PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرایی عدم وارونگی در قطب جنوب؟!

small scientist
14th December 2011, 09:55 AM
با سلام خدمت دوستان گرامی
مدت هاست سوالی ذهن مرا به خود مشغول ساخته است و بنده تا کنون جواب قانع کننده ای برای آن نیافته ام ، و آن سوال این که : « اگر زمین گرد است پس چرا در قطب جنوب اشیا و انسان ها به صورت وارونه نیستند و چرا این وارونگی حس نمیشود؟» به تصویر زیر نگاهی بیندازید.
از دوستان تقاضا دارم اگر جوابی برای این پرسش دارند دریغ نفرمایند.
با تشکر.
http://20uploads.com/images/1390/azar/13237670851.jpg

شه پری
14th December 2011, 11:29 AM
خیلی ساده است
نیروی جاذبه
مثل این میمونه که بگی اگه از این ور مین بکنیم و برسیم به اون ور آدما برعکس هستن؟
خیر این حرف درستی نیست
همیشه نیروی وزن به طرف پایین است
و به سمت مرکز کره زمین
هرجایی که آدم بایسته نوع ایستادنش ربط داره به محل قرار گرفتنش نسبت به کره زمین

small scientist
14th December 2011, 01:08 PM
ضمن تشکر از شما دوست گرامی
عرض کردید که :

مثل این میمونه که بگی اگه از این ور مین بکنیم و برسیم به اون ور آدما برعکس هستن؟
خیر این حرف درستی نیست
بنده هم بر همین اعتقادم ، این حرف درستی نیست ، اما مشکل این جاست که چرا درست نیست ؟ چرا این اتفاق می افتد؟!
و هم چنین گفته اید که :

لطفا این جمله را کمی بیشتر تشریح کنید چرا که بنده به خوبی نتوانستم مفهوم ان را درک کنم.
در ضمن ممنون میشوم اگر که توضیح دهید ربط نیروی جاذبه که در گفتارتان به ان اشاره ای داشتید ، به این موضوع چیست.
با تشکر.

عرفان سلیم زاده
15th December 2011, 02:05 AM
سلام به این سایت خوش اومدید
خب هرجا که باشیم سقف اسمون بالا سر ماست عزیزم!
این یعنی برعکس بودنو حسش نمی کنیم.
درواقع حافظه ما مغز مارو گول میزنه!
همین الان که تو ایرانیم سرپا بایستید!
حال نسبت به فردی که در قطب شمال ایستاده یه زاویه تقریبا 35 تا 40 درجه خواهید داشت!
ولی چون جاذبه زمین شما به سمت خود کشیده و اسمون بالا سرتونه فکر می کنید با یه حساب نسبی درست و بی نقص ایستادید[nishkhand]

Mr.Geo22
15th December 2011, 09:30 PM
همیشه نیروی وزن به طرف پایین است
و به سمت مرکز کره زمین

لطفا این جمله را کمی بیشتر تشریح کنید چرا که بنده به خوبی نتوانستم مفهوم ان را درک کنم.
در ضمن ممنون میشوم اگر که توضیح دهید ربط نیروی جاذبه که در گفتارتان به ان اشاره ای داشتید ، به این موضوع چیست

شما فرض کن که تو یه اتاق کوچیک قرار داری, حالا اگه جاذبه نباشه (مثلا اون اتاقک تو فضا معلق باشه) و اون اتاق کاملا ساده باشه (صرفا یه چهار دیوارری) شما از کجا میتونی بفهمی که اون اتاق کدوم قسمتش کف اتاق هست؟

خب حالا فرض کنید که در یه جهت جاذبه ایجاد کنیم, حالا مطمئنا احساس میکنید که حتما همون قسمت کف اتاقکتونه, و اگه دوباره جاذبه برداشته بشه و بعد برای طرف دیگه ای ایجاد بشه دوباره همون احساس رو به اون قسمت دارید, پس در واقع جاذبه این احساس غلط رو در شما ایجاد میکنه!

میگم غلط چون نه تنها تو اون اتاقک بلکه در زمین و هیچ نقطه ی دیگه ای در دنیا ما کف و سقف نداریم و تمام این الفاظ در واقع به خاطر وجود جاذبه به وجود اومدن...!

البته اگه نمیتونید با اون اتاقک به فضا برید تا اون حالت رو حس کنید نگران نباشید, من قدیما یه بازی با خودم میکردم موقع خواب!!!!!

تو تخت خواب که بودم (میتونید روز هم این کار رو انجام بدین و البته روی فرش یا هر سطح هموار دیگه ای) چشمام رو میبستم و تمام اتاق و تخت رو برعکس تو ذهنم تجسم میکردم...

بعد مدتی کاملا مطمئن میشید که اون طرف هم میتونه درست باشه و حتی اگه بدون باز کردن چشماتون ۴ حالت مختلف رو همین طور تو ذهنتون عوض کنید و برای مدت طولانی چشمتون رو باز نکنید کاملا فراموش میکنید که واقعا به کدوم طرف خوابیدید و تنها راه اینکه بفهمید باز کردن چشماتونه!!!

SaSaMc2
16th December 2011, 02:37 AM
http://20uploads.com/images/1390/azar/13237670851.jpg

تصويري كه انتخاب كردين درست هست...

به همين صورت در مياي در قطب جنوب...

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد