PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حداقل ابزار آلات جهت استخراج سنگ تزئيني

Captain_Ali
30th November 2011, 10:00 AM
با سلام به همه دوستان

لطف ميكنيد حداقل ابزاري كه براي استخراج سنگ گرانيت به روش سيم برش الماسه نيازه رو اينجا نام ببريد. اگر عكس و اينكه كاربرد هركدوم چيه بگين هم ممنون ميشم. آيا نمايشگاهي هم براي اينابزار آلات به صورت دائمي هست؟
خيلي ممنون ميشم اگر جواب رو ميدونيد توضيح بديد چون خيلي نياز دارم
با تشكر از همگي

محسن آزماینده
30th November 2011, 10:48 AM
با سلام به همه دوستان

لطف ميكنيد حداقل ابزاري كه براي استخراج سنگ گرانيت به روش سيم برش الماسه نيازه رو اينجا نام ببريد. اگر عكس و اينكه كاربرد هركدوم چيه بگين هم ممنون ميشم. آيا نمايشگاهي هم براي اينابزار آلات به صورت دائمي هست؟
با تشكر از همگي

سلام دوست عزیز

سنگهای تزیینی تفاوتهایی با بقیه روشها دارد

در این روش ابتدا به وسیله کمپروسور چال حفر شده و با استفاره از یسم برش و کابل الماسه سنگ به صورت بلوکهای مکعبی(یا مستطیلی )استخراج میشود

در این روش آتشباری وجود ندارد

شما ایمیلتون را لطف کنید من براتون مقال ای در این زمینه ارسال میکنم

Captain_Ali
30th November 2011, 11:54 AM
سلام دوست عزیز

سنگهای تزیینی تفاوتهایی با بقیه روشها دارد

در این روش ابتدا به وسیله کمپروسور چال حفر شده و با استفاره از یسم برش و کابل الماسه سنگ به صورت بلوکهای مکعبی(یا مستطیلی )استخراج میشود

در این روش آتشباری وجود ندارد

شما ایمیلتون را لطف کنید من براتون مقال ای در این زمینه ارسال میکنم
با تشكر از شما ايميل من ali_malmir [at] yahoo هست
فقط يه توضيح مختصر اينكه من آشنايي مختصري در اين رابطه دارم اما به طور دقيق كاربرد ماشين آلات رو نميدونم
من اين سوال رو پرسيدم چون قصد راه انداختن يه معدن سنگ گرانيت دارم اما به دليل كمبود منابع مالي تهيه ماشين آلات برام خيلي سخته فكر كنم كه حداقل 50 ميليون تومان به غير از بولدزر سرمايه ماشين آلاتم بشه كه با داشتن 20% ميتونم باقيش رو وام بگيرم اما حدودا 20 ميليون براي رسيدن به مرحله استخراج بايد هزينه كنم.لطفا در صورت امكان هر نكته اي به ذهنتون ميرسه بگين.
خيلي ممنون
راستي اگر در مورد بازار گرانيت اطاعاتي دارين و يا اينكه چقدر توليد سنگ به صورت بلوك ريسك داره(منظورم اينه كه چقدر احتمال خريدش هست) لطفا ارائه بدين
من يه سر در گمي كه پيدا كردم اينه كه بعضي جاها قيمت هر تن رو چيزي در حدود 20 هزار تومان گفتند در حالي كه قيمت جهاني اون در صورت برش به وسيله سيم الماسه چيزي نزديك به 200 هزار تومنه! اين اختلاف قيمت ها از چي مياد؟
هرچي تو وب گشتم غير از قيمت 2 سال پيش 1 موسسه چيزي پيدا نكردم
ببخشيد كه همينطوري دارم مينويسم آخه خيلي سوال دارم [nishkhand]

حسین متقی
3rd December 2011, 11:59 PM
من یکم رفتم تحقیق کردم
شما چجوری مجوزشو گرفتین؟؟
از مالیات سنگینش خبر دارین؟؟
البته خیلی به صرفه تره خیلی کمتر ولی محصول نهایی رو تولید کنید چون خیلی گرونتر فروش میره(2تا10 برابر بسته به جنس سنگ و کیفیت ساخت)
و فقط حمل و نقل بدون ضایعاتش یکمی مشکله که قابل حله
ابزار الاتشو دقیق نمیدونم ولی باید خیلی گرون باشه چون ابزار برش و جابه جاییه سنگین میخواد دیگه

محسن آزماینده
4th December 2011, 12:56 PM
با تشكر از شما ايميل من ali_malmir [at] yahoo هست
فقط يه توضيح مختصر اينكه من آشنايي مختصري در اين رابطه دارم اما به طور دقيق كاربرد ماشين آلات رو نميدونم
من اين سوال رو پرسيدم چون قصد راه انداختن يه معدن سنگ گرانيت دارم اما به دليل كمبود منابع مالي تهيه ماشين آلات برام خيلي سخته فكر كنم كه حداقل 50 ميليون تومان به غير از بولدزر سرمايه ماشين آلاتم بشه كه با داشتن 20% ميتونم باقيش رو وام بگيرم اما حدودا 20 ميليون براي رسيدن به مرحله استخراج بايد هزينه كنم.لطفا در صورت امكان هر نكته اي به ذهنتون ميرسه بگين.
خيلي ممنون
راستي اگر در مورد بازار گرانيت اطاعاتي دارين و يا اينكه چقدر توليد سنگ به صورت بلوك ريسك داره(منظورم اينه كه چقدر احتمال خريدش هست) لطفا ارائه بدين
من يه سر در گمي كه پيدا كردم اينه كه بعضي جاها قيمت هر تن رو چيزي در حدود 20 هزار تومان گفتند در حالي كه قيمت جهاني اون در صورت برش به وسيله سيم الماسه چيزي نزديك به 200 هزار تومنه! اين اختلاف قيمت ها از چي مياد؟
هرچي تو وب گشتم غير از قيمت 2 سال پيش 1 موسسه چيزي پيدا نكردم
ببخشيد كه همينطوري دارم مينويسم آخه خيلي سوال دارم [nishkhand]

توضيحات به ايميلتون ارسال شد

اميدوارم مفيد باشه براتون

Captain_Ali
4th December 2011, 09:10 PM
من دیروز شهر سنگ تهران بودم
از همون دورها تراورتن خود نمایی میکرد.
رفتم داخل شهرک ردی از کوپ های گرانیتی نبود، تخمش رو ملخ تراورتنی خورده بود!
3 کوه اول که فقط تراورتن بعد از سوم کمی گرانیت پیدا میشد. اگر چشم بصیرت داشتی کلماتی روی هوا از جانب تراورتن به گرانیت ارسالی میشد که بیشتر به نظر میرسیدتراورتن خواهر و مادر گرانیت رو به اشان یاد آوری میکرد!

حالا گذشته از شوخی کسانی که گرانیت کار میکردند و اصرار به حفظ تولید این نوع سنگ داشتند تقریبا به خاک سیاه نشته بودند اما تراورتن رو نگو.
بازاری برای گرانیت نمونده. بیشتر سنگ بر ها طالب تراورتن هستند.
پیرو همین سوالاتی که از سنگ فروشان کردم از خیر افتتاح معدن گرانیت گذشتم(هرچند که سنگ زیبایی داره این محدوده من اما باید سرمایه داشت و روش کار کرد)
50 میلیون تومن هم با حرف های عده از سنگ بر ها کم میارم(حداقل ذخیره مناسب برای پشتیبانی تولید که بحثش مفصله!)
راستی من در عنوان تاپیک اشتباهی کردم که باید مینوشتم ساختمانی به جای تزئینی.
الان دنبال ذخیره های تراورتن میگردم.
فعلا فعالیت در این حوضه تعطیله
از مالیات و کلیه دنگ و فنگ ها تا حدودی با خبرم.
از آقای آزماینده تشکر میکنم به خاطر مقالشون
در پناه حق

محسن آزماینده
6th December 2011, 07:50 PM
ممنونالبته سنگ گرانیت نوعی سنگ آذرین است و نسبت به تراورتن سخت تر استدر نتیجه برش آن سنخت تر است و نیاز به هزینه بیشتری داردولی سنگ تراورتن منشا رسوبی دارد و براش و ایزارزنی آن نسبت با گرانیت راحت تر استبرای جستجوی ذخیره سنگ تراورتن بهتر است اطراف چشمه های آهکی را بگردینممنون

arash269
8th May 2013, 02:20 PM
[tashvigh]
اجاره کنی ارزون تر تموم میشه

- - - به روز رسانی شده - - -

[tashvigh]
اجاره کنی ارزون تر تموم میشه

ادریس معدنچی
8th June 2013, 05:04 PM
با سلام به همه دوستان

با تشكر از همگي

ادریس معدنچی
8th June 2013, 05:31 PM
با سلام
جهت استخراج سنگهای تزئینی در معادن سنگ دستگاههای 1-لودر با مشخصات حجم جام 5 مترمکعبی2 - بلدوزر کوماتسو 155 3- سیم برش الماسه برای هر سینکار به تعداد 2 دستگاه 4-تابلو برق برای هر سیم بر 5-ریل 3 تائی برای هر سیم بر جمعاً 6 ریل جدا از هم 6-راسول حفاری و دکل آن بتعداد 2 عدد برای هر سینکار 7- چکش حفاری با قلمهای سایز 80 و 160 8-جک هیدرولیکی پمپی و فرقانی هر کدام یک عدد حداقل 9- انبار تجهیزات تعمیرگاهی و قطعات 10-catrak (منظورcut rock نیست)به مقدار مورد نیاز جهت انبساط که بجای آتشباری استفاده می شود 11-ژنراتور برق 400 و یا برق سراسری 200 کیلووات به همراه کمپرسور هوا مدل 600 با خروجی3تائی 12-مدیریت مناسب و تهیه طرح اقتصادی البته در اولویت می باشد. توضیح: تعداد نیروی ماهر برای هر سینکار 10 نفر کافیست.تانکر آب ناشی از هر منبع جهت شرب و سیم کابلهای در حال برش (خنک سازی) و همچنین تانکر سوخت نفت-گاز ماهیانه8000 لیتر
این دستگاهها برای سنگ گرانیت درجه 1 و2 کاربرد دارد.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد