PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : پس از 2 هزار سال مرده زنده شد!!!!!!!!!!

نازخاتون
29th November 2011, 10:03 AM
گروهی از پژوهشگران پس از نود سال تلاش موفق شدند فرهنگ لغتی از یک زبان مرده دنیا تهیه کنند.

تلاش برای تهیه فرهنگ لغت زبان مرده آشوری در سال 1921 در دانشگاه شیکاگو آغاز شد. گروهی از پژوهشگران به کمک لوح‌های سنگی و سفالی که از مناطق باستانی کشورهای عراق، ایران، ترکیه و سوریه کشف شده، با استفاده از لغات حک شده روی آن‌ها، موفق شدند فرهنگ لغت زبان آشوری را تهیه کنند.

زبان آشوری حدود 2 هزار سال پیش کاربرد داشته است. هم اکنون فرهنگ لغت آشوری شیکاگو به طور رسمی تکمیل شده است و شامل 21 جلد از زبان آکادمی است که شاخه‌ای از زبان سامی با چندین گویش متفاوت است. همچنین زبان آشوری نیز که 2500 سال پیش استفاده می‌شده است، در این گروه جای می‌گیرد.

بر اساس گزارش تلگراف، این فرهنگ لغت اطلاعاتی در مورد نخستین تمدن شهری در جهان به ما ارایه می‌کند. تیم پژوهشگران از نقاط مختلف جهان از وین، پاریس، کپنهاگ، اورشلیم، برلین، هلسینکی، بغداد و لندن برای کار روی این پروژه به شیکاگو آمده بودند

Elohim
30th November 2011, 06:27 PM
راستش من چند وقت پيش دو جلد از اين فرهنگ رو دانلود كردم اگر پيداش كردم ميذارمش رو سايت
راستي اين زبان نمرده بوده درحقيقت اطلاعات ما از لغات گسترده اون كم بوده
كه اگه بگرديد ميبينيد مبلغان مسيحي آنهايي كه بر روي انجيل كار ميكنند زبان آرامي يا آشوري رو فرا ميگيرند

حسین متقی
1st December 2011, 06:43 PM
فکر کنم مرده یعنی زبانت مادری هیچ ادمی نیست
نه اینکه زبانی که هیچ کس بلد نی
البته فکر کنم اینجوریه
وگر نه خط میخی هم خط زنده بود

Elohim
2nd December 2011, 10:12 AM
فکر کنم مرده یعنی زبانت مادری هیچ ادمی نیست
نه اینکه زبانی که هیچ کس بلد نی
البته فکر کنم اینجوریه
وگر نه خط میخی هم خط زنده بود

نه اينطور نيست چون هنوز جمعيتي به اين زبان تكلم ميكنند اون هم بعنوان زبان مادري

اگه بخوام راحت تر ش كنم مثال عربي رو ميزنم كه زبان الاانش با زبان قرآني فرق داره و اين بدليل پويايي زبان هاست
پس ما بايد بگيم كه اين زبان (آرامي) هنوز زنده اس ولي كلمات قديمي و تاريخيه اون كه در كتيبه ها اومده با الانش فرق ميكنه پس ما مياييم در باره اش تحقيق ميكنيم
نظر شما چيست؟

Elohim
24th July 2012, 10:28 AM
اون جمعتی که مثال زدم در سوریه کنونی زندگی می کنند.اونا زبان آشوری رو با لهجه آرامی فرا می گیرند و این فراید در کنار یادگیری زبان عربی اونهاست.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد