجبور به پوشیدن برقع یا نقاب به شیوه زنان مسلمان نماید.

یه همچین چیزی کجای قانون ما!!! هست
این همه در نقاط مختلف کشور صورت و دستانشون رو می پوشونن و افتخار هم می کنن و کسی هم کار نداره
انواع مقنعه و پوشیه و نقاب و ...
اصل حرف اینه که تحمل ندارن که زنان پوشش اسلامی رو انتخاب کنن
من به نظریه ها و فتواها و تفسیرها و مرجع تقلیدها کار ندارم
چیزی که قرآن میگه :
دست و پا تا مچ ، گردی صورت اشکال نداره پوشیده نباشه
و در عین حال نیز متذکر میشه که اگر چشمان زیبایی داری ، چشمانت رو بپوشون
اگر صورت زیبایی داری صورتت رو بپوشون
در صورتی که موجب جلب توجه شه و مورد آزار قرار بگیری
در عین حال از افراط منع میکنه افراد رو
حالا چند تا سؤال :
به قول دوستمون واقعاً از کجا معلوم این مرده یا زن
و یا
از کجا معلوم کاسه ای زیر نیم کاسه نداشته باشه
دولت و یا هر کس دیگه ای این حق رو داره که بدونه با کی داره صحبت میکنه
این که حتی چشمش رو هم پوشونده ، من موندم چجوری جلوی راهشو میبینه
میشه واقعاً یکی منو روشن کنه ؟![nadanestan]

Sookoot
21st December 2011, 09:01 PM
به نظره منم اين خانم زيادي خوشو پيچونده !! طوري كه خيلي جلب توجه مي كنه ضمنا تو يك جامعه و يك اجتماع به نظر مي رسه چنين پوشش هايي عقلاني نيست ! هم براي دولت و هم براي ملت !
يكي از آشنايان ما كه پرو‍ژه شون مربوط به حجاب بوده طي تحقيق پي برده كه اينگونه پوشش ها بدست كشورهاي استعمارگري مثل انگليس طراحي شده حتي لباس برخي علما هم طراحي بدست اونهاست !! كه منيع اون به كشور الجزاير مي رسه . . .
خيلي ساده تر و بدون جلب توجه ديگران هم مي شه حجاب رو رعايت كرد . . .

درسته - افراط در پوشاندن خود برخلاف عرف و عادات اجتماعی علاوه بر اینکه توصیه صریحی بدان نشده چه بسا موجب جلب توجه بیشتر نیز میشود
کشورهای استعمارگربرای لطمه زدن به ایین اسلام غیر مستقیم مروج افراط گرایی بوده اند (مانند شیوه های وهابیون )اما ظهور و بروزو طراحی عبا و ردا و لباده و نعلین و روبنده و نقاب به صدر اسلام برمیگردد

من به نظریه ها و فتواها و تفسیرها و مرجع تقلیدها کار ندارم
چیزی که قرآن میگه :
دست و پا تا مچ ، گردی صورت اشکال نداره پوشیده نباشه
و در عین حال نیز متذکر میشه که اگر چشمان زیبایی داری ، چشمانت رو بپوشون
اگر صورت زیبایی داری صورتت رو بپوشون
در صورتی که موجب جلب توجه شه و مورد آزار قرار بگیری
در عین حال از افراط منع میکنه افراد رو
حالا چند تا سؤال :به قول دوستمون واقعاً از کجا معلوم این مرده یا زن
و یااز کجا معلوم کاسه ای زیر نیم کاسه نداشته باشه
دولت و یا هر کس دیگه ای این حق رو داره که بدونه با کی داره صحبت میکنه
این که حتی چشمش رو هم پوشونده ، من موندم چجوری جلوی راهشو میبینه
میشه واقعاً یکی منو روشن کنه ؟![nadanestan]

خب روشنه که این حق برای مامورین دولتی مانند فرودگاه حین ورود و خروج و محاکم قضایی و مامورین امنیتی وجودداره که درصورت لزوم چهره رو کاملا رویت کنند مثلا لازمه عکس پاسپورت و مدرک تحصیلی و شناسنامه و امثالهم شامل گردی کامل صورت باشه

همیشه زیر نیم کاسه کاسه ای نیست !
بعیده که یک جاسوس و یا تروریست روبنده بزنه ! چون اصل اول در کار یک جاسوس و تروریست اول خودداری از جلب توجهه !

*FATIMA*
24th December 2011, 01:57 AM
درسته - افراط در پوشاندن خود برخلاف عرف و عادات اجتماعی علاوه بر اینکه توصیه صریحی بدان نشده چه بسا موجب جلب توجه بیشتر نیز میشود
کشورهای استعمارگربرای لطمه زدن به ایین اسلام غیر مستقیم مروج افراط گرایی بوده اند (مانند شیوه های وهابیون )اما ظهور و بروزو طراحی عبا و ردا و لباده و نعلین و روبنده و نقاب به صدر اسلام برمیگردد
پس خودتون هم قبول دارید که هر چیزی که موجب جلب توجه میشه خودش یه نوع گناه تلقی میشه حتی بدتر از کسایی که حجاب ندارن و باعث جلب توجه نمیشن

خب روشنه که این حق برای مامورین دولتی مانند فرودگاه حین ورود و خروج و محاکم قضایی و مامورین امنیتی وجودداره که درصورت لزوم چهره رو کاملا رویت کنند مثلا لازمه عکس پاسپورت و مدرک تحصیلی و شناسنامه و امثالهم شامل گردی کامل صورت باشه

همیشه زیر نیم کاسه کاسه ای نیست !
بعیده که یک جاسوس و یا تروریست روبنده بزنه ! چون اصل اول در کار یک جاسوس و تروریست اول خودداری از جلب توجهه !
چرا فکر میکنین فقط مأمورین و ... فقط این حق رو دارن !!!!!!
من نوعی هم این حق رو دارم که بدونم با چه کسی دارم صحبت میکنم !
ولی نمیشه گفت که همیشه هم کاسه ای زیر نیم کاسه نیست !
همیشه باید جوانب احتیاط رو رعایت کرد !
من که اگه این شخص بیاد طرفم درمیرم [sootzadan]
مسلمه که که یک خلافکار هیچ وقت جلب توجه نمیکنه ولی بعضی وقتها برای گول زدن افراد این کار رو انجام میده !
به نظر من دولت اونجا حق داره چنین پوششی رو منع کنه ! چون واقعاً هیچ لزومی نداره آدم اینجوری بیاد تو خیابون !
حالا اگه باز عادی بود یه چیزی ! منظورم اینه که فقط با یه چادر درست حسابی اقلاً میومد تو خیابون حالا روبند به کنار !

Joseph Goebbels
24th December 2011, 10:32 AM
به نظر من این نوع پوشش ، توهینی به ملت و دولت فرانسه هست !
همونطور که ما میگیم که هر کسی باید به قوانین دولت ما احترام بگذارد ، دیگران هم باید به قوانین دولت های خارجی احترام بگذارند ، حال هر کس که می خواهد باشد . رعایت قانون برای هر کس ضرری ندارد اما خلاف اون ، چرا ؟
چون من تا وقتی که زیر چتر حمایتی قانون هستم ، خوب قانون هم از من حمایت می کنه ، اما اگر من قانون رو نادیده بگیرم ، ایا قانون میاد از من حمایت کنه ؟

باستان شناس
24th December 2011, 01:50 PM
سلام به دوستان عزیز و گرامی من [golrooz]

ماشا... بازار نظرات داغ داغه .....[khanderiz]

ممنون از همگی که اینقدر با کمال هستید [golrooz][tashvigh]

واقعا خوشحالم بحث در مورد این موارد داره داره منطقی پیش میره از همگی ممنونم [golrooz][tashvigh]

باستان شناس
24th December 2011, 02:01 PM
دوستان عزیز من این تصویر رو از پست اول برداشتم
به نظر شما بهتر نیست کمی بیشتر و البته با دید بازتر و زاویه جدید به تصویر نگاه کنیم

http://www.azadupload.com/images/qptjlp8uq5akzj4ty5.jpg

راستش دوستان من نظرم رو میگم ....

در خود دین مبین اسلام بارها ذکر شده که از خودنمایی و اینکه باعث بشیم خیلی از مردم بی رویه بهتون نگاه کنن بپردازیم
و این برای زنان مسلمان بارها در احادیث امامان امده ......

از نگاه من ایشون طوری حجاب برای خود ایجاد کردند که بیشتر باعث خودنمایی شدن تا حفاظت از نگاه دیگران !
مطمنا در ایران بخصوص در جنوب کشور برقع هنوز استفاده میشه البته به شیوه کاملا معقول و مناسب .....گاهی زیاده روی در خود قوانین خدا هم نوعی بدعت هست !

ببنید این خانم اگر در همین شمایل در خیابان های ایران حالا هر شهری پیاده روی کنه ...واقعا خود مردم ایران چه نظری دارن ....به نظر شما خود ما اگر از کنار این خانم در خیابان رد بشیم با تعجب به ایشون نگاه نمیکنیم این حجاب ایشون خودش باعث جلب توجه هست و حجابی که خودش باعث جلب توجه بشه مطمنا جای بحث داره که واقعا این فرد باید دید چه هدفی داشته !

مطمنا در هر کشوری قوانین اون کشور ایجاب میکنه هر فردی بخوات در ان زندگی کنه باید طبق قانون اون کشور پیش بره اگر نمیتونه مطمنا میتونه در جایی باشه که بتونه با خیال راحت زندگی کنه ....

دوستان ....مادربزرگ من و عمه من هر دو خارج کشور هستن ...هر دو با حجاب و همیشه با پوشش اسلامی هستن یکی در سوییس یکی در دانمارک ....هرگز تا الان کسی بهشون این مواردی که به این خانم گفتن گفته نشده ...

و البته دایی و زن دایی من هم رفتن مدتی فرانسه و زن دایی ام هم محجبه هست خودش میگفت اصلا حتی نگاهی رو جلب نکرده ....

مطمنا حجابی که نوعی خودنمایی باشه سنخیتی با فلسفه اصلی حجاب نداره !

پس بهتره گاهی قضاوت نکنیم ...

باستان شناس
24th December 2011, 02:40 PM
اینم حجاب خوب در کشور خودمون

http://media.farsnews.com/Media/8711/ImageReports/8711151415/11_8711151415_L600.jpg

http://media.farsnews.com/Media/8711/ImageReports/8711151415/2_8711151415_L600.jpg

الان این حجاب یک زن مسلمان المانی در کشور خودش هست

http://g2.buildboard.com/images/attachpic/g2/B2/B2F4634T0_4ce7a0765ef011524298754524a4d74c.jpg

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد