PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکلات حل میشن با یکم خلاقیت

amir.sm19
2nd December 2011, 09:38 PM
هرکی یه طرحی داره و یا یه مشکلی تو زمینه ای که برا انجام وحلش نیاز به خلاقیت هست بیاد اینجا بنویسه

شه پری
3rd December 2011, 01:39 AM
یه جور آب گرم کنه؟

حسین متقی
3rd December 2011, 08:57 PM
مثل اینکه کسی قصد جواب دادن نداره؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!
پس سوالمو حذف کردم

amir.sm19
5th December 2011, 11:06 PM
بذارین خودم شروع کنم
کسی میدونه چطور میشه ویتامین ای رو که چربی دوسته به صورت زل در اورد و ابدوستش کرد که جذب پوستیش بال بره؟

hossien
6th December 2011, 02:07 AM
دوست عزیز تا اخر هفته با مدل تریز راه هایی که میشه را براتان ارسال می کنم.

hossien
31st December 2011, 07:30 PM
اگر بخواهیم مقدار مواد را بهبود بدیم و از اثرات داخلی زیان بار تناقض باشد اصول 3 ، 35 ، 40 و 39 را پیشنهاد می کند البته ما باید در اینجا برای اینکه درست بتونیم به جواب برسیم این پارامترها را دقیق انتخاب کنیم.
حالا با این دو تا پارامتر جواب های زیر را می ده.

اصل 3 – کیفیت موضعی (Local Quality ):
این اصل بر تغییر ساختار همگن و یکسان یک جسم یا محیط بیرونی به ساختار ناهمگن و چند گونه تاکید دارد.فرض کنید مکان فعلی یا روش استفاده از قطعات را تنها به دلیل عادت و یا به خاطر راحتی تولید ، نمی توان تغییر داد. کیفیت موضعی یعنی مجزا کردن قطعات خاص و سپس تغییر در آنها یا قرار دادن آنها در شرایطی که استفاده بهینه داشته باشند

از ساختار همگن یک جسم یا یک سیستم و یا محیط خارجی ( عملکرد بیرونی ) به سوی ساختار ناهمگن حرکت کنید
هر قسمت از یک جسم یا یک سیستم را ، در شرایطی که برای عملکرد مناسب تر است ، قرار دهید
اجزای مختلف جسم یا سیستم را به انجام کارکردهای مختلف و مفید وادارید
ظرف چند قسمتی برای لبنیات ، چاقوی چند کاره صبحانه ( بریدن وبرداشتن ) ، بستنی با رویه های مختلف میوه ای ، شکلاتی و ... ، بستنی با اشکال متفاوت و طعم های متفاوت ، بستنی رژیمی ، نوشیدنی رژیمی ، آب میوه به همراه میوه ، خمیر دندان میوه ای ، قراردادن خنک کننده با گاز فرئون روی سی پی یو ، ایجاد استراتژی جدا برای هر بازار ، سه مرحله شناخت بحران ( بحرانی ، عمده ، جزئی ) ، شناسایی الگوهای غیر تصادفی در تجزیه و تحلیل روند ها ، کم کردن وزن و چربی سوزی با تنظیم ضربان قلب ، بومی کردن بازاریابی، سپرخودرو، نوک آهنی کفش کار، ضخیم کردن لاستیک زیرپای راننده، استفاده از نورموضعی در فیلم برداری ، کلاه ایمنی موتورسواران ، زه دور بدنه اتومبیل ، ضربه گیر لاستیکی روی دیوار یا پشت دستگیره ، مداد و پاک کن باهم و ... .

اصل 35 – تغییر ویژگی ( Transformation of Properties ):
تغییر ویژگیهای یک جسم یا جزئی از سیستم می تواند مفید باشد. تغییر ترکیب شیمیایی و تغییر خصوصیات فیزیگی یک جسم می تواند مفید باشد.

در حالت فیزیکی سیستم تغییر ایجاد کنید
به تغییر غلظت یا چگالی فکر کنید
درجه انعطاف پذیری را تغییر دهید
در حجم یا دما تغییر ایجاد کنید
فرم خوراکی دارو به جای داروهای تزریقی، مایع دستشویی به جای صابون، مایع شستشوی بدن به جای صابون، ماست بستنی ، ماست خامه ای، پنیر خامه ای ، کلاس فیزیکی به کلاس مجازی ، تغییر ساعات کار، محدودیت روزهای عبورومرور ، خمیردندان مایع، ارتباط بی سیم و ...

اصل 39 – محیط بی اثر یا خنثی ( Inert Environment ):گاهی حذف عوامل مزاحم در محیط اطراف یک شی ء یادرون یک سیست می تواند مفید باشد1. محیط بی اثر را جایگزین محیط طبیعی کنید2. یک ماده یا افزودنی خنثی را به درون جسم وارد کنید3. فرآیند را درخلاء انجام دهید استفاده از لامپ های با گاز خنثی، اتاق ها وفضاهای دارای دستگاههای اندازه گیریدقیق ، جوشکاری در خلاء ، خاموش کردن آتش با کف آتش نشانی، استفاده از گاز خنثیآرگون در جوشکاری صنعتی، پرکردن فضاهای داخلی کف ناوهای دریایی با نیتروژن،استفاده از گاز ازت یا آرگون برای نگهداری مواد غذایی بسته بندی شده، دادن مسئولیترهبری به اعضای بی تفاوت، استفاده از افراد صبور در فرآیند رسیدگی به شکایت هایمشتریان
اصل 40 – مواد مرکب ( Composite Material):با استفاده از خواص مواد مختلف می توان مواد ترکیبیساخت که با یکدیگر اثر هم افزایی ( سینرژیک ) دارند و هر ماده تاثیر خاص خود را برجسم می گذارد، ترکیب چند ماده بهتر از اثر تک تک آنها است.

حسین متقی
31st December 2011, 08:33 PM
بذارین خودم شروع کنم
کسی میدونه چطور میشه ویتامین ای رو که چربی دوسته به صورت زل در اورد و ابدوستش کرد که جذب پوستیش بال بره؟
قبل از مصرف چرب کننده ی پ.ست مصرف بشه
یا همراه با محلول در چربی ارائه بشه

عرفان سلیم زاده
22nd February 2012, 06:26 PM
خلاقیتو ببین![labkhand]
http://www.uc-njavan.ir/images/qzfwyjfxs954l50jlix.jpg
خداییش کلک پرت نریخت؟[nishkhand]
اینی که می بینید کامپیوتر ماست که در همیشه در حال جوش اوردنه!
ما هم به مخ خود چیره شده و چنان طرحی دادیم که جهان به خود لرزید[bamazegi]
[golrooz]
این است فکر ایرانی!
این است فکر اریایی!
این است اه کوروش!!!

artadokht
22nd February 2012, 06:39 PM
خلاقیتو ببین![labkhand]
[golrooz]
این است فکر ایرانی!
این است فکر اریایی!
این است اه کوروش!!!

ها .....................[taajob]

عرفان سلیم زاده
22nd February 2012, 07:14 PM
ها .....................[taajob]

[nishkhand][golrooz]
میدونم نمیخواد بگی پسر تو نابغه ای[cheshmak]

artadokht
22nd February 2012, 07:25 PM
[nishkhand][golrooz]
میدونم نمیخواد بگی پسر تو نابغه ای[cheshmak]

میدونی ما تو یه همچین موقعیتی چکار میکردیم؟

در case رو باز میکردیم،جلوش پنکه دستی میذاشتیم[cheshmak]
از این به بعد طرح شما رو اجرا میکنیمsh_omomi110

SaSaMc2
23rd February 2012, 02:11 AM
بذارین خودم شروع کنم

ويتامين e مگه محلول در چربي نيست؟

ميشه چنين خواصي رو هم تغيير داد؟

SaSaMc2
23rd February 2012, 02:25 AM
خلاقیتو ببین![labkhand]
[golrooz]
این است فکر ایرانی!
این است فکر اریایی!
این است اه کوروش!!!

سلام [golrooz]

ياد گذشته ها افتادم...[tashvigh]

منتها من معلق نبود فن هام و با چسب قطره اي فيكس ميكردم...

تا 5 فن هم گاهي نصب ميكردم...

جالب بود داداش...[golrooz]

SaSaMc2
23rd February 2012, 02:26 AM
ويتامين e مگه محلول در چربي نيست؟

ميشه چنين خواصي رو هم تغيير داد؟

فكر كنم فهميدم بايد چيكار كرد...

nabaghe nashenas
31st December 2012, 07:18 PM
من از اونی که فکر می کنین بالاترم مغرور نیستم اخه واقعا بالا ترم یه سوال دارم هیچ جا جوابشو نگرفتم
چطوری میشه امواج صوتی رو با استفاده از نور یا لیزر یا هر طول نوری دیگه ای محدود کرد چند ساله دارم رو یه دستگاه کار میکنم که صدارو با استفاده از نور انتقال میده خیلیا دنبالش اومدن که اصلا چیه اخه استفاده بدش از خوبش بیشتر 70% ساختم البته توی7 سال فقط همین محدود کردنش مونده طرحم اگه ساخته بشه وسیله ای میشه که امواج صوتی رو به سرعت نور انتقال میده که با 5 نظریه فیزیک تناقض داره

حسین متقی
1st January 2013, 12:34 AM
من از اونی که فکر می کنین بالاترم مغرور نیستم اخه واقعا بالا ترم یه سوال دارم هیچ جا جوابشو نگرفتم
چطوری میشه امواج صوتی رو با استفاده از نور یا لیزر یا هر طول نوری دیگه ای محدود کرد چند ساله دارم رو یه دستگاه کار میکنم که صدارو با استفاده از نور انتقال میده خیلیا دنبالش اومدن که اصلا چیه اخه استفاده بدش از خوبش بیشتر 70% ساختم البته توی7 سال فقط همین محدود کردنش مونده طرحم اگه ساخته بشه وسیله ای میشه که امواج صوتی رو به سرعت نور انتقال میده که با 5 نظریه فیزیک تناقض داره

خب حالا فایدش چی هست؟
یعنی من متوجه کاربرد عملیاتیش نمیشم
بیشتر توضیح بدین!!!
و اینکه مفهومش هم تضاد داره با کلیت اصل مفهوم صوت و نور!!!
البته مطمئنا من متوجه نمیشم ولی لطف کنید توضیح بدین
شاید کمکی از دستمون بربیاد!

nabaghe nashenas
1st January 2013, 07:04 PM
صوت یا طول موج صوتی با کمک مولکول های هوا منتقل میشن وجای که خلا کامل باشه صدای وجود نداره من این طرح که بشه این امواجو با استفاده از نور انتقال بدیم رو پیشو گرفتم و دستگاهی ساختم که زیر دیپلمش میشه با یه لامپ اهنگ پخش می کرد البته مثل بلندگو حالا میخوام یه جوری محدودش کنم که بجای استفاده از مولکول هوا برای انتقال از فوتون نور استفاده کنیم که 1000 قابلیت ومزیت داره که حوصله ندارم توضیح بدم برای این محدود کردن امواج صوتی تو نور نیاز به یه محدود کننده دارم که نمیدونم چیه امواج با طول موج بالارو ازمایش کردو که جواب نداد مثل فیبر نوری هست ولی خیلی پیشرفته تر با کلی مزیت

حسین متقی
6th January 2013, 01:13 PM
صوت یا طول موج صوتی با کمک مولکول های هوا منتقل میشن وجای که خلا کامل باشه صدای وجود نداره من این طرح که بشه این امواجو با استفاده از نور انتقال بدیم رو پیشو گرفتم و دستگاهی ساختم که زیر دیپلمش میشه با یه لامپ اهنگ پخش می کرد البته مثل بلندگو حالا میخوام یه جوری محدودش کنم که بجای استفاده از مولکول هوا برای انتقال از فوتون نور استفاده کنیم که 1000 قابلیت ومزیت داره که حوصله ندارم توضیح بدم برای این محدود کردن امواج صوتی تو نور نیاز به یه محدود کننده دارم که نمیدونم چیه امواج با طول موج بالارو ازمایش کردو که جواب نداد مثل فیبر نوری هست ولی خیلی پیشرفته تر با کلی مزیت

جنس امواج صوتی با امواج نوری متفاوته
این کاری که میخواین بکنین نمیشه!
مثل اینکه بگین میخوام با نور باد رو منتقل کنم چون باد تو خلا وجود نداره
امواج صوتی هم همینطوری هستند!

nabaghe nashenas
7th January 2013, 07:42 PM
جنس امواج صوتی با امواج نوری متفاوته این کاری که میخواین بکنین نمیشه! مثل اینکه بگین میخوام با نور باد رو منتقل کنم چون باد تو خلا وجود نداره امواج صوتی هم همینطوری هستند! ببین این طرح من امواج صوتی رو بدلیل پخش شدن توسط نور به فاصله دورتر می فرسته واسه تفاوت جنس نور با صوت هم بدلیل پخش شدن امواج از چشمه نور تو روشنای و... نور تاثیر می زاره که این یعنی می شه با استفاده از یه سیستمی که الان تو زیر دریای استفاده میشه میتونیم پیام ارسالی یا طول موج بخونیم ولی طرح من پیشرفته تر از اینیه که واست گفتم

حسین متقی
7th January 2013, 08:23 PM
ببین این طرح من امواج صوتی رو بدلیل پخش شدن توسط نور به فاصله دورتر می فرسته واسه تفاوت جنس نور با صوت هم بدلیل پخش شدن امواج از چشمه نور تو روشنای و... نور تاثیر می زاره که این یعنی می شه با استفاده از یه سیستمی که الان تو زیر دریای استفاده میشه میتونیم پیام ارسالی یا طول موج بخونیم ولی طرح من پیشرفته تر از اینیه که واست گفتم

تا اونجایی که من میدونم یا درست توضیح ندادید یا من درست نفهمیدم یا چنین چیزی امکان نداره!

من با خیلی از ادعا کنندگان در زمینه های مختلف که ادعا میکردند طرحها و اختراعات خاصی دارند صحبت کردم
همین 1ماه پیش با یکی از 11 شب تا 6 صبح بحث میکردم
ولی اخرش هم...........
من قانونی برای خودم دارم
همه ی ادعا ها یا دروغ هست یا اشتباه یا شایعه مگر اینکه خلافش ثابت بشه!

1=1+1
20th February 2013, 03:18 PM
چند روزه دغدغه داشتم که چه مدل موکتی برا اتاقم بخرم که وقتی چای میریزه روش داخل موکت نفوذ نکنه موکتم لکه شه . یه فکرایی فرا تخصصی کردم

تازه به این نتیجه رسیدم که لیوان در دار بخرم که چپه شد چاییهای توش نریزن [nishkhand]

- - - به روز رسانی شده - - -

چند روزه دغدغه داشتم که چه مدل موکتی برا اتاقم بخرم که وقتی چای میریزه روش داخل موکت نفوذ نکنه موکتم لکه شه . یه فکرایی فرا تخصصی کردم

تازه به این نتیجه رسیدم که لیوان در دار بخرم که چپه شد چاییهای توش نریزن [nishkhand]

نو آور
26th September 2013, 05:04 PM
چطوری میشه امواج صوتی رو با استفاده از نور یا لیزر یا هر طول نوری دیگه ای محدود کرد چند ساله دارم رو یه دستگاه کار میکنم که صدارو با استفاده از نور انتقال میده خیلیا دنبالش اومدن که اصلا چیه اخه استفاده بدش از خوبش بیشتر 70% ساختم البته توی7 سال فقط همین محدود کردنش مونده طرحم اگه ساخته بشه وسیله ای میشه که امواج صوتی رو به سرعت نور انتقال میده که با 5 نظریه فیزیک تناقض داره...صوت یا طول موج صوتی با کمک مولکول های هوا منتقل میشن وجای که خلا کامل باشه صدای وجود نداره من این طرح که بشه این امواجو با استفاده از نور انتقال بدیم رو پیشو گرفتم و دستگاهی ساختم که زیر دیپلمش میشه با یه لامپ اهنگ پخش می کرد البته مثل بلندگو حالا میخوام یه جوری محدودش کنم که بجای استفاده از مولکول هوا برای انتقال از فوتون نور استفاده کنیم که 1000 قابلیت ومزیت داره که حوصله ندارم توضیح بدم برای این محدود کردن امواج صوتی تو نور نیاز به یه محدود کننده دارم که نمیدونم چیه امواج با طول موج بالارو ازمایش کردو که جواب نداد مثل فیبر نوری هست ولی خیلی پیشرفته تر با کلی مزیت

دوست عزیز، امواج صوتی از جنس امواج مکانیکی هستند. یعنی تارهای صوتی ما با فرکانس متوسط 5 کیلوهرتز به ارتعاش در می آیند که این لرزش از طریق مولکولهای هوا منتقل می شود و در نهایت هم انرژی آن در فواصل دورتر میرا می شود.
از طرف دیگر، امواج نوری از جنس امواج الکترومغناطیسی و فوتون هستند.
بنابراین شما بایستی تغییرات فرکانس، دامنه و طنین صدا را تبدیل به تغییرات یک کمیت الکتریکی یا مغناطیسی نمائید. سپس از طریق انواع مدولاسیون، آنها را سوار بر پالسهای نوری کنید و سپس ارسال کنید. در واقع چند دهه است که این کار، کم و بیش در تجهیزاتی مثل فیبر نوری، مدیا کانورتور ها، تلگرافهای نوری و ... انجام می شود. در هیچ کجای مکانیسم این انتقالات نوری، کسی دنبال محدود کردن نور نیست. ولی اگر شما خیلی نیاز دارید، تجهیزاتی مثل شیشه دودی، شیشه فلکسی مات و ...، اینکار را در مورد نور visible و موادی مثل ZnS اینکار را در بخش IR و مواد پولاروئید در مورد بخش UV طیف انجام می دهند.[golrooz]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد